Hlavní stránka Multimédia TV, projektory, plazmy BenQ VL3735 - FullHD novinka do Vašich obýváků...
BenQ VL3735 - FullHD novinka do Vašich obýváků...
autor: Kuchař Martin , publikováno 8.8.2007

Před nedávnem jsme na našem serveru otiskli recenzi plazmového televizoru, která byla úvodním článkem do testů spotřební elektroniky, kam plazmové i LCD televize bezesporu patří. Dnes si tento segment obohatíme právě o LCD televizor a abychom nebyli nějací troškaři, vybrali jsme si hned full HD kousek od společnosti BenQ, která tuto obrazovku považuje za chloubu ve své nabídce.


I když je LCD technologie na světovém trhu již opravdu velmi dlouho (přes deset let), televizory založené na této technologii se začínají masivně rozmáhat až teprve nyní a jejich hlavní nástup se dá očekávat řekněme v následujících dvou letech. Jejich konkurence v podobě plazmových obrazovek je stále velmi vysoká a přináší s sebou především maximální eliminaci všech nežádoucích prvků, kterými LCD obrazovky disponují. Na stranu dnes testovaného kousku se ale staví obecně nižší cena při poskytnutí vyššího rozlišení - za cenu tohoto panelu opravdu nemáme šanci sehnat fullHD plazmový televizor.

Pokud se chcete dozvědět více o principu fungování těchto moderních obrazovek, pak Vám doporučujeme přečíst článek, který se zabývá touto problematikou a přináší i srovnání rozdílů mezi LCD a Plazma TV - Plazma vs LCD proč a co je lepší...

Celá obrazovka dorazila v poměrně mohutné krabici kterou je potřeba přenášet ve dvou osobách - vzhledem k velkým rozměrům ji není možné rozumně uchytit. Po sundání krytu jsme byli ale příjemně překvapeni neboť podstavec je už od výroby přimontován k samotnému displeji a uživatel tedy není nucen provádět složité šroubování, montování a skládání podle návodu. Navíc se tímto řešením zkrátí doba potřebná k vybalení a prvotnímu zprovoznění.

BenQ VL3735 - FullHD novinka do Vašich obýváků...
V obýváku Vám ostudu neudělá.(Pro zvětšení klikněte)

Na první pohled vidíme, že se výrobce vydal spíše konzervativnější cestou - stříbrné provedení je v poslední době spíše tlačeno do pozadí a na jeho místě se velmi rychle zabydluje varianta lesklé černé barvy. Ovšem toto samozřejmě není žádným problémem - tvarově i samotným provedením se může tato TV bezesporu pochlubit. Navíc velmi čisté linie spolu se zaoblenou spodní a horní hranou působí velmi decentně a reprezentativně.

Již v úvodu jsme si řekli, že máme čest s fullHD televizorem což odpovídá rozlišení 1920 x 1080 - formát 16:9. Další technické parametry bude ale jednodušší si hezky shrnout v následující tabulce.

Parametr

Specifikace

úhlopříčka 37'' (94cm)
poměr stran 16 : 9
rozlišení 1920 x 1080
odezva 8ms
kontrastní poměr 1200:1
jas 550 cd/m2
pozorovací úhly 176° / 176°
hudební výkon 2 x 10 W
připojení HDMI, kompozitní, komponentní, S-Video, PC D-Sub, SCART 2x,
vhodné formáty 480i(60Hz),480p(60Hz),576i(50Hz), 576p(50Hz),720p(50Hz),720p(60Hz), 1080i(50Hz) ,1080i(60Hz), 1080p(50Hz, 60Hz) pouze HDMI
hmotnost 23,5 kg
Cena bez DPH 29 000 ,-


 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
209 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 102.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.