Hlavní stránka Multimédia PC Šťoural Z deníčku PC šťourala: Můj soused zabiják
Z deníčku PC šťourala: Můj soused zabiják
autor: Vopička Ondřej , publikováno 29.10.2004
Všichni moc dobře víme, že výpočetní technika a záležitosti s ní spojené nefungují vždy zcela podle našich představ. Každému se jistě nejednou stala nějaká příhoda nad níž se ještě doteď pozastavuje (ať už s úsměvem či se zděšením). A jelikož tyto úsměvné historky ke světu osobních počítačů neoddělitelně patří, tak jsme se rozhodli, že se pustíme i do této oblasti a každé páteční odpoledne vám pomůžeme se trochu odreagovat na nadcházející víkend. Berte to tedy s jistou dávkou nadsázky... a ponořte se do příběhů, jež "napsal sám život" :-)

Okolnosti a situace, potažmo i postavy vystupující v následujícím textu jsou smyšlené a jakákoliv podobnost s existujícími osobami je náhodná, či zcela neúmyslná :-)

I - Prolog: Třídní rozdělení

V běžícím kolotoči výpočetní techniky (VT) existují celkem čtyři sorty lidí. Hard-core profíci a šťouralové, kteří se zpravidla věnují úzce zaměřené specifikaci své práce, do záležitostí ostatních vstupují jen zřídka a společnost ostatních "skupin" okolo se motajících individuí většinou přehlíží. Hard-core profíci jsou pro širší obec neškodní, což neplatí již tak o druhé skupině. Tou jsou soft-core šťouralové, kteří mají v dané problematice širší záběr (narozdíl od hard-core šťouralů), nic méně merit problému jim často uniká. Mezi takovéto patří zřejmě i PC šťoural, který je prezentován v těchto "deníčcích".

Soft-core šťoural přichází do kontaktu se všemi dalšími skupinami, zejména s těmi, o kterých bude pojednáno. Svých "rádoby" nabytých zkušeností (ve velké většině intuitivním naučením a metodou pokus-omyl) využívají k potírání zlovůle páchané skupinami 3. a 4. (v úzkém měřítku na nich i vydělávají). Soft-core šťouralové jsou nebezpeční jen v případě, setkají-li se s obzvláště vyvinutým jedincem ze skupiny číslo 4, nebo snaží-li fušovat do "řemesla" skupiny číslo 1 (hard-core), což v počátečních fázích mívá účinky spíše negativní. Zatímco lidé ze skupiny č. 3 a 4 jsou definitivně odsouzeni k pobytu v této sortě (výjimečně se mohou zařadit do skupiny 2 - Softcore šťouralové), tak soft-core šťoural může časem postoupit do skupiny č. 1.

Třetí skupina je již velmi nebezpečná jakékoliv VT, její "obyvatelé" se řadí k "lamkám", ovšem budiž jim ke cti, že se nesnaží všemožně páchat zlo a využívají znalostí Soft-core šťouralů ze skupiny 2 ku svému prospěchu. "Uznalá lamka" se tudíž nepouští do procesů, které jsou nad rámec jejich znalostí a v rámci možností si nechá poradit a před vážnějším krokem (upgrade HW, instalace a nastavení složitého SW) raději konzultuje.

Poslední skupina je ohrožení VT prvního stupně. "Neuznalé lamky" mají katalyzační destruktivní efekt na procesy a struktury VT. Zásadně nejdříve řeší problém sami, nebo konzultací s dalšími členy skupiny 4, výjimečně 3. Pro pomoc do skupiny 2 (soft-core šťouralové) volají teprve, je-li dílo zkázy dokončeno, nebo je-li požár již pořádně rozhořen. Bohužel k uhašení požáru musí soft-core šťoural často voli "zbourání" celé stodoly, protože někdy je "žhářství" skupiny 4 tak důkladné, že hašení již nemá žádný efekt a i kdyby, "trámy" stodoly jsou již ztrouchnivělé a požárem ošlehané, že statika nedovolí další dlouhodobé užívání (to však skupina 4 neuznává a argumentuje stylem "známý mi říkal, že stačí udělat...." nebo "Minule jsem udělal .... a stačilo to.."). "Neuznalé lamky" se vyznačují výhodnými koupěmi v obchodech, které mají s VT pramálo společného (hypermarkety), instalacemi zaručených softwarových aplikací (z CDček u časopisů) a třeba i používáním "delete" místo "uninstall". "Neuznalé lamky" se také prezentují značnou nevolí, když přizvou soft-core šťourala k vyřešení jejich problému. Vše chtějí rychle a lépe, zpravidla tak jak to někde slyšeli, že to má fungovat a existovat (od dalších svých soukmenovců). I 4 skupina slouží jako zdroj hmotného zabezpečení pro skupinu 2, nicméně ta je nevyhledává záměrně a zakázky pro skupinu 4 jsou již předem označeny za "problematické".

Skupina 1 Hard-Core šťoural Úzký záběr, vidí na dno problémů, společnost ostatních vyhledává výjimečně. Procento výskytu : 15 %
Skupina 2 Soft-Core šťoural Širší záběr, hlubší, ale ne detailní znalosti Procento výskytu : 30%
Skupina 3 "Uznalá lamka" Uživatelská znalost, nechá si poradit Procento výskytu : 30%
Skupina 4 "Neuznalá lamka" Uživatelská znalost s choutkami skupiny 1, problémy řeší až když vyvstanou Procento výskytu : 25%

II - Těžký život dobrodruha

Poté co se mi podařilo odbýt L rychlým zásahem (viz. Z deníčku PC Šťourala - Dlouhé horké odpoledne) v jeho BIOSu, povypínání desítek programů "po spuštění" a jiných "standardních" procedur, jsem alespoň na chvíli doufal, že o L nějaký čas neuslyším. Můj plán narušila pouze situace s bomba-kšeftem, který mi L dohodil v kanceláři firmy pana C (viz. Z deníčku PC šťourala - Šest medvědů s Cibulkou). Tento pseudo-projekt mne strašil ještě dlouhou dobu v těch nejděsivějších snech a dodnes se mi zdá o hesle "šmoula" a "pirát". Poklidný průběh šťouralova života, který osvěžil další člověk, který se solidně projevil se zájmem o nové PC, vysolil poctivých 16tis, dal nějaké podmínky (syn chce hrát Doom3, bla, bla) a za svůj solventní přístup dostal co chtěl a odešel spokojen, narušil asi po 14 dnech nikdo jiný než L.

L měl tři zásadní informace. Za prvé, že mu nefunguje notebook, za druhé, že dostal od jistého známého pracujícího v jakési pochybné firmě celou PC sestavu a za třetí, což je nejpodstatnější, že už sedí v autě a je na cestě ke mně. Než jsem stačil zatáhnout rolety a vyskočit oknem, již jeho off-road troubil pod mým parapetem. L hodil přes rameno slušivou kabelu, kde se zřejmě ukrýval notebook a zvonil na zvonek s mojí jmenovkou. Nasadil jsem profesionální výraz 2. skupiny a otevřel mu. L je jinak v pohodě, ale když si začne hrát na "šťourala" mám 100 chutí mu provrtat díru do hlavy příklepovou vrtačkou.

L mě poplácal po zádech (asi jako že jsme se dlouho neviděli), chvilku proháněl psa po bytě, až se zadýchal L i pes, který se schoval v koupelně pod vanu (kde prožil menší astmatický šok). L ho chvíli lovil zvonem na zlev a pak se již věnoval jen mně. Z úhledné brašny vypadla kromě notebooku i krabička cigaret a jeden časopis o PC o jehož kvalitě či nekvalitě si myslím své. L hbitě našel článek o internetovém prohlížeči Mozilla, svraštil obočí, zvedl prst a zahrozil směrem k Microsoftu, jak je ten Internet Explorer nebezpečný. Jeho chápání ActiveX prvků bylo sice trochu pokřivené, nicméně raději jsem nereagoval. L se nejdříve zeptal, kde mám elektrickou zásuvku a když jsem se zeptal, zda-li má vybitou baterii nebo co, dostal jsem nesmrtelnou odpověď: "Je nějaká špatná, nejde to, když není v zásuvce. Hned se to vypne". Řekl jsem mu cosi, že ten notebook prakticky ztratil svůj primární smysl, když ho může používat jen v kombinaci s elektrickou sítí, ovšem L ledabyle máchl rukou ve smyslu, že si stejně asi koupí nový.

Notebook byl sice staršího data, jednalo se o nějaký IBM, ale působil vcelku zachovale. První náběh mne upozornil na Celerona 633MHz a 128MB paměti, což mělo vliv uznalého pohledu L, který pokýval hlavou svým typickým výrazem "čumíš, viď?". To už mne překvapilo logo Windows98 a otázka L, jestli si může zapálit. Destrukce operačního systému byla jako vždy téměř dokonalá. LCD displej hrál v krásných 16-ti barvách, plocha byla nezvykle pokřivená a ikony nestandardně nakupeny uprostřed (nevím, ale myslím si, že většina uživatelů má ikony nějak seřazené spíše k levému kraji). Na otázku "Co jsi dělal s tou grafikou?" odpověděl L, že nic, že to všechno samo. To už se objevila chyba v "run32dll" a oznámení Windows o neplatnosti programu a jeho ukončení. Ikony na chvíli zmizely, aby se zase objevily ve své deformované podobě na pracovní ploše. L trval na tom, že mi musí ukázat jak mu nefunguje Word a Excel a jak má rozházené emailové zprávy v Outlooku. Odbyl jsem ho plácnutím přes prsty, které se draly na touchpad, a sám jsem se ujal řízení ukazovatele. Touchpad byl nezvykle pomalý, double click se skoro nedal provést. L poznamenal, že to je normální, že to dělalo vždy.

L byl náramně pobaven, když jsem zvýšil rychlost ukazatele a snížil hodnotu rezervy mezi double-clickem, zejména ho učaroval šašek, který na péru vyletí s krabice, to když se s double-clickem vejde do nastavené prodlevy. L se šašek líbil natolik, že si poznamenal na malý papírek propisovacím perem cestu, jakže se k tomu šaškovi dostane (Ovládací panely, Myš, ...:-)). Grafický adaptér byl detekován jako "Standardní PCI adaptér na neznámém monitoru", to k těm 16-ti barvám. Tvrdošíjné Windows odmítly změnu na 256 barev a zjistit typ adaptéru nebyla taková hračka jak jsem si myslel. Pomohla až chytrá utilitka, zapnutí mého stolního PC, na němž L ocenil rychlost s jakou bootuje a blbě se ptal, proč mu to trvá tak pomalu na notebooku i stolním PC. Měl jsem sto chutí mu říci "protože jsi škudla a vůl, kdybys na všem nešetřil, tak máš taky", ale raději jsem kompromisně prozradil, že mám 4x více operační paměti než L na obou počítačích dohromady. Na internetu jsem vyhledal patřičné ovladače, dalo to fušku, protože firma Trident, nebo co to bylo, na svém supportu již dávno uvrhla typ adaptéru L do zapomnění. Naštěstí existují skvělé stránky typu driverguide.com a ovladač pro W98 se podařilo najít. To už vyvstal další problém, jak přenést 2,2MB na notebook L. Asi 10min jsem hledal 3,5" diskety, kterých jsem se před časem definitivně zbavil. L chytře a podlézavě nabídl funkci propojení počítačů přes síť, což jsem rázně v duchu odmítl s tím, že k tomu se připojit mne nikdy nikdo nedonutí. L jsem pak řekl, že XP a 98 ne-e.

Ovladače jsem byl nakonec stejně nucen vypálit na RW a vnutit je notebooku. Notebook a jeho CD mechanika chvíli zápasily s neschopností rozpoznat CD-RW médium, ovšem dobrá věc se nakonec zdařila. Windows nakonec ovladače vzaly a po restartu se LCD rozsvítilo v poctivé 16-bit barevné hloubce. L lakonicky poznamenal, že takhle to už měl a že se diví, že jsem kvůli tomu musel stahovat něco z internetu. Jeho další problém směřoval do svého poštovního klienta s výmluvným názvem Outlook Express ("autlůůk yksprys").

Z deníčku PC šťourala: Můj soused zabiják
L in da house (obrázek exkluzivně pro PCt, @2004 by J.C.)

III - Lost in Space

Vstup do Outlooku byl chráněn heslem pro identitu. L hodil letmý pohled, jestli se jako nedívám a vyťukal číslo. Heslo bylo zamítnuto, L se nechápavě zatvářil na hlášení woken. Potichu jsem mu poradil, ať při ťukání čísel drží SHIFT. Na druhý pokus se to povedlo a ani jsem nepoznal, že L vyťukal své rodné číslo :-) V doručené poště pak L demonstroval, že když mu přijde nějaká zpráva, tak "musím to posouvat a hledat, kde to je černý a tučný. Vždycky se mi to řadilo za sebe, teď to je nějaké přeházené. Asi tam mám moc zpráv, budu je muset promazat, nebo přeinstalovat autlůůk". S pocitem bezmocnosti jsem se hluboce napil přiložené minerálky a klikl myší na řazení zpráv podle "Přijato". Zahanbený L se snažil najít nějaký protiargument a deklaroval "ale počkej... dřív jsem měl ty nové zprávy dole a ne nahoře !!". Znovu jsem stejně klikl a L sklapl.

Problém s MS Office byl v jakési knihovně xl8832.dll. Shodou okolností jsem stejný problém před časem řešil, mám dojem, že to je nějaká chyba ve warez verzi (kterou L přirozeně měl) Office2000. Word byl v pohodě akorát "dělá mi to na začátku nějakou tabulku nalevo, kterou tam nechci a písmena jsou moc malý". Vypnul jsem tedy zobrazení navigace a nastavil velikost na 100%. L se snažil zachránit situaci s tím "tohle jsem zkoušel, ale nešlo to", to už jsem mu nevěřil ani slovo. L pohlédl na hodinky, řekl něco, že pospíchá, že mne ještě chce vzít na ten počítač co má doma od kolegy z kanceláře. Řekl jsem, že dneska už nikam, byť mám zážitků na celý život za tu hodinu co tady tvrdneme. L však umí přemlouvat a tak jsem na PC-Čardáši přislíbil účast následující den. Našel jsem na počítači soubor se jménem xl8830.dll, vytvořil kopii a přejmenoval na xl8832.dll. Zpitomělým Windows toto stačilo a excelovské mřížky se již zubily na mne i na L.

L ještě požadoval instalaci prohlížeče Mozilla s tím, že Internet Explorer je nebezpečný. Pro jistotu zapojil kabelem na COM port svůj mobil. To však již bylo nutné restartovat Windows, což L zmámen hot-pluged technologií USB nechápal. Internetové připojení fungovalo kupodivu správně a úvodní domovská stránka vyhledávače svítila na monitoru (znovu jsem zapochyboval o inteligenci řešení notebook + nutnost elektrické sítě + přístup na net přes mobil, ale co...). L zasurfoval v oblíbených na stránku, která se skutečně nezobrazila korektně. Zakázané javascripty dělaly s IE své, nastavil jsem tudíž výchozí nastavení prohlížeče a pokáral L, ať se v tom radši nehrabe. To už L přesvědčen o akutním ohrožení PC Internet explorerem cpal CD z časopisu do mechaniky s výmluvou "dám tam tu Mozillu. Tohle se mi nelíbí" :-)

Další restart jsem L už nedovolil a vykázal ho pryč s tím, že musím ven se psem a že mu s Mozillou stejně nepomůžu, protože to neznám. L taky souhlasil s tím, že pospíchá, v rychlosti zabalil notebook a nechal se vyvést se mnou i psem k autu. Domluvili jsme se, že zajedu zítra (sobota) podívat se na to jeho PC a říci mu co a jak. Návštěva nepřátelského teritoria se mi vůbec nezamlouvala, přece jsem si jen jistější na svém písečku a když "šťouralské" zákroky provádím z domova. To už L mizel v off-roadu v dáli. Oddechl jsem si a pes udělal s radostným zaštěknutím svou potřebu. Večer mi pak přišla SMS: "Ta Mozilla je nějaká divná, musíš se na to taky podívat. Nějak mi vůbec nejdou stránky". S chutí destrukce notebooku, Mozilly, L i jeho příbytku jsem následoval psa a pelášil na záchod s PC časopisem, který L u mne zapomněl. Věci tam byly, že jeden nemusí ani tlačit. Zejména rubrika "Listárna" a řešení "HW zákysník" stály za to. Otázky i odpovědi. Něco mi to připomnělo...

Ale to už je jiný příběh...

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
29.10.2004 16:18:35   0.0.0.xxx 1511
davam 1*
29.10.2004 17:13:27   0.0.0.xxx 1111
Ak to raz vyjde knizne, tak si to kupim...
29.10.2004 17:21:50   0.0.0.xxx 1311
Posledne to bylo skoro az trapne, ted se zase vratila kvalita! Tak to ma byt !
29.10.2004 17:24:30   0.0.0.xxx 1312
V odstavci jak hrozí směrem k Microsoftu kvůli MSexploreru jsem doslova padl smíchy pod stůl (nekecám). Normálně jsem to viděl na vlastní voči jak to vypadá, jak tím prstem rozí směrem na západ!!! Prostě úchvatný čtení. Tyhle "články" už jsem zažil tolikrát, ale nikdy bych to nedokázal takhle pěkně a vtipně napsat. Určitě si udělám sbírku až toho bude víc. Pokračuj a nenech se odradit blbcema, co jen kritizují, ale sami by nepopsali
29.10.2004 17:26:17   0.0.0.xxx 1312
..... co měli ráno ke snídani, aby tomu někdo vůbec rozuměl (viz jejich dementní přispěvky). Těším se na další pátek.
29.10.2004 17:37:07   0.0.0.xxx 1311
Precetl jsem vsechny dily a jsem z cele serie nadsen! ;o)
29.10.2004 18:37:23   0.0.0.xxx 1112
Fakt dobrej článek. Ten minuej nebyl zrovna extra, ale tenhle se fakt povedl =)
29.10.2004 18:45:02   0.0.0.xxx 1413
Stale sa tesim na vikend, ked si budem moct precitat dalsiu prihodu Stourala. Je to fakt na 1*
29.10.2004 18:55:06   0.0.0.xxx 1212
clanek je to hezkej
ale trochu me desi ze tento typ clanku v posledni dobe ma na PCT nejlepsi odezvu a vlastne i ja ho ctu ze vsech nejradci

Mozna dobry pro ctenost ale ne pro PCT preci jen by clanky mely bejt v jiny rovine. Tohle je spis na nejakej BLOG.
29.10.2004 19:00:09   0.0.0.xxx 1211
nechcete treba zacit delat nejaky pekny recenze notebooku?
udelat si nejakou jednotnou smysluplnou kostru recentze a pak projed vse co je na trhu?

Takhle se z PCT totiz stane zabavni server plnej povidek, nechci aby jste s tim prestali ale proste zaplavte to necim kvalitnim co sem doopravdy patri.
29.10.2004 19:11:18   0.0.0.xxx 1136
Rozbalit komentářPříspěvek byl automaticky zabalen pro velké množství negativních hlasů.
29.10.2004 19:39:23   0.0.0.xxx 1212
vyborne :-) len na zaver nedavajte, ze je to uz iny pribeh, staci pkracovanie nabuduce

a snad by stalo za to pozbierat aj perlicky zo spominanych Listaren a HZ zakysniku a dalsich Poradni :-)

Clovek sa obcas nestiha cudovat, kolko L okolo nas pobehuje
29.10.2004 19:42:54   0.0.0.xxx 1212
A proc by nemel byt v patek jednou tydne k videni takovy "exklusivni" nahled na reseni hardware problemu ??
Myslim, ze jako odlehceni po tydnu prace je to super ... davam 1++ a tesim se na dalsi tyden.
Mimochodem myslim, ze hodne lidi se v tomto "serialu" pozna .. tak to nekteri nevydrzi psychicky a pak nektere prispevky )
29.10.2004 19:56:06   0.0.0.xxx 1210
Cela serie je naprosto skvela, ale tech opravdovych recenzi by mohlo byt preci jenom vic
29.10.2004 20:42:10   0.0.0.xxx 1212
Asi takhle....předchozí články..bez urážky...byly na prd....ale tenhle fuckt ujde... :-)
29.10.2004 20:44:31   0.0.0.xxx 1211
Jak už někdo přede mnou napsal, v poslední době šla kvalita "deníčku" poněkud dolů, teď se (alespoň dle mého názoru) vrátila zpět do úvodních výšin! Jen tak dál !!! A těch kritiků, co píšou, že "beletrie" na PC tuning nepatří, si nevšímej. Když se jim to nelíbí, ať to nečtou. Ale pro mě je to dobrá oddechovka (i když neříkám, že bych tady nechtěl vidět trochu víc dobrých recenzí...).
29.10.2004 20:46:54   0.0.0.xxx 1213
někam se mi ztratilo poslední slovíčko z příspěvku:
RECENZÍ
29.10.2004 20:47:46   0.0.0.xxx 1312
Boží
29.10.2004 20:54:48   0.0.0.xxx 1312
kdy sem nemohl sehnat ovladače na x let starou grafickou kartu na svém Cyrixu166 (darek od tatinka kery si koupil athlon 1,3ghz) a potreboval reinstalovat windows.
Bylo mi 12 a nenapadlo me nic lepsiho nez zkopnou knihovny na diskety a pak je tam nejak dostat, kupodivu to fungovalo a ja měl 2mb pci grafarnu ktera se neustale chlubila direktdraft(nebo nejak tak) o ktere sy windows myslel že je tnt2...
29.10.2004 21:16:36   0.0.0.xxx 1210
Tak tomu se dá jen těžko věřit,i když ze zkušenosti vim,čeho jsou lidi schopný :o)
29.10.2004 21:58:20   0.0.0.xxx 1111
Mě se taky něco podobnýho stalo asi před 6lety když sem měl svůj první počítač a netušil sm že existuje něco jako základovka. bylo to myslim se stařičko S3/2Mb nějak sem tomu vnutil, že si to myslelo, že má 4Mb boužel už ani nevím jak.
29.10.2004 22:44:17   0.0.0.xxx 1211
Opravdu me skoro az mrazi v zadech. Je to skoro jako z meho zivota. Ani nevim, kolik takovych L jsem uz potkal. Neznaly takovemu clanku mozna neuveri a rekne, ze to neni mozne, ale uprimne a z vlastni zkusenosti muzu rict .... JE TO MOZNE A JE TO FAKT. Bohuzel takovi ti L jsou nejhorsi. Neco pos*** a potom se divi a nadavaji. Nejhorsi jsou ale ti, kteri pres PC spravuji nejake penize a o PC, potazmo bezpecnosti v IT vubec nerozumi, nejsou ochotni tomu obetovat penize a nechat se radne proskolit a az se neco stane (a nedejboze prijdou o penize), tak se divi a vsude rozsiruji, jak je to strasne nebezpecne.
29.10.2004 22:56:44   0.0.0.xxx 1112
...nepřestává mě fascinovat, že skupiny 3 a 4 jsou ochotny za trapné nastavení zarovnání ve wordu nebo řazení v outlooku nemluvě o zadání součtů v excelu zaplatit daleko víc než za neuvěřitelně opruzující odstraňování jejich klikacích orgií na ero/warez stránkách plných spywaru kvůli kterým strávíte hodiny čištěním,kontrolou registrů a zoufalým hledáním informací o vlastnostech nalezených virů a to vše na nikdy defragmentovaném disku a paměti 16 MB RAM a swapakem po celym disku. Nemluvě o tom že vždycky vědí kde mají office 2003 pro svoji mrchu s WIN95 ale nikdy neví kde mají CD s ovladači ( Pochopitelně uplyne 15 minut a koukají na hodinky s pocitem, že to schválně natahujete kvůli penězům.
29.10.2004 23:18:57   0.0.0.xxx 1210
Ufff pěkný článek......... donutilo mne to zavzpomínat na dobu jak jsem učil taťuldu rozdíly mezi adresářem a souborem
29.10.2004 23:19:41   0.0.0.xxx 1311
btw knihu si taky koupím
29.10.2004 23:39:26   0.0.0.xxx 1312
ze Office na Win 95 nechodi:o)
29.10.2004 23:41:27   0.0.0.xxx 1312
Jedna se o Office 2003, ktery jede uz jen na NT platforme....
30.10.2004 10:26:49   0.0.0.xxx 1211
Nejlepší článek za poslední 3 týdny. Jen tak dál. Nesmím opomenout pochvalu pro Pana Malíře JC(PS: máme stejný iniciály). Kreslíš MOC hezky, chlape.
30.10.2004 11:14:02   0.0.0.xxx 1211
Dementní se mi zdají tyhle články a nikam, ani pod stůl z nich teda nepadám. Stáhl mu novej ovladač, přehodil pořadí mailů a rozmluvil mozillu ...prča neskutečná...
30.10.2004 17:03:35   0.0.0.xxx 1313
Fakt dobrý...
Minulý dva z nejlepších nebyly, tenhle jo.
Všim sem si taky, že v každym je alespoň jedna moc vtipná hláška. Ta moc vtipná tady byla s tim zapomenutym časopisem na konci... To si člověk přečte podobnej časopis, nebo podobnou hlášku a fakt moc tlačit nemusí, moc se mi to líbilo jen tak dál...
30.10.2004 17:06:04   0.0.0.xxx 1311
btw. J.C. je slečna, karikatury přímo nedělá, spíš klasickou pero a olejomalbu.. ale obrázky se jí celkem daří, takže zatim good.
30.10.2004 17:15:26   0.0.0.xxx 1111
@JC: Drahá Slečno "JC", velmi hluboce se Vám omlouvám, že jsem Vás "pomužštil". Prosím, Nezabíjejte mne za to! PS: Nic to nemění na tom, že Vaše kresby jsou SUPER.
30.10.2004 21:40:52   0.0.0.xxx 1110
tie chybajuce dll mi robilo pri ofice 97 pri prechode z w95 na w98. chcelo to premenovat jednu dll
30.10.2004 22:25:06   0.0.0.xxx 1211
Jak sem to tak četl tak jsem "přeletoval" ze skupiny 4. do skupiny 1. a zase zpátky )) ale fakt podařený možná by mohlo bejt stručnější ale dobrý fakt! ---> 1*
30.10.2004 23:27:30   0.0.0.xxx 1212
da best of da best)nieco velmi velmi podobne som zazil dnes a som happy ze to mam z krku..treba taketo clanky..na relax)rekreacne
30.10.2004 23:27:48   0.0.0.xxx 1111
da best of da best)nieco velmi velmi podobne som zazil dnes a som happy ze to mam z krku..treba taketo clanky..na relax)rekreacne
31.10.2004 09:15:01   0.0.0.xxx 1211
supr
31.10.2004 09:36:36   0.0.0.xxx 1313
presne tak to je, kez by si nekdo vzal nejake ponauceni.
31.10.2004 14:59:11   0.0.0.xxx 1412
Usetrilo by to nasledne praci Vam i panu L.
31.10.2004 16:24:59   0.0.0.xxx 1211
doporucuji autorovi, jestli to byl notebook IBM at zkusi stranku IBM.com, zada model notebooku (nalepen obvykle vzadu, cislo typu 2627 ABG... vyleze mu konfigurace a drivery pro vsechen hardware a vetsinu beznych systemu...

jeden z rozdilu mezi znackovejsimi firmami a domodomo..

ale to GURU autor montujici sve garage-stroje doma asi netusi
31.10.2004 16:26:26   0.0.0.xxx 1211
navstivit IBM.com, zadat model notebooku (treba 2627-ABG) a najit si drivery pro vsechen HW?

jeden z rozdilu mezi znackovejsimi firmami a domodomo..
je videt ze autor patri do skupiny 3-4 ale mysli si ze je aspon 1 (kdyz ne 0)
31.10.2004 16:26:52   0.0.0.xxx 1312
navstivit IBM.com, zadat model notebooku (treba 2627-ABG) a najit si drivery pro vsechen HW?

jeden z rozdilu mezi znackovejsimi firmami a domodomo..
je videt ze autor patri do skupiny 3-4 ale mysli si ze je aspon 1 (kdyz ne 0)
1.11.2004 07:52:40   0.0.0.xxx 1211
Pokud se chce autor priste vyhnout onanii s disketama, at si koupi/ubastli/necha ubastlit paralelni kabel a propoji to treba pres WC (Windows Commander :o).
1.11.2004 09:52:06   0.0.0.xxx 1211
co pane guru Franto Vopicko zkusit IBM.COM, zadat model notebooku treba 2627-AB0 a stahnout si drivery pro co potrebujes?

to je jeden z rozdilu mezi seriozni firmou a garazakama jako ses ty
1.11.2004 11:57:20   0.0.0.xxx 1211
Tebe asi hodne stve, ze ti na tve duchaplne prispevky nikdo neodpovedel, co? Tak pane odborniku, i kdyby autor napsal ze hledal na ibm.com, pointa pribehu by byla ta sama a o to asi slo, ne? Navic, nez budes neco "radit" zkus si to napred overit. Po zadani tebou nabizenych modelu to az na 2627 ABG vyhodilo NO RESULTS FOUND. Nechci se te dotknout, ale trpis veskerymi priznaky 4. skupiny.
K autorovi - clanek byl o dost lepsi nez minule, ale stale si myslim, ze to na pctuning spis nepatri. Nerekl bych, kdyby tu byla hromada cerstvych recenzi a jinych clanku, ale vzhledem k tomu, ze za tyden zde vyjde 6 clanku z toho jeden stoural, to pctuning nestavi do prizniveho svetla.
1.11.2004 14:24:05   0.0.0.xxx 1211
Ja se to pokousim vysvetlit sve zene uz asi 1/2 roku, a porad to neni schopna pochopit :-/ Pritom dokaze stahovat z DC++ vcetne vyhledani pozadovaneho souboru, pracovat s TC i s Wordem a Excelem (samozrejme, na zakladni urovni, ale umi to.) Rozdil mezi slozkou a souborem ale porad neni schopna stravit, uz nevim, jak ji to mam vysvetlit...
1.11.2004 14:38:03   0.0.0.xxx 1212
Peněženka = adresář, peníze = soubory. Ale jinak Tě naprosto chápu, mám stejnej problém, ale díky tomuhle to konečně pochopila.
1.11.2004 14:48:28   0.0.0.xxx 1312
.... páč takový pořádný článek, na kterém se často pracuje i celé dny (zvláště, pokud jsou to recenze, nebo jiné podrobné technické postřehy) nikdo nesesmolí za hodinu. Taktéž redakci netvoří 15 stálých redaktorů, kteři se šťourají v nose a berou desetitisícové platy. Připočítám-li dalších 40 příspěvků ze světa tak je to docela nával informací, resp. se tu vlastně objevuje všechno co se kde ve světě šustne a trošičku to smrdí PC-IT. Myslím, že víc už by si museli opravdu vymýšlet. A už vubec nechápu proč někomu vadí páteční oddechovka z trošku jiného soudku, když je to vlastně jen humorný popis denního chleba většiny z nás. Myslím, že si tu příliš mnoho lidí zbytečně plete PCTunig se skriptami na hodinu informatiky.
1.11.2004 16:46:51   0.0.0.xxx 1312
Opravdu supr poctenicko, thx. Nedovedu si predstavit jiny server (krome prime konkurence) kde by tento lit. vytvor nasel ctenare.
Pro stourali: Jen tak pokusne si sesmolte 6 clanku do tydne a pak tu neco piste Lamky. Jnak pokud to nekdo umi, zadnej bezne seriove vyrabenej komp se nevyrovna (ve vsech ohledech) garage sestave.
1.11.2004 20:32:16   0.0.0.xxx 1311
nestve, bohuzel podelany script system kdyz ma kazdy normalni clovek scripty a active zakazany neukazuje co se poslalo a co ne...

a ten model jsem si cucnul z prstu... jestli chces hnidopisit tak ti muzu z fleku poslat 6 cisel ktery mam pod rukou v praci..

myslim ze netrpim zadnym priznakem z uvedenych skupin, neb se IT zivim a ne jen kecam po forech(toto byla vyjimka, neb jsem se "vytocil" jak se tu nad nim rozplyvate...)

tento post byl o tom, ze minimalne polovinu "vtipnych" situaci by si mohl usetrit kdyby o normalnim IT bussinesu neco vedel....
1.11.2004 20:45:26   0.0.0.xxx 1212
zkus tohle...
http://www-1.ibm.com/support/us/all_download_drivers.html

a zadej tam: 2887-AVG a uvidis....
1.11.2004 22:54:08   0.0.0.xxx 1211
hehe.. fakt sorry.. mohl jsem napsat compaq, nebo dell, nebo Tesla, ale prvni co me napadlo bylo IBM.. tak sorry :-)))
1.11.2004 23:05:53   0.0.0.xxx 1411
podle slova "zlev" usuzuji, že jde o překlad z polštiny neboť autor nevěda si rady s tímto slovem ho tam nedopatřením nechal. Slovo "zlew" totiž znamená umyvadlo popřípadě dřez.
2.11.2004 11:05:19   0.0.0.xxx 1210
Nevycerpal jsi vsechny moznosti, taky to muze byt tim ,ze autor je z pohranici polska/ceska a ma spatne zafixovane jiste pojmy. Pripadne autor umi i polsky a obcas mu neco ulitne. Jinak umim si predstavit jeste jine varianty nez jenom prosty fakt, ze by mohlo jit o preklad.
3.11.2004 18:37:49   0.0.0.xxx 1210
Tak uz to vypada, ze neuznalou lamku mam zasebou a sem asi soft-core stoural :-))
Jinak mam taky takovyho pribuznyho - borce-compmastera, kterej me porad opruzuje, abych mu nakopíroval obrazky a jiné hovadiny
a doplnuje to vykladem, jak si vydelaval na celerona 600 vydelaval celej rok.
3.11.2004 21:13:17   0.0.0.xxx 1212
Deníček je pěkný a v celku se u něj bavím, protože zkušenosti mám podobné, i když v daných situacích "štoural" potí krev, obvzlášť pokud se snaží stabilizovat wokna pána " s postavou vyhazovače z baru", což se mi už taky stalo. Přeji mnoho úspěchů.
4.11.2004 06:58:30   0.0.0.xxx 1212
Tomuto typu ľudí (L) by mali zakázať akýkoľvek prístup k VT:-)
4.11.2004 10:13:05   0.0.0.xxx 1211
Tak to je bomba, skvěle jsem se pobavil. To snad ani nemůže být pravda.
4.11.2004 10:14:52   0.0.0.xxx 1111
.. teď jsem tady měl styrý ThinkPad T-23 a to vyhledávání na IBM.com neni zas tak skvělý, jak píšeš. Kromě ovladačů pro T-23 to našlo i drivery pro jiné typy. Kromě toho měl jsem tam jasně zvoleno, že chci pro Win ME. Když jsem na jeden z těch iovladačů kliknul s tím, že jsem ho konečně našel, v poznámkách bylo, že nejde na Win ME !?! Tak kde to jsem...
vědět, jaká v tom je grafika, stáhnu si to taky radši od výrobce...
7.11.2004 23:51:56   0.0.0.xxx 1312
No ja vam to nadseni nechci kazit, ale proste si trochu stournuti neodpustim... Dobre, ze se vam clanek libi, ale me prijde, ze autor by udelal i z prdu kulicku, aby mel o cem psat. Cely je to vlastne o tom, ze clovek, co nerozumi compum (jak si to vubec mohl dovolit, hajzl jeden...) prisel pro radu.Ty veci, co rikal, zase tak pekelny nebyly, aby vydaly na tak dlouhej clanek. Za den slysim od rodicu vic nesmyslu. Ze ten chlapek neni umastenej PC nadsenec mi zase takovej hrich neprijde, aby mu kvuli tomu zakazali pristup k VT. No ale jak myslite...

P.S. Mimochodem se stejnym "problemem" (prehazene maily v Outlooku) si me privolala na pomoc nedavno mama, tak jsem kliknul a bylo to, ale abych o tom psal clanek me zrovna nenapadlo...
9.11.2004 20:12:07   0.0.0.xxx 1312
To mas teda pravdu, vetsinou neco hledat na IBM strankach je masochismus...
Myslim ze mmm si mysli, ze je aspon -1 ;)
12.11.2004 12:57:12   0.0.0.xxx 1312
bez predstavivosti opravdu nema cenu to cist.
tentokrate se to povedlo vice nez posledne. hlavne to rozdeleni bylo super. jen tedka premejslim kam patrim.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.