Hlavní stránka Multimédia Flash a MP3 Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč
Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč
autor: Kyselý Lukáš , publikováno 26.1.2005
Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč
V dnešní době není paměťový (flashový) MP3 přehrávač něčím výjimečným, jako tomu bylo ještě poměrně nedávno. Toto odvětví se poslední dobou natolik rozrostlo a sortiment přístrojů je již natolik rozsáhlý, že výběr toho správného typu se stává stále složitějším úkolem. Ne každý má však natolik plnou peněženku, aby si mohl dovolit koupit nějaký drahý model, jehož značka sama o sobě je zárukou kvality. Rozhodli jsme se proto otestovat přístroje nižší cenové kategorie, disponující kapacitou 256MB. Vybrali jsme jak přehrávače, které patří celkem k novinkám na našem trhu, tak i starší kousky, které se díky své oblíbenosti a především ceně prodávají dodnes. {mospagebreak title=Rio Forge Sport (256 MB)}

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Začneme přehrávačem, který svým netradičním zpracováním rozhodně zaujme hned na první pohled. Je předurčen pro lidi se sportovně založenou duší, jelikož je odolný proti otřesům, má integrované stopky a přiložená sluchátka "ear-clip" z uší jen tak nespadnou nespadnou ani při kotrmelcích.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Přístroj je z velké části pogumován, přesto se však nejedná o gumovou příšeru, jak tomu u některých výrobků zaměřených na sport bývá. Hlavní podíl na tom nese množství kovových prvků. Se svými rozměry 68,6 x 63,5 x 22 mm nepatří ale zrovna k nejmenším. Pokud vám nebude stačit vestavěných 256 MB paměti, umožňuje použít paměťové karty SD/MMC až do velikosti 1GB.

Ovládání:

Přehrávač je pohodlně ovladatelný, avšak je třeba použít obě ruce. Mezi ovládací prvky patří čtyřsměrné tlačítko (při užívání efektně červeně podsvícené) s prostřední potvrzovací klávesou a tlačítko pro vstup do menu. Po stranách, v horní časti, jsou pak umístěna tlačítka pro zapnutí, hold a ovládaní hlasitosti.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Displej a menu:

Ke vstupu do menu slouží již zmíněné tlačítko hned vedle onoho čtyř-směrného. Díky velkému, dobře čitelnému a světle modře podsvícenému displeji (v případě práce s přehrávačem samozřejmě) je menu přehledné a snadno se v něm orientuje. V hlavní nabídce máte na výběr mezi nastavením přehrávače, poslechem rádia, nahráváním z rádia, časovými stopkami a informacemi o přehrávači, respektive o aktuální verzi firmwaru. Jen je trochu škoda, že přehrávač nepodporuje stromovou adresářovou strukturu souborů, díky čemuž není možné je jakkoli třídit.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Hudební funkce:

Podporou hudebních formátů přehrávač zrovna neoplývá. Nabízí pouze MP3 a WMA. Zvuk je však dostatečně bohatý, dynamický a na pozadí není slyšet šum, takže si s ním vystačí i náročnější uživatelé. Ekvalizér umožňuje nastavit režimy Rock, Jazz, Classical, Pop, Trance a Custom. Poslední zmíněný režim doporučuji naplno využít a přizpůsobit si s jeho pomocí zvuk dle svých vlastních potřeb (jelikož jde o poněkud individuální záležitost).

Nahrávání:

Tento přehrávač nelze použít jako diktafon a není možný ani záznam z externího zařízení pro přímý převod audia do některého z podporovaných formátů (což jiné modely již umožňují), jelikož i linkový vstup byste zde hledali marně.

Rádio:

Je nejslabším článkem tohoto přehrávače. Má velmi špatný příjem, což je markantní hlavně v budovách, ale  pro běžný pohyb ve městě je dostačující. Další nevýhodou je pouze 8 pozic pro uložení stanic. Pokud si budete chtít zaznamenat hudbu ze své oblíbené stanice, tak vám v tom nic nebrání, jelikož umožňuje záznam z FM rádia do formátu WAV.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Příslušenství:

V krabici naleznete sluchátka ear-clip, která krom toho, že výborně sedí na uších, nabízejí i solidní zvukovou kvalitu. Proto není třeba je hned vyhazovat a kupovat nová. Záleží tedy jen na vás, zda vám tato budou kvalitativně stačit, nebo je nahradíte nějakými lepšími, jelikož každý má nároky jiné. Nicméně pokud bychom měli sluchátka hodnotit, tak v porovnání s ostatními běžně přibalovanými patří mezi ty lepší.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Dále v příslušenství objevíte pásek, pomocí kterého přehrávač pohodlně připevníte na svou ruku nebo nohu a můžete se tak věnovat vašim sportovním aktivitám bez nutnosti řešit otázku, kam umístit například při běhu přehrávač (což se opravdu hodí, jelikož třeba elastické sportovní oblečení nemívá kapsy, kam by jej bylo jinak možné umístit a mít jej při běhu na šňůrce kolem krku též není ideální). Dále zde naleznete potřebný USB kabel a přiložená je i jedna mikrotužková baterie.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Spojení s PC:

Spojení s PC je možné realizovat pomocí rozhraní USB 2.0. V dnešní době samozřejmá je podpora Mass Storage Device, což znamená, že se přístroj zobrazí jako pevný disk a je možné k němu přistupovat hned po zapojení bez nutnosti instalace ovladačů či používání jakéhokoliv přídavného programu.

Výdrž baterií:

Výrobce uvádí 20 hodin, přičemž námi naměřená hodnota byla 19,6 hodin, což se liší opravdu minimálně a je tedy nutné výrobce pochválit za to, že uváděný údaj není nijak předimenzovaný a odpovídá i praxi. Zespodu naleznete prostor pro baterii, který je uzavřený krytkou, jejíž oddělání je poměrně obtížné, jelikož je nutné dost zatlačit. To jen přispívá k tomu, že i při náročné aktivitě (rozuměj při sportu) se vám krytka jen tak neotevře a baterie rozhodně v tomto případě nevypadne (což se u mnoha jiných modelů stává).

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Jak můžete na předcházejícím obrázku vidět, vedle baterie je zde i prostor pro umístění paměťové karty, takže je vše pěkně uzavřeno a nemůže se stát, že by se vám cokoli při jakékoli situaci ztratilo. Snad jen gumová krytka USB portu, která není s přehrávačem nijak spojena a proto ji můžete někde zapomenout. Nicméně při jejím nasazení opravdu drží a opět se nemůže stát, že byste ji někde ztratili (maximálně zapomněli u počítače).

Přiložený software:

Tím je zde firemní Rio music manager, který je velice přehledný a snadno ovladatelný. Umožňuje vyhledání hudby v počítači, vytvoření playlistů a následné nahrání do přehrávače. Spolu s tímto programem naleznete taky Windows Media Player 9, sloužící ke správě hudby ve formátu WMA.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč
- pro zvětšení klikněte -

Technické specifikace:

Rio Forge Sport

Interní paměť

256 MB

Externí paměť

 paměťové karty SD/MMC

Formáty

MP3, WMA

Displej ano
Podsvětlení displeje ano (světle modrá)
Upgrade Firmware ano
ID3 Tagy ano
Stromová adr. struktura ne
Ekvalizér ano
Zvýraznění basů ne
Režim diktafón ne
Linkový vstup ne
FM Tuner

 87,5 - 108 MHz

Kompatibilita

 Windows, Mac OS Plug and Play

Mass Storage Device ano
Rozhraní

USB 2.0

Napájení

 1x AAA baterie

Provozní doba

až 20 hodin

Rozměry

68,6 x 63,5 x 22 mm

Hmotnost

62 g

Závěr:

Pokud jste hledali provedením netypický přehrávač, který by bylo vhodné používat i při sportování (jelikož něco vydrží) s možností rozšířit vnitřní paměť a s dobrými hudebními vlastnostmi, Rio Forge Sport je ta správná volba. Dokonce i název společně se zpracováním přehrávače i příslušenstvím dává jasně najevo, že se s použitím v náročných podmínkách (co se pohybu týče) při návrhu počítalo aniž by to bylo na úkor něčeho jiného. Kvalitativně i funkčně není totiž za ostatními modely nijak pozadu a může se s nimi bez ostychu porovnávat.

Závěrečné hodnocení
KladyZápory
Netradiční designKrytku USB konektoru lze snadno ztratit
Podpora paměťových karet SD/MMCRádio má horší příjem signálu
Výdrž baterií opravdu téměř udávaných 20h

Podpora pouze formátu MP3, WMA

Funkce stopek

Nelze použít jako diktafon

Cena přehrávače Rio Forge Sport: 4590 Kč s DPH

 

{mospagebreak title=Emgeton EMX-830 Enox (256 MB)}

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Dalším v pořadí je na první pohled celkem nenápadný přehrávač značky Emgeton. Přestože má celkem miniaturní rozměry 22 x 53 x 20 mm a váhu 22 g, schovává ve svých útrobách neuvěřitelně mnoho funkcí. Kromě přehrávání MP3 umožňuje poslech i záznam z FM rádia, diktafon a zakódování hudby z vnějšího zdroje. Je předurčen k nošení na krku a díky svému displeji, který hraje barvami jako vánoční ozdoba, na sebe dokáže při takovémto způsobu používání strhnout veškerou pozornost. V prodeji jsou verze od 128 MB do 1 GB, přičemž my jsme se podívali na zub přehrávači s pamětí o kapacitě 256 MB.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Ovládání:

U tohoto přehrávače si vystačíte s třemi tlačítky (Play, Mode, Rec) a jedním multifunkčním joystickem. Ten umožňuje ovládání regulace hlasitosti, pohyb v menu a "přetáčení" skladeb. Tlačítko Mode přepíná mezi jednotlivými režimy přehrávače. Bohužel vzhledem k samotné velikosti tlačítek je pro lidi s většími prsty ovládání dost nepohodlné

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Displej a menu:

Displejem se může tento drobek jedině chlubit. Má výborné rozlišení 128 x 48 bodů a je jasně mnohobarevně podsvícený. Vybrat si můžete jednu ze sedmi barev (modrá, světle modrá, zelená, žlutá, červená, fialová, bílá), nebo je během přehrávání nechat střídat. Pokud pak přehrávač budete mít na krku, nemusíte se bát, že vás někdo přehlédne. Je však třeba počítat s menší výdrží baterií. Naštěstí podsvícení lze zkrátit až na 1 s.  Menu je velice přehledné a ihned po prvním zapnutí přístroje se v něm každý snadno zorientuje.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Hudební funkce:

Jedním slovem by se daly shrnout jako vynikající. I na přiložených sluchátkách zněly výšky, středy i basy  přirozeně. Tato malá kostička si ale bezesporu zaslouží lepší. S interním ekvalizérem se se zvukem dají dělat divy. Na výběr je 5 klasických režimů a s podivem můžu říci, že všechny jsou plně využitelné. U většiny přehrávačů tomu tak nebývá. Na dobré úrovni je i zvýraznění basů (Truebass) a technologie SRS, která imituje prostorový zvuk. Režim WOW pak spojí oba režimy dohromady. Jedinou menší výtku bych měl k podporovaným formátům. Například OGG Vorbis by měl být dnes již naprostou samozřejmostí, ale u tohoto přehrávače tomu tak s revizí firmwaru, kterou obsahoval při dodání, nebylo. Po nahrání novější verze však podpora pro OGG nebyla ani zde problémem. Přehrávač zobrazuje adresářovou strukturu souborů, takže není problém si dle potřeby uspořádat jednotlivé soubory pro lepší orientaci.

Nahrávání:

Jediná oblast, která mě zklamala. Nahrávky z vnějších zařízení mají zkreslené basy a nevýrazné výšky. Celkově působí jinak než originál. To samé platí při nahrávání z rádia. Vestavěný diktafon dále nezvládá hlasitější zvuky, ale jinak je velice užitečný pomocník.

Rádio:

Ničím nevybočuje oproti přehrávačům v této cenové kategorii. Máte možnost si uložit 16 oblíbených stanic, což není hodně, ale podle mého názoru to bohatě stačí. K dispozici je jak ruční ladění, tak i funkce autoscan.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Příslušenství:

V krabici se nachází standardní USB kabel pro přenos dat, kabel pro spojení s externím zdrojem a samozřejmostí jsou i přibalená sluchátka.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Dále může potěšit fešná šňůrka, díky které budete moci nosit přehrávač na krku. Není to sice takové pohodlí jako u předchozího modelu, který bylo možné si přidělat napevno k tělu (respektive pomocí přiloženého pásku jej připevnit na ruku), nicméně díky velikosti a hmotnosti tohoto přehrávače není jeho nošení na krku žádnou obtíží, což by třeba u předchozího modelu bylo právě naopak.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Spojení s PC:

Protože se jedná o poměrně nový model, přehrávač se po připojení k PC zobrazí jako vyměnitelný disk (Mass Storage Device) s podporou USB 2.0.

Výdrž baterií:

Výrobce udává sice výdrž 20 hodin, nicméně námi testovaný kousek vydržel pouze 16,4 h. I tak se jedná o slušnou výdrž, přestože neodpovídá přesně údajům výrobce.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Přiložený software:

U přehrávače je pro správu souborů přiložen firemní software Lyrics data base, který vedle správy souborů obsahuje i jednoduchý audio přehrávač. Chvíli trvá se v programu zorientovat, ale poté se stane cenným pomocníkem. Přehrávač nabízí neobvyklou funkci, kterou je zobrazování textu skladby zároveň s jejím přehráváním. Texty můžete sice získat pomocí automatického hledání na internetu, nicméně mnohem spolehlivější varianta je ruční vložení.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč
- pro zvětšení klikněte -

Technické specifikace:

Emgeton EMX-830 (256 MB)

Interní paměť

256 MB

Externí paměť ne
Formáty

MP3, WMA, ASF, WAV

Displej FSTN - rozlišení 128x48 (8-barev)
Podsvětlení displeje ano (7 barev)
Upgrade Firmware ano
ID3 tagy ano
Stromová adr. struktura ano
Ekvalizér ano
Zvýraznění basů ano
Režim diktafón ano
Linkový vstup ano
FM Tuner

 87,5 - 108 MHz

Kompatibilita Windows, Mac 10.2, Linux
Mass Storage Device ano
Výstupní výkon 2 x 10 mW (16 ohm)
Rozhraní

USB 2.0

Napájení

 1x AAA baterie

Provozní doba

až 20 hodin

Rozměry

22 x 53 x 20 mm

Hmotnost

22,4 g

Závěr

Na svou cenu jde o opravdu moc dobře vybavený model a bezpochyby splní požadavky i těch nejnáročnějších uživatelů, kteří hledají schopný přehrávač malých rozměrů.

Závěrečné hodnocení
KladyZápory
Funkční výbavaMalá tlačítka
Kvalita zvukuMéně kvalitní nahrávání
Vícebarevné podsvícení displeje 
Malé rozměry 
Cena přehrávače Emgeton EMX-830 Enox (256 MB): 4530 Kč s DPH
 
 
{mospagebreak title=CM-TECH CA-F300 (256 MB)}

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Když ho poprvé spatříte, hned zaujme svým povrchem, který se leskne jako zrcadlo. Z  počátku jsem měl strach, že se po chvilce užívání poškrábe, nicméně byl jsem mile překvapen. Krom otisků prstů, které lze jednoduše setřít, na něm nebylo ani škrábnutí.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Přístroj je velice precizně zpracován. Tělo je z hliníkové slitiny, takže žádného vrzání při stisku přístroje se rozhodně nedočkáte. S rozměry 26 x 29 x 17 mm a hmotností 37 g patří opravdu k hudebním drobkům.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Ovládání:

Je velmi pohodlné. Hlavním ovládacím prvkem je pěti-směrný joystick. Ten umožňuje regulaci hlasitosti, přetáčení skladeb a pohyb v menu. Po stranách se pak skrývají tlačítka Play/Pause, které přístroj zároveň zapíná a vypíná, A-B umožňující přehrávat zvolený úsek skladby, tlačítko pro změnu režimu ekvalizéru a posuvné tlačítko Hold. Zapínáni funkce REC je umístěno vedle ovládacího joysticku.

Displej a menu:

Do menu se dostanete přidržením ovládacího joysticku. Displej je sice maličký, ale díky svému rozlišení 128 x 64 bodů je výborně čitelný, přičemž máte k dispozici 7 různých barev jeho podsvícení. Menu je plně grafické a je možné si ho přizpůsobit.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Hudební funkce:

Zvuk z této hudební mašinky je čistý a dostatečně vyrovnaný, nicméně maximální hlasitost by mohla být mnohem větší. Přiložená sluchátka jsou průměrné kvality. Velkým překvapením byl ekvalizér, který byl poněkud nadstandardní. Umožňoval navolit režimy Normal, Rock, Jazz, Pop, Classic, WOW, SRS a Truebass.

Rádio:

Rádio má poměrně kvalitní příjem signálu a je možné z něho nahrávat do formátu MP3. Uložit si lze 20 stanic, což je už celkem slušné množství.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Nahrávání:

Nahrávat lze z libovolného externího zdroje přímo do formátu MP3 s datovým tokem 96, 112 a 128 kbit/s. Tuto funkci však doporučuji používat vzhledem k výsledné kvalitě pouze když není jiná možnost. Naopak záznam z integrovaného FM rádia a zejména diktafonu je plně dostačující.

Příslušenství:

V balení lze najít sluchátka do uší, která kvalitou zrovna moc neoplývají, kabel pro zakódování signálu z vnějšího zdroje, USB kabel a redukci na USB (pro zapojení do USB portu bez nutnosti použití kabelu, což se hodí, když někam jedete a nechcete s sebou kabel neustále "tahat"). 

 

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Z "módních doplňků" lze nalézt průhledný obal na přehrávač, šňůrku na krk a pásek pro upevnění na ruku.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

    Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

                       Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Spojení s PC:

Probíhá prostřednictvím USB 2.0. Zobrazení jako pevný disk po připojení přehrávače k počítači je i zde samozřejmostí (Mass Storage Device).

Výdrž baterií:

Plusem je integrovaný Li-Pol akumulátor. Ten přístroj vydržel napájet až 16 h (výrobce uvádí 20 h). Nabíjení je možné provádět pouze pomocí USB kabelu a trvá zhruba 3 h. Interní akumulátor jako zdroj energie může sice působit jako dobré řešení, ale opak je pravdou. Dobíjení pomocí baterií má výhodu v tom, že kdykoli někam jedete (zejména třeba i někam mimo civilizaci), stačí si s sebou vzít několik náhradních baterií a máte vystaráno. V případě potřeby není problém si kdekoli nové baterie obstarat. Tento přehrávač však dobijete pouze prostřednictvím USB, tedy v kombinaci s osobním počítačem nebo s notebookem, což je třeba při rekreaci v otevřené přírodě celkem problém (ale na druhou stranu kdo by jezdil mezi medvědy poslouchat MP3, že ano? :-)).

Přiložený software:

V balení lze nalézt pouze CD s ovladači pro starší operační systémy, než jsou Windows 2000/XP.

Technické specifikace:

CM-TECH CA-F300 (256 MB)

Interní paměť

256 MB

Externí paměť ne
Formáty

MP3, WMA, ASF, WAV

Displej ano
Podsvětlení displeje ano (7 barev)
Upgrade Firmware ano
ID3 tagy ano
Stromová adr. struktura ano
Ekvalizér ano
Zvýraznění basů ano
Režim diktafón ano
Linkový vstup ano
FM Tuner

 87,5 - 108 MHz

Kompatibilita Windows
Mass Storage Device ano
Výstupní výkon 2 x 10 mW (16 Ohm)
Rozhraní

USB 2.0

Napájení

 Li-pol akumulátor, nabíjení 3 hod

Provozní doba až 15 h
Rozměry

29 x 56 x 18 mm

Hmotnost

37 g

 

Závěr:

Tento přehrávač bych doporučil každému, kdo kdo chce malý přístroj bez nutnosti kupovat náhradní baterie. Jinak ale nutnost dobíjet přehrávač pomocí USB bude jistě v mnoha případech při rozhodování o jeho koupi největším argumentem proti němu. Záleží tedy jen na vás.

Závěrečné hodnocení
KladyZápory
Kvalitní zpracováníPřístroj lze napájet pouze přes USB
Malé rozměry 
Cena přehrávače CM-TECH CA-F300 (256 MB): 3830 Kč s DPH
 
 
{mospagebreak title=Emgeton Digitball DB586 (256 MB)}

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Tento přehrávač je přístroj se vzhledem bez nějakých větších výstřelků. Tělo je z lehkého kovu, jehož povrchová úprava je taková, že i při sebešetrnějším zacházení časem dojde k jeho poškrábání. Rozměry přístroje jsou: 35 x 84,5 x 13,5 mm s váhou 36 g. Kromě absence nahrávání z vnějšího zdroje a širší podpory formátů má vše, co by dnešní přehrávač měl mít.

 

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Ovládání:

Ovládání je vyřešeno pomocí na boku uložených tlačítek Play/Stop, Rec, A-B, posuvného tlačítka Hold a malého ovládacího joysticku. Ten slouží k vyvolání menu, regulaci hlasitosti a "přetáčení" skladeb. Je však poněkud nepřesný a stává se proto, že dochází občas k přehmatům.

Displej a menu:

Jelikož displej vypadá jako z kalkulačky, nelze očekávat nějaké propracované menu. Není vůbec přehledné, ikony jsou malé a proto se v něm snadno ztratíte. Přístroj nepodporuje stromovou adresářovou strukturu, což znamená, že není jiná možnost, než se vším "proklikat".

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Hudební funkce:

Jsou na úrovni Low-End přehrávače.  Zvuk je poměrně čistý a působí přirozeně. Kamenem úrazu je však ekvalizér. Všechny režimy kromě volby Rock zvuk podivně zkreslí a sníží výslednou hlasitost. 

Nahrávání:

V režimu diktafon se zvuk ukládá do WAVu. Jeho kvalitu je možné měnit pomocí samplovací frekvence. Na výběr máte z následujících možností: 8 KHz (32 Kbps), 16 KHz (64 Kbps), 44 KHz (178 Kbps). Záznam je celkově kvalitní a dá se s ním například zaznamenat i přednáška. Linkovým vstupem pro nahrávání z vnějšího zařízení (například pro převod z audio CD do formátu mp3 přímo do přístroje bez nutnosti využití PC) tento přehrávač nedisponuje, což vzhledem k jeho ceně není žádným překvapením.

Rádio:

Disponuje místem pro uložení až 20 stanic. Kvalita přijmu byla ve městě dobrá, avšak mimo město bylo znát rušení signálu.  

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Příslušenství:

Jako příslušenství jsou přiložená sluchátka se šňůrkou na krk, redukce na USB, instalační CD s ovladači pro jiné operační systémy než Windows 2000/XP a jedna AAA baterie.

 Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Spojení s PC:

V krabici není přiložený USB kabel, ale pouze redukce. Pokud tedy máte špatně přístupné USB porty, tak nahrávání hudby do přístroje je dost nepohodlné.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Výdrž baterií:

Výrobcem udávaná doba 16 hod na jednu AA baterii byla dokonce o půl hodiny překonána.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Technické specifikace:

Emgeton Digitball DB586 (256 MB)

Interní paměť

256 MB

Externí paměť -
Formáty

MP3, WMA

Displej ano
Podsvětlení displeje ano
Upgrade Firmware ano
ID3 tagy ano
Stromová adr. struktura ne
Ekvalizér ano
Zvýraznění basů ano
Režim diktafón ano
Linkový vstup ne
FM Tuner

 87,5 - 108 MHz

Kompatibilita Windows
Mass Storage Device ano
Výstupní výkon 6 mW
Rozhraní

USB 2.0

Napájení

 1x AAA baterie

Provozní doba

až 16 hodin

Rozměry

35 x 84,5 x 13,5 mm

Hmotnost

36 g

Závěr:

Pokud máte hlouběji do kapsy a nemůžete si dovolit investovat více než něco málo přes 3000 s DPH, tak Digitball DB586 může být řešením právě pro Vás. Objevují se zde ale jisté nedostatky, které tak odrážejí nízkou cenu tohoto přístroje.

Závěrečné hodnocení
KladyZápory
Výdrž bateriíPovrchová úprava - snadno se poškrábe
Příznivá cenaNeumí stromovou adresářovou strukturu
 Podpora pouze formátu MP3, WMA
 Chybí USB kabel, je zde jen redukce
Cena přehrávače Emgeton Digitball DB586 (256 MB): 3180 Kč s DPH

 

{mospagebreak title=Diva MP3 Player (128 MB + 128 MB CF)}

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Tento přehrávač je na trhu opravdu hodně dlouho a jedná se tedy o veterána mezi svými kolegy. Tak je k němu třeba i přistupovat v tomto hodnocení. Přestože designem působí jako macek, jedná se s rozměry 56 x 78 x 17 mm o přehrávač střední velikosti. Do testování jsme ho zařadili proto, že je dobře známý a stále je o něj veliký zájem (především díky jeho ceně).

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Ovládání:

Není zrovna dvakrát šikovné. Přesněji řečeno jde doslova na nervy. Na intuitivnost zapomeňte a rovnou se chopte přiloženého manuálu. Ovládání probíhá pomocí tlačítek Play/Pause, FF, Rew a + - a tlačítka, které zpřístupňuje druhé funkce zmíněných kláves. Po stranách je pak Hold a klávesa pro vysunutí paměťové karty.

 Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Displej a menu:

Jelikož má přístroj malý špatně čitelný displej, tak se není čemu divit, že i samotné menu má do ideálu daleko. Na displej jsou zobrazovány pouze základní údaje, ve kterých je občas dost těžké se vyznat. Navíc displej není ani podsvícený.

Hudební funkce:

Diva podporuje pouze formáty MP3, WAV a ADPCM. Nedá se říct, že by hrál dobře nebo vyloženě špatně. Basy jsou utlumené a zkreslené, středy nevyrovnané a výšky občas přehnané :-). Můžete sice použít zvýraznění výšek, basů a EQ režimy (rock, pop, jazz, vocal, flat), ale ty na výsledné zvukové kvalitě moc nepřidají.

Nahrávání

Přístroj lze použít i jako diktafón, avšak vzhledem ke kvalitě záznamu se hodí pouze na poznámky.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Příslušenství:

V krabici se nalézá instalační CD, USB kabel a sluchátka. Ta jsou sice nekvalitní, ale k tomuto přehrávači snad raději nedoporučuji kupovat nějaká značková, protože vyvstává otázka, zda to za to vůbec stojí.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Dále mezi příslušenstvím naleznete průhledné pouzdro na nošení přehrávače, který tak poté můžete přichytit za kapsu u kalhot nebo za opasek.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Spojení s PC:

Ke spojení slouží rozhraní USB 1.1, což není žádný rychlík. Příjemná je však podpora Mass Storage Device, takže pro komunikaci není nutné instalovat žádný dodatečný software a je možné k přehrávači hned při zapojení přistupovat jako k pevnému disku. Tato schopnost je sice dnes již standardem, nicméně tento přehrávač je opravdu již starý model a nemusela tu tedy být.

Výdrž baterií:

Přehrávač je napájen klasickou tužkovou baterií, jež vydržela hrát 12 h, oproti udávaným 16 h.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Přiložený software:

Není nijak oslňující, ale nabízí vše co potřebujete. Správu skladeb, vytvoření playlistů a následné nahrání do přístroje.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč
- pro zvětšení klikněte -

Technické specifikace:

Diva MP3 Player (128 MB)

Interní paměť

128 MB

Externí paměť paměťová karta CF
Formáty

MP3, WAV, ADPCM

Displej ano
Podsvětlení displeje ne
Upgrade Firmware ano
ID3 tagy ano
Stromová adr. struktura ne
Ekvalizér ano
Zvýraznění basů ano
Režim diktafón ano
Linkový vstup ne
FM Tuner

ne

Kompatibilita Windows
Mass Storage Device ano
Výstupní výkon 2 x 25 mW (16 Ohm)
Rozhraní

USB 1.1

Napájení

 1x AA baterie

Provozní doba

až 16 hodin

Rozměry

84 x 35 x 13 mm

Hmotnost

36 g

Závěr:

Jedná se o poměrně zastaralý typ u něhož byste před případnou plánovanou koupí měli důsledně zvážit všechny jeho nevýhody, abyste posléze nelitovali. Stále je však pro mnoho lidí dostačující, hlavně díky podpoře paměťových karet Compact Flash, což může být vlastně jediný důvod pro jeho koupi, jelikož jak předvedl přehrávač Emgeton Digitball DB586 (256 MB), tak za stejnou cenu lze dnes již pořídit o poznání kvalitnější přístroj. Záleží tedy jen na vás, zda rozšiřitelnost pomocí paměťových karet Compact Flash je právě to, co hledáte. Nic jiného, co by ospravedlňovalo investici do tohoto přehrávače, u něj totiž nenajdete.

Závěrečné hodnocení
KladyZápory
Podpora CF paměťových karetMalý, nepodsvětlený displej
 Špatné ovládání
 Nepřehrává MP3 pod 128 kbit/s
 Chybí FM Tuner
 Rozhraní pouze USB 1.1
Cena přehrávače Diva MP3 Player (128 MB): 3250 Kč s DPH
Cena paměťové karty Compact Flash 128 MB (Kingston): 610 Kč s DPH

 

 

{mospagebreak title=Závěrečné srovnání}

Na závěr si řekneme něco málo k metodice testování. Zejména je nutné zmínit způsob, jakým se posuzovala kvalita zvuku u všech přehrávačů. Samozřejmě jsme pro tyto účely použili vlastní sluchátka jako referenční a testovali jsme posléze s nimi poslech mnoha různých hudebních žánrů. Konkrétně se jedná o velice známý model Koss Porta Pro, který jsou velmi oblíbený a lze jej myslím považovat za vhodně vybranou referenci při posuzování kvality. Nejedná se o žádná studiová sluchátka s cenou vyšší, než samotný přehrávač a také nejde o žádné pochybné "pecky" o jejichž kvalitě by se daly vést diskuze. Koss Porta Pro je prostě již časem a mnoha uživateli opravdu prověřený model, přičemž jeho cena není vzhledem ke kvalitě nijak přemrštěná. K přehrávačům dodaná sluchátka jsme zkoušeli též, ale rozhodně ne pro posuzování kvality přístroje, nýbrž jen jako část hodnocení příslušenství.

  Kvalita zvukuRozměryFunkce
Rio Forge Sport (256MB) Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 KčPětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 KčPětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč
Emgeton EMX-830 (256MB) Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 KčPětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 KčPětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč
CM-TECH CA-F300 (256MB) Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 KčPětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 KčPětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč
Emgeton DB586 (256MB) Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 KčPětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 KčPětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč
Diva MP3 Player (128+128MB) Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 KčPětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 KčPětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

Kvalita zvuku a nabízené funkce ale nemusí být v případě paměťových mp3 přehrávačů pro každého tím nejdůležitějším faktorem rozhodujícím o sympatiích k tomu či onomu modelu. Pro mnohé potencionální zájemce může být rozhodující spíše velikost a zpracování přehrávače, než kvalita reprodukce. Někomu může toto tvrzení připadat jako přitažené za vlasy, nicméně stačí se na celou věc podívat s mírným odstupem a bude zřejmé, že paměťové mp3 přehrávače sklízí svůj úspěch zejména díky svým malým rozměrům a flexibilitě. Jednak je dáte do kterékoli kapsy, ale hlavně s sebou nemusíte tahat rozměrná CD (ať už 12- nebo 8cm) a pro obohacení poslouchané hudby stačí malá paměťová karta, jejíž obsah můžete samozřejmě libovolně a hlavně rychle měnit (což se například o CD-RW říci nedá).

Také se nemusíte bát výpadků při poslechu během nějakého toho náročnějšího pohybu (přestože novější modely CD přehrávačů jsou vybavené technologiemi kompenzujícími otřesy, na paměť typu flash to prostě v žádném případě nemá :-)). Proto rozebírat výhody a nevýhody paměťových mp3 přehrávačů je myslím v této době již zbytečné, jelikož jsme si jich všichni moc dobře vědomi. Jejich jediná nevýhoda nyní spočívá jen ve stále poměrně vysoké ceně těchto přístrojů (o kapacitě se teď nezmiňuji úmyslně, jelikož ta je též otázkou ceny a ničeho jiného, protože není problém si pořídit například přehrávač s interní pamětí o kapacitě 1 GB - ovšem jeho cena nebude zrovna dvakrát moc přívětivá).

  DiktafónPříslušenstvíCena s DPH
Rio Forge Sport (256MB) Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 KčPětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč4590 Kč
Emgeton EMX-830 (256MB) Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 KčPětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč4530 Kč
CM-TECH CA-F300 (256MB) Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 KčPětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč3830 Kč
Emgeton DB586 (256MB) Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 KčPětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč3180 Kč
Diva MP3 Player (128+128MB) Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 KčPětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč3250 + 610 Kč

Na úplný závěr si tedy testované přehrávače nějakým způsobem shrňme. Předně je nutné zmínit, že na našem trhu je v této době opravdu už nepřeberné množství paměťových MP3 přehrávačů různých velikostí, schopností, kapacit a hlavně v různých cenových skupinách. A tím se pomalu dostávám k tomu, co mnohé z vás zcela jistě při pohlédnutí na námi vybrané modely napadne. Bude to zřejmě něco ve stylu, proč píšeme o tak starém modelu jako je Diva MP3 Player a nezahrneme přehrávač značky iRiver. Důvod je ten, že právě kvůli tak rozsáhlé nabídce paměťových MP3 přehrávačů chceme nějak systematicky začít vnášet do této oblasti světlo a pomoci vám ve výběru přístroje vhodného právě pro vás.

Proto jsme se nevrhli hned na ty nejnovější modely disponující vysokou kapacitou a ohromující svými funkcemi, ale začali jsme z toho nižšího konce. Pokud jde o kapacitu, zvolili jsme pro tentokrát 256 MB, jelikož ceny těchto přístrojů jsou už o poznání příznivější, než tomu bylo například před rokem. Proto jsme přehrávače s kapacitou interní paměti 128 MB nebo ještě méně bez možnosti rozšíření pomocí paměťové karty v tomto případě zavrhli. Můžeme se jim věnovat někdy později, ale to až v době, kdy budeme mít aspoň z části zmapovanou situaci v té nejžádanější cenové skupině (přičemž nové modely se na nás stále nezadržitelně řítí ze všech stran od mnoha výrobců a v mnoha provedeních).

Společně s kapacitou paměti 256 MB byl druhým kritériem pro výběr přehrávačů také cenový limit, který jsme si stanovili na 5000 Kč vč. DPH. A právě tohle byl důvod, proč se zde neobjevil přístroj nesoucí na sobě logo firmy iRiver. Je jasné, že mnohým z vás zde bude chybět, jelikož o přehrávačích značky iRiver lze s klidným svědomím říci, že jejich pořízením jdete na jistotu a nejedná se o žádnou sázku do loterie jako v případě jiných přehrávačů. Nicméně berte při psaní rozhořčených příspěvků apelujících na absenci této značky v testu ohled na námi stanovená kritéria, do kterých se prostě žádný model této značky "nevešel".

V tomto našem počátečním nahlédnutí do oblasti paměťových (flashových) MP3 přehrávačů jsme se tedy podívali blíže na 5 modelů, které disponovaly kapacitou 256 MB (v případě modelu Diva MP3 Player bylo této kapacity docíleno přidáním paměťové karty CF) v ceně nepřesahující 5000 Kč s DPH. Pokud jste si pozorně jednotlivé modely porovnali, tak myslím, že se shodneme na závěrečném shrnutí.

Přehrávač Rio Forge Sport může potencionální zájemce oslovit zejména svým nezvyklým provedením. Emgeton EMX-830 (enox) v tomto výběru představuje vítěze pokud jde o o kvalitu zvuku a rozměry/zpracování přístroje. CM-TECH CA-F300 se sice kvalitou zvuku umístil poněkud níže, než právě zmíněný model od Emgetonu, nicméně jeho malé rozměry, kvalitní zpracování a zejména o poznání nižší cena z něj činí velice zajímavou volbu. Je však nutné pamatovat na to, že obsahuje vlastní akumulátor (Li-Pol), díky čemuž jej lze dobíjet pouze prostřednictvím USB. Emgeton DB586 boduje velice dobrým poměrem cena/výkon zejména pokud jej srovnáme s již zastaralým modelem Diva MP3 Player, který byl v tomto testu pro jakési doplnění, protože jde již o veterána v této oblasti, který se však stále prodává a jediné, co může navíc nabídnout, je rozšiřitelnost pomocí paměťových karet Compact Flash. Z důvodu interní paměti o velikosti pouze 128 MB jsme ji rozšířili pomocí 128 MB paměťové karty na oněch 256 MB a výsledná cena tak činí 3860 Kč, což je srovnatelné s cenou přehrávače CM-TECH CA-F300.

Závěr o výhodnosti investice do přístroje Diva MP3 Player si tedy můžete udělat sami, jelikož tyto 2 přehrávače jsou ve všech ohledech úplně o něčem jiném (samozřejmě ve prospěch modelu od CM-TECHu), nicméně cena za 256 MB prostoru je shodná. Pokud jsou vaše finance opravdu omezené, zauvažujte o Emgetonu DB586, jehož cena něco málo přes 3000 s DPH je opravdu příjemná. Bohužel během realizace tohoto testu zmizel tento model ze stránek firmy, jež nám jej zapůjčila a objevuje se tam již jen ve verzi s 512 a 1024 MB paměti. Cenu jsme tedy vzali z nedávné doby, kdy se ještě v nabídce této firmy naposled objevoval. Pokud o tento cenově zajímavý přístroj (256 MB verzi) máte zájem, můžete se na něj zkusit dotázat a nebo zkusit štěstí u jiného prodejce.

To bychom měli tedy pro uvedení do této oblasti pro tentokrát vše a oceníme vaše připomínky k tomuto tématu v diskuzi pod článkem. Můžete se i vyjádřit, které přehrávače, respektive jaká kritéria, bychom měli vzít v potaz pro další test, jelikož situace na tomto poli se mění opravdu rychlým tempem a proto nehodláme zbytečně zahálet a místo toho jednat - tedy pokud možno co nejrychleji vám přinést další testy z této oblasti, abychom se postupně dopracovali k opravdovým perličkám a zejména k výrobkům značky iRiver, které jsou zárukou kvality, ale také vyšší ceny.

 

Přehrávače zapůjčila firma MP3 Store, které tímto děkujeme.

Pětice MP3 přehrávačů s kapacitou 256MB do 5000 Kč

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
26.1.2005 08:20:07   0.0.0.xxx 3429
U me by jednoznacne vyhral RIO, diktafon nepotrebuju, radio neposloucham, hlavni je ze to ma slot na SD karty
26.1.2005 08:37:38   0.0.0.xxx 3131
Jasny vitez podle testu i podle mne. Mam 1GB verzi a jsem moooc spokojeny. Ale nechapu, proc dneska jeste nekdo dela testy 256MB prehravacu, zda se mi to dost malo. Pul giga, ale radsi vic, jinak to nevidim.
26.1.2005 08:38:45   0.0.0.xxx 3130
Ja bych si pridal 1000kc a koupil bych panasonic mp3 prehravac na sd karty vydrz 31 hodin a az 1GB pamet + sluchatka koss potra PRO dozivotni zaruka.
26.1.2005 08:52:21   0.0.0.xxx 3032
podivny test. Pri vyberu prehravace do 5k bych se teda podival uplne jinam a na jine typy/vyrobce. Vzdyt iRiver presahuje vasi hranici jen o 200,-

k te Dive: je z nich tusim nejstarsi, ma oproti ostatnim velkou vyhodu - slot na CF karty. Ma moznost vytvoreni vlasniho ekvalizeru, ktery pak hraje lip, nez ty definovane. Prvotni nastaveni je slozitejsi, ale pri praci se pak uz jen macka 5 tlacitek. Jako velkou nevyhodu jste ani neuvedli, ze se neda posunovat ve skladbach zpet, ale jen dopredu. Kde jste vzali, ze neprehraje MP3 pod 128kbps ? Vyzkouseno na 112 i 96. Sice je to nepouzitelne, ale jde to.

Cely ten test na me dela dojem bridilske prace, radeji se vratte k HW.
26.1.2005 08:58:53   0.0.0.xxx 3131
Mel bych jeden napad na nabijeni CM-TECH CA-F300. V hypermarketech se prodavaji neznackove "nabijeci travel sety" k pocketpc ... tento set vetsinou obsahuje nabijecku do auta, nabijecku na 230V a datovy kabel. Ty nabijecky maji klasickou usb zasuvku, takze po zapojeni usb kabelu by melo byt mozno nabijet jakekoliv zarizeni podporujici nabijeni pres usb...
Ja mam set urceny pro palm tungsten T3(protoze mam toho palma) a pres nabijecku v aute nabijim svuj telefon(siemens) a nekdy i brachovo telefon motorola mpx200
26.1.2005 09:21:22   0.0.0.xxx 3231
No, neměl by být takový problém udělat si adaptér samo. Stačí koupit napájecí adaptér, nějaký kvalitní, stabilizovaný, co dává 5V @ 500mA, potom nějaký USB kabel (nebo lepší konektor, ale ten jsem samotný nikde neviděl prodávat), schéma zapojení pinů USB konektoru a pájka, štípačky a zkoušečka - toť vše, co potřebuješ.
26.1.2005 09:34:07   0.0.0.xxx 2931
Vím, je to trochu OT, ale neví někdo o DVD mp3 discmanu? To by bylo žrádlo... Pak by se dalo uvažovat i o koupi DVD palírny.
26.1.2005 10:27:20   0.0.0.xxx 3129
Kuknete na tuhle stranku. Jsou tu vcelku hezky barevne provedene.
http://www.123mp3.cz/filter/3424/?q=%2D6%3Denox
26.1.2005 10:28:37   0.0.0.xxx 3233
ten test mohl být podle mě o něco širší a ta diva by tam ani být nemusela. radši bych viděl test 256mb přehrávačů např. od creative, teac, canyon nebo mercury které se dají pořídit i pod 3000kč vč dph. rád bych už vyměnil svůj cd mp3 přehrávač za flashový a každá rada by byla dobrá
26.1.2005 10:30:05   0.0.0.xxx 3130
Než jsem si vybral vrátil jsem 2 Emgetony830, nikdy více! iAudio je proti nim spolehlivý skvost.Kdo chce něco lepšího ať si počká na iAudio 5.
26.1.2005 10:32:13   0.0.0.xxx 3030
Protože se jedná o poměrně nový model, přehrávač se po připojení k PC zobrazí jako vyměnitelný disk (Mass Storage Device) s podporou USB 2.0.

Tomu nerozumím, to je přece snad dobře. Alespoň není nutný nějaký trapný driver co si sebou člověk musí nosit, aby to zprovoznil i na jiných compech.
26.1.2005 10:37:24   0.0.0.xxx 2931
...no ano. Bylo to jen konstatování faktu. Samozřejmě že to je dobře :-).
26.1.2005 11:04:52   0.0.0.xxx 3031
Neni a nebude, flash prehravace DVD mp3manum vystavily umrtni list.
26.1.2005 11:05:41   0.0.0.xxx 2929
co ty sloní rozměry,malej nepodsvícenej display,humus,cf je taky uz trochu z kurzu,kdyby mel SD mohl by bejt mensi
26.1.2005 11:10:58   0.0.0.xxx 3129
no jsetli někdo vystavil umrtni list,tak určitě ne flash,spíš HDD.Nevím kolik hudby si tak asi vemeš na dovolenou ve Flash?podle mně jak to nema 5GB tak jsou to hračky na jedno použití,to si mam každej den flashovat,nebo poslouchat to stejný dokola?
26.1.2005 11:50:58   0.0.0.xxx 3032
Skoda, ze nebyl lepsi vyber. K tomu RIO prehravaci by se hodilo porovnat treba Creative Nomad MuVo Sport C100 256MB FM. Nejaky iRiver by byl taky vhodny, aby to bylo komplexni. Takhle si clovek moc vysledek neudela, kdyz tam vyznamne znacky chybi. :-(
26.1.2005 13:27:51   0.0.0.xxx 3130
No mě osobně přijde trochu mimo dneska kupovat MP3 přehrávač když si můžeš koupit PDA, které je o trošku větší,ale umí toho 100x tolik...
26.1.2005 13:40:04   0.0.0.xxx 3032
Nebudu se nijak navážet do redaktorů PCt, ale připomínku si nemůžu odpustit. Tak blbě napsaný článek už jsem dlouho nečetl, pořád dokola se opakující text mě opravdu dost vadil. Test jako takový je zpracovaný dobře a snad je i objektivní, ale nad formou by se autoři měli zamyslet
26.1.2005 13:50:17   0.0.0.xxx 3230
No ještě k té anketě tady vlevo v menu, vím neměl jsem to kam napsat, tak to píšu tady. Jsou tam čtyři možnosti, ale chybí mi tam právě ta jedna. A to

Že: Nevyužívám Síť Wi-Fi, ale právě, že o ní uvažuju. To tam myslím autor zapomněl uvést, tak mu to když tak vyřiďte, děkuji

F.
26.1.2005 14:04:53   0.0.0.xxx 3331
cena 5200,-s dani, sluchatka 700-,sdani, slot SD, OS WM2002, prehrava MP3, OGG.. a mimo toho spousta dalsiho software...:-))
26.1.2005 15:37:49   0.0.0.xxx 3030
použít sluchátka porta pro který jsou jednoznačně nabuzený na basech a porovnávat na nich kvalitu výstupu přehrávačů, tak tomu říkám test jak noha.
26.1.2005 16:23:11   0.0.0.xxx 3031
cauky,
jen takovy trapny dotazek, alspon sem to nenasel...kdyz Vam u toho MP3 prehravace dojde baterka, tak jak se to bude chovat po pripojeni k pocitaci? ted myslim v souvislosti s prenosem souboru...bude to fakcit jako prenosnej disk, kdyz tam nebude baterka??? diky

kuba
26.1.2005 17:16:40   0.0.0.xxx 3031
To co tady ukazuji sou predrazeny popelnice nevalnych znacek, meli sem spis dat Creative nebo Iriver. Osobne jsem segre koupil tento prehravac www.soural.cz/main.php?view=popiska&menu_id=F400000101&popis=Z550000101&cx=1106758144 za 2600Kč za 256MB a maximalni spokojenost. Proste hodne muziky za malo peněz. Koupit zde recenzovane kramy sou vyhozeny penize. Nedivil bych se, kdyby tato recenze byla podplacená, schvalne se podivejte na znackove prehravace, nestoji o nic vic nez tyto.
26.1.2005 17:30:17   0.0.0.xxx 2930
Ty o ktery bych mel zajem :
Creative Nomad MuVo Sport C100 256MB s SD/MMC slotem (3000,-)
nebo ST-LAB 256MB SD/MMC slot (2500,-)

proste nemaj nikde na slade ...
Chci mp3 prehravac jen s USB2.0, mass storage a SD slot ...
26.1.2005 18:00:09   0.0.0.xxx 3130
No vidíš... též si neodpustím poznámku (aneb jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá). Něco podobného jako jsi teď prohlásil Ty bych mohl říct pro změnu o tvých pokusech o články... ;-). Ale teď k věci. Jak je v závěru zmíněno, jde o náš vstup do oblasti mp3 přehrávačů, přičemž forma stejně jako rozsah a mnohé další prvky se budou postupně rozvíjet. Autor se bude této oblasti plně věnovat a nepochybuji o tom, že se metodika a styl pojetí velice brzy vypiluje...
26.1.2005 21:16:33   0.0.0.xxx 3332
...srovnávat na KVALITNÍCH sluchátkách, které jsou jako SROVNÁVACÍ používány snad ve VŠECH zkušebnách a TESTECH, je podle tebe špatné? Na čem bys tedy srovnával ty? Chudáku, asi na reprokostkách k walkmanu z polského trhu...
26.1.2005 21:41:31   0.0.0.xxx 3129
mastermind, Ty nepoznas Honzu1111? Asi nie, inak by si sa nad jeho reakciami iba ZASMIAL :-D
26.1.2005 23:49:36   0.0.0.xxx 3029
256mb za 5tisic je smesne malo... Creative Nomad MuVo N200 ma pamet 1024mb a vazi jen 22g ...
27.1.2005 06:55:39   0.0.0.xxx 3130
...článek nic moc Navíc na většinu zde popsaných přehrávačů již vyšly recenze jinde, co třeba napsat o http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=50488 nebo http://obchod.all-electronics.cz/i6base/default.asp?mtc=0&cls= stoitem&stiid=6974 ? A zaměřte se příště prosím na podporu adresářů, možnost přepnout tuner do mono režimu atd.
27.1.2005 12:08:58   0.0.0.xxx 3233
Test by se mel spise jmenovat "PR Clanek: Jak prodat predrazene low-level nespolehlive prehravace"

Jestli chcete 256MB noname i znackove prehravace, napr. na 123mp3.cz (http://www.123mp3.cz/filter/3424/?sentform=poradiform&q=219%7E 129%3A256&order=-1) se do 3000 s DPH vejdete i s Creativem ...
27.1.2005 15:14:25   0.0.0.xxx 3030
Proč autor neuvádí, jakým způsobem dochází k propojení s počítačem, zda přes kabel nebo portem přímo na přehrávači...nechci sebou tahat další zbytečnou šňůru....dik
27.1.2005 16:20:46   0.0.0.xxx 2932
Ano bude, při připojení na PC je napájeno z USB
27.1.2005 17:28:40   0.0.0.xxx 2930
Na sluchátkách který mají neutrální podání zvuku a ne na zkreslený sračce alá porta pro, chudáku.
27.1.2005 18:32:10   0.0.0.xxx 2930
Ty tvoje nazory jsou pekne na CENZURA debile.Koss porta pro jsou za ty prachy jedny z nej.sluchatek co muzes koupit.
co bys dporucil ty?
27.1.2005 22:41:53   0.0.0.xxx 3231
iRiver s 256MB se da v poho sehnat i pod 5 000:-) sice starsi model ale rek bych ze lepsi nez bsechny testovany http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=42007 :-) pro me jina znacka nez iRiver neexistuje jednou sem si koupil Iaudio...sice je co se funkci atd tyce perfektni ale vystup je moc slabe pripajenej a casme se urve:-/
27.1.2005 22:45:31   0.0.0.xxx 3132
helet...jedine iRiver iaudio sem mel..teda este mam ale uz sme to nekolikrat musel rozebirat a pajet nazpatek vystup na sluchatka protoze parkrat do das do kapsy a jak je to slabe pajeny prd to vydrzi:-/ ale mas jinak rpavdu funkce atd super....jen mi jeste stve ze to ma "jen" 13mW kdezto iRiver ma 18:-)a kor kdyz mi senny maj 300 ohmu odpor...tak se to pozna (mam pxc 250)
27.1.2005 22:47:38   0.0.0.xxx 2928
pockat to mylsis toho mahora z czechcomputeru?:-) (mylsim z diskusi:-)

jinak ale celkem chapu mylsim ze naky poradny senny by byly lepsi....:-)
31.1.2005 08:58:38   0.0.0.xxx 3029
Creative MuVo V200 512MB za 3700 oproti N200 ma klasicky USB konektor takze neni treba tahat kablik
31.1.2005 19:42:24   0.0.0.xxx 3230
Vlastním Emgeton DB586 (256MB) a poté, co se mi vybila bateka, tak jsem se mohl max. drbat na zádech, USB NENAPÁJÍ přenos dat!!!
2.2.2005 00:16:59   0.0.0.xxx 3230
Zdravim. ten stlab od SouralComputers me taky docela zaujal, dost o nem premejslim. Prekazkou pro me je, ze firma je z Brna a ja jsem v Praze. Ty jsi ho kupoval tam ? Nebo sis ho nechal poslat ? Kdyby sel sehnat v Praglu tak by nebylo o cem.
Jestli muzes, tak se mi ozvi prosim na mail derek(zavinac)inmail.cz - zajimali by me reference na playera, nez se rozhodnu definitivne. Dik
2.2.2005 21:11:40   0.0.0.xxx 2930
Jsem stastnej jak blecha.
Koupil jsem si Teac MP-200, ten design.. ten je fakt suuuper.
A hraje presne tak jak jsem si vzdycky pral

Jestli muzu doporucit, tak nejlevnejc maj mp3 prehravace na
http://www.mp3many.com

Cus Paja
13.2.2005 21:35:49   0.0.0.xxx 2931
nesouhlasim, zkus si predstavit mini DVD discman! velikostne na urovni tech par mini CD discmanu ktere sou, ale na jedno mini DVD nacpes kolem 2GB hudby!!! to uz by byl takovy prehravac s vymenitelny micro pevnym diskem;) dyby si to vzal do parada iRiver, tak si myslim ze by to mohlo byt naprosto OK!....a kdo dneska nema DVD palirnu ze jo....
13.2.2005 21:43:58   0.0.0.xxx 3130
mno mel sem moznost je zkouset a subjektivne za ty prachy teda nestoji, mojemu gustu nejvice voni takove celkem shit Philipsy, stoji nejak kolem 360Kc, sou to obycejny pecky potazeny gumou a maji takovy vystupek, kery se ti vepce dal do ucha, dost to zkresluje oproti tomu kdyz to sundas, ale zkresluje to tim zpusobem, ze to ma dost famozni zvuk(bez toho je to k zahozeni), posloucham prevazne rock a nemuzu si stezovat...navic za ty 4kila dyz se mi poserou tak si kdykoli koupim novy...nevim mozna sem barbar, ale mel sem pomerne hodne dalsich sluchatek(presne typy po me nechtejte), od Kossu pecek az po ty Porty, Sonaky, a buhvicojeste, ale u presnosek do kapsy vedou ty Philipsy....jinak ale na doma mam nake Technicsy(zavrene) sveho casu za 4500, ty sou fakt supr, ale zas na venek nepouzitelny, proste Philipsy vote no;)
22.2.2005 17:59:24   0.0.0.xxx 4830
Članek je podle mne zbytečný a matoucí..na netu lze najít mnoho kvalitních mp3 přehrávačů do 5000 czk s kapacitou od 256MB az do 1GB...Creative, iAudio a pod...
14.3.2005 20:04:53   0.0.0.xxx 3229
Já ten přehrávač (512 MB verze) STLab koupil u firmy ALL Electronics (v Brně) a podle jejich letáku by měli být i v Praze (Praha 5 - Moulíkova 1). Jinak přehrávač hraje skvěle a můžu jen doporučit (jediná nevýhoda je,že nepodporuje adresářovou strukturu). Trochu se bojím spolehlivosti, ale kdybych měl srovnat s např. značkovým iRiverem, nebo spíš MPIO, kterej má slot na SD/MMC tak zaplatim 2x tolik. Za 2 roky stejně budou kapacity zas někde jinde...
4.4.2005 08:03:23   0.0.0.xxx 3287
Cau,
ja si pred 14 dni kupoval STlab 256mb za 2290 Kč zde: http://www.vltava2000.cz/datovekabely/goodsdetail.asp?strGoodsID=442 a maximalni spokojenost.
26.8.2005 15:15:59   217.112.161.xxx 2931
viz http://www.elektrospacil.cz/ 2 strana katalogu mp3 256 MB 4 v 1 za 1399,-
11.8.2005 23:04:45   84.42.181.xxx 3228
Nesouhlasím s autorem, že Diva nepřehrává soubory MP3 s bitratem pod 128 kbit/s. Přehrává v rozsahu 32-320 kbit/s. Problém je ve vzorkování MP3. Diva totiž podporuje vzorkování 32kHz-48kHz. Pokud tedy má mp3ka vzorkovací frekvenci 22kHz je třeba ji převzorkovat. Mlivím z vlastní zkušenosti. Tento přehráveč již mám 2 a půl roku.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.