Hlavní stránka Multimédia Flash a MP3 Test přenosných MP3 přehrávačů
Test přenosných MP3 přehrávačů
autor: Urban Petr , publikováno 26.11.2003
Mp3 přehrávač v akci: Než vyrazíte z domů, vyberete si to správné album, nahrajete a hurá do města. Jak je to jednoduché, že? MP3 přehrávače jsou velmi příjemným společníkem, díky svým rozměrům a schopnostem jsou navíc v mnoha směrech vhodnější, než klasické CD přehrávače. Dnes už je z čeho vybírat, a tak jsme se rozhodli pro test několika vyvolených. Rozepisovat se o formátu MP3 by myslím bylo nošením dříví do lesa. Již od úplných začátků tohoto formátu bylo zřejmé, že je velmi vhodný právě pro přenosné přehrávače. Přesto však byly první z nich velké, neohrabané, měly malou výdrž na baterii a ani zvukové podání nebylo s jinými přenosnými CD nebo MD přehrávači srovnatelné. Doba však pokročila a na trhu se objevilo mnoho rozličných motivací na téma MP3 do kapsy. {mospagebreak title=Malý, menší, nejmenší}

Výhodou MP3 přehrávačů s pamětí flash je především jejich velikost a potažmo i hmotnost (extrémem je například námi testovaný přehrávač Creative MuVo, který se svými 28 gramy patří k miniaturní špičce). Na druhou stranu je miniaturizací ovlivněna velikost displayů, hmotnost a omezená je i kapacita baterií. Důležitou roli u osobních přehrávačů také hraje design, ten dostává mnoho prostoru. V testu uvidíte, jak se s těmito aspekty vyrovnal ten který výrobce. Záhy zjistíte, že možných řešení je mnoho a myslím, že i v budoucnu se máme na co těšit.

USB je správná volba

Rozhraní USB se pro tyto periferie přímo nabízí. Většina operačních systémů navíc nabízí možnost pracovat s těmito přehrávači jako s disky, takže můžete kterýkoliv z nich využít také jako přenosné medium pro jakákoliv data. Přesto je však u některých přehrávačů zapotřebí speciální software pro jejich správný chod, což je podle mého vždy minusem. Na druhou stranu je asi z pohledu výrobce složité využít přístroj naplno bez dalšího softwaru.

Chceme víc

Výrobci ale nezahálí a své produkty vybavují dalšími a dalšími funkcemi. Mezi ty běžnější patří záznam zvuku (diktafon), méně běžná, ale velmi užitečná je pak integrace radiového FM přijímače.

Testování

Testování těchto přehrávačů je hlavně po stránce zvukové velmi obtížné. Někdo má rád silnější basy, někdo opak. Každý slyšíme jinak. Rozhodli jsme se spíše o zhodnocení celkového dojmu, než přesné popisy přístrojů a testy šumů. Důležitou roli při výběru totiž hraje především jednoduchost manipulace s daty mezi přehrávačem a vaším PC, neméně důležitá je pak snadnost ovládání. Zvukové podání jsem hodnotil svým sluchem, který je v těchto kvalitativních rozdílech myslím dostatečně citlivý, možná trochu příliš na podání basů (ano, hádáte správně, hraji na baskytaru :). Jediné, co bylo možné testovat opravdu seriozně, byla rychlost datového přenosu, která podala jasné výsledky.

Přehrávače jsme také podrobili testům všemožných MP3 různých hudebních stylů, v různých formátech a kvalitách, včetně VBR do 320kbit.

Sluchátka jsem se nakonec rozhodl raději příliš nehodnotit, obecně jsou totiž sama o sobě tím slabším článkem. Osobně si myslím, že investice do sluchátek je u většiny těchto přehrávačů dříve nebo později naprosto nezbytná, nicméně to nakonec záleží na vašem sluchu a uchu.

V hodnocení jsme se pak snažili nebrat na zřetel velikost flash paměti jednotlivých přehrávačů, protože mnohé z nich si můžete pořídit i v jiných konfiguracích a také za jiné ceny. Přesto by se však vlastnostmi neměly odlišovat od námi testovaných, takže konečný poměr cena/výkon zůstává tentokrát na každém z vás. Pojďme se podívat jaké parametry mají naše přehrávače v testu.

Typ

Nomad Muvo

Unibos MD - 912 MSI Mega stick1 Diva player 64 UB128
Výrobce Creative ? MSI DIVA JazPiper
Internet www ? www www www
Interní paměť 64MB 128MB 128MB 64MB 128MB
Externí paměť ne ne ne CF karta ne
Rádio ne ne ano ne ne
Diktafon ne ne ano ano ano
USB 1.1 1.1 1.1 1.1 1.1
Baterie AAA AAA AAA AA AAA
Doba provozu 12 hodin 8-12 hodin 12 hodin 12 hodin 12 hodin
Sluchátka ano ano ano ano ano
Rozměry mm 73 x 35 x 16 83 x 32 x 21 96 x 31 x 19 56 x 78 x 18 32 x 85 x 21
Hmotnost 28 g 29 g 40 g 39 g 29 g
Displej ne ano ano, 96 x 25 ano 28 x 18 HTN
Podsvícení ne modré modré ne modré
Formáty MP3, WMA MP3, WMA MP3, WAV, WMA MP3, WMA MP3, WMA
ID3 tagy ne ano ano ne ano
Odstup signál/šum 90 dB 90 dB 90 dB 90 dB 90 dB
Čtení/sec 0,89MB 1MB 0,86MB 0,33MB 0,91MB
Zápis/sec 0,41MB 0,95MB 0,75MB 0,34MB 0,7MB
Prodejce Abacus Bostar Levi Czech computer Abacus
Cena bez DPH 2.176,- Kč 1.999,- Kč 3.050,- Kč 2.374,- Kč 2.630,- Kč
{mospagebreak title=Unibos MD-912 128MB} 

Na první pohled obyčejný přenosný přehrávač s hezkým "ženským" designem, na druhý pohled neznámý svou značkou a s jednoduchým označením MD-912. Přesto však velmi upoutává naši pozornost.

Test přenosných MP3 přehrávačů


Obyčejná krabice nedává ani znát, že by se uvnitř mělo nacházet něco zajímavého. Navíc schovává jen CD s ovladači, datový kabel a sluchátka se tkanou šňůrkou na krk a jednoduchý manuál.

Test přenosných MP3 přehrávačů

Přes chudou výbavu a neznámý rodokmen má tento přehrávač co nabídnout. Již po spuštění vás zaujme velice příjemný display s malými písmenky a velmi efektně scrollujícím textem (ID3 tagy). Ale navíc musím podotknout, že design je opravdu vyvedený, samozřejmě je to otázkou názoru, ale mě se zkrátka líbí.

Test přenosných MP3 přehrávačů

Instalace specializovaných ovladačů není nutná. Pokud máte Windows 98, musíte sáhnout pro CD s ovladači, v novějších verzích operačního systému se potom zařízení hlásí jako vyměnitelná pevná jednotka. Můžete na ni kopírovat jakákoliv data si zamanete, k dispozici máte 128MB (existuje i 256MB verze). MP3 a WMA soubory pak přehrávač nabídne k poslechu, zvládá přehrát MP3 do bitrate 256kbps.
Podle našich měření byl tento přehrávač ve své třídě nejrychlejší. Čtení 1 MB/sec a zápis 0.95MB/sec jsou velmi dobré hodnoty.

Ovládání

Tak především jedna zajímavost - přehrávač nelze zapnout, nejsou-li připojena sluchátka. Sice jen malý detail, ale byl jsem z něj chvilku nervózní. Dále je k dispozici běžná sorta ovládacích prvků - tlačítko play/pause, které zároveň slouží k zapínání a vypínání přístroje, hold pro zablokování kláves, JOG pro posouvání písní dopředu a dozadu a volume +/-.
Krátké stisknutí JOGu umožňuje přehrávat vámi zvolenou smyčku, delší podržení vám pak nabídne menu, kde máte možnost zvolit z několika přednastavených křivek ekvalizéru (Jazz, Clasic, Rock, Pop, Normal), dále potom kontrast a podsvícení displeje a informace o přehrávači (128MB, FAT16), nicméně chybí zde údaj o volném místu. Přehrávač připojíte k počítači pomocí USB 1.1, propojovací kabel je přiložen.

Jak to hraje

Zvukem jsem byl velmi mile překvapen. Je velmi dobrý, snad jen výšky jsou méně přesnými, ale středy i basy zní dobře. I ekvalizéry hudbu celkem výrazně (a dobře) modulují, v tomto ohledu opravdu nemám výtky.
V průběhu testů jsme ale měli problém s přehráváním MP3 v 256bit kvalitě! Bohužel jsem nenašel žádný nový firmware a tudíž není zcela jisté, zda tento problém půjde odstranit. Jinak dodávaná sluchátka jsou docela dobrá, samozřejmě záleží na vašich nárocích. Koupí kvalitnějších sluchátek samozřejmě kvalitu reprodukce vylepšíte, doporučuji však při výběru používat daný Váš přehrávač. Za cenu 1.999,- Kč bez DPH dostanete příjemný přehrávač. Jednoznačně nejlevnější typ v testu.

 

Klady

velikost, ovládání, display, design, rychlý přenos s PC

Zápory

problémy s 256bit MP3

Za zapůjčení přehrávače děkujeme firmě BOSTAR.
 Test přenosných MP3 přehrávačů

{mospagebreak title=MSI Mega Stick MS - 5511 128MB} 

Firma LEVI nám do testu zapůjčila velmi zajímavý přístroj. Nabízí totiž mnoho možností, jak jej využít. Jak 128MB pro hudbu nebo data, tak i FM rádio a navíc můžete přehrávač využít i jako diktafon. Samozřejmě nechybí ani podsvícený LCD displej. Subtilnost tohoto přehrávače je z těch lepších, bez problému zvládne dlouhodobě pády a krkolomnosti uživatele. Jde o kvalitně vyrobený přístroj, který se v nedávné době objevil ve více barevných variantách. Ke stříbřité přibyla modrá a růžovočervená.

Test přenosných MP3 přehrávačů

Velice zajímavé balení schovává běžný výčet příslušenství: přehrávač, sluchátka se tkanou šňůrkou na krk, instalační CD a manuál. Na CD naleznete všechen potřebný software.

Test přenosných MP3 přehrávačů

Test přenosných MP3 přehrávačů
Dodávané špunty...

Vše v jednom

Myšlenka integrace tolika přístrojů do jednoho není nijak nová. Firma MSI toto řešení udělala skvěle. Na přehrávač můžete samozřejmě ukládat jak data, tak především MP3 (i VBR) nebo WMA a WAV soubory, které pak snadno přehrajete. Navíc je zde FM rádio, které je sice jednoduché, ale s velmi dobrým příjmem. K dispozici je dokonce 10 předvoleb. Třetí možností využití je nahrávání. A to buď pomocí integrovaného mikrofonu, nebo připojením mikrofonu (mono) externího. Díky tomu můžete tedy připojit i jiné zařízení a z něj hudbu nahrávat, nicméně pouze mono a jen omezeně. Jde však o "diktafonové" řešení, takže poslouží k záznamu úkolů nebo třeba k seznamu nákupu. Ukládá se do formátu WAV, můžete si ale vybrat samplovací frekvenci (8000, 11025, 16000, 22050, 32000, 44100 nebo 48000 Hz)... Přístroj během testu fungoval na výbornou.

Test přenosných MP3 přehrávačů

Pro přehrávač je zapotřebí instalace ovladačů pouze u Windows 98. Ostatní systémy jsou zcela bez problému. Na instalačním CD je i software k aktualizaci firmware a pro formátování přístroje, samozřejmostí je i manuál v digitální podobě.
Rychlost přenosu dat je dobrá. Čtení 0.86 MB/sec je dostatečné, zápis 0,77 MB/sec odpovídá specifikacím přístroje. 

Ovládání

Přestože má přehrávač mnoho funkcí, je zde jen několik málo tlačítek. Tlačítko play/pause po dlouhém stisku zároveň zapíná a vypíná celý přehrávač (nutné podržet), Přepínání MP3 / FM
Vpřed / Vzad, nahrávání, hlasitost a zámek tlačítek.
Nechybí ani multifunkční tlačítko Jog, kterým dokážete ovládat přehrávač, rádio i diktafon. Ovládání je tedy intuitivní a bez problému ho zvládne za pár minut každý.

Test přenosných MP3 přehrávačů
Fotografie přebrána z webu dovozce

Jak to hraje

Kvalita reprodukce je na dobré úrovni, solidní zvuk dokáží přednést i dodávaná sluchátka. Jedinou výhradu bych měl k poněkud plošší reprodukci mp3. Hlasitost je také vysoká, takže při přecházení silnice nezapomeňte na rozhlédnutí. Hlasitost reprodukce bývá kamenem úrazu většiny přenosných přístrojů v tomto případě opravdu není problém se zasnít a nedávat si pozor co se děje kolem Vás. Jsou zde celkem citlivá nastavení ekvalizéru, kterými lze zvuk alespoň částečně upravit. Zvuk radia je velmi příjemný, celkem dobrá je i kvalita nahrávání ve formátu WAV. Integrovaný mikrofon je dost citlivý, běžné rozhovory zachytí bez problémů. Přístroj během testu fungoval na výbornou. Přístroj koupíte za 3.100,- Kč bez DPH.

Klady

hmotnost, multifunkční řešení 5in1, diktafon s velikou dobou záznamu (téměř 9 hodin)

Zápory

na tak zánovní model výrobku USB 1.1

Za zapůjčení děkujeme firmě LEVI.
Test přenosných MP3 přehrávačů

{mospagebreak title=Diva MP3 Player 64MB} 

Tento přehrávač se na trhu vyskytuje již dlouho, přesto má Diva své výhody. Jedná se o přehrávač, který je vybaven jak interní pamětí, tak možností připojení Compact Flash karet. Navíc nabízí i diktafon. To že je už nějakou dobu na trhu mu však v plejádě mp3 přehrávačů v dnešním testu poněkud bere dech. Přeci jen jsou dnešní typy kousek někde jinde.

Test přenosných MP3 přehrávačů

Průměrná krabice nabízí průměrné vybavení, tedy přehrávač se sluchátky, datový USB kabel, instalační CD a manuál k instalaci. Pokud jste tedy očekávali (jako já) také Flash kartu, máte smůlu. Tu si musíte sehnat zvlášť.

Test přenosných MP3 přehrávačů

Test přenosných MP3 přehrávačů

Rozměry přehrávače jsou prvním, co vás zaujme. Ani velký, ani malý. Prostě tak akorát, byť na fotkách vypadá o něco větší. Má však jen velmi malý display, který je podle mého názoru doslova slabinou tohoto přístroje nemá ani podsvícení. Musíte si však vystačit. Možnost připojit Flash kartu jsem samozřejmě ozkoušel. Pokud doma máte jiný přístroj, který CF karty využívá (nejspíš foťák), je pro vás tento přístroj velmi zajímavý, jinak ale asi těžko. S Compact Flash kartou je spolupráce naprosto výtečná. Navíc možnost záznamníku také není k zahození. Přehrávač zvládá přehrát mp3 32-320bit a i VBR či CBR.

Instalací všeho software z obsáhlého instalačního CD je veškerá práce se zařízením naprosto bez problémů. V tomto případě nemám žádných námitek.
Rychlost zápisu i čtení byla v průměru 0,33 MB/sec, to považuji za velmi slabé hodnoty. Na druhou stranu je zde jen 64MB paměti, takže je to ještě tolerovatelné. Pokud si ale dokoupíte CF karty, bude pak kopírování na delší dobu.

Ovládání

Kamenem úrazu tohoto přehrávače je však ovládání a malý display. Toto "kombo" Vás velmi rychle připraví o nervy, nebo ty donutí nahlédnout do manuálu. Tam je naštěstí vše popsáno přesně a výstižně. Bude vám ale trvat nějakou dobu, než si na ovládání zvyknete. Jsem si naprosto jist, že vše šlo vyřešit mnohem příjemnější cestou, na druhou stranu ale tento přehrávač fungoval bezchybně. I na samotném provedení je znát doba existence přehrávače. Přesto se s ním pracuje docela dobře, musíte si ale zvyknout na styl ovládání. Ovládat můžete pomocí klasických tlačítek, play/pause, ff, rew, +/- pro ovládání hlasitosti a nechybí také tlačítko hold na uzamknutí proti nechtěnému domáčknutí tlačítka. Dále zde najdete tlačítko pro volbu modu přehrávání či nahrávání na diktafon. Slot pro umístění karty CF najdete na horní straně přístroje, které je kryto gumovou vložkou bílé barvy. Bohužel není k přístroji připevněna, takže si koleduje o zapomenutí.

Test přenosných MP3 přehrávačů
Rozměry přehrávače jsou 58 x 78 x 18 mm

Jak to hraje

Ani dobře, ani špatně. Zvuk je poněkud nepřesný, středy jsou nevyvážené, basy a výšky utlumené, zvuk průměrného přenosného přehrávače. Nezachrání to ani ekvalizér, přestože si můžete vytvořit jeden vlastní. Záznam zvuku je přijatelný, na poznámky dostačující, ostatně na nic jiného není určen, konkurence (např. MSI) však nabízí lepší kvalitu. Za tento model zaplatíte 2.374,- Kč bez DPH. Přístroj s dvojnásobnou kapacitou Vás pak vyjde na 2.884,- Kč.

Klady

možnost rozšíření CF kartou

Zápory

ovládání, displej, ne příliš přesvědčivý zvuk
 

Za zapůjčení děkujeme firmě CZECH COMPUTER.
Test přenosných MP3 přehrávačů

{mospagebreak title=Creative MuVo 64MB} 

Tento přehrávač si na nic nehraje. Společnost Creative se rozhodla vyvinout jednoduchý přehrávač mp3, který zkombinovala s přenosným flash diskem. To vše má být za přijatelnou cenu a v přijatelné kvalitě.

Test přenosných MP3 přehrávačů

V pěkné krabici naleznete přehrávač, český návod, sluchátka a tkanou šňůrku na krk, jednu AAA baterii a instalační CD. Návod je velice stručný, ale přesto postačuje, přístroj se velice jednoduše ovládá.

Test přenosných MP3 přehrávačů

Přehrávač je jednoduchý po všech stránkách. Sestává ze dvou částí - hlavní jednotky a pouzdra. Přehrávač je úplně miniaturní, menší, než běžný zapalovač. Uvnitř se přitom nachází řídící elektronika, paměťový modul, zesilovač, sluchátkový 3,5mm jack a USB konektor. Hlavní jednotku také propojujeme s počítačem a samozřejmě lze využít jak pro ukládání hudby, tak i jiných dat, tedy jako přenosný datový disk. Pokud ale chcete poslouchat hudbu, zapotřebí je ještě tmavomodrého pouzdra. To vlastně slouží pouze k napájení celé hlavní jednotky z jedné AAA baterie přes USB konektor. Komplet má nakonec rozměry 73x35x16mm.

Přehrávač není třeba instalovat. Hlavní jednotku zasunete do USB konektoru vašeho PC, Windows již naleznou přehrávač jako diskovou jednotku a můžete libovolně pracovat s daty. Pokud používáte Windows 98, musíte nainstalovat ovladače z CD. Na CD navíc naleznete utilitku pro zformátování přístroje, dále software Creative Media Source pro správu souborů na přehrávači (podle mého názoru není zapotřebí) a několik dokumentů týkajících se přehrávače.
Rychlost přenosu dat je přijatelná. Čtení 0.89 MB/sec je dostatečné, zápis 0,41 MB/sec je ovšem slabší. Přesto pro práci s objemem dat do 128MB tato rychlost postačuje.

Ovládání

Ovládání přehrávače je hračkou. Tlačítko Play po dlouhém stisku zároveň zapíná a vypíná celý přehrávač. LED dioda svou zelenou nebo červenou barvou upozorňuje na zapnutí přehrávače a stav baterie. Tlačítko vpřed a vzad má klasickou funkci posouvání se v rámci skladby nebo ke změně skladby a nakonec zde nalezneme dvě tlačítka pro zvýšení, respektive snížení hlasitosti. Navíc ještě tlačítko umožňující smyčkování vámi vybrané pasáže.

Test přenosných MP3 přehrávačů

Jak to hraje

Tedy na přehrávač nejnižší cenové kategorie to není zlé. Dodávaná sluchátka jsou průměrná, nicméně základnímu poslechu postačují. Přehrávač reprodukuje hudbu se slušnými středy, nejasnými výškami a utlumenými basy, navíc zde není možnost ekvalizéru. Přesto je konečný poslech přijatelný, byť ne příliš hlasitý. Za přístroj v současné době zaplatíte 2.176,- Kč. Verze se 128MB paměti stojí 3.585,- Kč Ceny jsou uvedeny bez DPH.

Klady

velikost, ovládání

Zápory

ve všech ohledech průměrný, pomalejší zápis, USB 1.1
 

Za zapůjčení děkujeme firmě Abacus.
Test přenosných MP3 přehrávačů

{mospagebreak title=JazPiper UBit mp3 USBDISK-player UB128} 

JazPiper nám předvedl, jak by to mělo s MP3 přehrávači vypadat. Jednoduché ovládání, příjemný vzhled, malé rozměry a jednoduchá práce se soubory – to je ta správná cesta. V tomto mu může konkurovat pouze MSI se svým memory stickem. Jeho samostatnou recenzi jste v minulosti mohli číst na našich stránkách zde.

Test přenosných MP3 přehrávačů

V papírové krabici, která se zavírá na magnet (?) na vás čeká přehrávač se sluchátky a tkanou šňůrkou, datový USB kabel, manuál a instalační CD. Zkrátka běžný sortiment vybavení každého přehrávače. Nic navíc Vám výrobce nepřibalil.

Test přenosných MP3 přehrávačů

Celý přístroj fungoval naprosto na jedničku. Přijdete, připojíte k PC, nepotřebujete ovladače (pro starší windows jsou na CD), nepotřebujete ani žádný jiný software. Nahrajete hudbu nebo data, to podle vaší momentální potřeby, a můžete vyrazit do města. Právě tento přehrávač ve mně vzbudil dojem, že mu mohu důvěřovat. Navíc velmi dobře hraje, ale k tomu až dále. Do 128MB se vejdou cca 2CD zkomprimované do formátu MP3 (uvažujme bitrate 128kB nebo VBR 64-196), případně 3CD uložené ve formátu WMA. Přístroj zvládá datové toky od 32kbps až po 320kbps včetně VBR (měnitelný bitrate, Variable Bitrate)
Rychlost přenosu dat je přijatelná. Čtení 0.91 MB/sec je dobré, zápis 0,7 MB/sec je však slabší.

Ovládání

Ovládání skloubilo to nejlepší z konkurence do funkčního celku. Volume +/-, Hold a JOG tlačítko vám budou bohatě postačovat. Stejně tak je jednoduchá navigace po všech položkách menu, kterých je ale jen několik. Vše navíc podtrhuje dobrý display s příjemným podsvícením.

Test přenosných MP3 přehrávačů

Jak to hraje

Z námi testovaných flash přehrávačů hrál právě tento rozhodně nejlépe. Přesto však byl projev trochu přebasovaný. Na druhou stranu je to ale pro malá sluchátka spíše výhoda. Ne však pro ta dodávaná k přehrávači – ta jsou opravdu ubohá. Tento přehrávač v 256MB verzi a s dobrými sluchátky, to by byla pravděpodobně dobrá volba. Záznam zvuku je také velmi dobrý, integrovaný mikrofon je dostatečně citlivý. Za tento model zaplatíte 2.630,- Kč bez DPH.

Klady

dobrý zvuk, ovládání, propojení s PC

Zápory

sluchátka, USB 1.1

Za zapůjčení děkujeme firmě ABACUS.
Test přenosných MP3 přehrávačů

{mospagebreak title=Závěrem} 

Pro přehled si ještě dovolím dodat graf, s kterého je jasně patrné kolik Vás bude stát u toho kterého přehrávače 1MB prostoru. Je jasné že se zvětšující se kapacitou přehrávače klesá i cena jednoho MB.

Test přenosných MP3 přehrávačů

Není jednoduché si z těchto přehrávačů zvolit ten správný. Na trhu se navíc objevují stále nové a vyspělejší modely. Na druhou stranu si ale neodpustím poznámku, že jsem především se zvukovou kvalitou těchto přehrávačů nebyl příliš spokojen. V průměru je totiž evidentně nižší, než jakou podává konkurence v CD nebo MD přehrávačích. Je zde ale velmi znatelný posun k lepšímu a již nyní by se někteří z našich testovaných nemuseli stydět ani v porovnání s CD konkurencí stejné cenové hladiny. Je třeba si ale uvědomit jednu podstatnou věc. Jedná se o miniaturní výrobky, které díky omezeným rozměrům nedokáží nést kvalitnější zvukové procesory jako větší přehrávače. Nemůžeme proto soudit podle našich HiFistických představ.

Přesto je však velmi obtížné zvolit vítěze testu. Jednoznačný není nikdo, naopak každý má co nabídnout. Starý dobrý Diva player má ohromnou šanci u těch, kdo již mají CF karty pro fotoaparáty, Creative MuVo je naopak úplně obyčejný, právě tím je ale jedinečný.
Velmi mile mne překvapil MD-912, bohužel nebude-li k dispozici nový firmware, nelze se spokojit s problémy u 256bit MP3. Přístroj s dlouhým názvem „JazPiper UBit mp3 USBDISK-player UB128“ podal dobré výkony a ve většině z porovnávaných aspektů zvítězil.

Těsně následován přehrávačem Memory Stick 1 firmy MSI. Ten  je potom velmi zajímavou volbou, pro maximalisty, kombinuje totiž mnoho zařízení v jednom. Jaký si tedy vyberete Vy, je pouze na vás. V dalším díle, který se objeví zanedlouho budeme testovat HDD přehrávače.

Nejlepší poměr velikost/cena:      Unibos MD - 912

Nejlepší zvuk:                                  JazPiper UBit

Nejlepší výbava:                              MSI Mega Stick 1

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
25.11.2003 23:32:07   0.0.0.xxx 1214
Nevím, proč testujete přehravače s pamětí 64 a 128MB, to je absolutně nedostatečné.(Kdo tvrdí opak, měl by se stydět)

A co třeba přehrávače iRIVER? (Třeba typ srovnatelný cenově s těmi co testujete: iRiver iFP-140T, 64MB, FM rádio)

Na ty se zapomělo? Kdopak zase sponzoroval článek??
26.11.2003 01:59:36   0.0.0.xxx 1413
Netrap se tim, musis si ho otestovat sam :o)
26.11.2003 06:38:15   0.0.0.xxx 1213
edited/ Takové xxxxx, co jsou v tomhle testu, bych nedoporučil ani vlastní tchýni. Pro koho je tahle recenze? A iRiver nemusíš testovat, ten je zárukou kvality. Rádio, nahrávání, paměti do 1 GB, všechny formáty, možnost upgrade softu. Co víc může člověk chtít? Steve
26.11.2003 06:40:56   0.0.0.xxx 1212
.. 2 erty a spol: pokud si prectete reklamni poutac na uvodnich strankach PCTuningu, tak uvidite ze se jedna o testy FLASH diskovejch mp3prehravacu, nikoliv tech s "pevnym" diskem. Spouste lidem tohle staci.. aspon maj prehled.

Jediny v cem bych snad mohl souhlasit je repertoar, ktery mohl byt sirsi.

Ale urcite se dockate i recenze novejch mp3 přehravacu.
26.11.2003 07:23:05   0.0.0.xxx 1313
Sorry za offtopic, ale nejlepsi je iRiver MP-550. Tolerovat se jeste da MP-350.
Berte to jako namet na test CD-MP3 prehravacu. :-)
26.11.2003 07:24:09   0.0.0.xxx 1213
Trosku mi tu chyba moj Creative Rhomba 256MB, ma super zvuk celkom dobru kapacitu a vstavany akumulator.
26.11.2003 08:17:46   0.0.0.xxx 1212
No, 128 rozhodne neni absolutne nedostatecne - chodis na mnohahodinove pochody kazdy den??? Mam MSI a jsem spokojen, sluchatka me celkem prekvapila. Ovsem srovnani s iRiver chybi i mne ...
26.11.2003 08:59:59   0.0.0.xxx 1113
Moje rec kdyz chodim s tim jen do skoly nebo na kolo tak je 128MB dostacujici, kazdy den si muzu nahrat co chci tak je to v pohode. Samo ze bych bral vic no ale pak ty desne prachy za to nedam.
26.11.2003 09:02:40   0.0.0.xxx 1314
CD-MP3 jsou dost na nic, sice to ma kapacitu ale kdo se ma zase tahat s takovou kravou, do kapsy to nedam je to velke a neskladne. Jeste jsem tak uvazoval o CD-MP3 na 8cm cd ale to zase ma malou kapacitu :-(
26.11.2003 09:11:09   0.0.0.xxx 1414
Diky za informace, jak si + - vedou dnesni mp3 prehravace. Mnohe asi znechutim, kdyz sem napisu, ze jsem hrdy majitel obycejneho walkmana SONY za cca 3.500,-, ale v dobre, kdy jsem ho kupoval jsem jeste neveril, ze me digitalni reprodukce uspokoji a jsem ochotny tomu (ne)verit i dnes. Kazdopadne tento clanek neni hoden odsouzeni, pro lidi ktere zajima + - aktualni stav na tomto bojisti je podle meho skromneho nazoru dostacujici...
Presto, pokud bych si mel vybrat, pak asi JazzPiper, ale j 256MB. Slysel jsem na nej uz v minulosti, ze se mu par veci docela povedlo a nazor baskytaristy na zvuk mi docela staci...
26.11.2003 09:43:43   0.0.0.xxx 1313
je siemens sl45i+koss sportapro+velka mmc karta, mas telefon a mp3 v jednom.

kapacita mmc je dnes uz od 8mb do 1gb, takze v pohode.
26.11.2003 09:49:40   0.0.0.xxx 1413
dost ma to stve, ze vacsina trhu sa orientuje na cd-mp3, ktore su podla mna uz svojim principom cinnosti trochu zastarale. poriadny flash alebo hdd prehravac je urcite lepsie riesenie.

cd-mp3 by som nepouzival ako prenosny, max do auta.
26.11.2003 09:53:22   0.0.0.xxx 1313
iriver su uplne super, skoda tej ceny, dufam ze pojdu dolu.

na 128 mb prehravac (nerozsirovatelny) by ma presvedcila iba cena.
26.11.2003 10:41:30   0.0.0.xxx 1312
Proč testujete výběhovej model který už končí a je nahrazen Creativem Muvo NX 128MB ???
Za druhé by bylo vhodné testovat přehrávače aspoň se stejnou velikostí paměti.
26.11.2003 10:45:24   0.0.0.xxx 1313
Kdyby to aspon umelo prehravat Vorbis, tak tech 128MB by nekterejm uz mohlo stacit...
26.11.2003 10:54:32   0.0.0.xxx 1214
a myslel nekdo na to ze se da DIVA rozsirit? CF kartu 256MB koupite za 1950 s DPH a razem mi vychazi 7.7 za MB???
26.11.2003 11:18:58   0.0.0.xxx 1212
Muzete mi nekdo vysvetlit proc vsechny pristroje v testu jsou na AA, nebo na AAA baterie, tak elegantni a pekne(levne) je pouziti lion baterie primo v pristroji
26.11.2003 11:31:10   0.0.0.xxx 1212
nove irviery uz zacinaju podporovaj vorbis, aj stare s upadte firmaware
26.11.2003 11:41:22   0.0.0.xxx 1213
no ja videl takovej firmware jen pro radu HP, ty jsou s diskama a stoji nechutny penize
26.11.2003 11:51:43   0.0.0.xxx 1414
Považuju za skandální, že žádný MP3 přehrávač nebyl vybaven aktivním chladičem. Zřejmě půjde o výprodejové, nedostatečně výkonné typy. A to už vůbec nemluvím o tom, že jste na nich nepouštěli Aquamark!
26.11.2003 12:08:08   0.0.0.xxx 1412
Moje dovolena je tydenni jezdeni na kole, pritom posloucham radio a kdyz se neda zadne naladit, pustim si MP3 ze zaznamu. Baterek (akumulatoru) muzu mit neomezenou zasobu, nebo si je muzu koupit u kazde pumpy, trafiky, atd. S vestavenou baterkou bych musel tahat nabijecku a nekde to dlouze nabijet.
26.11.2003 12:15:39   0.0.0.xxx 1413
Kdyz vidim treba to MUVO ktere je naprosto trivialni a podle vseho se sklada z jednoho IC za nekolik dolaru (i kdyby deset)+ flash pamet ktera bude jeste o malicko levnejsi, tak mi vstavaji vlasy hruzou z tech nehoraznych cen!!
Navic to ani nejde rozsirit o nejakou externi pamet!
To uz je fakt lepsi ten mobil.
26.11.2003 12:51:50   0.0.0.xxx 1314
Do kapsy u kalhot, nebo kosile se to nevejde. Do kapsy u bundy se to vejde. Tedy pokud to nechci nosit na opasku. Nejlepsi je, ze muzu poslouchat hudbu primo ze sveho archivu (ktery je na CDckach) a nemusim kazdych 64-256 mega kopirovat na kartu. Nebo si na RWcku udelam kompilaci a par dni se nemusim trapit s nahravanim. Nejhorsi totiz je, pokud rano zaspim a jenom chytim pristroj a rychle do MHD. Predstava, ze tam mam jenom vcera oposlouchanych 64-256 mega by se mi vubec nelibila.
26.11.2003 13:36:16   0.0.0.xxx 1312
v pohodě minirecenzička... good job.
26.11.2003 14:34:13   0.0.0.xxx 1211
Proc nekdo dava dohromady rozsiritelne a nerozsiritelne prehravace ... me osobne se zda 128mb celkem malo.
A diva 32MB+256MB CF za cca 4200 ... o tom se da uvazovat.
26.11.2003 14:53:38   0.0.0.xxx 1312
Podle všeho má ale MSI Mega Stick USB 2.0! Mám jej doma sice chvilku, ale je na měm 2.0.
26.11.2003 14:59:46   0.0.0.xxx 1213
No, taky jsem to kdysi v popisu videl, ale neveril a dobre udelal :-( Asi az nova verze - aktualni (ale dost dlouho) je asi 1.2 ... ale i v manualu se tusim jiz o 2 zminuji ...
26.11.2003 15:01:01   0.0.0.xxx 1312
Abych nematl - myslel jsem verze firmware, ne USB :-)
26.11.2003 18:11:44   0.0.0.xxx 1213
iRiver dela nejenom hdd-mp3 prehravace, ale taky bezkonkurencni Flash a CD-MP3 prehravace, ktere umi i napr: ogg, wma, atd. zalezi na tom jak si kdo casto updatuje firmware.
26.11.2003 21:28:37   0.0.0.xxx 1414
Jen bych rad podotkl, ze DIVA MP3 ma vynikajici kvalitu zvuku, jen se to nesmi zkouset na sluchatkach, ktera jsou k ni dodavana - to jsou pekne smejdy ...
27.11.2003 12:31:06   0.0.0.xxx 1313
Koupil jsem od iRiveru před rokem MP3 Discmana a designově a ohledně funkcí/poslechu zanechával konkurenci daleko vzadu. Teď už se asi ostatní dotáhli, ale stejně bych značku neměnil.
27.11.2003 14:09:35   0.0.0.xxx 1313
ma flash prehrace.
27.11.2003 14:23:25   0.0.0.xxx 1312
Priserny, hrozny, zaujaty, neuveritelny :-) co dodat. Hodnoceni amaterske, bez pohledu na pripadnou rozsiritelnost, nahravani a dalsi. DIVA vyjde nejhure, Jazzpiper nejlepe. Co dodat. PCTUNING se vyznamenal
27.11.2003 14:55:59   0.0.0.xxx 1414
Uz dlouho planuji koupi flash mp3 prehravace na poveseni na krk. Chtel bych usb flash disk 256 MB. Ted se ale objevila nova diva GEM, ktera nabizi 128 MB + ROZSIRITELNOST SD kartou za cenu odpovidajici levnejsimu 256 MB prehravaci. Je take mala, takze jde povesit na krk. Vyplati se nebo je lepsi koupit nerozsiritelny prehravac s 256 MB? Je sice hezke, ze si tam muzu koupit treba 1 GB ale vzhledem k cenam flash pameti, si ho stejne nekoupim. Jak jdou rychle ceny flash pameti dolu? Jestli budou na rozumne urovni az za nekolik let tak se vzhledem k moralnim zastaravani digitalnich zarizeni vyplati koupit uz zase neco uplne noveho. Ted bych si tak prikoupil max. 128 MB SD kartu a byl bych na tom stejne, jen bych zaplatil o 2000 vic.
27.11.2003 15:09:42   0.0.0.xxx 1412
Má jedny z nejlepších Flash přehráváčů. Sice je pravda že sou trochu jiné cenové kategorie, ale velice slušný model iFP-180T dnes seženete pod 5000, a kvalitou HODNĚ převyšuje zde nabízené přehrávače....tot muj nazor
27.11.2003 22:35:49   0.0.0.xxx 1311
Mám doma 32MB verzi DIVA a 256MB flašku od kingmaxu. Celý mě to vyšlo na 4200,- Vejde se na to hromada písniček a flašky Compact Flash jsou dost levný (snad nejlevnější 256MB za 1800,-). Na kvalitu zvuku bych taky neměl žádný stížnosti. Pokud ji totiž autor zkoušel na sluchátkách co se dostávali k balení, celá tahle recenze je totálně k ničemu. Například DIVA má dost krumplovitý sluchátka. Když jedu na pecky co byly v balení, musím vyhnat basy na plno. Pokud zapojim cibule, musím to stahovat všechno pěkně na nulu. Myslím že hraje skvěle. Co se týče mě, jsem spokojen. Se 64 nebo 128MB bych vážně nevyšel. Kupoval jsem si to hlavně k práci, takže potřebuju aby to jelo i několik hodin a né, abych s tím machroval po cestě domů. Rychlost nahrávání jde kompenzovat čtečkou CF (zhruba 600Kč) a stejnak jsme jí doma už měli. DIVA zvládne číst max. 512MB CF, není problém je ale vyměňovat jako kazety. Takže.
27.11.2003 22:50:22   0.0.0.xxx 1212
To jo, ale liion baterie mají málo nabijecích ciklů a až to odejde nějaká speciální od výrobce, bude se blbě schánět, nebo bude drahá jako sviň
27.11.2003 22:54:09   0.0.0.xxx 1213
Víš DODO, ono to není jenom o tom z čeho to je. Někdo musel udělat firmware, ten se neudělá sám, taky museli licencovat MP3 formát, případně zakoupit license na WMA a na čtečku flashových karet. Už je ti jasný proč to nestojí pětibábu(500,-)?
27.11.2003 23:16:49   0.0.0.xxx 1313
Jiz delsi dobu uvazuji o koupi MP3 prehravace. Mam ale jiste pozadvky: USB 2.0, rozsiritelnost o CF kartu (vlastnim na CF fotak) a napajeni z AA baterii.
Na internetu jsem nasel Nex iA od Frontier Labs.

Ale ma to hacek neprodava se v CR(nebo jsem alespon nenasel zadneho prodejce). Pokud nekdo vite kde ho sehnat v CR,
nebo znate neco prosim napiste.
Dekuji SiNi

27.11.2003 23:20:09   0.0.0.xxx 1213

http://www.frontierlabs.com/NEXIA.html">Nex iA

28.11.2003 08:41:18   0.0.0.xxx 1212
DIVA rulez
28.11.2003 10:08:26   0.0.0.xxx 1214
USB transfer rate.. approximately 400 KBPS

28.11.2003 10:31:25   0.0.0.xxx 1414
Osobne bych varoval pred tim Unibosem a vsema jemu podobnejma. Videl jsem ten samej prehravac pod asi peti nazvama, v mym pripade TCL nebo NetSpirit a vetsina MP3 nad 96kbit/s "kokta" - zasekava se pri skrolovani napisu na displeji, cili asi tak jednou za sekundu.
Muzete mit stesti na opravenou verzi firmwaru, ale muzete mit i smulu, takze se mu radsi vyhnete, at se jmenuje jakkoliv.
28.11.2003 11:30:15   0.0.0.xxx 1413
no jo diva rulez, len nikto tu nepise ze nove verzie maju zabudovanu baterku co napr. mne nevyhovuje... da sa nabijat len cez usb z pc, takze podla mna maju prehravace na tuzkove baterky super vyhodu - daju sa kupit kdekolvek, kdezto pristup k pc nemusite mat vsade napr. na dovolenke...
28.11.2003 12:04:48   0.0.0.xxx 1213
Podla mojho osobneho nazoru najlepsi mp3 prehravac je DAISY-TECH DIVA GEM, ma male rozmery, podsvieteny display(modry), na jednu baterku, rozsiritelna pamat o SD/MMC, FM-radio, voice-rec ... a vyzera naozaj velmi pekne. Keby som si mal dnes kupit mp3 flash prehravac malych rozmerov s FM r. tak by som si urcite vybral tento kusok. Ale na druhej strane, za chvilu bude na trhu XY mobilnych telefonov podporujucich prehravanie MP3, takze asi pockam a zabijem dve muchy jednou ranou(MOBIL+MP3).
PS: Inac recenzie na PCTuningu sa mi velmi pacia. A som rad, ze tuto recenziu vykonaval clovek ktory pracuje s hudbou, t.j. ma sluch a vie posudit kvalitu reprodukcie, co je asi pri mp3 prehravaci najdolezitejsie(90% casu prace s mp3 prehravacom sa pocuva hudba. Bye
28.11.2003 16:59:04   0.0.0.xxx 1213
bol som velmi rad ked siemens dal do telefonu mp3 (sl45,i), ale viac som bol sklamany ked ho v dalsich modeloch nahradil zbytocnym fotoaparatom.

naco je komu fotoaparat fotiaci zbytocne machule aj to iba za dobreho svetla, ktore si obcas nelahko moze preniest do kompu. radsej ziadny ako nepouzitelny. uz najlacnejsi vypredajovy 2mpix fotak je 10x lepsi. mp3 prehravac v mobile ma lepsiu sancu v dostacujucej kvalite.(podobnu vec si myslim o farebnych disp.-ciernobiely ma mensi odber a je lepsie citatelny za ostreho slnecneho svetla, radsej budem mat ciernobiely display ak mobil vydrzi 40 az 80 % dlhsie)

tak som si radsej namiesto noveho mobilu kupil staru dobru sl45i... a akciovy mobil pojde na predaj. (chapte aj ako ponuku, mozete si aj vybrat, este som si nevybral:-) )
28.11.2003 16:59:36   0.0.0.xxx 1414
bol som velmi rad ked siemens dal do telefonu mp3 (sl45,i), ale viac som bol sklamany ked ho v dalsich modeloch nahradil zbytocnym fotoaparatom.

naco je komu fotoaparat fotiaci zbytocne machule aj to iba za dobreho svetla, ktore si obcas nelahko moze preniest do kompu. radsej ziadny ako nepouzitelny. uz najlacnejsi vypredajovy 2mpix fotak je 10x lepsi. mp3 prehravac v mobile ma lepsiu sancu byt v dostacujucej kvalite.(podobnu vec si myslim o farebnych disp.-ciernobiely ma mensi odber a je lepsie citatelny za ostreho slnecneho svetla, radsej budem mat ciernobiely display ak mobil vydrzi 40 az 80 % dlhsie)

tak som si radsej namiesto noveho mobilu kupil staru dobru sl45i... a akciovy mobil pojde na predaj. (chapte aj ako ponuku, mozete si aj vybrat, este som si nevybral:-) )
30.11.2003 02:41:13   0.0.0.xxx 1313
podle recenze se mi to zda Unibos jako idealni hracka pro mne jelikoz ho chci jen na kraci poslechy jako napr jizda do skoly a proto nechci vyhazovat moc penez ale samotna znacka a prispevek jednoho cloveka v tedo diskuzi no mevim nasel sem to same v alzasoftu ovsem jako QCP MD-912, 128 MB, uz jen proto se mi to nejak nezamlouva a to ze mnel problem z 256bit no sice bych to asi nepouzil ale preci jen je to vada na krase tak mi nekdo prosim napiste jakou s nim mate zkusenost a nebo nejakou alternativu jde mi jen o co nejmensi rozmnery 128 nejake to vybaveni a aby fungoval jako storage device mozna jeste display ale to neni nutnosti
radio a nebo zaznamnik mne vubec nezajimaji takze pokud mi muzete poradit budu moc rad
1.12.2003 14:12:36   0.0.0.xxx 1312
Jak jiz jsem pravil vyse, moje 256MB verze za moc nestoji. Pri pokusu o nahravani se kousne tak, ze je nutny vyndat baterky, radio je integrovany ve sluchatkach, ne v prehravaci a navic neapomen, ze to nema USB konektor, ale potrebujes k tomu este pridavnej kabel.
1.12.2003 21:08:59   0.0.0.xxx 1214
Absolutne souhlasim s mixalem ... nechapu proc se v evrope prodavaj founy ktery maj sice barevnej display a uplne shitovej fotak ale prehravac MP3 nemaj. Pritom napriklad v Japonsku je to naprosto bezna vybava hodne telefonu (ktery vypadaj casto jak zubni kartacek ) ale na to sy proste budem muset asi este chvili pockat a investovat do nakyho kusu plastu recenzovanych zde.

BTW nova DIVA GEM je co se Designu tyka tak 100krat lepsi nez ta nevzhledna sediva pixla jeji predchudkyne.

Chtelo by to pokracovat v recenzi a zahrnout novy MuVo, iRivery, DIVU atd. .. a vyhnout se reklamnim predmetum typu UniBoss.
1.12.2003 21:10:45   0.0.0.xxx 1213
a vyhnou se reklamnim predmetum typu UniBoss
2.12.2003 19:38:19   0.0.0.xxx 1313
Nemůžete přece v recenzi MP3 přehrávačů srovnávat zvuk s CD přehrávači Je naprosto jasné, že pokud do takovýchto přehrávačů nacpete mp3ky ve 128kbps, vyráběné v Xing encoderu a podobných povedených programech, tak i ten nejlepší iRiver bude mít na výstupu horší zvuk jak CD, nebo ne?
3.12.2003 09:47:47   0.0.0.xxx 1313
Ehm, pane odborniku, vy jste ty prehravace mel vsechny v ruce, ze pisete takove komicke vsuvky? Ja bych sice spise cekal, ze vyhraje Creative MuVo, ten je fakt pekny, ale tenhle Jazpiper je taky bomba, mel jsme ho v ruce. Hlavne tady recenzent u Jazpiperu zapomnel jednu celkem dulezitou "drobnost", ze jde o tri zarizeni v jednom: MP3 prehravac, diktafon a USB klic/pamet). Za ty prachy super... Vzdyt jenom USB klic se 128 MB stoji kolem 1500 Kc. A se slusnymi sluchatky hraje opravdu slusne, kamos na nem mel sluchatka Koss.
3.12.2003 17:47:10   0.0.0.xxx 1311
opravdu nechapu proc se testu neucastnil Creative MuVo 128 MB NX..je to vylepsena verze 64ky s tim ze ma displej a vetsi pamet a prodava se se dvema barevnyma kombinacema..nechapu...
12.12.2003 23:02:25   0.0.0.xxx 1213
potrebujui nejaky firmware(software) - (mam 2.04), v kterem by bylo mozno prehravat kompilace bez pauz mezi skladbami. nenapad me momentalne zadny duvod, proc by mel prehravac puzy delat.. Dekuji.
13.12.2003 14:23:34   0.0.0.xxx 1313
Bohuzel verze 2.04 je zatim nejnovejsi (dival jsem se na jejich(MSI) stranky). Mam ho 3 dny a mam jeden dotaz. Nevite nekdo, jak se rychle dostat na pisnicku abecedne uprostred prehravace? Myslim tim nejak rychleji nez treba 20x vychylit do strany to cerne JOG tlacitko? Diky
13.12.2003 22:09:43   0.0.0.xxx 1414
Ten test ma informacni hodnotu 0. Misto aby si vzal referencni sluchatka a otestoval vsechny prehravace na nich, tak tam rve ty prilozene a pak rika jak to spatne hraje. Navic tam dava prehravace s pevnou pameti a prehravac s moznosti rozsireni. Jeho zaver, ze Divu vyuziji pouze uzivatele, kteri maji dig. fotak a k nemu CF kartu me opravdu pobavil. Asi si mysli, ze ostatni jsou tak nesobestacni, ze si tu CF kartu nekoupi. K cemu ten test vlastne byl? Aby nam sdelil, ktery prehravac nejrychleji zaplnim?
15.12.2003 00:32:47   0.0.0.xxx 1312
Skutecne varianta NX by byla asi vhodnejsi .. I kdyz ta cena uz zase vybocuje ze stanovene hladiny ..
Ja jsem ted par hodin hledal neco, co by vyhovovalo temto pozadavkum:
* kompaktni velikost, zadne kabely, usb samec primo na prehravaci
* prehravani alepson 5 hodin na jedno nabiti (to uz dnes asi splnuji vsechny ..)
* storage class, zadne drivery pro 2k/XP
* display pro prehled
* kapacita 128MB, quli cene, do tehle kapacity staci USB 1.1
* funkce diktafonu

Varianta NX je skutecne vice jak vylepseni, ty funkce navic z nej delaji uplne jinou tridu ..
Tento produkt proste vychazi pro ma (i esteticka ) kriteria nejlepe z toho, co je zde na trhu nabizene ..
Ted jeste kde to koupit, cena je na velkoobchodech okolo 3.000 plus dan, ale nikde to nevidim skladem ..

Ozve se nekdo, kdo uz NX ma a byl by ochoten se podelit o zkusenosti? Predem diky!
17.12.2003 16:08:27   0.0.0.xxx 1412
Já nevím,třeba mě se zdá tato recenze celkem dobrá-vždyť všude se testují jenom nadupané DRAHÉ výrobky,alespoň že se najde někdo,kdo pamatuje i na méně majetné.Je sice pěkné didět nejnovější věcičky,ale tato recenze měla(asi) mít spíše orientační charakter.
19.1.2004 19:38:39   0.0.0.xxx 1214
Sice nemá možnost rozšíření, ale je lehký a má rozumně kvalitní zvuk a ucházející i sluchátka vzhledem k ceně. Navíc má funkci diktafonu (docela tajný) a k tomu funkci rádia, která je přímo ve sluchátkách, takže je možné poslouchat rádio a přitom třeba nahrávat schůzi či přednášku (dobrý, ne?) FM rádio však příliš kvalitní není. No a nakonec jeden minus, nemožnost přehrávání ve skladbě, i když je tam možné si skladbu stopnout a přehrát z ní jen nějaký interval, klasické přetáčení vpřed a vzad chybí. Ovládání je přes menu a kvalitní modře podsvícený displej, výdrž na baterky až 8 hodin, pokud moc nesvítíte, možná i větší, záleží na tom, co se hraje nebo nahrává a jak se používá. Podsvícení lze vypnout a korigovat jeho délku. Taky to má 5 stupňový ekvalizér a 32 stupňové nastavení hlasitosti. Vzhled je rozumný a ukazuje TAGy a další informace, různé režimy přehrávání, cena je různá od 2500 do 3500 Kč, pokud není v akci, ale možná za to stojí, ač to není zrovna značka. Jinak samozřejmě USB přenos je zaručen bez ovladačů na jakékoli soubory u Woken a přehrává bez problémů všechny MP3 i WMV soubory, jen pozor na sluchátka, aby se Vám v jacku moc nehejbala, může to pak skočit, ale mě se to stalo jen na začátku. No a nakonec rada, aby jste si ho před koupí vyzkoušeli!!!!
23.5.2004 15:24:39   0.0.0.xxx 1313
jj pouzivat ke kazdymu jiny sluchatka je fakt blbost..
24.6.2004 11:55:45   0.0.0.xxx 1313
Liion můžeš naopak nabíjet kdykoliv a často, ale její životnost je cca 2 roky od vyrobení a pak si můžeš přehrávač koupit znovu, protože náhradní baterii neseženeš.
24.6.2004 12:04:39   0.0.0.xxx 1213
ale po 2 letech se vám i přes opatrné zacházení rozpadne v ruce. Děs.
24.6.2004 12:14:00   0.0.0.xxx 1213
ale i při opatrném zacházení/nošení se mi do dvou let porozpadal(barva, kryt na baterii, postraní přepínač) a dokonce nakonec přestal načítat/přehrávat mptrojky. Jinak byl skvělý.
24.6.2004 12:17:56   0.0.0.xxx 1313
autor testu je hovado
3.8.2004 15:30:46   0.0.0.xxx 1313
Hledam prehravac s nahravanim, aby mel taky vstup na mikrofon. Ty suntitkove vestavene mikrofony jsou naprd. A opravdu si nechci kupovat profesionalni model s XLR jacky pro pouziti v radiu za 30000,-... Pouziti jako diktafon a na interviews, slot na CF karty, nejlepe zadna vestavena pamet (usetrim). Nevite o necem? Zatim jsem nasel NEX ia+, ale ten neni v cechach k dostani (coz neni takovy problem, kdyz se da cokoli koupit v EU bez cla). Diky Frantisek (p.s. z emailu odstrante BEZSPAMU, kdybyste nekdo psal)

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.