Hlavní stránka Multimédia Elektronika Plantronics Pulsar 590A Bluetooth
Plantronics Pulsar 590A Bluetooth
autor: Michal Učeň , publikováno 5.4.2006
Seznam kapitol
1. Obsah balení a parametry
2. Popis sluchátek
3. Zvukové vlastnosti a zhodnocení
Plantronics Pulsar 590A Bluetooth

Sluchátka nad tři tisíce korun jsou pro obyčejné uživatele spíše drahým rozmarem, ale zároveň také předzvěstí nových trendů, které se za nějakou tu dobu objeví i mezi těmi levnějšími kousky. Podobnou vlaštovkou jsou i Plantronics Pulsar 590A Bluetooth, které jako jedny z mála reprodukují stereofonní zvuk přes bezdrátovou technologii Bluetooth. K tomu připočtěme vynikající zvuk, bohaté příslušenství a několik vychytávek a máme tu hned luxusní přenosný headset.


Plantronics Pulsar 590A Bluetooth

Balení má podobu rozměrné krabice, ve které jsou uvnitř pomocí plastové výztuže upevněny všechny důležité součásti produktu.

Plantronics Pulsar 590A Bluetooth

Uvnitř najdeme hned několik věcí, které k luxusním sluchátkům samozřejmě patří. Nechybí tak třeba pevné pouzdro na přenášení, bluetooth adaptér, napájecí stanici, USB a síťové napájení, náhradní směrovou násadku na mikrofon, audiokabel na propojení s PC, audiosoustavou nebo autorádiem a návod k použití.

Plantronics Pulsar 590A Bluetooth

Li-Ion polymerová baterie uvnitř sluchátek se nabíjí prostřednictvím základny, která je díky své hmotnosti stabilní. Sluchátka se do ní nasazují jednoduchým překlopením náušníků do vnitřní strany. Nabíjení trvá cca 2 hodiny, ovšem pokud by jste náhodou sluchátka potřebovali i v případě, že je baterie vybitá, můžete použít audiokabel a sluchátka tak nepotřebují napájení bezdrátové technologie. Dokonce je možné u této činnosti připojit kabelové napájení ze síťového adaptéru nebo USB kabelu a sluchátka přitom nabíjet, aniž byste spotřebovávali jejich energii. Problém pak činí už jen trošku složitější kabeláž, kdy vám od sluchátek vedou hned dva kabely.

Plantronics Pulsar 590A Bluetooth
- Kliknutím na fotografii ji zvětšíte -

V případě, že vaše audio zařízení, na které sluchátka připojujete, nemá bluetooth(např. PC, mp3 přehrávač), můžete využít malého kulatého BT adaptéru. Ten se zapojuje pomocí klasického 3,5" jacku a má vlastní Li-Ion baterii, kterou je opět možné dobíjet pomocí dvou zmíněných způsobů - USB kabelem a ze sítě. Po aktivaci otočením vnitřního kruhu se zařízení červeně a modře rozbliká, což má mimochodem i u sluchátek určitý význam. Ve většině případů podle blikání poznáte alespoň přibližně stav baterie, vše je popsáno v přiloženém návodu.

Plantronics Pulsar 590A Bluetooth

Slušivá kapsa sice nezabere zrovna minimum místa, zato se do ní vleze téměř všechno potřebné vybavení na cesty. Navíc je velmi odolná a obsah přežije nepoškozen i prudké nárazy a hrubé zacházení.

Plantronics Pulsar 590A Bluetooth

Parametry

 • frekvenční rozsah: 20 - 20 000 Hz

 • impedance: 32 ± 4 Ohm

 • zkreslení: < 5% (19kHz)

 • napájení: Li-Ion Polymer 5V

 • hmotnost: 97,7 gramů

 • reproduktory: neodymové 28 mm

 • doba nabíjení: 2 hodiny

 • výdrž baterie při poslechu: 10 hodin

 • výdrž baterie při hovoru: 12 hodin

 • výdrž baterie v režimu standby: 130 hodin

 • typ propojení: Bluetooth 2.0 nebo audio kabel

 • dosah: 10 metrů 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
63 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 26.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.