Hlavní stránka Multimédia Elektronika Herní konzole versus PC
Herní konzole versus PC
autor: Seman Martin , publikováno 7.3.2005
Seznam kapitol
1.  
Herní konzole versus PC

Herní konzole jsou považovány za odvěkého rivala PC. Přitom rozdíly jsou celkem jednoznačné. PC slouží na práci a herní konzole na hraní. Ano, tak tomu vskutku kdysi bylo, ale dnes se rozdíly pomalu stírají a z konzolí se staly multimediální zařízení vážně konkurující PC, které bylo dosud svou všestranností nepřekonatelné. Hmm... nemožné? Na to se pojďme podívat blíže. Tento článek si můžete přečíst i ve slovenské verzi. {mospagebreak title=Stručné informace}

Uvažujme o průměrném uživateli, který svoje PC využívá na práci, internet, hraní a multimédia v podobě filmů a hudby. Prakticky toto všechno mu je dnes schopná poskytnout i konzole poslední generace. Asi jediná věc, kterou konzole v dnešní době úmyslně neposkytují, je práce typu Word, Excel a podobně. Třeba však uvést, že pro stroj, který je primárně určený na zábavu, jsou tyto funkce zbytečné. Ne že by se to vysloveně nedalo, ale kdo kupuje konzoli, chce zábavu v plném rozsahu, což mu konzole poskytne plus něco, co zadarmo dostane navíc. Proto dnes není problém použít konzoli na surfování internetem, sledování filmů DVD, DivX, XviD, poslouchání MP3. Dobře, povíte si na co mám proboha surfovat na konzoli, když na PC to je podstatně jednodušší, co se ovládání týče, ale to je chyba! Na dnešní konzole není problém sehnat si klávesnici nebo myš jaké běžně používáme u PC. Dnes už prostě konzole není futuristický toaster sloužící jen na tupé hraní. Ne, je to multimediální zařízení pro Váš obývací pokoj. Ideálně a stylově zapadne mezi Vaše TV a Hi-Fi soustavu, přičemž poskytuje zábavu pro celou rodinu. Toť ke stručnému přehledu co všechno konzole skutečně může umět. Nyní se budeme věnovat tomu jak a jak dobře to všechno dokáže!

Herní konzole versus PC

Nejdříve si představíme jednotlivé zástupce z tzv. Next-Generation konzolí. Ve zkratce jsou momentálně konzole reprezentované třemi více či méně známými firmami. První a nejstarší firmou je Nintendo, která zakládá už na své dlouhodobé historii. Tato firma nastupuje se svojí 128-Bit konzolí GameCube. Druhou je firma SONY, výrobce moderních elektrospotřebičů. Sony je už dvě generace lídr v konzolovém sektoru se svou konzolí, též 128-Bit, PlayStation (2) a v současnosti chystá už její třetí generaci. Třetím velkým hráčem na konzolovém trhu je známá firma Microsoft, která se svou konzolí X-box nastoupila jen do současného posledního kola vojny konzolí. Nakonec do generace současných konzolí zahrnu i Segu Dreamcast, která byla mezi dnešními konzolemi průkopníkem. Bohužel firma Sega byla nucená zastavit její výrobu, proto dnes jde spíše o nostalgii či o sběratelský kousek, který však i tak má množství vynikajících titulů ve skvělé grafice, které by neměl vynechat rozhodně žádný ortodoxní hráč.

Pokud chcete vedět proč konzole mediálně doběhly PC, musíte víc poznat jejich nitro, možnosti a historii. Průměrný uživatel PC a nebo konzole v mnoha případech ani neví, co je v současných hračkách pro dospělé obsažené, proto se tento fakt pokusím trochu objasnit  i těm,  kteří na toto téma zatím nic nečetli.

{mospagebreak title=PlayStation 2}

 

Herní konzole versus PC

CPU: Srdcem PS2 je 128-Bit RISC procesor s názvem Emotion Engine. Toto CPU bylo vyvinuté samotnou Sony ve spolupráci s Toshibou. Obsahuje 10,4 milionů tranzistorů při velikosti jádra 240 mm².

Taktovací frekvence: 294,912 MHz
Cache-Datová Paměť: 8 KB, Instrukce: 16 KB
Hlavní paměť: 32 MB RDRAM
Paměťová propustnost: 3,2 GB/s
Ko-procesory FPU (Floating Point Unit)
Floating Point Multiply Accumulator 9x
Floating Point Divider 3x
Rychlost operací s plovoucí desetinnou čárkou: 8,2 GFLOPS
3D Geometrické transformace: 66 miliónů polygonů za sekundu.
Komprese: MPEG2

Zajímavost: Kdyby Vás toto CPU zaujalo, našel jsem pár zajímavých a ojedinělých grafů, kde byl EE testovaný a porovnaný s tehdejším běžným procesorem. Aspoň můžete vidět, jaký výkon skrývá tento RISC procesor.

Herní konzole versus PC
*) 4 dimensional calculation to single precision floating point.

Herní konzole versus PC

Grafická karta: Grafická karta v PS2 byla vyvinutá samotnou SONY a nese název Grafik-Synthesizer. Zajímavou vlastností této grafické karty je, že má 16 pipelines, což je hodnota, na kterou se dnes dostaly nejvýkonnější grafické karty pro PC. Nemluvě o unikátní 2560-Bit sběrnici, která zabezpečuje tok dat rychlostí 48 GB/s, což je i dnes obdivuhodné! Čip samotný je vyrobený 0,25 ľm technologií, přičemž obsahuje 43 miliónů tranzistorů při rozměrech 279 mm2. GPU je zabalené v 345 pin BGA formátu. Celkový design karty je dobře promyšlený a jediné podstatné hrdlo v architektuře tvoří nedostatečné množství video paměti.

Opět zařadím pár unikátních grafů, reálně znázorňujících přibližný výkon grafické karty PS2, k jejím tehdejším rivalům.

Herní konzole versus PC

Herní konzole versus PC

Takt: 147,456 MHz
Paměť: 4 MB Embedded DRAM
Paměťová sběrnice: 48 GB/s
Šířka paměťové sběrnice: 256-Bit
Konfigurace pixelů: RGB - Alpha: Z-buffer (24:8:32)
Výpočet Polygonů za sekundu: Maximálně 75 miliónů polygonů/s, nebo efektů. 66 miliónů/s spolu s efekty a 20 miliónů polygonů s efekty, texturami, Z-Bufferem a Alpha Blendingem.

Rozlišení: od 256 x 224 po 1.280 x 1.024 Pixelů.
Maximální rozlišení ve hře: 640 x 480
Pixel Fill Rate: Bez textury - 2,4 GPixel/s
Pixel Fill Rate: 1 textura - 1,2 GPixel/s
Pixel Fill Rate: 2 textury - 0,6 GPixel/s
Komprese: Není

Herní konzole versus PC
EE + GS spojený v jednom čipu

RAM: 32 MB Dual Channel 800 MHz RDRAM, 2 MB pro zvuk, 4 MB pro zvuk.

Zvuk: O zvuk se stará CPU + SPU2. Je třeba poznamenat, že PS2 zvládá DD 5.1, nebo DTS jen reprodukovat. Takže zvuk v této kvalitě si užijete len při reprodukci DVD či v herních animacích. V samotných hrách je naštěstí podporováno aspoň Dolby Pro Logic 2.

Zvukový procesor: ADPC 48 kanálů, plus na softwarové úrovni programovatelné hlasy.
Zvuková paměť: 2 MB
Samplovací frekvence: 44,1, nebo 48 kHz
Výsledná kvalita: Dolby Digital (AC3) a DTS

I/O procesor: Je zajímavostí PS2, že I/O procesor vlastně tvoří CPU z PlayStation 1, který kromě jiného slouží ke zpětné kompatibilitě s PS1, což je jedna z devíz PS2.

CPU: 32-Bit RISC-Procesor
Takt: 33,868 MHz / 36,864 MHz
I/OP RAM: 2 MB

Rozšiřující porty: IEEE 1394 I.Link (tento port bohužel padl za oběť racionalizace PS2 od modelu SCPH- 50004)
Universal Serial Bus (USB)
Mechanika: CD-ROM (24x) a DVD-ROM (4x) pro formáty: DVD-RW/+RW. Přehrávání DVD video integrováno v Hardware.

Herní konzole versus PC

Mechanika PS2

Všeobecné vlastnosti: Pracuje při 220-240 V, při střídavém proudu 50/60 Hz
Spotřeba: 72 Watt
Velikost: 301 x 83 x 182 mm
Váha: 2,4 kg
Vlastnosti Laserové diody: Materiál: GaAIAs
Vlnová délka: I = 780 nm

Přídavné zařízení: Kromě samotné konzole je možné dokoupit i LAN kartu pro on-line funkce, stejně jako HDD s kapacitou 40 GB. Pro běžné potřeby ukládání slouží Memory karta. Samozřejmostí je výběr dalšího množství periferních zařízení o kterých bude řeč dále.

Herní konzole versus PC
Vnitřek PS2

Na první pohled se dnes už zdá, že 300 MHz a jen 32 MB RAM jsou v porovnaní s aktuálními PC směšné, ale jen na papíře. Protože jednotlivé komponenty jsou v této uzavřené architektuře na sebe přesně zoptimalizované. Tak se například v CPU Emotion-Engine nachází dvě takzvané Vector Units. Tyto součásti nejsou nic jiného, než části vytvořené pro specializované simulace fyziky, výpočty umělé inteligence a geometrické operace. Tyto jednotky spolupracují s grafickým syntetizérem, grafickým čipem PS2. Jeho největší slabina je však zmiňovaná 4 MByte embedded video paměť. Proto je kontrola  dat v grafické kartě prakticky nemožná a musí stále pocházet z CPU. Naštěstí je tento datový tok zabezpečený super rychlou sběrnicí, která ani dnes není na poli PC standardem, ale i tak je tento fakt pro většinu programátorů nejproblémovější.

Herní konzole versus PC
PSX: DVD-Recorderu

Možná jste si všimli, že většina PS2 her vypadá jistým způsobem šedě, případně dost jednobarevně. Tento fakt je daný tím, že PS2 nemá kompresi textur, ale ovládá 32, 24,16, 8, 4-Bit rendering z čehož vyplývá, že pokud budou textury v například 4-Bitech, vejde se jich do malé video paměti několikanásobně větší množství, než například v 24-bit kvalitě. To je jeden z triků jak vytáhnout z PS2 co nejvíce. Programovým prostředím na PS2 je Linux. Osobně se mi největší nevýhodou PS2 zdá, že prakticky žádný efekt není tvořený hardwarově. Všechny se dají doprogramovat softwarově, ale to stojí výkon a čas.

Tolik ke specifikacím PS2. Celkově se dá říci, že ještě i dnes vlastní nejvýkonnější procesor z ostatních konzol. Pokud programátor pracuje jen s ním, má výkonný Dreamcast, pokud však zapojí jeho vektorové procesory má PS2 výkon přibližující se X-Boxu. A to je PS2 o nějaký ten pátek starší. Celkově se dá říci, že PS2 je multiprocesorové monstrum, kde všechno do sebe musí zapadat, jinak z toho nic nebude. To je jeden z úspěchů této architektury. Hry se totiž od začátku její existence úměrně zlepšují se schopnostmi programátorů. Proto pokud se podíváte na hru ze začátku její existence a její ekvivalent dnes, budete překvapeni, jakou cestou vývoj prošel. Tomuto jevu se říká optimalizace. O něm si něco povíme dále, protože to je největší zbraň, jakou konzole mají.

{mospagebreak title=X-Box}

X-Box spatřil světlo světa v roce 2001, přestože jeho vývoj byl zahájen už dávno předtím. Sám Bill Gates (spoluzakladatel a současný šéf firmy Microsoft) si ho u akcionářů vydupal s představou rychle vydělaných peněz, kterých se v konzolovém cirkuse točí skutečně dost.

Je ze současných konzolí nejvýkonnější, o tom není pochyb. Ale tento fakt je vykoupený velmi drahou výrobní cenou, kterou si však Microsoft nemůže dovolit stanovit, z čehož vyplývá fakt, že na každé prodané konzole Microsoft prodělá řádově desítky dolarů. Stavba X-Boxu se na rozdíl od ostatních konzol vydala úplně jiným směrem. Microsoft při jejím návrhu využil svoje dlouhodobé styky na poli PC a postavil unikátní hybrid z tehdy dost drahých komponentů. Toto si nyní přiblížíme blíže.

Specifikace X-Box:

Herní konzole versus PC

CPU: Jde o derivát x86 procesoru firmy Intel. Hodně lidí si myslí, že jde o čistou formu Intel Celeronu, ale není tomu tak. Běžný PIII Celeron má 128 KB L2 cache a to 4-way, přičemž běží na 100 či 66 MHz FSB. Tento derivát má taktéž 128 KB L2, ale tak jako plnohodnotná PIII 8-way na FSB 133 MHz. Takže jeho název zní: Intel Custom Pentium III na frekvenci 733 MHz. Samozřejmě nechybí ani SSE instrukce. Psát více o něm nemá cenu, jelikož jeho specifikace rozhodně nejsou neznáme. Snad ještě připomeňme, že jde o 32-Bit CPU.

Herní konzole versus PC
X-Box PIII Celeron

Grafická karta: A dostáváme se k srdci X-Boxu, kterým je bezpochyby grafický čip firmy nVidia s názvem NV2X, nebo-li X-čip. Tato karta není, jak si někteří myslí, ekvivalent čipu NV20 (GeForce 3). Ano, bezpochyby z něho vychází, ale spíše se podobá NV25 (GeForce 4 Ti), má též jako ona 4 pixel pipelines, na kterých jsou zdvojené vertex shadery. Je složená zhruba z 60 miliónů tranzistorů. Dá se říci, že X-Box dělá X-Boxem právě táto grafická karta. Její devízou je obrovské množství efektů, které dokáže hardwarově. Zajímavostí je, že Microsoft pro své budoucí konzole hodlá použít právě konkurenta nVidie, firmu ATi. NV2X dokáže všechno co jeho PC klony (DirectX 8). Důležitý a všude oceněný je funkční anti-aliasing ve formě Quincunx, který X-Box používá standardně.

Herní konzole versus PC
GPU X-Boxu

Takt: 233 MHz
Rozlišení: Standardní – 640x480, maximálně - 1920x1080
Pixel Fill Rate: Bez textury – 3,728 GPixel/s (3.728 GSamples/s 4-násobný Multisampling)
Pixel Fill Rate: 1 textura – 3,728 GPixel/s
Pixel Fill Rate: 2 textury – 3,728 GPixel/s
Komprese: S3TC (6:1)

Zvuk: Zde jde o malou premiéru, jelikož je poprvé použitý APU (3D Audio procesor) v nějaké konzoli. Zvuková část je tu velmi podobná MCP 420-D (Media and Communication Processor) obsažené v čipsetu nForce. Zde se nazývá MCPX. Zajímavostí je, že přestože je použit procesor Intel s IGP - Northbridge a MCPX Southbridge, je na jejich komunikaci použitá sběrnice od AMD - HyperTransport. Ta je se svou propustností 800 MByte/s dost rychlá na to, aby zajistila MCPX čipu rychlý přístup do paměti bez zbytečných ztrát, takže se kromě zvuku stará i o komunikaci s LAN kartou, HDD a ovladači.

Herní konzole versus PC
Nalevo viditelný MPCX

Audio vlastnosti MCPX: 64 Audio kanálů (až 256 Stereo hlasů)
Podpora DSL2 knihoven
Dekódování AC3 v reálném čase

Technologie použitá v X-Boxu pro 3D poziční systém je od firmy Sensaura. Ta umožňuje rozličné reverby, ozvěny v místnosti a podobně. Tato technologie od Sensaury je hlavním konkurentem technologie EAX firmy Creative. APU (Audio Processor Unit) X-Boxu umožňuje počítat všechny Sensaura efekty v reálném čase. Samozřejmost je kompatibilita k DirectSound 3D,  která umožňuje účinnou a jednoduchou programovatelnost.
Nejzajímavější možností tohoto APU je však vlastnost dekódovaní DD 5.1. Když APU totiž přepočítá všechny audio efekty, tak je prostě překóduje do AC3 formátu. Pokud není zapojený nějaký DD 5.1 dekodér, jsou prostě zamixované do dvou stereo kanálů. Kvalita je totožná s kartami typu SB Audigy. Takže pokud vlastníte kvalitní domácí kino,  X-Box jako jediná konzole Vám umožní využít jej naplno v prakticky každé hře.

FSB: 133 MHz

RAM: Micron 64 MB DDR SDRAM (266 MHz efektivně). U této paměti je třeba poznamenat, že jde o celkovou paměť X-Boxu. Programátor podle potřeby může přidělit libovolné množství pro CPU, GPU, zvuk a ostatní zařízení. Je to zatím nejvíce RAM kolik kdy konzole měla. Důležitým faktem je též to, že není  potřebný náročný operační systém jako u PC a tak je toto množství vcelku dostačující.

Paměťová propustnost: Celková paměťová propustnost je 6,4 GB/s, přičemž CPU využívá maximálně 1,1 GB/s.

HDD: Ano je to tak, X-Box je první konzole, která už od výroby vsadila na HDD. Tato vymoženost jí přináší hned několik výhod, které v konzolovém sektoru doposud nebyly. Jeho kapacita je 8 GB při 5400/rpm od firmy Western Digital, nebo 10 GB při 5400/rpm od firmy Seagate, přičemž Seagate je v bílém provedení rychlejší (i při 10 GB HDD je využitelných jen 8 GB). Všechny výhody vyplývající z přítomnosti HDD objasním dále.

Herní konzole versus PC
Obnažený X-Box

I/O zařízení: DVD-ROM (5x), 4x upravené USB porty s přenosovou rychlostí 12 Mbps, 10/100 Mbps BroadBand ethernet konektor pro on-line funkce.

Operační Systém: X-Box jako operační systém používá upravený Windows 2000 Core OS.
Netřeba však hned věšet hlavu! Jde totiž o kernel mód, při kterém OS zabírá v RAM méně jak 3 MB. Jde o dost zajímavé řešení, při kterém je první část OS na HDD a druhá na DVD.

Velikost: 310 x 270 x100 mm

Herní konzole versus PC
Pohled dovnitř X-Boxu

Mnoho lidí považuje X-Box za dnes už slabé PC. To je zčásti pravda, ale jeho koncept funguje neočekávaně dobře. Díky své uzavřené architektuře je jako každá jiná konzole, kde se vývoj her neposouvá dopředu novým hardwarem, ale softwarem. Díky tomu, že jako prostředí pro vývoj používá Direct 3D (konkrétně DirectX 8), je dostupné pro velké množství firem z PC sektoru. Programátor nemusí strávit dlouhé hodiny studováním prostředí, ale může použít stejné prostředky jako doposud. Pokud mu však toto prostředí nevyhovuje, tak nevadí, může jít cestou jako u ostatních konzolí, jelikož má na výběr! Samozřejmě je tu jednoduchá možnost portování her z PC díky jejich příbuzenstvu. Kdo si však myslí, že X-Box je jen o PC hrách, tak je úplně na omylu. Ano, najde se dost PC her, ale je tu podstatná část titulů, které si nezahrajete na žádné jiné platformě. Prostě netřeba být předem zaujatý, ale zjistit si fakta.

{mospagebreak title=Game Cube}

Game Cube je zatím poslední konzolí firmy Nintendo. Tato v překladu hrací kostka je pěkný kus přepracovaného hardwaru. Nintendo na rozdíl od svých konkurentů zachovává původní myšlenku, že konzoly jsou určené jen na hraní. To na jedné straně znamená ochuzení o mnoho multimediálních doplňků jako je známe u PS2, či X-Boxu. Na straně druhé se to odráží na příjemně nízké ceně, kterou Nintendo může díky nižší výrobní ceně hardwaru stanovit. Nintendo, slavná to firma z minulých časů, jejíž hvězda však od dob Super Nintendo mírně pohasla. Kdo by však nepoznal Mária, Pokémona, či jiné postavičky vzešlé z této továrny na sny. Nintendo je prostě kult a přestože se mu od dob N64 moc nedaří, stále má milióny fanoušků po celém světě.

Specifikace Game Cube:

Herní konzole versus PC

CPU: CPU pochází z dílen IBM a nese kódové jméno Gekko. Je vyrobené 0,18 micron měděnou technologií. Při taktu 485 MHz vyvine výkon 1125 Dmips (Dhrystone 2.1). Toto CPU je nástupcem IBM Power PC architektury. Paměťová propustnost ve špičce leží u 1,3 GB/s.

Grafická karta: Její kódové jméno je Flipper a pochází od kanadského výrobce grafických karet ATi. ATi-Flipper má takt 162 MHz a jak je už u ATi zvykem, pracuje v 24-Bit renderingu. Hardwarově zvládá všechny funkce jako Anti-Aliasing, Bump-Mapping, Mip-Mapping, atd. Má pevně zabudovanou jednotku T&L, z čehož vyplývá, že jde o DirectX 7 grafiku. Už jen z čistě těchto důvodů se musí sklonit před nVidia grafikou v X-Boxu. Je vyrobená 0,18 micron NEC Embedded DRAM procesem. Texturová paměťová propustnost leží u 10,2 GB/s, to se však tyká jen paměti zapouzdřené v GPU, se zbývající RAM se komunikuje 2,6 GB/s.

Takt: 162 MHZ
Rozlišení: Standardně 640x480, maximálně 1920x1080
Pixel Fill Rate: Bez textury – 0,648 GPixel/s
Pixel Fill Rate: 1 textura – 0, 648 GPixel/s
Pixel Fill Rate: 2 textury – 0, 648 GPixel/s
Komprese: S3TC (6:1)

Herní konzole versus PC
Klávesnice pro Game Cube

Zvuk: O zvuk se stará Custom Macronix 16 Bit DSP. Ten pracuje na 81 MHz. Zvládá 64 zvukových kanálů současně, ADPCM Dekódování. Hodnota samplingu je 48 kHz. Ve hře si můžete vychutnat maximálně Dolby Pro Logic 2.

RAM: 40 MB

I/O zařízení: Zde se Nintendo už po vzoru N64 vydalo vlastní cestou a tak používá tří palcové optické disky založené na technologii Matsushity (Panasonic). Vejde se na ně zhruba 1,5 GB, přičemž průměrná rychlost přenosu je od 16 do 25 Bbps. Jeho unikátnost mu zabezpečuje skoro dokonalá nekopírovatelnost her. Z toho jasně vyplývá, že takováto mechanika není schopná přehrávat běžná DVD. Pokud byste však ani u Game Cube nechtěli přijít o tuto schopnost, existuje upravený Game Cube přímo od firmy Panasonic, který to dokáže. O tom více dále.

Velikost: 114 x 150 x 160 mm


Herní konzole versus PC


Jak jste si už možná všimli, sleduje Nintendo se svou konzolí úplně jiné cíle než Sony s Microsoftem. Svou konzoli stavějí čistě na hraní bez všech těch, pro Nintendo nadbytečných, věcí jako DVD přehrávač a podobně. To může na jednu stranu dost lidí odradit, na stranu druhou to Nintendu dává v souboji s konkurencí do ruky velkou výhodu,  kterou je CENA. Ano, koncept Game Cube je stvořený tak, aby při nízkých nákladech byl vytvořený konkurenceschopný produkt. Pokud si pamatujete, X-Box je prodávaný se ztrátou, Nintendo svou konzoli prodává o 50% laciněji než jeho konkurenti a stále se ziskem. Ředitel firmy Nintendo se vyjádřil, že pro ně netvoří hru grafika, ale její obsah. Už při hrách jako Mário či Pokémon může byt jasné na jaké publikum se Nintendo zaměřuje, což však neznamená, že nemá co nabídnout i  dospělému publiku.

 

{mospagebreak title=Sega Dreamcast}

Ó ano Dreamcast, ve své době opomínaný, dnes už skoro rarita, přestože pár výjimečných titulů jako Shenmue 1-2 se na něm najde. V principu jde o konzolu zařazenou ke konci generace PS1 a před začátkem PS2, takže je ze zmiňovaných nejslabší. To je však jen teoretická nevýhoda, protože některé hry se ani dnes nemusí skrývat před zrakem namlsaných hráčů. Dalším faktem je, že i po dvou rocích od ukončení výroby a oficiálního prodeje ze strany Segy na něho vychází nové hry. Většina jen v dalekém Japonsku, ale to v dnešní době Internetu už nepředstavuje takový problém. Dreamcast je krásným příkladem toho, jak zpackaný marketing může položit i dobrou konzoli, škoda. Dnes je Sega už jen producentem softwaru na ostatní konzole, přičemž o tvorbě nějaké vlastního hardwaru už neuvažuje. Dreamcast byl z této generace první, proto jsem si ho nechal nakonec.

Specifikace Dreamcast:

Herní konzole versus PC

CPU: 128-Bit RISC CPU od Hitachi, konkrétně typ SH-4. Jeho výkonové vlastnosti jsou 360 MIPS a 1,6 GFLOPS při taktu 200Mhz.

Grafická Karta: NEC PowerVR2, která podle svých specifikací má výkon 3 milióny polygonů za sekundu při použití všech efektů. Takt 100 Mhz. Zajímavostí je, že vývojový tým AM2 (jde o jedno z elitních programátorských studií Segy) z tohoto čipu vytáhlo 4,5 miliónů polygonů. To je programátorské umění, jaké se na PC jen tak nevidí. Věcí ze zákulisí bych nazval fakt, že  tento čip byl do Dreamcastu dokonce montovaný ve dvou verzích! Původní CLX1 byl uvedený na začátku prodeje DC, avšak ke konci éry DC byl už montovaný čip CLX2, který vládl většími kapacitami, které však pro špatnou kompatibilitu a nebo jiné nespecifikované důvody nebyly nikdy využité. Maximální a zároveň v hrách používané rozlišení je 640 x 480.

Herní konzole versus PC

Zvuk: Pro tvorbu zvuku v DC byl využitý Yamaha ADPCM procesor, který se dokáže postarat o 64 zvukových kanálů současně. Jde o ARM7 RISC CPU od Yamahy. Dokáže DSP efekty v reálném čase, 3-D zvuk, ADPCM kompresi (CD-kvalita), při samplovací frekvenci 48 kHz.

RAM: 16 MB RAM, 2 MB určeno pro zvuk, 8 MB pro grafickou kartu. Datový tok byl minimálně 1,7 GB/s.

I/O zařízení: Dreamcast nemá, jak si mnozí myslí, běžný CD-ROM, ale jeho hybridní formu GD-ROM (Gigabyte Disc) s 12-ti násobnou rychlostí. Hlavní rozdíl od běžné mechaniky je v úložném prostoru GD disku, který pojme 1 GB až 1,2 GB dat. Podotkneme už snad jen,  že je špatně kompatibilní s běžnými CD.

Herní konzole versus PC
Vnitřek Dreamcastu

VMU – Pokud se ptáte, co to VMU je, tak vězte, že jde o malé PDA, které slouží na hraní mini her obsažených v nějaké DC hře jako Sonic Adventures. Pokud se to někomu zdá zbytečné, slouží i jako memory karta pro ukládání dat. Jde o dost šikovné zařízení napájené z malé baterky umístěné vzadu. Pro běžné potřeby ukazuje i čas a podobně.

Herní konzole versus PC
VMU - Virtual Memory Unit

Vlastnosti VMU: 8- Bit CPU. 128KB paměti. 48x32 monochromatický LCD displej. PWM 1 kanálový zvuk.

Jako první konzola měla už od výroby namontovaný modem, který se podle teritoria liší, to ve své době dalo dost podstatný On-line náskok. Ten však Sega nevěděla jak vždy zužitkovat ve svůj prospěch. Operační systém v DC je Windows-CE, který naštěstí nemusel být použitý, což je při veškeré úctě k Microsoftu relativně dobře, protože těch málo co bylo nešlo tak, jak se očekávalo.
 

{mospagebreak title=Válka konzolí, vzpoura přichází (část první)}

Tak, tak, válka přichází. Stalo se to už mnohokrát a nemusím být ani věštec, abych Vám pověděl, že se to stane znova. V současné generaci to už vypadalo všelijak, ale PC si udrželo svou pozici. Oslabené o mnoho divizí, které ve vidině peněz přešly na druhou stranu barikády, ale stojí. Zda se tak stane i v následující generaci nemohu říci, ale mohu zhodnotit jak to bylo v generaci současné.

Tak jako PC slouží hlavně na práci a ostatní funkce jsou vlastně sekundární, sloužily konzole do poslední generace hlavně na hraní. Rozdíl spočíval v tom, že pokud uživatel PC potřeboval rozptyl, mohl zapnout nějakou hru, shlédnout film, zasurfovat v internetu, a nebo se prostě zaposlouchat do nějaké příjemné hudby. Pokud jste však na konzoli chtěli dělat něco jiného než hrát hry, narazili jste na jejich přirozenou omezenost, která vychází z jejich jednoduchosti. Nějaká ta hudba se z CD spustit dala, ale to bylo asi tak všechno co umožňovaly k hraní navíc. Ale jak se časem vše mění, je přirozené, že se mění i koncept konzolí jako takových. Dnes bych moderní konzole přirovnal k Apple Macintoshi. Jde o uzavřenou architekturu se všemi možnostmi běžného x86 PC. A ať věříte nebo ne, právě toto se stalo i s konzolemi!

Nesmysl, řekne si možná někdo a hned se ptá, co dokáže konzola navíc. Hmm, ale otázka by dnes už měla znít přesně opačně. Co dnes konzole nedokáže? Na to mě okamžitě napadá odpověď. Neudělá z tebe workoholika. Ano, skutečně jediná věc, která na konzolích není a ani nikdy nebude je právě potřeba pracovat, či něco vytvářet. Však na co by někdo žádal práci od věci, která slouží na vyplnění volného času. Nyní, když všichni víme, co neumí, je čas zjistit, co umí...

1. Kolo -  DVD

Tato zkratka je každému jasná a všichni vědí, že v současnosti jde o nejkvalitnější masově rozšířený formát. Na PC není problém si se správnou mechanikou přečíst jakékoli DVD. U konzolí doposud nemožné, ale časy se mění a tím, že konzole jako médium na ukládání dát v současnosti používají DVD je logické tuto mechaniku využít trochu více než jen na běžné hraní.

PS2 s jejich přehráváním nemá nejmenší problémy a kvalita reprodukce je na slušné úrovni. Pokud teda koupíte PS2, není problém místo hry vložit DVD s dobrým filmem a vychutnávat. Pokud byste měli zájem o větší komfort jako je obsluha přes ovladač, není problém, prostě koupíte dálkové ovládání.

Herní konzole versus PC

X-Box přehrává DVD též bez problémů, jen není možná obsluha přes ovladač a tak je nutné dokoupit DVD kit. Ten obsahuje dálkový ovladač nutný k přehrávání DVD. Pokud jde o kvalitu přehrávání, tak je vcelku známe, že je vyšší než u PS2. Nijak závratně, ale je.

Herní konzole versus PC

U Nintenda je situace trochu odlišná. Jak jsem už objasnil, Game Cube je pojatá konceptem pro umožnění maximální zábavy, přičemž je upuštěno od zbytečných multimediálních hraček. Ale i kdyby se chtělo, není cesta! GC se svou unikátní mechanikou nepojme běžné DVD. Pokud by však někdo strašně chtěl GC, který toto dokáže, není problém. Panasonic, který je autorem mechaniky v GC, vyrábí i jeho unikátní verzi pod názvem Panasonic Q. Toto zařízení umí vše co běžný GC, ale i něco navíc. Tím samozřejmě myslím skutečně kvalitní reprodukci DVD, která je poměrně vysoko nad DVD možnostmi PS2 a X-Boxu. Jediným negativem může být v takovém případě jeho cena.

Herní konzole versus PC

Herní konzole versus PC
Panasonic Q/P>

Bohužel se Panasonic Q prodává jen v zahraničí, pokud by však někdo měl zájem, není problém ho importovat. Takto modifikovaný Q přístroj přehrává NTSC, normy pro které je stavěný, i PAL formát. Upravený GC podporuje zvuk i ve formátech DTS a Dolby Digital, což je pro reprodukci DVD filmů podstatný fakt.

Dalším adeptem je Dreamcast. Zde Vás však musím zklamat, protože jak víte, má DC jen upravenou formu CD-ROMu, která nedovoluje přehrávání DVD. Takže v tomto kole DC nezaboduje.

2. Kolo - DivX a MP3

DivX pozná asi každý. Jde v současnosti o jeden z nejoblíbenějších formátů pro sledování filmů. Samozřejmě, pozná ho každý a každý i ví, že jak chce sledovat DivX, potřebuje nějaké slušnější PC či stolní DivX přehrávač. A to je omyl... už ho totiž nepotřebuje!  Kvalitní DivX film si můžete vychutnat i na současných konzolích.

Herní konzole versus PC

PS2 dokáže přehrávat DivX i před, či po nainstalování mod-čipu. S čipem samozřejmě stačí vynaložit minimální námahu a film běží. Ke spuštění DivX použijeme PS2 Reality Mediaplayer. Tento software je freeware a proto si ho každý může stáhnout například i ZDE. Tento přehrávač umožňuje mnoho možností jak ho spustit. Za nejjednodušší považuji vypálení na CD, které po vložení do PS2 samo naběhne a hotovo. Potom jen vložíte libovolné CD s filmem, nastavíte titulky a hotovo. Pokud vlastníte LAN adaptér, můžete software přehrát přímo z PC, nebo používat memory kartu, možností je zkrátka více. Pokud však mod-čip nevlastníte, můžu Vám doporučit tento článek, v kterém se do detailů popisuje jak udělat DivX CD, které spustíte i na neočipované konzole. Tento už zmiňovaný Mediaplayer bezproblémově spustí na PS2 i Vaši MP3 sbírku.  X-Box jako takový neumí přehrávat DivX od základu, ale očipovaná konzole s tím díky HDD nemá absolutně žádný problém. Dokonce je tento balík softwaru už dodávaný k některým čipům, případně se dá stáhnout ZDE. Game Cube bohužel nic takového neumí. Aspoň mi to není známe. Jedině Panasonic Q by to tak mohl umět. Dreamcast přehrává DivX, MP3, VCD/SVCD, jen je třeba dodržet určité postupy při vytváření DivX-CD, návody i samotné programy najdete ZDE.

3. Kolo - Internet

Internet je všude, nyní už i na konzolích. A to ve srovnatelné, či vyšší kvalitě. Všechno co k tomu potřebujete máte. Říkáte, že je potřebná myš? To není problém jak na DC,  X-Boxu, nebo PS2. Klávesnici samozřejmě můžete mít též a to buď virtuální (je zobrazená na obrazovce), nebo klasickou. Kvalitní připojení konzole poskytují též. Už starý DC se prodával se zabudovaným modemem, a nebo broadband modemem (podle teritoria prodeje).

 Herní konzole versus PC
HDTV: Přítel moderní konzole

Kvalitní prohlížeč je též. Jediný adekvátní mínus může představovat nízké rozlišení běžného TV oproti monitoru, ale to je též jen teoretická nevýhoda, jelikož moderní konzoli je možné též připojit na monitor, či ještě lépe pořádnou HDTV, která poskytuje už i zmiňovaný efekt pohodlí. Dnes je ve světě běžné, že se majitelé X-Boxu či PS2 připojují do webu, aby prohlíželi svoje maily a surfovali po svých oblíbených stránkách. Mýtus, internet = PC, je už dávno pryč. Microsoft a Sony poskytují internetové služby už delší dobu, avšak Nintendo nikoli. Pokud vlastníte jen adaptér pro GameCube, můžete neoficiálně hrát některé hry přes internet jako Donkey Kong Racing, ale nic více, nic méně. Nintendo se prostě tomuto trendu obrátilo úplně zády. Sega jako průkopník poskytla některé i-Net služby, ale jelikož je DC už oficiálně mrtvý, je mrtvá i tato služba.

X-Box Live

Herní konzole versus PC

Je placená služba Microsoftu. Přičemž ji při koupi nového X-Boxu máte automaticky předplacenou na délku jednoho roku. Potom za je za ni třeba platit  6,95 Eura měsíčně, a nebo 55,99 Euro jednorázově na celý rok a to kreditní kartou. Tato služba je momentálně v rámci konzol nejkvalitnější a poskytuje mnoho služeb, ze kterých zmíníme online gaming, chat, video konference, game ranking a mnoho jiných. Jde o centralizovaný systém, který přináší výhody i nevýhody. Nepřímou výhodou služby Live je fakt, že Lan adaptér potřebný pro spojení s internetem je standardně zabudovaný v každém X-Boxu.

Central Station

Je online služba firmy Sony. Na rozdíl od služby X-Box Live je bezplatná! To je však jen teoretická výhoda, protože je pro změnu nutnost koupě LAN adaptéru, což je však jednorázová záležitost (u nového modelu PS2 je LAN karta už zabudovaná, proto tato nevýhoda odpadá).

Herní konzole versus PC
PS2 Lan Adapter

Sony zvolila jinou cestu a ponechala vývojářům možnost vytvořit vlastní online systém, nebo používat ten jejich. Na druhou stranu není tak luxusní jako u konkurence, ale svou službu splní na 100%. Dobrým příkladem tohoto modelu je PlayOnline od firmy Square.

Herní konzole versus PC

Jak jsem už řekl, i Dreamcast měl kdysi podobnou online službu, která už dnes neexistuje. To však neznamená, že se s DC stále nedá připojit do webu. Ano, nyní to jde, stačí stáhnout jeden z neoficiálních prohlížečů, které najdete na internetu a hotovo. Pokud máte zájem, je dokonce stále možné zahrát si i Quake 3 či jiné hry online.

4. Kolo - Emulace

Dnes je už běžné, že PC jako univerzální platforma dokáže emulovat prakticky každou konzolu více či méně úspěšně. Nyní to už umí i konzole, proto není problém na DC, X-Boxu, či PS2 spustit nějaký ten emulátor a zahrát si starého Mária či podobné hry. Jiná věc je způsob, jakým si tyto hry sháníte, takže to je více či méně nelegální (to je však i na PC, takže jde jen o samotný přístup uživatele). Něco jiného jsou už tzv. homebrew programy, což jsou vlastně podomácku vyrobené, či importované hry.

Herní konzole versus PC

Herní konzole versus PC
Dreamcast verze Gran Turisma 2 z PS1

Jako příklad uvedu starý dobrý PC Quake nebo Hexen, který s příslušným programem bezproblémově spustíte na DC. Takže jsme se vlastně dočkali i emulace PC na konzolách :-). Pokud máte o emulaci na konzolách zájem doporučuji následující stránky jako nějaký základ: http://www.dcemulation.com/  http://ps2emu.dcemu.co.uk/ 
http://xbox-emulation.dcemu.co.uk/ http://gcemu.dcemu.co.uk/

{mospagebreak title=Válka konzolí, vzpoura přichází (část druhá)}

5. Kolo - Příslušenství a hry

Zde jde o  porovnání toho nejdůležitějšího. Toho, proč byly konzoly původně vytvořené a co jim jde nejlépe. Doposud bylo ve výhodě PC, protože rozběhnout předchozí aplikace na konzolách je trochu náročnější jak na PC, ale zde se karta obrací. Konzole je přístroj,  který byl vyrobený jen na jeden primární cíl. Tímto cílem je vytvořit maximální pocit z hraní nějaké hry. A musím říci, že se jim to dost dobře daří. Vezmeme-li v potaz už jen pohodlí sedačky z které danou hru ovládáte. Dále je tu propracované příslušenství, které Vám danou hru přiblíží až na dosah ruky. Vibrační ovladač je jen dobrým základem, ale existuje neskutečné množství různých zařízení,  které Vás doslova vtáhnou do dané hry.

Jako příklad uvedeme Eye Toy. Jde o běžnou kameru, jaká se na PC používá běžně, ale její účelnost je ohromná. Oblíbenost této hračky na různých večírcích je závratná. Hry s ní totiž neprožíváte pasivně, ale aktivně se zapojujete i fyzicky.

Herní konzole versus PC

   Herní konzole versus PC     Herní konzole versus PC    Herní konzole versus PC

Eye Toy

Dále tu máme mnoho druhů vibračních volantů s pedály a dokonce i vibrační sedačkou. Basebalové pálky, světelné meče, samba hrkálky a jiné potrhlé věci. Všechny však mají něco společné a to je neskutečná zábava,  která doprovází jejich používání. Na PC jsou také podobné věci také dostupné, ale kdo je má? Kolik her to skutečně využije? Běžný uživatel PC má svou myš, klávesnici a nedej bože joystick, to je už ale v 90% všechno. Příslušenství hodnotím jako jasné plus pro konzole.

Herní konzole versus PC

Samozřejmě dobré příslušenství ještě nedělá dobré hry, ale dobrou hru si je třeba i dobře vychutnat. Takže řečeno ve zkratce,  je na tom konzole lépe, má bohaté příslušenství, které je i využívané. Má myš, klávesnici, ovladače různých tvarů, funkčností a velikostí. Co má PC?

Herní konzole versus PC

Herní konzole versus PC
PlayStation 2: Gran Turismo 4

Grafika je dnes jedním z nejhlavnějších kritérií hodnocení her na PC. Díky bohu to na konzolích neplatí a tak tu není jen devadesáté pokračování nějaké FPS, ale i jiné žánry, které už na PC dávno vymřely. Ano, grafika je důležitá, ale není nejdůležitější. Co mi pomůže nejkrásnější hra na světě, když mě bude bavit deset minut, po kterých ji odložím do krabice a už nikdy neuvidím. Na PC je často nová hra hratelná jen na 10% ze všech strojů. Ostatní musí snižovat detaily, rozlišení a tím i původně zamýšlenou hratelnost. Konzole podobný problém řešit nemusí. Hra vždy půjde stejně rychle. Pokud to tak není, je na vině výrobce a ne hardware (tím vlastně svou hru pošle do hrobu).

Herní konzole versus PC

Herní konzole versus PC
PlayStation 2: Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Kdo si myslí, že grafika na konzolách je dnes už  prehistorická, tak se mýlí. Není tomu tak a to díky optimalizaci. Optimalizace je přizpůsobení aplikace přesně na danou platformu tak, aby podávala nejefektivnější výsledky. Proto se hry, které vyjdou na začátku období konzoly, skoro ani nedají porovnat s hrami,  které vychází k jejímu konci. Hardware sice zastaral, ale díky softwaru přesně na míru hry vypadají jako po výměně grafické karty. Na PC se samozřejmě též optimalizuje, ale jen v rámci možností výrobců. Však jak by bylo možné zoptimalizovat hru na takové množství sestav, přičemž je prakticky každé PC unikátní.

Herní konzole versus PC

Herní konzole versus PC
X-Box: Gaiden

To se samozřejmě nedá a proto novinky typu Doom 3 běží v nejvyšší kvalitě jen na počítačích vyšší třídy. Komu to nestačí, má samozřejmě možnost koupit hru na konzoli. V tomto případě X-Box, kde Doom 3 vyjde sice s malým zpožděním, ale zato dokonale zoptimalizovaný pro optimální rychlost. Ano, nebude to vypadat jako na nejlepších PC, ale zase nemusíte koupit novou grafiku, jen aby to nějak šlo. Když jsme už u her PC versus konzole, je třeba uvést, že nemalé množství PC trháků pochází původně z konzolí, že by náhoda?

Herní konzole versus PC

Herní konzole versus PC
X-Box: Halo 2

Jako příklad uvedeme GTA3, MGS2, Halo a mnoho jiných. Kdybych byl velmi zlý, řekl bych, že si tyto hry na sebe už vydělaly, proto se nakonec dostaly i na PC. Proč takto přemýšlím? No, situace je jasná, největší peníze se točí právě v konzolovém sektoru a to už je nějaký ten rok. Zisk v konzolovém sektoru se nemusí v žádném případě skrývat před filmovým, či hudebním ba dokonce jej i předčí. PC na tom není zle, ale skutečně dobře se prodávají jen ty největší trháky typu série Diablo, NHL nebo NFS. Drtivá většina však živoří a sotva splatí nazpět svůj vývoj.

Herní konzole versus PC

Herní konzole versus PC
Game Cube: Star Wars Rogue Squadron III: Rebel Strike

Budoucnost je v podstatě jasná, už nyní na PC vymřela většina z původních žánrů jako adventury, bojovky, puzle, klasické hopsačky, RPG, 2D izometrické střílečky a mnohé jiné. V podstatě není jiná možnost si je zahrát než na konzolích, a nebo se na PC spokojíte se staršími tituly. Na konzolích je situace přesně opačná a těchto her prakticky můžete hrát kolik chcete.

Herní konzole versus PC

Herní konzole versus PC
Game Cube: Resident Evil 4

Dalším faktorem,  který vstoupil do herního světa konzolí, je HDD, který s sebou přináší všechny výhody i nevýhody s tím spojené. Přítomnost HDD umožňuje rychlejší nahrávání levelů, takže už žádné zdlouhavé nahrávání. Samozřejmostí je i podstatně rychlejší streaming po čas hry a ne jak tomu bylo doposud při použití DVD či CD-ROMU.

Herní konzole versus PC

Herní konzole versus PC
Dreamcast: Soul Calibur

HDD je též využívaný na uložení patchu hry (opravovaní chyb hry po jejím vydaní), tato možnost však přináší i jednu dost podstatnou nevýhodu, kterou poznáme u PC a jedná se o chybovost hry (bug) při jejím vydání, kde výrobce přispěchá s dodatečnou opravou. Tento fakt je na PC dost rozšířený a některé hry dokonce bez stáhnutí příslušného patchu ani nejdou dohrát! HDD otvírá možnost i rozšíření MMORPG či jiným hrám založeným na jeho přítomnosti. V současnosti je to například Final Fantasy XI, kterou majitelé konzolí můžou hrát spolu s PCčkářema.

Herní konzole versus PC

Herní konzole versus PC
Dreamcast: Shenmue 2

HDD umožňuje ukládání velkých souborů z Internetu, velké množství místa pro ukládání pozicí z her, ale i filmy či soubory MP3. Nevýhodou přítomnosti HDD v konzoli je vysoká cena nákladů,  která danou konzoli neúměrně předražuje, nebo nutí výrobce prodávat konzoli pod výrobní cenou (to je i jeden z důvodů ztrátovosti X-Boxu). Předpokládá se, že v následující generaci budou snad využité Flash disky, které svou cenou nejsou tak náročné a v současnosti už mají i potřebné kapacity.

6. Kolo - Cena

Cena je v dnešní době jedním z rozhodujících faktorů při koupi. V tomto směru to vypadá být jednoduché. Kvalitní a výkonný počítač stojí řádově desetitisíce, přičemž konzole stojí sotva pár tisíc, což je většinou cena jedné z komponent počítače.  Zatím tedy vedou konzole (do úvahy momentálně bereme jen koupi PC z důvodů zábavy). Na řadě je tedy cena her, která jak víme je u PC podstatně nižší (zde vede PC). Kdybych to bral z této strany, tak je jasné, že výsledek by byl nerozhodný, ale situace je od tohoto modelu absolutně odlišná.

Ve prospěch PC tedy mluví nižší cena softwaru, řekněme si na rovinu u mnohých lidí zadarmo (pirátství) a pro konzole cena hardwaru (je už však zastaralý). Jenže tak jako dotyčný může zkopírovat hru na PC, může i na PS2 či jinou konzolu. Takže tento fakt neobstojí. Do konzole vložíte peníze za hardware jen jednou a můžete si být jistí,  že Vám hry či jiné aplikace půjdou do konce její životnosti stejně dobře. Do PC je však peníze třeba investovat víceméně stále. Tedy pokud chcete hrát v plných detailech tak jako majitelé konzolí,  kteří vždy mají maximum za danou cenu.

{mospagebreak title=Zhodnocení a závěr}

Takže tu máme zhodnocení,  které určí vítěze. Rozhodl jsem se vyhlásit vítěze ve dvou kategoriích a to:

Konzole versus Konzole - Zde je vítěz známý už dlouhou dobu. Je jím Sony PlayStation 2. Důvod? Jde o nejrozšířenější konzoli, která má hry zastoupené  ve všech žánrech. Její hry jsou mnohdy považované za referenční tituly, podle kterých se hodnotí kvalita daného žánru samotného. Pokud potřebujete koupit něco do její výbavy, zajdete do supermarketu za rohem a není důvod pro návštěvu specializovaného obchodu na druhé straně města. Není problém v okolí bydliště vybudovat síť  známých,  kteří též sdílejí tento koníček. Při cestě na chatu dokáže nahradit celé multimediální PC. Jedinou nevýhodou je menší technická zastaralost. Pokud dnes máte v plánu koupit konzoli, doporučuji právě Sony PlayStation 2.

Konzole versus PC - Zde už není situace tak jednoduchá. Pokud si položíme otázku, zda současné konzole dokáží nahradit PC, tak odpověď je ne, pokud však otázka bude znít zda současné konzole dokáží zastoupit PC, tak odpověď je ano. V současné generaci konzole získaly do daru nové a pro ně nevídané schopnosti, které prostě ještě nedozřely a proto nedokáží 100% nahradit PC, kde tyto aplikace běží už řady generací. Moje subjektivní rozhodnutí proto zní, že konzole už PC doběhly, ale předběhnout je můžou až v následující generaci. Jasný vítěz zde proto není.


Závěr

Jak je vidět, z konzolí se za posledních pár let stalo daleko více, než bylo původně zamýšleno a vývoj se ještě zdaleka nezastavil. Další generace, která má podle ohlasů nastoupit někdy v roce 2006, slibuje dokonalý požitek z hraní jako tomu bylo doposud, plus zase něco navíc. Nyní ještě není jasné,  kterým směrem se konzole vydají, ale jedno už  je jisté, a to stále větší podoba s PC. Samozřejmě nemyslím jeho koncepci, tu už některé konzole mají dávno, ale jeho charakteristické vlastnosti multifunkčnosti spojené s tím nejlepším, co doposud konzole nabízely. Samozřejmě bude PC i nadále neoddělitelnou součástí našeho života a nějaké "PC je mrtvé"  se konat nebude, ale proč nevyužít nové možnosti spojené s budoucností. Další díl obsáhne handheldové konzole dnes už ve všem podobné právě PDA zařízením.

 

Zdroje: http://www.ign.com/, http://www.sony.com/, http://www.gamespot.com/, http://www.planetdreamcast.com/, http://www.tomshardware.com/ , http://arstechnica.com/, http://www.cube-europe.com/ 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
7.3.2005 01:00:55   0.0.0.xxx 7285
Konzola je blbost a vzdy len bude blbost pre hlupakof ktory nevedia pouzivat pc , tak ide ten svet ze ludia su cim dalej tym sprostejsi a potrebuju stale jednoduchsie veci . A mega kravina vacsina hier co prisla s konzole na pc bola tak trosku off topic alias nfshp2 to bol tazky prepadak , no a na hl a hl2 sa zabudlo ? taktiez online hranie na konzoli hmm sux , no comment konzola nikdy nebude lepsia ako pc neni sanca a zastupit pc uz vobec nie konzola je tu len pre tych co su sprosty , a vyrobcovia tychto veci len nasli lachku cestu ako zarobit lebo ludska sprostost dosahuje ovela dalej
7.3.2005 01:09:32   0.0.0.xxx 6770
krasne vidno u nas rodiacia decku radsej kupia konzolu lebo si maju pocit ze decko sa chce iba hrat , pridu roky a aj tak decko prejde na pocitac a vysere sa na konzolu lebo na pc ma lepsiu perspektivu , konzolu ma da co akurat velke h... . Tento clanok pisal urcite nejaky offtopic man konzola nikdy nebude konkurovat pc , akurat pribudnu multimedialne funkcia aj to len preto aby obsiahli trosku vacsie spektrum ludi , lebo nie kazdeho bavi iba sa hrat na tom , a aj preto aby vyrobcovia zase viac zarobili na hlupakoch ktory si to kupia konzola=uplna , konzola len vystriedala to co sme v minulosti ked sme boli detmi nazvali video hra alebo tie video game automaty to je vse . Tazky trapas clanok.
7.3.2005 01:27:48   0.0.0.xxx 7170
autor zrejme hraje pouze hry a na nic jineho PC nevyuziva, jinak by nemohl udelat zavery jake udelal.
7.3.2005 05:53:13   0.0.0.xxx 7472
Jak je vidět, z konzolí se za posledních pár let stalo daleko více, než bylo původně zamýšleno a vývoj se ještě zdaleka nezastavil...
==================================
Jistě - z konzolí se stává počítač. Konkurují PC pouze tím, že se z nich stávají jiné plnohodnotné počítačové platformy - bravo...
Úplně stejného výsledku by se docílilo tím, že by se pro PC udělal "hloupý" OS, kde by uživatel nemohl nic podělat.
7.3.2005 05:54:53   0.0.0.xxx 7170
Mno tak úplně mimo mísu to nebylo. Je opravdu velká spousta "pracujícího" lidu, který nemá zájem o nic jiného než gamesky, muziku a nějaké to video. konzole jsou prostě zaměřeny na tuto část trhu.Řekl bych že ten článek je poněkud špatně postaven. Navíc naprosto nemohu souhlasit s výrokem o tom že některé herní žánry jsou na PC mrtvé a že většina "trháků" pochází z konzolí.
Servus Ghost
7.3.2005 06:14:57   0.0.0.xxx 7470
Udělal jsem ti něco, že mě urážíš a nazýváš mě hlupákem. Nevím, kdo je větší hlupák - ten kdo si koupí jeden hardware a pak 5 let bezproblémově hraje zábavné hry, nebo ten, kdo si kupuje pro každý nový (nerozuměj originální) FPS novou grafickou kartu v ceně konzole? Proč bych se měl po celodenní práci s PC trápit ještě doma, když chci relaxovat - stačí zapnout TV, AV set, konzoli a hrát.
7.3.2005 06:27:52   0.0.0.xxx 7471
"pridu roky a aj tak decko prejde na pocitac a vysere sa na konzolu" hmmm..... zajímavý, že já jsem udělal přesně to opačný. Asi nezapadám do toho tvýho sci-fi.
7.3.2005 06:38:36   0.0.0.xxx 7170
Není to náhodou naopak, že PC využívá jen k práci a hraje jen konzolích. Za závěry bych ho netrestal, zřejmě prodělal, jako každý soudný člověk, přirozený vývoj ZX Spectrum - Atari 800 - C64 - Amiga - PéééCééé - konzole.
7.3.2005 06:47:39   0.0.0.xxx 7568
Konzole jsou největší zhovadilost co kdy svět stvořil. Když se podívám na hry, který byly vyvíjený pro konzole a dostaly se na PC... HNUS!!!!!
Já kompl potřebuju do školy, na net a ne na honění jakejchsi šikmookejch blbečků po TV. Stokrát radši budu kupovat každej půlrok novou grafiku za 6000,- než dát korunu za tuhle pakárnu.
Konzole se opravdu hodí jenom pro ty dětičky, který pořijdou domů ze školy a tradaa hrát.
Prostě a jednoduše: konzole jsou ptákoviny, které PC nesahají ani po první PCI slot!!!!!
7.3.2005 07:00:41   0.0.0.xxx 6969
Jenom .hovado muze napsat takovou zhovadilost ;-)
7.3.2005 07:02:29   0.0.0.xxx 7274
No nevím nevím, 1. pochybuji že si tento článek přečte někdo kdo právě přišel domů a pustil svoji PS2 . Je sice hezké, že konzole jsou levnější, ale PC má stále výhodu v upgradu, nevíc pro lepší výkon a hezčí grafiku, než je u konzolí, nemusím mít nejdražší grafiku. Vděl jsem pár her na PS2 a pak jsem je viděl na PC. Sorry ale to si raději počkám. Zahrál jsem si GTA: San Andreas, ale dohraji si ho na PC, proč? protože to nebude tak hnusný. Autor se zmínil o tom jak se dá na PC lehce pořídit pirátská kopie a jak jde to samé na konzoli. No a načem si to ten chytrák vypálí v mechanice PS2? .................
DVD: je pravda že na konzolích by mělo být snadné a bezprblémové pustit si DVD, mluvím z vlstní zkušenosti když řeknu, že je hodně originálních DVD které jsme na PS2 nebyli chopni zprovoznit, prostě bu nefungoval zvuk nebo to bylo celou dobu černobílý atd.
7.3.2005 07:12:49   0.0.0.xxx 6969
Tak nevim, co si mam myslet o tech lidech, co pisou primitivne o konsolich. Rek bych ze to bude jen asi trapny pokus o provokaci a flame, protoze se mi nechce verit, ze nekdo tak tupy a primitivni by mohl umet delat s PC, jak se k tomu hrdinne hlasi :-)))
Ja sam konsolu nemam, ale pouzivam take pouze PC, ale proti konsolim nic nemam a plne chapu, ze se najdou lide, co PC zatim porad nepotrebuji a ani potrebovat nebudou. Taky faktor ceny je nezanedbatelny. PS2 stoji dnes 5000 tisic korun a vsechny hry na PS2 na nem pojedou plynule a bez problemu. Srovnatelne PC stoji minimalne cca 5x tolik, protoze na levnejsim si uz nejnovejsi tituly nemate sanci vychutnat ve vysokych detailech. Kdo neni hloupy, musi prece videt i dalsi plusy konsole, jako je napr. velice snadna prenositelnost, montaz a dalsi a dalsi. Chapu, ze clovek, co je kutil, tak pro toho je PC lepsi volba, ale je prece nesmysl za to konsole hanit, resp. o nich rikat, ze jsou uplne k nicemu. Kdyby to tak bylo, asi by se konsolove tituly neprodavali v 10x vetsim mnozstvi, nez nejvetsi pecky na PC. A problem s konverzemi je velmi jednoduchy. Paskvily jsou to prevazne z toho duvodu, ze pro tyto firmy se nevyplati investovat cas, pracovni silu a hlavne kapital na nejakou nekonecnou optimalizaci, kdyz vim, ze kdyz to bude pecka, na PC prodam milion kusu, zatimco na PS2 deset milionu. Vazne byste byli tak stedri a investovali do segmentu, ktery neprinasi v porovnani s jinym temer zadny zisk ?!? Staci se jen trochu objektivne zamyslet a cloveku prece musi spousta duvodu dojit a ne hned hystercit a ztrapnit se tak pred celym svetem :-)
7.3.2005 07:14:38   0.0.0.xxx 7070
Konzole je ptákovina. Popři že má horší grafiku než kompl, hry na ni jsou takový neslaný nemastný kdesi cosi. Poslední NFS byl vyvíjenej na konzoli a ejhle... Chtělo se mi brečet když jsem viděl co kvůli těm konzoloblbostem udělali z kdysi skvělé a realistické hry...
7.3.2005 07:18:36   0.0.0.xxx 7270
Dle mého názoru nelze udělat srovnání stylu konzole (PC) rulez. Na konzole je pár her, které si bohužel na PC nezahraju, ale je jich asi tak 5, víc určitě ne. Jmenovitě FFX. A hry z PSX jedou přes emulaci v pohodě. Grafika u her na konzole je nesrovnatelně horší. Ono zkuste hodit z PC výstup na TV a pařit v rozlišení 640x480 a ještě pořád to bude vypadat líp než konzole. Takovej PS2 v rozl. 1280x1024 na LCD, bleee. Většina tvz. hitů a super titulů na konzole jsou nahypované ptákoviny pro masové publikum, na konzole neexistuje žánr turn-based strategií, RPG (FF není RPGcko jako napr serie MM a Baldury, a to jsem hrál FF1-9). Na druhou stranu jsou tam slušné odreagovávačky. Konzoli jedině když bych měl dost peněz a pak jako doplněk k PC a s mod čipem.
7.3.2005 07:19:46   0.0.0.xxx 7371
Bingo
7.3.2005 07:33:04   0.0.0.xxx 7270
S tim TV nevim, ale moje R9500 PRO ma pres TVout obraz pekne hnusny a PS2 vypada teda lip. Samozrejme, pokud mate nabusenou masinu a hrajete 1280x1024 4xAA 8xAniso, neni o cem se bavit. Na druhou stranu 90% hernich titulu pro PS2 jsou rychle akce, at uz zavodni, strilecky, mlaticky apod. a nezlob se na me, ale behem hry nemas cas studovat grafiku do detailu, nehlede na to, ze i ta nejpeknejsi grafika se okouka docela rychle a jedine co zbyde je hratelnost a pokud je slaba, tak ani uzasna grafika to nezachrani, alespon u me to tak je.
7.3.2005 07:34:42   0.0.0.xxx 7270
Autor je evidentne zaujaty. Dovoluji si opravit par chyb:

"Sám Bill Gates (spoluzakladatel a současný šéf firmy Microsoft)"
B. Gates neni sef Microsoftu.

"Ostatní musí snižovat detaily, rozlišení a tím i původně zamýšlenou hratelnost. Konzole podobný problém řešit nemusí. Hra vždy půjde stejně rychle."
Resit to nemusi, protoze uz to nekdo snizil za ne.

"Předpokládá se, že v následující generaci budou snad využité Flash disky, které svou cenou nejsou tak náročné a v současnosti už mají i potřebné kapacity."
LOL. Cena za 1MB u flash disku je o rady! jinde nez u HDD.

"Tedy pokud chcete hrát v plných detailech tak jako majitelé konzolí, kteří vždy mají maximum za danou cenu."
Za nizsi cenu hry si ji na PC zahraju ve vyssich detailech.

"Do PC je však peníze třeba investovat víceméně stále."
To je pekny nesmysl. Staci koupit mirne nadprumernou sestavu a mate 2~3 roky zaruceno, ze vam skoro vse pobezi velmi slusne.
7.3.2005 07:36:26   0.0.0.xxx 7072
Konzole je vylozene pro deti, ktere neumi nic jineho nez hrat hry... nic vic nic min. V xboxu v podstate ani neni herni mys
ani si nemuzu zahrat zadnou FPS tj des pac se na tom ani neda hrat! Konzole jsou k smichu... ne to zas ne jsou jen pro deticky )
7.3.2005 07:54:29   0.0.0.xxx 7270
K smichu jsi tady leda ty a ostatni co maji takovy radikalni antikonsolovsky nazor :-))
7.3.2005 08:01:18   0.0.0.xxx 7471
Nesouhlasím s vámi, co tu plácáte, že konzole jsou shit!!! Já osobně jsem jeden z těch šťastnějších, mám PC i PS2 a jsem za to rád. Ohledně konverzí nemám dobrý pocit, protože většinou jsou konverze odfláknuté. Je dost her, které vycházejí jen na danou platformu (lituju všech co jste jen na PC a nemáte možnost zahrát si BurnOut nebo Gran Turismo, na druhé straně zas lituji těch, co mají jen konzoli a nezahrají si třeba Warcraft3). Takže všichni, co tu tvrdíte, že jedině PC a konzole fuj (nebo naopak) jste u mě VELKÝ LAMY.
A teď zpět k tomu, co jsi napsal ty Pindale. Mírně nadprůměrné PC tě dnes vyjde na 30 tis (za to si koupím všechny zmiňované konzole a ještě mi zbyde). A otázka, co budeš dělat za ty 2-3 roky? Zase investuješ 20-30 tisíc?
7.3.2005 08:01:27   0.0.0.xxx 7271
Jistě že na konzoli běží hry plynule protože používají rozlišení o které uživatel PC ani nezavadí. Kdyby jste připojili PS2 na monitor s vysokým rozlišením divili by jste co vidíte!! Konzole nebrat
7.3.2005 08:03:31   0.0.0.xxx 6872
No nevim jestli jen pro děti, takový Silent Hill nebo Resident Evil ....
7.3.2005 08:03:35   0.0.0.xxx 7268
O konsolich jsem od propagatoru nikdy neslysel, ze je urcena na praci, ani jsem to necet nikde jinde, takze tvuj argument, ze kompl potrebujes do skoly je asi tak relevantni, jako by nekdo rikal o prackach, ze jsou na CENZURA, protoze si v nich neudelas pizzu :-)
7.3.2005 08:09:57   0.0.0.xxx 7169
nemam nic proti konzolim, ale nektery veci co jsou v clanku uvedeny jako vyhody jsou nesmysli
hra v plnych detailech ve 640x480 no to je teda super ))
to se pak nemuzes divit jak to beha, zvuk na ... inet jen takatak lan des bes vsechno se dokupuje
prej klavesnice mys a sotva klacek to je blbost a co gamepady, volanty pro pc ty maj taky vibraci tak co to kecas
konzole se zacinaji chovat jako pc proto muzou na inet prehravat filmy atd. a ne naopak
kdyz uz mam comp nevidim jedinej duvod ke koupi konzli
jestli se to nekomu libi tak at si to koupi (cena softu je i 2x vetsi nez na pc mnam)
a ten blabol o mrtvejch hrach na pc byl asi nejlepsi
BTW autor neni vubec zaujatej jenom jeho comp nezvlada zadnou peknou gamesku proto ma konzoli
7.3.2005 08:12:25   0.0.0.xxx 7291
ale co sa tyka popisu konzoli, je to dobry clanok, clovek ziska predstavu o ponuke na trhu a moze si vybrat.
Niektore prispevky mi pripominaju diskusie na temu nVidia vs. ATI - kedy si konecne uvedomite, ze na nieco je lepsia nV, na nieco je lepsia ATI; na nieco je lepsia konzola a na nieco je lepsie pc... Preco to donekonecna rozoberate?
Mimochodom, kombi je lepsie ako limuzina ... :-)
7.3.2005 08:26:28   0.0.0.xxx 7269
ohanet se cenou noveho pc a nekolik let stare kozole taky neni moc rovny kdyz byl ps2 novej stal 15000 a na to, ze je to v podstate jen na hry je to dost
a az prijde ps3 a bude za 18000 tak se budete taky divit, ale musim uznat, ze jestli vyuzijou potencial toho procesoru co tam bude tak by to moholo vypadat dobre, ale chtelo by to neco lepsiho nez tv
23.8.2005 11:56:42   217.112.168.xxx 6970
Hmm .. normal nazor .. potencial PS3 urcite nekdo vyuzije.. bohuzel to nejspis nebude dost brzy ... takze situace se muze zmenit .. kdyby to udelal nekdo uz ted, tak si PCckari sednou naprdel, protoze vsechny ty jejich AMDcka jsou v porovnani s PS3 uplna sracka ... o graf. kartach nemluve.. (vykon v radu TFLOPS)
7.3.2005 08:28:18   0.0.0.xxx 7370
konzole se připojují k TV a vyšší rozlišení netřeba,pravdou ovšem je,že pokud někdo má plazmu na stěně a připojí PS2,není to to pravé ořechové...
7.3.2005 08:32:59   0.0.0.xxx 6972
2560 bit sbernice a jine speky, vubec cely clanek je pekne obslehnuty (asi z nemciny, viz Grafik-Synthesizer), autor je ze Slovenska? To by vse vysvetlovalo...
7.3.2005 08:33:24   0.0.0.xxx 7370
... lepsiho nez vystup na tv.
to se tam nejak nezapsalo
7.3.2005 08:37:13   0.0.0.xxx 7171
Opravdu k smichu, jak muze byt nekdo tak predpojaty. Mam doma Xbox a ver tomu nebo ne, ale v pocitacich se celkem vyznam. Hraju hry dobrych dvacet let, uz od dob ZX Spectrum, pres Amigu, PC, az jsem zakotvil u Xboxu. Ano, z 90% ted hraji jen na konzoli. Proc?
Protoze je tam spousta her, ktere na PC nejsou a nabizeji mi neco, co PC neumi. Napr. moznost hrat vetsinu her na Xboxu v cooperative i na jedne konzoli ve dvou az ctyrech lidech soucasne - to je proste vynikajici. Hre to doda uplne novou dimenzi zabavy a to je pro me tak trochu navrat ke korenum.
Grafika Xbox her je stale na vysoke urovni a dodnes me prekvapi, co z toho vyvojari jeste vymacknou. Dam totiz prednost radeji velke TV a pohodli nic neinstalovat a nenastavovat, nez pravidelne upgradeovat PC. Ver mi, ze to hodne setri cas i penize. ;) PC mam na praci, Internet a strategie+HL2, Xbox na hry a filmy.
Chtel jsem tim rict jen to, ze pri dnesnich komickych cenach konzoli, kdy Xbox je levnejsi nez prumerna graficka karta, se timhle extremne vyhranenym postojem pripravujes o spoustu skvelych her a moznosti, ktere na PC proste nejsou a pravdepodobne ani nebudou. Pokud nesouhlasis, tak to alespon jednou poradne vyzkousej, nez zacnes placat podobne bludy. Protoze FPS akce se daji na Xbox gamepadu hrat velmi dobre, jen to chce odhodit predsudky stranou a prekousnout to pocatecni nejtezsi obdobi uceni se. A to se nebudu rozepisovat o tom, ze si ke konzoli muzes bezproblemu pripojit i klavesnici a mys z PC a hry ovladat i timto zpusobem.
Jsem zvedav, kolik lidi bude zastavat takhle "antikonzoloidni" nazor i v dobe, kdy se objevi nova generace - Xbox 2 nebo PS3. Protoze jestli vam dnes nechybi hry jako Halo 2, GT4 nebo RE4, pak mne by teda zatracene chybely. A to PC komunitu jeste par bolestnych zjisteni teprve ceka ...
7.3.2005 08:43:56   0.0.0.xxx 7170
I Love COMP
7.3.2005 08:49:48   0.0.0.xxx 6873
Zdravím. Měl jsem PS1 . Když se před časem oběvila na trhu PS2 ,mluvilo se o ni,že je to multimediálni zázrak. Tak jsem si ji koupil ,ale nic víc,než ,že umí přehrávat DVD jsem se od ní nedočkal. Asi tak po 2 letech jsem si koupil PC.Trochu jsem se ho naučil ovládat (i když ostatní tvrdí,že jsem maniak) a to je fakt o něčem uplně jiném.. internet.střih a zálohování filmů,Mp3,foto atd......
7.3.2005 08:57:31   0.0.0.xxx 7268
Obslehnuty neni...tovimzcelajiste,ale par chybek se tam najde
7.3.2005 09:15:20   0.0.0.xxx 7269
Nechápu, jak někdo může srovnávat PC a konzolu. Oba tyto stroje jsou tak strašně rozdílný, že si to může dovolit jen blázen. Dovolil bych si vyvrátit nebo potvrdit několik názorů:

1. Není pravda, že u PC se pořád musí kupovat nový hardvare. To je klasický argument konzolistů. Na PC se nechá hrát několik let a jen snižovat detajly. Copak si nikdo neuvědomuje, že hra na PC má takové nároky protože je prostě skvělá a graficky dokonalá? A to, že na konzoli jede všechno je proto, že ty hry jsou nenáročné na grafiku a tudíš graficky špatné. Těžko se dá s konzole vytáhnout taková síla jako z PC. Tady platí zákony fyziky a přímé úměry. Čím víc platíš tím víc hraješ a to se nedá obejít.

2. Internet na konzoli? No možná ale asi bych si za několik stovek radši koupil starší pc a jel na něm. Né ke všem konzolím se nechá připojit monitor a ne televizy to nemá význam. Né všechny konzole podporují všechny druhy "internetové" grafiky a ultimédií.

3. Filmy na konzoli? Možná ale myskím, že konzole bude bojovat s cz tytulky a s některými formáty zvuku.

4. ... prostě konzole je pleve pro chudý, co si myslí že ušetří, ale už nevidí ty graficky nekvalitní hry.
7.3.2005 09:27:37   0.0.0.xxx 7070
Porovnavat sucasne ceny konzol s novym PC je uplne nespravne. PS2 aj XBox stali po uvedeni na trh nejakych 500EUR. Podobne aj XBox2 alebo PS3 bude stat po uvedeni na trh tolko. Ak chce autor cakat 3 roky od uvedenia na sucasne ceny konzol, tak moze. Podobne porovnavat konzoloidne rozlisenie 640x480 s rozlisenim 1024x768 alebo viac na PC je uplne nespravne. Ja mam 2 a pol rocny PC AThlonXP 1700+ @ 166MHZx12, 768MB RAM a Radeon8500 a ide mi na tom skoro vsetko. Akurat Doom 3 hram v rozliseni 800x600, vsetky ostatne hry na 1024x768. Jediny upgrade co pripustam je vymena grafiky za Radeon 9800Pro alebo nForce6600GT a mam na 2 roky pokoj od upgradovania. A este jedno preco nie konzole: nemam televizor, staci mi TV karta v kompe.
7.3.2005 09:28:13   0.0.0.xxx 7170
Sranda, ale ona tam ta 2560Bit zbernica je Tazko povedat na 5r stary Hrdw ze. Si z Čiech? aha to vsetko....
7.3.2005 09:32:51   0.0.0.xxx 7171
jj souhlasim...vsechny dnesni hry jsou optimalizovatlne tak aby bezely na co nejvetsim poctu pocitacu. Jde prece o zisky! Takze i nove hry se daji v pohode zahrat.
No a grafika na konzolich je sice porad na maximu ale tim lze myslet jen maximum ktere utahne konzole...i konzole prece starne jako jakykoli jiny hardware!
7.3.2005 09:34:36   0.0.0.xxx 7374
konzole je skvela vec odpadaj starosti s HW, nikde se vam nezasvini OS (kazdej asi vi jak vypadaj MSwin u LAMAy kterej si instaluje jedno DEMO CD za druhym)

Jen bych ale pripomel ze samotnej XBOX vam hru nevykouzli je k tomu potreba i TV a kdyz rikam TV tak myslim neco na co muzete cumet z 1,5m treba 5h v kuse takova TV neni zadara minimalne 20tis a pokud chcete HDTV tak jste na cene nejdrazsich PC a porad mate horsi obraz.

Dalsi problem jsou hry, jsem pro to kupovat si gamesy ale at stojej slusny penize kdyz bude super parba jako novy GTA za 500,- tak ok. Dat 1500,- za hru kterou na PC/PS2 dohraju za 4h je ulet.

PC na praci a konzole na hrani je kombinace kterou pouziva mnoho profesionalnich SW vyvojaru - paranoiku.
7.3.2005 09:35:31   0.0.0.xxx 7370
Konsole se neda s PC srovnavat. Jedina vec ktera toto srovnani umoznuje je fakt ze se konzole cim dal tim vic PC podobaji. Casem dojde k tomu, ze konzole budou dnesni PC se vsema jeho funkcema (rozliseni, klavesnice, mys, internet,..proste vsechno) a jednoduchym operacnim systemem. Pak by melo smysl o nich uvazovat. Jinak jedina dnesni vyhoda konzoli je par tech her co na PC nejsou, nebo az pozdejc. Jinak vsechny ostatni vyhody se daji u PC najit taky. Jenom je treba vedet kde hledat.
7.3.2005 09:49:24   0.0.0.xxx 6771
Ha, tak to bych chtěl vidět. Nemá to být náhodou takhle 256-bit? To bych bral, ale 2560 (slovy dva tisíce pět set šedesát bitů), to je trochu moc ne? Chtěl bych vidět ten tišťák.
7.3.2005 10:04:35   0.0.0.xxx 7066
V case ked vyde nova konzola je vykonovo natom tak ako najlepsie PC v tej dobe. vtedy je este mozno dobra. Ale o rok uz vykon zaostava za pc a o dva uz ani nehovorim. Majitel PC si moze dokupit graficku kartu a hrat tu hru v najvyssej kvalite alebo nemusi kupovat nic a moze to hrat na tej istej urovni ako na PS2. Na PS2 pritom maju tie hry stale viac osekane detaily aby to na tom predpotopnom hardveri stihalo. Tym vznika mylny dojem ze PC treba upgradovat a konzolu nie. Konzola nikdy nebude v hrani(teda v nicom) lepsia ako PC. Na konzolu existuju naozaj kvalitne hry ktore sa daju spocitat na prstoch jednej ruky. Na pc existuje stovky kvalitnych hier. Na ps2 ten dvdplayer je nekvalitny a necita polovicu dvdciek. Nechapem ako mozu mat konzoly taky uspech v USA. Ale vlastne oni su hrozne tupi, pre nich je to to najlepsie. Amik dostane prvy virus alebo spyware na pc a povie si ze to PC je nedokonale a kupi si konzolu a je spokojny. Je to smutne ale je to tak. V kazdom pripade, konzola nikdy nebude ani porovnatelna s PC
7.3.2005 10:28:09   0.0.0.xxx 7073
Len som narazal na to ze clanok je troska blbo postaveny a ze tak trosku si zaujat voci konzoli , a ja neviem ale ja nejkupujem kazdu chvilu new hardware , staci ked kupis raz a poriadne a mas na roky pokoj ,a vsetko co je na konzoli sa da hrat aj na pc cez emulace takze o nic neprichadzam jedina vec co sa neda na pc je to ze na konzoli mozu hrat naraz 2-4 ludia to hej , a neodsudzujem uplne konzolu tiez si ju rad niekedy s priatelmi zahram ale proste nemozes povedat nieco takze ze sa konzola vyrovnava pc , to je proste jeden tazky BULLSHIT. A neviem ci zapnutie hry na pc je trapenie... ako neviem uz len to zapinanie , zapnem pc zapne sa mi vsetko samo aj monitor len kliknem na ikonu a hram , na konzoli musis zapnut tv,av set , konzolu vlozit cd cakat pokial ju natiahne co je niekedy menej niekedy viac , a potom este cakat na loading do hry , napr taky burnout3 hej ako sorry ale tie preloadings medzi menu a hrou su tazko sux . A co sa tyka ceny nova konzola 15000 plus nejaka good tv 20000 to mame rovno 35000 za to si kupim fakt goood pc na min 2 roky , mozem na nom robit vsetko od tv ,napalovania ,internetu a navic nemusim kupovat ziadny cip a ked chcem usetrit na originaloch co stoja bezne cez 2000 , kdez to hra na pc ma stoji par minut pokial ju stiahnem s ftp alebo s dc++ a ani ju nemusim napalovat sice dnes to je aj tak jedno ked medium stoji facku PP a tak ked mas konzolu + cip chces hru , musis si ju zohnat a prepalit na prepalenie potrebujes co ??? co asi PPPCCC tak fakt pls stfu s recami co tu trepes .
7.3.2005 10:29:15   0.0.0.xxx 7271
Len som narazal na to ze clanok je troska blbo postaveny a ze tak trosku si zaujat voci konzoli , a ja neviem ale ja nejkupujem kazdu chvilu new hardware , staci ked kupis raz a poriadne a mas na roky pokoj ,a vsetko co je na konzoli sa da hrat aj na pc cez emulace takze o nic neprichadzam jedina vec co sa neda na pc je to ze na konzoli mozu hrat naraz 2-4 ludia to hej , a neodsudzujem uplne konzolu tiez si ju rad niekedy s priatelmi zahram ale proste nemozes povedat nieco takze ze sa konzola vyrovnava pc , to je proste jeden tazky BULLSHIT. A neviem ci zapnutie hry na pc je trapenie... ako neviem uz len to zapinanie , zapnem pc zapne sa mi vsetko samo aj monitor len kliknem na ikonu a hram , na konzoli musis zapnut tv,av set , konzolu vlozit cd cakat pokial ju natiahne co je niekedy menej niekedy viac , a potom este cakat na loading do hry , napr taky burnout3 hej ako sorry ale tie preloadings medzi menu a hrou su tazko sux . A co sa tyka ceny nova konzola 15000 plus nejaka good tv 20000 to mame rovno 35000 za to si kupim fakt goood pc na min 2 roky , mozem na nom robit vsetko od tv ,napalovania ,internetu a navic nemusim kupovat ziadny cip a ked chcem usetrit na originaloch co stoja bezne cez 2000 , kdez to hra na pc ma stoji par minut pokial ju stiahnem s ftp alebo s dc++ a ani ju nemusim napalovat sice dnes to je aj tak jedno ked medium stoji facku PP a tak ked mas konzolu + cip chces hru , musis si ju zohnat a prepalit na prepalenie potrebujes co ??? co asi PPPCCC tak fakt pls stfu s recami co tu trepes .
7.3.2005 10:29:29   0.0.0.xxx 6769
Len som narazal na to ze clanok je troska blbo postaveny a ze tak trosku si zaujat voci konzoli , a ja neviem ale ja nejkupujem kazdu chvilu new hardware , staci ked kupis raz a poriadne a mas na roky pokoj ,a vsetko co je na konzoli sa da hrat aj na pc cez emulace takze o nic neprichadzam jedina vec co sa neda na pc je to ze na konzoli mozu hrat naraz 2-4 ludia to hej , a neodsudzujem uplne konzolu tiez si ju rad niekedy s priatelmi zahram ale proste nemozes povedat nieco takze ze sa konzola vyrovnava pc , to je proste jeden tazky BULLSHIT. A neviem ci zapnutie hry na pc je trapenie... ako neviem uz len to zapinanie , zapnem pc zapne sa mi vsetko samo aj monitor len kliknem na ikonu a hram , na konzoli musis zapnut tv,av set , konzolu vlozit cd cakat pokial ju natiahne co je niekedy menej niekedy viac , a potom este cakat na loading do hry , napr taky burnout3 hej ako sorry ale tie preloadings medzi menu a hrou su tazko sux . A co sa tyka ceny nova konzola 15000 plus nejaka good tv 20000 to mame rovno 35000 za to si kupim fakt goood pc na min 2 roky , mozem na nom robit vsetko od tv ,napalovania ,internetu a navic nemusim kupovat ziadny cip a ked chcem usetrit na originaloch co stoja bezne cez 2000 , kdez to hra na pc ma stoji par minut pokial ju stiahnem s ftp alebo s dc++ a ani ju nemusim napalovat sice dnes to je aj tak jedno ked medium stoji facku PP a tak ked mas konzolu + cip chces hru , musis si ju zohnat a prepalit na prepalenie potrebujes co ??? co asi PPPCCC tak fakt pls stfu s recami co tu trepes .
7.3.2005 10:31:46   0.0.0.xxx 7171
Tak trosku som sa pretukal sry
7.3.2005 10:32:34   0.0.0.xxx 7173
Teraz som majitelom celkom slusneho pc AMD64 3500+ 6800GT 256MB, 2GRam, lebo som clovek ktory je ochotny a ma na to investovat do pc tolko aby mu vsetky hry ficali na max detailoch. No neviem ako vy ludia, ale ja si myslim, ze ked vyjde niekedy v roku 2006 PS3 tak si ju kupim. Niektore hry na PS su fakt bomba a nikdy nevyjdu ani nevysli na pc a to ma doslova nici. Samozrejme ze pri pc ostanem len si k tomu dokupim PS3
7.3.2005 10:32:43   0.0.0.xxx 7172
potrebujes co ??? co asi PPPCCC tak fakt pls stfu s recami co tu trepes .
7.3.2005 10:36:18   0.0.0.xxx 7072
Nevis o tom vubec, ale opravdu vubec nic. Typicky prispevek od nekoho, kdo videl konzole tak mozna z rychliku.
7.3.2005 10:54:56   0.0.0.xxx 7171
Keby len to. Ja nemam rad konzoly, pretoze kazia moje hry z PC, ktore mam tak rad. Ze ked sa konzolove hry dostanu na PC, vysvitne aky je to humac to by ma az tak netrapilo. Nech si konzolisti hraju co chcu a na com chcu. Ale ze sa vezme osvedcena PC hra a jej pokracovanie sa robi pre konzolu a konvertuje na PC. Priklad za vsetky: Deus Ex 1 - herny orgazmus, Deus Ex 2 - typicky konzolovy humac.
7.3.2005 10:59:29   0.0.0.xxx 6970
jestli jste ty DVD měli černobílé, tak to je TV a ne konzolí ... kup si lepší kabel
7.3.2005 11:08:10   0.0.0.xxx 7070
ještě chci říct, když se tu ohánite tím, že PS2 připojte na minitor ... jak někdo může říct takovouhle pi********!!!!!!!!!!!!!!! Proč bych připojoval PS2 na 17" monitor, když to můžu mít na TV s úhlopříčkou 55cm, 70cm a dokonce 110cm!
7.3.2005 11:08:53   0.0.0.xxx 6768
teda na monitor
7.3.2005 11:10:42   0.0.0.xxx 7169
486ky stáli taky přes 20tis
7.3.2005 11:16:09   0.0.0.xxx 7072
co to meleš? na konzoli graficky nedokonalé hry? Viděl jsem na XBoxu hru Halo (kamarád má XBox) nádhera, pak jsem to viděl na PC (nižší-střední třída) a řekl bych to takhle hnus, filcky, anarchie, blééé.
29.7.2005 10:12:21   84.42.140.xxx 7272
Jestli to spíš nebylo naopak.
7.3.2005 11:18:39   0.0.0.xxx 7070
Nesmysl. Nesmysl. Nesmysl. V clanku je tolik chyb a nepresnosti az je mi autora lito. Za prve je zaujaty pro konzole. Podle me jsou konzole konzole a PC PC a porovnavat to snad ani nejde. Kazdy ma sve plusy a kazdy minusy. Stavim pocitace uz nekolik let a vidim jak je pro nektere lidi tezke pustit si treba i hloupou hru nebo DVD na pocitaci. Jestlize by se clovek takto nadany rozhodoval mezi PC a konzoli jednoznacne mu doporucim konzoli(stejne nebude delat nic jineho nez hrat hry). Ale jestli za mnou prijde kamarad z CVUT nebo ZCU nebo jiny technicky vzdelany clovek o konzoli nezacnu ani mluvit. Par her jsem zkousel emulovat a naprosto v poradku. Ja si vzdy postavim pocitac za rozumnou cenu a vydrzi mi dlouha leta. P3 1GHz@1.4GHz s ati radeon 9000 mi vydrzel 4roky a bez monitoru me stal 12000. V lete jsem koupil desku procesor a pameti (zbytek zustal) a v prosinci grafiku a myslim ze Intel Celeron 2.53@3.84 s MSI865neo2 s MSI NX 6600 GT mi vydrzi na dalsi roky.(cca 11000) Ostatne nesnasim lidi co zbytecne nakupuji P4 3400+++ K cemu. NV NX6800 nakrmi v pohode 2GHz procesor. Kvalita obrazu??? Podle ceho merit??? Na obyc TV nepoznate rozdil. Na dokonalejsich zobrazovacich zarizenich jako jsou monitory poznate pouhym okem znacny rozdil.. konzole prohraji na plne care i s uplne obyc ATI 7000.
7.3.2005 11:28:31   0.0.0.xxx 7173
Posledni hry ktere jsem dohral byly: Morrowind, IWD2, Syberia2, Far Cry, Doom a HL2. Mam pocit me tyto tituly zabavily cca na 9mesicu. Muze mi autor clanku poradit konzoli na ktere bych si zahral tyto hry ??? Dale bych rad vedel jak dostanu do konzole CZ k nejake hre ? Protoze veci jako Morrowind v anglictine opravdu nedavam. Autorovi clanku predem dekuji z odpoved.
7.3.2005 11:36:16   0.0.0.xxx 7173
Pod to bych se s malinkatými výhradami podepsal.
7.3.2005 11:38:10   0.0.0.xxx 6871

2GHz CPU kartu s vykonem GF6800 opravdu nenakrmi... http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2330&;p=2">http://w ww.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2330&p=2

7.3.2005 11:53:34   0.0.0.xxx 7368
2autor
"Intel Custom Pentium III na frekvenci 733 MHz."
Podivej se, prosim te, na specifikace PIII. Toto je Celeron, s lehce rychlejsi kesi.

"Celková paměťová propustnost je 6,4 GB/s."
Clovece, to si scital kde co, ze? ;)

"Ano, najde se dost PC her, ale je tu podstatná část titulů, které si nezahrajete na žádné jiné platformě."
Pure bs. Cisty marketing a protoze X-box = velice slabe PC, tak samozrejme zahrajeme.

A na cipovany X-box jde soupnout Linux. Co z toho plyne je myslim zrejmy...

"Kvalitní prohlížeč je též."
Pri TV rozliseni? Clovece? Uf...

Napada me jen jedine!? Joe? ;D

Jinak zcela z jineho soudku. U cem ze to bylo? Tohle je pctuning. Konzole sux...

Ze jiz zcela tendencniho clanku, zacinajici od:
http://www.pctuning.cz/Default.aspx?CatID=75&LayId=2&ArtId=21005&ChapID=7517
je me na bliti.


2empty 7. března 2005,11:289
Jj, presne. Temer 100% souhlas.

2Duncan66 7. března 2005,8:334
Nemusis mit AA ani aniso. Na TV to mas v hardware zdarma, lol. Nejspis bude chyba v tvoji R9500. Jakakoliv hra

na PC pustena na TV, s primerene detaily vypada lepe, nez ta sama na kozoli. AA ani aniso neni vubec treba...

2Duncan66 7. března 2005,8:12:49
"PS2 stoji dnes 5000 tisic korun a vsechny hry na PS2 na nem pojedou plynule a bez problemu." A co k tomu jeste
potrebujes? A solit za hry? Porad je to jen konzole, viz vyse. Staci TVout a muzes si piskat. Plynulost, lol?

Noa si si nikdy nic na PS2 nehral. ono to s tou plynulosti totiz neni zdaleka tak zhave. PC je proste lepsi ze
vsech smeru. Konzole je skutecne jen pro blby. A pak pro par chytrejsich, co se snazi napravovat povest. Samozrejme marne...


2tovr1203 7. března 2005,91:18
Na tohle ani nebudu reagovat. Takze ve zkratce: jsi idiot...


2Martin Seman 7. března 2005,10:28:13
A ted tu o te karkulce, prosim. Fakticky takova sirka, vzhledemk ostatnim komponentam a hw vubec nedava smysl. Jsi uplne a zcela mimo.

2_x_ 7. března 2005,9:37:13
Otazka kdo je predpojaty. Stale je tu emulace a kdo stoji o mazanici na tv? Ze Vy ano? No to je vas problem.


2_x_ 7. března 2005,11:36:18
"Nevis o tom vubec, ale opravdu vubec nic." Ano, napsal jste to zcela presne. Tedy: Nevis o tom vubec, ale opravdu vubec nic. To je asi jako serfovat na mobilu nebo mluvit o 640x480 jako o skvele grafice plne detailu. ROFL


2Virus 7. března 2005,12:18:39
Jj, presne. Temer 100% souhlas. Akorat ja mam na hw ponekud vetsi naroky, nicmene pointa je zrejma.


2DAVE 7. března 2005,12:38:10
Aniso, AA a vyssi rozliseni. Pripadne si pockej na hry behem nasledujiciho roku.

2DAVE_ 7. března 2005,12:28:31
Nemuzes chtit vsechno. Konzole je proste jen na urcity typ her. Zejmena na ty jednodusii... ;)
7.3.2005 11:55:30   0.0.0.xxx 7071
dufam ze si toto precitali aj horeuvedeni odbornici na uzitocnost konzoli
7.3.2005 11:57:22   0.0.0.xxx 7273
2autor
"Intel Custom Pentium III na frekvenci 733 MHz."
Podivej se, prosim te, na specifikace PIII. Toto je Celeron, s lehce rychlejsi kesi.

"Celková paměťová propustnost je 6,4 GB/s."
Clovece, to si scital kde co, ze? ;)

"Ano, najde se dost PC her, ale je tu podstatná část titulů, které si nezahrajete na žádné jiné platformě."
Pure bs. Cisty marketing a protoze X-box = velice slabe PC, tak samozrejme zahrajeme.

A na cipovany X-box jde soupnout Linux. Co z toho plyne je myslim zrejmy...

"Kvalitní prohlížeč je též."
Pri TV rozliseni? Clovece? Uf...

Napada me jen jedine!? Joe? ;D

Jinak zcela z jineho soudku. U cem ze to bylo? Tohle je pctuning. Konzole sux...

Ze jiz zcela tendencniho clanku, zacinajici od:
http://www.pctuning.cz/Default.aspx?CatID=75&LayId=2&ArtId=21005&ChapID=7517
je me na bliti.


2empty 7. března 2005,11:289
Jj, presne. Temer 100% souhlas.


2Duncan66 7. března 2005,8:334
Nemusis mit AA ani aniso. Na TV to mas v hardware zdarma, lol. Nejspis bude chyba v tvoji R9500. Jakakoliv hra na PC pustena

na TV, s primerene detaily vypada lepe, nez ta sama na kozoli. AA ani aniso neni vubec treba...


2Duncan66 7. března 2005,8:12:49
"PS2 stoji dnes 5000 tisic korun a vsechny hry na PS2 na nem pojedou plynule a bez problemu." A co k tomu jeste
potrebujes? A solit za hry? Porad je to jen konzole, viz vyse. Staci TVout a muzes si piskat. Plynulost, lol? No asi si nikdy

nic na PS2 nehral. ono to s tou plynulosti totiz neni zdaleka tak zhave. PC je proste lepsi ze vsech smeru. Konzole je

skutecne jen pro blby. A pak pro par chytrejsich, co se snazi napravovat povest. Samozrejme marne...


2tovr1203 7. března 2005,91:18
Na tohle ani nebudu reagovat. Takze ve zkratce: jsi idiot...


2Martin Seman 7. března 2005,10:28:13
A ted tu o te karkulce, prosim. Fakticky takova sirka, vzhledemk ostatnim komponentam a hw vubec nedava smysl. Jsi uplne a

zcela mimo.


2_x_ 7. března 2005,9:37:13
Otazka kdo je predpojaty. Stale je tu emulace a kdo stoji o mazanici na tv? Ze Vy ano? No to je vas problem.


2_x_ 7. března 2005,11:36:18
"Nevis o tom vubec, ale opravdu vubec nic." Ano, napsal jste to zcela presne. Tedy: Nevis o tom vubec, ale opravdu vubec nic.

To je asi jako serfovat na mobilu nebo mluvit o 640x480 jako o skvele grafice plne detailu. ROFL


2Virus 7. března 2005,12:18:39
Jj, presne. Temer 100% souhlas. Akorat ja mam na hw ponekud vetsi naroky, nicmene pointa je zrejma.


2DAVE 7. března 2005,12:38:10
Aniso, AA a vyssi rozliseni. Pripadne si pockej na hry behem nasledujiciho roku.


2DAVE_ 7. března 2005,12:28:31
Nemuzes chtit vsechno. Konzole je proste jen na urcity typ her. Zejmena na ty jednodusii... ;)
7.3.2005 12:02:38   0.0.0.xxx 7073
idiot si sám, jestli máš takovýhle názory ... upřímně, ale opravdu upřímně tě lituju
7.3.2005 12:07:55   0.0.0.xxx 7371
pointu to doufam ma. PS2 mam a skutecne nechapu, jak se ji muze kdokoliv v porovnani s tituly na PC srovnavat. Mene polygonu, textury, atd. proste mazanice. A hlavne hromada cheap efektu. X-box je to same v blede modrem. Diky IT za pc... ;)
7.3.2005 12:15:46   0.0.0.xxx 6870
Hm a tady to je. PC je proste mnohem narocnejsi na udrzbu, ted myslim hlavne bezproblemovy OS. Proc porad nedokazete pochopit, ze to nemusi byt o tuposti, ale o nezajmu ztracet drahocenny cas preinstalovanim OS, instalovanim ruznych ochran, programu, kazdy mesic nove drivery, kazdy mesic nove patche a podobne otravne veci?!? Nekdo si chce proste dat hodku relaxu a tak prijde domu, otevre konsolu, da do ni DVD a za minutu hraje a nema zadne starosti. A o tom to je.
Dalsi veci je to s tim vykonem. Je jasne videt, ze hry na PC nejsou casto vubec odladene a vyzaduji zbytecne narocny HW, ikdyz po optimalizaci by jely stejne rychle na polovicnim vykonu. Nehlede na to, ze PC hry se casto kvuli tlaku distributoru a jinych panu nahore vydavaji kvuli prachum driv, nez prosly finalni betou a vsemi zaverecnymi upravami a poradnymi testy a uz to pomalu ani hracum nevadi, ze kazdy druhy titul je paskvil a je treba cekat a modlit se za opravny patch, jinak je hra temer o nicem. Z vyse zmineho take vyplyva, ze zatimco na konsoli se maji vyvojari moznost par let zdokonalovat a az po nejake dobe vymacknou z konsole 100%, tak u PC se musi vyvojari porad ucit nove veci a to jak SW, tak HW a nebo diky velkemu vykonu PC se na optimalizaci s prominutim vyserou uplne. Potom vubec nemusi platit tvoje veta, ze za rok je konsola srot. To plati pouze na papire, realita je mnohdy jina. Take je treba zduraznit, ze PS2 ma uúplne jinou strukturu, nez klasicke PC, ktere si spoustu neduhu tahne sebou od sameho zacatku a v mnoha smerech musi svoji neohrabanost dohanet hrubym vykonem a tak se lajkovi zda, ze kdyz ten muj stroj beha na 3,6Ghz, tak to je best, pritom jsou stroje o polovicni rychlosti a vetsim vykonu.
7.3.2005 12:16:38   0.0.0.xxx 7271
"Já osobně jsem jeden z těch šťastnějších, mám PC i PS2 a jsem za to rád. Ohledně konverzí nemám dobrý pocit, protože většinou jsou konverze odfláknuté. Je dost her, které vycházejí jen na danou platformu (lituju všech co jste jen na PC a nemáte možnost zahrát si BurnOut nebo Gran Turismo, na druhé straně zas lituji těch, co mají jen konzoli a nezahrají si třeba Warcraft3)."
S timto souhlasim.

"Nesouhlasím s vámi, co tu plácáte, že konzole jsou shit!!!"
S timhle ja nesouhlasim. Vyrazne. Konyole jsou shit. Lepe receno, jen business pro lamy... ;)

"Takže všichni, co tu tvrdíte, že jedině PC a konzole fuj (nebo naopak) jste u mě VELKÝ LAMY."


"A teď zpět k tomu, co jsi napsal ty Pindale. Mírně nadprůměrné PC tě dnes vyjde na 30 tis (za to si koupím všechny zmiňované konzole a ještě mi zbyde). A otázka, co budeš dělat za ty 2-3 roky? Zase investuješ 20-30 tisíc?"
A ty snad nemas PC? Komfort, grafika a moznosti PC a konzoli jsou zcela nesrovnatelny. A co TV? U PC je moznost volby a za to si spousta lidi proste rada zaplati. A ziskaji onen komfort a high-end. Proste smetanku. Mimochodem, zivotnost konzoli bude prudce klesat s kazdou dalsi generaci. PC je otevrene a kazdy ma, na co ma. Pardon za idiota, pravda, jsou tu posty na ktere by to sedelo mnohem vic. Takze z me strany omluva. Prece jen, na me je to tu dnes ponkud sila.
7.3.2005 12:19:09   0.0.0.xxx 7074
Nechápu tady ty hádky, asi si navzájem závidíte, že ten nemá to či ten druhý ono, ale ja zapoměl jsme vlastne češi tak OK. Já jsem před asi 1,5 mesícem koupil PS2 a doteď sem k PC nesedl, proc.. ? protoze tam za poslední 2 mesíce v podstate nic nevyslo... ale az vyjde datadisk Doom 3 tak samozrejme zavarim...
misto tech kecu tady si nasetrete tech par kacek a tu PS2 si kupte misto stupidni grafiky za 12litru, ktera bude mit za rok 1/2 cenu.
7.3.2005 12:21:41   0.0.0.xxx 7272
Tenhle prispevek je tak smesny, ze na nej nema smysl reagovat v podobnem rozsahu. Evidentne nemas sebemensi predstavu o tom, kde jsou dnesni konzolove hry a jak vypadaji (ted hodnotim pouze hry na Xbox). A tu zminku o emulaci jsem nejak nepochopil. Snad nebyla minena emulace dnesnich konzoli, to bych se zasmal...
Idealni kombinace je PC a konzole. Kdo to nechce slyset, ten se bude muset spokojit s omezenym mnozstvim kvalitnich her.
7.3.2005 12:28:57   0.0.0.xxx 6868
Clovece, vubec nevis, o cem mluvis. Zahrajes si nekdy na PC tyto hry? napr. tyoy exkluzivni tituly pro GameCube (Legend of Zelda Wind Waker, Resident Evil 0, Resident Evil 4, Animal Crosing, Baten Kaitos, Metroid Prime, Metroid Prime 2, Pikmin 1&2, Star Fox 1&2, Ethernal Darkness, Tales of Symphonia, Time Splitters, Viewtiful Joe, Super Mario Sunshine, Donkey Konga s bubinky), pro XBox (Halo 2, Ninja Gaiden, Onejmenovany web Stranger's Wrath, Fable...), a to nemluve o spouste exkluzivnich titulu pro PS2 (Metal Gear Solid 3, Grand Turismo 4, Burnout 3, Devil May Cry 3, Onimusha 3, SSX3, obecne tituly od Big EA, originalni periferie Eye Toy, tanecni podlozka a hry ...)
7.3.2005 12:33:01   0.0.0.xxx 7369
1. Ne kazdy je overclocker, tohle proste nemuzes brat jako standard.

2. Tobe jede pocitac bez pameti a mas porad stejne maly disk, jako pred 4 roky?

3. R9000 4 roky?!? Jsi stastny, velice nenarocny uzivatel, gratuluju, zavidim ti :-)

4. I na CVUT jsou vypatlanci, co maji mozna PC, ale stejne cely den hrajou hry a to tak dlouho, az je ze skoly vylijou, takze nedelej z nekterych lidi nadlidi :-)

5. Mozna je to skoda a tem lidem zatajovanim informaci o konsolich na relaxaci zkracujes zivot jednak o cas, kdyz se musi babrat s udrzbou OS na PC a jednak s nervama, ktere clovek zaziva, kdyz hraje novinku na PC a jeste nevysel patch a hra furt pada, nebo ma ruzne zaseky a podobne :-)

6. Uz s touhle diskusi koncim, nema to smysl, ja osobne miluju KONAMI za to, ze vysel i na PC nejlepsi fotbal vsech dob Pro Evolution Soccer po dlouhych x letech totality nudne serie FIFA od EA(dnes mozna nejvetsi vydavatel her na PC). Uz jsem totiz kvuli dobremu fotbalu o konsoli uvazoval, protoze FIFA uz se nedala unest. Jak tady nekdo psal, tak tohle je hra toho jednoducheho stylu, kteremu se PES nasstesti vubec ale vubec nepriblizuje a je to ukazka profesionalni prace, kdy bude projekt rozhodne ziskovy, ale nezustane nakonec milion zklamanych hracu, kteri se opet nedockali splneni slibu.
7.3.2005 12:35:16   0.0.0.xxx 7072
Posledni hry ktere jsem dohral byly: Morrowind, IWD2, Syberia2, Far Cry, Doom a HL2. Mam pocit me tyto tituly zabavily cca na 9mesicu. Muze mi autor clanku poradit konzoli na ktere bych si zahral tyto hry

Mno, mimo IWD2 a HL2 si to můžeš zahrát na Xboxu, předpokládám, že myslíš Doom 3, Doom jinak i na mobilu hehe
7.3.2005 12:35:43   0.0.0.xxx 7470
Jestli jsi 2 mesice nesedl k PC jen proto, ze nic nevyslo, tak ho radsi prodej. Pro tebe je konzole jako delana, PC je pro tebe zbytecny luxus...
7.3.2005 12:41:51   0.0.0.xxx 7173
čtu jen tu diskusi a hahahaha
o co tu vlastně jde? Že PC umí pracovat s programy na zpracovávání fotek, hudby, účetnictví? No fajn, ale podotkl bych že na to stačí starej celer který v bazaru za pár k. Neni důvod kupovat si quliva tomuto a webu nejnovější mašinu. Takže tak. Co ale takový PC neumí jsou solidní hry. Na to musí bejt nadupaná krabice. DRAHÁ jako svině. A co mi nabídne? CENZURA. Teda se jménem Doom 3, HL2, nuda. Na Xboxu mám Riddicka , Halo1-2, na PS2 Killzone a je vyrovnáno. Přihodím Resident Evil 4 na Gcube a jsem kurňa vepředu. Nehraju budovatelský strategie, tak PROČ proboha bych v době multiplatformních titulů kupovat NOVÉ PC? Vysvětlí to někdo?
3.8.2005 11:02:18   213.220.250.xxx 7168
Asi protože si debil.Jo killzone celkem ujde a Riddick taky,ale na HL2 nebo Doom3 nemaj,Resident evil 4 je totální kravina.Závěr:to konzole nemšjí solidní hry (blbče,trapáku)uvěřil si jenom těm sońáckejm kecům.Ty si PC stejně nekoupíš protože je nad tvoji inteligenci.Asi tš ta čtverečkovaná a umázlá grafika zhypnotyzovala.
7.3.2005 12:49:22   0.0.0.xxx 7170
A tady je ten kamen urazu, veci jako: Legend of Zelda, Super Mario Sunshine, Ninja Gaiden atd.. mi vubec nic nerikaji, a nebo z jejich nazvu primo vyplyva ze jsou pro deti.. Navic vse je v anglictine, hure pak v Japonstine.. Mi proste tyto hry nikdy nesednou..
7.3.2005 12:49:37   0.0.0.xxx 6969
Jo tak to pak jo. Pokud xceš porovnávat Super Mario Sunshine se sv. Doomem nebo HL2 tak jsi evidnentně spadl z jahody. Už ten název mě odpuzuje....
7.3.2005 12:50:54   0.0.0.xxx 7070
Co hraju a co CHCI hrát. Chci hrát Metal Gear Solid 3. Kdy bude na PC? Chci hrát Resident Evil 4 a Resident Evil Outbreak. Kdy bude na PC? Dobrý Splinter Cell 3 tam je ale to na PS2 a Xboxu taky a díky fakt chci větší obraz a seru na 16krát AA... refraction shader na PS2 verzi je dostatečně parádní. Chci Gran Turismo 4... kde si zahraju něco podobnýho na PC? Můžu si z něj stahovat fotky díky photo modu a posílat na web. Peckaři čumí a řeknou: Hele a pošleš taky fotky ze HRY? Troupové netuší, že to je ze hry . S fotkou, respektive se scénou před objektivem, máte možnost vyvádět doslova kejkle. Úhly a pozice kamer, zoom, závěrka expozimetru, ostření, clona, dokonce i citlivost „filmu“ a barevné filtry – to vše je k dispozici. Fotografie jsou pak uložené v jpeg formátu v rozlišení 1280x960 pixelů s 16Mbit barevnou hloubkou. Pořízené snímky můžete buď uložit klasicky na paměťovou kartu, odeslat USB tiskárně atd...
Co mi kurna PC nabídne?
7.3.2005 12:53:29   0.0.0.xxx 7072
Přesně tak, to je vono. Proč si lidi kupujou konzole? protože chcou HRÁT, HRÁT a HRÁT:-))) já kromě toho chodím i na net, dělám s hudbou atd.
7.3.2005 12:54:58   0.0.0.xxx 7374
"PC neumí jsou solidní hry."
--------------
PC umi cokoliv. Jen se proste hry na "starou" HW v PC nedelaji. Konzole jsou zalozeny na tom, ze se nove veci delaji na starej srot... o tom to je.

Kazdopadne nechapu, o co se tu jedna. Kdyz mam PC nevim, proc bych si mel kupovat konzoli. To je jako bych si kupoval ohrivac parku, kdyz mam sporak a hrnec, ve kterem je muzu ohrat....

Naopak kdyz pocitacum nerozumim, tak si radsi koupim konzoli, protoze ta by mela byt "blbuvzdorna".

Kazda platforma je pro neco dobra....
7.3.2005 12:55:04   0.0.0.xxx 7071
Videl jsem na konzoli Morrowind a takhle si hru proste nepredstavuji. Az uvidis, pochopis. O ostatnich nevim.
7.3.2005 12:55:09   0.0.0.xxx 7070
Ty mas tri konsole?!? To jsi tester, nebo maniak? :-))

Jinak Riddick je i na PC a Halo1, takze ve FPS tak uplne vyrovnano neni :-)
To ze nehrajes budovatelske strategie, na ktere vetsinou mimochodem staci i ten tvuj celer za par k, tak to je tvoje vec. Ale lidi co to bavi je na konsolich hrat nemuzou a PC je jedina volba.
7.3.2005 12:58:22   0.0.0.xxx 7173
Predpokladam ze ta Syberia a Morrowind na XBOX jsou jsou v CZ, protoze kecu je tam pozehnane. :-)
7.3.2005 13:02:27   0.0.0.xxx 7267
Jmenuj mi hru na PC, která nemá na PS2 /Xboxu/Gcube (dohromady pořídíš za 10k fpoho) konkurenci? Jmenuj mi JMÉNO HRY ne kecy okolo který si nech do kuchyně baru kde asi makáš. CENZURA jsi řek, čti co píšeš ano?
7.3.2005 13:06:24   0.0.0.xxx 6572
O tom jestli HL2 nuda by se opravdu mohly vest spory :-) Dale jsi tady vyjmenoval fajn hry ALE na 3 konzole !! coz je dohromady 15000Kc.. To je dalsi problem, vse hrajes na JEDNOM PC, ale pro kazdy ackovy titul musis kupovat novou konzoli...
7.3.2005 13:07:26   0.0.0.xxx 7167
tos mě fakt přesvědčil, padám. Po kolika letech jste se dočkali na PC Halo 1 po jaké době Riddicka nad kterým slintáte? Obé na Xboxu dávno...paběrkujete hošani.
Kdy si ty zahraješ Resident Evil 4?
Kdy si zahraješ Gran Turismo 4?
Splinter Cell 3 jsem hrál v 4 AA, 16an full detaily hehehe viděls refraction shader v pS2 verzi? Nenech se tak zblbnout normal mapama hehe
No tak peckaři val ty tituly, ze kterých si stříknu do gatí... JMÉNA HER příteli ne kecy okolo....
7.3.2005 13:15:14   0.0.0.xxx 7072
to Lyssor: proc sis zrovna vybral 3D plosinovku Super Mario Sunshine (mimochodem skvelou) na srovnani s HL2? Srovnavej stejne zanry, Half Life napr. s Metroid Prime 1&2, Halo 2...

to Dave:
Je mi te uprimne lito, ze ti nic nerika Zelda a zes nikdy nehral napr. Zelda: Ocarina of Time pro N64 (lze hrat i na GameCube ve specialni edici Wind Wakeru). Dale, Ninja Gaiden opravdu neni hra pro deti. Tady je videt, ze napr. ty v konzolovych hrach vubec nemas prehled, jako ostatne vetsina dalsich PCckaru v teto diskuzi. Shazujete konzole ze stolu, a pritom o tech hrach vite houby.

Vazeni PCckari, na PC vychazi skvele hry, stejne tak jako na konzole...
Jakym smerem se ale bude ubirat budoucnost, naznacuje napr. tento top 50 her za rok 2004.
http://eurogamer.net/article.php?article_id=57489
7.3.2005 13:15:17   0.0.0.xxx 7072
seš totálně MIMO... bundle Gcube vyjde na 2990 OFICIÁLNĚ PS2 v miniverzi na 4990 a Xbox seženeš za 3 k v poho. JEDENÁCT tisíc k tomu hry (sou to bundly) který hned střelíš v bazaru takže sotva deset k.
A kupuju to protože sem MANIAK na dobré hry a proto mi PC těžko může postačit. Nehodlám si stloukat rakev než PC uvede MGS3 jinak RE 4 jsem jmenoval zbytečně na Gcube.. vyjde i na PS2 takže stačí dvě... naprosto vpohodě dvě Xbox a PS2 null problemo abych porazil současné nadupané mašiny. S úsměvem. Jinak menuj pls
7.3.2005 13:17:54   0.0.0.xxx 7069
seš totálně MIMO... bundle Gcube vyjde na 2990 OFICIÁLNĚ PS2 v miniverzi na 4990 a Xbox seženeš za 3 k v poho. JEDENÁCT tisíc k tomu hry (sou to bundly) který hned střelíš v bazaru takže sotva deset k.
A kupuju to protože sem MANIAK na dobré hry a proto mi PC těžko může postačit. Nehodlám si stloukat rakev než PC uvede MGS3 jinak RE 4 jsem jmenoval zbytečně na Gcube.. vyjde i na PS2 takže stačí dvě... naprosto vpohodě dvě Xbox a PS2 null problemo abych porazil současné nadupané mašiny. S úsměvem. Jinak menuj pls
7.3.2005 13:18:15   0.0.0.xxx 6972
Neda mi to nez reagovat...autor clanku srovnava CENY PC a Konzole....dobra, pc stoji dejme tomu 20000 a konzole 6000...ale je tu takova drobnost - ovladac 1000, memory karta 1000, kazda nova hra= cena PC hry + 600 (600 protoze platime preci firme sony za pravo si tu hru zahrat ze). Takze jednoduse receno firma sony neni tak bohuliba a nedava ten hardware zadarmo protoze si spocita ze se mu to vrati ve zvysene cen her a prislusenstvi, ktere si uzivatel koupi.Dovedete si predstavit ze by MGS3 nebo FFX a podobne hry vysli na PC? Uvazoval by vubec nekdo potom o koupi konzole? A uzasne prostoduche plosinovky? pro deti dekuji,ale ja jsem o neco narocnejsi hrac. Strategie? na Konzolich? muzu se zasmat HAHAHA a nedej boze take 1st person shootery..bez mysi uplne "blaho" je hrat. JE zajimave jak je ten maly hlodavec konzolemi ignorovan...
Hardware: konzole maji v sobe novy a vykonny hardware v okamziku koupe, potom neutesene zastaravaji.Originalni prislusenstvi je drahe a neznackove nelze dokoupit jen tak kvuli kompatabilite. A Kdo argumentuje krasnou grafikou na PS2 a podobne tak se mu leda tak vysmeji a odkazu ho na dejme tomu konverzi te dane hry na PC..kdyz zapnu stary stroj na televizni vystup, dam rozliseni 640x480 tak budu mit tu samou grafiku v pocitaci do 10000...a to hodne prehanim.A Kdyz nekdo krakora ze mu nejde neco na PC v plnych detailech? No tak at si to soupne na televizi, ta ma prirozeny full screen Anti aliasing jedna basen :-)))a je na tom stejne jak na konzoli.
Pro zajimavost vykonu si srovnejte FAR CRY na stredni detaily dejme tomu s jakymkoli shooterem na konzolich..
HRY: mimo RPG SUXXXXXXX, konzole je omezena pameti a nema HDD takze porad dotahuje do pameti...vsechny nove hry ktere vznikaji jako multiplatformove (PC, PS2,XBOX) trpi klasicky malo rozlehlymi levely, detaily a podobne.(priklad: NFS Undeground 2,Star Wars KOTOR1-2,Deus EX 2 a pod.) jsou proste optimalizovany pro nejslabsi z techto platforem...a ktera to je si udelejte nazor sami.(mimochodem KOTOR2, horkou novinku hraju na Athlonu 2200+ a Gegorce 2mx 64mb...a to tedy neni pocitac za 20 000:-)..sice na minimalni detaily ale vypada to stejne jako na konzoli)
Kdyby vysla hra ciste optimalizovana na moznosti dnesnich PC tak posle jakoukoli konzolovou do hrobu..tak to proste je a proto vice takovyh her jako FAR CRY! at maji konzolisti nad cim slintat :-)
HOWG
7.3.2005 13:19:14   0.0.0.xxx 6968
Neda mi to nez reagovat...autor clanku srovnava CENY PC a Konzole....dobra, pc stoji dejme tomu 20000 a konzole 6000...ale je tu takova drobnost - ovladac 1000, memory karta 1000, kazda nova hra= cena PC hry + 600 (600 protoze platime preci firme sony za pravo si tu hru zahrat ze). Takze jednoduse receno firma sony neni tak bohuliba a nedava ten hardware zadarmo protoze si spocita ze se mu to vrati ve zvysene cen her a prislusenstvi, ktere si uzivatel koupi.Dovedete si predstavit ze by MGS3 nebo FFX a podobne hry vysli na PC? Uvazoval by vubec nekdo potom o koupi konzole? A uzasne prostoduche plosinovky? pro deti dekuji,ale ja jsem o neco narocnejsi hrac. Strategie? na Konzolich? muzu se zasmat HAHAHA a nedej boze take 1st person shootery..bez mysi uplne "blaho" je hrat. JE zajimave jak je ten maly hlodavec konzolemi ignorovan...
Hardware: konzole maji v sobe novy a vykonny hardware v okamziku koupe, potom neutesene zastaravaji.Originalni prislusenstvi je drahe a neznackove nelze dokoupit jen tak kvuli kompatabilite. A Kdo argumentuje krasnou grafikou na PS2 a podobne tak se mu leda tak vysmeji a odkazu ho na dejme tomu konverzi te dane hry na PC..kdyz zapnu stary stroj na televizni vystup, dam rozliseni 640x480 tak budu mit tu samou grafiku v pocitaci do 10000...a to hodne prehanim.A Kdyz nekdo krakora ze mu nejde neco na PC v plnych detailech? No tak at si to soupne na televizi, ta ma prirozeny full screen Anti aliasing jedna basen :-)))a je na tom stejne jak na konzoli.
Pro zajimavost vykonu si srovnejte FAR CRY na stredni detaily dejme tomu s jakymkoli shooterem na konzolich..
HRY: mimo RPG SUXXXXXXX, konzole je omezena pameti a nema HDD takze porad dotahuje do pameti...vsechny nove hry ktere vznikaji jako multiplatformove (PC, PS2,XBOX) trpi klasicky malo rozlehlymi levely, detaily a podobne.(priklad: NFS Undeground 2,Star Wars KOTOR1-2,Deus EX 2 a pod.) jsou proste optimalizovany pro nejslabsi z techto platforem...a ktera to je si udelejte nazor sami.(mimochodem KOTOR2, horkou novinku hraju na Athlonu 2200+ a Gegorce 2mx 64mb...a to tedy neni pocitac za 20 000:-)..sice na minimalni detaily ale vypada to stejne jako na konzoli)
Kdyby vysla hra ciste optimalizovana na moznosti dnesnich PC tak posle jakoukoli konzolovou do hrobu..tak to proste je a proto vice takovyh her jako FAR CRY! at maji konzolisti nad cim slintat :-)
HOWG
7.3.2005 13:20:23   0.0.0.xxx 7471
seš totálně MIMO... bundle Gcube vyjde na 2990 OFICIÁLNĚ PS2 v miniverzi na 4990 a Xbox seženeš za 3 k v poho. JEDENÁCT tisíc k tomu hry (sou to bundly) který hned střelíš v bazaru takže sotva deset k.
A kupuju to protože sem MANIAK na dobré hry a proto mi PC těžko může postačit. Nehodlám si stloukat rakev než PC uvede MGS3 jinak RE 4 jsem jmenoval zbytečně na Gcube.. vyjde i na PS2 takže stačí dvě... naprosto vpohodě dvě Xbox a PS2 null problemo abych porazil současné nadupané mašiny. S úsměvem. Jinak menuj pls
7.3.2005 13:21:04   0.0.0.xxx 7070
Ono to 2560bit je kedze je to embedded priamo v cipe. Ak ti tato technologia nic nehovori..si daco nastuduj. V Ceskej verzii je chyba prekladu 256bit, ale zato ja nemozem.
7.3.2005 13:23:06   0.0.0.xxx 7168
Halo1 jsem dohral, ale od te doby co jsem sel celou cestu zpatky znova a znova desitkami amorfnich na chlup stejnych mistnosti, tak jsem tu hru proklinal a jel jsem dal jen proto, ze v recenzi to dostalo docela dost, tak jsem si myslel, ze prijde nejaka bomba, ale prislo velke CENZURA. A vubec hra byla docela monotonni a grafika byla docela nic moc, napr. s porovnanim s Far Cry, ktere me bavilo o dost vic a to ne kvuli grafice, ale kvuli hratelnosti!(Ta grafika se ani s Halo1 srovnat neda)

Riddick je nemastna neslana na pul akcni na pul stealh akce, kterou jsem smazal po par hodinach nudneho hrani.

Musim ti rict, ze ac se rad kocham peknou grafikou, tak jeste jsem si narozdil od tebe v zadne hre do gati nestriknul. U me vzdy vitezi na prvnim miste hratelnost.

A jestli budes porad tupe tvrdit, jak jsi to diky svym konsolim vsem PC gamerum nandal, tak tim jen dokazujes svoji omezenost a primitivnost. Zvlast kdyz budes tvrdit, ze na PC neni dnes ve hrach lepsi grafika, kdyz ma clovek slusnou masinu.

Taky nechapu tvoje agresivni vychloubani ohledne titulu jako Resident Evil 4 a podobne. To bych se te mohl zacit ptat na hry, ktere bavi me a ktere na konsolich zatim vubec nevysly a pritom na PC jsou uz treba i deset let. Ale spela by takova diskuse k rozumnemu konci? :-)
Jednam s tebou jako rovny s rovnym, ale silne mi pripominas rozmazleneho pubertaka, co se chlubi cizim perim :-)
7.3.2005 13:26:50   0.0.0.xxx 6872
Ty budes nejaky maniak ne ?? V blazinci povoluji pouze konzole??
7.3.2005 13:28:38   0.0.0.xxx 7070
Neda mi to nez reagovat...autor clanku srovnava CENY PC a Konzole....dobra, pc stoji dejme tomu 20000 a konzole 6000...ale je tu takova drobnost - ovladac 1000, memory karta 1000, kazda nova hra= cena PC hry + 600 (600 protoze platime preci firme sony za pravo si tu hru zahrat ze). Takze jednoduse receno firma sony neni tak bohuliba a nedava ten hardware zadarmo protoze si spocita ze se mu to vrati ve zvysene cen her a prislusenstvi, ktere si uzivatel koupi.Dovedete si predstavit ze by MGS3 nebo FFX a podobne hry vysli na PC? Uvazoval by vubec nekdo potom o koupi konzole? A uzasne prostoduche plosinovky? pro deti dekuji,ale ja jsem o neco narocnejsi hrac. Strategie? na Konzolich? muzu se zasmat HAHAHA a nedej boze take 1st person shootery..bez mysi uplne "blaho" je hrat. JE zajimave jak je ten maly hlodavec konzolemi ignorovan...
Hardware: konzole maji v sobe novy a vykonny hardware v okamziku koupe, potom neutesene zastaravaji.Originalni prislusenstvi je drahe a neznackove nelze dokoupit jen tak kvuli kompatabilite. A Kdo argumentuje krasnou grafikou na PS2 a podobne tak se mu leda tak vysmeji a odkazu ho na dejme tomu konverzi te dane hry na PC..kdyz zapnu stary stroj na televizni vystup, dam rozliseni 640x480 tak budu mit tu samou grafiku v pocitaci do 10000...a to hodne prehanim.A Kdyz nekdo krakora ze mu nejde neco na PC v plnych detailech? No tak at si to soupne na televizi, ta ma prirozeny full screen Anti aliasing jedna basen :-)))a je na tom stejne jak na konzoli.
Pro zajimavost vykonu si srovnejte FAR CRY na stredni detaily dejme tomu s jakymkoli shooterem na konzolich..
HRY: mimo RPG SUXXXXXXX, konzole je omezena pameti a nema HDD takze porad dotahuje do pameti...vsechny nove hry ktere vznikaji jako multiplatformove (PC, PS2,XBOX) trpi klasicky malo rozlehlymi levely, detaily a podobne.(priklad: NFS Undeground 2,Star Wars KOTOR1-2,Deus EX 2 a pod.) jsou proste optimalizovany pro nejslabsi z techto platforem...a ktera to je si udelejte nazor sami.(mimochodem KOTOR2, horkou novinku hraju na Athlonu 2200+ a Gegorce 2mx 64mb...a to tedy neni pocitac za 20 000:-)..sice na minimalni detaily ale vypada to stejne jako na konzoli)
Kdyby vysla hra ciste optimalizovana na moznosti dnesnich PC tak posle jakoukoli konzolovou do hrobu..tak to proste je a proto vice takovyh her jako FAR CRY! at maji konzolisti nad cim slintat :-)
HOWG
7.3.2005 13:28:57   0.0.0.xxx 6769
koukám že žádnej Peckař mi neni schopnej JMENOVAT hru quliva který by stálo koupit nadupaný PC. Jak obvyklé v těchto debatách. Jediný co peckaři uměj:
1. Já umím na PC zpracovávat fotky, heč!
2. Já umím na PC dělat webové stránky, heč!
3. Maminka tu dělá účetnictví , he!
4. Můžu si tu skvěle pohrát s rozlišením (přeloženo do češtiny: Makám jak magor a ubírám detaily aby to běhalo aspoň jako zombík s cukaturou)
5. Něco se tam naučím (mimo češtiny, protože DAVE se jí zuřivě dožaduje) ... no bodejť ne na věčně rozhádaným OS ani nic jinýho nezbejvá heheheeheh

Nojo fakt argumentíky peckaři. Si žijte v nirváně já si zatim budu hrát hahahahaha a rejpat do vás z levnýho pc
7.3.2005 13:29:10   0.0.0.xxx 7167
Kdyz uz jsi tak zbesile nastartoval to mereni sil, rekni mi prosim te nekolik titulu (muzes pouzit vsechny tri konsole), kde si zahraju hry typu Battlefield a jine online FPS s mnoha spoluhraci z celeho sveta na rozlehlych mapach, kde budu moci pouzit voice komukaci a podobne. (s mnoha hraci jsem myslel najednou, ne 1vs1 porad s nekym jinym ;-) )
7.3.2005 13:34:20   0.0.0.xxx 6871
koukám že žádnej Peckař mi neni schopnej JMENOVAT hru quliva který by stálo koupit nadupaný PC. Jak obvyklé v těchto debatách. Jediný co peckaři uměj:
1. Já umím na PC zpracovávat fotky, heč!
2. Já umím na PC dělat webové stránky, heč!
3. Maminka tu dělá účetnictví , he!
4. Můžu si tu skvěle pohrát s rozlišením (přeloženo do češtiny: Makám jak magor a ubírám detaily aby to běhalo aspoň jako zombík s cukaturou)
5. Něco se tam naučím (mimo češtiny, protože DAVE se jí zuřivě dožaduje) ... no bodejť ne na věčně rozhádaným OS ani nic jinýho nezbejvá heheheeheh
6. My jsme online (nojo, jste, co já můžu za debily v Česku? )


Nojo fakt argumentíky peckaři. Si žijte v nirváně já si zatim budu hrát hahahahaha
7.3.2005 13:34:34   0.0.0.xxx 7170
No a kde kde mas veskery RPG a strategie ?? Vzdyt to jsou dnes velmi oblibene zanry.. A prosimte z predelavkama Morrowindu, Diabla a totalne arkadovitou serii B. Gate na me nechod.. To uz na konzoli totalni patlaniny..
7.3.2005 13:35:46   0.0.0.xxx 6670
Dají se srovnávat konzole s PC?Nedají a z několika důvodů.

1.Je třeba říci jak bylo uvedeno konzole v době uvedení stály kolem 20000 což není levná záležitost.Upgrade PC stačí 2-3 roky.

2.Rozlišení na konzoli/PS2 je tak mizerné že oproti PC se na něj nechce koukat –at si každý změní rozlišení na 640X480 a uvidí sám.Porovnávat 640 s 1024 nebo 1200 nelze je zřejmé že vyšší rozlišení je podstatně lepší ,je to jako poslouchat hudbu mono nebo stereo.
Pokud by konzole PS2 uměla minimálně 1200X1024 mohla by se v rozlišení rovnat PC,ale jak autor článku píše konzole PS2 má obraz do šeda či do jedné barvy což je ubohé a výsměch lidem kteří nejsou barvoslepý.Nemůže mě nikdo nutit na takový obraz koukat z tohoto důvodu PS2 nemůže graficky konkurovat PC a ani Boxu.Celkem grafika PS2 je jednoduchá poplatná PC kolem roku 99.
Tím že něco graficky u PS2 zlepším musím vyvážit zhoršením jiné části protože hardware na to nestačí.Mě by vadilo hrát hry stále se stejnou grafikou kdy u PC stačí ubrat detaily či rozlišení a stále je podstatný rozdíl oproti PS2.

3.Ovládat hry na PS2 je obtížné a akce je oproti PC nemožná ,ano mohu si pořídit myš za 800kč ,ale kde potom je pohodlné hraní v křesle u TV?Ovládat dobře se dají jen některé žánry-závodní….

4.Kvalita her u PS2 je sporná,co to je za hru/METAL kdy téměř 20minut musím čekat než se vypovídají na obrazovce abych mohl hrát dále?Nelze přeskočit a 2/3 hry jen pozoruji výklad děje.To si raději pustím film než takto vynucený „hraní“ dá-li se to tak nazvat.
Jako na PC tak na PS2 jsou dobré hry otázka je kolik jich je 5 nebo více?To že si zahraje více hráčů kdy se rozdělí obraz na TV je směšné ten obraz už při celé obrazovce je oproti PC značně nerozeznatelný.Zkuste někdo pustit DVD na PC a poté na TV.

5. Autor píše o modchipu/ztráta záruky/ to ale je upgrade a stojí dost peněz to samé myš a jiné HW to vše se přikupuje kdežto u PC to je v jedné ceně.
Internet na PS2?Pokud vím je to 2 roky co to rozjeli v Japonsu potom USA a minulý rok Británie a u nás?
PS2 se v USA prodávala hodně protože je levnější než přehrávač DVD a to ,že nejdou na ní přehrát všechny tituly je známo mimoto zvuk 5.1 PS2 nezná takže jak si vychutnám ten film?

Celkem konzole jen Box se graficky blíží PC, PS2 je zdaleka pozadu.
7.3.2005 13:38:00   0.0.0.xxx 7168
To je typicky pristup PCckaru v teto diskuzi (a ostatne ne jenom tady). Nemate prehled o konzolovych hrach, pouze tady porad placate nejake nesmysly. Ninja Gaiden opravdu neni titul pro deti. Ja nesrovnaval plosinovku Super Mario Sunsine s HL2, jak pise Lyssor, tuto hru jsem uvedl jako hru, kterou si na PC nikdy nezahrajete. Ze neznas Zeldu, je opravdu smutne... HL2 muzu srovnavat s Metroid Prime, Halo 2 atd. A mimochodem, HL2 jsem dohral, ale slaby zaver mne docela zklamal. Tato hra se vyvijela 5 let a stala 40 mil USD... Za tuto dobu a investovane penize jsem opravdu ocekaval neco kvalitnejsiho.

O cem vubec jsou hry? O tom, jaky mam hardware nebo naopak, jsou o hrani, o zabave, o emocich?! Jasne, ze za druhe. Na konzolich je hrani jednoznacne jednodussi a bezproblemovejsi. Je to o hrani, ne o instalacich, padani her, stahovani update her, ladeni vykonu atd. atd. O originalite hrani na konzolich ani nemluvim, napr. periferie Eye Toy pro PS2, bubinky pro GameCube, tanecni podlozky, Rumba koule pro Dreamcast atd. atd. Zkuste si to nekdy, uvidite, jak se budete kralovsky bavit.

Ano, na PC i konzole vychazeji skvele hry. Jakym smerem se ale bude vyvijet budoucnost, napovida napr. tento top ten 50 za rok 2004. Schvalne si ho projdete, titul po titulu...

http://eurogamer.net/article.php?article_id=57489
7.3.2005 13:39:18   0.0.0.xxx 6668
Takze ti odpoviem - Battlefield: Modern Combat je na PS2. Na X-box je -Battlefield: Modern Combat tiez + Battlefield 1942. NA Sony PSP sa zas pripravuje -Battlefield PSP
Staci ? Voice komunikacia je samozrejmostou cez tzv. head set...atd
7.3.2005 13:40:22   0.0.0.xxx 7270
nejvetsi sranda je ze se vysmivas hadkam v tyhle diskuzi a pak se pridas a argumentujes uplne stejne jako deset lidi pred tebou. me osobne to prijde stejne nesmyslny se tady dohadovat. vsichni co ctou tenhle web stejne vi co je PC a co je konzole a co je pro ne idealni. Jediny co muzu konzolim vytknout je ze zlikvidvaly skvelou serii NFS(1-5) na arkadovku nejvysiho stupne. Jo a kdyz bych se moh ted prohanet po SanAndreas (nebo jezdit v GrandTurismo) na svym PC tak bych byl taky stastnejsi.Jenze dokud dokud budou konzole vydelavat a lidi budou chtit jezdit misto v realistickym Porshe911 v neznicitelnym vytunenym Golfu tak se to nezmeni.
7.3.2005 13:42:25   0.0.0.xxx 6970
http://eurogamer.net/article.php?article_id=57489
7.3.2005 13:46:54   0.0.0.xxx 7169
No, aspon jsi ukazal, pro jakou cilovou skupinu jsou konzole urceny :o))))

Mozna by ti stacil i kyblicek a lopaticka... a byl bys spokojenej za 100Kc
7.3.2005 13:49:35   0.0.0.xxx 6871
nefšim sis že strategie nehraju? Nebavěj mě. Nahrál jsem se jich od Duny 2 a Warcraftu tolik že už je nechci ani vidět. Jo budeš se divit hrál jsem si Warhammer 40 K : Dawn of War a je to hezký engine ale hra je nuda všech nud. Asi tě přestanu prudit a sdělím ti že mám doma Pentium IV 3 Ghz HT technologie, 1024 ram, GF 6800 LE a NEHRAJU na tom šmejdu protože na to NIC zajímavýho nevychází. Uvidím FEAR... hmm... uvidím....
7.3.2005 13:50:01   0.0.0.xxx 7070
Baldur
7.3.2005 13:50:58   0.0.0.xxx 6669
hehehe, jsi provokater na plny uvazek, nebo jsi tak omezeny?

Asi jsi jeste online nic poradneho nehral co? Protoze kdybys hral s poradnou partou lidi a vedel bys, co je to poradna tymova hra, nebo i obycejny souboj 1vs1 proti zivemu souperi, tak bys nemohl takhle tupe reagovat.
Hraju hry uz peknou radku let a musim rict, ze dneska me singl vubec nebere a hraju hlavne multiplayer, protoze to se s AI vubec neda srovnavat. Je to oproti singlu sto a jedno. Teprve v multiplayeru pozna clovek skutecny rozmer PC her. Singl je proti tomu hrozna sracka. Takze jestlize jsem debil, ze hraju online, tak jsem za to rad.
Nejdriv jsi me zacinal dostavat do varu, ale nasledujici prispevky, ktere jsou stale dementnejsi plne nesmyslnych argumentu a hysterickych vykriku, me zacaly bavit, jak nekdo, kdo ma tri konsole, muze byt tak omezeny a tupy jedinec :-) To jsi tak osklivy, nebo tak pachnes, nebo mas jiny problem, ze nemuzes hrat online a musis hrat ten nudny singl? :-))
7.3.2005 13:52:32   0.0.0.xxx 7270
hahaha, nechtel jsem to napsat tak na plnou drzku :-)))
7.3.2005 13:56:47   0.0.0.xxx 6870
A jak to jede treba s 64 hraci na jednom servru? Onlinovky na PC jsou narocnejsi na multi nez na singl? Ptam se ted z ciste zajimavosti. A jak je to s kompatibilitou? Funguji ruzne verze dohromady na siti, nebo jen kazda zvlast?
Rad se dozvim zajimave informace. A jeste mam jeden prakticky dotaz. Kolik je mozne pripojit napr. gamepadu na jednu PS2? Od rypaka je to jen sama sranda a vtipky, nerekne ani slovo vazne :-))

7.3.2005 14:00:56   0.0.0.xxx 7269
RPG na PS2?

Star Ocean 3, Suikoden IV, Final Fantasy XII, Xenosaga I, Xenosaga II., si děláš snad srandu ptát se na RPG u PS2, ne?

DIABLO JE RPG?????? Ty joooo vodkdy proboha???? Předělávka Morrowindu .. hele hrál jsi to na PC???? Fakt? A kolikrát hapala kolikrát no pochlub se a nelži jehova to vidí hehehehe
7.3.2005 14:02:24   0.0.0.xxx 6669
To me sice taky sere, ale to je holt trend, a jde hlavne o prachy. Takze je jasne ze se dela v prve rade pro mainstream. Budes se muset poohlednout po jinych titulech, nebo dal hrat treba NFS5 Porsche :-( Stejny trend ale jede EA, ktera kurvi hry.
7.3.2005 14:04:49   0.0.0.xxx 7069
lidi tohle sem fakt necekal,takova banda konzolistu .o) takove diskuse tak mozna na tiskali nebo gamezone,ale ne na pctuningu....
7.3.2005 14:09:36   0.0.0.xxx 6871
Konecne ses sam dopracoval k odpovedi, ty sice RTS nehrajes ale miliony lidi ano. Ja treba zase nehraji veci jako GT, a proto mam PC.. Dale nechapu proc jsi vyhazoval tolik penez za PC kdyz na nem nehrajes a mas vsechny mozne konzole :-) To mi trochu smrdi. Jinak obecne konzole jako HW velmi uznavam a dobre vim ze jejich architektura je proti PC daleko propracovanejsi ale ty hry me nikdy moc nechytly.
7.3.2005 14:11:57   0.0.0.xxx 7071
NSF je od EA, nebo ne? :o)
Jinak ale rozhodne souhlasim. Co se v posledni dobe deje u EA u sportovnich titulu, je fakt hnus. Vyviji se to pro padesat platforem a ma to uroven te nejnizsi z nich. Fakt skoda mluvit.

Obecne lze rict, ze konzole prispivaji k devalvaci her.
7.3.2005 14:14:22   0.0.0.xxx 6970
Hej lidi copak jste tu uplne zblbli???? proc se tu dohadujete o takovych hovadinach. Ja osobne mam nadupany PC, PS2, Xbox, Gamecube a Dreamcast. A musim rici, ze vsechny tyhle masiny mi davaji presne to co jsme od nich ocekaval, jelikoz jsem paran a nechci bejt omezenej jen jedim smerem. Jak uz tu nekolik lidi reklo, pokud mas jen jedno zelezo nemas moc sanci gamesit hry pro druhy. A ja treba musim rici ze moje nejlepsi parba byla "ICO" na PS2. Od ty doby jsme nehral nic lepsi na jinym zeleze. Dreamcast a prvni Soul Calibur byla nadhera, Xbox a Soul Calibur na HDTV je chrochtacka, Legend of Zelda na gamecube neni zadna detska gameska ale velmi povedenej titul. Takze lidi co tu rvou, ze konzole jsou zhovadilost jsou jen ubozaci, kteri nejsou finance silny si toto vse poridit. A diky jejich vzteku a neznalosti se snazej plivat na vse co jim do zivota asi nikdy neprijde. Ja osobne se tesim az vyleze PS3, Nintendo revolution nebo Xbox 3. Vsechno tohle zelezo ma jiz pripraveny misto pred moji TV!
7.3.2005 14:14:34   0.0.0.xxx 7069
...NFS... :o)
7.3.2005 14:15:04   0.0.0.xxx 6869
Schvalne rekni kolik tech RPG NENI japonskych. Me proste neberou ty spicaty vlasy a male oci na postavickach, cele to vypada jak pokemoni.. Diablo opravdu je akcni RPG, vyvoj postavy je zcela evidentni. Zrovna vcera jsem dokoncil hl. linii v Morrowindu, byla to parada...
7.3.2005 14:21:09   0.0.0.xxx 7068
To kolko hracov moze naraz hrat zavysi od samotnej gamesy. Ak priklad uvediem Delta Force - Black Hawk Down pre X-box kde moze sucasne hrat 50hracov. S tou kompatibilitou to je podobne. FinalFantasy XI mozu hrat Pckari s hracmi PS2ky...proste ako to zamysla sam vyrobca, tak to je. Na PS2ku zapojis standardne 2 gamepady, cez tzv. multitab az 8 padov (cez 2 multi..). Teoreticky by si u FIFi ci PES mohol zapnut aj 11padov a hrat cele muzstvo....ale to otestovane nemam Kazdopadne tych 8hracov je 100%nych.
7.3.2005 14:22:40   0.0.0.xxx 6670
To kolko hracov moze naraz hrat zavysi od samotnej gamesy. Ak priklad uvediem Delta Force - Black Hawk Down pre X-box kde moze sucasne hrat 50hracov. S tou kompatibilitou to je podobne. FinalFantasy XI mozu hrat Pckari s hracmi PS2ky...proste ako to zamysla sam vyrobca, tak to je. Na PS2ku zapojis standardne 2 gamepady, cez tzv. multitab az 8 padov (cez 2 multi..). Teoreticky by si u FIFi ci PES mohol zapnut aj 11padov a hrat cele muzstvo....ale to otestovane nemam Kazdopadne tych 8hracov je 100%nych.
7.3.2005 14:45:15   0.0.0.xxx 6965
A kolik Dave těch RPG na PC teď v poslední době je, že jsem tak zvědavej. Vezmi loňský a předloňský rok a jmenuj, ano?Ale co, vem to od roku 2001... a jmenuj mi v té době vyšlá RPG na PC.... rád si to vyslechnu.... doba DM už je pryč, to je realita
btw. stejně jako v titulku: JDE TI O HRU NEBO VLASY? Mezi námi manga styl, který Ti vadí má VELKÉ oči :-) (a kozy)
7.3.2005 15:03:10   0.0.0.xxx 6672
Jde mi o to ze na PS2 jsou RPG temer vyhradne v onom manga- stylu ktery se mi nelibi. Jinak tady seznam RPG her za posledni dobu: http://bonusweb.idnes.cz/pc/recenze/rpg/">http://bonusweb.idnes.cz/pc/recenze/rpg/ Navic, RPG ma tu vlastnost ze ji nedohrajes za dva dny takze jich neni moc treba :-) Treba ten Morrowind jsem hral z prestavkou od zari. Ale uz je zase extrem.
7.3.2005 15:26:40   0.0.0.xxx 6968

All

7.3.2005 15:42:57   0.0.0.xxx 6770
chtěl bych jen podotknout, že vaše spory jsou tak trochu o ničem, myslím že to čas vyřeší-během pár let nebude ani konzole ani PC ale něco mezi tím (ostatně k určité konvergenci dochází už teď)
7.3.2005 15:52:54   0.0.0.xxx 7069
Nechci shazovat článek, je to vlastně názor jednoho člověka, ale myslím si, že už jenom porovnávat konzoli a PC je hloupost. PC je zařízení které svým rozsahem použití konzoli kdykoli strčí do kapsy. Co se týče těch funkcí, které prý konzole zvládá jako počítač-zvládá napalování, grabování, kompresi videa, úpravu digi fotek a podobně? Jestli ano , tak za ty peníze je to super. Ale spíš bych řek, že ne. A co se týče věty:"Vezmeme-li v potaz už jen pohodlí sedačky z které danou hru ovládáte"- ovládat FPS nebo strategii gamepadem je otravné a nepohodlné- to doufám uznáte všichni. A napojit si klávesnici a myš na konzoli a sednout si do křesla , to bych musel být chobotnice. Jinak,co se týče hardwaru na nové hry- mé PC, které nyní zvládá DOOM 3 na nejvyšší detaily si za 2 roky neškrtne na nové hry- ale už nyní je spoustu her, které si z časových důvodů nezahraju do smrti. Nemusím mít poslední herní pecky, abych se zabavil. To je můj názor. PC je všestrannější.
7.3.2005 16:06:12   0.0.0.xxx 6869
Proc? Nejdou taktit a kdyz neco neni hrubo nataktene, tak z toho nemam dobry pocit:-). Jinac PC rulezz, ale mit pod TV nejakou tu PS2 a obcas dat MATCH s kamarady nemusi byt spatne. Rekl bych, ze konzole je primarne zamerena na jine tituly nez PC (arkady, bojovky a pod.), takze s PC to vubec nejde srovnavat.

7.3.2005 16:07:28   0.0.0.xxx 6970
Hele lidi kaslete na to. PS3 bude bomba. Bude mit BlueRay a urcite bude podporovat vyzsii rozliseni nez 640x480. :o)
7.3.2005 16:14:49   0.0.0.xxx 7372
Na to je jednoducha odpoved, proste counter strike rulezz, a half life 1 i 2 sou nejen po lance ale i netu super smazba, a uz vidim jak se sjizdi 20 lidi s PS2kama na LANku aby si sqele zahrali treba to CSko ;) Proste bednickari maj zase smulu ze si nezahrajou CS a jim podobny hry, jo a mario si neni problem zahrat na mobilu budto s javou nebo lip se symbianem ;)
7.3.2005 16:21:10   0.0.0.xxx 7068
)
7.3.2005 16:37:35   0.0.0.xxx 7169
tak takovouhle barevnou hloubku nema nic na svete
7.3.2005 16:39:52   0.0.0.xxx 7267
All
7.3.2005 16:41:46   0.0.0.xxx 6972
No lidi ja to vidim jeste jinak ale to je tim co hraju. Hraju hlavne CS a tak bych na konsoly nikdy logicky prejit nemohl,proste fps hry na gamepadem jsou pro me jako auto bez kol, jde to ale dre to ;) A je sice hezke ze si nejakou tu fps zahrajete na splitscreenu, ale to umerne s poctem hraju klesa velikost obrazu, neni nad supr LANku. Jo a Mario ze si nezahraju na PC, a proc kdyz si ho muzu zahrat treba v buse (tramvaji ani nicym jinym nejezdim) na mobilu ;)
7.3.2005 16:45:50   0.0.0.xxx 7068
Kolo - DivX a PM3
taq toto PC fakt nedokaze... hlavne na PM3 je konzola nenahraditelna
a k tej "2560"bitovej zbernici... niekto (autor) je lamer ak nie rovno LOOSER, lebo pri vsetkom co funguje na 1 a 0 sa pouzivaju mocniny 2 napr 1024=2~10 len zaujimave ze pri PS2 to je 2560= 2~8 a ako bonus od Sony 10 multiplier

a fallout je na PC
7.3.2005 16:48:59   0.0.0.xxx 6871
No vidiš a stejně tě ta tvoje nebeská consol k internetu nepřipojí. Tak přestaň pičkovat a vrat se ke svý TV a šoupni si do konsol něco pro panenky.
Mohl bys mi taky něco na consoly vytisknout.
7.3.2005 17:10:18   0.0.0.xxx 7068
Mluvite tu o 11ti hracich na jedny konzoli...zajimalo by me kolik pixelu z ubohyho rozliseni TV by pripadlo na jednoho hrace...neni nad poradnou LAN s PCkama kde ma kazdej SVUJ komp a svoje udelatka se kterejma se muuze chlubit- bylo by trochu trapny prijit na neco takovyho ale pro PS2- Vsichni by meli STEJNY, hnusny cerny krabice, zadnej tuning (ukazte mi vodnika na konzoli, nebo aspon modrej vetracek), zadny porovnavani bodu v 3D marku a zadna extaze z vyhranyho matche v Q3, kterej ste vyhrali jen kvuli novy laserovy MX1000 (konzoliste mohou tapat). Na lance je kazdymu grafika uplne ukradena- stejne vsichni stahujou detaily na min aby meli o 10 FPS vic nez kamos co sedi naproti. Pak akorat prijdu domu a pres ICQ vsechno probereme. Konzole je pro tragedy ktery umej kosit jen stupidni AI botu.
7.3.2005 17:22:06   0.0.0.xxx 6870
takhle se vetsinou projevuje kdyz se rve ntsc na pal (nebo naopak?)
7.3.2005 17:43:26   0.0.0.xxx 7068
Tak mam divnej pocit, ze autori vetsiny prispevku sou netolerantni hovada a meli by se postrilet, protoze z nich nikdy nic dobryho nebude.
1.) Konzole nejsou pro decka - kdo to nechape, ma dlouhy vedeni
2.) Konzolovy hry sou jiny nez hry na PC. Nejsou tam RTS, tahovky, jsou tam jiny RPG. Na PC nejsou bojovky, zavodni hry pro PC jsou horsi.
3.) S konzoli je zabava, s PC trapeni (sorry chlapci, ale je to tak). Konzoli si vemete sebou na chatua hrajete si s kamaradama a bavite. S PC na LANce se vetsinu casu serete, protoze tomu nejede tohle, jinymu neco jinyho, dalsimu se zhrouti system a dalsimu odejde nejakej kus HW. To se konzolim tak casto rozhodne nestava
4.) Konzole nesou pokrok. Na PC jsou jen kopie kopie okopirovanych her. Konzole prinesly Eye Toy Play, karaoke hry, Dance pad ... o tom si muze PC nechat tak leda zdat - proste nudna seda krabice s trapnyma periferiema.
5.) Hry na kozole jsou dynamictejsi, hybou se svizneji (a to neni o FPS nebo rozliseni, to je o tom feelingu)
6.) Anime a manga sou skvely (tohle sem musel rict) - kdo odsuzuje a nevidel je pokrytec. Asi se pujdu popate podivat na NGE a Cowboye Bebopa
7.) Hry na konzole jsou prumerne kvalitnejsi - zatimco na PC muze shit hru vydat kazdej amater (je pravda, ze neznamy tymy muzou i prekvapit - ale popravde, nestava se to), tak hry pro konzole podstupujou kontrolu. Jsou tim sice trochu cenzurovany, ale zato ty nejvetsi shity se zadrzej jeste pred vydanim => sktecne vydany hry jsou temer vzdy nadprumerny (ne jak u PC)

Tot mu nazor majitele PC a nekoho kdo nema kozoli. Jen me to drzkovani tady trosku vadi.
7.3.2005 18:05:11   0.0.0.xxx 7070
zdárek,já na konzole vyrostl,přímo na seze 16 bit,newím proč tady skoro každej konzole odsuzuje a porovnává je s Pc,to je přece úplně jiná kapitola,myslím si že pan autor je frajer a dokázal napsat skvělej článek.

S pozdravem loko
7.3.2005 18:05:19   0.0.0.xxx 6969
No, já bych nebyl tak tvrdý. Ano, možná jsou hry "bržděny" konzolemi. Dobrá. Ale na druhou stranu to má výhodu, že když si koupím PC na práci a nebudu si připlácet za superherní kartu, tak to na ní spustím. I když ne v max rozlišení a detailech. Ono potom vychází cenové srovnání 6000 za konzoli bez doplňků vs 0 Kč za PC, protože to stejně potřebuju na práci a za možnost na něm hrát hry nedoplácím nic.
7.3.2005 18:23:45   0.0.0.xxx 6672
Co si na konzolíchj moc nezahrajete jsou trategie. Jak bych na PS2 hrál Rome: Total war. Jak bych tam do něho dostal reality pack a nový mise. A co Operace Flashpoint, kterou hraju po netu skoro pořád. Jak bych ho mohl hrát na konzoli, když každou chvíli vychází nový auto, letadlo,... Takový hardcore hry si na konzolích prostě nezahraju. To ani nemluvím o módech. Co by byl Half life bez módů? Na konzolích nikdy nemůže existovat hra s otevřenou architekturou, do které fanoušci tvoří postavy, mapy, mody,... To prostě nejde, protože konzole neslouží k prácí=tvorba modů, postav,...Proto nikdy nic takovýho na konzoli prostě nebude, protože vzhledem k tomu ,že na konzoly nemůžete nic vytvořit, tak nikdy nevznikne komunita hráčů, která by uělala něco jako Counter Strike na konzolích.
7.3.2005 18:32:41   0.0.0.xxx 7169
CELL pošle AMDáky a Intelies do křemíkovéjo pekla.
7.3.2005 19:18:59   0.0.0.xxx 6870
Jakych 11 hracu na jedny konzoli? Paneboze, ty ses teda traged! Lidi, vy o tom fakt nic nevite. )) Prece konzole muzes propojit take pres sit, aby mel kazdy svou TV nebo monitor. Xbox podporuje hru 2-4 hracu na jednom Xboxu, 16 hracu pres System Link (kde se nic nenastavuje, vse se propoji automaticky) a online zalezi uz jen na samotne hre. A prave stejny HW dava vsem hracum stejne sance, takze zalezi predevsim na schopnostech.
Vyhodou konzoli zacina byt prave i lepsi podpora online proti PC. Napr. Pro Evolution Soccer 4 jde hrat oficialne online pouze na Xboxu. Halo 2 se v poctu hracu muze smele merit s Counter Strikem atd.
7.3.2005 19:35:56   0.0.0.xxx 7067
Tento clanek mi pripada hodne zaujaty a jakkoli si pctuningu vazim za jejich praci, timto clanekem mi bylo ukazano, ze i zde se muze psat neco absolutne mimo misu... Autor mi prijde jako zaryty konzolista co uz nevi co by psal...
7.3.2005 20:57:39   0.0.0.xxx 6871
Jenom jsem viděl nadpis a už bylo jasný jak se to tady rozjede :-)
7.3.2005 21:07:28   0.0.0.xxx 6971
Autor se proste upsal. Kdyby jste byli tak kriticti i k sobe.-))...by se hned zilo lepe.-)
7.3.2005 21:20:59   0.0.0.xxx 7071
Intel did have a couple multithreaded game demonstrations running on the IDF floor, including RoboHordes, the first publicly shown game based on the Unreal Engine 3. Intel commissioned the game as a tech demo, and hasn't announced yet if the game will be a retail release or part of a multicore software bundle. The early revision of the game we saw taxed the system heavily--the game was running at 25fps at 800x600 on system with a Radeon X850 XT and a dual-core Pentium Processor
7.3.2005 21:31:33   0.0.0.xxx 7071
MnoMorrowind je na X-Boxe v - Morrowind game of the Year Edition. IWD2- na konzolach je podobnych hier dost, nebolo by problem vybrat 2-3 nahradnikov. Syberia2 je na PS2. FarCry - sa pripravuje na obe. Pojde o rozsirenu verziu ..exkluzivne pre konzole. Doom3 je na X-box, aj s kooperativnym multakom. HL2 pre sucasne konzole tusim nebude...snad na X-box. S tou cestinou ti nepomozem ..snad len, ze si dopln vzdelanie.
7.3.2005 21:38:58   0.0.0.xxx 6669
Baldurs Gate
http://ps2.ign.com/objects/015/015580.html?ui=gamefinder
Baldurs Gate 2gamesa
http://ps2.ign.com/objects/546/546071.html?ui=gamefinder

To iste aj na X-box..
7.3.2005 21:40:23   0.0.0.xxx 7170
Fallout
http://ps2.ign.com/objects/499/499469.html?ui=gamefinder

toi ste aj na X-box...
7.3.2005 21:48:57   0.0.0.xxx 6971
GRAPHICS SYNTHESIZER™
Pioneering Technology
The Graphics Synthesizer incorporates a massively parallel rendering engine that contains a 2,560-bit wide data bus--20 times the size of leading PC-based graphics accelerators. Very high pixel fill rates and drawing performance are achieved using embedded DRAM process technology pioneered by SCE for use in advanced graphics technology.

Zozen si nejake info o PS2 ... to mas vsade napisane. (mozno ide o zaokruhlenu hodnotu)

http://www.gamecrazy.com/ps2/faq.aspx
7.3.2005 22:29:35   0.0.0.xxx 7068
jasne ze tu jen provokuju. Co taky jinyho delat u techhle idiotskych debat, tahnoucich se jeste od dob PSOne a PC bez grafickych karet? Stejna stupidita stejna magorie furt.
1. Ten kram co jsem tu uved specifika mam protoze uz deset let vo hrach pisu a kazdej kdo se jima zabejva na cemkoliv pro me za me na mobilu ode me neco cet. Pisu tu jako magor co taky jinyho v takovyhle blabolgrupe? Nemuzu se dockat az nastoupi PS3, Xbox2, Nintendo Revolution a tyhle cancy pojedou v podstate furt dal i kdyz bude konzolovy svet full online tak proste neni sance. No nic, aspon zase nekde ZAREJPU a lidi kurva myslete na hry ne na to na com je hrajete (marnej apel) a glosa zaverem pro peckare. Pro konzolisty jste komicka grupa a netusite jak rozhadani jsou konzoliste mezi sebou :-) nejaka PC jdou mimo ne hehehehe a shlidnete na svy prispevky jak jednou jde o grafiku a pixliky, jindy o hratelnost a pak hlavne o tuneni :-))))) hahahahahahahaha squele
7.3.2005 23:20:25   0.0.0.xxx 6669
Plne souhlasim a smutnim tez. NFS-5 byla nej ze serie. Kez by vysel nejaky dalsi dil. Ony opravdu dalsi dily jsou tezce onicem. Bohuzel. Nezapomenu na psychoticke momenty s turbem '95 abych nenaboural zadkem....chjo...
7.3.2005 23:21:55   0.0.0.xxx 7068
myslim dalsi dil zalozeny na bazi NFS-5
7.3.2005 23:29:56   0.0.0.xxx 6969
a ten je taky na konzolich, to jakej Fallout na ne udelali je hroné takové pošpinení celý série, uz Fallot tactics byl humus a tan PS FAllout . ...."akcni"...blabal no nema cenu psat,ale jaknnekdo může neco takoveho udelat??? nema cenu psat asi z toho nekdo FALL na palici. FAllot forever )) TAky set vzduchvkou odsterelili supermutíka?

Tohle je jeden příklad za vsechy, a pak ze PS neprebíra/kopíruje hry z PC!!!
7.3.2005 23:32:49   0.0.0.xxx 7270
Omlovam se za preklepy,ale pri cteni tehle .... o PS a PC se mi stal ůraz))) asi potrebuju Stimpack)))
7.3.2005 23:36:35   0.0.0.xxx 6971
Videli ste na PS hry s více konci,nakou nenaljnovanou,odpovezte.

I kdyz v poslední dobe tato vlna taky "nakazila PC" stale je hodne kvalitního z čeho si vybírat. A UZ PECTE NA HADKY!!
8.3.2005 00:06:27   0.0.0.xxx 7269
Presne doma je parim porad byly to ty nej nidy a od ty doby miluju i porsche a jina znacka nema sanci:o))

NFS undergroun este sli a dvojky byly uplne o nicem:-/

kez by byly dalsi NFS 5:-)

i kdyz tu nekdo pise ze budou....tak nevim mno....lidi dokazu pokonit vse:-/
8.3.2005 00:10:59   0.0.0.xxx 6870
PC zustane proste PC na naky blby konzole kaslu s PC si muzu vyhrat upravat tunit atd atd....muzu si snim vyhrat na konzoli muzu slepe parit do zlbnuti...na net je podle me PC lepsi....na filmy taky navic ty ceny s promnutim hru si kazdej vypali...na konzoli sotva...navic ani ja uz dneska nak neparfim...ale piss sem na netu posloucham music a pracuju....

proste PC je PC a zadna konzole na nej podle me zatim nema a ani mit nebude!

celkovy naklady na Pc sou podle me nizsi konzole plus dobra TV a hifina...a kam se dostanem?.....a to nepocitam drahy orig. hry....:-)
8.3.2005 01:02:13   0.0.0.xxx 7171
PS2 designom rozcuckuje tvoju neforemnu velku sedu skrinu ozdobenu tupymi svetilkami:-) tzv. tuningom. Ze striekas nad 3d markom je tvoj problem, uz ta vidim, uhrovity mastny pubertak, vyhral si kvoli svojej laserovej mysi, to co si napisal, by som ti dal o 10 rokov toto po sebe precitat, by si sa hanbil ze by si sa na svetle sveta neukazal. Tak toto bol uplne perfektny argument od PC hraca. Proste nonsens:-)keep on going...thumbs up
8.3.2005 01:56:15   0.0.0.xxx 6969

Musím taky drobet přispět do téhle diskuze, úplně se nebráním PS2 taky už jsem na ní něco hrál ale stále jsem se nemohl smířit s tím že je obraz stále máznutej a rozlišení textur nic moc.


Píše se taky o tom jak je možné spustit na PS2 video v DivX a další věci, ale jak si to botovací CD pro PS2 udělám (předpokládám že na počítači).


A čtení internetové stránky na 50Hz televizi tak to je snad opravdu jen pro silné povahy.


Možná někdo může tvrdit jak je PS2 přenosnej, ale pokud v místě cíle není připravená televize tak kdepak je ta přenosnost (potáhnu sebou televizi s úhlopříčkou 72cm to snad ne)


Samozřejmě že PS2 a PC mají svoje hry a z jedné nebo z druhé strany se provádí konverze


a vždy nějaké hry zůstanou jen na jedné platformě ta druhá strana pak může jen závidět.


PC tak to máme práce, foto, video, hudba, internet a hraní na něm, hraní na různých Lan akcích, hry přeložené do češtiny nebo dodatečné češtiny, módy do her a samozřejmě


hlavně žánr FPS kdy má hráč vše pod svojí kontrolou s bleskovou reakcí míření a střelby


ve zlomcích sekundy (míření na PS2 u FPS hry s originálním dualshock ovladačem tak to


už bych byl u PC hry asi tak 10x po smrti)


No a ta cena PS2 zhruba 5000Kč (ale pamatuji se kdy stál 17000Kč) no ale co to


chci si uložit pozici ve hře a kdepak mám tu paměťovou kartu bez které se neobejdu a


dálkové ovládání abych si v pohodlí křesla přehrával DVD atd….


Prostě konzole se prodávají pokud možno za co nejnižší cenu protože to má výrobce dobře


spočítané, kdo si koupí konzoli tak ten si taky koupí tohle a támhleto a ještě tohle a to většinou za dosti přemrštěné ceny viz příklad


(Memory Card PS2 8MB = 890Kč naproti tomu 64MB Secure Digital = 340Kč)


Pokud konzole PS3 nepřijde s HDTV rozlišením tak to s tím pokrokem rozhodně nebude


tak horké a pokud ano tak ta cena PS3 + HDTV rozhodně nebude lidová.

8.3.2005 02:15:46   0.0.0.xxx 6969
ktera cast je az tak vtipna? Predstavu mam vice nez dobrou, minimalne jako majitel PS2. Proti PCcku je to mazanice, to je fakt. X-box je to same v blede modrym. A emulace je samozrejme mozna. Kazdopadne X-box je jen blby a pomaly pecko na lowres. S PS2 emulaci je to horsi, ale taky se da. Jinak s nadupanym peckem lze emulovat vice ci mene uspesne jakoukoliv konzoli...
8.3.2005 06:10:21   0.0.0.xxx 7067
Hry s více konci - Chrono Cross, Disgaea, Shadow Hearts II.
8.3.2005 06:26:43   0.0.0.xxx 6970
No jo, ale pokud máš alespoň trochu přehled, tak z her vyjmenovaných rypákem je v anime stylu tak akorát Star Ocean 3 a Xenosaga 1 (a to ještě hodně vzdáleně). Tys asi viděl naposledy jen Final Fantasy 7, který na PC vyšlo. Co se k tobě obávanému stylu tak nejvíc hodí je třeba La Pucelle, Disgaea, Phantom Brave, Makai Kingdom, Atelier Iris, apod. Špičatý vlasy nešpičatý vlasy, prostě japonci umějí udělat příběhový RPGčka jako nikdo jinej (promiň, ale západní Baldurs gatě ani Icevítr dále nemaj ani příběh, ani vývoj postav).
8.3.2005 09:38:05   0.0.0.xxx 7071
co ti nabidne PC ? Treba Photoshop.
8.3.2005 11:06:17   0.0.0.xxx 7070
musim rict,ze opravdu konzole jsou jn pro tupe,ale chapuje je to prece tak jednoduche a o to jde VZIT-STRCIT-HRAT... to je konzole,ale ja jsem zastupce PC bláznů a sice sem strcil do PC takovy love ktery asi nidko tady,ale kdyby nekdo hral na mem PC nejakou hru tak bude mit tak sugestivni zazitek,to se nedá popsat...AMD 64 3800+,1GB RAM na 520mhz,ATI X800 XT Platinum,SB Audigy ZS 7.1 a Creative GigaMaster 7.1 zvuk je kolem vas nema to chybu,mys Logitech MX1000,volant Logitech MOMO...proste jede vse,neni hra na svte "zatim" ktera by se mi kousala v jakem koliv rozliseni pri zapnutem 4xFSAA a 16xAniso,mam to odzkousene,kdyz budete mit na 72 000 bodu v Aqumark 3,tak proste musi jet vse a vypada to tak jak na zadne konzoli,mam 19" monitor... to se proste neda s konzoli srovna, FAR CRY,DOOM3, HALF2,NFSU2,proste cokoliv je mazec...ja konzoli urcite neeee..
8.3.2005 11:09:39   0.0.0.xxx 6869
musim rict,ze opravdu konzole jsou jn pro tupe,ale chapuje je to prece tak jednoduche a o to jde VZIT-STRCIT-HRAT... to je konzole,ale ja jsem zastupce PC bláznů a sice sem strcil do PC takovy love ktery asi nidko tady,ale kdyby nekdo hral na mem PC nejakou hru tak bude mit tak sugestivni zazitek,to se nedá popsat...AMD 64 3800+,1GB RAM na 520mhz,ATI X800 XT Platinum,SB Audigy ZS 7.1 a Creative GigaMaster 7.1 zvuk je kolem vas nema to chybu,mys Logitech MX1000,volant Logitech MOMO...proste jede vse,neni hra na svte "zatim" ktera by se mi kousala v jakem koliv rozliseni pri zapnutem 4xFSAA a 16xAniso,mam to odzkousene,kdyz budete mit na 72 000 bodu v Aqumark 3,tak proste musi jet vse a vypada to tak jak na zadne konzoli,mam 19" monitor... to se proste neda s konzoli srovna, FAR CRY,DOOM3, HALF2,NFSU2,proste cokoliv je mazec...ja konzoli urcite neeee..
8.3.2005 12:30:27   0.0.0.xxx 7069
mno newim jake hry jsou na konzole, ale asi neni zadna jako CS, ja vim ze jde az za realitu, kdyz nektere hrube zdi prostrelite i slabsim gunem ale celkove je to asi nejrealistictejsi LAN game, teda pro me ;) uplne nemam rad ty hry kde se schovate treba i za pitomy okno, to fakt nasere ;)
A halo jsem hral na compu, bohuzel nebylo radne optimalizovane tak mi to jelo tak tak, ale vubec me to nevzalo.
8.3.2005 12:35:22   0.0.0.xxx 6969
Mno podivej se na tenhle pctuning ale chytej si oci jak ti vypadnou, tomuhle se rika kral pctuningu a co dokazete vy s PS2 ;)
http://www.funpic.hu/funblog.click.php?id=364&url=http%3A%2F%2Fwww.hardforum.com%2Fshowthread.php%3Ft%3D802808%26page%3D1%26pp%3D20&en=1
8.3.2005 14:10:53   0.0.0.xxx 7269
Obojí má pro i proti, ale zase kupovat si všechny herní systémy na trhu mi přijde divný, zajímalo by mě, jestli dotyčný má čas vůbec všechny daný hry na dané platformě dohrát...
8.3.2005 14:32:12   0.0.0.xxx 6869
Ale co ty usetris na HW tak pak vrazis do SW. Hry na konzele jsou tak o tretinu drazsi nez na PC. dale pokud dohrajes hru na konzoli a musis si koupit novou pokud nechces hrat stale stejne leveli dokola , u PC se staci(u velke cati her) kouknout se na net a stahnout si zdarma a legalne nove mody(casto se jedna prakticky o neve hry viz counter strike) a nove mise a muzes hrat vesele dal za stejnou cenu. A to nemluvim o tom ze hodne skvelych a propracovanych her je na netu zdarma(napr jedna z nejlepsich strategii-Steel Panthers). Ja jsem pre 3 roky koupil PC za necelych 20000 za tu dobu jsem si dokoupil nove CPU( z druhe ruky za 1000) a pridal pamet (za 1500) a pohode sem na nem dohral HL2( v lepsim rozliseni nez na PS2 a v slusnych detajlech)
8.3.2005 14:48:26   0.0.0.xxx 7168
Tu nieje dolezite ci to je tolko alebo tolko ale to ze palike bullshit ani nevie co to ten bit je a co to ta zbernica je!!!
Keby on vedel co je to ta ShitTelovska architektura za bullshitovinu tak by sklapol....
8.3.2005 14:57:38   0.0.0.xxx 6970
Mam PC a jedno vam mozem s istotou povedat ze mam fakt uriti aka strasna ccccooolllll grafika je v hre ked je hra totaaaaalna bullllshitovinaaaa!!!!!!!!! Napriklad Cooooolllll DOOM 3 < Ha ha ha ha, hmmmm cool rurka, ty vole super tienik, wooow super monster kurwa ale kde je pribeh, kurwa kde, kde je to srdce hry!!!!!!!
90% PC hier su totalne bullshitoviny..... V tomto maju konzolisti pravdu, radsej coooooll dej a pribeh ako coooollllll graficku p**ku!
8.3.2005 15:08:12   0.0.0.xxx 6970
ok tak som sa sekol ale aj tak tam mas bludy... PS2 ma len 6.2Gflops a nie 8.2 a tych polygonov je 75 mil. a nie 66. A to PM3 je v nadpise naschval???


http://www.us.playstation.com/consoles.aspx?id=2/info/PlayStation2/415007657.html
8.3.2005 15:14:28   0.0.0.xxx 6669
Ty si typicky lol boys, predpokladam ze si si ani jednu hru nekupil (taky ako ty si hry nekupuju), potom si ani jednu nepresiel (taky ako ty to hraju len na easy, leba na najvyssiu obtiaznost nemaju skilllllll) a ty tu ides kydat o hlupakoch a tupych? hmmmmmm.........
8.3.2005 15:18:20   0.0.0.xxx 7168
Ono ty o tom este nevies ale na tom PC ten hlupy OS uz davno je....... Windows
8.3.2005 15:21:01   0.0.0.xxx 6669
Vies preco sa im to neoplati premakat ked to prerobia na PC? Lebo kazdy kompikar by si to napalil......
8.3.2005 15:31:42   0.0.0.xxx 7271
Vies co je to tych tvojich 2~8 ???? To je pocet moznych kombinacii ktore mozes dosiahnut v 8-bitovom slove (8 bitov v kope je tzv. bajt), Tj. ked budes furt striedat 0 a 1 na 8 drotoch a ziadna kombinacia sa nebude opakovat tak dostanes tych 2~8. Ty si fakt sprosty, ked uz ides hviezdit tak nech to je aspon pravda a nie taky trapas ;-)
8.3.2005 15:33:30   0.0.0.xxx 6969
Tych 2560 bitov je pocet drotov (zbernica) po ktorych sa prenasaju data. Cim viac drotov tym to ide rychlejsie.....
8.3.2005 16:18:14   0.0.0.xxx 7066
Na straně 3 (XBox) je zmatený popis Audio jednotky XBoxu.
Autor zaměnil schopnost enkódovat do Dolby Digital 5.1 za schopnost jej dekódovat. Hardwarové dekódování DD 5.1 má kdekdo, ovšem real-time enkódování jen tento typ APU. Autor to pak trochu uvadí v popisu na pravou míru, ale přesto - správně popis má znít:
nejzajímavější vlastností APU v XBox (a také v nVidia nForce 420-D chipsetech) je jejich Dolby Digital Encoder. 3D zvuky vzniklé v počítači umí v reálném čase zakódovat do Dolby Digital 5.1 (AC3). Digitálním výstupem z počítače tak můžeme dovést i běžné 3D zvuky z her do recieveru domácího kina. nVidia kvůli této vlastnosti musí platit licence firmě Dolby Laboratories, což je důvod, proč nyní nVidia upouští od implementace tohoto DD enkodéru do nových nForce chipsetů. Škoda!
8.3.2005 16:26:32   0.0.0.xxx 6670
Ohledne PS2 pokud umite anglicky dopuruci si precist:
http://www.firingsquad.com/hardware/ps2tech/default.asp
...
treba sbernice je opravdu 2560bit ale z toho (1024 cteni, 1024 zapis, 512 textury) a na 150MHz a to je stejne jako PC grafika 128bit a 600Mhz, + dalsi detaily.
...
Tupe se hadat o cislech bez detailni znalosti architektury a dalsi detailu nema moc smysl.
8.3.2005 16:50:26   0.0.0.xxx 7270
Článek je zajímavá uvaha. ale pochybuju, že PC-čkáři si někdy koupí konsoli.....Těžko....jo a dál ještě konzole podle mě nikdy nebudou podporovat vypálené CD i DVD či bůh ví co dalšího.....a zatímco za novou konsoli vypláznu majlamd, protože jakákoliv z komponent stojí hromadu peněz i po letech tak na PC si zahraju už i za pár tisíc.....a zajímalo by mě kde konsoláci vezmou film Divx a pod bez kompu, chtráci :-))
Takže bych o to něměl strach, vždycky to bude půl na půl podle mě
8.3.2005 17:08:03   0.0.0.xxx 6770
To je sice hezky, ze si prosel cenik CzC, nasel nejdrazsi komponety a vypsal je sem, ale i kdybych ti mohl verit jen posledni vetu, tak to mluvi.

Minimalne 2 z tech 4 her, co jsi na konci jmenoval jsou absolutni sracky. No, hlavne ze si je zahrajes s 4xFSAA. Slava spatnemu vkusu.
8.3.2005 17:33:57   0.0.0.xxx 7067
Thats it. Presne si to vzstihl. To jen ti co nevidi dal ney ya vlastni dvorek {a chlubeji se sestavama za desitky tisic - proboha proc, kdyz vetsinou nepochopej pribeh ani jednodussi akcni hry?) si nedokazou pripustit, ze euro-americka kultura je (az na drobny vyjimky) strasnej skvar. To se tyka her i filmu apod.

Az jednou uvidite anime nebo budete hrat japonsky hry, tak pochopite, co jsou to emoce (to jsem snad v zadne evropske hre nevidel, v hrach z USA asi 2x).

Ale hlavne se nelekejte, az zjiste, ze narozdil od americkeho modelu v japonsku i hrdninove a hodne male holcicky umiraji skarede.

Kdo vi, jestli ale takovy necekany zjisteni vubec prezijete. Mozna by to na vas bylo prilis.

A ze anime vypada jako pro deti? To je jen trapnej evropskej nazor, ze kresleny veci jsou pro deti - amricani ani japonci si to rozhodne nemysleji...
8.3.2005 17:38:08   0.0.0.xxx 6569
To ze si nedokazes predstavit moddovanej PlayStation je svedci o tvoji omezenosti (minimalne velmi omezene predstavivosti). Zkus si precist nejakou knizku - pry to zlepsuje predstavivost a rozviji fantazii...
8.3.2005 19:06:38   0.0.0.xxx 7168
predstavit si to opravdu nedokazu, protoze jsem ani jeden PS2 nevidel modovany.a knizky nectu bo to je ztrata casu ;)
8.3.2005 19:19:10   0.0.0.xxx 6669
...Má pevně zabudovanou jednotku T&L, z čehož vyplývá, že jde o DirectX 7 grafiku. Už jen z čistě těchto důvodů se musí sklonit před nVidia grafikou v X-Boxu.... No vida ,HardWarově nejslabsi a prece jenom nakonec GAMECUBE ostatnim konzolim nakopal prdel s Resident evil 4. Silne pochybuju o tom ,ze se ještě na nynejsi generaci konzolí objevi lip vypadajici hra. Tady je videt ze nezalezi ani tak na vypocetni síle té či oné konzole ,jako spíš na nadání tvůrců.
8.3.2005 19:26:09   0.0.0.xxx 7067
Tak u me je to čeče presne navopak...celej zivot sem smažil na Plácadle a dneska uz hraju prakticky jenom na konzoli(GC). Hry na PC stoji posledni dobou za starou belu. Este tak naka onlinovka (WOW) a jinak bída a utrpení.
8.3.2005 19:26:32   0.0.0.xxx 6668
Tak u me je to čeče presne navopak...celej zivot sem smažil na Plácadle a dneska uz hraju prakticky jenom na konzoli(GC). Hry na PC stoji posledni dobou za starou belu. Este tak naka onlinovka (WOW) a jinak bída a utrpení.
8.3.2005 19:28:29   0.0.0.xxx 7068
ooops...To patří tomu troubovi pode mnou.
8.3.2005 20:16:47   0.0.0.xxx 6971
A podla teba tam je 2560 drotov? to taky siroky plosaq si asi este nevidel... asi nikto
8.3.2005 20:25:07   0.0.0.xxx 7070
KONZOLE NIGDY NEPŘEDSTIHNOU PC. NIGDY. TO PROSTĚ VÍM !!!!!
8.3.2005 21:17:36   0.0.0.xxx 6870
Ten zvuk 5.1 si na PS2 vychutnas stylove s kvalitni A/V sestavou pro domaci kino (treba Receiver+5.1 reproduktory).
Nebo slusne PC speakery s DD/DTS dekoderem.
8.3.2005 21:22:50   0.0.0.xxx 7166
:o) tak to je v pohode, kdyz v roce 2006 koupis PS3 okolo 30000KC, tak uz jiste budes mit doma HDTV plasmu za 150000KC
:-D
8.3.2005 22:43:33   0.0.0.xxx 6768
Tak najprv musim povedat, ze skutocne zavidim konzolistom kvantum hier ktore tam vychadza. Ma to ale velke ALE: Nebyt vyrobcov konzol,ktory SILNE dotuju vyrobcov hier aby ich robili PRIMARNE pre konzoly, tak su konzoly v ...Typicky priklad je San Andreas...je to jedno velke swinstvo, ze PC musi cakat...pritom, keby to vyslo naraz, tak neviem, neviem, ako by to bolo s tymi predajnymi cislami. Naviac cela seria GTA v 3d je silne modovana, mody na mesta, auta a misie mi umoznili hrat vice city aspon 10 krat znova a stale to bolo zaujimave... A driv3r bude zase mozno opacny priklad, ze niekedy sa radsej oplati pockat... Podstatne je, ze vsetky super hry vychadzaju aj na PC. Brak si mozu jednotlive platformy nechat. A samozrejeme par hier budu vzdy vyrobcovia konzol silne dotovat aby zostali na ich platforme...aby mali aspon niecim lakat kupcov. KEBY HRY VYCHADZALI V ROVNAKOM CASE NA KONZOLY AJ PC...KONZOLY NIE SU...lenze to sa nikdy nestane...lenze ked konzoly budu vediet vsetko co pc,budu pc a nie konzoly(cim sa ovela skomlikuje ovladanie), takze skor by som sa bal o buducnost konzol tak ako ich pozname(strcim hru a hram) ako pc ;-))
8.3.2005 23:44:48   0.0.0.xxx 6768
a ty sa vies len hrat... este aj tie tvoje genialne hry na konzoly sa programuju na PC
9.3.2005 00:23:42   0.0.0.xxx 6870
jako ze me neveris tomu co tady pisu co mam za PC,k tomu se vyjadrovat nebudu,ale musim se priznat,ze hry mam vsechny stazeny z internetu a cim vic jich mam tim min jich hraju,jelikoz mam jen pro predstavu doma internet o rychlosti takove,ze jedno DVDcko mam stazeny za 1hod a 10minut,takze si dovedete predstavit ze nejaky img obraz hry neni problem stahnout za nekolik 10ek minut,takze co vyslo a vyjde to stahnu... a zkusim trosku zahraju kdyz me to nejak chytne hraju obcas dal,ale kdyz chci hrat nechci aby se neco kousalo a chci to hrat na maximalni detaily,zadny kompromis a za ten sem si dost zaplatil.. a Doom3 je opravdu jen o grafice hratelnost o nicem,half2 je na tom lip,nejvic z tady tech her vychazi nejlip Far Cry to mam jeste nainstalovany,obcas to pomalinku hraju dal a dal a chci mit absolutni plny herni zazitek a rekneme si narovynu kolik z vas hraje Far Cry na 1280x1024 s 4xFSAA a 16xAniso asi vas moc nebude a jeste se pokousim zapnout HDR "High Dynamic Range Image" a to pak bude teprve bomba zase o kus dal v hratelnosti... no vidim,ze jsme opravdu kazdej na jine koleji..)
9.3.2005 00:33:28   0.0.0.xxx 7263
hry nekupuju... ale trpi na tom hratelnost,clovek tu hru bere jako kapesnik smrknes a zahodis... do nektere se vysmrkas o neco vic a vyckrat..)) hrozny prirovnani,ale asi to tak je u vetsiny lidi...co maji prisun dost her...) a jeste poradnej stroj jako ja..)
9.3.2005 01:39:41   0.0.0.xxx 6764
Tahle diskuze je o nicem. Sam jsem pred rokem premyslel jestli si mam koupit konzoli+tv nebo nove PC. Premyslel jsem co me muze ta ktera platforma nabidnout. Porovnal jsem hry a dalsi vyuziti. Hry ktere chci hrat me proste konzole nenabidne(90% her ktere konzole nabizi nejsou pro me, a ty ktere se mi libi tak casem na PC stejne prijdou, a ja si klidne pockam, napr. GTA), o dalsim vyuziti ani nemluve. Proste clovek co ma rad arkadovite hry si koupi konzoli, protoze tam jich je spousta. Na "normalni" hry si koupi PC. Jinac, to co autor napsal v kapitole o srovnani her a prislusenstvi... me by jenom zajimalo co vykouril ci vypil, to je des!!!
9.3.2005 01:43:02   0.0.0.xxx 6766
Tahle diskuze je o nicem. Sam jsem pred rokem premyslel jestli si mam koupit konzoli+tv nebo nove PC. Premyslel jsem co me muze ta ktera platforma nabidnout. Porovnal jsem hry a dalsi vyuziti. Hry ktere chci hrat me proste konzole nenabidne(90% her ktere konzole nabizi nejsou pro me, a ty ktere se mi libi tak casem na PC stejne prijdou, a ja si klidne pockam, napr. GTA), o dalsim vyuziti ani nemluve. Proste clovek co ma rad arkadovite hry si koupi konzoli, protoze tam jich je spousta. Na "normalni" hry si koupi PC. Jinac, to co autor napsal v kapitole o srovnani her a prislusenstvi... me by jenom zajimalo co vykouril ci vypil, to je des!!!
9.3.2005 09:02:00   0.0.0.xxx 6773
Pokud nevis co PC umi, tak to svedci o tve inteligenci a nema cenu ti to ani vysvetlovat.
9.3.2005 09:40:38   0.0.0.xxx 6968
No kdybych si mel kvuli tem hram koupit 3 konzole a jeste eye toy, bubinky, podlozky a koule, tak za ty prachy mam nadupane PC. Oci mi staci moje, bubinky si necham usni, se svyma koulema jsem spokojen taky a podlozku potrebuju jen pod mys. A nevim proc se divis ze na serveru PCTUNING jsou zastanci PC. Spis me zajima co tady delaji konzolisti, ja myslel ze tancis na tanecnich podlozkach od rytmu mlatis na bubinek v druhe ruce mas rumba kouli a prohlizis se na sve obrazovce pres eye toy a rikas si velky kluk.
9.3.2005 09:51:07   0.0.0.xxx 7067
Cely clanek je blbost protoze neni objektivni a nadrzuje konzolim napr. jak se pise ze je i hraci kreslo a buch vi co jeste a ze to konzolisti pouzivaji kolik konzolistu ma asi to kreslo? a na PCje prece taky. Taky nesouhlasim s pristupem na internet kdo ze ctenaru tady nebo nekde jinde chodi na internet pres konzoli? A ze jsou konzole levnejsi to bych taky moc netvrdil protoze co si pamatuju tak stal PS2 20000KC a ani tolik her nebylo a vykon? ano samozrejme ze je min. 2x lepsi nez pc z te doby ale kdyby nebyl tak by byly konzole zastarale jeste nez vyjdou na trh ne? A az vyjdou konzole next gen. tak taky budou stat 20000 a za 20000 se da poridit slusny pocitac i s monitorem. Pravda asi nevidrzi tak dlouho drzet krok jako konzole ale da se hrat plno kvalitnich titulu i starsich her ale to uz neni in hrat treba Mafii. No proste celkove je tento clanek uplne vedle a nevim co nam chtel rict (ten clanek) ze jsou konzole lepsi? ale no tak to je smesne.
9.3.2005 10:00:34   0.0.0.xxx 6863
Tak jsem to cele procetl a za se be mohu jen rici, ze mam PC hlavne k praci a to konzola nenahradi. Kdyz hraji hry tak prevazne strategie. A stale mi nejde do hlavy jedna vec. Hraji hry na PC, ale nemam vubec zadny problem ji spustit, nepadaji mi, a OS mi taky drzi. Vzdy jsem se ucil ze chyba je na 99% vzdy na strane uzivatele. Nekomu hry na nich vyhovuji, na chatu bych si to taky vzal, ale to je vse. Staci jak byla zprznena hra DeusEx 2 a to mluvi za vse. Konzole je o jednoduchosti obsluhy, PC je o moznostech, ktere ke hre casem prijdou. Navic jak jsem jiz rekl pred tim, ja s pocitacem hlavne pracuji a web na TV rozhodne neni prave orechove. Pred 10 lety jsem byl z grafiky 640x480 unesen, ale dnes opravdu ne.
9.3.2005 10:18:25   0.0.0.xxx 6770
Ono problem neni v rozliseni ...inac by si ani na PC nepozeral DivX v tom svojom rozliseni (Ani DVD nema nejak obrovske rozlisenie) a vyzera to normalne. Problem je v AA (Antialiasing) ..to je, ale docasne a na PS3 bude vsetko v 640x480 mat rovnaku kvalitu ako u teba 1600x1200. V dobe vydania PS2 bol este AA pred svojim velkym bumom a ani karty ako GF2 ci Radeon nemali dost stavy na slusny AA. Konzoly idu v trende ...takze problem s obrazom sa poriesi rychlo.
Inac ani dnes neni obraz na konzolach hnusny, ale treba aj spravnu telku zo spravnym pripojenim... S-Video je idealne. Pokial ides cez vystup anteny na 20R starom telkaci je obraz degradovany radove o desiatky %.
9.3.2005 10:45:09   0.0.0.xxx 6968
Gra syn ma 2560 bit ale.. 1024 read 1024 write ale jen 512 pro textury. Gra syn ma 4MB a jeste je tam nejaka haluz kterou jsem z toho clanku nepochopil ale vysledek je ze gra syn ma vykon cca jako GF2 MX.. At zije PC..
9.3.2005 11:04:24   0.0.0.xxx 6566
Jenze Windows jsou extrem. Ty se dokazi podelat samy od sebe. Uzivatele k tomu jiz nepotrebuji.
9.3.2005 13:09:43   0.0.0.xxx 6764
protože první trojici obsadily hry:
half 2 a san andreas ze sérií vzniklých na PC
dále:
riddick - hra běží na PC na enginu srovnatelném s doom 3
a san andreas vyjde na PC téměř jistě (jinak by fanoušci spáchali defenestraci)
9.3.2005 13:57:51   0.0.0.xxx 6670
Autor článku poněkud přehání a srovnává nesrovnatelné
jak chcete srovnávat svobodu (pravda místy až anarchii)
s pohodlím

tak jako na PC nikdy nikdy nespustím hru pouhým vložením placky
tak na konzoli nikdy nebude fankomunita která prodlouží životnost hry o stovky procent mapami a módy
(pokud někdo nevyrobí hybrid)

a co se týče nextgen konzolí
ODKUD ASI ZNÁME TY FIRMY CO BUDOU VYRÁBĚT JEJICH HARDWARE ?

MYSLÍTE ŽE NVIDIA NEBO ATI SI NEULIJÍ PÁR ČIPŮ PRO PC TRH ???

A POSVÁTNÝ CELL BYL OD ZAČÁTKU TVOŘEN JAKO UNIVERZÁLNÍ PROCESOR
A POBĚŽÍ NA NĚM TŘEBA LINUX NEBO OKNA

PODLE VŠEHO BUDE PS3 BRUTÁLNĚ VÝKONNÉ PC VYDANÉ 1-2 ROČNÍM TECHNOLOGICKÝM NÁSKOKEM, ALE BEZ MOŽNOSTI UPGRADE
9.3.2005 14:12:52   0.0.0.xxx 6866
Vidim, ze to tu zije , dovolim si Vas pozvat ke mně. Ja neřeším co je lepší je mi to jedno a nikdy se nebudu s nikym hadat, snad jen že lásku ke konzoli získáte velice snadno, stačí to chvilku zkusit (jak kdo ) k PC to bývá jiné . Já svojí konzoli Miluji. A pc mám rád , má internet a umí spoustu věcí , i hry pěkné , Já mám rád obojí. Kdo má rád hry měl by znát všechny. Přijdťe se podívat ke mně , hlavně vy co máte PS2 doma !!!
http://playstation.syspro.cz
9.3.2005 14:27:01   0.0.0.xxx 6870
To je prave ono ... ty ses na koleji nekde uplne mimo, pokud si myslis, ze zapnuti HDRI nejak zlepsi hratelnost (ktera je konkretne u D3 a NFSU2 horsi nez uboha)

Ja osobne s HDRI pracuju uz par let a nezda se mi, ze by mohlo nejak zlepsovat hratelnost.

A jestli ten HW a netovy pripojeni mas nebo ne, to je jedno, ale pamatuj: Skutecne bohati lide se nikdy nechlubej, to delaji jen "zbohatlicci" a "synackove". Nevim, do ktere kategorie z tech dvou patris ty.
9.3.2005 15:56:46   0.0.0.xxx 6866
Myslim ze konzole se pc nevyrovnaj, protoze grafika je fakt udes v nekterych hrach a tvzeni: Tedy pokud chcete hrát v plných detailech tak jako majitelé konzolí, kteří vždy mají maximum za danou cenu.Majitele konzolich nehehraji na plny detaily fakt ne.
9.3.2005 17:34:51   0.0.0.xxx 6369

Hratelnost u D3 je na bode mrazu! Auticka su pre deti, tam absolutne netreba skilllllllll!!!!! A o tom internete sa ti iba sniva, vsak si to vyrataj (4,7 GB / 1h 10m = 1,1Mbajtu / s)

9.3.2005 17:40:37   0.0.0.xxx 6768
obrazne povedane ovsemze....
9.3.2005 17:43:25   0.0.0.xxx 6869
nemusia byt priamo na DPS, mozu byt na cipe graf. procesoru (interna zbernica)
9.3.2005 17:51:27   0.0.0.xxx 6766

Diable nie je ziadna prerabka z konzole! A to nehovorim o D2: LOD, to na konzole nikdy nebude, sry. ale je to tak! Na take RPGcko ako je D2: LOD sa konzole nikdy nevyhrabu, fakt nic proti konzolam ale je to tak! Tak mi to diablenko nechaj laskavo na pokoji e neryp donho!!!!

9.3.2005 22:36:50   0.0.0.xxx 6869
nie je hra ako hra. jeden priklad za vsetky: Planescape Tourment
9.3.2005 23:48:11   0.0.0.xxx 6865
Zdar všem. Jsem fanda PC, ale mám tu prosbičku, kterou mi asi nikdo nesplní, ale za pokus to stojí. Hledám někoho, kdo má PC i X-BOX a je schopen podat info o biosu tohodle stroje(firma, výrobce čipu, velikost, typ eproom), případně vytáhnout tehle bios a uložit jeho obsah. Dále pak, jestli je někdo schopen sehnat obě ty části toho Kernel jádra a taky je vytáhnout. Pokud má bios jednu z alespoň trochu používaných podob, šlo by teoreticky z X-Boxu chytrym flashem udělat PC, a pokud seženu funkcemi kompaktibilní hardware(není to zas tak velkej problém), mohl bych udělat z PC dílů funkční X-BOX, k tomu právě potřebuju ten ROM a OS.
Díky za každého dobrodruha na mé straně ;)
10.3.2005 08:40:36   0.0.0.xxx 6867
Aha takze ihned prepinam ze svych 1600x1200 na 640x480 kdyz to ma stejnou kvalitu Ty jsi spadnul asi z velke vysky ne? To bych toho moc neudelal. Ve hrach se take vyssi rozliseni hodi, treba muzu mit vice informacnich textu a podobne. Navic kazda konzole ma AA hardwarove v TV, protoze ta zkresluje jako prase. Mas pravdu pokud pustim z konzole nebo z PC neco do TV tak je jedno v jakem rozliseni, ale na PC se pouziva monitor a zustanu radeji u nej. Proste do 640x480 nedostanes tolik detailu jako do 1600x1200. Na video to staci, ale na nektere veci opravdu ne.
10.3.2005 10:10:25   0.0.0.xxx 6465
Si myslíš, že je každej zvědavej na debilní Metal Gear Solid 3??? Nebo neustále a furt dokola naprosto stejněj Resident Evil, kterej mě přestal bavit už v době 3.dílu... Víš, vono existuje něco VÍC. Třeba si pustím takovej Indy 4 and the Fate of Atlantis, kterej je na tom hratelnostně i náročností ÚPLNĚ někde jinde, nebo třeba The Longest Journey, před jejímž dokonalým příběhem, emocema celej konzolovej svět může leda blednout závistí. A docela se těším, až uvidím z toho Grand Tourisma 4 tu fotku v 1280x960...pokud to jde, jak tvrdíš, TAK ŽE JSEM JEŠTĚ NIKDE ŽÁDNÝ VĚTŠÍ NEŽ 640X480 NEVIDĚL!!!
10.3.2005 10:24:34   0.0.0.xxx 6570
Vyzdvihuje tu kdoví co, ale v pravdě ač bude mít PS3 CELL, kterej bude nejspíš hodně výkonnej, tak prostě pojede v rozlišení 640x480, konzola bude stát MINIMÁLNĚ 20000,- a i když nejspíš bude podporovat větší rozlišení, tak je to tak leda CENZURA platný, páč tady pokud vím nic jako HDTV nefunguje...a jestli si někdo koupí HDTV za několik desítek tisíc jen ke konzoli, tak v tom případě vyjde PC levněji...navíc na novou generaci konzolí asi hned tak nikdo nic nenapirátí, takže hry na 10-20 hodin za 3000,- no teda já nevím, ale já bych si jich moc nekoupil...

A furt podotýkám, že konzole tou svou plynulostí hry a vůbec hřeší pouze na to, že jsou připraveny, že pracují v rozlišení, který se na PC používalo naposledy před takovýma 8 rokama...A ještě maj nekvalitní textury a von rozdíl mezi použitím rozlišení 1280x960 nebo 1600x1200 a 640x480 je tak obrovskej, no zkuste si pustit nějakou hru v rozlišení 640x480 a pustit třeba FRAPS a potom to samý ve 1280x960 a zjistíme, že konzole vůbec nejsou tak rychlý, jak se zdají, PC bude taky lítat i ta nejnáročnější hra(pokud tak malý rozlišení vůbec umožní) obrovskou rychlostí, ani nebude potřebovat skoro žádnou videopaměť a přesto furt bude mít detailnější textury, než mají konzolácké hry a pokud si opravdu chci na konzoli(třeba PS3 nebo Xbox2) zahrát v rozlišení vyšším než 640x480, tak mě tato sranda vyjde na hrubě takových 40-50k a to nepočítám ty hry za 3k/kus...a to už si sakra rozmyslím, jestli si radši nepořídám PC, kde kromě hraní udělám ještě hromadu dalších věcí, o tom, že tam můžu hrát Counter-Strike nebo Far Cry ani nemluvím...
10.3.2005 10:24:58   0.0.0.xxx 6868
nechapu co je na tom nerealnyho asi nemas internet od NETBOXU,ze? tam je 10MB okruh,vis? a taha mi to kolem 1,2mb za sekundu za 2 minuty mam pres 100mb...) a tam k tomu ze jsetli jsu z boháč ,ze mam takovou PC sestavu?? no prisel sem rychle k penezum a vrazil to do toho,kde nejvic travim cas.. takze byl sem chudak,najednou penize a ted zase chudak...akorad mam ted to PC.. to je jedno proste sem chtel to nej... nemam zase treba auto,no...nekdo zase jak blbej ladi auto,no...ja ladim zase PC,teda uz sem doladil..)
10.3.2005 11:10:17   0.0.0.xxx 6970
Konzole jsou good a pc taky, nejlepsi je mit oboje, protoze treba Gran turismo je hroznej mazec ! na pc nikdy takova hra nebyla, stejne tak jako na konzolich nejsou moc strategie. na nektery zanry je lepsi to, na jiny zas ono.....
10.3.2005 12:54:32   0.0.0.xxx 6666
alebrz pokracovani, takticka akce.

Takze upresnuji Fallout 1 a 2.
10.3.2005 12:59:35   0.0.0.xxx 6771
ano ide to, vsade na nete su screenshoty z photomode vo vysokom rozliseni...

btw - skoda ze zaner adventur na PC uplne zdochol... este aj to nove Longest Journey vuzera trapne...
10.3.2005 15:21:22   0.0.0.xxx 6869
Tak jsem tu ted 30 minut procital prispevky. Musim se priznat, ze za svuj dvecetictrylety zivot jsem jeste konzoli na vlastni oci nevidel (leda v krame). No vazne. V peti letech jsem mel doma ZX Spectrum, v roce 1991 jsme koupili prvni 286tku, pak 386, pak 486, pak P75, P166, AMD K6 300, Celeron 466, Celeron 1 GHz, Celeron 2.2 GHz a nakonec P4/3GHz. Stejne jako ja, tak i vsichni mi pratele a znami maji a meli PC, ve skolach jsme se ucili na PC, na stredni jsem programoval na PC, na vejsce byly vsechny pristroje pripojene k PC, diplomku jsem psal na PC (a zaroven na nem hral v laborce on-line hry, to byly casy), pracuji jako webmaster na PC. Sakra k cemu jsou ty konzole
10.3.2005 15:25:24   0.0.0.xxx 6670
Jenom jsem chtěl dodat, že žádný procesor v konzolích není "true" 128bit. PS2 používá derivát 64bit MIPS s vylepšením od Toshiby a tím je 128bit rozšíření. Tedy něco jako SIMD nebo 3DNow!. Dreamcast má procesor SH4, který je jako takový 32bitový a koprocesor (v tomto případě také vektorové rozšíření) je 128bit.
Nehledě k tomu, že procesor Dreamcastu uměl transformovat cca 10.000.000 polygonů ( www.segatech.com ).
Co se týče komprese u PS2, na netu najdete, že SONY již dávno licencovala S3TC... právě k použití v PS2.
11.3.2005 10:21:24   0.0.0.xxx 6769
No ono totiz oznaceni DirectX7 je dost nepresne. Gamecube grafarna neni az takove orezavatko a spoustu veci, co zvlada xbox, umi tak - jen se musi delat jinak. Neco na zpusob register combiners... Hry jsou toho ostatne dukazem
11.3.2005 11:09:20   0.0.0.xxx 6470
"páč tady pokud vím nic jako HDTV nefunguje" - na jo, ale PS3 se nebude dělat jen pro tu naši banánovku. Pokud já vím, tak třeba v US je pentrace HDTV televizí už 40 procent. Dál jsem nikdy neviděl hru s cenou 3000,-. Běžně je u nás 1600-1800 a kdo není blbej, tak se s importovanejma hrama nedostane přes 1300,-.
11.3.2005 11:23:02   0.0.0.xxx 7067
Nikdy jsem neřekl, že nevím co PC umí a že ho nepoužívám. Používám ho doma i v profesi, ale né na hry (teda na emulaci SNES, N64 a PSone to jo), a to je, o čem se v souvislosti s konzolemi tady bavíme. Jako konzolista uznávám, že PC je hardwarově napřed před současnými konzolemi, budiž, ale dělá dobrou hru jen rozlišení? Honba za grafikou je na nic, pak se zapomíná na samotnou hru. Ehm - ještě něco, vyšla snad někdy nějaká PC hra, která by nepotřebovala patch - není nad jednotný hardware!
11.3.2005 11:30:42   0.0.0.xxx 6669
Pochybuju. Sám mám jen jednu konzoli a absolutně nestíhám (a to si vybírám jen to nejlepší). Člověk nemá ani dohranou Xenosagu II a už tady je GT4 (který tak dva měsíce zabere), na duben předobjednaný Atelier Iris, na květen Wild Arms ACF, červen naštěstí zatím volnej, ale kdo ví, červenec Makai Kingdom, srpen zatím nic a už je tady podzim (Kingdom Hearts II atd.). Asi mi z toho loupne, protože se to se mnou táhne takhle dva roky. Zlatý PC, tam vyjdou 2 AAA tituly do roka 8-D.
11.3.2005 11:40:03   0.0.0.xxx 6668
No koukám - konzole, otočím, LAN adapter, nějakej káblik, na konci cosi co připomíná HUB.... hmmm divný, jestli to nebude tím, že jsem připojen k infernetu. Jo a kterýpak auto by jsi chtěl z GT4 na Epsonu vytisknout? Předem tě upozorňuju, že vaše rodinná Š110 ani Trabrojs tvý báby tam není, sorry. A neměl bys dělat ještě v 17:48 úkoly (hlavně z češtiny, ta by ti prospěla), abys je místo surfování do Večerníčka stihnul, zobane.
11.3.2005 11:53:25   0.0.0.xxx 6669
Jó emoce. Ale u nás byl mezi pohádky pro děti zařadili snad i Kite (pokud by tady byla k dostání) a to jen proto, že je kreslená - dovedu si představit šok haranta, kterej by si to po přinesení z půjčovny pustil - deprese na celej život. Závidím francouzům a amíkům, tam je anime habaděj - novej Myiazaki, Steamboy atd. ne jak tady v banánově, kde nějaký PC zaslepenci argumentují dokonalost her rozlišením a konzole by šoupli jen dětem.
11.3.2005 12:27:38   0.0.0.xxx 6969
Vtip je v tom ze Counter je aj na konzole.A co ti brani pripojit mys a klavesnicu. Tento argument neobstoji... periferiu mas taku, aku si zozenies. Gamepad neni to jedine co konzola ma
11.3.2005 13:13:08   0.0.0.xxx 6770
sji fakt takový slovenský horal nebo se mi zdáš??nemám náladu reagovat na tvoke SPROSTOTINY CHALAN..

PC na práci - PS2 na hraní nemůžeš to pochopit???myslíš že mám po 10hod v práci s PC náladu si sednout doma ještě k PC???NIKDY...jen v nejnutnějším případě,,,ale vyvalit se na sedačku..zapnout velkou TV, domácí kino SONY (500W) a je to..a ne mačkat se u 19palc. monitoru a lámat se na židli..u mě pohodlí vyhrává!
11.3.2005 13:14:41   0.0.0.xxx 6967
sji fakt takový slovenský horal nebo se mi zdáš??nemám náladu reagovat na tvoke SPROSTOTINY CHALAN..

PC na práci - PS2 na hraní nemůžeš to pochopit???myslíš že mám po 10hod v práci s PC náladu si sednout doma ještě k PC???NIKDY...jen v nejnutnějším případě,,,ale vyvalit se na sedačku..zapnout velkou TV, domácí kino SONY (500W) a je to..a ne mačkat se u 19palc. monitoru a lámat se na židli..u mě pohodlí vyhrává!
11.3.2005 13:21:11   0.0.0.xxx 6568
Xboxová Fable: The Lost Chapter míří na PC
Populární xboxová akční RPG s názvem Fable (vydána loni v září, prodalo se jí přes 1,4 milionů kusů) konečně míří také na PC. Oznámila to dnes oficiální tiskovou zprávou společnost Microsoft. Vývojem titulu, jehož vydání bychom se měli dočkat letos na podzim, se zabývají Lionhead Studios. Ovšem nepůjde o pouhý port. Jak jsme se totiž dozvěděli, Fable: The Lost Chapter pro PC bude poněkud bohatší co do obsahu (nové úkoly, zbraně, monstra, kouzla, lokace, budovy, a mnoho dalšího) i příběhu. Prý by měla být až o třetinu obsáhlejší než verze pro Xbox. Kromě toho má být lepší také po grafické stránce. K dispozici je sada prvních obrázků.

Převzato z games.tiscali.cz
11.3.2005 13:30:34   0.0.0.xxx 6971

Za prvé, článek je opravdu napsán příliš zaujatě a proto je jeho hodnota nízká, za druhé to vypadá, jako by pár konzolistů urputně hájilo své zájmy a za třetí ve skutečnosti stále nemohu sehnat ani jednoho známého člověka, u kterého bych se mohl na vlastní oči přesvědčit v čem je ta konzole tak skvělá. (a ne že bych si jí původně nechtěl pořídit) A také nechápu proč se v obchoďácích ukazují na konzolích přímo "vizuální skvosty" místo opravdu pěkných titulů.


A ještě málá poznámka pokud vím i PS2 je ve dvou verzích jedné pěkně velké a jedné malé tenké. A dost pochybuju o tom že "spousta" konzolistů zůstala při svém "starém" mastodontovi a nekoupila si novější přenosnější typ :-) Takže připomínky na nutný nákup nového hardware beru s lehkým pousmátím.

11.3.2005 13:41:21   0.0.0.xxx 6870
Mno ja mam tu starsiu (SCPH5000..) a za tu mensiu SCPH-7000...) by som ju nevymenil. Kazdemu podla chute..
Fable bude zrejme ppremakane aj na X-Box2.
11.3.2005 18:16:25   0.0.0.xxx 6665
...po dlouhé době jsem se zase zasmál :-) Názory některých "PC only" hráčů jsou k smíchu. Nechápu přístup některých lidí, pokud HDTV považují za něco "co tady ještě dlouho nebude", tak se nedivím, že se TV nehrne ani do té digitalizace.
btw. v článku samotném je dost nepřesností, např max. rozlišení ve hře je na PS2 1920x1080 (GT4)

11.3.2005 19:58:31   0.0.0.xxx 6368
V necem mas asi pravdu, ale preci jenom mosim odporovat. O cene her a originalniho prislusenstvi, ani o jednostranosti (porad umeji konzole jenom par cinnosti) psat ted nebudu, to tady pise kazdej Peckar.

V konzolich vidim velkou vyhodu, ze bezproblemu funguji, preci jenom sou optimalizovany komponenty v samotny konzoli a hry pro jednu konzoli, kterou ma spousta lidi. Takze kdyz vyvojarum pude, tak je jasny ze bude fungovat uplne stejne milionum lidi.

O jedne veci sem tady zatim ale jeste vubec necet, konzole sou pripojeny k televizi, ktera ma nativni rozliseni 575 radku. Coz je fakt ubohy. Teoreticky se tedy musi vsechny rozliseni, vcetne 640x480 prepocitavat, cimz se kvalita rapidne snizuje. Proc aspon konzole neposkytuji nativni rozliseni TV?

Ted jeste k ty selekci her na konzole. Proste pocet nadprumernych her na pocitace je asi urcite vetsi nez na konzole. To ze se prumerne a horsi hry pro konzole nevydaj, neznamena, ze by pc hry nemohly byt kvalitni. Tak se uklidni, protoze te nikdo nenuti kupovat podprumerne hry na PC, ktere se ostatne nekomu stejne libej.

PS: PC s AMD forever
11.3.2005 22:14:08   0.0.0.xxx 6967
Opravdu velký nesmysl, je tento článek.Konzole a PC se nedají absolutně srovnávat a to ani v grafice!!!!!žádná konzole nemá ani zdaleka tak pokročilou grafiku jako PC a to myslím i stárá PC.
Konzole jsou totiž tvořené pro televizi PC pro monitor(OBROVSKÝ ROZDÍR).Vůbec nechápu k čemu potřebuje grafická karta PS2ky např.16pipelines a tak vysokou datovou a paměťovou prpustnost při značne nechutném televizním rozlišení a kvality.Dle mého soudu jsou tyto parametry pouze reklamní kampaní PS2 atd. I když připojíte konzoly PS2, XBOX, GAMECUBE na LCD panel tak vám se HONOSNĚ zvýrazní nechutné zuby na hranách i stranách objektů a zakončení textur: absolutní nepřesnost detajlů typicky hnilobné rozlišení 640x480 a totální absence ANTIALIASINGU)který by zaručeně konzoly zpomalil na cca 5 fps., tyto zásadní nedostatky v grafice jsou zkresleny staromódním řadkováním analogové televize.Tento případ s LCD jsem spatřil v Electroworldu, kde všechny tyto konzole včetne PC byly připojeny vedle sebe na totožných LCD TV 30".Bohužel smutnou a nelevnou skutečností je vývoj a reklamní kampaň videoherních konzolí.Totiž než vývojáři vymyslí novou konzoli tak si koupim raději dávno zlevněnou hi-endovo grafickou kartu a mám vystaránoA hlavně celkové schopnosti počítače jsou giganticky napřed oproti konzolím určených pouze pro hry, dvd a trochu internet Proto se tyto platformy nedají absolutně porovnávat i co se týče her a grafické architektury.Grafické karty pro PC JEDNOZNAČNĚ napřed.On totiž busines s PC a grafickými kartami je o mnoho honosnější než-li busines s KONZOLEMI. Honza M.
12.3.2005 10:49:37   0.0.0.xxx 6769
jenom takova drobna poznamka
az bude PS3 a XBOX2 tak bude min rok trvat nez bude nejaky funkcni chip - pokud vubec nejaky bude
pochybuji ze sony chce udelat zas stejnou chybu
12.3.2005 20:31:26   0.0.0.xxx 6968
Opravdu me prekvapuje, ze se clanek propagujici konzole mimo jine i proto, ze na ne nemusite sahnout, objevuje na webu, ktery se jmenuje PCTUNING. Opakuji PC a TUNING ... :o)
12.3.2005 21:44:51   0.0.0.xxx 6569
Mily herni d.b.l.k., Muzes mit klidne televizu s uhloprickou 200cm ale rozliseni bude porad nakych 565 radku na naky hausnumero sloupcu. HDTV nezminuju, nikdo to stejne nema a mit nebude dokud nebude aspon na vetsine CR behat digitalni TV. Zatimco i na 15" das pohodovy rozliseni 800x600 a nepohodovy 1024x768. A navic mily bedo, monitory jsou konstruovany na to aby se do nich cucelo z blizka narozdil od televize kde by si z toho taky mohl dostat epilepticky zachvat.
A mily emane, kdo by si dneska kupoval tak drahou telku kdyz si muze koupit projektor a muze mit poraaadne velkej obraz. To si koupit jen tlusti fotrove jako ty s pivem o fotbalu k tomu a oplzlimy kecy.
12.3.2005 22:52:22   0.0.0.xxx 6665
Mddd
12.3.2005 22:54:56   0.0.0.xxx 6869
To těch her na PC znáš opravdu málo a pokud je něco na konzoli tak si to zahraju na pc přez emulátor
12.3.2005 23:22:14   0.0.0.xxx 6767
1000000000000000 víc než konzole.Jakoukoliv hru z jakékoliv konzole doma hraju na PC, protože existuje jednoduchý program zvaný EMUÁTOR přez který právě hraju tytuly Metal Gear Solid 3,
Resident Evil Outbreak, Grant Turrismo 4 atd. v rozlišení až 1600x1200 32Mbit barevné hloubce a hlavně všechny hry a programy mám zdarma stažený z internetu.A co se týče schopností softwarů vůbec nesrovnávej konzoli a PC, konzole umí totální PRD. A to už jen proto, že bez PC by žádná hra ani konzole neexistovala, věř tomuA ten veleslavnej PHOTO MOD je akorát hračka pro děti, existuje totiž asi miliarda různých profesionálních softwarů na PC viz Photoshop, 3D studio max, Maya,atd. atd. a to bys teda koukal co se dá dělat za věciNo, je vidět, že se toho máš ještše dost učit. S pozdravem Honza M.
13.3.2005 07:57:55   0.0.0.xxx 6669
Predpokladam ze pouzivas EMULATOR Mno mozem ti zarucit ze to cosi napisal je v slusnej rychlosti nemozne. Teraz nehovorim len o shitnych emulatoroch, ale aj o slabom vykone PC pre emulaciu modernych konzol.
13.3.2005 08:02:51   0.0.0.xxx 6969
Pokial ide o rozlisenie - Pri rovnakej kavalite obrazu zrejme ani nezpoznas ci je 1600x1200 ....800x600 ci 640x480. Jasne vo Win to je ako pest na oko, ale v gamese ee
13.3.2005 11:20:38   0.0.0.xxx 6968
Pohybuju se kolem výpočetní techniky již nějaký ten rok, a válka mezi platformama je možná starší,než Ty sám. Atari vs Commodore vs ZX-Spectrum atd. Naučil jsem se jedno: neodsuzovat konkurenční platformu. Převod z konzole na PC může být propadák, ale je to vina hry či tvůrce? jisté je, že konzole a PC mají poněkud odlišný typ her. o hardware ani nemluvě a tak převod z jedné platformy na druhou může být katastrofa. Co takhle kouknout se na orginál. U konzole je jedna nesporná výhoda: po celou dobu podpory si můžeš být jist, že hra poběží plynule. nemusíš se starat, zda máš dost paměti, dostatečně rychlý procesor,grafickou kartu, velikost HDD apod. O problémech typu sousedovo slabší PC zvládá hru daleko lépe radši nemluvím. dnes je standartem procesor 2,5-3Gb, jisté je že zítra či pozítří nebude stačit. Mám-li se rozhodnout zda do svého PC koupit grafárnu za 10-12 tisíc, nebo konzoli mám jasno. Na internet, psaní textů, vypalování atd mi bude mé PC s obstarožní GF-3 stačit setsakra dlouho. Málem bych zapoměl, surfovat na internetu, nebo použít některé konzole jako DVD recordér můžeš už dnes!
13.3.2005 12:29:39   0.0.0.xxx 6767
Hurá chci si zahrát hru, 10-15 i 20 minut instaluju, otevírám hru a znovu čekám, sory mám pouze 1024Mb RAM, 640/480? děs alespoň na monitoru,800/600 totéž,1024/768 ujde ale dojdu k první oběti mého hraní a dál se nehnu- snižuju detajly, hrát sice můžu, ale už to není ono - anabáze s FAR-CRY. Sory víc na mě zapůsobí Granturismo a řada dalších her na PS-2. O tom že si tyto hry zahraju na PC pod emulátorem ve stejné kvalitě jsem slyšel, ale mám radši pohádku o Sněhurce a 7 trpaslících. Nejsem proti PC, ale je fakt, že na hraní je poněkud trapné. Na psaní textu, tisk a vypalování mi stačí obstarožní P-2 na práci s videem P-IV, ale u her nestačím vyhazovat za grafarny. Sory už podruhé, ale za cenu pořádné graf. karty dám víc než za konzoli s příslušenstvím, včetně myší. Apropo kde koupím ke svému PC světelnou pistoli?
13.3.2005 22:06:34   0.0.0.xxx 6870
Ty ses dobrej ftipalek...kdyz mi das link na jeden jedinej FUNKCNI emulator GC ,XBOX nebo PS2 ,tak ti budu do konce zivota rikat "Pane Továrníku".
13.3.2005 22:09:26   0.0.0.xxx 6868
Běž spát prosimtě.
14.3.2005 09:22:32   0.0.0.xxx 6968
UFO. Jak původní nemultiplayerová verze tak remake multiplayerový hry UFO2000.
14.3.2005 17:45:00   0.0.0.xxx 6767
nabidne mi nejaka konzole strategie typu hearts of iron, crusader kings, victoria, combat mission a podobne harcore strategie? Me uz davno prestalo bavit hrat ruzne tupe mlaticky ktere bohuzel na konzolich prevladaji.
Jakmile tyto hry zachou vychazet i na konzolich tak si ji velmi rad koupim.
14.3.2005 18:56:55   0.0.0.xxx 6569
Konzole jsou celkově zaměřeny na primitivnější část populace (nebo večer již hodně unavené inteligenty :-). Jsou veskrze konzumní. Pokud si mohu vybrat, zda si zahraji hru teď na konzoli, nebo si půl roku počkám na PC, s radostí si počkám. Mnohonásobně lepší grafika (koukatelné rozlišení a barvy), rychlost načítání, plynulost (ti co tvrdí, že konzole mají plynulý obraz, jsou natvrdlí nebo slepí - 30 fps není plynulé, až tak od 50-60 se dá mluvit o plynulosti. Z několika desítek her, které jsem na PS a PS2 viděl a některé i chvilku hrál, si nevybavuji žádnou, která by se netrhala.
Když to shrnu - jediné hry, kvůli kterým má cenu mít konzoli jsou Metal Gear:Solid a Silent hill (první díly), protože nevyšli na pc.
Vy jednodušší či líní nechte si své konzole. Mě bohatě stačí ukázky nových her na PS2 předváděné mým otcem (51 let) cca jednou za měsíc.
PC je prostě ve všech podstatných vlastnostech (kvalita obrazu, zvuku, komfortnost, flexibillita) lepší...
15.3.2005 08:32:00   0.0.0.xxx 6967
Třeba Front Mission? Tahle série má narozdíl od tebou jmenovaných i příběh. Jinak s tebou souhlasím - v Evropě převládají mlátičky a jiné pytloviny. Je to otázka mylné domněnky marketingu, že by se jiné typy her (např. strategické RPG) u nás neuchytily. Taky proto si každý soudný člověk na konzolích nechává posílat NTSC originály.
16.3.2005 07:04:09   0.0.0.xxx 6668
Ano tvoje oko povazuje za plinule uz 25-30FPS, ale dobre ze tovravis lebo na konzolach je obraz prekladane tj. 50-60FPS
V hrach nepomozem, ale podotknem ze konzoly vlastnia v priemere ludia okolo 20-40r ktory maju na hry uz trochu iny vyraz ...a nezaujima ich iba vyzualna stranka ako teba
BTW...na PS2 je okolo 2ch tisic hier ktore nikdy na PC nenajdes. Atd...
16.3.2005 16:12:53   0.0.0.xxx 6667
Do tebou uvedené roztomilého věkového rozmezí bohužel spadám také. Hlavní nevýhodou konzolí je HLAVNĚ mizerné rozlišení, které naprosto degraduje čtení jakýchkoli textů (10-15 slov na obrazovku je směšné), tudíž jakákoli smysluplná hra, která se vyjma několika impresionistických titulů neobejde bez dostatečného množství textů, jde k šípku, nebo je alespoň "od_press_ována" v dál...
Také není k zahození dívat se na něco a poznat, na co se vlastně dívám.
Do třetice - zobrazovat něco 50-60 snímků/sec sice konzole možná umí, ale HODNĚ často snímkovací frekvence klesá na neúnosnou hranici.
Dále - nesetkal jsem se s konverzí PC hry na konzole, která by nebyla špatná. Naproti tomu konzolové konverze na PC jsou minimálně stejné, někdy i kupodivu lepší než originál (GTA, Nový scánář v SH3). Použiješ-li nějaké volantíky, joysticky, či jiné ovladače, dobereš se stejného zážitku jako na konzoli. A alespoň dokážeš identifikovat jednotlivosti sledované scény a přečteš psaný text.
Jinak, samozřejmě - na konzolích existuje "exkluzivně" řada super her (Final fantasy, etc.) - ale kolik z nich jich je u nás reálně dostupných (těch vážně zajímavých)? Radši zůstanu u svých Gothiců, Falloutů, Ufíček, atd.
Jediné, za co jsem konzolím vděčný, jsou Silent hilly, MG:S's a nové díly GTA. To ale není důvod si jakoukoli konzoli kupovat - Silent hill (1) je jediný, který na PC nevyšel. Na ten se tu ale někde válí PS1, kterou už stejně nikdo nechce a nechtěná doputovala až k nám... :-)
Úplně závěrem si radši ani nedovolím odhadnout počet freeware a abandonware her pro pc. Půjdou spíš ale do desítek tisíc. Zmiňovat se o obrovských možnostech rozšíření existujících her díky různým komunitám nadšenců někdy i totálně předělávajících původní hru, datadiskům, možnosti patchování (a existují i hry, na které žádný patch vyjít nemusel) a zcela triumfujícímu desetinásobně rozsáhlejšímu využití pc oproti konzoli je asi zbytečné, že?
Vše v dobrém.
16.3.2005 17:00:16   0.0.0.xxx 6969
Sorry, ale lžeš, funkčnční emulátor PS2 neexistuje, to za prvý a za druhý těžko si zahraješ ty hry v uvedeném rozlišení, protože na něj nejsou ani dělaná. Prostě si vymýšlíš.
16.3.2005 17:06:16   0.0.0.xxx 6865
Co se grafiky na PS2 týče, nejlepším argumentem asi je GT4 - podívej se na screenshoty. A k tomu tvému rozlišení: třeba právě GT4 jede na 1080i, takže když na to máš HDTV, tak v PS2 rozhodně problém není.
17.3.2005 08:01:46   0.0.0.xxx 6367
Hry vycházejí primárně pro konzole z toho důvodu, že je to nejlepší byznys - podívej se do statistik prodejnosti. Výrobce sice může vydat hru primárně pro PC (třeba zmíněné San Andreas), ale pak už jen taky může smutně koukat, jak jeho hru sice všichni hrajou, ale málokdo si ji koupil jako originál. Zkrátka hry nejsou charita.
17.3.2005 08:08:54   0.0.0.xxx 6869
Konzole jsou na hry, ne na lepení diplomek. To -myslím- nemusím vysvětlovat ani dítěti předškolního věku. Jestliže potřebuješ stroj na práci, tak nevím, proč čteš článek o konzolích.
17.3.2005 08:11:46   0.0.0.xxx 6670
Vtip je v tom, že takové Gran Turismo ti pojede na tom mastadontovi stejně jako na jako na té malé mrše. Upgrade tedy rozhodně není nutný.
17.3.2005 08:16:03   0.0.0.xxx 6870
a) PS2 resp. třeba GT4 umí rozlišení 1080i.
b) "byznys s PC a gr. kartami je "honosnější"" CO TO JE "HONOSNĚJŠÍ? Jako že se PC a gr. karty prodávají v saténových rukavičkých? :-))) Doufám, že si nemyslel výnosnější, protože pro tohle tvrzení by si jen těžko našel jediný argument, jediný fakt o celosvětové prodejnosti.
17.3.2005 08:19:48   0.0.0.xxx 6266
Jenom proto, že někdo má radši hraní na konzoli je podle tebe primitiv? No BRAVO! :-))))))

To jsou argumenty, to jsou argumenty...
17.3.2005 08:22:05   0.0.0.xxx 6666
Do školy a na net nepotřebuješ grafiku za 6tisíc. Na to je nejlepší notebook.
17.3.2005 11:15:46   0.0.0.xxx 6770
To, že je někdo primitivnější, z něj ještě primitiva nečiní (menší než dvoumetrový čahoun není malý...).
V závorce jsem uvedl, že nepochybně existují inteligentní lidé hrající na konzolích, ale nepochybně jsou buď hodně líní nebo pohodlní. Nebo mají jiné důvody (byť těžko pochopitelné). Každopádně pustit konzoli umí každý debil (nikoli z lékařského hlediska - prostě každej trouba), což se mu u počítače může státi nepřekonatelným problémem.
Takže za svým prezentovaným názorem, v smyslu, jak byl napsán, si stojím. ;-)
Honzík
17.3.2005 12:47:03   0.0.0.xxx 6768
Ac nerad, musim konstatovat, ze prave ve hrach to rozliseni poznam az moc dobre. Tedy aspon v tech, ktere hraju (OFP, CoD, FlatOut).
Ono je pri rozhodovani se, jestli tamto na obzoru je trs travy nebo lezici maskovany sniper docela rozdil videt to jako 4x4 pixely pri nastaveni 800x600 (udajne existuji individua, ktera si to jeste rozmazou pomoci AA) nebo jako 8x8 bodu pri rozliseni 1600x1200. (samozrejme v mlatickach typu Q3A, kde protivnik ozije deset kroku pred vami a pak behem dvou sekund je bud mrtvy nebo utece za nejblizsi roh je to celkem jedno :-)
A to vse v pohode uz nejaky ten rok na HW, ktery by v dnesnich cenach stal cca 10 kkc za komp + 7 kkc za monitor.
18.3.2005 12:34:27   0.0.0.xxx 6769
Clovece, ty jsi spadl z visne nebo co. Ukaz mi software, ktery emuluje PS2 a na kterem hrajes na PC tituly, co jsi uvedl ve standardni rychlosti a ja ti dam vsechny konzole co mam doma (PS2, XboX, GC, Dreamcast, GBA SP, NDS) a k tomu muj vykonny pocitac.
18.3.2005 12:39:35   0.0.0.xxx 6462
"On totiž busines s PC a grafickými kartami je o mnoho honosnější než-li busines s KONZOLEMI. Honza M." Kde jsi vzal tuto informaci? Asi jsi opet jsi spadl z visne. Konzolovy trh znacne roste a postupne da PC hram na frak.

21.3.2005 10:51:00   0.0.0.xxx 6668
Ale vtip je v tom, ze na PC mohu delat (a delam) oboje. A oboje v NESROVNATELNE lepsi kvalite.
BTW nevite nekdo, proc mi tenhle debilni system nebere email koncici .aero?
22.3.2005 20:35:06   0.0.0.xxx 6668
Konzole nikdy nebudou lepší než PC.Je to i celkem logický,jak může být taková přihlouplá černá krabička např.PS2 lepší než PC,které mnohem větší i samotná grafická karta je větší než nejnovější verze PS2 a grafika na konzolích je horor!Je čtverečkovaná,rozmazaná a prostě úplně nechutná.Hratelnost radši no comment!
22.3.2005 20:48:48   0.0.0.xxx 6569
Koukni se nejdřív na to sví černý hranatý CENZURA,který máš u televize a pak něco říkej.Jo a závodní hry na konzolých byly vždycky lepší než na PS2 nebo XBOX a to jak v hratelnosti tak i v grafice.
22.3.2005 20:59:38   0.0.0.xxx 6867
Zvláštní,že třeba Midway nebo Sega začínají dělat i do PC branže.Midway chce vydat nový Unreal a Sega zase chce vydat dlouho očekávaný Matrix online.Proč!Protože hry na PC mají levnější výrobu a jsou lepší jak v grafice,tak i v hratelnosti.
23.3.2005 08:47:10   0.0.0.xxx 6770
Ty si asi viděl konzoli jen přes výlohu, kterou si celou oslintal a nic si přes ní neviděl, že.
23.3.2005 09:37:14   0.0.0.xxx 6967
Mý dva spolužáci mají nejnovější verzi PS2,hrál jsem na nich a byl to horor.Ohavná,nechutná a čtverečkovaná grafika,demetní ovládání a nulový požitek z hraní.Jo a neser mě nebo budeš mít z joysticku oprátku ty zkurvenej konzolisto!!!!!!!
23.3.2005 09:46:14   0.0.0.xxx 6570
Ty si zase na konzoli nezahraješ takový pecky jako Doom 3,Half-life 2,Counter-Strike,LOTR:BfME,C a C:Generals,MoHacific Assault a Call of Duty:United ofensive.
23.3.2005 10:08:09   0.0.0.xxx 8168
To je na tom ta největší zábava,jo upgrade hardware sice něco stojí,ale mi jak ty říkáš PCčkáři se máme vždy těšit na něco nového třeba na ještě lepší grafiku,zatímco vy konzolisti si konzoli nemůžete nijak vylepšit a proto celý třeba čtyři roky čumíte na čtverečky a nemůžete s tím nic dělat!
23.3.2005 10:11:22   0.0.0.xxx 6870
Ty jsi asi duševně nemocnej!
23.3.2005 10:15:16   0.0.0.xxx 6769
GT 4 má sice hezkou grafiku,ale v porovnání třeba HL 2 silně pokulhává.
23.3.2005 20:15:41   0.0.0.xxx 6970
Vzájemné napadání "konzolistů" i "PCčkářů" je naprosto nesmyslné jednání netolerantních lidí. Většina uvedených slovních agresí je zřejmě výplodem pubertálních nevyrovnanců, hájících si nesmyslně svou "pravdu" no.. každý jednou vyroste. K článku: Je zaujatý a jako takový nepříliš hodnotný.
Můj postoj ke konzolím: Mám doma PC a to z důvodu jeho variability. Konzole však nejsou o práci, nýbrž o hraní, tedy to není vhodné srovnání. Co se týče přehrávání DvD a MP3 na konzolích, pochybuji, že jsou bezproblémové, krom toho spusta filmů je k dostání i v jiných formátech, než jen Divx, což je pro konzolistu problém. Navíc, konzole vypalovat neumí. No ale to se stále dotýká variability a té konzole nejsou. není však proto vhodné v článku argumentovat tím, že s konzolí se stávají multimediální přístroje schopné konkurovat PC. Je to jen snaha výrobců, která se nikdy nemá šanci dostat do stavu reálné konkurence PC, pokud konzole nebude co do HW vybavení s PC totožná.
Hry, věc na konzoli nejdůležitější: her na konzole je víc než na PC, těžko říci, zda-li jsou lepší. Každému vyhovuje něco jiného, "RPGkář" i 3d akční hráč se mohou do krve pobít, nevyřeší to která hra, či který styl je lepší. jsou hry, které je lepší hrát rozvalený v křesle, jsou hry, které je lepší hrát s rukou na myši a klávesnicí po ruce druhé.. Kvalita typů her i jednotlivých titulů NENÍ kritérium, jež lze objektivně zhodnotit.
Grafika, to už je něco jiného. Grafika her na konzoli není v žádném případě porovnatelná s PC. Je to jednak tím, pro jaký typ obrazového výstupu je to či ono optimalizováno a jednak tím, že zatímco konzole má grafiku napevno, PC nikoliv. Vyjde to dráž ? Něomu za to grafika stojí, někomu ne. Vyměnil jsem teď MX440 za 6600GT a myslím, že rozdíl v FSAA, vícenásobném filtrování textur, vysokých rozlišeních i dx 9 efektech je zcela jasný.
co se týče ceny.. koupil jsem před měsícem nové PC (2600 Sempron, 512DDR400, R9600Pro) není to žádné dělo, ale stačí to. Stál 17000 až budu potřebovat změnit herní výkon, koupím další ramku a vyměním grafu, možná že ultrahardcore stroj z toho neudělám, ale zase o rok prodloužím využitelnost. Jsem zvědav, kolik bude stát PS3, až vyjde..
23.3.2005 20:19:35   0.0.0.xxx 6267
NFSU 1 i 2 se mí líbí právě kvůli tuningu, kvůli arkádovitosti hraní i kvůli grafice. Je ale fakt, že obvzláště na sruhém dílu se primární zaměření pro konzoli dost projevilo. Tak dementní konzolácké menu pro joypad jsem před sebou už dlouho neviděl...
(btw, by mě zajímalo, proč má NFSU 2 THX certifikát, když konzole neumí 3d zvuk ? D)
24.3.2005 11:48:44   0.0.0.xxx 6567
Tak si pořid upgrade blbečku
24.3.2005 11:54:12   0.0.0.xxx 7069
Z PC na konzoli mlže přestoupit jenom vůl.
24.3.2005 14:12:44   0.0.0.xxx 6568
Na Pc si mužeš zahrát bombu half-life2 a v roce 2007 i half-life3 a o tom se tý vaší černé krabičce ani nezdálo.
Vaše micro krabička jako Ps2 nebo 3 to je odporná představa.
Strategie na konzole nejsou a ani nebudou a i kdyby byli 1)odporná grafika
2)hratelnost a ovládání
na Pc si mužeš zahrát star wars republic commando,half life 2,doom3,pána prstenů bitva o středozem
24.3.2005 14:19:35   0.0.0.xxx 6869
To že si vyrost na konzolých nikoho nazajímá.To si asi moc nevyrost.Konzole jsou totiž nevýkoný,tupý krabičky plný sraček na nichž se hry skládají ze čtverečků.
30.3.2005 03:59:04   0.0.0.xxx 6569
Vyhoda konzoli spociva v jednoduchosti, PC se nemuzou nikdy rovnat jak vykonem tak vyuzitim.
Nejorsi je snad Sony se svym PS2, jeho tragicky vykon a hlavne kvalita je zarazejici uz vzhledem k to mun jak je tato hrozna konzole uspesna, firma SONY sazi jako vzdy na reklamu a vyrobce her nez poradnou kvalitu, to je ovsem u teto tragicke firmy zvykem a mrzi me ze firmy ktery jsou kvalitnejsi jako treba Nintendo ,nebo Sega upadly diky trapnym reklamnim kecum atd. No co nadelame v dnesnim systemu vedenym v honbe po penezich a zisku.
Neodzuzuju konzole, ale PC se nemuzou v zadnym pripade rovnat.
Michal
30.3.2005 04:02:49   0.0.0.xxx 6968
Naprosto s tebou souhlasim.
Idiotum to nevysvetlis,PC je PC.
30.3.2005 04:07:43   0.0.0.xxx 6969
Sohlasim,stejne si myslim ze GAMECUBE je nejlepsi konzole i kdyz sam vlastnim dost vykone PC a to je prece jen lepsi, ale GAMECUBE jako jedína konzole me nadchla.
Michal
30.3.2005 04:16:24   0.0.0.xxx 6971
Tak stejne ty PC, konzole se nemuze nikdy rovnat PC, koukni se nekdy jak vypada hra na prumernem PC a na konzoli SMOULO.
30.3.2005 04:29:48   0.0.0.xxx 6770
O cem to mluvis chci videt jedinou hru ktera je na konzoli lepsi nez na PC asi si zadnou nevidel, ze komiku?
Smat se budu ja az budu hrat hry o kterych se ti muze jenom zdat.
13.10.2005 14:22:42   147.229.21.xxx 6569
Presne jestli ti to jeste nedoslo tak hry sou puvodne vyvyjene pro pc aspon vetsina proc asi )PS2 rozhodne na PC nema v zadny hre a nez vyjde PS3 bude davno pc uplne nekde jinde navic zkus pres konzoli poslat mail nebo nekomu prst pres icq uprav mi na ni obrazek v corelu nebo narysuj neco v cadu takhe muzu pokracovat do nekoneca nehlede na mnozstvi dat ktere ulozim na pc a mam je temer okamzite k dispozici viz film hudba hry nemusim se nekde hrabat v polici mezi cd/dvd.Takze az bude toto vse umet konzole coz nebude asi nikdy tak uznam ze je lepsi driv ne premyslej o tom SMOULO
31.3.2005 11:35:15   0.0.0.xxx 6668
Ano a na druhé straně jsou firmy, které dělají jen console-only tituly. Co se týče levnější výroby, tak může být, ale vtip je nakonec v konečných číslech prodeje. Hry na PC můžou mít takovou nebo onakou hratelnost nebo grafiku, ale nejdůležitější faktor je, kolik se jich prodá. A věř, že se jich prodá daleko méně než na konzole.

Ještě k té hratelnsoti a grafice: momentálně doporučuju vyzkoušet MGS3 a GT4, myslím, že tě to překvapí.
31.3.2005 11:39:46   0.0.0.xxx 6770
Pustit PC a vložit CD s hrou a autorunem umí také každý, to se zas nedělej. Ovládat PC není věda, spíš mi vysvětli, jestli je argumentem pro PC to, že holt není tak pohodlné:-))) To -předpokládám- nemyslíš vážně. Navíc, troufám si říct, že drtivá většina majitelů PS2 má k dispozici i PC. Jde spíš o to, co preferuješ. Já preferuju PS2, protože nemusím mít doma nadupané PC na hry (a upgradovat ho), stačí mi můj pracovní notebook a hrát můžu v pohodě z křesla nebo postele:-)
1.4.2005 20:32:40   0.0.0.xxx 6966
Chlapi mám problém!!!Ako je možné , že hry na PS2 ako WRC2,Castlevania a Metal gear solid 2idú perfektne plynule a naopak hry ako terminator 3 , či emulácia Half life miestami trhane/pomalšie/.Nie je to náhodou kôli výrobcovi , ktorý hru odflákol? Tým pravda nemyslím poškodené cd/softvérové chyby/

Ak sa niekto z vás tomuto problému rozumie tak mi to vysvetlite. Ďakujem
6.4.2005 23:23:51   0.0.0.xxx 6267
Je to ako vravis, vyrobcami odflaknute konverzie, ci nedorobene nepodarky su aj na PS2, ale stym treba zit na kazdej platforme. Najlepsie je pred kupov hru dvokladne preverit, "ci zato stoji". K tomuto mozu dobre posluzit aj recenzie na nete.
btw... o T3 a HL1 sa vseobecne vie ze to nedopadlo moc dobre
7.4.2005 06:39:49   0.0.0.xxx 6666
chlapci nezlobte se na me ale myslim ze to dohadovani je o nicem ja osobne sem mel konzoli ps2 a pc ! ps2 sem musel strelit protoze mi absolutne nestacila! Nekomu mozna staci ok nikomu to neberu ale u ps2 jenom sedet a hrat a nic jinyho je taky dost o nicem!! a jeste ke vsemu si na ps2 nezahraju ani jeden dil nejlepsi hry na svete a to je Half life 1,2 +Counter strike !! all
9.4.2005 18:39:09   0.0.0.xxx 6970
Před časem zabíralo autorádio místo pro jednoho pasažéra, počítač pořádnou halu, dle Tvé logiky byly tyto stroje daleko lepší než Tvé PC, tak proč ho hájíš. Až budeš znovu tvrdit, že na konzoli je trapná a rozmazaná grafika nejdřív se přesvědč na vlastní oči. Na tv si v pohodě pustíš film z DVD v perfektní kvalitě, ale totožné rozlišení není dobré na hry? POkud vím, i hry z konzole lze spustit ve vyšším rozlišení, pokud je neprovozuješ na tv.
9.4.2005 19:19:15   0.0.0.xxx 7067
Ovšem o Tvém zdraví pochybuju. Neznám důvod proč se Tvé argumenty motají kolem toho kdo si má co vylízat, nebo si něco někam narvat. Navštiv dr. Chocholouška a vezmi to i kolem očního. Neurážím PC platformu, neurážej tedy konzole. PC má své výhody, konzole zas jiné. Určitě je vývoj hry pro PC jednodušší - vyvine-li programátor pomalý engine na PC, odloží hru na dobu kdy to PC zvládne - viz DOOM 3. Na konzoli je to jiné, buď to zvládne, nebo ostrouhá. Tady se chyby nepromíjí! Argumenty typu Pořiď si lepší mašinu na konzoli neplatí. PS2 jsem pořídil dětem v r. 2002 a dodnes na něm můžou hrát nejnovější hry, co by hráli, kdybych jim v té době koupil PC ve stejné ceně? Argumenty typu hry na PS2 jsou dražší než na PC neobstojí. V bazaru narazím snadno na zánovní hru za 500-700, hru na PC takto nepořídím. Páleně sem tahat nebudu, je to trochu jiná kapitola. Pokud je pro Tebe argument potřeba úpravy PS2 kvůli pálenejm hrám, nová verze PS úpravu nepotřebuje.
10.4.2005 09:48:38   0.0.0.xxx 6869
Všechny tydle hry co jsi vyjmenoval (Half-Life 2, Doom 3...) bych s čistym svědomim vyměnil za pecky typu MGS3, GT4, novej BurnOut...!
10.4.2005 09:53:59   0.0.0.xxx 6767
Můj názor je takový, že hardwarový výrobci potřebují náročné hry a hlavně potřebují na hrách závislého pařana, který si proto aby hru spustil na maximální detaily půjde koupit novou grafárnu aby všechny ty super náročné hry alespoň 6 měsíců hrál při rychosti 40FPS. Potom přijde další hra a další hardware a celé se to bude opakovat.
11.4.2005 16:02:25   0.0.0.xxx 6668
Moje duševní zdraví je zcela v pořádku,ale velmi vážně se bojím o tvoji mentální stabilitu.PS2 a ostatní konzole byli vždycky horší než PC,tak se vy konzolisti konečně uklidněte,já vím,že pro vás bude těžké tento fakt přijmout,ale je to tak.PS2 se upravovat totiž vůbec nedá,takže sklidni hormon nevím jestli by se ta tvoje krabička dala srovnat s mým PC,které má Athlon 3500+,1024MB RAM,Geforce 6800ultra.
14.4.2005 20:14:41   0.0.0.xxx 6869
Nesrovnávej nesrovnatelné. Srovnávej vždy stejně staré stroje. Jinak jsem zvědav jak ta Tvá mašinka dlouho vydrží. Kdy bude muset tatínek šáhnout do peněženky a koupit nové PC? určitě to bude dřív jak za 5 let. Ostatně jsi si jistej, že Tvůj stroj snese srovnání s PS-3? Pro zajímavost PSX mělo výkon na úrovni PC 486 a pouhý 1 MB RAM, ale hry na úrovni PII-PIII. Nevím jaký výkon má PS-2, ale zvládá tytéž hry jako P4, samozrějmě myslím hry vycházející pro obě platformy a to s pouhými 32 MB RAM. Uvidíme jak na tom bude PS-3. Jinak semozřejmě používám také PC, i když ne tak nadupané, ale zajímalo by mě, zda se investice do takhle výkoného stroje vyplatí. Nevýhodou PC platformy je to, že dnes máš počítač s výkonem větším než využiješ a za půl roku nebude Tvé PC stíhat. Her "šitých" přímo na Tvou mašinu tak bude poskrovnu. Jakákoliv dnešní konzole se samozřejmě nemůže s Tvým PC srovnávat, ale jejich výhodou je pevně daný výkon a tak programátoři musí máknout, aby vše bylo plynulé. K úpravám PS-2: mýlíš se, PS-2 se dá upravovat, i když to nevede ke zvýšení výkonu, ale rozšíření možností využití, např. čtení pálených her, zabudování HDD nebo modemu. O tom, že je možné připojit klávesnici, myš a tiskárnu tě snad přesvědčovat nemusím. Lituju, že se na náš trh nedostalo PSX-2 které má zabudovanou DVD vypalovačku a dá se použít i jako DVD rekordér.
14.4.2005 20:19:44   0.0.0.xxx 6870
Lituju, že se na náš trh nedostalo PSX-2 které mělo zabudovanou DVD vypalovačku a dalo se použít i jako DVD rekordér.
16.4.2005 06:13:43   0.0.0.xxx 6866
Konzole nevděčí za vznik PC platformě, spíš je tomu naopak. PC bylo od začátku vyvíjeno jako pracovní nástroj a hry na něm vznikly jaksi omylem v době kdy se vysloužilé kusy dostali z fabrik mezi lidi. Ačkoliv by mě pár PCčkařů za tohle rouhání ukamenovalo, dnešnímu stavu vděčíme strojům zn. ATARI, AMIGA, COMODORE a samozřejmě i dalším strojům včetně konzol těchto značek. Věřte, nebo ne, ale tehdy PC nemohlo soupeřit grafikou se žádnou z nich. Pak ovšem došlo ke zlomu a PC firmy dostaly nápad jak zbohatnout a vznikly graf. karty s většími schopnostmi než jen pseudografika z textu. I tehdy však PC nemohlo grafikou konkurovat. Teprve 3D grafika dala PC do rukou všechny trumfy, ostatní počítače používali bitmapovou grafiku a to se pro ně stalo osudným. Bez vyjímky byly totiž graf. čipy součástí zákl. desek a nebylo tedy možné je vyměnit. časem samozřejmě došlo ke vzniku 3D her i na bitmapě, ale příliš pozdě. Dalším trumfem PC byla cena - příliš mnoho firem na stejném písečku způsobilo pokles cen, nehledě k tomu, že f. ATARI apod. dotovali z prodeje svých počítačů vývoj PC platformy.
20.4.2005 20:45:08   0.0.0.xxx 6668
Ahojki lidi nevite kdy vyjde gta san andreas na pc v CR. Nemate nejake adresy kde to tam je napsane ja je nemuzu nikde najit tak jestli byste mi je mohli poslat na MAIL berbalk@seznam.cz
23.4.2005 21:10:50   0.0.0.xxx 6966
Na mém PC je nutné vyměnit pouze grafarnu - pár týdnů budu muset počkat než bude GF 6600 stát tolik co PS-2. Trochu uvažuj, za konzoli kterou vybalím a zapojím do televize a můžu hrát dám míň než za slušnou grafarnu. Ostatní věci mé PC zvládá v pohodě. Samozřejmě je spousta prací, se kterými si PS-2 neporadí, ale na ty nepotřebuju nadupané PC tam stačí i průměrný stroj. Jediným tahounem vývoje na PC jsou hry. Často však výkonější HW vyrovnává jen neschopnost vývojářů. Silnější grafárna než moje GF 3 ti. 500 mi přinese jen vyšší rychlost u her. Nic víc. Jak je proboha možné, že je obyč. graf. karta tak neskutečně drahá? Jak dlouho přitom vydrží? nemyslím fyzické, ale morální opotřebení. S bídou rok.
23.4.2005 21:16:38   0.0.0.xxx 6570
myslím samozřejmě 6600GT
25.4.2005 14:26:55   0.0.0.xxx 6968
To je jenom tvůj problém,že se nemůžeš rozhodnout mezi grafárnou a PS2.Na tvém místě bych si zvolil grafárnu než PS2,6600GT zvládá hry mnohem lépe,tím myslím nádhernou grafiku s vysokým rozlišením.Zatímco PS2 má čtverečkovanou grafiku a maůé rozlišení.
25.4.2005 20:41:26   0.0.0.xxx 6570
Docházejí argumenty, začínaj nadávky,ještě štěstí, že se po internetu nedaj házet šutry. PS-2 mám už nějakej ten čas, ještě z dob kdy byl P4 na rýsovacím prkně. Můžu ale srovnávat hry jak na PC, tak PS-2. Nevšiml jsem si ani malého rozlišení, ani čtverečkované grafiky - nemám asi ty správné hry. Nevím kdo a kde zjistil, že PS-2 jede na 640*480 bodů, tipoval bych spíš 800*600 tj. max co obrazovka utáhne. Ovšem nic nebrání tomu, připojit monitor a dopřát si grafiku lepší. Mám dojem, že max. je 1280*1024, ale záleží taky na titulu. Komu tohle nestačí, může si pořídít X-BOX, který má grafiku podstatně lepší. Mimochodem má procesor pouze 700 MHZ, 64 MB RAM, grafiku na úrovni GF-3, ale hry z P4. tenkrát to vyhrál PS-2 - mám řadu her z PSX,kde sice je kostičkovaná grafika, ale jsou super a také bylo v té době více her na PS-2, než na X-BOX. Nemám nic proti PC, vždyť ho také používám, jen je chyba, že výrobci PC her nezvládaj optimalizaci a tak to každej dohání hardwarem. PS-2 i X-BOX mají jen zlomek výkonu dnešního PC, ale hry téměř na stejné úrovni. Kdo je tedy tupec? Pokud někdo pořídí dítětí na hraní konzoli a za nějaký ten čas PC každopádně ušetří nemalou sumu. K čemu PC když chci pouze hrát?
5.5.2005 14:35:35   0.0.0.xxx 7068
Možná máš vničem pravdu a to v tom,že déle jak pět mi nevydrží,ale výkon,který my vsoučasnosti moje pc dává je víc než vynikající.Až doslouží budu mít další upgrade a můžeš si být jist,že to bude vdobě vydání PS3 a,že moje i většina v té době vydaných PC bude pořád lepší než ta blbá krabička ke které se modlíte jako k bohu.
7.5.2005 18:30:18   0.0.0.xxx 6767
Nejlepší (nejzábavnější) tytuly vychází na konzole... Zarytej PCčkář nikdy nehrál nejlepší hru... Pekcky tytu MGS či GT na PC nikdy nebudou...
11.5.2005 17:12:12   0.0.0.xxx 6766
MGS3 je trapná stealth akce kde si vy konzolisti říkáte jo come on já se plížím.Já vím,že závidíš PC nejen výkon ale i Half-life2.A nějaký GT4,hmmmmmmmm to musí bejt pařba na kostičkách s nalepenými texturami.
11.5.2005 17:25:52   0.0.0.xxx 6470
A přes dršku by si nechtěl,to tvý XXL asi znamená jaká seš vymaštěná špekatá bečka.Ta tvoje krabice totiž umí prd,vím o čem mluvím vlastním starší verzi PS2,hry na tom jsou přímo hrozný ohavná grafika a hororové ovládání.
13.5.2005 08:20:37   0.0.0.xxx 6967
Pokud chceš můžem se kvůli tomu rozbití dršky sejít. Mám samozřejmě prozměnu PC P4 2,8 ghz, 1024 g ram, jen starší grafarnu gf 3 titanium 500 ale prozatím svým výkonem strčí do kapsy leckterou dnešní grafarnu, ale nemá direct 9 a tak jí na některé hry dochází dech - Far Cry jen 1024*768 ve středních detajlech. ale na PS 2 to snad bude lepší, doufám, že Ti neuniklo, že i tato hra vychází na PS-2:-) I já používám převázně PC, ale znám i jeho slabiny Srovnávat PC a PS-2 je stejný jako srovnávat DOK s Mercedesem . Ve srovnání má DOK brutální sílu ale lepší svezení je v Mercedesu. Na PC mě sere to, že programátoří využívají možná 40% jeho skutečného výkonu a optimalizací se nezabývají - proč taky, nejedou Ti hry? Vyhoď dalších pár tisíc za novej hardware. Věř nebo ne, kolem počítačů se motám cca 22 let a prozatím nejhorším mrhačem výkonu na kterej jsem za tu dobu narazil je PC. Brzy vyjde PS-3 a vzhledem k tomu, že má zhruba osminásobek výkonu dnešního PC a konzole maj líp koncipovanej engine, je Sony na minimálně 7 let v pohodě. a to nemluvím o faktu, že se AMD i Intel dostali na hranice možností procesorů této koncepce a 2, nebo i 4 procesory v jednom jádře jsou pořád málo.
13.5.2005 12:35:47   0.0.0.xxx 6668
Představení PS-3 je příští týden a vzhledem k tomu,že výkon dnešních compů je cca 30 mil.výpočtů/sec a PS-3 jich má 240 milionů máš co dělat Kup si comp z TOP 500, pak máš šanci
2.8.2005 18:21:46   84.47.0.xxx 6570
Ak sa niekomu nepaci hrat PC hry tak mu staci emulator a moze si zahrat hry zo vsetkych konzol. A pc hry na kozole sa asi tazko hraju, kedze konzoly maju horsi hardware ako PC-Nulova moznost emulacie PC na konzolach.
15.8.2005 07:56:47   62.24.72.xxx 6968
Vazne nevim, ale existuje snad dnes nejaky fungujici emulator PS2 nebo XBOXu?
4.8.2005 09:46:51   84.47.105.xxx 6569
Niečo vám poviem o PS2 hrách. Neviem , či je takáto situácia aj na Ngc a X- box , ale PS 2 ma úplne sklamala.Kúpil som si ju preto, že som nemal nervy na vylepšovanie počítača na hry.Nové hry šli na mojom PC pomaly/fps/ a tak som sa rozhodol pre konzolu PS2 , však vraj na konzolách ide všetko rovnako rýchlo.Aj najlepší titul na PS2 ak Metal gear solid 2:Sons of liberty sa nevyhol miestami škubaniu obrazu.Tak ako nájdem aspoň jeden titul , ktorý by šiel perfektne plynule???Možno by som lepšie spravil keby so si kúpil ngc alebo x- box.Možno aj u týchto konzol je to nakoniec to isté.Z tejto skúsenosti som radšej za pc , pretože tu existujú aspoň ideálne hw požiadavky pre plynulú hru aj keď na druhej strane treba vylepšovať počítač a to stojí nejaké tie peniaze. Možno to súvisí s vývojármi alebo vydavaťeľom hry ale ak toto dokáže konzola určená priamo na hry tak je to hanba...!!!
9.8.2005 19:10:39   82.119.118.xxx 6971
Ono perfektne plynulo je dost nepresne, a individualne. Vedsina hier na PS2 ide plynulo cca. 90% casu obcas vsak nastane zasklbnutie. (toto je sposobne napr. opotrebovanim DVD-media ci mechaniky ci ine.) potom su tytuli ktore idu tiez plynulo, len obcas akoby posekavali. (moze byt sposobene prevodom z NTSC na PAL, kde je prevo casto spomalenie hry z 60Hz na 50HZ + popripade aj tucne cierne pasy). Mno a samozrejme aj sekanie sposobne slabym vykonom .. co je bezne aj na PC. (hra ide plynulo, ale v narocnej scene klesne FPS pod prijatelne minimum.) Samozrejme daktore hry exteemne sklbaju, ale o tych som ani nevravel a na mysli som mal obcasne trhnutie, docitanie ..ci podobne.
Hra ktora na 100% netrha ... skuste GOW (God Of War) !!! ..dokonca nema ani nahravacie pasaze. (dost unique)
5.8.2005 11:11:56   80.95.113.xxx 7266
Je to šitý na míru jiným lidem, než těm co chodí na tyto stránky. Uvědomte si že né každej se doma zabejvá počítačema, každej nechce mít doma elektrárnu jako je každé PC. Někdo chce mít doma od počítaču klid, chce jen malou krabičku na hraní s dvouma kabelama...
21.9.2005 18:34:02   84.242.95.xxx 6667
Neříkám, že konzola je úplná blbost a úplně na nic, ale, když to porovnám, co teď dělám: Sleduju net, poslouchám hudbu a zároveň mi běží DCčko, na kterým si něco stahuju, pak sem ještě kdykoliv schopný přijmout e-mail, zprávu přes ICQ a nebo volání přes skype a ještě pár dalších věcí, dokážete to na konzoli? Ne. Pokud vím, tak z těchle věcí dokážete jen net a hudbu. Taky pokud si chcu něco zahrát, stačí párkrát hejbnout myší a momentálně šestkrát zmáčknout její levé tlačítko (případně víckrát, když určitá hra potřebuje CD (všechny mám totiž v PC jako obrazy :-))), což je oproti lezení někam k televizi, výměna CD nebo DVD v konzoli rozhodně pohodlnější. Samozřejmě má konzole i své lepší stránky (třeba skladnost a možnost hraní víve hráčů na jedné konzoli (to ale u některých her není problém ani na PC)), ale přece jen mám radši PC, na kterém mimo jiné mohu i pracovat (vím že konzole k tomu nebyla určena, ale někdy se přeci jen stane, že chcete třeba něco hezky napsat, protože to třeba posíláte někam na úřad a podobně a to konzole neumí) a i na mé sestavě (která mě stála mírně nad 10.000,-Kč) jede úplně všechno, co jsem kdy doma měl, sice něco na slabší detaily, ale na slabší detaily jedou konzoláci vlastně furt. Takže jsem spokojenej a říkám, kdo chce něco víc, tak berte PC :-).
9.11.2005 20:49:29   85.193.5.xxx 6665
Příjde mi trochu naivní porovnávat PC s herní konzolí. A ze všeho nejvíc se bavím tím jak někdo říká: konzole je na nic, PC je lepší. Ale napadlo Vás v čem je lepší? Samozřejmě net, ICQ, E-mail, hry, filmy Office.... Ale konzole je primárně určená těm, kteří se chtějí jen pobavit, na půl hodiny pustí konzoli a to jim stačí. Proč investovat 20tis. do průměrného počítače a omezovat nastavení grafiky, když si může za šest tisíc jednou za tejden zahrát hru v super kvalitě. Jiná otázka je jestli se mu to časem vyplatí. Konzole jen vyplňují jistou mezeru na trhu. V žádném případě nemají být konkurentem. Spíš bych to nazýval tak, že dosahují možností dnešních PC. Tuhle větu zvolil autor trochu nešťastně. To je to samé, jako kdyby někdo tvrdil, že nepotřebuje TV, protože má v počítači TV kartu. :-) Samozřejmě má v zásadě pravdu, ale obdivuji ty co se dívají na film, na 17“ monitoru. To je podle mne mnohem větší hovadina! Dávám přednost křeslu a DVD přehrávači s plazmovou televizí před monitorem a dřevěnou židlí. Já vím, že Vaše PC DVD mechaniku, moje jí má taky..
24.12.2005 11:08:42   83.148.57.xxx 5456
já osobně si myslim, že je každýho věc jestli si koupí PC nebo PS2, popř.X-Box, ale to si lidi musej říct, na co to chtěj. to znamená, že tyhle věci se porovnávat NEDAJ. já mam třeba PC i PS2, ale konzole je lepší v tom, že se s nim fakt nemusim zlobit, nechce instalace her, NEMUZE TO SPADNOUT...žádný postupný zpomalování s přibývajícím softwarem, neni bordel na disku,.......PRO ME JE WINNER KONZOLE...
24.3.2006 09:30:03   84.47.1.xxx 4537

Viem že vela PC zastáncov zatratí konzolu pr PS2 pre slabý výkon, ale nie je to pravda.To že niektoré hry posekávajú a že snímková frekvencia FPS klesne pod minimum nie je chyba hardvéru teda konzoly, ale závisí od vývojárov hier.a kôli zložitosti CPU konzoly iba málokomu sa podarí dostať z konzoli maximum! Príklad hier ktoré idú perf plynule WRC 2, Ratchet an Clank, Formula1 .Príklad hier , ktoré posekávajú prípadne poriadn sekajú min FPS Half life Medal of honor frontline.
Pre plynulosť hry treba vedieť ideálne využiť
potenciál konzoly/hardvéru .V prípade PC sa mi viac páči luxusné ovládanie hier z pohladu vlastnej osoby klav+myš , ale čo už každá platforma má svoje pre aj proti

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.