Hlavní stránka Multimédia Elektronika DV střižna: Hercules DV Action! PRO
DV střižna: Hercules DV Action! PRO
autor: Novotný Viktor , publikováno 5.1.2003
DV střižna: Hercules DV Action! PRO
Firma Hercules vyšla tímto výrobkem naproti těm uživatelům, kteří chtějí zpracovávat své digitální video sami. Na tom by nebylo nic zvlástnoho, kdyby k této sadě nebyl přibalen unikátní střihový kontrolér, který normálně bývá k vidění u výrobků mnohokrát dražších. {mospagebreak title=Balení a instalace} 

DV střižna: Hercules DV Action! PRO

Již na první pohled mně oslovil robustní ovladač Shuttle PRO, který doslova kouká okýnkem z krabice ven. Po jejím otevření jsem zjistil, že uvnitř se skrývá jěště malá PCI karta – IEEE 1394b (FireWire / SONY iLink) Controler, dvě CD (na prvním je Ulead Media Studio Pro 6.5 SE s ovladači pro DV camcorder a na druhém CD Ulead Cool 3D a Adorage Magic, což jsou plug-iny do Media Studia + další ovladače) a kabel pro připojeni kamkorderu přes IEEE 1394.

Instalace

DV střižna: Hercules DV Action! PRO

Sadu jsem instaloval na celkem tři operační systémy, navíc na čtyřech sestavách. Musím přiznat, že co do pohodlnosti byla nejlepší instalace na Windows XP Profesional, což je svým způsobem pochopitelné, protože tento systém si již vše najde sám a hlavně obsahuje (!) již potřebné ovladače.
Na Windows 2000 Profesional proběhla instalace také celkem poklidně, až na to, že ovladač pro IEEE 1394 Host Controler musel být samostatně nainstalován z CD - Shuttle PRO si i zde systém našel sám.

DV střižna: Hercules DV Action! PRO


Na Windows 98 SE byla instalace o to složitější, že systém sám nenašel nic (to však není vina Herculesu) - PCI OHCI Compliant IEEE 1394 Host Controler jsem mu musel dát vyhledat a pak i ovladač pro Shuttle PRO. Windows 9x se pro solidní práci s videem navíc vůbec nehodí (už kvůli limitu 2GB max. velikosti souboru).

DV střižna: Hercules DV Action! PRO


Po instalaci ovladačů nastalo ono instalování software, tady již nebyly žádné problémy a každý z uvedených operačních systémů instalaci zvládl bravurně.

{mospagebreak title=Software, část 1}

Jak již bývá zvykem v této cenové kategorii, karta je pouhý řadič a k ní je bundlovaný software (například u Pinnacle je dodáváno jejich Studio 8) - zde je karta bundlována se softwarem vypsaným níže.

DV střižna: Hercules DV Action! PRO

Adorage Magic 2LE

DV střižna: Hercules DV Action! PRO

Jde o prográmek k efektům, které jsou určeny jako plug-iny do Media Studia. I nezkušený uživatel si zde může vyzkoušet tyto efekty, aniž by spouštěl nějakou složitější aplikaci, třeba Media Studio. Je zde možné demonstrovat, jak moc je digitální tvorba neomezená a že vše závisí prostě jen na Vaší fantazii. Efekty zde jdou upravovat jako při skutečné práci ve video střižně, je možné exportovat do mnoha obrazových sekvencí a video souborů, například jmenujme Indeo Video 5.10, Tiff image sekvence. Jako výchozí pro vaše pokusy s efekty jsou zde dva snímky ve formátu *.jpeg.

Ulead Media Studio

Jak již bylo řečeno, jde o povedený software, který dává vlastně celé kartě neuvěřitelnou digitální moc. U firem jako je Pinnacle či Canopus je zvykem, že všechny funkce ovládá jediný program - zde je vše řešeno pomocí tří samostatných programů. Video Capture, Audio Editor, Video Editor

Video Capture

DV střižna: Hercules DV Action! PRO

Před editováním jakékoliv video sekvence ji musíme nejprve dostat na disk do souboru. Například u Pinnacle Studio 8 to řeší přímo studio samo pomocí své sekce Capture (zachytávání). Zde nám k tomu slouží program „Video Capture“ – zachytávání videa. Před jeho spuštěním je nutné spustit také DV Camcorder, nejlépe v režimu VCR (přehrávač). Po spuštění „Video Capture “ – nastavíme vlastnosti zachytávaného videa. Po kliknuti na tlačítko „REC“ nám je totiž program nabídne pokaždé. Můžeme zde nastavit, kam se bude video ukládat, v jaké kvalitě se bude ukládat a jak velký úsek budeme zachytávat a zda se nám zachytávání ukončí po uplynutí zvoleného času, nebo ukončíme zachytávání sami pomocí klávesy ESC.

Nyní již můžeme směle zachytávat (připomínám však, že je doporučeno video ukládat na jiný pevný disk, než na kterém máme nainstalován operační systém). Po stisku tlačítka ESC či po uplynutí zvoleného intervalu, máme již k dispozici náš video soubor v adresáři, který jsme si na začátku zvolili. Ve „Video Capture“ si ho samozřejmě můžeme i přehrát – stačí stisknout tlačítko Play na lište ve spodní části aplikace.

{mospagebreak title=Software, část 2}

Audio Editor

DV střižna: Hercules DV Action! PRO

Editaci zvuku zde zastává tento prográmek, který snad není třeba popisovat. Jedná se o klasický zvukový editor a každý z nás už někdy určitě v nějakém takovém dělal. Viz obrázek.

Video editor

DV střižna: Hercules DV Action! PRO

Video editor bývá opravdovým srdcem střihacího programu – ať už mám na mysli dodávanou sadu tradiční Pinnacle Studio 8 či samotného krále v tomto oboru a to Adobe Premiere.
Hned při vstupu nám Ulead Media Studio 6.5 dá vybrat v jakém formátu a rozlišení videa chceme pracovat, je to tak trošku opsaný postup (profily) z mého nejoblíbenějšího střihacího programu Adobe Premiere. I zde je pracovní plocha rozdělena – v horní polovině: okna Preview, Source a okno s roletkovou nabídkou efektů, přechodů a filtrů. V spodní polovině: Timeline.

Okno Preview slouží pro přehrávání náhledu z time-line a když máte kameru v režimu VCR připojenou k TV, tak je tento náhled zobrazován pomocí této kamery na TV-monitor. To je funkce, která tuto kartu vyzdvihuje do třídy semi-profi střižen, protože právě až zde je možný potřebný náhled na TV-monitoru. Je to poprvé, co tuto funkci vidím u setu z této cenové kategorie – čímž má tato karta u mne jednoznačné plus při hodnocení dovedností. Samozřejmě nemůžeme očekávat, že všechny střihy budou zobrazovány real-time, dochází zde k malému mezi-výpočtu závislému na výkonu Vašeho PC (viz také testy sestav níže). Nicméně je to krok kupředu, kterým firma Hercules umístila tuto kartu výš, než jen do třídy ryze amatérské.

Okno Source slouží pro úpravu a trimování zdrojového materiálu a prohlížení media knihovny. V obou oknech se výborně uplatňuje Shuttle PRO a využívá se zde možnosti nedávno dostupné jen profesionálům a to procházení záběrů pomocí shuttlem volitelné rychlosti ( na to je to „kolečko“ – na které se mne mnozí ptají k čemu slouží ). Toto je druhé plus, které ovlivňuje recenzi.

Okno s roletkou nabídky, jak je zvykem u Premiere, je zde možné volit pomocí roletky, s čím budeme momentálně pracovat.     ( filtry, přechody, media knihovna….)
Time – Line Okno, moje oblíbené místo ať už tvořím v jakémkoli programu, protože právě zde se vše mixuje a prolíná, no zkrátka tvoří se nové multimediální dílo. Opět je zde patrná podobnost s premierou. Jsou zde dvě vrstvy ( osy ) videa, mezi které se vkládají střihy a další tři vrstvy pro grafiku, titulky, případně také video sekvenci. Ke všem těmto vrstvám jsou přiřazeny audio vrstvy.
Jako první pokus nám postačí dvě video sekvence (vytvořené ve Video Capture) a jeden zvolený střih. Umístíme tyto prvky do time-line a hned si můžeme vyzkoušet okno Preview    a jeho spolupráci s naší kamerou. Nebo experimentovat s exportem videa třeba pomocí Ulead DVD Plug-inu a to jako DVD či SVCD … nakonec můžeme vyzkoušet samotný export videa na pásku. (pokud máme otevřený DV-IN v naší kameře)

Ulead Cool 3D

DV střižna: Hercules DV Action! PRO

Vybavit kartu tímto programem byl opravdu mistrovský kousek, v této cenové kategorii je to trošku zlom do vyšší třídy. Tento prográmek Vám umožní udělat si vlastní 3D animaci a vyexportovat do video souboru a tento můžeme následně použít v našem multimediálním díle. Export videa pro potřeby DV je nutné nastavit na 720x576 pixelů s 25snímky za sekundu. Formát pro Evropu je většinou PAL.

{mospagebreak title=Shuttle PRO a závěr}

DV střižna: Hercules DV Action! PRO

A to nejlepší na konec - Shuttle PRO je skutečně mistrovský nástroj hodný profesionálů. Tato karta je totiž jediná na trhu, ke které se Shuttle PRO v bundlu dodává a já to vidím na třetí plus.

DV střižna: Hercules DV Action! PRO


Je k němu dodáván program, ve kterém si můžete navolit co bude které tlačítko zastávat za funkci a hlavně udělat takovéto nastavení pro každou aplikaci zvlášť.

DV střižna: Hercules DV Action! PRO


Tlačítka na shuttle jsou přizpůsobena pro vkládání malých popisků, co které tlačítko znamená, přímo pod ochranný průhledný kryt tlačítka. Což skutečně oceňuji, všichni si jistě vzpomeneme, jak se dříve musela tlačítka označovat svépomocí a docházelo k častému osahání nápisů, zde je tento problém pomocí toho průhledného krytu plně odstraněn. Konečně již zmiňované „dvojité kolečko“ – sloužící pro trimování záběrů, či k procházení materiálu půl snímek po půl snímku.

Jak rychle pracuje DV Action! na výkonnostně rozdílných sestavách?

Jaký by to byl test kdyby se testovalo jen na jednom PC ?. Právě proto jsem zvolil sestavy, které si myslím že odpovídají tomu co má každý z nás doma. Porovnejte si tedy jak by mohla tato karta pracovat právě Vám.

  1. 2. 3. 4.

Sestava

PIII 900MHz
GF2 MX400
AthlonXP 1700+
GF2 MX400
AthlonXP 2000+
GF4 440 MX
 P4 3,06
GF4 Ti4600
Efekt - čas 40 s Výpočet trvá v minutách: Výpočet trvá v minutách: Výpočet trvá v minutách: Výpočet trvá v minutách:
Stretch 4:56 2:22 2:03 0:57
3D 5:19 2:35 2:19 1:01
Build 3:09 1:22 1:27 0:27
Clock 3:38 1:57 1:30 0:55
F/X 3:41 1:71 1:31 0:51
Peel 3:09 1:55 1:25 0:54
Push 3:39 1:24 1:24 0:51
Roll 4:50 2:28 2:05 1:31
Slide 3:37 1:44 1:28 1:01
Wipe 2:37 1:42 1:27 0:52
Adorage 7:07 3:59 3:07 1:35

Závěr

Když jsem si nakonec sečetl všechna plus, které jsem zde zmínil, nemohu říci nic jiného, než že tato karta překonává hranici amatérského zpracování a v mnohých směrech je rovna semi-profi kategorii. Když bych měl v dnešní době poradit někomu kdo s digitálním videem teprve začíná, nemohl bych říci nic jiného, než DV Action ! PRO, je ten pravý nástroj pro začátek Vaší digitální kariéry. Ač toto balení tvoří pouhý řadič PCI OHCI Compliant IEEE 1394 Host Controler, je s kombinací výborného software a profesionálního Shuttle PRO dost silný editační nástroj.

Koncová cena: 4490 Kč bez DPH
Zapůjčila firma: SWS a.s.

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
5.1.2003 23:56:19   0.0.0.xxx 3332
Nejak me na zacatku clanku chybi co se vlastne testuje. Kdyz si to tak po precteni shrnu, tak v krabici dostanu par programu, IEEE kartu a ten ovladac - mozna by se hodilo zacit prave tim ovladacem, ktery toto baleni dela "exkluzivnejsim" a ne jej uvezt az na konci.
6.1.2003 09:52:00   0.0.0.xxx 3536
Mozno mi to hned rano tak dobre nemysli, ale neviem prist na to, co je cas 4:93 alebo 0:95. To ako styri minuty a 93 sekund??
6.1.2003 09:55:41   0.0.0.xxx 3236

Vypada to slusne, dokonce bych na to mel, zase tak drahy to neni, jeste ale mit na digitalne kameru... http://www.pctuning.cz/Forum/skins/default/images/emotions/emotion-5. gif" border=0 name=img5>

6.1.2003 10:46:49   0.0.0.xxx 3536
Hecules pribalil ke klasicke 3 portove IEEE 1394 karte jen software a "joystick" pro lepsi ovladani, nebo ta jeho karta umi vic nez treba KOUWELL 1582V - 3x IEEE 1394 za cca 1000 CZK?
6.1.2003 11:45:33   0.0.0.xxx 3235
Jo umí víc, proto je tam ten softwar a ten ovladač :-D
6.1.2003 13:29:47   0.0.0.xxx 3636
Slisel jsi nekdy o rceni "Jako tresinka na dortu" ?? tak to melo byt prave tohle...
6.1.2003 13:32:08   0.0.0.xxx 3734
ano presne tak ... mozna to mohlo byt i v jinem formatu - resp prevedeno ... ale ta tabulka byla ode mne o dost obsahlejsi - jenze vedeni se ji rozhodlo z nepochopitelnych duvodu zkratit ... v opriginale bys to pochopil mozna lepe ..
6.1.2003 13:34:13   0.0.0.xxx 3636
Hele pokud mas doma alespon neco jako Video 8 - tak se da jednoduse dokoupit prevodnik A/D ( analog - digital ) tusim okolo 5tis .. a mas vystarano. na druhou stranu ale digital je porad digital a z analogu je ten prevopd vzdycky znat a vic ci min.
6.1.2003 13:36:54   0.0.0.xxx 3635
Nevim co je presne za cip v te co zminujes .. ale ten co je pouzity na tehle herculesce je o dost rychlejsi nez jakej sem zatim videl .. a to mluvim i o kraly v teto technice Pinnaclu ..
- Proste da se rici ze neni cip jako cip..
6.1.2003 13:47:34   0.0.0.xxx 5337
Jinak klidne se tu muzete zeptat na cokoli co Vas ohledne digitalniho videa zajima ... a pokud to bude mozne bude i v diskuzi kategorie digitalni video ..
6.1.2003 14:17:53   0.0.0.xxx 3635

Já to zatím řeším přes TV-tuner. Používám Adobe Premiere a za nic bych jí nedal. Mně to zatím stačí. Kdyžtak mám ješte Firewire port na Audigy. Pokud si něco chci nahrát digitálně, půjčim si kameru ze školy

6.1.2003 14:18:20   0.0.0.xxx 3633
Pred nekolika mesici jsem si koupil radic Kouwell za 850,- s DPH a dostal jsem k nemu kabel pro pripojeni kamery a software Ulead Video Studio 6 SE, ktere mi pro strihani vlastniho videa zcela postacuje. I kdyz je software snadno ovladateny i zacatecnikem, rozhodne si myslim, ze mu pro domaci zpracovani videa nic zasadniho nechybi. Ale ma mnohem priznivejsi cenu. Navic radic ma jeste ctvrty interni port (i kdyz sdileny s jednim vnejsim, ale kolik z nas vyuzije vsechny tri najednou?) Sve sestrihane filmy si archivuji ve formatu DivX se zvukouvou stopou v mp3 a jak jsem jiz napsal - nemam namitek.
6.1.2003 14:34:49   0.0.0.xxx 3536
Ja ti tvuj nazor nevyvracim - jen rikam ze tahle karticka ma sakra rychlej cip a kdys si vezmes kolik stoji ShuttlePRO samotne - tak je ta cena jeste lepsi nez ten Kouwell
6.1.2003 14:37:32   0.0.0.xxx 3433
Je mi to jasny - reseni je v dnesni dobe samozrejme spousta a jak jsem tam jiz psal Premiere je muj nejoblibenejsi nastroj ... ja muzu v tomhle jen rici ze kdys bys do budoucna planoval koupi neceho na urovni - tak je tohle dost dobra volba..
6.1.2003 17:45:31   0.0.0.xxx 3535
jo aha, o třešničce na dortu jsem už slYšel, ale i tak mě to připadlo divné...jen můj názor.
6.1.2003 20:53:52   0.0.0.xxx 3936
A je ten ShuttlePRO tak dulezitej, ze ho cenis na tolik penez?
7.1.2003 07:03:31   0.0.0.xxx 3736
Je uvedený software ve full verzi? Kdysi jsem kupoval kartu DV Raptor + Ulead Media Studio 5 za 28 000 Kč.
7.1.2003 09:59:17   0.0.0.xxx 3335
Myslim, ze v clanku byl opomenut jeden dulezity faktor, tedy pouzity kodek. Pokud vim, Hercules zadny svuj nema a tak je treba pouzit default Mrkvosofti, ktery je dost pomaly. Dale jsem netzaregistroval, jesli to ma plug-in napr. pro vyse zminenou Premieru, pokud ne, take to kartu degraduje. Mel bych jinou volbu. Pravda o trochu drazsi a bez ShuttlePro, ale s firemnim FAST kodekem, bundlovanou Premierou 6LE, moznosti levne dokoupit plnou Premieru 6.5 a pluginem pro UleadMediaStudio a take se tremi firewire porty. Je to Fast DV.Now-Lite, ted se tusim prodava asi za 5080,- bez DPH v koncove cene. Mam ji doma a jsem spokojen.
7.1.2003 12:58:01   0.0.0.xxx 3436
Tohle je optimalni balik pro vsechny, kteri si koupili DV kameru a nevi jak na spojeni kamera+pocitac.
Kolik obycejnych lidi si muze koupit Premieru za 30 tis?
Myslim tim ty, co nechteji mit doma kradeny soft..

Ja osobne pouzivam SB Audigy jako firewire radic a vsechno ostatni delam v produktech od Adobe. Ulead mi nejak k srdci neprirostl. Ale verim, ze se jedna o hoodne kvalitni soft.

Mel bych jeden dotaz. Nevite, jak donutit premieru, aby pouzivala jine audio kodeky nez jake tam jsou dane? Jedna se mi primo o mp3 nebo ogg pri konverzi do divx.
7.1.2003 12:58:43   0.0.0.xxx 3533
Tohle je optimalni balik pro vsechny, kteri si koupili DV kameru a nevi jak na spojeni kamera+pocitac.
Kolik obycejnych lidi si muze koupit Premieru za 30 tis?
Myslim tim ty, co nechteji mit doma kradeny soft..

Ja osobne pouzivam SB Audigy jako firewire radic a vsechno ostatni delam v produktech od Adobe. Ulead mi nejak k srdci neprirostl. Ale verim, ze se jedna o hoodne kvalitni soft.

Mel bych jeden dotaz. Nevite, jak donutit premieru, aby pouzivala jine audio kodeky nez jake tam jsou dane? Jedna se mi primo o mp3 nebo ogg pri konverzi do divx.
7.1.2003 13:45:55   0.0.0.xxx 3535
Jo vsak ja sem jen zduvodnoval to proc je to az na konci ... jinak za to i<->y sorry - psal jsem to v rychlosti ...
7.1.2003 13:49:11   0.0.0.xxx 3636
Rozhodne je tak cenny - protoze pokud delas nejaky vetsi projekt a nadefinujes si zkratky na tlacitka a k tomu jeste ta moznost pomoci toho navigatoru projizdet sceny ... tak si zkratis cas ve kterem na tom projektu pracujes. No a o cem jinem je dnes politika prace nez o efektivnosti...
7.1.2003 13:50:24   0.0.0.xxx 3635
nez o efektivnosti ( se to tam nejak neveslo ... )
7.1.2003 13:52:22   0.0.0.xxx 3634
ano me zapujcena verse byla full .. a myslim si ze s jinou se prodavat nebude.. co se tyce DV Raptoru myslim si ze lepe pracuje v prostredi Adobe Premiere...
7.1.2003 13:58:22   0.0.0.xxx 3535
Bohuzel v Ulead se pocita s defaultnim kodekem ... ale jen tak jsem si skusil dat tu karticku do sve masinky s Premiere a bez problemu .. a tam uz to pracuje s tim cim disponuje software ... ja mam premiere prehlcenou vselijakejma kodekama protoze dene pracuji v nejruznejsich formatech ... a muzu jen potvrdit ze tato karta se plne podda premiere ... samozrejme ze nemuzeme cekat realtimove vystupni moznosti... ale dost slusnej projekt s tim udelat jde.
7.1.2003 14:02:45   0.0.0.xxx 3636
Samozrejme to jde ... ale jedna se o plug-in Xvid ... ale nejsem si plne jist jestli je volne siritelny ci ne .. nam byl dodan v balicku kodeku, ktere pravidelne dostavame do naseho video studia ...
7.1.2003 14:06:06   0.0.0.xxx 3736
Koukam ze je to tu dvakrat - tak toho vyuziji a zdelim Vam to na co mne ted upozornil kolega .. Xvid jako kodek je úpri volne siritelny a pri i legalni .. takze podle mne zapomente na Divx a preorientujte se na Xvid .. protoze ma temer stejne vysledky mnohdy i lepsi.
8.1.2003 06:33:29   0.0.0.xxx 3635
Jen tak pro upresneni mezi Ulead Media Studio a Ulead video studio je docela rozdil.
8.1.2003 07:03:25   0.0.0.xxx 3735
Plugin pro Premiere od sestky neni potreba.V 5.1 to bylo slozitejsi.Jinak ohledne ceny-rozhodne si nemyslim ze je to predrazene.Cena je dobra.Co se tyka SW.Ulead MSPro SE-to SE patrne znaci,ze neni plny.Pouzivam Ulead MSPro od verze 5 a k levnejsim kartam se vzdy pribalovala nejaka VE/SE verze.Ale da se to v pohode prezit,protoze hlavnim rozdilem oproti plnemu baliku je absence modulu VideoPaint,ktery by bezny uzivatel stejne nevyuzil(editace/malování jednotlivých snímků)
8.1.2003 10:28:26   0.0.0.xxx 3534
jo jo to je v podstate fakt - ale budme radi ze to neni jen verse LE ...
8.1.2003 10:29:18   0.0.0.xxx 3634
je to tak ale budme radi ze to neni treba verse LE
8.1.2003 10:30:47   0.0.0.xxx 3636
A kdo tu tvrdil ze je to to same ?? jasne ze je to rozdil ...
8.1.2003 10:33:51   0.0.0.xxx 3534
No jasne ze je to rozdil dit je to uplne jiny programovy balik ... nevim kdo tu tvrdil ze je to to same ale ja teda ne ..
8.1.2003 10:38:14   0.0.0.xxx 3434
No tak sem sem vkladal odpovedi a pokazde mi to nahlasilo - ze to nebylo pridane ... a jak ted koukam je to tu ... tak sorry vsem ze je to tu vicekrat ..
8.1.2003 21:04:05   0.0.0.xxx 3436
O jaké rychlosti chipu a realtime výstupech tady básníš? Hardwarově jde o obyčejnej FireWire řadič, kterej prostě kopiruje dig. data 1:1 a nic jinýho neumí (jak rychlejší?), tak prosím nemať lidem hlavy. Navíc klasikou je dozajista chip od TI, s nímž např řadič Kouwell 582V2 za cca 1000,-Kč včetně daně + bundle soft. + kabel zcela vyhovuje pro jakéhokoliv občasného amatéra. Bezesporu zde jde o zajímavý kousek, ale bude-li někdo chtít oprávdu videu věnovat čas, potřebuje stejně úplně něco jiného ... Jinak článeček zajímavý.
9.1.2003 15:52:04   0.0.0.xxx 3333
To je opravdu hloupost rikat "...jak by tahle karta mohla pracovat prave vam..." - v tomhle pripade je rychlost renderingu jen veci kvality softwaru a vykonu CPU. Pak jsem v teto diskusi cetl, ze "...pouzity cipset je rychlejsi nez..." - v tomhle pripade neni dulezita rychlost (ta je dana standardem), ale kompatibilita a ta je garantovana vetsinou editoru pro cipy TI (drive byly opravdu s nekterymi problemy). Jinak je Hercules zajimavy opravdu cenou - ja kupoval Shutle Pro za 5000,- a to jsem jej mel levneji. A navic...Media Studio a Adorage jsou jiste lepsi volbou do budoucna nez Video Studio apod .
9.1.2003 17:13:59   0.0.0.xxx 3536
Ja jen rikal svoje poznatky ... proste kdys to porovnam s kartama treba Pinnaclu ktery by mely mit taky "jen obycejnej" cip ... tak rikam ze je tam ta moznost nahledu na TV ... to je vse ... a k realtimu sem rikal jen to ze se to tu samozrejme neda cekat ... a nikomu hlavu nematu - aspon pokud vim ... Co se tyce "plne se videu venovat" - tak to me povidej co je vsechno potreba - mam Video studio - ktery je jako regionalni studio TV Nova ... jinymi slovy mame televizni vybaveni..
9.1.2003 17:18:51   0.0.0.xxx 3635
Ja tim testem renderingu - chtel jen lidem ukazat - jak to asi slape - bylo to urceno spis pro lidi kteri se rozhoduji co koupit ... ale bohuzel ta takulka mela byt rozsahlejsi a proti me vuli byla zmensena ... co se tyce rychlosti a moznosti cipu .. uvedom si ze standard ma vzdy dve hranice "Horni" ( lepsi ) a "Dolni" ( horsi ) a tim sem jen chtel rici ze tedle cip je na te horni ... Smostatnou kapitolou je ta cena ... jak rikas - takhle v bundlu je to za vybornou cenu - pro cloveka ktery by chtel zacit delat video na PC .. je to podle mne dnes nejdostupnejsi volba ..
13.1.2003 13:42:20   0.0.0.xxx 3534
Dotaz na neco trochu jineho. Nejak nemohu nikde najit, jaky je zasadni rozdil mezi recenzovanou kartou a jinou kartou Hercules DV Action DVD Edition. Je cenove podstatně levnejsi, ale proc? Je v nich takovy rozdil?
13.1.2003 19:09:38   0.0.0.xxx 3433
No osobne sem tu druhou kartu nevidel - ale nebude to treba tim ShuttlePRO ??
20.1.2003 14:57:35   0.0.0.xxx 3534
Vážení přátelé,
prosím vás o několik informací:
co chci:
1) chci nahrávat TV do počítače a následně ukládat na DVD disky, tak abych je mohl přehrávat na stolním DVD a normální televizi.
2) chci dostat do počítače své vlastní nahrávky z digitální kamery a poté je editovat (stříhat, přidávat jiné zvuky atd.) a poté opět vypálit na DVD.

co potřebuji?

Mám za to, že mi bude stačit graf. karta ATI all in Wonder 8500 a poté už jen software, je to správně?
Děkuji moc za odpovědi.
Ada
20.1.2003 18:16:16   0.0.0.xxx 3536
Zalezi na tom jak moc se tomu budete chtit venovat ... pro uplne zacatky to jiste staci ... ale samozrejme jak rikam s jidlem roste chut a urcite budete chtit casem delat nejake vetsi veci a necekat na zdlouhavy vypocet treba pul dne - pak uz budete muset sahnout po necem drazsim .. nez ja "jen" grafika ...
22.1.2003 08:42:15   0.0.0.xxx 3634
ufff tak jsem teda pěkně zmatenej, tahle karta od Herculesu je obyčejnej Firewire řadič, alespoň podle informací ze 100 mega (www.100mega.cz). Pokud bych tedy koupil pouze řadič a software si někde pokoutně sehnal je to samé? Odpovídal by tomu i autorův text v kapitole 2.
22.1.2003 17:38:37   0.0.0.xxx 3534
No v podstate je to fakt - ale samotne shuttlePRO stoji v nejlevnejsi variante 4100,- bez dane ... tak mi pak rekni jestli se tedle bundl nevyplati ?
12.4.2004 13:11:53   0.0.0.xxx 3234
Marně jsem sháněl info, jestli tato střižna podporuje formát 16:9. Zkoušel jste to někdo? Předem děkuji. H.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.