Hlavní stránka Multimédia Elektronika Exkurze továrnou Foxconn v ČR na výrobu serverů HP
Exkurze továrnou Foxconn v ČR na výrobu serverů HP
autor: Ondřej Košťál , publikováno 5.7.2010
Exkurze továrnou Foxconn v ČR na výrobu serverů HP

Společnost Foxconn je největší světový výrobce elektroniky a počítačových komponentů. Málo lidí ale ví, že společnost má dvě továrny i v ČR. Mají na starost skládání serverů a osobních počítačů pro společnost Hewlett-Packard. V té nejnovější jsme se byli podívat a nabídneme vám celou prezentaci od HP a exkurzi moderní továrnou.


Pozváni jsme byli do nejnovější továrny Foxconnu v České republice, konkrétně v Kutné Hoře. Stavba této továrny započala v listopadu roku 2009 a byla dokončena v květnu roku 2010. Po dokončení se ihned začala rozjíždět výroba, která dosáhne plného nasazení v prosinci. Prozatím je v provozu jedna hala ze tří.

Exkurze továrnou Foxconn v ČR na výrobu serverů HP

Továrna ale nebude vyrábět produkty Foxconnu, vlastně nebude vyrábět vůbec nic. Celá práce bude spočívat ve skládání serverů z ejdnotlivých komponentů, které se budou prodávat pod značkou Hewlett-Packard. Foxconn chce do konce roku zaměstnat 700 pracovníků, kteří musí mít ukončené středoškolské vzdělání a umět komunikovat v angličtině na odborné úrovni.

Exkurze továrnou Foxconn v ČR na výrobu serverů HP

Když jsme dorazili na místo, přišli si pro nás slečny, které nás odvedly na recepci, kde jsme nafasovali VIP karty. Zde jsme pár minut čekali a následně se přesunuli do konferenční místnosti, kde nás očekávali nejdůležitější lidé z HP – Jan Kameníček (generální ředitel), Pavel Klimuškin (ředitel divize ESSN), Jiří Lepka (produktový manažer ISS) a Konstantin Selucký (produktový manažer BCS).

Exkurze továrnou Foxconn v ČR na výrobu serverů HP
Bohužel jsem nenalezl mojí fotografii před prezentací, proto zde přikládám alespoň screen z ČT24.

Pojďme se tedy podívat, co si pro nás HP v prezentaci připravilo. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
64 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 23.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.