Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Cooler Master ERGO L – herní posez se správnými tvary
Cooler Master ERGO L – herní posez se správnými tvary
autor: Miroslav Ježek , publikováno 22.10.2020
Cooler Master ERGO L – herní posez se správnými tvary

Je-li člověk každý den přikován k židli u PC, měl by se aspoň pokusit být přikovaný pohodlně. Dnes to není žádná věda, možnosti široké, nabídka velká, jen ty zdroje bývají omezené. Jedna z takových židlí, která vám zdroje docela pocuchá a do rozpočtu zatne blyštivý tomahawk, je dnes recenzovaný hliníkový otesánek.


Úvod

Poslední měsíce jsem nějaký chromý na záda. Rehabilitace nepomohly, čarodějnice z vedlejší osady nemá pravděpodobně vystudovanou výšku v Bradavicích a její zájem o lazara na stole byl mizivý. Navíc má středověké a dávno překonané postupy, hrubé mozolnaté pracky a celková konfigurace toho rádoby zdravotnického ateliéru byla kuriózní. Inu, poučil jsem se, do těch bažinatých končin se znovu nevrátím a ta místní Vařena snad zbylé venkovany ušetří.

Tímto úchylným úvodem jsem se dostal k tomu, že pátrání po příčině bolesti mě navedlo na stezku k nové židli, která by mohla potíže zmírnit. I vybral jsem z nabídky firmy Cooler Master jejich top model ERGO L za bratru (sestru, strýčka) 19 tisíc kocourkovských kreditů a nařídil jsem Vaškovi, aby ji opatřil. Zprvu měl jako obvykle námitky, ale nic, co by nespravil dostatečný nátlak, běžné vydírání a pohrůžka násilím. Po nějaké době u mě přistála obří a zatraceně těžká krabice. Pojal jsem podezření, že tentokrát jsem na něco kápl a není ropa.

Cooler Master ERGO L – herní posez se správnými tvary

ERGO L je, jak bystří z názvu a pomocí dalších indicií vydedukovali, ergonomická varianta herní židle. Jsem rád, že nemá ten uniformní a dnes už trapný design závodní sedačky z auta. Dodnes nechápu, proč bych měl potřebovat boční vedení u domácí stolní židle. Díky tomu je opěrák užší a každý kdo nemá záda jako párátko je diskriminován, neboť záda se nemohou opřít celá a ramena jsou tlačena vpřed.

Cooler Master ERGO L – herní posez se správnými tvary

ERGO L se dejž to pámbu drží běžných a ověřených linií. Nabízí velké možnosti nastavení, má nosnost 150 kg a prodyšný sedák s opěrákem. Detailně prozkoumáme v dalších kapitolách. Co opravdu zaujme, je masivní hliníková konstrukce. Neumím věštit z lógru ani předpovídat budoucnost z hromady vypitých plechovek Rockstaru, ale hádám, že ten aluminiový ingot pár let vydrží a zdroj problémů se přesune k síťované výplni, kožence, švům, či mechanickým hejblatům.

Nyní ještě tabulka parametrů a rozměrů.

Cooler Master ERGO L – herní posez se správnými tvary

Cooler Master ERGO L – herní posez se správnými tvary

Dodatek - jak jsem psal, moje záda nejsou v úplně nejlepší kondici. Důvody ponechme stranou, nicméně zmiňuji to proto, že ergonomická židle může pochroumané tělo nutit do správných pozic, ale z důvodu dysbalancí nepohodlných. Test je tedy jako takový dost individuální. Někdo o fous menší a nezkroucený může mít úplně jiný sedací zážitek. S tím souvisí i doporučení židle pro lidi do výšky 180 cm, což o 10 cm přesahuji a nevměstnám se do ideální polohy. To je třeba brát v úvahu, protože některé výtky z toho plynou. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
18 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.