Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Jaký hardware přinesl rok 2019 a co nás čeká
Jaký hardware přinesl rok 2019 a co nás čeká
autor: Z. Obermaier , publikováno 30.12.2019
Jaký hardware přinesl rok 2019 a co nás čeká

Jako každý rok vám nabízíme přehled nejzajímavějších událostí a hardwarových novinek v roce 2019. Už podruhé v řadě je skokanem roku AMD, které rozvířilo zatuchlé vody procesorů. Intel se trápí, Nvidia zvolnila. Nové hry byly často zklamáním a VR pomalu umírá. A Bitcoin stále žije, ale blíží se zlom.


PCTuning se mění

Než se podíváme na dění v hardwarovém světě, začnu kapitolou, která se týká bezprostředně magazínu. Možná jste si všimli, že na PCTuningu už nevychází v každém pracovním dni nový článek jako dříve. Kvůli tomu nemůžeme otestovat vše, co bychom chtěli. Vím, že jsem zanedbal několik zajímavých procesorů od AMD, také mi ve frontě visí několik základních desek a disků, bohužel na ně není prostor. Všechny tyto testy se dostanou na web, ale u mnohých věcí s ohromným zpožděním, jelikož většinou musí dostat přednost něco, co bude mít vyšší čtenost a prioritu. Stále hledáme koncepci, jak tento přetlak zvládnout. Nakonec budu asi dělat recenzi základních desek, kde otestuji třeba tři najednou, nebo dva procesory současně. Uvidíme, co nás v tomto směru napadne v roce 2020.

Jaký hardware přinesl rok 2019 a co nás čeká

Co se týká roku 2019 po stránce hardware, byl to jeden z nejzajímavějších roků. Kolem procesorů se strhla mela, protože AMD zaplavilo trh novými Ryzeny, také Intel vydal zajímavé kousky, ale hlavně musel zlevnit. Více o tom všem v samostatných kapitolách. Grafický trh také nespal. Nvidia uvedla spoustu inovovaných nových grafik levnějších tříd a AMD konečně představilo architekturu RDNA, která má potenciál dohnat Nvidii i v highendu. SSD disky se nikam moc neposunuly, stoupaly kapacity, ale nikoliv výkon. I když PCIe 4.0 je slušný základ. Zklamání byl herní trh, dobrých her bylo jak šafránu, špatných desítky. VR se dostalo do patového stavu, na trhu je pět nových VR setů, ale nikoho to nezajímá. Trh s kryptoměnami byl jak na houpačce, a blíží se nejzásadnější zlom. Podívejme se na vše detailněji: 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
51 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 12.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.