Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Fallout 76: Postapokalyptická prázdnota a nuda
Fallout 76: Postapokalyptická prázdnota a nuda
autor: Lucie Jiříková , publikováno 20.11.2018
Fallout 76: Postapokalyptická prázdnota a nuda

Akční RPG Fallout 76 nepřesvědčilo už během krátké beta verze a nepřesvědčuje ani teď, když se v ostré verzi dostává mezi první hráče. Bethesada si s Falloutem 76 zadělala na pěkný průšvih. Prázdný svět a grafika jako u minulé generace konzolí je jenom část problémů, které Fallout 76 trápí. Bude se jednat o největší zklamání roku?


Vezmu to trošku obšírně. Fallout 4 byl pro mě nejočekávanější hrou roku 2015. Předobjednala jsem si ho s velkým předstihem a vy den vydání pro něj vyslala svého přítele, který pak u obchodu celý nadšený čekal na naskladnění, protože Mironet špatně informoval o jeho dostupnosti.

K předplatnému bylo slíbené překvapení, z čehož se vyklubalo několik maličkých nálepek a dva miniaturní odznáčky. Teď s odstupem času mě to nutí k úsměvu, ale věřím, že kdyby se mi tato hra líbila, tak bych z takového dárku byla přímo nadšená. Jenže Fallout 4 se mi nelíbil.

Abych byla přesná, Fallout 4 pro mě jedním z největších zklamání, jaké jsem v souvislosti s hrami kdy zažila. Takže zatímco ostatní se hromadně odvraceli od stahování porna (ještě teď si pamatuju, jak jsem kroutila hlavou nad zprávou, že se po vydání Falloutu 4 výrazně snížily návštěvy na některých pornostránkách), já jsem se se psem, který mě neskutečně otravoval, proběhla asi čtyři hodiny po planině a hru jsem odložila. Nudná, prázdná, neosobní a neskutečně repetitivní. Tak bych tuto hru i po mém druhém pokusu, kdy ji každý druhý vychvaloval až do nebes, popsala.

Fallout 76: Postapokalyptická prázdnota a nuda

Zkrátka Fallout 4 pro mě byla ztráta času, takže Fallout 76 ve mně vzbuzoval hned dva protichůdné pocity. Na jedné straně byla naděje, že si tímto dílem spravím chuť a při čekání na Dead Island 2 nebo pravděpodobněji Dying Light 2 konečně ukojím své postapokalyptické choutky. Z druhé strany se mi však do hlavy vkrádala obava, zdali to nedopadne špatně, jako v případě předchozího Fallout 4.

Přečtěte si recenzi Fallout 4 a Fallout 4 pro VR.

Ten druhý hlásek během bety už nešeptal, ale křičel. A ten první hlásek během ostré verze hry velice rychle umřel. Fallout 76 je ještě horší než Fallout 4. A než většina jeho konkurentů.

Fallout 76: Postapokalyptická prázdnota a nuda

Jeden z těch nápaditějších nepřátel... 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
112 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 22.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.