Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Doba bateriová: vše na baterky; příliš brzy a příliš bezhlavě
Doba bateriová: vše na baterky; příliš brzy a příliš bezhlavě
autor: Michal Rybka , publikováno 3.11.2018
Doba bateriová: vše na baterky; příliš brzy a  příliš bezhlavě

V neutuchající snaze být moderní a ekologičtí se chováme dost neefektivně a neekologicky. Povšimli jste si třeba, jak roste počet baterií, které používáte? Zatímco se radujeme nad vzestupem elektromobility a snižováním uhlíkové stopy, není výroba baterií moc ekologická – a těžba coltanu pomohla v Kongu zasponzorovat už několik místních válek.


Pro moderní dobu je typické, že systematické řešení dlouhodobých problémů nahrazujeme velkými gesty a bojem s větrnými mlýny. EU se nově podařilo vyřešit další neproblém ve formě zákazu jednorázových plastů, kterými sice světové oceány zamořuje převážně Afrika a Asie – ale co už, půjdeme příkladem, protože jít příkladem je příkladné bez ohledu na reálný dosah takové regulace. Světu to nepomůže, nám to zkomplikuje život, ale ten dobrý pocit, ten dobrý pocit sama ze sebe – ten je k nezaplacení!

Doba bateriová: vše na baterky; příliš brzy a  příliš bezhlavě

Autor: Martin Belamhttps://www.flickr.com/photos/currybet/123889932/, CC BY-SA 2.0, Odkaz

To, co se naopak vyřešit nepodařilo, je rostoucí problém, který je důsledkem ekománie – neustále rostoucího množství baterií a problému co s nimi. Ekománie vedla už k několika velkým botám, jako byl například vzestup solárních baronů, kteří zaplavili naše pole solárními panely, jenž sice dodávají energii jenom někdy, zato však garantovaně výnosně.

Doba bateriová: vše na baterky; příliš brzy a  příliš bezhlavě

Autor: ZákupákVlastní dílo, Volné dílo, Odkaz

Když jsme se pouštěli do solární spásy planety, neřešila se ekologie jejich výroby, neřešily se problémy s jejich likvidací a ani to, že se solární pole běžně ošetřují herbicidy, aby výnosné panely nezarostly vegetací – což je pro přírodu také jistě velmi prospěšné. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
129 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 58.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.