Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Two Point Hospital: mix skvělé klasiky a nových nápadů
Two Point Hospital: mix skvělé klasiky a nových nápadů
autor: Lucie Jiříková , publikováno 11.9.2018
Two Point Hospital: mix skvělé klasiky a nových nápadů

Pamatujete si na budovatelskou strategii Theme Hospital? Chcete si ji zahrát i bez DOSboxu a v moderním provedení? Váš sen vám splní Two Point Hospital. Trvalo dlouhých dvacet let, než si někdo troufl navázat na legendu svého žánru. Two Point Hospital přidává nové prvky, detailnější 3D prostředí, moderní ovládání a výsledek je skvělý.


Z mé soukromé statistiky vyplývá, že jen málo lidí, kteří se v devadesátých letech minulého století zajímali o hry, nezná budovatelskou strategii Theme Hospital. Spíš naopak. Drtivá většina lidí si na Theme Hospital a potažmo i na další dvě hry ze série Theme (Theme Park a Sim Theme Park) velmi dobře vzpomíná, ba co více, často se jim po nich stýská.

Tyto hry ještě i dnes patří k etalonu zábavy a obvykle nechybí v žádném žebříčku nejlepších budovatelských strategií. Když jsem se tedy doslechla, že se dočkáme remaku Theme Hospital, neměla jsem obavu z námětu jako spíš z provedení daného nápadu.

Two Point Hospital: mix skvělé klasiky a nových nápadů

Pamětníci jsou zkrátka úzkoprsí, co se týče jejich oblíbených věcí, a tím pádem bývá mnohem těžší se jim zavděčit. V případě Theme Hospital a jejího nástupce Two Point Hospital od vývojářů z Two Point Studios se to ovšem bez výhrad povedlo.

Aniž bych vás dále napínala, musím prozradit, že Two Point Hospital je (téměř) perfektní hra, která bude jistě zmiňovaná v různých výběrech nejlepších her za rok 2018, stejně jako ve výběrech nejlepších budovatelských strategií všech dob.

Two Point Hospital: mix skvělé klasiky a nových nápadů

Proto asi nikoho nepřekvapí, že na konci této recenze najdete hodnocení 9/10. V recenzi vám popíšu, co všechno Theme Hospital (tedy pardon, Two Point Hospital) dělá správně a co se jí naopak moc nepovedlo. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
22 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.