Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Far Cry 5: Lost on Mars: Co se vytratilo na rudé planetě
Far Cry 5: Lost on Mars: Co se vytratilo na rudé planetě
autor: Lucie Jiříková , publikováno 24.7.2018
Far Cry 5: Lost on Mars: Co se vytratilo na rudé planetě

Společnost Ubisoft plní strategický plán na rozšíření nově vydaných her a pro Far Cry 5 vydává datadisk číslo dva. Lost on Mars představuje samostatné dobrodružství jedné z nejpopulárnějších postav Far Cry 5, Nicka Rye. Z názvu vyčtete, že se odehrává na rudé planetě. A z této recenze zase to, jaké tohle rozšíření je.


V poslední době je zvykem, že po vydání velké AAA hry přichází na řadu několik DLC. Plán rozšíření je přitom známý ještě dlouho před vydáním samostatné hry. Vývojáři a vydavatelé na něm pilně pracují, neboť prodejem rozšíření se často vyrovnávají velmi nízké prodejní ceny základní hry, které v některých případech mohou být téměř nerentabilní (pokud si vzpomínám, zaváděcí cena her se nezvýšila už více než 15 let, přitom všechno ostatní se kvůli inflaci průběžně zdražuje).

O tom, že přínos jednotlivých DLC u her je neoddiskutovatelný, se zmínila také společnost Ubisoft při příležitosti uveřejnění výsledků prvního čtvrtletí fiskálního roku 2018/9. Z výsledků vyplynulo, že francouzská vydavatelsko-vývojářská společnost má za sebou rekordní období a meziroční růst zisků.

Generální ředitel společnosti Ubisoft Yves Guillemot přitom řekl, že za rekordním obdobím stojí úspěšná digitální transformace a dobrá strategie na rozšiřování známých značek. Tato zpráva byla mimo jiné i tady na PC Tuningu a skutečně mě zaujala, stejně jako diskuze pod ní. Ale nejvíc asi až při zpětném pohledu.

Proč to píšu. První rozšíření k Far Cry 5 dostalo název Hours of Darkness a společně s Wendellem Rendlerem jsme se v něm podívali do Vietnamu. Velmi zajímavý námět nejen pro Vietnamem hodně postižené Američany, se ale nesetkal s velkým úspěchem. DLC to bylo krátké (cca 4–8 hodin podle toho, jak a kolik úkolů jste splnili) a navíc strašně repetitivní. A tak, i když jsem velkým fanouškem Far Crye už od třetího dílu, jsem se mu raději vyhnula. Po téměř 80 hodinách v základní hře jsem totiž měla pocit, že dalších X hodin toho samého už prostě nezvládnu. Ostatně i s dokončením původní hry jsem měla celkem problém. Ke konci se to pořád opakovalo, až celé kouzlo Far Cry prostě vyprchalo.

Far Cry 5: Lost on Mars: Co se vytratilo na rudé planetě

Když před pár dny vyšlo druhé DLC s podtitulem Lost on Mars, docela mě to nadchlo. Co jiného by mohlo zahýbat hratelností původní hry, nežli docela jiné (mimozemské) prostředí? Moje poznatky z výletu na Mars následují…



 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
28 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.