Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Fascinující Surviving Mars: Kolonisté nesmějí zemřít!
Fascinující Surviving Mars: Kolonisté nesmějí zemřít!
autor: Lucie Jiříková , publikováno 27.3.2018
Fascinující Surviving Mars: Kolonisté nesmějí zemřít!

Chtěli byste zažít dobrodružství ve stylu Marťana? Perfektní příležitost vám nabízí budovatelská strategie Surviving Mars. V Surviving Mars si na vlastní kůži vyzkoušíte přivést k životu vesmírný program na kolonizaci Marsu. Není dokonalá, ale patří k tomu nejlepšímu, co se téma osidlování Marsu objevilo.


Když vizionář Elon Musk před pár měsíci vyhlásil, že chce do deseti let na Mars poslat první kolonizátory, leckdo nad tím nevěřícně mávnul rukou. I ve 21. století se stále těžko věří, že už pomalu nadešla doba, abychom si vděčný námět mnoha filmů a videoher mohli prožít na vlastní kůži.

Únorový start nejsilnější současné rakety na Zemi, Falcon Heavy, respektive strojově přesné přistání obou boosterů zpět na odpalovací plošinu, nejspíše většině těchto nedůvěřivců zavřel pusu. Osidlování Marsu je v současné chvíli skutečně již možné, ačkoliv prostředky na něj vynaložené jsou stále ještě příliš vysoké.

Osidlování Marsu se proto se stále větší vehemencí dostává do různých dokumentů, ale také do románů i filmů (nedávným počinem byl film podle románu Marťan) či videoher. Mezi ně nově patří i budovatelská strategie Surviving Mars. A i ona hojně odkazuje na světoznámý román Marťan anglického spisovatele Andyho Weira.

Za vývojem hry stojí bulharské studio Haemimont Games, které má na svědomí mimo jiné i sérii perfektních budovatelských strategií Tropico.

Fascinující Surviving Mars: Kolonisté nesmějí zemřít!

Recenzi Tropico 5 (zatím poslední díl série) najdete i na PC Tuningu.

To je jistě důvod k tomu klást na Surviving Mars vysoké nároky. Obstojí Surviving Mars v porovnání s ostatními budovatelskými strategiemi? Na to si odpovíme v nadcházející recenzi. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
32 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 14.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.