Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Dvanáct super her v early access, které si užijete už teď
Dvanáct super her v early access, které si užijete už teď
autor: Lucie Jiříková , publikováno 17.1.2018
Dvanáct super her v early access, které si užijete už teď

Herní sucho na začátku roku může vyřešit nabídka her v early access, která je více než bohatá. Dáme vám tipy na ty nejlepší hry v předběžném přístupu. Společným jmenovatelem je, že jsou zábavné už teď, tedy před plánovaným vydáním, a zároveň je u nich vysoká pravděpodobnost, že se dočkáme jejich ostrého uvedení.


Silný trend early access her se rychle stal nedílnou součástí videoherní kultury. Jeho odpůrci si na něj už pravděpodobně zvykli, zatímco jeho zastánci se probudili z euforie. Early access tu zkrátka je, v plné své kráse, tedy i se svými přednostmi a nedostatky.

Dvanáct super her v early access, které si užijete už teď

Mezi největší rizika early access her patří mnohdy dost nejistý průběh vývoje. Do fáze hotové hry se dostane odhadem asi jen čtvrtina všech early access projektů. Teď si k tomu přičtěte fakt, že ne každá hotová hra se svým dřívějším fanouškům zamlouvá, a stojí před vámi velmi nejistá investice. Proto byste se před každou další investicí vždy měli rozmyslet, zdali míra potenciálního zisku skutečně převažuje nad možnou odměnou, ale to už teď nejspíše víte sami.

Hry v early access však není potřeba jenom hanit. Díky tomuto konceptu spatřily světlo světa i některé hity, které se pak nesmazatelně zapsaly do historie videoher. Pro příklad ani nemusíme chodit daleko, vezměte si takové Space Engineers od českých Keen Software House.

Dvanáct super her v early access, které si užijete už teď

Z nedávné doby mě potom napadá PlayersUnknown’s Battlegrounds (a jeho mód Battle Royale), který se v současné době již dostal do fáze plné hry, a který inspiroval hromadu velkých vývojářských společností pro tvorbu či implementaci svého vlastního Battle Royale módu. Nezbývá než si přát, aby všechny early access hry byly alespoň z poloviny tak dobré.

Dvanáct super her v early access, které si užijete už teď

Smyslem tohoto článku je, ukázat na ty nejkvalitnější hry, které se v současné době v early access nacházejí. Je docela možné, že několik her z tohoto výběru se jednou také stane hitem…

Do následujícího seznamu jsem schválně nezařadila hry jako je DayZ, Rust, The Forest nebo RimWorld. Jedná se o hry, které jsou v early access už velmi dlouho (například Rust od roku 2013), nebo se o nich už napsalo tolik, že jimi musíte být přesyceni. Neříkám sice, že všechny hry v mém seznamu jsou originální, přesto věřím, že někteří z vás o těchto hrách ještě neslyšeli. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
21 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.