Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Transport Fever – Tentokrát i po vodě a vzduchem
Transport Fever – Tentokrát i po vodě a vzduchem
autor: Lucie Jiříková , publikováno 14.11.2016
Transport Fever – Tentokrát i po vodě a vzduchem

Pozor, pozor! Na první kolej přijelo pokračování dopravního tycoonu Train Fever z roku 2014. Transport Fever přináší kromě vlaků a automobilů také lodní a leteckou dopravu, díky čemuž někomu může připomenout Transport Tycoon. Dokáže legendu sesadit z trůnu? Odpověď hledejte v recenzi.


Pamatujete si na Train Fever? Dopravní tycoon od mladého vývojářského studia Urban Games, který zaplatili fanoušci a investoři na crowdfundingovém portálu Gambitious, potěšil především milovníky mašinek. Ve své podstatě se totiž jednalo o takové pískoviště, kde jste si mohli bez zábran (a nepořádku na podlaze a potažmo i bolesti při šlápnutí na ostrý dílek) stavět propracované železniční tratě.

Transport Fever – Tentokrát i po vodě a vzduchem

Train Fever z roku 2014

Základní formulka byla ještě doplněná klasickou silniční dopravou, ke komplexitě a návykovosti Transport Tycoon ji však stále hodně chybělo. K vytouženému cíli, tedy k nahrazení stařičké legendy, se Urban Games rozhodli přiblížit novým dílem série. Ten si pojmenovali vcelku příznačně Transport Fever.

Hlavní novinkou Transport Fever jsou dva nové způsoby dopravy (lodní a letecká), které jsou doplněné příběhovou kampaní a několika změnami v hratelnosti. Ale abychom nepředbíhali, pojďme si udělat malý úvod do problematiky tohoto typu her.

Transport Fever – Tentokrát i po vodě a vzduchem

Lodní a letecká doprava najde uplatnění především na velkých mapách a na velké vzdálenosti.

Transport Fever se žánrově řadí mezi tzv. „dopravní tycoony“. Jedná se tedy o strategii, v níž je vaším hlavním úkolem budování fungující dopravní společnosti. To obnáší zřizování nových dopravních spojů, výstavbu zázemí včetně zastávek a tratí, nakupování dopravních prostředků a pochopitelně i samotným transportem zboží nebo lidí.

Každý převezený člověk, ba dokonce i každá převezená surovina znamená peníze do vaší pokladny. Jenže na celkovém zisku/ztrátě se odráží i náklady. To znamená, že musíte zvolit správnou dopravu, správné dopravní prostředky, správné trasy i intervaly atd.

Vybudovat ziskovou dopravní společnost zkrátka není zase tak jednoduché a v Transport Fever to platí více, než v Transport Tycoon a dokonce i více než v Cities in Motion 2 a podobných hrách. Bohužel ne vždy se na tom podepisuje citelná snaha tvůrců o vytvoření obtížnější strategie. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
40 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 11.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.