Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Herní myš od profíků pro profíky: Fnatic Gear Clutch G1
Herní myš od profíků pro profíky: Fnatic Gear Clutch G1
autor: Pavel Urbánek , publikováno 8.11.2016
Herní myš od profíků pro profíky: Fnatic Gear Clutch G1

Progaming je velká věc a výrobci na to reagují. A tak vznikla i žhavá novinka Clutch G1 – optická myš s prověřeným senzorem PMW-3310 od Pixart určená nejen pro hráče světoznámého týmu Fnatic. No a když to používají takové hvězdy, tak to asi bude stát za to! Jak si tedy vede nástroj profesionálů eSportu v porovnání s konkurencí?


Dnes se podíváme na další zajímavou myš, tentokrát jde o Clutch G1 od Fnatic Gear. Značka herních periferií Fnatic Gear vám možná nic neříká, ale ve skutečnosti to není nějaký čínský nováček. Ba naopak – Fnatic Gear vznikl z Func, což je Kalifornský výrobce s mnohaletou tradicí.

Nějaký ten rok zpátky jsme od nich recenzovali myš Func MS-3, která nám po testu v redakci zůstala na další užívání. A to je nejtěžší zkouška myši. Tím, že ji používáte denně po dobu mnoha měsíců, se dozvíte o výrobku o dost více než při běžné recenzi.

Herní myš od profíků pro profíky: Fnatic Gear Clutch G1

Clutch G1

Jeden příklad za všechny. Testovali jsme i SteelSeries Rival, který vyšel z recenze jako vynikající volba pro hráče. Po pár měsících používání se ale začaly projevovat nedostatky, zejména to, že gumové úchopy se pod prsty začaly doslova rozpouštět. To je jedna z věcí, kterou prostě během normálního testu neobjevíte. No a Func MS-3 taky trpí neduhem, který se projeví až po nějaké době. O co šlo a podařilo se vyřešit (i na základě naší zpětné odezvy) tento nedostatek výrobci u nové Clutch G1?

To jsme ale trochu odběhli od toho, co je vlastně zač Fnatic Gear a Clutch G1. Pokud patříte mezi hráče, a sledujete alespoň trochu dění v herním světě, tak jste určitě zaregistrovali eSport „značku“ Fnatic. Ta působí hned v několika titulech na špičkové úrovni. A proč nevyužít dobrého jména pro propagaci herních periferií, že? Tak vznikl Fnatic Gear. Základem herní výbavy je bezesporu myš, proto tu máme Clutch G1. Nejde ale jen o to, že se výrobce hardwaru sveze na vlně eSport hype. To, že to s vybavením od Fnatic Gear myslí vážně, je jisté – používají ho i hráči Fnatic týmů.

Herní myš od profíků pro profíky: Fnatic Gear Clutch G1 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.