Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Mad Games Tycoon – šílená zábava s partou workholiků
Mad Games Tycoon – šílená zábava s partou workholiků
autor: Lucie Jiříková , publikováno 4.10.2016
Mad Games Tycoon – šílená zábava s partou workholiků

Snili jste někdy o tom, že světu představíte svou vlastní hru? A propadli jste kouzlu tycoonů? Potom musíte mít i tuto hru. Mad Games Tycoon je totiž mnohem rozlehlejší a zábavnější než jakákoliv hra na vývojáře, kterou jsme kdy hráli a i na Steamu její hodnocení od hráčů předčí většinu moderních áčkových titulů.


V létě roku 2013 se na Steamu rozpoutala nečekaná horečka. Greenheart Games totiž vydali jednu zajímavou manažerskou strategii (tycoon), v níž jste se mohli starat o partu herních vývojářů a přinést s nimi světu svojí vysněnou hru. Tato strategie dostala název Game Dev Tycoon a i přes početné výtky herních kritiků se jednalo o jednu z mála her, která si na Steamu od hráčů vysloužila hodnocení 10/10 hvězdiček.

Game Dev Tycoon sice nebyla první hra svého druhu – s myšlenkou přenést do digitální podoby vývojářskou práci přišla už v roce 1997 vývojářská společnost Kairosoft, která v Japonsku vydala Game Dev Story (v roce 2010 vyšla pro mobily s Androidem a iOS, kde ji to slušelo více) – zato byla první takto rozsáhlou hrou v nově vznikajícím subžánru a to navíc značně povedenou.

Mad Games Tycoon – šílená zábava s partou workholiků

Game Dev Story – mobilní hra o vývoji her.

Game Dev Tycoon pochopitelně těžil také z toho, že vyšel na platformě osobních počítačů, které jsou – jak se dozvíte i v samotné hře – pro různé strategie a tycoony jako dělané. Zdaleka největší předností však byla podpora Steam Workshop, díky níž se Game Dev Tycoon dočkal mnoha zábavných herních doplňků a modů.

Mad Games Tycoon – šílená zábava s partou workholiků

Game Dev Tycoon v plné kráse.

V rámci Steam Workshop vyšla hromada podstatných rozšíření, jako například doplnění všech herních konzolí a kombinací žánrů, které kdy byly k vidění, přidání virtuálních konkurentů, které jsme pak mohli také vlastnit, nebo hybridní multiplayerový mód, v němž jsme s dalšími hráči spolupracovali na vývoji, nebo se třeba oddávali sabotáži.

Game Dev Tycoon na Steamu.

Game Dev Story na Androidu (placená / zdarma).

Game Dev Story na iOS (placená).

Možná právě díky širokým herním možnostem, jimiž nás autoři a nadšení fanoušci Game Dev Tycoon zavalovali ještě několik měsíců po vydání, jsme se žádné další hry tohoto střihu dlouho nedočkali. Ledy se prolomily až nyní, kdy vývojáři z Eggcode vydali na Steamu hru Mad Games Tycoon. A to ve velkém stylu. Mad Games Tycoon je totiž jako správná konkurence rozmanitější, propracovanější a ještě o poznání zábavnější než všichni její předchůdci. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
19 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.