Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Digitální nomádi a digitální žebráci
Digitální nomádi a digitální žebráci
autor: Michal Rybka , publikováno 19.8.2016
Digitální nomádi a digitální žebráci

Moderní společnost nám představila digitální nomády, dynamické a moderní lidi, kteří se svými Macbooky cestují ze země do země, aby tam přinášeli osvětu a výdobytky moderní civilizace. Dnes si představíme jejich protipól, digitální žebráky, kteří si celý měsíc utrhují od úst, aby si našetřili na pidibalíček dat, aby mohli alespoň částečně využívat moderní služby, jako je Facebook anebo Instagram.


Digitální žebrák je nenápadný. Je vybaven moderním telefonem – obvykle výkonným strojem s Androidem, má slušný netbook a vůbec vypadá normálně. Je mladý a orientuje se v cloudových službách a takových těch věcech. Jeho problém je v tom, že zatím není příliš bohat, otec nezdědil uranové doly a matka řepkové plantáže, takže si na své živobytí musí vydělávat sám. A onen obolus není obvykle přehnaný, takže digitální žebrák musí přemýšlet, na co peníze vydá, aby mu na konec měsíce zbylo na nezbytnosti – nájem, elektriku, internet a mobilní internet.

V naší zemi, zvláště poté, co bylo vedení O2 osvíceno myšlenkou, že žádný internet je lepší než pomalý (asi reminiscence na japonské bušidó – lepší je sebevražda než zajetí), je to položka celkem významná.

Digitální nomádi a digitální žebráci

Každý digitální nomád nebouchá věci v Javascriptu a podivnostech tomu podobných, finančně dobře oceňovaných, takže tu máme slušnou komunitu, která by ráda moderní technologie, ráda by nějaká data, ale kde na to vzít?

V civilizaci se data měří na gigabyty, u nás, ve Východních zemích hraničících s Ruskem, nám i „akční operátoři“ nabízí „stovky megabytů za stovky korun“.

Digitální nomádi a digitální žebráci 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
144 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 68Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.