Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku
DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku
autor: Kwolek Jirka , publikováno 5.8.2004
DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku
Nic neovlivňuje inovování počítačů tak silně, jako nové hry. Zjištění, že vaše dosud přijatelná starší grafická karta v nových aplikacích začíná kulhat (a nepomůže ji větší chladič ani přetaktování) je dost pádným důvodem k ponoření se do ceníků počítačových komponent. Většina z vás si v poslední době při nákupu grafických karet a počítačových sestav kladla asi otázku: stačí moje vybavení na nejočekávanější hry tohoto roku: na Doom 3 a Half Life 2? Zatímco na HL2 si budeme muset ještě počkat, Doom 3 můžeme začít zkoumat již nyní... {mospagebreak title=Doom - oprášená legenda}

Doom je pro akční hry něco jako Ferrari pro automobilový sport. Původní Doom možná nebyl první 3D střílečkou, rozhodně byl však hrou, která tento nově vznikající žánr vynesla z podzemí do záře reflektorů (a jméno John Carmack i značku idSoftware uvedla do pomyslné síně slávy).

Sharewarové verze Dooma bylo staženo téměř 15 000 000 kopií, a v roce 1993 její kopírování téměř položilo právě se rozvíjející Internet na kolena. Poznámka: více o historii hry Doom, o idSoftware a o počítačovém "3D guru" Johnovi Carmackovi naleznete zde.

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku

Doom byl první hrou, která dokázala hráče na dlouhé hodiny vtáhnout do zcela nového 3D světa. I když na dnešní dobu byl tehdejší svět Doomu nesmírně primitivní (důkazem jsou současné porty této hry na mobilní telefony) v době svého uvedení potřeboval ke svému chodu docela solidní hardware. Doom II uvedený v roce 1994 potřeboval k hladkému chodu například i486 s neuvěřitelnými ;-) 8MB paměti a jsem si jistý, že už tehdy byl důvodem k upgradu počítačů (už vidím jak ve výzkumném ústavu požaduje asistent "alespoň 486ku" na "rychlejší vědecké výpočty").

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku
žádná 3D akcelerace, žádné filtrování textur, rozlišení 320x240...

Doom a produkty idSoftware (Hexen, Heretic, Quake, Wolfenstein...) vždy přinášely nové nápady, které zásadně vytyčovaly vývoj počítačového herního hardware. Když ti, kteří idSoftware napodobovali, přišli s vylepšenou "kopií", idSoftware nastavilo příčku novým produktem zase o stupeň výše.

idSoftware - software především pro... budoucí hardware

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku
...kamarádi, co mi to děláte? Nejste nějací nemocní?

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku
nevypadá na to, že by mi nesl dobré zprávy...

Zajímavou věcí kterou bychom u projektů John Carmacka mohli vysledovat je to, že v době svého uvedení jsou určené už pro budoucí hardware*. Tak tomu bylo například u hry Quake III Arena, kdy tehdejší grafické karty podávaly jen stěží přijatelné výkony (a bylo nutné nastavit nízké detaily), zatímco za rok, s novou grafikou, jste mohli nastavit klidně "vše na maximum". Stejný, jen poněkud vylepšený engine si ještě "zahrál" v Return to Castle Wolfenstein.

*Carmack chtěl vždy předvádět konkurentům, co všechno se dá z 3D grafiky vymáčknout. Dalším důvodem bylo to, že idSoftware svůj "3D engine" dokázali často využít i v jiných projektech (svých i cizích) a bylo tedy nutné, aby vydržel poněkud delší dobu.

Tento "výhled do budoucnosti" byl důvodem, proč se letos tak horlivě diskutovalo o tom, jaký grafický a výpočetní výkon bude potřebovat Doom 3. Bylo totiž jasné, pokud systém poběží hladce v nastavení na vysoké detaily, pak vám toto vybavení bude stačit 1-2 roky, pokud ne, bude třeba záhy upgradovat.

Možná si řeknete, že máme k dispozici celou řadu benchmarků a nějaký Doom 3 vlastně nepotřebujeme. Není to úplně pravda, zatímco test vám řekne, že máte 1500 bodů (a můžete být spokojeni), moderní hra jako Doom 3 (ale i Far Cry, Half Life 2) vám v této situaci řekne, že vaše karta je pro budoucnost k nepotřebě...

Výhodou tohoto přístupu je, že nemilosrdně odhalí ošizené a kvůli úspoře nákladů omezené (šíří sběrnice a taktováním) grafické karty.

V další části se podíváme na možnosti nastavení hry Doom 3.

{mospagebreak title=Doom 3 - technologické novinky}

Několik let připravovaný projekt má být novým mílovým krokem v herní 3D grafice. id Software zde nepochybně předvede další 3D lahůdky - i když je možné (a pravděpodobné) že se v herní oblasti zase až tak moc nezmění.

Doom 3 - příběh

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku

Co se týče hratelnosti, Doom 3 se překvapivě poměrně přesně drží příběhu a hratelnosti původní řady. Zase je to poměrně přímočará a relativně nekomplikovaná sci-fi střílečka s neopakovatelnou hororovou atmosférou. Čekejte tedy napjaté nervy a scény plné útočících monster, kdy největším problémem je "jak rychle vyměnit zásobník" a kde ustoupit před vlnami valících se útočníků. Občas se dočkáte i temných místností, kde zase nevíte ze které strany přijde útok...

Prostě je to akce ve stylu "Vetřelci 2". V Doom 3 jste mariňákem, který se vyskytl na základně UAC na Marsu zrovna v situaci, kdy "se něco podělalo" a z poklidných vědců se stávají zombíci a původní kamarádí vás touží za každou cenu "oddělat".

Doom 3 - technologické lahůdky

Základem hry je nečekaně podrobně vymodelované prostředí. Zábradlí tady není pouhá tenká textura ale poctivá trubková konstrukce, v místnostech se válí detailně vymodelovaný nábytek, všude je věrohodně vyhlížející parní a elektrické potrubí (unikající pára je na základnách evidentně zcela běžná).

Vše je pochopitelně dynamicky osvětlené - světla v chodbách poblikávají (občas úplně zhasnou a vidíte jen malé kontrolky na přístrojích), některé projektily (například ohnivé koule) při svém letu osvětlují své nejbližší okolí. To vše ale známe i z jiných projektů - podívejme se radeji na to, čím je Doom 3 unikátní.

Bump Mapping

Mnohé detaily jsou v Doomu 3 tvořené tzv. Bump Mappingem - do renderingu jsou zapojené normálové mapy, které určují "výšku" (přesněji řečeno elevaci) daného bodu nad plochou.

Podívejte se na detail krku a obličeje vědce. Mimo textury, která určuje barvu povrchu, je použita textura určující například vrásky... Dříve byly tyto detaily "nakreslené" na povrchu (pamatujete Matrixovou scénu v 3Dmarku 2001), u Dooma jsou tyto věci řešené právě Bump Mappingem.

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku

Masivní použití Bump Mappingu je pro Doom 3 charakteristické, podívejte se na další záběry. S vypnutým Bump Mappingem je z netvora pouhá šedá gumová kačenka.

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku

Pokud budete hrát Doom 3, možná se vám bude zdát, že textury nemají takovou kvalitu, na jakou jsme zvyklí u špičkových her minulé generace (například u Call of Duty). Je tomu skutečně tak, a důvod je prozaický - tím jak idSoftware vsadilo na Bump Mapping, omezilo zároveň velikost textur, které se vejdou do paměti grafické karty (musí tady být grafické karty). Tato hra je první, u které opravdu potřebuje velikou paměť i na grafické kartě a jediná která ví, jak tuto paměť využít (minulé generaci her často stačilo 64MB videopaměti).

Stíny

Otázku reálných stínu se snažilo řešit v minulosti dokonce několik her (za všechny si připomeňme Jedi Outcast). Pokud jste je zapnuli vše vypadalo hezky do doby, kdy se stíny začaly chovat jinak, než by ve skutečnosti měly (občas se "utrhly" od stínovaného objektu, občas se zobrazily tam, kde neměly). Ve srovnání s těmito hrami řeší Doom 3 stíny bravurně.

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku
"živý" a dynamický stín zábradlí - stíny tak, jak jsme je dříve neznali...

Stíny jsou zde nejen geometricky korektní, ale i plně dynamické (dříve byly stíny ve hrách předpočítané a přidané na plochu ve formě tzv. Light mapy). Tady se pohybují jak zdroje světla tak i objekty, které stíny vrhají. Jít temnou halou za vědcem, který nese novodobou lucernu, v situaci kdy každá překážka vrhá temné stíny v kterých se může skrývat cokoliv... Zdá se to pouhá maličkost, ale s vypnutými stíny ztrácí Doom 3 podstatnou část své hororové atmosféry - hra je pak plochá, bez šťávy.

Bohužel, stíny si žádají poměrně hodně výpočetního výkonu (viz. další kapitola).

Odlesky - Specular Lighting

Jeden z mnoha efektů, které hru graficky zpestřují, je generování odlesků na povrchu předmětů "Specular Lighting" (česky by to mělo být "spekulární osvětlení").

Teorie: Každá projekce světla se skládá ze dvou částí - spekulární a difúzní (Specular and Diffuse Light). Difúzní část určuje, jak se povrch objektu chová po dopadu světla a jak je světlo intenzivní na jeho bezprostředním okolí. Spekulární osvětlení počítá s odrazem světla od samotného objektu, od jeho okolí a s tzv. Surface repressing - závislostí intenzity, barvy a polohy světla na úhlu pohledu...

Jeden příklad řekne více než 1000 slov :-)

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku
všimněte si toho, jak jsou prvky zámku přechodové komory ploché

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku

Speciální efekty

Enginu Doom 3 bylo dáno do vínku několik speciálních efektů. Jeden z nich je "Heat Haze". Pokud jste se dívali na obrázky z velmi horkého prostředí (v hutích nebo na poušti), tak jistě jste si všimli, že rychle proudící horký vzduch způsobuje typické vlnění a zkreslení obrazu.

Pokud vaše karta umí DirectX 9, můžete si vychutnat speciální optické efekty (na obrázcích to není příliš vidět) jako je zvlnění a zkreslení obrazu způsobeného horkem (plameny, pára nebo trysky kosmické lodi) nebo některými zbraněmi.

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku
na obrázku to není vidět, ale chodba za plamenem se opticky chvěje a vlní

Dalším ze speciálních efektů je dynamické rozostření pohybujících se objektů.

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku
za okny velínu se mihla loď... koho to zase čerti nesou ;-)

V další kapitole se podíváme na možnosti nastavení grafiky ve hře.

{mospagebreak title=Doom 3 - možnosti nastavení}

I v tomto případě idSoftware zvolilo (podobně jako u Quake III nebo RtCW) osvědčený model několika výkonových / kvalitativních profilů (Video Quality) doplněných o volitelné rozlišení (Screen Size) a pokročilé nastavení grafiky (Advanced Options).

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku

Výkonové profily jsou:

  • Low Quality: tento profil je určen pro grafické karty s 64MB videopaměti a slabší "stroje". Veškeré textury a mapy (spekulární, difúzní i normálové) jsou komprimované, maximální rozměr textur je 512 x 512. Toto nastavení ovlivňuje i kvalitu zvuku.
  • Medium Quality: tento profil je určen primárně pro karty se 128MB paměti. Textury jsou stále komprimované, avšak nedochází k jejich zmenšování (downsampling).
  • High Quality: primárně pro karty s 256MB videopaměti - i když zkušenosti ukazují, že tento mód zvládnou i některé karty se 128MB paměti. Nejsou komprimovány normálové mapy pro Bump Mapping (difúzní a spekulární ano), zároveň je zapnuté anisotropní filtrování textur (8x) zvyšující kvalitu textur povrchu.
  • Ultra Quality: Zde nic není komprimované (textury ani mapy) - velikost paměti grafické karty musí být, vzhledem k "objemu" nekomprimovaných textur, řádu 512MB. Pokud se data do karty nevejdou, karta musí často "swapovat" - nahrávat data z hlavní paměti a to může způsobovat škubání a přerušování hry.

Podívejte se na jedny docela obyčejné dveře komplexu UAC:

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku
střední kvalita - dveře vypadají poškozené více než designér zamýšlel (důsledek komprese textur a map)

Komprese textur a normálových map způsobuje, že povrchy vypadají poněkud zašle (všimněte si co způsobuji nepřesnosti v normálové mapě - 3D povrch vypadá jako posetý šrapnely).

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku
vysoká kvalita (High Quality) - nepěkné čtverečky na povrchu jsou prakticky zcela pryč

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku
ultravysoká kvalita - vše vypadá super... ale kam mám všechny tyto textury dávat?

Kvalita zobrazení má tedy vliv především na kvalitu a množství textur - od vysoké kvality (High Quality) se zároveň používá i Anisotropické filtrování. Tím, že interiéry jsou v této hře obrazem těsně po katastrofě (a stěny a podlahy jsou navíc bohatě pokropené tomatovou krví), nemá nastavení na nízkou kvalitu (Low Quality) žádný drtivý dopad na vizuální dojem (na screenshotech si rozdílů všimnete, v praxi rozdíly nejsou markantní). Geometrické detaily zůstávají stále na stejné (tedy vysoké) úrovni - to zaručuje, že i na slabších kartách bude Doom 3 pastva pro oči.

Pokud máte výkonnou grafickou kartu, která má jen 64MB videopaměti (v mém případě Radeon 9500 Pro s 8 pipeline) můžete hrát i na střední a vysoké detaily. Hra je stejně plynulá, u vysokých detailů (původně pro s 256MB) si akorát občas "hrábne" pro chybějící textury (hra na okamžik škubne) do paměti. Popravdě řečeno jsou vysoké detaily pro 64MB kartu trochu příliš, na střední však klidně můžete jít.

Závěr: pokud vaše karta není úplná šunka (nemá sníženou sběrnici, pomalé paměti, staré grafické jádro), můžete v praxi jít o jeden stupínek výše:

  • 64MB: Low a Medium detail,
  • 128MB: Medium a také Hi detail (pro Ge Force 5700, Radeony 9700 a vyšší),
  • 256MB: Hi a Ultra Detail (Radeony 9800Pro, X800, GeForce 6800...)

V další kapitole se podíváme na vliv nastavení kvality obrazu na aktuální fps (frames per second)...

{mospagebreak title=Kvalita obrazu - vliv na výkon}

Provedl jsem základní srovnávací testy na této sestavě:

  • Pentium 4, 3GHz, FSB 800MHz, čipset i865PE,
  • grafická karta Radeon 9500 Pro, 64MB DDR SDRAM (320core /310mem),
  • paměť 512MB DDR400, Dual Channel

Poznámka: Oficiální minimální konfigurace je: procesor 1.5GHz a vyšší, 384MB RAM (počítám modul 256 +128MB), grafická karta GeForce4 MX. Ve skutečnosti (pokud nechcete zůstat na 640x480 při nízkých detailech) byste se měli vyzbrojit procesorem 2GHz, 512MB pamětí DDR (pokud možno 333 nebo 400) a grafickou kartou Radeon 9600 / GeForce 5700 nebo vyšší.

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku

Měřil jsem pokaždé stejný 3-minutový úsek hry - utilitou FRAPS jsem zaznamenával (do souboru) každou sekundu počet snímků vyrenderovaných herním enginem. V okamžicích, kdy na scéně je hodně detailů, klesá počet vyrenderovaných snímků (křivka padá). Horním, "natvrdo" nastaveným limitem herního enginu je 60 FPS (odtud tedy strop na hodnotě 60 FPS).

Hru si užijete bez nadávek a stresů jen tehdy, když fps neklesá pod hodnotu 30 - tuto hodnotu jsem zvolil jako mezní.

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku

S 64MB grafickou kartou je z hry při nastavení Ultra Quality jen série záškubů - a to nezávisle na použitém rozlišení. Není divu, problémem není jenom rendering, ale také enormní množství textur které se do paměti karty nevejde - textury jsou z hlavní paměti nahrávané i několikrát za sekundu.

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku

Tento graf vypadá na první pohled zcela v pořádku - ve skutečnosti program i zde občas škubne (graf tyto malé výpadky úplně nezachytil) při nahrávání textur do přece jenom malé (64MB) paměti (nejčastěji při otevření dveří do jiné místnosti). V případě výkonných 128MB grafických karet by hraní v režimu Hi Quality nemusel být zásadní problém...

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku

Dooma sám zkouším hrát ve středních detailech. Až na nepočetné okamžiky - ty bohužel nastávají hlavně tehdy, kdy vstoupíte do místnosti plné nepřátel - nenastávají prodlevy (tzv. lagy) způsobené přenosem textur (ty se nahrávají / přenášejí z paměti a ne z disku).

Graf ukazuje, že hra je poměrně hodně závislá na rozlišení. Při 640x480 (fialová barva) fps nepadá pod hodnotu 30, při 800x600 (modrá linie) se počet renderovaných snímků k hranici 30 fps přibližuje častěji, stále to ale není tragédie. 1024x768 je v mém případě nepoužitelné rozlišení.

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku

V nízkých detailech je vidět že... framerate je prakticky shodný se středními detaily. To potvrzuje mou domněnku, že detaily u Dooma 3 nemají vliv na fps ale na případné "lagování" tehdy, když je třeba dohrát textury, které se na paměť grafické karty nevešly.

Zkuste nastavit o stupínek vyšší kvalitu a sledujte, jestli hra občas zasekává (například při otevření dveří do další místnosti). Pokud ne, ponechejte toto nastavení nezávisle na doporučené velikosti grafické paměti.

{mospagebreak title=Pokročilé nastavení - vliv na výkon}

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku

Jak jsme už řekli, jsou nastavení, bez kterých se obejdete (High Quality Special Effects) a ty, bez kterých nemá smysl Dooma hrát (Enable Bump Maps).

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku

V mém případě jsem zjistil, že některé funkce hru nezpomalují - mohou zůstat klidně stále zapnuté.

Testoval jsem stejný fragment při nastavení: Medium Details při rozlišení 800 x 600.

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku

Jedno nastavení však mělo na výkon poměrně zásadní vliv. Jednalo se (podle očekávaní) o poměrně výpočetně náročné stínování:

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku

Bez stínování hra zřídkakdy sklouzla pod 40fps (a téměř stále se držela na maximu), zatímco se zapnutými stíny hodnota fps docela často oscilovala mezi 30 a 40.

Pokud máte pomalou kartu (GeForce 4MX, Radeona 9200, GeForce 5200), vypněte - pokud opravdu musíte - stínování. Budete sice trochu ošizeni na atmosféře, nebude to ale tak špatné, jako byste vypnuli Bump Mapping.

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku
bez stínů...

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku
bez Bump Mappingu

Antialiasing

Poslední funkcí, která přichází v úvahu, je vyhlazování hran. Bohužel funkce vyhlazování hran (FSAA) je aplikovatelná jen pokud máte velmi výkonnou grafickou kartu.

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku

Antialiasing hru zpomalí ještě razantněji než zvýšení rozlišení. Proto doporučujeme raději zvednout rozlišení - výsledek bude (díky detailními prostředí Dooma 3) lepší.

Poznámka: Podobný závěr (tedy ruce pryč od vyhlazování hran) byste mohli vyvodit i z dalších moderních her - jako je Far Cry a nepochybně tomu bude stejně i v případě Half Life 2. Antialiasing je dobrý tam, kde má karta velkou rezervu výkonu - tedy u starších her!

Závěr

Doom 3 není takový nekompromisní žrout prostředků, jak by se na první pohled mohlo zdát. I když to vypadá neuvěřitelně, není hraní při rozlišení 640x480 žádným utrpením (naopak, jedná se o to nejhezčí, co můžete v tomto rozlišení vidět).

Klikněte na následující screenhot:

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku
klikněte pro 640x480

Říká se, že Doom 3 je programem pro budoucí hardware - ve skutečnosti nejsou nároky této hry tak vysoké jak se předpokládalo (například pokud máte rok starého Radeona 9700, můžete být docela klidní). Na druhou stranu je téměř jisté, že tato hra odhalí celou řadu "falešných" grafických karet. 64-bitová sběrnice, pomalé paměti a podtaktovaný grafický čip promění hrátky s Doomem 3 na nepovedené "promítání diapozitivů z 3D hry". Pro jejich majitele bude Doom 3 skutečně důvodem k upgradu.

Osobně doporučuji experimentovat s nastavením kvality. Z pokročilých nastavení nedoporučujeme vypínat Bump Mapping - v případě krize pak jedině stínování (Shadows).

Doom 3 a Hi-end: Díky vysokým nárokům na paměť se navíc asi nedočkáme toho, že by nastavení Ultra zvládly v budoucnosti běžné komerční grafické karty. Cesta ke kvalitě povede spíše přes profil High Quality renderovaný ve vysokém rozlišení (np. 1280x1024).

DOOM 3 - přichází Utrpení pro systém i grafiku

Doom 3 vychází v ČR dne 16.8, předběžná cena se bude pohybovat kolem 1399Kč.

Zhasněte světlo, nebo zatáhněte žaluzie, nasaďte si sluchátka... připravte si prst na myši, monstra přicházejí.

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
6.8.2004 21:41:49   0.0.0.xxx 4859
Nedavno sem si koupil Gigabyte 9600Pro tak uvidim co to dokaze na XP Barton 2300MHz(210x11)a 512MB.V pondeli bych ho mel mit doma(snad).
6.8.2004 21:56:05   0.0.0.xxx 5461
Na mé sestavě je to děs na "640x480 Ultra High Details", ale potom co jsem se zde dočetl se ani nedivím... resp. ono to jde plynule dokud se nechystám vystřelit nebo pokud se neotvírají nějaké dveře :-)))
Myslím, že když dám "800x600 Medium Details" tak to půjde tak akorát a bude to pořád hezký ;-)

BTW: Sestava je:
ASUS P4C800E-Deluxe
Intel P4 2.4@3.2GHz
512MB Kingston DDR Ram 400@433MHz
ASUS nVidia GeForce 4 Ti 4200 | 128MB | 360@390Mhz | 550@595MHz
6.8.2004 22:26:11   0.0.0.xxx 5861
Toz to ja mam toto:
Epox 8RDA+
AMD XP 2500+@3200+(spis 3300+)2300MHz
2x256MB PQI Ram 400@420MHz
Gigabyte ATI R9600Pro 128MB|400/600 @480/700.
Seagate Barracuda V 80GB 2MB
----------------------------------
Uz abych ten Doom 3 mel.:-)
6.8.2004 22:37:58   0.0.0.xxx 5757
tož já mám tohle..

celeron 400
128MB RAM
S3 8MB AGP
disk 8 GB

až budu mit doskladany comp tak si to dam ale ted ne :-))
6.8.2004 22:49:06   0.0.0.xxx 5559
Já to hraju na 1700+@2200+, 512 DDR 344MHz, GF3Ti 250/550 na 800x600 a je to hratelné, až na to zmíněné procházení dveřmi atd )
6.8.2004 22:50:55   0.0.0.xxx 5857
toz ja mam 9800pro a je to skoro hratelne
inak proc barton 3200+ 512 ram
6.8.2004 23:27:15   0.0.0.xxx 5357
Já bych spíš řekl, že "specular lighting" nebude spekulativní, ale spekulární osvětlení- od latinského "speculum" , což je zrcátko (lékařské nebo kovové zrcátko).
.. jen pro doplnění
dave
6.8.2004 23:42:47   0.0.0.xxx 6159
Pokud chcete mit hru plynulejsi, tak dost lidem pomohlo kdyz rozbalily pk4 soubory. Staci na ne 2x kliknout napr v Commanderovi a jejich obsah vytahnout ven (tam kde jsou ty pk4 soubory), pak uz ty pk4 muzete klidne smazat, sice bude hra zabirat asi o 2GB vic, ale je o neco plynulejsi.

Zkusil jsem to, ale na me sestave se to moc neprojevilo, ikdyz trosku jo

Moje sestava je AMD Athlon 2500+@3200+ (11x200), 512MB DDR400 CL2 (OCZ Performance), Gainward GeForce FX Golden Sample 5900 Ultra (450/850@560/960).

Treba to nekomu s pomalejsim pocitacem pomuze.
Mejte se Michal.
6.8.2004 23:56:11   0.0.0.xxx 5661
To je fakt, o tom nelze spekulovat :-) ...opraveno
7.8.2004 00:15:19   0.0.0.xxx 5857
dobrej clanek, je tak dal, tohle me zajimalo.
7.8.2004 00:17:30   0.0.0.xxx 5656
ja to testnul na FX 5200 - viz odkaz
http://djstudio.a4.cz/doom3.htm

,pro ty co maj slabsi sestavu , jinak ten benchmark bude dost narocnej ve hre to jede o dost lepe
7.8.2004 01:12:47   0.0.0.xxx 5757
Pojem "spektlativní" jsem našel v jednom docela odborném článku... http://www.pczone.cz/hardware/clanek.asp?id=136&rubrika=3&stranka=1 - chvíli jsem ale váhal (taky mi to moc nesedělo, na druhou stranu jsou české pojmy 3D renderingu málo známé). Jinak máte samozřejmě pravdu. Jestli je "speculum" navíc zrcátko, tak to je prakticky jisté...
7.8.2004 02:42:00   0.0.0.xxx 5959
Zmíněné záseky třeba při tom procházení dveřma jsou způsobeny především nedostatkem operční paměti...512MB ač se to nezdá je na hry už sakra málo...zkuste přidat dalších aspoň 512MB a plynulost hry bude úplně někde jinde. Hodně záleží na detailech, schválně zkuste během hry přepnout do win, a mrknout se do správce úloh(CTRL+ALT+DEL, pokud jste majiteli win2K nebo XP) na využití operační paměti....třeba ve FarCry (alespoň u mě) na 1024*768*32 je na střední detaily využítí přibližně 450MB, na max. detaily už 750-950MB. V Doomu3 na high rozdíl mezi 512 a 768 nebo 1024 v plynulosti hry rozhodně poznáte...zkrátka 512 je málo
7.8.2004 03:42:15   0.0.0.xxx 5958
Jak uz jsem kdesi cetl, tak D3 jede nejlepe na AMD a ATI, Nvidia se muze jit zahrabat,ostatne jako ve vice hrach, no flame,nic pro nvidii nemam,jen me parkrat zklamala.

Jak napsal Hoba: 512MBRAM je onicem. D3 ji "sezere celou" a jeste 900MB ve swap pri High deatilech.

Osobne mam:
P4 2.4@2.5GHz
P4C800-Deluxe
ATI Radeon 9500PRO
512MB(2x256) 400MHz Dual RAM

Krome prochudu dverma (tedy ozve se zvuk otevreni dveri,pockam 5sec a jede se dal) to jede plynule.
7.8.2004 05:42:01   0.0.0.xxx 5558
Ne, nejlepší výkon má Doom 3 na sestavě AMD 64 bit + nVidia 6800Ultra... rychlejší systém pro tuhle HW bestii asi neseženeš... (dokud ovšem ATI nezoptimalizuje ovladače, což už se pomalu děje, protože je už přímo u ATI připravený hotfix na zvýšení výkonu v Doomovi 3)
Sám mám:
Barton 2400MHz (3600+)
1024 DDR400
ATI Radeon9800Pro 128MB
a v timedemu Dooma 3, 1024x768xHigh Details mám cca 44,5 FPS... (což ve hře reprezentuje při počítání inteligence nepřátel odhadem 30-35 FPS průměr, takže to by mělo ještě jít hrát)
Jinak možná ještě lepší nápad, než rozpakovat pk4 archivy, je defragmentovat disk!
7.8.2004 08:38:20   0.0.0.xxx 5957
Hele Dooma mam uz od 4. ale na mym complu sem ho nerozbeh.Mam AMD Athlon XP 2000+, 256 MB DDR 333Mhz,GF4 MX-440SE 64MB.A de mi jen zvuk.Bila obrazovka bilej prouzek s carkou - loading a proste je to naky pojebany.Myslel sem si ze je to tou grafikou ale ak prisel kamos a rozjel to silene trhane na P4 1,4GHz, 128MB Rimm,GF2-MX.Tak to uz me nehorazne nasra..Nevite nekdo cim to je ze mi to nejede?
Dikec
7.8.2004 08:40:27   0.0.0.xxx 5856
Na jednom cizím fóru jsem našel jedno nastavení.
Běžte do Doomcomfig.cfg a tam najděte položky

seta image_cacheMegs "32"........pokud máte 512 MB RAM a víc tak přepište 32 na 96 popřípadě 128

seta image_cacheMinK "200"....zde jsem podle návodu zvýšil hodnotu na 10240 při nastavení CacheMegs na 128

Mám AMD 2200+, 1Gb RAM, GF4ti4200......a hra mi jede v 1024x768 při medium detailech.....zapnuto mimo antialisingu vše.....průměr FPS 30
Můžete zkusit.....)
7.8.2004 09:16:49   0.0.0.xxx 5959
Moc bych nesouhlasil s tim, že to nejede na nizsich sestavach...Kámoš má Athlon 1200 Mhz, 256 MB SD-RAM 133 Mhz, ATI RADEON 9500 (jen 4 pipeline) a 800x600 na MEDIUM detaily docela pohoda, až na ty začátky misí, kde se to asi na 5 sec. sekne...parkrat to sice škubne, když otevře dveře, nebo i během hry, ale to je fakt nic...

Já to pařim s detailama: MEDIUM 1024x768
sestava:
EPOX 8RDA3I
AMD Athlon 2200+ @150x13,5=2025Mhz
2x256 DDR 400 Mhz CL 2,5
ATI RADEON 8500LE

A jede to skoro stejně jako jsem psal nahoře. Ale hrát se to dá fakt s přehledem.
7.8.2004 09:46:54   0.0.0.xxx 5757
docela by me zajimalo, jak si v teto gaesce stoji hi-end firmy xgi, teda jestli to jde na nich vubec spustit
7.8.2004 10:17:15   0.0.0.xxx 5758
No pokud to hrajes na Radeonu 8500 v tomhle rozliseni tak na High detaily, tak mas asi trochu zkreslenou predstavu o plynulosti. Ja to hraju na TB 2Ghz, 512 MB RAM a 9800 Pro 128MB v 1024x768xHigh a hejbe se to jakz takz. Odhaduju to na 35 snimku za vterinu...hra mi prijde stejne narocna jako napriklad FARCRY.
7.8.2004 10:29:13   0.0.0.xxx 5956
Mám P4/3,4, i875P, 1 GB CL2 RAM, ATI X800 Pro a při nastavení Ultra High je to v 1280x1024 a výš v řiti - běhá naprosto plynule až na jedno ALE - při rychlém pohybu se nestíhají natahovat textury a v horní třetině obrazu je viditelné odpoždění - na fps to vliv nemá, ale hrát se s tím nedá

To si myslím, že přehnali dost, aktuálně neexistuje vga s použitelným 3D gpu s více než 256 MB RAM, prostě tohle podělali!
7.8.2004 10:43:30   0.0.0.xxx 5756
To by me zajimalo jestli je tam chyba odkazu nebo mam tak blby monitor ze nevidim zaden rozdil mezi fotkama dveri na treti strane. Fakt nevim :-)))?
7.8.2004 11:07:08   0.0.0.xxx 5955
je fakt že by to chtělo vyzkoušet ještě s tou grafikou typu R9800(pro) s 128MB v jakém rozlišení a detailech se to dá hrát.S výrokem od recenzenta:"možná Vám to pojede v Hi@1024, možná taky ne", nejsem zrovna spokojenej...
7.8.2004 11:08:39   0.0.0.xxx 5759
No, jak je receno v clanku: pokud chce id soft engine uspesne licencovat i nasledujici 2 - 3 roky (nez vydaji neco noveho), tak musi vypadat dobre cele tri roky... cili plynule a bez problemu si ho zahraje vetsina z nas az kartach pristi generace (nebo pro movite rejpaly, kteri ho "plyyynuleee" hraji uz dnes: az soucasny HI-END poklesne do MAIN-STREAMu :o)). Davat 10.000 jen za grafiku se mi opravdu nechce (nehlede na to, ze ATi 9800 nebo nVidia 6800 na mojem XP 1800+ stejne na prd => dalsich xy-tisic do desky, procesoru a RAM... :o/ Vsem, kteri ale maji dobrou sestavu uz dnes preji alespon dobrou zabavu... ja si nejakou dobu jeste pockam :o(((
7.8.2004 11:09:30   0.0.0.xxx 5657
Skoro to same:
Celeron 466MHz, 256MB RAM PC133, Int grafika i815 + GeFroce4 Ti 4200
Od pondeli:
AMD Athlon 64 3000+, 512MB DDR433 CL2,5, GeForce4 Ti4200 64MB. Mozna to s tou grafikou rozjedu.
7.8.2004 11:17:28   0.0.0.xxx 5957
jen tak mne napadlo, že by možná mohla pomoct zapnutá vertikální synchronizace... ale to je jen tip ;-)

7.8.2004 11:38:23   0.0.0.xxx 5856
Mam:
AMD XP 2200+
Asus A7N8X-Deluxe v2.0
2x256MB RAM (2,5)
MSI 5600 128MB (325/550)
IBM 120GB (8MB)

Hram to na 1024x768, ziadne sekanie, nic, hra je plynula.
7.8.2004 12:00:22   0.0.0.xxx 5859

Presne nechapu jestli na kartach starsi generace(DX je moznost pouzivat bumpmapping nebo je natvrdo vyplej. Jestli je vyply tak ani super vykony Ti4xxx nemaj sanci udelat z dooma dooma:-)


BTW pridavani prispevku je tady v mozzile fakt silenost......


7.8.2004 12:01:15   0.0.0.xxx 5958
Presne nechapu jestli na kartach starsi generace(DX je moznost pouzivat bumpmapping nebo je natvrdo vyplej. Jestli je vyply tak ani super vykony Ti4xxx nemaj sanci udelat z dooma dooma:-)

7.8.2004 12:03:13   0.0.0.xxx 5557
speculum je zrdcatko i v normalni anglictine.....
7.8.2004 12:04:42   0.0.0.xxx 5556
mohl by nekdo napsat v cem konkretne mu rozbaleni pk4 pomohlo?
A pozor neztkouisej te to v timedemu to se rozbaluje tak jako tak!!
7.8.2004 12:07:04   0.0.0.xxx 5858
nemas ani minimum pameti co na to ma bejt:-) a na tomhle strepu si pust raci neco jinyho:-)
7.8.2004 12:09:19   0.0.0.xxx 5857
far cry ze ma stejny naroky? to sis asi neprecetl ten clanek ke kterymu je tahle diskuze:-) jinak je fakt ze me dostavaj posty o tom jak nekdo hraje na karte s 64MB v high na 1024.
7.8.2004 12:11:19   0.0.0.xxx 5757
ne ta srazi vykon aspon o 10 snimku...... alespon u me
7.8.2004 12:15:50   0.0.0.xxx 5858
to je jeden stech prispevku kdy jeho autor vylozene keca...... na 512 MB ram to proste bez zaseku pri otvirani dveri nikdy nepojede........ a navic musi mit nizsi detaily nez high(ktery sou best a je celekm fuka jestli v 800*600 nebo 1024)
ja mam 2600+ 512ram 5700ultra a v 1024 na high to urcite zadnej zazrak neni
7.8.2004 12:18:44   0.0.0.xxx 6058
Jedna dobra rada pokud si chcete zahrat na high a mit cca stejny fps jako na medium zeditujte config af na 1 ci 0 jinak se vam pri high automaticky naforcuje af8x i kdyz to mate v ovladacich na min. a ponechano na aplikaci.
7.8.2004 12:19:59   0.0.0.xxx 5859
Jedna dobra rada pokud si chcete zahrat na high a mit cca stejny fps jako na medium zeditujte config af na 1 ci 0 jinak se vam pri high automaticky naforcuje af8x i kdyz to mate v ovladacich na min. a ponechano na aplikaci.
7.8.2004 12:25:20   0.0.0.xxx 5656
Mno tak ono je to logické že s vertikální synchronizací je menší fps.. :-D to už vyplývá vůbec z funkce vertikální synchronizace ;-), jenže vypnutá vertikální synchronizace má za následek roztrhání/rozštěpení obrazu a při menších frameratech to může být vidět ;-).

7.8.2004 12:28:00   0.0.0.xxx 5762
Kde jakej pacholek uz si doma pekne buri dooma a ja se nudim a cucim na pctuning jak to vsem jde/nejde....
Achjo...
V patek tomu muj R9500pro 128MB ukaze a hned pujdu nadavat na autora, protoze budu nastvanej, jelikoz ted diky monstrozni velikosti pameti me karty ocekavam 1024x768 v HI.

kdyz uz se tu kazdy chlubi...
XP 1700+@2400+
512 MB DDR333 CL 3
zminovany Lojza neboli Radek 275/540@300/664
2x120GB seagate SATA raid 0 (stripping)

jestli to pojede na me sestave co ma rok a pul provozu za sebou (mimo HDD) a s rozumnym nastavenim, tak panovi Cormackovi poslu cokoladu a mozna pribalim ruzovy papir s polibkem.
7.8.2004 12:31:28   0.0.0.xxx 6059
Můžete mi poradit jak se spouští timedemo ?
Díky
7.8.2004 12:42:39   0.0.0.xxx 5858
spust konzoli - ctrl + alt + ~ a napis: timedemo demo1
7.8.2004 12:45:40   0.0.0.xxx 5457
No rozbalil sem pk4 a jeste sem zvetsil tu video cache na hodnotu 128 bylo tam 20 a rozdil je znatelny, predtim mi to slo na 800x600 medium a ted mi to jde plynule 1024x768 medium, a to mam slaby procesor, 1,8 ghz duron, 512 ram 300 mhz a geforce ti 4800 se 64 mb
7.8.2004 13:07:02   0.0.0.xxx 5458
Hraju to na A64 2350 MHz, 1GB RAM, X800XT 540/600 v 1600x1200 ultra high detail, 16x AF a naprostá plynulost
31.8.2005 18:22:54   212.80.76.xxx 5858
chtěl jsem se jen zeptat co máš za desku,že ti to tak dobře šlape.Nemáš náhodou tak 17 let.
7.8.2004 13:16:28   0.0.0.xxx 5857
ECS K7S5A (142FSB), Athlon XP 1570Mhz (1900+), ATI 9500 Pro 128MB.
timedemo demo1: 25fps pri 1280x1024, medium detail
7.8.2004 13:23:32   0.0.0.xxx 5656
mam barta 2500+@3000+, 1Giga ram (2*210) a Herculese R9800 (320/290)@380/350 cili zhruba PROcko hraju to v 1024 na High a je to naprosto bez problemu, jemnej zasek nastava velice opakuji velic ) zridka pri otevreni dveri do vetsi mistnosti FPSaz osciluje v prumeru kolem 35 (zobrazovani lze zapnout v configu) ve standardne velkych mistnostech, v malych mistnostech a chodbach je FPSaz 60, v rozliseni 1280 s high je hra taky naprosto bezproblemova s tim ze zaseku po otevrni dveri je o neco MALO vice FPS v prumeru padlo tak o 5, zkousel jsem i ultra detaily a nic strasnyho se nedelo ... fps zase spadlo o neco dolu a skubance byly u kazdejch 2 dveri, co se tyce RAM tak mohu potvrdit ze rozdil mezi 512MB a 1GB je markantni sam sem tomu skoro nemohl uverit ), a co se tyce naroku doom3 vs farcry tak z vlastni zkusenosti musim rict ze doom3 je celkem vyrazne narocnejsi, farcry hraju v 1280 vse na max a je to bez problemu, v narocnejsich scenach se z pohybu vytraci "dynamika" ale jinak pohoda.
Preji vsem prijemnou zabavu pri hrani.
Uff
7.8.2004 13:53:44   0.0.0.xxx 5456
by mel fungovat normalne...
7.8.2004 13:56:43   0.0.0.xxx 5657
mas zaplou?
7.8.2004 14:02:31   0.0.0.xxx 5858
nebo až při druhém ? Já mám při první spuštění 30,2fps a při druhém 39,7fps.
MSI K7N2-Delta Athlon XP2000@3200(11x200) 512MB DDR400,
MSI 5900SP 128VTD(jádro465MHz paměti785MHz)
1024x768xhigh detail
Chtělo by to vyzkoušet s přidanou RAM 512MB.
Má s tím někdo nějakou zkušenost ?
7.8.2004 14:04:02   0.0.0.xxx 5753
Mě pomohly nejvíc ovladače , původně jsem měl catayst 4.4 a dal jsem tam 4.9beta na setavě P4 2.9Ghz,Asus P4P800Deluxe(i865),1Gb ram, R9800pro 410/710 mi stoupnul výsledek v timedemu z 33.3 fps na 37.1 fps v rozlišní 1024x768 high 2xAA. Rozbalil jsem soubory a při otvírání dveří to neswapuje..k tomu jsem defragmentoval HDD (to už nemělo vůbec žádnej vliv). V konfigu jsem zkoušel měnit ty hodnoty , ale v še beze změn. Jak říkám nejvíc mi pomohlo rozbalení souborů a catalyst 4.9beta.
7.8.2004 14:08:43   0.0.0.xxx 5657
hm ja mam dooma od 2heho(v 7rano sem zacal parit)
mam 2500+512ram+x800xt a jedu
1280*1024*high+2xAA v timedemu mam 47fps,v ctvrtek sem do dovalil...totalni parba
7.8.2004 14:48:52   0.0.0.xxx 5857
BM samozrejme jede na vsech kartach ( i na GF2 a GF4MX).
7.8.2004 15:25:00   0.0.0.xxx 5856
Nemel by si sem psat, ze ti to beha plynule --> vsichni ti budou zavidet:-)
7.8.2004 15:30:31   0.0.0.xxx 5758
Mě by jenom zajímalo, kdy už konečně technologický pokrok předběhne náročnost aplikací (včetně her
Zlatej Didaktik Gama pár kilo ram, pár kilo rom a vývojáři museli setrit s kazdým bajtíkem a programovat to tak, aby to běhalo... Dneska je to vobráceně neběháto a když tak je to náročný jak "můůůůů" :-D *1*
7.8.2004 15:32:34   0.0.0.xxx 5658
Nevíte někdo, kdy už konečně AMD vydá ten 220Ghz procík..?
Ví se o něm, ale oficiálně to nechtěj AMDšéfové potvrdit...
7.8.2004 15:47:53   0.0.0.xxx 5656
Mam uplne tu samou sestavu, take 3.4C, X800PRO, 1024MB 433, a 1600x1200 to beha uplne OK, jestli ti to zlobi tak mas nejakej problem, zkus stahnout 4.9 Beta optimalizovane pro Dooma3, treba ti to pujde ok, ale jak rikam, me se to ani trosku netrhne v zadne situaci!
7.8.2004 16:07:04   0.0.0.xxx 5658
dokud to nebude mit 125fps tak ta hra nebude plynulá, to že máte 30 - 40fps je k ničemu s tím seto opravdu neda hrát. doporučuju vyzkoušet q3a a porovnat 30fps a 125fps po chvily hrani oběvíte hodně velkej rozdil to samy je u dooma
7.8.2004 17:13:27   0.0.0.xxx 6060
Pocas hrania necha doom z 1024 ram volne nieco viac ako 300 MB, ziadne swapovanie pocas hry sa nekona. Rovnako quickload cca 5 sekund
7.8.2004 17:54:51   0.0.0.xxx 5755
jenze u quaka3 je to chyba enginu vis?
proto je tady max fps limitovane na 60
7.8.2004 18:04:32   0.0.0.xxx 5457
jako uz ho davno mam doma )) ale musel jsem si rozbalit vsechny pk4 a pak to fici fpohode na i 1280 s r9800xt .
7.8.2004 18:09:33   0.0.0.xxx 5958
No ASUSA7v600 2x512 400 MHZ Hyperx barton 2500@3200+ hercules 9800pro . Vzhledem k tomu ze mam LCD musim hrat v prirozenym rozliseni 1280*1024 . Karta stiha Hi nastaveni v doomu + antialiasing 2x a balanced v catalistech + wait for vertical retreace. Z jen 512 MB si ani neskrtnete. Furt to leze na disk a prichazite o moment prekvapeni. Tzn kdyz se votevrou dvere a von to nema v pameti ale na disku tak se to zakousne a vy vite ze tam bude nejaka svine. ... Ale jinak moc pekna hra , zhasnul jsem si v noci jen LCD sviti repraky hucej , vykuleny voci a cekam kdy na mne neco vyskoci...... engine fakt cool
7.8.2004 19:06:28   0.0.0.xxx 5959
na druhe spusteni, prvni vzdy swapuje, mam jen 512mb.
tady jsou testy na medium:
Ati 9500 pro (330/310) -
1280x1024 - 27.7 fps (moc se to nezvedlo oproti 25fps na default takt 275/270)
640x480 - 36.5 fps
1024x768 - 35 fps

Budu to smazit na 1024, 10 fps je dobrych
7.8.2004 20:16:57   0.0.0.xxx 5858
Beta mě dost vystrašila tak doufám že teď to bude zvládat líp i když vím že beta je nedoďělávka tak se mi to brutálně sekalo

AMD Barton 2800+
1GB DDR 400Mhz
GF FX 5900 Ultra 256MB Asus
MSI K7N2Delta-L
7.8.2004 20:21:10   0.0.0.xxx 5555
Jo a nechtel bys mi ho poslat E-mailem třeba by tě týpci ze seznamu za ty prý tři CD nesežrali
7.8.2004 20:45:47   0.0.0.xxx 5557
Heat Haze byl uz v GRAND PRIX 4 s DX8 , ale tady je asi o hodne lepsi, nebo spise teda je ho VICE
7.8.2004 21:36:10   0.0.0.xxx 5755
aha? a raid 1 je speculing, alebo tak nejak ...
7.8.2004 21:59:11   0.0.0.xxx 5756
no nevim jak vy ale ja poznam normalne v Q3 rozdil mezi 60fps a 85fps (125fps sem netahejte to uz je mozna chyba ale dobra:o) kdyz se otacis tak to jasne vidis ze to neni ono v singlu by to samozrejme stacilo ale v multaku a u neceho rychliho jako je Q3 je to opravdu znat stejne tak poznas kdyz nemas pretaktovanou mys
takze optimim pro me je
- 100Hz na monitoru
- hra neklesajici pod 100fps
- mys na 200Mhz (kvalitni mys!)
7.8.2004 22:19:09   0.0.0.xxx 5857
Potrebuji pomoc s DOOM III. Mam Athlon XP 2200+ na 2,25GHz/ 128MB RAM Radeon 9500@9700 na 369 core/ 300 Mhz RAM, 512 MB RAM. Ovladace na VGA sou ATI Catalyst 4.6 a na Norce 2 ve verzi 2.45… Hru nainstaluju a spustim. V jakemkoliv rozliseni na jakekoliv detaily hra pada s hlaskou: „Při behu aplikace doslo k problémům a aplikace bude zavrena“ . Nejdříve sem si myslel, ze to je overclockingem CPU a aktivovanými pipelains na VGA. Buhzel se PC bez jakéhokoliv overclokingu chova uplne stejne. Jsem celkem nastvany a nevim co s tim. Jedine co me napada jsou Win XP, které jsou třeba KO…?? Prosim o pomoc!!!! Unikla Alpha verze mi takovehle věci vůbec nedelala…
7.8.2004 22:24:04   0.0.0.xxx 5458
az pry dostaveji dalsi dva bloky temelina, aby to ten shit utahlo
7.8.2004 22:33:52   0.0.0.xxx 5857
Na mem Athlonu Mobile @2500MHZ a X800PRO a 768MB Ram to jede v 1280*1024 jako po másle-prostě super-ať žije AMD a jejich super procesory.jinak Doom 3 je super,mam ale pocit, že Half Life2 bude lepši...mimochodem,zaslechl jsem,že na emule se da plná verze hlaflife2 již stáhnout..
7.8.2004 22:52:08   0.0.0.xxx 5756
AMD Athlon XP Model 8 2600+ 2083MHz @ 2250MHz
512MB DDR 333MHz
MS-6712 VIA KT400
GeForce FX 5200 64MB 250MHz/400Mhz @ 320MHz/525MHz
Netrhane 800*600 min detaily
kdyby mi nekdo tvrdil ze mi pude DooM3 takhle tak bych mu neveril, je pravda ze z grafule sem vydojil co se dalo, ale i tak je to maso, DooM je bohovej, mistama sou potreba hnedy bezpecnostni trenky
Obvzlaste kdyz se hraje po pulnoci
7.8.2004 22:53:24   0.0.0.xxx 5556
no chcem vediet ci by na tejto zostave relativne siel D3

Amd Athlon 2500+@3200+(2244mhz)
doska-Asus A7N8X-E deluxe wireless edition(nForce 2 SPP ultra)
pamat 256MB ddr(400Mhz)-single channel
disk 80GB maxtor 2MB cache
grafika Ati rage fury pro 32Mb

grafika to cele brzdi ale teraz idem kupit nejaku grafiku,som sa rozhodol pre Ati 9600 no neviem ci by to s nou islo da sa povedat dobre
7.8.2004 22:54:16   0.0.0.xxx 5555
Nebudete verit, ale kamos to hra na 486, 8mbVGA, pamat 16MB a je to absolutna bomba. Nekecam.
7.8.2004 22:56:47   0.0.0.xxx 5556
nekecej mozna ze doma jo ale rozhodne ne 3, a pokud jo tak to ma fotogalerii
7.8.2004 22:58:28   0.0.0.xxx 5557
to je nic ja hram D3 na 286 0,5MB ram(kingston)
ale mam tam jebnuty 250GB WD)))a dal som si vyrobit extra pre tento stroj grafiku Ati 9800XT ale 512MBa ide to brutalne))
7.8.2004 22:58:43   0.0.0.xxx 5759
neslo mas malo pamneti, kamos to skousel na podobne sestave, a prej ho nepustil instalator
7.8.2004 23:28:35   0.0.0.xxx 5757
Jede to moc pekne na A64 FX53@2,8GHz (vapochill), 2x1024MB DDR 466, nVidia 6800Ultra. Pouzivam LCD, takze nastaveni je 1280x1024 na high.
7.8.2004 23:32:17   0.0.0.xxx 5855
pojede to, ale doporucujuu 800*600 v high. Vim ze 800*600 zni archaicky ale v doomovy to neni poznat a zas tak ultravykonou sestavu taky nemas:-)
7.8.2004 23:36:34   0.0.0.xxx 5655
typoval bych chybu pameti v dualu. Zkus memtest.
7.8.2004 23:53:12   0.0.0.xxx 5556
Standartni slideshow s nastavenim na 10s to je v pohode
8.8.2004 00:04:12   0.0.0.xxx 5957
U mne bylo nutne taky az druhe spusteni.

Athlon64 3000+
768 MB DDR 400
GeForce 6800 128 MB

1280x1024 High Detail - 47 fps
8.8.2004 00:11:15   0.0.0.xxx 5656
Mel jsem problemy s doomem.V každem kole se mi to kouslo a nevim proc.Když jsem si ulozil hru,bylo to pred koncem kola tak se mi to kouslo a kdyz jsem se vratil zpatky jel jsem cele kolo od znova.Byl jsem nastvany protoze to bylo tezke kolo.Až jsem opet dosel ke konci toho kola tak na tom samem konci se mi to opet kouslo ale tentokrat savy co jsem mel tak tam nebily tak jsem ji smazal.Moje počítačová sestava je:AMD Athlon 2600+,Radeon 9800PRO,1 giga operační paměti,.nevim cim to bylo.Ale muzu vam rict ze jsem byl s dooma spis zklamany.
8.8.2004 00:24:41   0.0.0.xxx 5554
docela se bavim jak tady pisete kecy typu ze je nejlepci AMD+ATI rofl tohle nema ani cenu resit mozna az si budete chtit zahrat gay halflife 2 ale u dooma3 je ultimatni reseni intel+nvidia sam mam PIVo 2,1/533/HT a 5900 ultra na 5950ultra od gainwarda a 2*256dualCH pameti a hra beha naprosto libozne a to diky NV FPS nejde pod 50 na 1280x1024 hi
8.8.2004 01:16:10   0.0.0.xxx 5456
Athlon XP 2400+
ECS K7S5a SIS735
512MB DDR PC266
WD800JB 80GB 8MB Cache
MSI GeForce 5900XT

1024x768 medium detial, tiene zapnute, timedemo1 - 34.5 FPS
ale porobil som patricne tu uverejnen nastavenia ako - rozbalit paky, cache mink, megs.....
Aj pri otvarani dveri dverach uz to ide plynulejsie.
8.8.2004 02:41:23   0.0.0.xxx 5757
Mam duron 1100 MHz,graficku kartu od asusu GeForce FX 5200 128 Mb ,..... , a najvecsia halus je na tom ze mi doom3 slape
8.8.2004 07:15:18   0.0.0.xxx 5555
nejlepsi je bohuzel AMD + nvidia (na DOOM3)... takze bohuzel se sam lama ..
8.8.2004 07:51:27   0.0.0.xxx 5456
mam jen jednu 512ku a ne dualy...takze tim to asi nebude
8.8.2004 08:24:06   0.0.0.xxx 5654
To je ale špatně, co budeš mít vod toho pondělí. To ti někdo skládal? K tomuhle procesoru je ta grafika hodně nedostatečná. Rozjedeš to s ní (mám jí totiž doma), ale s nějakou lepší bys to rozjel mnohem líp...
8.8.2004 08:25:53   0.0.0.xxx 5654
bump funguje i na dx8 kartach a zda se, ze opravdu nebere vykon, ale viditelne zlepsuje kvalitu obrazu.
8.8.2004 08:27:51   0.0.0.xxx 5554
Tak to vitej do klubu. :-) Hraju to, ale nekdy je problem zombika vubec trefit (1600+/GF4Ti420064/512)...
8.8.2004 09:04:17   0.0.0.xxx 5858
Jedu 800x600 HiQ, 2x FSAA - stiny, bumpy vse zaplle. jede mi to vetsinou v rozmezi 30-60 fps.

Sestava :
Asus P4P800 Deluxe
Intel P4 3.2@3.4GHz
2GB Ram - A-Data 500 MHz
MSI FX 5900@5900Ultra 128 MB
8.8.2004 09:10:41   0.0.0.xxx 5555
No já bych zkusil ovladače a potom až reinstal XP. Dej tam třeba catalyst 4.9beta možná Ti to pomůže.
8.8.2004 09:20:46   0.0.0.xxx 5658
Ultimátní je AMD +nV
http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2149&p=7

Ale hlavně že "lamky"

8.8.2004 09:31:59   0.0.0.xxx 5656
zkus prim95 - turture test na otestovani stability pc.
8.8.2004 09:53:55   0.0.0.xxx 5759
Pokud si chce nekdo zaparit doom1 nebo doom2 s opengl akceleraci v 1024x768, ma moznost - GLDoom. Muzete stahnout z http://haf.wz.cz/private/download/gldoom/gldoom.htm

Zvuky jsou super - winxp umi skvele emulovat midi
8.8.2004 11:54:41   0.0.0.xxx 5457
Ja mam XP-M na 2400 MHz, 512 dual 433 a 9800XT.
K tomu Catalyst 4.9 beta a zmena hodnoty Imagecache z 20 na 128 (to opravdu dost pomaha)
a jedu na 1024/768, hi details a 4xAA a fps jdou od 30 do 45... takze pohoda.
Rozbaleni souboru ma vliv pouze u tech kdo maji slabsi CPU, ti kteri maji 3200+ a vys tak to nepotrebuji. FPS to urcite nezvedne.
8.8.2004 12:27:10   0.0.0.xxx 5757
doom 3 je fakt kotel!!!!
chodi mi na radeonu 9800pro 128MB DDR
ve 1280x1024 v ultra high details uplne plynule,ale pozor,spis nez na gk je narocnej na paměti,512 MB je zdáse málo :-(
(parkrat sem se lek tak moc,ze sem to radsi vypnul)
8.8.2004 12:49:26   0.0.0.xxx 5753
tak mocne si taky jednou svuj PS/2 port pretaktuji :-))).
8.8.2004 13:20:59   0.0.0.xxx 5356
to ti tak zeru ze ti to jede 1280*1024*ultra detail ..tim si krm nekoho jineho ty noobe.na takove rozliseni a detaily aspon x800 nebo 6800
8.8.2004 13:26:53   0.0.0.xxx 5553
To,že ti chodí Doom 3 na Ultra High detail v rozlišení 1280 x1024 na Radeonu 9800 Pro /128 MB / ti opravdu nevěřím.
8.8.2004 14:34:28   0.0.0.xxx 5455
S tou nVidii ses trefil, s tim Intelem ne, nejlepsi je kombinace AMD + nVidia, takze Lama jsi tu akorat ty a to VELKA...
8.8.2004 14:35:47   0.0.0.xxx 5253
omlouvam se, ale ta poznamka vyse patrila tomu "profikovi" pod tebou...
8.8.2004 14:38:30   0.0.0.xxx 5454
tiez mam 9800pro 128 a sklbe na takom rozliseni v ultra detailoch sa to sklbekazde dve sekundy...
8.8.2004 14:40:42   0.0.0.xxx 5453
Chcel som povedat, ze sa to v takych detailoch a rozliseni ake popisujes, sklbe kazde dve sekundy.
8.8.2004 14:48:54   0.0.0.xxx 5354
Odporucam link na toto forum pre zrychlenie duuma http://www.forumplanet.com/planetdoom/topic.asp?fid=5733&tid=1438663
8.8.2004 14:57:20   0.0.0.xxx 5253
Pokud ma nekdo zajem ,provedl jsem vycerpavajici test.Muzete se mrknout jak moc velkej je rozdil mezi temito dvema čipy co se tyče kvality zobrazovani.

http://kufi.wz.cz/Index.html
8.8.2004 15:22:40   0.0.0.xxx 5453
je to pro me velka zahada..nekdy to jde,ale spis ne...jakmile nataktuju procesor nebo grafiku tak to zacne delat tyhle probelmi a bez overclocingu se to dost seka(((to je divny ze zrovna ja mam takovej problem
8.8.2004 15:25:45   0.0.0.xxx 5454
Lidi mam na vas dotaz.....byla tu rec o radeonech 9800PRO X800 at s 256MB ale nikde sme nenasle zminku treba o radeonu 9600XT 256MB

proto mam dotaz jaky parametry mam zkusit nebo co si muzu dovolit se sestavou:

AMD Athlon 3200+ (barton 400MHz FSB)
GIGABITE 7NNXP (n-force 2 ULTRA
2x 512MB RAM kingmax cl 2,5 433MHz
ATI Radeon 9600XT 256MB
dalsi parametry by snad uz tak duleziteb yt nemuseli diskym am rychli s 8MB cache a zdroj mam znakcovej 480W takze to je v poho

tak co si o otm mylsite?....co si muzu s timhle v doomovi 3 dovolit?

PS. odpovedi mi spis piste dystak na mail dik moc!
8.8.2004 15:28:27   0.0.0.xxx 5255
http://www.kufi.wz.cz/index.html
8.8.2004 15:41:36   0.0.0.xxx 5254
urcite to v pohode rozbehnes 1024x768 high detail a poslape ti to bez sklbania. :-))
8.8.2004 15:56:56   0.0.0.xxx 5452
moja sunka: P4-2.8HT (ht vypnute), ati 9700 nonpro@310/310-128MB ,1GB ram 160WD sata hdd.

hru hram v 1024x 768 high details
po nainstalovani hra v priemere behala okolo 30-35fps
instalaciou ati-nackych doom3 driverov slo fps v priemere 5-7fps hore , dalej som upravil velkosta cache za 20 na 128mb cim som ziskal dalsich cca 5 fps a nakoniec som zlahka pretaktil grafiku +3 fps :-). Takze teraz mi fps ukazuje v priemere 43-48fps . Je fakt ze pri berzerkoch to klesa viac ale pod 20 to uz chvala bohu uz nejde.
mimochodom vsimol som si jednej zaujimavej vecicky po zapnuti baterky docela razantne klesaju fps cca o 10. kedze mam intela zaujimalo by ma ako su na tom athlony predsa len ich hruby vypoctovy vykon je vacsi . :-))
8.8.2004 16:00:28   0.0.0.xxx 5254
no chcem vediet ci by na tejto zostave relativne siel D3

Amd Athlon 2500+@3200+(2244mhz)
doska-Asus A7N8X-E deluxe wireless edition(nForce 2 SPP ultra)
pamat 256MB ddr(400Mhz)-single channel
disk 80GB maxtor 2MB cache
grafika Ati rage fury pro 32Mb

grafika to cele brzdi ale teraz idem kupit nejaku grafiku,som sa rozhodol pre Ati 9600 no neviem ci by to s nou islo da sa povedat dobre
8.8.2004 16:33:57   0.0.0.xxx 5250
pri 800*600 na medium detail tech 512mb bohate staci
8.8.2004 18:19:50   0.0.0.xxx 5251
mno ked si k tej Ati 9600 prikupis este 256MB ram (ale radej rovnych 512MB ) tak ano , ale na 265 MB operacnej pamate to ani neskusaj.
inak pozor na tu 9600 lebo su v predaji aj verzie so 64bit zbernicou a s tou by si si veru moc nepolepsil.
8.8.2004 18:27:55   0.0.0.xxx 5453
no tak to se podrz, protze ja mam 64MB grafiku ATI R9500@PRO a jedu na 1024 a HIGH. Zacinal sem na 800x600 na Low, jelo to tak tak, ale po instalaci ovladacu, uprave DoomConfig.cfg mam v timedemu pres 30 fps, normalne hraju bez problemu. mmch. mam 1GB RAM
8.8.2004 19:35:51   0.0.0.xxx 5452
Tak konecne sem mozna objevil to jadro problemu.. Vse sem nechal overclocked a jediny co sem premenil byl takt CPU z 2,25GHz na 2,17GHz a zatím to jede na high detail jakz takz…Sem zvedav jestli to není jen zdani a nebo to byl opravdu tento zakopany pes. Jinak dekuji vsem za pomoc…!! ( i za pripadnou další při nefunkcnosti…. )!!! Jo a jak se meni obnovovaci frekvence?? Nekde sem cetl, ze v konzoli v DOOM III ale jak se spousti??..

8.8.2004 20:48:01   0.0.0.xxx 5253
pisal som, ze mam high detaily?! Nie mam medium, neseka to pri otvarani dveri, presiel som celu hru a seklo to maximalne 2x, nemozem za to, ze mas masinu, ktora je lepsia od mojej a ide ti to horsie, no co uz, zmier sa s tym
Stojim si za tym co som pisal pred tym: 1024x768 - plynula hra (Medium Details, enable Bump mapping, enable shadows)
8.8.2004 21:01:31   0.0.0.xxx 5351
tu mys si taktoval v powerstripu ci cem?To je dobry hlod.:-)
8.8.2004 21:03:18   0.0.0.xxx 5854
dakujem za nazor
8.8.2004 21:55:27   0.0.0.xxx 5353
Chlapce co ty to tu tlachas kazdej poradnej paran ma prece pretaktovanou mys ja taky na 200Mhz a kdyz te to zajima tak v ps2rate je to jeden z duvodu proc jedu usb mys pres redukci v ps2 ten druhej je ze usb vic zatezuje procesor a ten treti ze usb muzu vyuzit na neco dalsiho ps2 uz moc ne.
8.8.2004 22:14:48   0.0.0.xxx 5354
Víš tvrdit a stát si za tím můžeš. Podlož to sérií screenshotů. Ale můžu s jistotou prohlásit, že ti to na uvedené sestavě na 1024x768 na medium jet plynule nemůže. Ještě na FX5600, to je skoro už rouhání :-).

Jediné v čem může být rozdíl je, že to v čem já vidím trhání ty vidíš plynulost, protože jsi si už zvyknul z jiných her.

Ono se říká že papír snese všechno, v tomhle případě monitor, ale pitomce tady z nás dělat opravdu nemusíš :-D.
8.8.2004 22:30:52   0.0.0.xxx 5354
Zaklad.doska:MSI KT6 Delta Fisr
Proc.:AMD XP 1700+ Asi prejdem na 3200+
Pamet:APACER CL2 128MB+ SAMSUNG CL2 128MB Tiez by sa zislo 1024Mb Ram
Grafika:MSI FX5700
HDD:60GB(IBM) a 40GB(Hitachi)Mam nastavene na high detial bez vyhladzovania hran 800*600 a tiez som rozpakoval tie pak4 subory.Je to hratelne a samozrejme otvaranie dvery je problem.Ale nestazujem sa
8.8.2004 22:39:11   0.0.0.xxx 5254
No to sice bylo, ale vypadalo to z určitých kamer dost tragicky. Jak když vyjede auto z mlhy i když je jasno. Dost sux udělaný a jedna z mála věcí, které jsem bohužel vypnul. Vypadalo odporně.

V Doom 3 vypadá kroucení vzduchu opravdu báječně. Je jenom škoda, že mě Doom zase až tak jako hra nebere. Vypadá ale opravdu super ;-)
8.8.2004 22:41:36   0.0.0.xxx 5151
Na 200MHz das port ps2 asi tezko.:-)Jedine tak 200Hz ty trubo.Jinak o tom vsem vim,taky sem to kdysi zkosuel s ps2 mysi ale moc to s tim programem nefachalo.Porad to skakalo na 80Hz at sem delal co sem delal.
8.8.2004 23:00:49   0.0.0.xxx 5453
To uz mi je teda hodnoverny zdroj ;-) Existuju aj graficke servre (clanky, knihy). Ceske nazvoslovie pre tieto veci sa cituje z knihy "Moderni pocitacova grafika" [Zara98]. Samozrejme, ze sa hovori spekularna, a dokonca aj pekne po nasom 'zrkadlova' zlozka (Phongovho osvetlovacieho modelu - btw. ten ma 3 zlozky, okrem uvedenych este aj ambientnu).
8.8.2004 23:24:26   0.0.0.xxx 5353
... nejnovejsi CPU za spoustu penez a starou grafiku - doufam, ze si to nekupujes na hry - to radsi usetri na CPU a kup si poradnou grafiku
8.8.2004 23:30:13   0.0.0.xxx 5254
Myslim, ze rozpakovani pk4 ma skouzit tomu, aby to nemuselo delat CPU behem hry - defrag samozrejme neuskodi, ale zatezi CPU asi moc nepomuze.
9.8.2004 02:51:20   0.0.0.xxx 5256
mam athlon xp 2400+ /2200Mgh
Radeon 9700 pro rok starej :-) za 6000,- :-0)
1Ghz DDR
a od 01.08. mi lezej ty 3 CD D3 na stole a vubec me to nevzrusuje,jestli mi to pofacha nebo ne a porad se nemam k tomu to nainstalovat a koukat na ty "zazraky" mimochodem pokud jsem cumel na ty screenshoty v recenzi tak jsem kolikrat nevidel zadnej rozdil :-( no nic, asi jsem nemocnej seru na to a ty 3 cd jdu rozdupat...nebo to hodim pred barak do smeti-bydlim Praha 5 tak se muzete stavit,usetrite 1300:-0) i kdyz tady vlastne nikdo originalky nema:-))) tak se mejte a uzijte si to za me,jdu vedle do pokoje na 286 hrat Saboteura :-))))
9.8.2004 07:39:29   0.0.0.xxx 5352
Ty jsi fakt nemocnej..
9.8.2004 07:51:05   0.0.0.xxx 5553
Cau,
nekde na netu jsem cetl, ze jde Doom3 podstatne zrychlit a odstranit mozne skubani a swapovani na disk. Jedna se pry o to, ze Doom3 ma textury "inteligente" zkomprimovane, takze pokazde kdyz nejakou potrebuje a tak ji rozbaluje na pozadi a pak maze. Tomu se da predejit, kdyz se ve WinRaru 3.3 dane textury rozpakuji predem a puvoni soubory smazou. Nevim, zda to funguje, ale za vyzkouseni to stoji .
9.8.2004 08:03:11   0.0.0.xxx 5454
ABIT AN7
AMD Athlon XP2600+ (bez OC)
512MB DDR A-Data 333MHz
MSI GF4Ti 4200 64MB 250/510 @ 320/650
1024x768 medium detaily ... plynulý
9.8.2004 08:21:04   0.0.0.xxx 5352
http://boards.gamefaqs.com/gfaqs/genmessage.php?board=12608&topic=15503352&page=0

Na 9800SE 256bit + AMD THB 2,2GHz to jede na 1024*768 na high cca 30fps, občas si to hrkne, holt 512MB paměti je málo
9.8.2004 08:48:57   0.0.0.xxx 5553
Mám dost podobnou sestavu a zajímalo by mě, je to poměrně hratelné, ale kvalita obrazuje je dost podivná.

Když jsem u stěny, na kterou si posvítím lampičkou, tak to vypadá, jako by textury byly snad jenom 8-bitové. Je to způsobené starou grafickou kartou, nebo mám nějaký problém s ovladačem?

Dík
9.8.2004 09:26:08   0.0.0.xxx 5351
Zdar!

Tak ja som rozbehal d3 na 800x600 high quality, shadows on, bumpmapping on. Zostava:
AMD Athlon XP 2500+ Barton
MSI K7N2-ILSR Delta (nForce)
512MB RAM dualchannel (Apacer)
MSI GeForce FX5700 128MB RAM
MAXTOR UDMA133 80GB 7200RPM 8MB cache

Nemam nic overclockovane. Hra beha plynule, sem tam to skubne ked robi vela bumpmapingu ale nie je to nic hrozne, fps som mal najnizsie na 34. Jedine co som spravil bolo, ze som rozbalil pk4 a v doomconfigu som zmenil image_cacheMegs z 32 na 96.

Vsetkym vela zdaru.
9.8.2004 09:53:54   0.0.0.xxx 5153
me po nainstalovani padal doom i far cry do windowsu (nepomohlo ani agp4 a fastwrite off) s 9.0b je vsechno ok musel sem provest reinstal timedemo na xp 2600+, 1GB ddr400, r9700 v 1024 na medium 32fps
9.8.2004 10:11:24   0.0.0.xxx 5153
Hraju dooma v 1280x1024 High Quality 4xAA 8xAF.Jede naprosto bez sekání. Moje sestava je:
Asus A8V-DX - VIA K8T800 PRO
AMD Athlon 64 3500+ BOX @ 2460MHz
4xOCZ DIMM 512MB DDR 500MHz Gold CL2.5 @ 510MHz CL2
2xWestern Digital Raptor WD740GD - 74GB SATA RAID 0
9.8.2004 10:19:43   0.0.0.xxx 5456
Bez problemu. To bude mozna zvukovkou, protoze grafika jede pod OpenGL a DX nepouziva.
9.8.2004 10:21:27   0.0.0.xxx 5452
Mám radeon 9800Pro 128Mb, tu Beta verzi Catalystu a kvalita obrazu je oproti fotkam v tehle recenzi hrozna, texty jsou nečitelné, rozmazané v jakémkoliv rozlišení, nesetkali jste s něčím podobným ???
9.8.2004 10:23:15   0.0.0.xxx 5253
Grafika:Zkoušel jsem svou starou Radeon 9800 Pro 256 MB.Špatně se to nehrálo ale nebylo to ono.Abyste rozumněli mou novou grafiku jěšte neměli na skladě takže jsem musel zapojit starou.V Sobotu grafika přišla.Dooma jsem hrál na parametry napsané v mém minulém příspěvku.Hra se mi opravdu nesekala a jela bez problémů.Moje nová karta je:
Gainward FX PowerPack Extreme/2600 Golden Sample 256MB
9.8.2004 10:30:53   0.0.0.xxx 5354
Pro ty co uměj englicky only

In DOOM 3 directory, find "DoomConfig.cfg" (...Doom 3base). Open DoomConfig.cfg in Notepad.

Find the line:

seta image_useCache "1"
seta image_cacheMegs "256" <----(or whatever 1/4th of your total ram is)
seta image_cacheMinK "20480"

Should result in a nice boost in performance.
_____________________________________________________

After installation the game consits only of the doom3.exe and some .PK4 files. Those PK4 files includes the entire game (sounds, videos, textures etc.) in high compressed form.
Normally those files were decompresse during the game.
But this exactly is the problem. Even new CPUs are not able to decompress those files while running the game with good peformance and therfore the game runs very **** also on new computers. I don't know if the develpers of ID-Soft was just too stupid to think about this or if they have an agreement with some hardware manufacturing firms.
How to get around this problem:
It is very simple. Go to your Doom 3 installation directoy and get inside the folder "Base". There are some .PK4 files you have to open each of them with WinRAR 3.3 and extract their entire contents to the Base dir in you Doom 3 installation folder (replace all files if they are any duplicates). Now you have to delete all .PK4 files in the Base folder to prevent the game to use those compressed files agian.
Now the game should start and run mutch faster!!!
_____________________________________________________

Here is a performance booster also: set 'image_filter' to "GL_LINEAR" in DoomConfig.cfg change: seta image_filter "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR" to: seta image_filter "GL_LINEAR" This disables mimapping entirely in the game. I would fully encourage anyone and everyone to try disabling mipmapping where ever possible (Counter-Strike can look a bit sandy actually, it's an aquired taste) by setting, in other OpenGL games 'gl_texturemode' to 'gl_linear'. It's just ridiculous that we force video cards to load a texture 10x over again or more for the sake of image quality. We load the original texture, then several lower rez. versions of the texture to improve performance at the cost of consuming tremendous amounts of VRAM, then if the blurried appearence of mipmapping bothers you, you finally enter anisotropic filtering requiring even more overhead sharpen everything.
_____________________________________________________

Testing:

Pressing Ctrl + Alt + ~ and then type in "com_showfps 1" and compare your FPS.
Pressing Ctrl + Alt + ~ and type "timedemo demo1".
9.8.2004 11:06:33   0.0.0.xxx 5354
Mám Athlon XP 2500+ (1.8@2.0GHz), Radeon 9600PRO 128MB a 1GB DDR 366MHz CL-2 a jede my DOOM3 v High a plynule. Záleží dost na grafice, ale tady u Dooma taky hlavně na velikosti operační paměti. Kámoš má 1.5GB DDR 333MHZ CL-2 a P4-3GHz a grafiku co já a hraje v Ultra High a taky plynule. Zkuste 2GB DDR a uvidíte.
9.8.2004 11:09:57   0.0.0.xxx 5454
Hrajem to ve 1280x1024
9.8.2004 11:15:39   0.0.0.xxx 5452
JE to hlavně náročný na operační paměť. Pokud máš 1-2GB, tak je to pravda. Mám to oskoušený s 1.5GB DDR a Radeon 9600 ve 1280x1024 a Ultra High bez škubnutí při akcích i bez akcí.
9.8.2004 11:39:52   0.0.0.xxx 5253
MB Msi k7N2 Delta ILSR, CPU Barton 2600+@2270x11,5, RAM 2x256MB KINGSTON DDR400, VGA MSI GeForce 5700 256MB, Audio Creative Labs 5.1 Ispire, HDD Seagate 80GB, Combo DVD CDWR/DVD Teac DW-552G, 52/32/52 DVD 16x bulkx , Case KME MiddleTower ATX 400W, Cooling CoolerMaster DP5 5500 rpm, Monitor 19“ ADI P920

------------------------------------------------------------

1024x768 High detaily, jde to plynule a vypadá nádherně )
9.8.2004 11:50:34   0.0.0.xxx 5252
hra se mi prestala zasekavat pri otevirani dveri. Celkove jsem delal i jine upravy (zvetseni cache, instalace Cat4.9b) a celkove jede hra v 1024x768/medium tak rychle, jako pred upravama v 800x600/medium.
9.8.2004 12:22:56   0.0.0.xxx 5553
Zajimalo by me jestli je tu aspon nekdo soudny :-)) U techto prispevku se dokonale bavim. Na takove plecce a takove rozliseni ) Mam o trochu vykonnejsi pocitac a presto to hraju v 800x600/medium prave kvuli UPLNE plynulosti i behem prestrelek v chumlu nepratel. Jestli posuzujete plynulost hry chůzí v prazdne chodbe, tak asi chapu kde chodite na takove rozliseni v souvislosti s "plynulosti" :-))
Az se na vas vyhrne vic priser po zemi i ve vzchudu, tak z tech vasich "krasnych 30fps" bude tak 10 :-D

K autoru clanku: vypinat stiny ... brrr...vzdy to je pak hnusneee-nekrasnejsi sceny byly pri chuzi za sviticim robotem a nebo vedcem s tou lampou-proste kraaaasa.
9.8.2004 12:48:41   0.0.0.xxx 5353
Asi si budu muset nekde sehnat pamet. Mam 1700@2400+ (2GHz), 512DDR333, R9600Pro na 460/620 a musel jsem to jet na 800*600/medium (Ale zase to jelo super plynule). Nechce se mi verit, ze pri dalsi pameti si muzu dovolit TAKOVOU zmenu rozliseni. To by grafika nedavala ani nahodou - pamet nepamet.
9.8.2004 12:55:57   0.0.0.xxx 5451
rofl, tak jo.... stejne se musim bavit co si mi tim linkem chtel dokazat ? to ze ses lama a musis to dat vsem vedet ? vis ono kdyz chces hrat na lepci rozliseni tak je intel za amd jen o par fps tusim 5 to je sice pekny pro amd ale u intelu si platis i hustej OC a hlavne ze testovale ExtremeEdition 4Ghz intel by byl zarucene prvni kdo vi co by bylo pri nastaveni ultra...... intel je prost intel
9.8.2004 13:02:40   0.0.0.xxx 5353
jo mas dobry pameti ale zbytek bych hodil do kose ale stejne si myslim ze ti nefunguje vubec nic a jen se na ten svj srot divas kdyz nemas grafiku....,.......
9.8.2004 13:54:29   0.0.0.xxx 5254
zdar, myslite, ze mi to pojede na :
CPU AMD K7 Athlon XP 2800+ Socket A BOX, DDR 512 400MHZ, TRANSCEND CL 2.5 STANDARD,HD SEAGATE 120 GB BARRACUDA SATA 8MB 7200, GK MSI GeForce FX5200 TD8x 128MB DDR 128bit
a jeste jeden dotaz, rozjel jsem na tom Far Cry, ale nic moc. hlavne v levelech vevnitr budov se to seka a je to pomale, da se to nejak optimalizovat na dane sestave ?
k za odpoved
P.S. Ovladace mam pro vsechny komponenty nejnovejsi
9.8.2004 14:18:02   0.0.0.xxx 5354
haha, myslim ze ti to jede jaks taks plynule hlame diky tomu ze mas Case KME MiddleTower ATX 400W, jo ale nejsem si jistej jestli monitor 19" ADI P920 zvladne vykreslit bump mapping a take me prijde ze 52/32/52 DVD 16x bulk to bude brzdit, kup si toho Teaca v retail baleni pobezi ti to o 10fps lepe
9.8.2004 14:41:42   0.0.0.xxx 5053
Zdar vsem. Nevite nekdo, jak vypnout FSAA pro DirectX? Mam notebook s Athlonem64 3000+, 512 MB ram, mobilniho Radeona 9600 bez PRO s 64 MB nesdilene video pameti, Catalysty 4.7 ( novejsi pro mobilni radky nejsou ) a at delam co delam, furt mi doom3 jede s fsaa 2x. V driverech ani Ati tray tools nejde nastavit noFSAA (jde jen 2,4,8 a predvolba aplikace). V doomovi mam fsaa samozrejme vypnuty. Nevite jak na to?
P.S.: Na 640x480 low detaily mam v Timedemu1 40 fps. 640x480 mi neva, chci to mit co nejplynulejsi.

Za pripadnou snahu diky moc.
9.8.2004 14:59:35   0.0.0.xxx 5454
Mel jsem na mysli OpenGL pod kterym Doom3 pracuje, nicmene problem se tyka i DirectX.
Jeste upresneni - v timedemu1 mam 40 fps, ne 140 fps. To aby to nekoho nespletlo.
9.8.2004 15:05:45   0.0.0.xxx 5454
Nestačilo by napsat dopadající a odražené světlo? Třeba se inspirovat v pojmech ve fotografii, tam se se světlem trochu pracuje :-)) Myslím že pak by to bylo jasnější a nepotřebovalo by to složité vysvětlování.
9.8.2004 15:19:10   0.0.0.xxx 5455
...óóó ty jsi tak mocný... můžu já lama tebe (předpokládám boha) požádat o autogram??
Všichni jsou blbý, jenom ty jsi letadlo viď ?

"ale u intelu si platis i hustej OC a hlavne ze testovale ExtremeEdition 4Ghz intel by byl zarucene prvni kdo vi co by bylo pri nastaveni ultra"
Hustej OC ?? AMD asi nejde přetaktovat vůbec že? Nebudu tady rozpoutávat flame o taktování/spotřebě/lokálním_přehřívání.

A kde by jsi sehnal toho Intela 4GHz EE ? pokud se nepletu, tak je v obochodeh pouze 3.4EE za nehorázné peníze a když se podíváš, tak jeho výkon odpovídá cca A64 3100+ až 3200+, takže pravděpodobně by i ten Intel 4EE byl na úrovni (spíše pod) A64 3800+ nemluvě o vynaložených financích.


9.8.2004 16:34:48   0.0.0.xxx 5454
Rozbaleni PK souboru ti pomuze v tom, ze se ti zmensi cca o 30% swapovaci soubor, coz ma za nasledek to, ze se ti nebudou zasekavat v kritickym mistech tolik pohyby
Nacitani textur bude rychlejsi .. nejlepsi je se podivat vzdy kolem sebe a ono to trochu cukne a je nacteno ...
Se sbalenyma PK souborama jsem mel max.memory.peek na 1.1GB a po rozbaleni pk souboru na 700MB, coz je uz na natahovani poznat ...
9.8.2004 17:23:55   0.0.0.xxx 5455
To M my tam skocilo haluzove pri precteni xawerova prispevku a s tvym problemem souvisela asi jeho citace kvalitni mys i kdyz me to fykalo i na geniuc netscrool+ BTW peace,ok?
9.8.2004 18:30:03   0.0.0.xxx 5353
Ale grafika to bude brzdit.
9.8.2004 21:01:34   0.0.0.xxx 5555
Bohuzial fotografia a empiricke osvetlovacie modely toho maju malo spolocneho. Vznikli totiz ako pokus napodobenie a nie fyzikalna simulacia prirody.
9.8.2004 21:18:33   0.0.0.xxx 5456
Mám jenom blbou verzi hry nebo to fakt valí jenom na Win2000 a XP?
9.8.2004 21:25:03   0.0.0.xxx 5554
Kde jste vzali to demo? Hoďte jsem link, jestli existuje. Dik
9.8.2004 21:38:08   0.0.0.xxx 5455
Žádný demo není aspoň co vím já mám plnou verzi.
9.8.2004 21:51:39   0.0.0.xxx 5455
Tak už jsem si odpověl sám! Opravdu to jede jenom na Win2000 a XP. Takže mi nezbývá než nainstalovat druhé system!
9.8.2004 21:58:20   0.0.0.xxx 5551
"...Pokud vaše karta umí DirectX 9, můžete si vychutnat speciální optické ..."
To s tim DirectX opravdu bolí pane Kwolek. Nebo máte namazáno od M$ ?
9.8.2004 23:09:22   0.0.0.xxx 5254
Asi sám tušíš, že důvod "proč to nejede" je slabé HW. Na slabém compu provozuješ archaickou grafiku s 64MB a především s 64 bitovou sběrnicí - přes takto úzké hrdlo neprotlačíš ani data nutná pro hraní daleko starších a méně náročných her, než je D3. Pokud si to chceš rozumě zahrát, čeká tě alespoň tento upgrade: přidat ještě jeden 256MB DDR modul, taktnout Athlona co to pujde a hlavně nákup grafiky s min. 128MB a 128 bit. sběrnicí - jako výhodné a dostačující se mi jeví ATI 9600PRO, nebo lépe 9800SE (zhruba stejná cena 4-4,5 tis.) nejlépe model s 256 bit. sběrnicí s následnou možností otevření všech pipelines. Tak rozbij prasátko a hodně zdaru ! :-)
9.8.2004 23:37:32   0.0.0.xxx 5354
Sice hezke, ale ty kecy o lepsich soucastkach a vystupnich filtrech jsou trochu mimo. Ty rozdily jsou samozrejme dilem lepsich algoritmu a vyssi presnosti vypoctu GPU. Analogovy obraz jaxi ani nejde grabnout ;-)))
10.8.2004 06:12:58   0.0.0.xxx 5453
Na XP 2100+ 512MB a Radeonu 8500 (128MB a 4,9 beta) to jde na medium detaily v 1024x768. Snímky jsem zatím neměřil ale hrál sem to dlouho a pohoda. Nevíte jakej je rozdíl v zobrazení při kartou podporující DirektX 8 a 9? Mam ještě Radeona 9600L a nevim zda to má cenu ho tam dávat. Dík
10.8.2004 06:22:20   0.0.0.xxx 5354
http://djstudio.a4.cz/doom3.htm
zde se muzes mrknout jak to jede mne mam podobnou sestavu
10.8.2004 07:34:44   0.0.0.xxx 5454
Takze na mem Bartonu XP 2800@3400+ (2325Mhz)(12,5x186)1,75V, deska: ASUS A7V880 VIA KT 880, chlazeni: Cooler Master XDREAM II + Arctic Cooler pridavnej, 2x512 RAM Dual DDR Kingston CL2 (certifikovány) a konecne + Manli FX 5600 128Mb (300/500Mhz)to bezi nasledovne:

1280x1024 (85Hz)Ultra high,AA,VS vypnuto, jinak vse zapnuto - utilita FRAPS - pri velkym masakru cca 33 FPS (jinak bez nepritele az 60-70FPS) - cili trha se to pri otevirani dveri a velkem poctu nepratel...

1024x768 (85Hz) High, no AA,Vertic.Sync jinak vse zapnuto to bezi bez jakehokoliv zaskubu...

Nvidia Rulezz !!!

10.8.2004 08:32:13   0.0.0.xxx 5456
vzdyt je to blb, copak to nevidis? :-) Tatinek mu koupil pocitac a on je ted nejchytrejsi na svete.
10.8.2004 09:10:38   0.0.0.xxx 5556
Tak sme s nou... :o)
Nejaky ten link.
10.8.2004 09:15:16   0.0.0.xxx 5253
Na Win98 se to da zprovoznit a jede to uplne v pohode ;-)
10.8.2004 09:24:56   0.0.0.xxx 5355
Problém s openGl kniCENZURAu,nespustí se mi hra.(Hercules kyro 2 4500 64Mb)
10.8.2004 10:06:06   0.0.0.xxx 5554
AMD 2700+ @ 2,36GHz (13x182, 1,775V), ASUS AN78X, 2xOCZ Dual 256MB DDR, MSI GFFX5900SP (bez OC).

Timedemo demo1 @ 1280x1024/HIGH bez FSAA

** 29,6 FPS **

:-) Ultra jede taky celkem dobre, ale chce to vic pameti. Jsem zvedavej na HL2. D3 je celkem nuda.

AK-47 - ses posral ne s temi FPS, to bych chtel videt tech 33FPS na ultra s tou kartou. To je mereno subjektivne nebo v timedemu? LOL
10.8.2004 10:11:25   0.0.0.xxx 5555
Athlon 2400XP Radeon 9800Pro 512MB RAM,
1024x768 2xAA medium details, ide to v pohode ale ked je velky masaker tak FPS pada tak na 20 snimkov...ale skor mi to pripada na ramku ako na grafiku!!!
10.8.2004 10:23:44   0.0.0.xxx 5354
Minulej tyden jsem resil podobnej problem taky v doomu ale i jinde a prehrivala se mi v techto vedrech L2 cache, bezi totiz na stejne frekvenci jako procesor!!!! Chce to lepsi chlazeni. Zkus v prime95 ten treti tourtue test me to doma do asi 20 sekund zahlasilo chybu pri zaokrouhlovani a budes vedet na cem jsi
10.8.2004 10:33:43   0.0.0.xxx 5554
Athlon 1700+@2,2GHz,512MB,R9600PRO
Neměřil jsem přesně fps,ale v 1024x768 UltraHi,vse zapnuto je to krome dveří, hratelný, ale dám asi jenom HiDetail, aby to bylo lepší. Jinak bylo kolem toho tolik reklamy a očekávání až jsem zklamanej... snad bude HL2 hezčí.
10.8.2004 10:37:03   0.0.0.xxx 5253
Mereno to je pri hrani plne verze hry, hned v 1. a 3. levelu (tam jsou jiz zombici), fraps pri hrani jsem printscreenoval kazdych 5 vterin a pote udelal prumer.
V Powerstripu jsem te grafice venoval celou 2. ramku jako systemovou pamet, takze se mne zvetsila dostupna systemova pamet z puvodnich 4 Mb/s :-) na nejakejch 186 Mb/s a nevim proc, ale proste to takhle funi.....!!!
10.8.2004 10:37:17   0.0.0.xxx 5756
Tvoje karta/driver proste nepodporuje vsechny potrebne funkce.
10.8.2004 11:35:35   0.0.0.xxx 5453

Zdravím, mám AMD AXP 2500+, 512MB RAM, GF5700 128MB. Nevím čím to, ale v 640x480 4xAA mi to jede výrazně líp něž v 800x600 bez AA (vše na Medium detaily). Takže s tvrzením že je lepší zvýšit rozlišení než zapínat AA bych nesouhlasil.

10.8.2004 15:20:09   0.0.0.xxx 5453
486/33
1024x768 medium, pohodička, plynulé
10.8.2004 15:36:24   0.0.0.xxx 5455
A kdo říká že ano tak kecá :-)
XP 2400Mhz
1024MB ram
FX5900SP
RAID strip 2*80GB

Nestíhá ani v 640 a dovoluju si tvrdit že to nestíhá "naprosto plynule" nikomu
10.8.2004 18:06:50   0.0.0.xxx 5354
Mam 2500XPbartona(OC na 3000 196*11*1.725) RAM 512Kingmax400(shit)
MSI KT600 delta,Safire 9600pro oc na 480/700.
Forton 300W,DVD-RW LG-Non DL,CRT 19" Wie-Sonik

FarCry mi jede krasne 1152*864 medium.
Pofiči mi DOOM3 tak jak FarCry?
3DMark01 12954bodu
10.8.2004 18:50:51   0.0.0.xxx 5555
Beru zpět co jsem napsal. Teď jsem si stáhnul nový ovladače na nVidii a je to dost velkej rozdíl, zatímco na detonatorech 51xx bylo rozlišení 800x600 nehratelný i s vypnutými efekty, tak teď to na detonatorech 6177 jede na 1024x768 se všemi efekty celkem v pohodě.
10.8.2004 19:49:32   0.0.0.xxx 5555
Ja neviem, mne ide Doom3 v pohode na 1280x1024..full detail.
Mam AMD2500+(2230MHz),1GB ram, AtiRadeon9800Pro 432MHz@783MHz, Abit NF7-S v2.0.....
10.8.2004 23:11:27   0.0.0.xxx 5252
Je to kompresi textur a vicenasobnymi pruchody renderingu. Zvys detaily a/nebo upgraduj na grafiku, ktera zvlada vykreslit jedno svetlo pouze jedinym pruchodem (R8500+, GF FX+);
11.8.2004 08:47:50   0.0.0.xxx 5254
Menší detail co se týče nastavení grafiky na highdetail a machrování že vám to jede v pohodě.
Mám GF4Ti 4200, hra šla po doporučených úpravách konfigu plynule na medium detail a tak sem zkusil dát highdetail. Žádná změna, hra byla stále plynulá. Po blyžším skoumání sem ale zjistil, že textury jsou stále takové nic moc. Pátral jsem a pak jsem si všimnul, že v doomcongif je jedna řádka s něčím ve smyslu ignore highdetail settings, samozrejme na 1, tudíž zapnuté. Zkuste to zkontrolovat, případně přepnout na "0".
Jinak s vypnutým AF hraju v 800*600 a FSAA 2xQ a jede to normálně. Zkoušel jsem i 1024*768 a FSAA 2xQ, ale to už bylo při rychlém pohybu vláčnější.
Ještě jedna rada...zkuste si v BIOSu zkontrolovat, jakou hodnotu máte u AGP grafic aperture size(nebo tak nějak). Normálně se dáva dvojnásobek velikost paměti grafické karty. U Dooma bych nastavil maximální (u mojí desky to je 256MB) bez ohledu na pamět grafický. Rozhodně nedávejte ale víc, jak polovinu operační paměti. Mohlo by se stát, že se do paměti sice v pohodě nasypou textůry, ale windows a engine hry se bude swapovat na disk...nic dobrýho .
11.8.2004 11:03:38   0.0.0.xxx 5155
Pod kolko FPS, je trhanie, aby som teda nepisal bludy, mne tochodi okolo 30?!
11.8.2004 12:51:45   0.0.0.xxx 5452
Potřeboval bych helpnou, pomoci windows commanderu sem chtel rozbalit ty pk4 soubory ale behem rozbalu se me to nekolikrat ptalo, jestli chci nektery soubory prepsat (nejednalo se o naký bezvýznamný txt) To me odradilo. Mam je prepsat, nebo neco delam blbe? Dik
11.8.2004 13:23:03   0.0.0.xxx 5151
Taky se mi nepodařilo přijatelně rozchodit na Win98. Škubalo to otřesně. Na stejné sestavě na WinXP něhal bez problémů.
11.8.2004 13:45:30   0.0.0.xxx 5554
MAM TOTO:
P4 2.8GHz
RADEON 9800 PRO 128MB
512 MB RAM

NA 1024X768 PRI HIGH DETAIL SE TO SEM TAM SEKNE PRI OTEVIRANI DVERI...JINAK V POHODE...
11.8.2004 16:12:35   0.0.0.xxx 5354
Aniž bych se chtěl přidávat na stranu jednoho z vás, chci pouze podotknout, že okolo 30 FPS neni nic moc. Kdyby to bylo POŘÁD 30 FPS, pak by to celkem šlo. Mně to ukazuje chvílema i 50 FPS, běžně kolem 30, ale sem tam i 15 a to je problém - pak je hra nepříjemně trhaná. Chcete vědět, co je plynule? Tak si stoupněte někam do rohu a koukejte do něj nebo do podlahy nebo do stropu, na kterym se zrovna nic netočí apod. a pohybujte lehce myší - TAKHLE kdyby mi to chodilo celý... :-) to by bylo :-)
11.8.2004 16:50:20   0.0.0.xxx 5455
Hehe... tady se člověk baví, když to čte :oD To jim tu propagaci inhel platí nebo už je to náká sekta? :o))))
11.8.2004 21:36:02   0.0.0.xxx 5453
ja sem to mel 'defaultne' na 0.Tak nevim proc tys tam mel 1.
11.8.2004 22:42:06   0.0.0.xxx 5353
lol no samozrejme mys jen na 200Hz sem se nechal unest:-)
12.8.2004 06:59:46   0.0.0.xxx 5154
jak jsem jiz psal, jede mi na medium, ale v interierech trhane, da se s tim neco udelat ?
dik
12.8.2004 08:08:14   0.0.0.xxx 5552
jak jsem jiz psal, jede mi na medium, ale v interierech trhane, da se s tim neco udelat ?
dik
12.8.2004 10:10:35   0.0.0.xxx 5353
1800XP+ , 512RAM, radeon9000pro
hru hram v 1024*768 ted prave na medium detailech...mam vyply stiny a hrat se to da dobre...mam ale problem kdyz dam hru do 800*600 tak to vypada opravdu odporne dle me tak jak to vypadat nema ;-( jakej koliv predmet i potvory sou potom kostrbaty to bych prekousnul holt velkej monitor ale vsechno vypada jakoby slepeny ze dvou pulek a jedna pulka ma tmavsi barvu a vypada to dost otresne...
jinac me osobne dost hodne pomohla defragmentace..zaskuby ve dverich + spousty dalsich se znatelne zminimalizovali
12.8.2004 14:05:54   0.0.0.xxx 5453
Jasne, mozes ich dat prepisat!
12.8.2004 17:22:32   0.0.0.xxx 5453
Nevěř všemu co Ti kdo napíše.Samozřejmě že jsem to zkoušel
na svém PC i když mám jenom 256MB RAM. Přestože píšou min
384MB tak s Atlonem 1700+ a Ti 4200/128 to má v timdemu
25 frame samozřejmě je to low a 640/480 ale jinak nic jného
není vypnuté.Samozřejmě že té paměti budu přidávat.Ještě ale zkusím jiné detonátory . čau
12.8.2004 21:37:41   0.0.0.xxx 5456
ASUS A7V8X-X
AMD XP1700+
Kingmax512(333MHz)
GF4MX440(270/440,128b,64MB)
tak a na tyhle sestave mam zapnuty vsechny ty blbosti jako stiny,bumpmaping,... High details(800*600),vetsinou nenastane ani vyrazne lagovani, pohybuju se absolutne plynule, dochazi k mirnemu spomaleni pri bytkach(nepatrne),vysvetli mi to nekdo, jak je to mozny...
13.8.2004 06:55:37   0.0.0.xxx 5454
Asi proto ze se nepocita se zadnymi pixel shadery a narocnejsimi efekty protoze gf4mx je neumi.
13.8.2004 17:30:45   0.0.0.xxx 5354
Mam Duron 1 GHZ ,384 SD RAM , GF 2 mx 64 mb SD , myslite si ze si prohlednu alespon obrazky primo ve hre ?
13.8.2004 18:12:44   0.0.0.xxx 5654
Barton(2500)3200,512Mb,ati9600pro,Audigy 2.Při zapnutí surround v options a loadnutí hry jede vše v poho ale za chvliku mi vypadne zvuk když vjedu opět do option a vypnu a opět zapnu sorround tak to zas chvilku jede pak opět vypadne, z vyplím to jede pořád nevíte někdo co stím. Moc dík za radu
14.8.2004 17:42:05   0.0.0.xxx 5356
http://www.tweakguides.com/Doom3_8.html

Vic jak HIGH detail nema cenu.
15.8.2004 11:50:57   0.0.0.xxx 5553
Ty si nakej chytrej...
16.8.2004 18:20:49   0.0.0.xxx 5455
Na kterém ze svych PC si to zahraju?
Mam:
1. AMD 2000+,256MB, R8500LELE - Internet
2. Cel 2@2,66GHz,512MB,R9200 128MB 128bit - progr
3. cel 2,5GHz,512MB,Herc r9000 pro 64MB 128bit - 2D cad
4. P4 1,5GHz,256mb,r7200 64MB - kancl
5. cel 2Ghz,256MB,Sis650 - noteb

Tak jsem zjistil, že mame doma 5 PC ale ani jedno na to nestačí. No nic.
16.8.2004 20:33:31   0.0.0.xxx 5553
Moje sestava Barton 2500+, Radeon 9200 128bit/128MB, 2krát 256MB/400Mhz dual
Jede mi to 1024/768 s vypnutýma stínama.
Dneska jsem zkusil dát do kamarádova paměti Sestava Pentium 4, 2,8 HT, 1024MB/400Mhz dual, Geforce 4200 Ti 128 MB, 1024/768 High detaily bez stínů a jede tobez problémů
17.8.2004 08:43:55   0.0.0.xxx 5554
lidičky vite co chce doom 3?kupte si 2500+ a jemne mu přihulte.my jsme to dali na nejakých 3600+ a s radeonem 9800pro to v celku slape na plne detajly.má to koélem 60fps.
17.8.2004 11:55:36   0.0.0.xxx 5552
Poradte co nastavit(editovat, ne nasaveni ve hre) a jak pro sestavy:
P4HT 2.4@3.06, 1GB ram, 5900 ultra a
Celeron(tualatin ne ten shit z p4)1.3@1.5 512 ram GF3ti 500
*.pk4 ruzbalim
17.8.2004 12:07:14   0.0.0.xxx 5554
Hele vem toho athlona pridej mu ram a zkus tu 9200 a 8500le co bude lepsi(asi 8500)
17.8.2004 13:04:29   0.0.0.xxx 5455
...a to je hodne???
18.8.2004 17:20:44   0.0.0.xxx 5555
Když to tak všichni taktujete-co máte za chladiče??? Mám bárta 2500 a na toho dooma...
19.8.2004 14:49:38   0.0.0.xxx 5450
Vzdy, ked spustim Doom 3 a cita mi level, tak ked to je asi v polovici nacitane, mi to padne a vyhlasi - Doom 3 urobil niaku neplatnu operaciu.
Mam Barton 2500, GFx 5700 TD 128, 768 Mb Ram - 400 Mhz, MB GA 7VT600, FSB 333 MHz nic nie je pretaktovane, vsetko je na default od vyrobcu. Dal som nove ovladace 61.77 a stale to pada pri citani levelu.
Neviem si pomoct. ma niekto radu?
19.8.2004 16:18:51   0.0.0.xxx 5456
1/ Rekne me nekdo PLS, jak mam spravne nakonfigurovat DoomConfig.cfg kdyz mam 512 RAM (333) a AMD 1.8+ ? 2/ Staci rozbalit pouze PAK4 nebo mam rozbalit jeste nejake dalsi paky ? Diky....
19.8.2004 19:52:36   0.0.0.xxx 5455
Precti si celou diskusi a najdes figlu v doomconfigu dost.
Najdi si tento radek-
seta image_useCache "1"
seta image_cacheMegs "256" <----(or whatever 1/4th of your total ram is)
seta image_cacheMinK "20480" (pri 512MB-10240)
20.8.2004 18:08:26   0.0.0.xxx 5555
Čau lidi,mám hroznej problém.Neustále mi Doom3 padá a to i po naistalování Hotfixu 4.9catalyst.Vlastním Ati Radeon 9600Pro(vytaktováná)+ 2500XP+(vytaktovanej)+786Ram(333MHz).Jiný hry mi jdou naprosto v pohodě,fakt si nevím rady.Rád bych si ho zahrál,vypadá to dost dobře.Předem moc dík.M
20.8.2004 20:39:45   0.0.0.xxx 5452
nemohu s timto clankem plne souhlasit! mam Ge Force 4200 Ti, AMD 2100+XP,512 MB RAM a slape mi to na Hi detail a rozliseni 1024*768 uplne na pohodu!
22.8.2004 14:19:13   0.0.0.xxx 5454
zapomeli ste na 32mb kartu jojo taky naní to běží!!!!!!
24.8.2004 19:09:40   0.0.0.xxx 5352
Mam Athlon XP 2800+, 1 GB RAM, ATI Radeon 9600 XT 128 a DOOMIII mi bezi pri plnych detailoch uplne hladko, takze mi tu nekecajte ze treba mat 512 MB VRAM, to su keci, DOOM som presiel uz aj na NIGHTMARE a az na 4-5 malych sekov vsetko slape plynule, pozdravujem teda vase redakcne stroje:-0
25.8.2004 07:59:38   0.0.0.xxx 5454
Doom 3 jsem spustil na sestave AMD K7 Thunderbird 700 Mhz , Geforce 2 MX 32 MB, 512 MB, 2x80GB RAID, WINXP.
25.8.2004 07:59:46   0.0.0.xxx 5152
Doom 3 jsem spustil na sestave AMD K7 Thunderbird 700 Mhz , Geforce 2 MX 32 MB, 512 MB, 2x80GB RAID, WINXP.
26.8.2004 11:55:32   0.0.0.xxx 5154
sa nechval.inac musis bzt dobre ayobanz ked mas taky pc.Skus sa vzit do situacie inzch ludi ktory nemaju peniaze na taketo vzstrelky.
27.8.2004 12:34:03   0.0.0.xxx 5352
Mám doma vyradený comp z Nasa. Nejedná sa o štandardizovaný systém, takže driver-e som si musel sám naprogramovať. Teraz mi to ide tak rýchlo, že keď sa rozbehnem tie dvere, kde vám to všetkým seká sa nestihnú ani otvoriť a ja sa o ne zabijem, tak som to musel optimalizovať aby to bežalo pomalšie (vypočty pravdepodobností, chaosu a ostatných srandičiek však dosť trvajú, no čo už).
27.8.2004 14:59:41   0.0.0.xxx 5253
Mal som ten isty problem . Po instal new drvivers na VGA ati 8500 tusim omega 2.544 no problemo.
Hra mi ide fpohode 800x600 ful detail a skusal som aj ultra details a islo to fpohode .... nechapem
ta ATI je HECULES 8500 taktnuta 300@300 + CPU P4 3G
28.8.2004 20:22:03   0.0.0.xxx 5353
ja mam duron 750 256MB RAM (333Mhz) + GeForce2 MX400 32MB.
Nainstalovalo se to v pohode. Hra mi bezi v 640x480 na low detaily, spec. efekty vypnuty. Sice mi to padalo ale zjistil jsem proc - pamet. Proto jsem zvysil swap na 1,5GB a jede mi to ok. Vim ze to neni nejrychlejsi ale hrat se to da.
1.9.2004 01:43:14   0.0.0.xxx 5353
Na tom koci,na tom hornom zabil baca zenu CENZURAm.
Kto neveri nech tam bezi,mozno este v hovne lezi...
1.9.2004 01:51:43   0.0.0.xxx 5452
ta hra je fakt super. bum,bum,bum...chvila ticha...zapnem bateročku...vsade kopu krvi...
1.9.2004 14:19:33   0.0.0.xxx 5754
http://www.abcgames.cz/default.asp?p=hry_zobraz&ID=5773
1.9.2004 21:39:42   0.0.0.xxx 5353
O buď ti Pentie na věky sláva sláva,
na kompech nebezkých, kdes jednou panoval...

Přidej se k nám. Budeme společně posílat AMD do křemíkového nebe....

(sponzorováno firmou Intel(r))
4.9.2004 20:03:21   0.0.0.xxx 5353
Ja to spustil na Duronu 1200, 256MB, GeForce2 MX 400 64MB a musim rict ze kdyz budete neustale chodit priplacnuti oblicejem ke stene a vypnutou baterkou tak naprosto plynule... :o)
4.9.2004 20:55:47   0.0.0.xxx 5355
Moj stroj:Athlon XP 1800+,512 DDR,Radeon 9600XT 128MB.Hral som Doom III na 800x600-medium detail. HRAL... teraz ho hrajem na tom istom stroji na 1024x768 na high detail.PRECO? odpoved najdete na www.games.tiscali.cz : DOOM III ladime vykon
6.9.2004 11:13:38   0.0.0.xxx 5454
Dům byl vždycky nejlepčí....
6.9.2004 12:25:52   0.0.0.xxx 5655
Nejsem zrovna hráč, takže mě netrápí, že tuhle hru si kloudně nezahraju. Na mém stroji Duron 750 + 128 MB SDRAM PC 133 + MSI GeForce4 MX 440 64 MB DDR 128 bit 270/202 MHz DDR, ale myslím, že na 640x480 bych to rozběhl jen, kdybych rozšířil paměť aspoň o 256 MB, už se na tom pracuje!
8.9.2004 20:38:54   0.0.0.xxx 5453
Na me P4 2600MHZ HT a GF FX 5200 a 512Ram to je jede 1280 *1024 taky jako po másle
8.9.2004 21:07:05   0.0.0.xxx 5453
Mam GF FX 5200 128DDR a hraju DOOMa v 1280*1024. Stahnul jsem si ovladace z http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_61.77
nastavil DoomConfig.cfg podle http://ucguides.savagehelp.com/Doom3/FPSVisuals.htm
taktnul 250@325 334@400 a jeste jsem rozbali soubory .pk4 a jede uplne v poho.
9.9.2004 19:03:40   0.0.0.xxx 5455
Vcera som skusal hrat Doom 3, rozbehlo sa to pekne, dokonca aj na najvyssich detailoch, ALE: ked som mal vojst do kuchyne (hned na zaciatku) - hra zamrzla a uz sa nespamatala (isiel iba zvuk). Po par minutach som to vzdal. Tak som znizil rozlisenie - ok, kuchyna isla, ale v dalsej casti hry pri prechode do prechodovej komory to tak isto navzdy zamrzlo...
Nepaci sa mi to, pretoze nemam az taky zly comp: P4 2.8Ghz Prescott, MSI i875 Neo Fisr, 1Gb RAM, Radeon 9800pro 128 MB... Zatial som vsak nerobil ziadne upravy popisovene v ostatnych forach. Nikto vsak nepisal, ze by mu to zamrzlo uplne, len ze mu to trhalo. Skuste poradit, vdaka !
12.9.2004 12:18:25   0.0.0.xxx 5555
asi tomu nebudete vjeřit, ale rozběh sem ho na sestavě: AMD Anthlon 893 Mhz, nVidia geForce 2MX/MX 32MB! A to mi bjehá ňákejch 7-8 fps. Sice na nejnižších detailech, bez stínů a bez dalších vymožeností, ale běhá!
13.9.2004 01:09:33   0.0.0.xxx 5453
Zdárec, na dooma sem se fakt pekelně těšil, ale..
P4 2.8 Prescot
1 GB RAM
gf 5900xt 128mb
a na medim detaily,advanced vse krome AA a v sinc
1024 a FPS mezi 19-22 pri behu a tak, v bitce se zombií
to padne i na 10 !!!
nevíte čim to múže bejt???

díkec a silný nervy, páč tahle hra je fakt horror (a nemyslim jen to fps...
13.9.2004 16:11:03   0.0.0.xxx 5352
Tak hele lidi pro vas zoufalce co bojujete s FPS a přitom máte náčiní na pořádnou pařbu, zkuste tohle.
Zkoušel sem si hrát s AutoExec.cfg resp. doomconfig.cfg a výkon furt nic moc, akorát sem se zbavil otravný 60 hz frekvence a AF. Mno a pak sem ze zoufalstvá vypnul vsechny efekty v Advanced Opt., ale nechal High Ef. i rozliseni.
Wow, najednou 100-200 fps. Tak sem postupne zacal efekty zapinat (samo krome AA) a ejhle, hra beha na 50 fps a pritom je nastaveni vlastne stejny jako pred vypnutim vsech efektu ale najednou misto 10-25 fps je 35-80 ??? Vysvetli mi negdo proč je vykon veči když sem efekty vyp a zase zap???
Dikec
16.9.2004 09:37:42   0.0.0.xxx 5554
ahoj vsichni
mozna jste se s tim nekdo uz potkal, ale ja jsem cumel jak brko...nainstaloval jsem Doom3 a menu je tak rozmazane, ze neni videt pismenka, vubec se neda nic identifikovat...hra bezi....cim to muze byt? Moje sestava je Pentium 4 2,4GB, ASUS P4P800, 1 GB RAM, GeForce 4 Ti 64MB
16.9.2004 10:30:14   0.0.0.xxx 5052
pri spusteni hry mam strasne rozmazane menu, neni videt absolutne nic.....da se to nejak vyresit??? vic info v prispevku nadtim
24.9.2004 20:45:50   0.0.0.xxx 5354
co to máš za kompa to je šilenost to te muselo stát majland pitel 2gb ram 2.8GHZ 64bit to ani nemusíš psat napiš to jak ti pude doom 4 až bude tam možná budeš mět 40fps na této konfiguaraci musíš mýt pruměr 150fps a to je v praxi ve hře tak 200fps
24.9.2004 20:50:12   0.0.0.xxx 5350

Nejlepší je AMD+MSI zakladka+Nvidia grafarna


Kdo ma neco proti tomu toto je nejlepší kombynace víkonu možná je o něco lepší ASUS ale msi je levnější a podle mě o dost a vikonem zas tak neklesá od asusu

24.9.2004 21:07:39   0.0.0.xxx 5352

ty si vul kdyby cd a dvd jednotky zrchlovaly hry tak jich mám plnou bendu :-)


--->>>>Koupím si dvd-/+ wipalovačku a budu mět o 25fps večí vikon v doomovy :-Đ <<<<---)

25.9.2004 16:41:24   0.0.0.xxx 5452
ja hraju d3 na xp2400,512ram,fx5700 na 800x600 v high detail naprosto plynule,jen pred nejakou akci se to zadrhne a disk swapuje.512 pameti je malo.
27.9.2004 15:56:53   0.0.0.xxx 5556
Dohrano na sestave...

Athlon 1800+ XP
256 MB DDR 266 MHz
Geforce 4 Ti 4200

na 800x600 v High Details

a svete div se ono se to da hrat vcelku v klidu!!!!
29.9.2004 10:51:33   0.0.0.xxx 5455
Asus P4T533-C , P4 3,06 ( 533 s HT ) , RAM 1GB Rimm , GForce4 Ti4400 128MB Ram. Co Vy na to ..
29.9.2004 21:35:15   0.0.0.xxx 5353
Na jaké nastavení mi pojede doom 3? na amd64 3000+,1GB Ram 400Mhz,Radeon 9600XT,GB-KT800.Ještě si nejsem s grafárnou k téhle sestavě.
30.9.2004 13:03:00   0.0.0.xxx 5254
Ještě vybírám mezi GF 5900XT 128MB-256bit,nebo tim radeonem 9600XT.Fakt nevim,prý Ati mají lepší obraz,ale ta nvidie je zas výkonnější a to skoro za stejnou cenu.
5.10.2004 13:37:00   0.0.0.xxx 5555
Jak vás tak poslouchám,tak je to asi pěkně náročné.Na vlastní oči jsem to ale viděl na 800x600 a střední detaily a docela v poho na pc duron 900mhz,256 ram,ge force mx400 64mb.Jak je to možné?Může to být nějáká ořezaná verze?A poslední dotaz.Rozjedu to na celeron 1,4ghz,256sdram,ge force mx400 64 Mb?Dík za odpověď
16.8.2005 19:27:25   212.65.255.xxx 5356
Rozjedeš, na minimum s plnýma advanced (kromě AA a synchro samozřejmě). V poho zábava.
7.10.2004 10:21:02   0.0.0.xxx 5451
Ahoj.Mam pentium 2,4GHz, RAM 256, graf. karta Gforce 4.Po nainstalování hru spustim ale misto obrazu mam jenom bud cernou obrazovku nebo se mi tam zobrazuji tancici cary.Nevim si s tim rady jak tu hru rozjet.Diky
9.10.2004 15:25:30   0.0.0.xxx 5355
Při rozlišení Hight a Ultra se grafika jakoby dělí na dvě části, např. postvavy dělí svisle čára a rozděluje je na dvě graficky jiné oddíly. Při rozlišení Low a Medium je to v pořádku.
Mám grafiku ATI Radeon 9200, 512 DDR, a prosesor Athlon Thunderbirt 1,33. Poradí mi někdo, v čem mám hledat chybu?
Dík za odpověď
Lunek
11.10.2004 16:25:17   0.0.0.xxx 5353
Ahoj,
mám AXP 2100+ (2016MHz = 11.5x175 ), 256MB 333MHz Kingmax, Radeon 9000Pro 64MB(300/600), rozpakovaný *.pak a v timedemo demo1 usecache na 640x480 low detail, ale advanc. vsechno zapnuty - i shadows (jen vsync a AA AF off ) mám 23.5 fps, což znamená většinou 63, jen v bitce klesá až k 18-20 fps, což mi ale stačí.


V 800x600 je to v timedemu 15.5 fps, což už je málo, v přestřelkách to jde až k 11-12 fps.

Hlavně mě překvapilo, že tomu stačí 256MB RAM, toho jsem se nejvíc bál.

Po instalaci, bez nových driverů a bez rozpakování to šlo v timedemu 7.5 fps, ani jsem nevěřil, že to tak pomůže.
14.10.2004 20:41:56   0.0.0.xxx 5555
Jede mi uplne bey problemu vse naplno.
3.06Ghz 1024MB radeon9800 256MB
17.10.2004 15:13:51   0.0.0.xxx 5253
Stejne je to hra na CENZURA sou tady mhohem lepčí třeba DOOM 1 nebo WOLFENSTEIN mam Pentium 166 16MB RAM snad to pujde plynule
29.10.2004 11:58:06   0.0.0.xxx 5253
Mám XP1800+, nForce2 Ultra, Ati9700Pro 128 MB(Catalyst 4.9), 1 GB DDR, hrám na medium 800*600 a keď sa objaví viac nepriateľov začne to strašne sekať (klesne pod 10 FPS)- postačí upgrade CPU napr na 2800+?
1.11.2004 16:21:10   0.0.0.xxx 5156
Mam:FX-55, 2x nVidia SLi 6800 Ultra Extreme 256mb, 2x1024Mb DDR Corsair dual channel 533Mhz, 2x250Gb maxtor a doom 3
mi slape na 1600x1200 Ultra Quality se vsim zapnutym jako je Bump Mapping atd. i s Anti Aliasingem 4x. Uplne vpohode tipl bych tak 50FPS a vice FPS tech padesat pri otevirani dveri a to se taky vubec neseka...
8.11.2004 17:12:56   0.0.0.xxx 5555
Jo a kdyz si koupis v elektru jeste znackovou prodluzku (min 5 metru kabelu), tak si pripocti jeste dobrejch 30fps
... normal prodluzka ti to muze cely BRZDIT, bacha!!!
10.11.2004 15:54:48   0.0.0.xxx 5353

Mam AMD 1900+ Radeon 9600. Jede mi to 5FPS a nepomuze nic. NA Ultra detail to jede stejne jako na minimum a ani ruzne Tweak v config nepomaha. Nechapu. Spatne ovladece? nebo co sakra. Fakt zahada...myslim, ze to nerozchodim. Asi to bude proto ze mi to jede pod W98. Ale stejne...alespon 15FPS bych mohl mit. Proc...jdu si koupit 6krat Voodoo5 a navarim je k sobe a zkusim co to udela....
13.11.2004 22:01:40   0.0.0.xxx 5252
Jakou mám šanci s Radeonem 9200SE? (mám Athlon 2000, 512 RAM DDR400). Má někdo vlastní zkušenost?
21.11.2004 03:44:55   0.0.0.xxx 5151
Muj šrot je AMD Athlon XP-2600+Box,MB Microstar K7N2 Delta-L NF2,2krát RAM 256 DDR 400Mhz,ATI RadeOn 9200 128Mb DDR ViVo.Mam problém z DOOM3 s visokejma detajlama špatné stíny všeho možnyho lide maji jednu polovynu těla skoro černou a druhou normal nevite co stim.Ovladače mam nejnovjejši.
29.8.2005 12:20:38   194.213.41.xxx 5253
to je tim radeonkem, graficke karty ATI sou vseobecne horsi ))))))))))))))
21.11.2004 04:22:01   0.0.0.xxx 5351
jasne medium detail 640x480 vipnuty stiny stema vichytavkama co sou popsany vejs i na 800x600 dokonce i na viši detajly když se ti nebudou kravyt vystinovani osob a predmnetu.
22.11.2004 12:09:41   0.0.0.xxx 5352
Pche mam durona applebread 1.4@2.0 Ghz 512 Mb 400mhz pameti Geforce 4 64mb-firma MSI mx440 250/400 @310/500 desku MsKT4AV a slape mi to naprosto v poho na 1024*768 Hich detaily !!!!! a vse zaple krome AA,stinu a vertical synch a hra se ani nekousne .
Cili to co psal autor clanku ze na Hich detaily potrebujete minimalne 128mb grafiku ale radsi 256 ,je holy nesmysl ato Geforce 4 (ne Titanum) neni zadny novy model ,staci jen poradne vyladit Kompik ))
22.11.2004 20:48:14   0.0.0.xxx 5353
Jak jsi to udelal mam celeron 850 192MB 133mhz a
GeForce2MX400 32MB,jednou jsem to spustil ze jsem to hral ale ted se po chvilce v menu vzdycky objevi tabulka pamet nemuze byt read a odkazuje se pamet xxxx,co stím jelo to docela hratelně!
10.12.2004 20:30:08   0.0.0.xxx 5251
chtel bych se zeptat jak vyresit zamrzani hry. mam stejny problem. dekuji za pomoc
12.5.2005 10:59:59   0.0.0.xxx 5355
Mam

Celeron 2.9 asi
256 MB RAM
ATI Radeon x800 xt pe
3.8.2005 16:43:09   62.245.82.xxx 5352
Nazdárek,chtěl bych se zeptat jak mi asi podle vás tak bude šlapat Doom3(sem trochu pozadu,ještě sem ho nehrál až na Demo ještě na starym kompu) když mám Athlon XP 2800+-2.083HHz,grafarna od Asusu N6600/Td,FX6600 256 MB...a 1024 MB RAM DDR400

díky za odpověď
15.8.2005 19:26:19   80.78.144.xxx 5455
jo woe o)
15.8.2005 19:27:48   80.78.144.xxx 5653
btw doom 3 uz je stary radeji se zeptej jestli ti pude fear DDDDD

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.