Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Far Cry Primal: Hurá na mamuty!
Far Cry Primal: Hurá na mamuty!
autor: Lucie Jiříková , publikováno 29.2.2016
Far Cry Primal: Hurá na mamuty!

Populární herní série Far Cry se tento rok dočkala velké změny. Zavádí nás totiž do hodně vzdálené minulosti a to navíc do Střední Evropy. Zde se budeme snažit přivést na vrchol svůj lid, což obnáší souboje s nepřátelskými kmeny, ale třeba i lovení divoké zvěře jako jsou mamuti, šavlozubí tygři nebo jaguáři. Jak se Ubisoft s tímto zasazením popral, se dozvíte v naší dnešní recenzi.


Společnost Ubisoft konečně odtušila, že recyklovat herní obsah nelze donekonečna. Zatímco pokračování Assassin's Creeda nečekaně odsunula až na příští rok, aby sérii mohla posunout o něco dále, než jen v oblasti zasazení a příběhu, ve své druhé herní sérii vykročila do neznáma už nyní.

Far Cry Primal je sice pořád akční hra viděná z první osoby a i tentokrát se odehrává v otevřeném herním světě, jenže vůbec poprvé v historii značky se neodehrává v současnosti (nebudeme-li počítat levobočka Far Cry Blood Dragon, který nás nechal zavzpomínat na popkulturu 80. a 90. let), ale v minulosti. A když říkám v minulosti, nemyslím tím nic jiného, než 10 000 let před naším letopočtem.

Z pohledu tuzemského hráče je Far Cry Primal zajímavý i tím, že se odehrává ve Střední Evropě. Pokud jste četli knihy od Eduarda Štorcha, máte skvělou představu o tom, co to znamená. Ve Far Cry Primal si zahrajete na Lovce mamutů.

Far Cry Primal: Hurá na mamuty!

Bohužel, Ubisoft nevyužil své schopnosti zajímavě převyprávět historii, s níž na nás úspěšně útočí v Assassins Creedovi, ale namísto toho zůstal věrný své Far Cry vizi. To znamená, že příběh a celkové zasazení hry se o historická data moc neopírá a pokud je už náhodou používá, tak jenom k lehkému dokreslení.

Ve hře se kupříkladu objevuje Věstonická Venuše, jenže je tu pouze na efekt. Místo aby se v příběhu objevila fiktivní informace o tom, jak byla vyrobená, nebo co v historii znamenala, vystupuje zde jakožto součást vašeho vyššího poznání. To znamená, že se mihne v jedné z postranních misí, které zde suplují mise po vzoru Šangri-La a barevné halucinace z Far Cry 4.

Pokud jste tyto mise ve Far Cry 4 (stejně jako já) neměli rádi, nebudete z nich nadšení ani ve Far Cry Primal. Je sice hezké, že tvůrci se snaží o zmixování klasické hratelnosti, ale dělají to špatně. I když jsou mise převlečené do jiných barev, pořád se jedná o to samé, nehledě na to, že k těmto misím i stejně přicházíte.

Ve Far Cry 4 vás do nich opakovaně posílalo nesympatické duo Yogi a Reggie. Nyní to dělá šaman a to naprosto stejně – namísto jointa či injekcí s drogou vám dává napít magického nápoje. Potom někde pobíháte, střílíte zapáleným lukem a šípem a celé je to vyšperkované tím, že tu a tam musíte střelit do Měsíce.

Far Cry Primal: Hurá na mamuty! 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
72 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 17.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.