Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Fallout 4: Ubylo RPG, přibylo akce, skvělá atmosféra zůstává
Fallout 4: Ubylo RPG, přibylo akce, skvělá atmosféra zůstává
autor: Radek Friedrich , publikováno 16.11.2015
Fallout 4: Ubylo RPG, přibylo akce, skvělá atmosféra zůstává

Báječný svět po jaderné apokalypse se poprvé představil v roce 1997. I když se od prvních dílů změnila série k nepoznání, i po téměř dvaceti letech stále nabízí nezapomenutelné dobrodružství zaplněné radiací, mutanty, bojem o holý život i proměnu rozlehlé mrtvé pustiny v ostrůvky prosperující civilizace.


Historické ohlédnutí

První Fallout byla izometrická RPG s nevídaně propracovaným systémem vývoje postavy a tahovým systémem bojů. Příběh o hrdinovi, který se vlastně náhodou dostal z podzemního protiatomového krytu, aby tam nahoře objevil zcela nový svět, se stal překvapivým hitem a dodnes se na agregátoru hodnocení Metacritic.com pyšní vzácně shodným hodnocením 89 % jak od recenzentů tak od hráčů.

Rok poté (1998) vyšlo pokračování s prostým názvem Fallout 2, které odstranilo chybky a nedodělky originálu a ještě protáhlo už tak úctyhodnou herní dobu. Oba díly se prezentovaly také speciálním Karma systémem, který zaznamenával hráčovy akce a rozhodnutí v průběhu celé hry. Na jejich základě pak mohl hráč na konci s hrůzou nebo potěšením sledovat, jak se svět díky jeho činnosti změnil.

Fallout 4: Ubylo RPG, přibylo akce, skvělá atmosféra zůstává

Dílna, ve která strávíte spoustu času

Místo regulérního třetího dílu se fanoušci v roce 2001 dočkali týmové taktické akce Fallout Tactics, která sice nebyla vůbec špatná, ale hlad po novém masivním dobrodružství neupokojila. Krach původního vydavatele a následné spory o vlastnictví licence vedly k dlouhé sedmileté odmlce, nakonec ale Fallout 3 pod křídly Bethesdy na konci roku 2008 vyšel. Jak už jsme u her od Bethesdy zvyklí, nedodělky a bugy se odstraňovaly za pochodu, ale ve výsledku se třetí díl povedl. Po dvou letech ho ještě následoval Fallout: New Vegas od Obsidian Entertainment a pak zase nastalo ticho po pěšině. Až právě teď, téměř přesně po sedmi letech od regulérního třetího dílu přichází Fallout 4. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
82 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 34.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.