Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Proč je důležité se nebát a milovat svého robota
Proč je důležité se nebát a milovat svého robota
autor: Michal Rybka , publikováno 26.6.2015
Proč je důležité se nebát a milovat svého robota

V sobotu a neděli 13. a 14. června proběhl v Kongresovém centru Praha další Robotický den. Nezaváhali jsme a šli se tam podívat – a bylo to příjemné překvapení! Zaujalo mě nejen to, kolik mladých konstruktérů a konstruktérek se podílelo na soutěžích i na demonstracích, ale jak pozitivní vliv na robotizaci naší společnosti má Arduino a Lego Mindstorms.


Robotický den je akce, která je organizována lidmi z MFF UK (Matematicko fyzikální fakulta Univerzity Karlovy) a občanského sdružení Robonika. Cílem Robotického dne je hlavně vzdělávání nejmladší generace, ale široká veřejnost se na něm může zcela zdarma seznámit i s firmami, které prodávají komponenty pro roboty a podobná high tech zařízení.

Robotický den se pořádá už od roku 2004 pod patronací MFF UK, hlavně pod dohledem RNDr. Davida Obdržálka z Katedry softwarového inženýrství. Zpočátku se jednalo o domácí kolo soutěže Eurobot, nicméně časem se přidalo sdružení Robonika, od roku 2012 se už soutěže Eurobot neúčastní a dnes jde o akci zcela samostatnou.

Proč je důležité se nebát a milovat svého robota

Roboakce vzbudila zasloužený dojem, jak můžete vidět na našich fotografiích, ale také ve fotogaleriích jiných účastníků.

Na nich jsou vidět i roboti, které jsme už v neděli nezastihli, například robot ze staré tiskárny, který hraje Hanojské věže. Vstup na akci v Kongresovém centru byl v neděli pro veřejnost zcela zdarma, takže byla hojná účast i celých rodin s potomstvem. Prostor Kongresového centra byl pro podobnou akci výborný, rozlehlý, světlý a s báječným výhledem na Prahu.

Proč je důležité se nebát a milovat svého robota 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
58 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 25.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.