Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava LEGO Worlds: Jak by vypadal Minecraft z kostek LEGA
LEGO Worlds: Jak by vypadal Minecraft z kostek LEGA
autor: Lucie Jiříková , publikováno 23.6.2015
LEGO Worlds: Jak by vypadal Minecraft z kostek LEGA

Fenomén jménem Minecraft se snaží napodobit zástupy vývojářů. Přesto zatím nenašel žádného pořádného konkurenta. Jedno zrníčko naděje už ale klíčí na Steamu v programu Early Access. Hra LEGO Worlds si pohrává s myšlenkou, která napadla asi každého, kdo Minecraft viděl – oč by mohl být lepší a zábavnější, kdyby být z kostek LEGA.


Minecraft drží hned několik rekordů. Mimo jiné se stal i vůbec první velkou hrou, jejíž vývoj byl zafinancovaný tzv. crowdfundingem, a také pionýrem v oblasti her, které jsou fanouškům k dispozici už v průběhu vývoje, v jakémsi pomyslném Early Access, i když ne na Steamu, ale přímo na stránkách vývojáře (Markus „Notch“ Persson).

Příznačné je, že právě v Early Access, tentokrát v tom opravdovém předběžném přístupu na Steamu se aktuálně klube vůbec ten nejnadějnější a z pohledu Microsoftu, který Minecraft společně s vývojáři z Mojangu nedávno koupil za astronomickou sumu 2,5 miliard dolarů, také ten nejnebezpečnější konkurent za posledních několik let. A kdo jiný by to měl být, než právě LEGO, které je ve spojitosti s Minecraftem hojně užíváno (určitě jste stran Minecraftu už sami někdy slyšeli něco takového jako: „Je to jako LEGO ve virtuálním světě“).

LEGO Worlds: Jak by vypadal Minecraft z kostek LEGA

Nyní má tedy LEGO svého vlastního virtuálního nástupce a člověku to přijde tak přirozené, že se mu skoro až nechce věřit, že jsme na tuhle virtuální stavebnici čekali několik let. Tak tedy stop přirovnávání Minecraftu k dánské stavebnici. Pojďme si tu stavebnici představit. A to samozřejmě tu virtuální.

Jmenuje se LEGO Worlds a o její tvorbu se starají TT Games, vývojáři, kteří mají na starosti i vývoj klasických LEGO her (LEGO MARVEL Super Heroes, LEGO the Hobbit, The LEGO Movie Videogame, LEGO Batman 3: Beyond Gotham atd.).

LEGO Worlds: Jak by vypadal Minecraft z kostek LEGA

A ještě malé upozornění: Na následujících stránkách nenajdete recenzi s nějakým konečným verdiktem. Hra LEGO Worlds, je totiž zatím dostupná jen v předběžném přístupu. Kritizovat její nedostatky a další chyby by bylo předčasné, když budou dost možná budou v hotové verzi hry doplněny/vyřešeny. Zatím se podíváme na to, co vám hra dovolí a co je její náplní. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
53 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 17.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.