Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Velký výběr her na prázdniny: to nejlepší z posledních měsíců
Velký výběr her na prázdniny: to nejlepší z posledních měsíců
autor: Lucie Jiříková , publikováno 8.6.2015
Velký výběr her na prázdniny: to nejlepší z posledních měsíců

Letní prázdniny se blíží, takže je na čase zrekapitulovat, jaké nejlepší hry vyšly v posledních měsících. Co kdybyste mezi typickými letními aktivitami, jako je koupání, slunění či grilování, našli pár volných chvilek a chtěli pořádně zapařit, že? Krom provařených titulů se podíváme i na další skvělé hry, které neprovázela gigantická kampaň.


Pokud videoherní průmysl sledujete bedlivěji, jistě mi dáte za pravdu, že jsme se v posledním půlroce s hrami docela poměli. A to napříč všemi myslitelnými žánry. Došlo na strategie, RPG hry, závodní hry, plošinovky, akční hry i horory. Dočkali jsme se zcela nových značek i zajetých herních sérií. Úvod nemá smysl protahovat, pusťme se do samotného seznamu, budeme mít co dělat!

Total War: Attila

  • Žánr: strategie
  • Datum vydání: 17. 2. 2015
  • Vývojář/vydavatel: Creative Assembly/Sega

Jak napovídá samotný název hry, další hra v sérii Total War nás zavádí do roku 395 našeho letopočtu, v němž se začne odvíjet příběh jednoho z nejkrutějších vojevůdců všech dob – Attily, známého také jako Bič Boží.

Ačkoliv by na to moc lidí před vydáním hry nevsadilo, Total War: Attila přinesla kromě originálního námětu i několik zajímavých novinek, například hordy a migrace, které osvědčený herní systém známý z předchozích her dostatečně ozvláštňují. A Creative Assembly k tomu v průběhu dubna vydalo i modderské nástroje, takže největší změny nás nejspíše teprve čekají. Tím chci říct, že za ty peníze to stojí. Alespoň pokud nemáte břichabol z historie a vaším oblíbeným žánrem jsou strategie.

 

Velký výběr her na prázdniny: to nejlepší z posledních měsíců

 

Total War: Attila na Steamu.

Hand of Fate

  • Žánr: sběratelská karetní hra/akční RPG
  • Datum vydání: 17. 2. 2015
  • Vývojář/vydavatel: Defiant Development/Defiant Development

Doba přeje prazvláštním videoherním mixům, to už jste si určitě sami moc dobře všimli. A pokud potřebujete nějaké důkazy, jeden před vámi zrovna stojí. Hand of Fate je netradiční kombinace sběratelské karetní hry a akčního RPG. Jak to funguje? Představte si, že hrajete karty.  A když dojde na boj, tasíte meč a o svůj výsledek se aktivně přičiníte. Mezi jednotlivými souboji pak vylepšujete vybavení svojí postavy a mezi jednotlivými hrami zase celý balíček karet.

 

Velký výběr her na prázdniny: to nejlepší z posledních měsíců

 

Hand of Fate na Steamu.

Homeworld Remastered Collection

  • Žánr: strategie
  • Datum vydání: 25. 2. 2015
  • Vývojář/vydavatel: Gearbox Software/Gearbox Software

Remasterovaná verze významné real-timeové strategie, v níž se ujímáte kontroly nad vesmírnou flotilou, dopadla na jedničku. I po letech se jedná o obrovskou porci zábavy na 3D bitevním poli, což znamená útočení ve všech myslitelných směrech. První díl zestárl poněkud více, nežli svěží pokračování, i přesto vám doporučuji, abyste si zahráli obě hry. Na takový klenot totiž zase hned tak nenarazíte.

 

Velký výběr her na prázdniny: to nejlepší z posledních měsíců

 

Homeworld Remastered Collection na Steamu. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
174 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -13.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.