Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Easter eggy: Vtípky ukryté ve vašich hrách
Easter eggy: Vtípky ukryté ve vašich hrách
autor: Lucie Jiříková , publikováno 6.4.2015
Easter eggy: Vtípky ukryté ve vašich hrách

Když se řekne slovo autor videoher, většina z nás si představí neduživého obrýleného týpka, který zvládá programování, ale má problém napočítat do pěti. Tvůrci videoher jsou ovšem taky jenom lidi, mají své záliby a tu a tam se i rádi zasmějí. Dokladem jsou i tzv. herní Easter Eggy, neboli skryté srandičky. A právě na Easter Eggy jsme se tentokrát zaměřili.


Doslovným překladem slovního spojení „easter egg“ je „velikonoční vajíčko“, ve videoherním průmyslu však používáme přenesený význam. „Easter egg“ v něm znamená vtípek, nebo srandička, kterou vývojáři do kódu schválně vložili. Easter egg se tedy značně liší od tzv. „glitchů“, což jsou naopak vtipné softwarové chyby, srandičky, které vznikly tím, jak si program sedl, tedy zcela neplánovaně.

Rozdíl mezi glitchem a easter eggem tedy už známe, takže se rovnou pustíme do výčtu těch nejzajímavějších skrytých vtípků, které nám přinesly počítačové hry. Easter eggy v tomto výběru jsem seřadila vzestupně podle jejich kvality a popularity. Pokud to bylo možné, popisek jsem doplnila videem. Tam kde to možné nebylo, najdete pouze screenshot.

Samozřejmě, není v silách jediného člověka vybrat do článku všechny zajímavé easter eggy. Tyto skryté vtípky a srandičky obsahuje většina her, nehledě na to, že velká spousta z nich vám jich nabídne hned několik. Jelikož se easter eggy dotýkají různých společenských událostí a jiných uměleckých děl včetně her, filmů, obrazů atd., jsou navíc viditelné jenom pro zasvěcené jedince. Jak byste mohli odhalit odkaz na Indyho Jonese, kdybyste ani pořádně nevěděli, kdo to je? A to je na každém easter eggu asi to nejzajímavější.   

Proto vás vyzývám, abyste se o své oblíbené easter eggy podělili s ostatními v diskuzi pod článkem! Rádi se s vámi pobavíme! 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
74 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 27.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.