Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Dying Light – hra, ve které utíkáte skutečně o život!
Dying Light – hra, ve které utíkáte skutečně o život!
autor: Lucie Jiříková , publikováno 2.2.2015
Dying Light – hra, ve které utíkáte skutečně o život!

Na naše počítače si konečně našla cestu dlouho očekávaná zombie akce v otevřeném herním světě od tvůrců Dead Island. Některé herní prvky nezapřou inspiraci sérií Far Cry či Assassin's Creed. S dynamickým počasím se střídá den a noc, kdy vylézají ještě nebezpečnější tvorové. Jaký je parkour po zničeném městě plném zombií?


Kde se Dying Light vzal?

Uniknout hype kolem zombie sandboxu Dying Light bylo opravdu těžké. Hra od tvůrců z Techlandu slibovala oproti jejich prvotnímu zombie hitu Dead Island příchod několika novinek, které by zombie apokalypsu ještě zatraktivnily. Tou zdaleka nejprotěžovanější byl parkourový pohyb ve stylu Mirror’s Edge, ale také dynamické střídání dne a noci a s tím související změna hratelnosti.

Dying Light navíc vypadal moc pěkně i na obrázcích a autoři ji prezentovali jako hru se spoustou různých možností, takže fandové zombie skutečně slintali. Tak nějak jsme cítili, že přežívat v herním městě bude fakt zábavné. Vydání hry tyto domněnky potvrdilo, nicméně ukázalo i chyby, kterých má hra v současné době požehnaně.

Dying Light – hra, ve které utíkáte skutečně o život!

V následujícím článku se na Dying Light podíváme do hloubky a budeme srovnávat i s jejím duchovním předchůdcem, Dead Island a potažmo i s Dead Island: Riptide, které bylo spíše než pokračováním samostatným datadiskem.

Tip: Připomeňte si Dead Island: Riptide v recenzi na v recenzi na PC Tuningu.

Pokud to dobře půjde, tento rok v dubnu se dočkáme i pravověrného pokračování Dead Island. Na Dead Island 2 pracuje vývojářské studio Yager. To se proslavilo hrou Spec Ops: The Line.

Ale teď už se pojďme podívat, jak se Dying Light hraje. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
83 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 25.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.