Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – nadějná, ale krátká
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – nadějná, ale krátká
autor: Lucie Jiříková , publikováno 29.12.2014
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – nadějná, ale krátká

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, hra která rozpoutala obrovskou vlnu kontroverze, se po třičtvrtě roce dostala z konzolí i na naše počítače. Kontroverzní je především hrací dobou, která může být mimořádně krátká, pokud se mezi nepřátele vrhnete a začnete je kosit hlava nehlava. Pokud se ale pustíte do akce stealth stylem...


Z pohledu série Metal Gear Solid se herní svět rozděluje na dvě poloviny – na ty, co některý díl Metal Gear Solid hráli a nejspíše se stali jeho věrnými fanoušky a pak na ty, kteří k téhle hře nikdy nečichli a tak budou mít s jakoukoliv novou hrou z řady Metal Gear Solid značné problémy. Tvůrce série, slovutný Hideo Kojima, je totiž známý velmi propracovanými příběhy, kterými události Metal Gear Solid vrství na sebe až do neprostupného prstence, s nímž už se v současné době jakýkoliv nováček popasuje jen velmi těžko..

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes navíc předchozí dění série moc nevysvětluje. Budete si muset vystačit s 11 stranami, které vás do příběhu zasvětí jen velmi chabě. Na řadu samozřejmě mohou přijít i různé internetové zdroje, jenže nic na světě se nevyrovná samotnému hernímu zážitku.

Pokud se nebudete chtít prodírat tunami informací o tom, kdo je Snake, kdo je Big Boss, kdo je Liquid Snake a tak dále, víme ještě o jedné alternativě. Tou je stručný výtah dění ságy umístěný přímo ve hře. Ten však příběh shrnuje jen velmi spoře a navíc v psané formě.

Ale stačí i slabost pro stealth hry...

Skvělá zpráva je, že hra Metal Gear Solid V: Ground Zeroes je koncipována tak, že předchozí znalosti o dění série ani nepotřebujete. Abyste si ji užili, vystačíte si se slabostí pro stealth hry, ale přijdete o pravověrný herní zážitek. O tom ale až uvnitř recenze.

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – nadějná, ale krátká 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
35 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 9.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.