Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava The Crew – pod kapotou osm válců a v krvi litr adrenalinu
The Crew – pod kapotou osm válců a v krvi litr adrenalinu
autor: Lucie Jiříková , publikováno 4.12.2014
The Crew – pod kapotou osm válců a v krvi litr adrenalinu

Dlouho očekávaná závodní MMO hra The Crew konečně vyšla a my jsme se na ni netrpělivě vrhli. Vývojáři z Ivory Tower společně s pomocníky z Ubisoftu nám totiž vedle obrovského živoucího světa slibovali tuny motoristické zábavy na všechny možné způsoby. Jak to dopadlo se dozvíte v dnešní recenzi.


Ačkoliv ve hře The Crew nevylepšujete hlavního hrdinu, ale jenom jeho auto, nebála bych se tuto hru označit za MMORPG. Po zaplacení nějakých sedmnácti stovek se totiž dostanete do obrovského otevřeného herního světa. Ten sice nebudete prozkoumávat po svých, ale v automobilu, který však stejně jako klasický MMORPG hrdina sbírá jakési zkušenosti, zde nazývané náhradními díly a samozřejmě i peníze, za něž si své plechové hrdiny můžete vylepšovat na questech zcela nezávisle.

Během hraní přitom potkáváte ostatní hráče, které můžete zvát do své automobilové skupiny, přetlačovat se s nimi o první místo v žebříččích TOP hráčů v jednotlivých Výzvách, plnit s nimi příběhové questy, nebo se společně světem jen tak bezcílně prohánět.

The Crew – pod kapotou osm válců a v krvi litr adrenalinu

Pokud máte stejně jako já pocit, že vývojáři na nás poslední dobou valí děsnou spoustu nepotřebných MMO her, potom na chvilku zadržte. The Crew sice není hra bez chyby, ale jedno ji upřít nejde – originální je nejen námětem, ale nechybí ji ani spousta dalších zajímavých nápadů a hlavně velmi jednoduché uživatelské rozhraní, které je pro MMO neznalé hráče v některých hrách docela problém.

Skvěle si ji však neužije jen naprostý MMO panic či technický analfabet, ale dost možná i každý fanoušek autosportu, kterému není proti srsti sdílet s ostatními lidmi své herní zážitky. Ačkoliv The Crew můžete hrát úplně sami, právě závodění s jinými lidmi je esencí této hry a hra na ní apeluje i zvýhodněním získávaných zkušeností. Ale abychom nepředháněli, pojďme si principy hry představit přesně tak, jak vám budou předloženy během hraní.

The Crew – pod kapotou osm válců a v krvi litr adrenalinu 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
98 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 31.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.