Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Návod: Jak na levné nákupy her na internetu?
Návod: Jak na levné nákupy her na internetu?
autor: Lucie Jiříková , publikováno 7.8.2014
Návod: Jak na levné nákupy her na internetu?

Nabídka na trhu s hrami se neustále rozšiřuje, do hry vstupují nový a nový hráči a konkurenční boj ještě nabírá na obrátkách s masivními slevovými akcemi digitální distribuce, které často přinášejí skvělé AAA hry téměř za pakatel. Jak se v těchto slevových akcích a nabídkách orientovat a kterak levně nakupovat hry na internetu vám prozradíme na následujících řádcích.


Člověk by řekl, že s nástupem digitální distribuce se ceny her ustálí, jenže ono je tomu úplně naopak. Nejen, že některé distribuční kanály mají, například kvůli rozdílné marži, nastaveny trošku jiné zaváděcí ceny, ale do hry se dostávají třeba i početné slevové akce, v nichž můžete koupit spousty skvělých her prakticky za hubičku. A to jsme se nezmínili ještě o různých překupnících, kteří prodávají kódy k hrám pod cenou, ať už se k jejich výhodnému nákupu dostali jakkoliv.

Cílem dnešního článku není mentorovat nad tím, zdali jsou praktiky těchto prodejců čestné, nebo snad rozjímat, zdali masivní slevové akce videohernímu průmyslu namísto pomoci spíše nepodkopávají nohy, to určitě ne.

Návod: Jak na levné nákupy her na internetu?

Dnes jsme se rozhodli udělat průřez napříč známými i méně známými distribučními kanály, přiblížit vám nejzajímavější stránky s nabídkami nejrůznějšími výhodnými balíčky, ať už jde o vysokorozpočtové AAA hry, nebo i na malé nezávislé tituly, a k tomu přimíchat i pár praktických tipů, které vám pomohou vyvarovat se toho, abyste byli okradeni, či jinak podvedeni. Pokud totiž budete nakupovat z námi uvedeného seznamu, nemůže se vám stát, že vámi zakoupený kód na hru vám nepůjde zaktivovat a prodejce na vaši reklamaci nebude reagovat.

Vzhledem k tomu, že nabídka na internetu se neustále mění (zejména u akčních slev), některé zde uvedené informace nemusí být v době, kdy čtete tyto řádky, již aktuální. Týká se to především srovnání aktuální nabídky některých prodejců, uvedené částky slouží spíš pro ilustraci. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
85 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 32.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.