Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Digitální demence a antidigitální džihád Manfreda Spitzera
Digitální demence a antidigitální džihád Manfreda Spitzera
autor: Michal Rybka , publikováno 10.7.2014
Digitální demence a antidigitální džihád Manfreda Spitzera

Přečetl jsem za vás pamflet antidigitálního džihádisty Manfreda Spitzera „Digitální demence“. Trpěl jsem za vás, abyste vy nemuseli: Tato náboženská kniha, maskovaná za „neurovědecké poznání“, je klasickou ilustraci, jak můžete oklamat většinovou populaci, aniž byste k tomu potřebovali jakákoliv digitální média.


Na začátku bych rád vysvětlil pojem „antidigitální džihádista“. Na knihu Manfreda Spitzera „Digitální demence“ jsem byl upozorněn známým, který ji komentoval v duchu, že mu připadá, jako by ji sepsal zavilý odpůrce vakcinace. Jde o text velmi ostrý a velmi radikálně pojatý. Jediný, kdo mi přišel postojově podobný, byl Bin Laden, protože ten, podobně jako Prof. Dr. Dr. Manfred Spitzer, snil o jednoduchém světě plném bohatých mezilidských vztahů a tradičních hodnot. O světě, kde nejsou digitální zařízení, Pokémoni, elektřina, žádné zbytečnosti a žijete tím správným prostým autentickým životem s klasickými náboženskými hodnotami. O světě, do kterého vás musí dovléct ať se vám chce, anebo ne.

Manfred Spitzer si neklade otázky a nehledá odpovědi. On už závěr má a celá kniha je volnou tapetáží výstřižků, které mají podporovat jeho světonázor. Tato koláž je pouhou předmluvou k vyhlášení antidigitálního džihádu na stranách 266–289. Ten, ve svém shrnutí, vrcholí antiklimaxem, ve kterém je lidstvo vyzváno k poněkud banálním akcím typu choďte pěšky, jezte rozumně, neklaďte si přemrštěné cíle, pomáhejte druhým, peníze nepřinášejí štěstí, poslouchejte hudbu, zpívejte, usmívejte se, dělejte věci jednoduše a choďte do přírody.

Digitální demence a antidigitální džihád Manfreda Spitzera
"5951Dr.Dr. Manfred Spitzer" von Udo Grimberg - Eigenes Werk.
Lizenziert unter CC-BY-SA-3.0-de über Wikimedia Commons.

No, tímhle nic nezkazíte, to můžete opakovat donekonečna. Jak se kniha k závěru nažhavovala, tak jsem čekal spíše výzvu na šturm na cloudová datacentra a strhávání BTS ze sloupů, nicméně se to nakonec omezilo na upozornění, že se máte vyhýbat digitálním médiím. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
139 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 59.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.