Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Nejlepší indie hry novodobé éry
Nejlepší indie hry novodobé éry
autor: Lucie Jiříková , publikováno 9.7.2014
Nejlepší indie hry novodobé éry

Indie neboli nezávislé hry se v poslední době dostaly do popředí zájmu. Objevily se mezi nimi i prodejní trháky, které s postupem času přerostly v naprostý fenomén. A najdete i spoustu zajímavých her, které se nebály inovovat, nebo se do našich srdcí zapsaly hlubokým příběhem. Indie scéna je zkrátka zajímavá a tolik odlišná od recyklovaných áčkových titulů, takže jsme se tentokrát zaměřili právě na ní.


V dřevních dobách videoherního průmyslu bylo indie všechno, na co jsme se podívali. Veškeré přelomové tituly tenkrát vznikaly v garážových studiích a bez vměšování velkých vydavatelských domů. Tenkrát se totiž většinou ještě nedbalo na vypiplanou 3D grafiku a celkově vysoké produkční hodnoty, ale upřednostňovala se dobrá myšlenka a nápaditá hratelnost.

Nyní se kruh uzavřel. Po velkém boomu vysokorozpočtových her se navracíme zase zpět ke kořenům videoherního průmyslu, tedy alespoň částečně. Díky možnostem digitální distribuce, jejímž prostřednictvím autoři mohou svou hru dostat mezi lidi prakticky s nulovými náklady, a dalších progresivních prostředků v čele s moderním způsobem financování crowdfundingem vedle velkých AAA titulů vznikají malé nezávislé projekty, které kolem sebe soustřeďují stále větší skupinu věrných fanoušků.

Některé z těchto her pak vedle velkých AAA titulů nezvládly pouze koexistovat, ale v prodejích klidně pokořily ty nejnákladnější a nejpropagovanější hry všech dob, čímž se zapsaly do zlatého fondu videoher.

Nezměrná sláva a bohatství autorů úspěšných indie her do svých vod samozřejmě láká další nadějné tvůrce a vznikají tak další a další legendy. Vedle toho však vzniká i tuna balastu ať už nechtěného, nebo dokonce cíleného. Vzpomeňme třeba nedávnou recesi v podobě Rock Simulator 2014.

Nejlepší indie hry novodobé éry

Takových her je bohužel většina. Teď na ně ale na chvíli zapomeňme a pojďme se raději věnovat těm nejlepším a nejzajímavějším nezávislým hrám, které se urodily v novodobé indie éře.

A pokud vám mezi nimi bude některá chybět, neváhejte ji přidat k dobru v diskuzi. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
66 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 25.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.