Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Tropico 5: diktátorem s řadou vylepšení, ale žádnou revolucí
Tropico 5: diktátorem s řadou vylepšení, ale žádnou revolucí
autor: Lucie Jiříková , publikováno 4.6.2014
Tropico 5: diktátorem s řadou vylepšení, ale žádnou revolucí

Ctěný El Presidente se znovu usadil do mocenského křesla a začal úřadovat v celkem pátém pokračování oblíbené budovatelské strategie odehrávající se v působivém prostředí oblasti Karibského moře. Daří se mocnému vůdci pečovat o blaho národa pořád tak dobře jako dříve, nebo už na svůj lid přestal stačit?


Série Tropico se vryla do paměti milionům hráčů. Po záplavě titulů SimCity a jeho více méně podobných variací totiž konečně přišla s konceptem, který byl sice v základu dost podobný, ale do žánru budovatelských strategií přinesl hned několik originálních prvků.

Vedle toho, že jsou hry ze ságy Tropico zasazené do podmanivého prostředí tropických ostrovů, setkáváme se v nich s osobitým humorem a s možností zapomínat na demokratické principy a při svém kralování vládnout pevnou diktátorskou rukou. Vedle různých domů, farem a výrobních budov jste tak na ostrovech mohli zřizovat třeba tajnou policii, která zasáhla ve chvíli, kdy se některý z občanů začal proti diktátorskému režimu bouřit.

Tropico 5: diktátorem s řadou vylepšení, ale žádnou revolucí

Přiznám se, že první tři díly Tropico jsem nehrála, ovšem Tropico 4 mi učarovalo. Strávila jsem u něj stovky hodin a tak právě s ním budu Tropico 5 srovnávat. Na začátek se sluší říci, že pokud jste předchozí díl hráli, v Tropico 5 se budete cítit jako doma.

Ano, na přetřes přichází pár novinek – některé z nich jsou spíše kosmetického rázu, pár jich napravuje výraznější nedostatky nebo zažité herní principy dokonce zásadněji mění, ovšem žádné extra radikální novinky jsme se nedočkali a to ani ve vyzdvihovaném systému klanů nebo multiplayeru. Ale to nemusí být na škodu. Pokud jste měli rádi předchozí díly, dost možná oceníte, že se od podoby předchozích her série zase tolik neodklonilo. Ale raději to probereme hezky postupně.

Tropico 5: diktátorem s řadou vylepšení, ale žádnou revolucí 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
52 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 22Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.