Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Levné čtečky ebooků s E Ink: od Kindle 5 k PocketBooku
Levné čtečky ebooků s E Ink: od Kindle 5 k PocketBooku
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 20.3.2014
Levné čtečky ebooků s E Ink: od Kindle 5 k PocketBooku

V dnešní recenzi se podíváme na čtveřici z prakticky nejlevnějších čteček elektronických knih s E Ink displejem, které můžete na našem trhu nalézt. Pokud jste tedy vášnivými nebo příležitostnými čtenáři a nechcete utrácet za špičkové e-readery, možná vám pomůžeme při výběru té správné, cenově dostupné, čtečky.


Čtečky elektronických knih stále získávají na popularitě a to i přesto, že je trh do jisté míry zahlcen tablety a chytrými telefony, které můžou také poměrně slušně posloužit ke čtení. Kdo již na elektronické čtečce někdy četl, určitě dokáže docenit rozdíl mezi čtením na tomto zařízení oproti chytrým zařízením s klasickým displejem.

Levné čtečky ebooků s E Ink: od Kindle 5 k PocketBooku

Čtečky elektronických knih, neboli e-readery, jsou zkrátka ke čtení předurčeny a tudíž i uzpůsobeny a to především díky použití tzv. E Ink displeje namísto displeje typu TN či IPS. Displej s elektronickým inkoustem má několik nesporných výhod, které tradiční LCD a OLED nemají. Mezi ně patří především nízká spotřeba těchto displejů, díky čemuž Vám e-reader umožní číst mnohdy i týdny bez nutnosti nabití.

Levné čtečky ebooků s E Ink: od Kindle 5 k PocketBooku

Dalším velkým aktivem čteček je šetrnost k očím. U tradičního LCD displeje, kterým jsou vybavena chytrá zařízení, poznáte únavu očí už po několika hodinách, kdežto čtečka elektronických knih působí stejně jako tradiční papír a proto na ni při dostatečném osvětlení vydržíte číst bezproblému klidně desítky hodin.

Levné čtečky ebooků s E Ink: od Kindle 5 k PocketBooku

Někoho může od koupě čtečky odradit cena, která je, vzhledem k tomu, že se jedná o jednoúčelová zařízení, mnohdy poměrně přemrštěná. Proto můžete sáhnout po některém z lacinějších kusů, jejichž ceny dnes již pohybují kolem 2 000 Kč, což není zas taková investice. Elektronické knihy jsou navíc výrazně levnější než ty tištěné, aktivním čtenářům se tedy investice po nějakém čase zase vrátí.

Levné čtečky ebooků s E Ink: od Kindle 5 k PocketBooku

V dnešní recenzi si představíme čtveřici právě takových čteček, tedy levných čteček elektronických knih, mezi nimiž najdeme i stálici na trhu v podobě e-readeru Kindle 5 od společnosti Amazon. Dále si představíme dvojici 6palcových čteček od poměrně neznámých výrobců. A vyzkoušíme i miniaturní kapesní čtečku od známého výrobce PocketBook. Pojďme na to. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
39 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 17.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.