Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Fitness programy – k bystrému mozku patří i tělo
Fitness programy – k bystrému mozku patří i tělo
autor: Lucie Jiříková , publikováno 7.3.2013
Fitness programy – k bystrému mozku patří i tělo

Nestává se moc často, abychom vás tahali od počítače k nějaké fyzické činnosti. Pokud vám už ale břicho drží u těla jen díky sraženému tričku a od věčného vysedávání máte mozoly na hýždích, možná je čas se nad sebou zamyslet. Lucie tento týden připravila výběr fitness programů, které poctivě otestovala na vlastní kůži.


Novoroční předsevzetí jsou sice už dávno zapomenuta, zanedlouho však přijde na řadu jaro, které jedno z nich velice pravděpodobně znovu vzkřísí. Myšlenky na nadcházející období plavek a lehkého oblečení, které nemilosrdně odkrývá všechny naše tělesné nedostatky, jsou skličující a velkou část naší populace vedou k opětovné úpravě jídelníčku a zařazování cvičebních aktivit.

Fitness programy – k bystrému mozku patří i tělo

Pro většinu z nás zkrátka není hubnutí zrovna moc příjemnou záležitostí, a proto u ní zpravidla nevydržíme déle než pár týdnů. Příchod konzole Xbox a potažmo i jejího pohybového ovladače Kinect načrtl způsob, jakým by se mohla pohybová aktivita přeměnit v zábavu, která by k pravidelnému cvičení přiměla i naprosté lenochy.

Fitness programy – k bystrému mozku patří i tělo

Šlo o pěknou vizi, která je však zatím naplněna jen zčásti. Za dobu existence Kinectu bylo vydáno jen několik celkem dobrý příběhových her, ovšem žádná z nich nebyla na tak vysoké úrovni, aby se kvůli ní hráči zvedli ze židle, zapomněli na klasické hry a šli si pořídit pohybový ovladač. Nejpovedenějšími hrami z této kategorie jsou Rise of the Nightmares, The Gunstringer a Fable: The Journey, který vyšel na podzim minulého roku. U žádné se však zrovna moc nezapotíte.

Fitness programy – k bystrému mozku patří i tělo

Pokud byste u Kinectu skutečně chtěli získat fyzičku, měli byste sáhnout po některém z tanečních her, například po sérii Dance Central, Just Dance, nebo rovnou k některému z fitness programů. Vybrali jsme pro vás tři nejpovedenější, které jsme porovnali v několika kategoriích a seřadili od nejméně náročného až po skutečného „rasa“. Na testování se kromě mě podílel také tzv. gaučák a trénovaný sporťák, já jsem zástupcem střední třídy. Pro porovnání jsme si naměřili tepovou frekvenci po několika minutách zátěže.

Fitness programy – k bystrému mozku patří i tělo 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
21 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.