Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Podzim 2012 ve světě her – přehled nej titulů
Podzim 2012 ve světě her – přehled nej titulů
autor: Lucie Jiříková , publikováno 28.11.2012
Podzim 2012 ve světě her – přehled nej titulů

Letošní podzim se nesl ve znamení neotřelých herních námětů, které nás velmi mile překvapily. Nechyběly nápady, atmosféra, chytlavá hratelnost. Zaostřili jsme na všechny povedené originální tituly a přinášíme tipy, co určitě stojí za to si zahrát. Nebude chybět ale ani „herní klasika“, která nás už bohužel tolik nenadchla...


Podzim pro herní fanoušky obvykle znamená ostrý předěl mezi letním herním suchem a zběsilou předvánoční tlačenicí, která chrlí perfektní AAA tituly s kadencí samopalu. A ani letos nás toto sychravé období nezklamalo. Připravilo nám hned několik zajímavých her, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít.

Podzim 2012 ve světě her – přehled nej titulů

V čele této početné skupinky stojí dlouho očekávané pokračování legendární tahové strategie UFO: Enemy Unknown, pojmenované XCOM: Enemy Unknown a stealth akce Dishonored. Kromě toho jsme však byli svědky příjemného překvapení v podobě nezávislého herního titulu Mark of the Ninja, který sáhl taktéž po stealth principu hraní, ovšem přinesl ho trošku netradičně ve 2D rozměru.

Podzim 2012 ve světě her – přehled nej titulů

Dostalo se sice i na pěkně našlapané káry, jenže ty přijely pod hlavičkou kontroverzního titulu Need for Speed: Most Wanted – A Criterion Game, který fanouškům 4 kol a benzinu zrovna moc radosti nepřinesl. A nechyběla ani další zklamání, například plytká tahová strategie Port Royale 3, nebo nedodělaná a neskutečně nudná akce Medal of Honor: Warfighter. A všem nezdarům nakonec nasadil korunu remake DOOMa 3, pojmenovaný DOOM 3 BFG Edition.

Podzim 2012 ve světě her – přehled nej titulů

Zatím tedy vévodily docela netradiční hry, což dobře vypovídá o náladě spousty dnešních hráčů. Jednoduše už máme dost toho samého dokola omílaného mainstreamu, který často postrádá nápad, hloubku i vypovídací hodnotu. Chceme kvalitní a originální tituly! Polemika nad stavem herního trhu však není náplní tohoto článku, a proto ji utneme rovnou v zárodku a vrhneme se na rozbor těch nejzajímavějších her, které byly předešlého měsíce k mání.

Podzim 2012 ve světě her – přehled nej titulů 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
51 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 16.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.