Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Recenze Borderlands 2 – potrhlé RPG v komiksovém stylu
Recenze Borderlands 2 – potrhlé RPG v komiksovém stylu
autor: Lucie Jiříková , publikováno 18.10.2012
Recenze Borderlands 2 – potrhlé RPG v komiksovém stylu

Borderlands 2 je perfektní akční RPG s propracovaným systémem vylepšování postav, krásnou komiksovou grafikou, spoustou zbraní a humoru. Pokud jste fanoušky žánru, nemůžete tuhle hru minout. A pokud hrajete radši jiný druh her, měli byste o ní alespoň přemýšlet – tohle je pecka tohoto roku!


Když se na svět klubal první díl Borderlands, většina sudiček mu nevěštila zrovna moc dlouhou a úspěšnou budoucnost. Rodiče z Gearboxu nad ním však i přesto nezlomili hůl a jejich potomek se jim za to bohatě odvděčil. Neochvějná sláva, kterou si získal, volala téměř okamžitě po zplození bratříčka, do čehož se také jeho tvůrci bez velkého otálení pustili. Druhým dílem nám slibovali větší herní svět, více zbraní, rozmanitější RPG systém a prostě vše, co se běžně očekává u každé slibně se rozjíždějící herní série.

Recenze Borderlands 2 – potrhlé RPG v komiksovém stylu

Během těch tří let, co jsme na druhý díl netrpělivě čekali, se už nenašlo moc škarohlídů, kteří by o výsledku pochybovali. Malý červíček pochybností však určitě hlodal v myšlenkách každého zarytého fanouška. Když se nyní konečně nachýlil čas, musíme naštěstí s radostí konstatovat, že obavy opět nebyly na místě. Gearbox dodržel všechny své sliby a titul Borderlands 2 je ve všech ohledech lepší, než jeho starší bráška.

Recenze Borderlands 2 – potrhlé RPG v komiksovém stylu

Jestliže jste hráli první díl, nebojte se, že by se pokračování vydalo jinou cestou. I teď jde o neskutečnou ztřeštěnost, která spíše než revoluci prožívá mírné evoluční změny na místech, kde je s velkou pravděpodobností opravdu vřele uvítáte. Prim samozřejmě opět hraje propracovaný příběh, který nás i tentokrát vrhá na planetu Pandoria, přibližně dva roky po událostech prvního dílu. Vault byl otevřen a z něj se spíše než záplava krásných pokladů vyvalil démon a mimo to i nová hornina, který byla pojmenována Eridium.

Recenze Borderlands 2 – potrhlé RPG v komiksovém stylu

Za všechno toto šílenství může nechvalně známý vůdce Hyperionu Handsome Jack, který stále nemá dost, a nyní by proto rád převzal kontrolu nad těžnou Eridia nejen v původním dole, ale i v nově objeveném místě slibujícím ještě mnohem větší naleziště. „Vault Hunters“ (lovci pokladů) z celého širokého okolí se snaží dostat na Pandoru a objevit místo první, Jack jim však v jejich snažení celkem úspěšně brání. Všechny s velkým předstihem odstraní, tedy až na případ 4 lovců pokladů – našich nových hlavních postav.

Recenze Borderlands 2 – potrhlé RPG v komiksovém stylu 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
34 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 16.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.