Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Výběr těch nejlepších her za rok 2011
Výběr těch nejlepších her za rok 2011
autor: Jan Troška , publikováno 23.12.2011
Výběr těch nejlepších her za rok 2011

Vánoce jsou určitě svátky klidu, míru a rodinné pohody... na druhou stranu, proč se při tom kousat nudou ;-) Prošli jsme tituly vydané v tomto pomalu už končícím roce, odházeli odpad a sestavili žebříček toho nej nej, co stojí za váš čas. V následujících sedmi kapitolách vám ukážeme celkem 36 her, mezi kterými si určitě vyberete!


Obliba počítačových her už dávno není doménou podivných individuí žijících v zatuchlých doupatech, která vycházejí ven jen při úplném zatmění Slunce, případně při sčítání lidu. Fanouškové se rekrutují napříč celým věkovým spektrem, a to neuniklo bedlivému oku ziskuchtivých akcionářů herních společností. Produkt použitelný pro každého člena rodiny je tak vysněnou metou každého komerčně uvažujícího tvůrce her. Nemusíte se mačkat kolem monitoru v otcově pracovně, tyhle kousky na vás čekají na televizní obrazovce v obývacím pokoji a nesvazují vás žádnými dráty. Všechno to začalo s Nintendem Wii a bezdrátovým ovladačem, letos se pro Wiičko objevila jeho vylepšená verze s lepší citlivostí – tu si vyzkoušejte třeba v novém Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters. Pár švihů s ovladačem Wiimote a příští rok možná zazáříte na nejprestižnějším golfovém turnaji i v reálu.

Výběr těch nejlepších her za rok 2011

Jen si nezapomeňte utáhnout šňůrku ovladače kolem zápěstí, abyste v zápalu hry neudělali jamku do své zánovní plazmy.

Komu nevoní sport bohatých, zato je ale hvězdou večírků a nejlepším tanečníkem disco, ten musí nutně sáhnout po DanceStar Party určené pro pohybový ovladač Move konzole PlayStation 3. Čtyřicítka žhavých hitů těch nejžádanějších interpretů vydoluje smělé taneční kreace i z totálního dřeva. Odvážlivci s nejsilnějším žaludkem si pak mohou prohlédnout své výkony ze záznamu.

Výběr těch nejlepších her za rok 2011

Kdo se vyhýbá sportu i tanci a nechce se tahat s jakýmkoli ovladačem, ten sáhne po Xboxu 360 s Kinectem a vybere si Kinect Adventures. Ve spoustě ujetých disciplin potrápíte před televizí svou fyzičku (jde to i ve víc lidech najednou) a možná tak letos poprvé přes Vánoce nepřiberete ani deko.

Výběr těch nejlepších her za rok 2011

...a pro ty nejmenší

Pohybový ovladač Kinect pro X360 přinesl nový způsob interakce s obrazovkou, kterého využívá i dětský titul Kinectimals. V roli neviditelného opatrovníka se staráte, hrajete si a učíte nejrůznějším trikům roztomilá mláďátka z říše divokých zvířat – tygříky, levharty a podobné mazlíky. Varování pro diabetiky: prostředí hry i její aktéři jsou tak extrémně sladcí, že při delším hraní hrozí akutní přeslazení organismu.

Výběr těch nejlepších her za rok 2011

Podobná sladkost v menším a přenosném provedení, zato v nefalšovaném 3D bez nutnosti brýlí se skrývá ve hře Nintendogs + Cats určené pro kapesní konzoli Nintendo 3DS. Ideální pro zabavení mladšího sourozence nebo potomka při vánočním cestování za vzdálenými příbuznými, nebo pro odvedení pozornosti od hodnotnějších dárků.

Výběr těch nejlepších her za rok 2011

Nakonec je tu něco pro malé skřítky s duší opravdového hráče.  Rayman Origins je k dispozici na prakticky všechny platformy a svojí kouzelnou grafikou a čistou hratelností nadchne jak nováčky, tak i veterány herní zábavy.

Výběr těch nejlepších her za rok 2011 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
72 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 31.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.