Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Tropico 4 boduje — krásná grafika, rozumné požadavky
Tropico 4 boduje — krásná grafika, rozumné požadavky
autor: Tomáš Šulc , publikováno 25.8.2011
Tropico 4 boduje — krásná grafika,  rozumné požadavky

Po dvou letech přichází již čtvrté pokračování budovatelské strategie Tropico. Zatímco u třetího dílu jsme si v hardwarovém testu libovali nad krásnou grafikou a stěžovali si na vysoké hardwarové nároky, u „čtyřky“ se situace znatelně zlepšila. Vizuální stránka je ještě pěknější, HW nároky naopak rozumné. Máte se tak na co těšit!


Tropico 4 boduje — krásná grafika,  rozumné požadavky

Budovatelská strategie Tropico, ve které se stáváte diktátorem El Presidente a ujímáte se vlády nad jedním malým ostrovem v Karibiku, vyšla poprvé v roce 2001. Hra měla díky povedenému hernímu systému úspěch, po stránce technologií se však do dějin nezapsala. Zatímco první strategie se přesunovaly do třetího rozměru, Tropico mělo pro dřívější strategie typickou pseudo 3D izometrickou grafiku (více informací v sérii článků o vývoji technologií ve hrách). Na stejném enginu jako první díl bylo postavené také pokračování, které vyšlo o rok později. Zatímco Warcraft III měl výborný plně trojrozměrný svět, Tropico 2: Pirate Cove nabídlo opět jen izometrické pseudo 3D podání.

Tropico 4 boduje — krásná grafika,  rozumné požadavky

Po vydání dvojky nebylo o sérii Tropico dlouho slyšet. Původní vývojářské studio PopTop Software se v roce 2006 spojilo s týmem Firaxis Games Sida Meiera a pracovalo se zejména na hrách série Civilization. K oživení Tropica došlo až před dvěma lety týmem Haenimont Games. S vydáním třetího dílu se Tropico přesunuje i do plně trojrozměrného světa a nutno říct, že do krásného světa. Jak se můžete dočíst v tehdejším hardwarovém rozboru, hra na mne svou technologickou stránkou udělala výborný dojem, jen hardwarové nároky byly poměrně vysoké.

Tropico 4 boduje — krásná grafika,  rozumné požadavky

Vydání čtvrtého dílu na této skutečnosti nic nemění. Za hrou stojí stejný tým jako za Tropicem 3 a je to znát. Pokud se podíváte na screenshoty z třetího dílu a srovnáte je se „čtverkou“, jsou si hry velmi podobné, jen je grafika čtverky o něco více detailnější a uhlazenější. Je to dané použitím stejného enginu (vlastní výroby), který Haenimont Games používají už několik let a který postupně inovují.

Protože Tropico 3 i 4 současně vychází kromě PC i pro stejnou generaci konzolí (konkrétně Xbox 360), nemohly být v enginu provedeny výraznější úpravy. Nutno však říct, že PC verze Tropica 4 vypadá báječně, grafika je propracovaná do nejmenších detailů (sledovat animace jednotlivých postav i detailní textury budov je radost) a na současném trhu nemá mnoho konkurentů.

Tropico 4 boduje — krásná grafika,  rozumné požadavky 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
57 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 26.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.