Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Test Drive Unlimited 2 — pekelně náročné závody
Test Drive Unlimited 2 — pekelně náročné závody
autor: Tomáš Šulc , publikováno 16.2.2011
Test Drive Unlimited 2 — pekelně náročné závody

Druhý díl TDU je tady a musíme říct, že historie se opakuje. Stejně jako jednička totiž i pokračování nabízí skvělé vizuální provedení, které je bohužel vykoupeno i pěkně vysokými hardwarovými nároky. S procesorem Core 2 Duo si moc nezahrajete a venku ze hry jsou i slabé grafické karty. Ve slušné konfiguraci se ale máte na co těšit!


Test Drive Unlimited 2 — pekelně náročné závody

Stejně jako první díl mají i TDU 2 „na svědomí“ vývojáři z francouzského studia Eden Games, které je součástí vydavatelského gigantu Atari. První díl Test Drive Unlimited vyšel pro PC v březnu 2007 a byl postaven na enginu Twilight II (na něm poté běželo i několik her série Alone in the Dark). O jeho použití v pokračování Test Drive Unlimited tvůrci sice přemýšleli, nakonec se však rozhodli pro tvorbu zbrusu nového vlastního enginu. Twiligght II prý totiž nebyl úplně ideální a měl mnoho much.

Test Drive Unlimited 2 — pekelně náročné závody

Co se týče nového (prozatím bezejmenného) enginu, stejně jako v případě Twilight II jde o multiplatformní záležitost. TDU 2 nevychází jen pro PC, ale také pro obě velké herní konzole. To nicméně neznamená, že by šlo o vizuálně průměrnou hru. Spíše bych si dovolil tvrdit, že Test Drive Unlimited 2 je nejlépe vypadající závodní hrou, kterou jsme na PC mohli dosud spatřit a to i přesto, že se výrobce nechlubí podporou nejnovějších technologií běžících pod rozhraním DirectX 10 a 11. Hra využívá maximálně DirectX 9.0c.

Test Drive Unlimited 2 — pekelně náročné závody

Novinek v grafice je hned několik. Asi tou největší změnou je dynamické chování počasí. Zatímco v původním Test Drive Unlimited jen neustále svítilo slunce ve stejné poloze, ve dvojce se dynamicky střídá den s nocí a mění se také počasí. Vždy tak není pouze jasno, ale může i pršet, být zataženo a podobně. Jinak si ale ve hře nevšimnete ničeho zvláštního a TDU 2 je typickou ukázkou moderní počítačové hry s detailními texturami i modely, množstvím odlesků, blurů a také post processing efektů.

Test Drive Unlimited 2 — pekelně náročné závody

Pro sérii Test Drive Unlimited je novinkou model poškození vozidel. Samozřejmě nečekejte žádné zázraky ve stylu FlatOut, na jízdním modelu se nárazy neprojeví, ale i menší poškození plechů je věc, kterou jsme v prvním díle neviděli. Ostatně tato velká omezení mají mnoho společného s problematickým licencováním, viz nedávný článek o vývoji her.

Když už jsme u aut, zmiňme se také o fyzice. Pro závodní auta si vývojáři dělali fyziku sami a protože je TDU 2 spíše arkádovou hrou, nečekejte naprosto reálné chování aut na silnici. Na ostatní fyziku ve hře je pak použit placený engine Havok od Intelu, který známe zejména ze stříleček. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
73 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 32.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.