intel-vite-kam-smeruje-vase-kancelar-tiskova-konference
Novinka Intel: "Víte, kam směřuje vaše kancelář?" - tisková konference

Intel: "Víte, kam směřuje vaše kancelář?" - tisková konference

Sam Sadovski

Sam Sadovski

29. 3. 2015 05:00 2

Přinášíme vám kompletní třídílnou reportáž z nedávno proběhlé konference společnosti Intel a jejích partnerů. V první části naleznete veškeré důležité informace z tiskové konference.

Reklama
Intel: "Víte, kam směřuje vaše kancelář?" - tisková konference
i Zdroj: PCTuning.cz

Konference Intel: "Víte, kam směřuje vaše kancelář?"

Ve čtvrtek 26. března proběhla v pražském hotelu Andel's Hotel Prague konference pořádaná společností Intel. Mimo jiné byli na akci přítomni i její partneři jako Microsoft, Dell, ASUS či Lenovo, kteří si pro novináře připravili bohatý showcase nejnovějších zařízení, z nihž některá nejsou zatím ani na českém trhu. My vám nyní přinášíme kompletní přehled veškerého dění a vězte, že některé novinky stojí za zmínku.

Druhý článek - Keynote: ZDE
Třetí článek - Showcase: ZDE

Fotografií a dokumentů z konference máme opravdu mnoho a do článku by se vše nevešlo. Po kliknutí na patřičný obrázek můžete tedy navštívit webovou stránku, na které se veškerý materiál nachází.

 

Tisková konference

Setkání zahájilo představenstvo společnosti Intel tvořené Evženem Pavlovským, Františkem Faitem, Pavlem Svobodou a Petrem Ulvrem. Zástupci společnosti promluvili o aktuálních problémech firemních infrastruktur a představili svá řešení. František Fait následně předvedl i novou verzi technologie Intel Pro WiDi.

Nutno podotknout, že celá konference byla spíše zaměřená na firmy, než na běžné spotřebitele. Od toho se následně odvíjela i diskutovaná témata a představené novinky. Opíraje se o statistický průzkum, provedený společností HP, poukázal Evžen Pavlovský na problémy, se kterými se dnes firmy setkávájí.

Běžný tým pracovníků stráví před započetím práce 15 minut přípravou a zprovozněním zařízení (zapínání počítačů, atd), což dohromady činí zhruba 84 hodin ročně. Po zprovoznění pracovního prostředí stráví zaměstnanci (dohromady za celý rok) 1,5 hodiny zadáváním hesel. File management jednoho pracovníka stojí firmu zhruba 206 tisíc korun na rok, přičemž v 60% případů s sebou zaměstnanec nosí více jak tři zařízení (notebook, tablet, smartphone, atd.)

Klikněte pro zvětšení
i Zdroj: PCTuning.cz
Klikněte pro zvětšení

Evžen Pavlovský dále dodal, že za posledních 5 až 6 let se kompletně změnil obraz pracovního dne. Zatímco dříve byla křivka pracovní a volnočasové aktivity vyrovnaná, nyní neustále kolísá (obě prostředí se prolínají.) Mezitím co IT prostředí si žádá bezpečnost, efektivitu a dobrou spravovatelnost zařízení, uživatelé (v tomto případě zaměstanci) preferují, cituji, "aby technologie podporovaly jejich styl života". V překladu by měla zařízení znát své uživatele a přizpůsobit se jejich aktivitám.

Další bod byl věnován transformaci pracovního prostředí na podobu, ve které by se využil jeho plný potenciál. Dle společnosti Intel jsou videokonference špatné a stav, ve kterém se nachází není uspokojivý. Vizi Evžena Pavlovského o budoucím pracovním prostředí doprovází myšlenka zániku přípravy místností - ty by měly již předem vědět, že se v nich bude něco odehrávat a dle toho se přizpůsobit.

Dojít by mělo i k výrazné integraci mezi účastníky týmových setkání a technologiemi. Zmíněn byl i špatný pracovní postup týmů - každý pracovník má k dispozici moderní technologie, ale zápisky píše na tabuli či papír.

Klikněte pro zvětšení
i Zdroj: PCTuning.cz
Klikněte pro zvětšení

Osobní produktivitu zaměstnanců by měla podpořit co nejvíce automatizovaná vícefaktorová autorizace - nyní se zadávání hesel jeví jako zbytečné, ve výsledku zdlouhavé a často nutné i na několika přístrojích. Příkladem takového bezpečného úložiště by mohl být třeba SSD disk s lokačním senzorem, který se dle lokality, ve které se nachází, uzamkne či smaže (např. při krádeži notebooku a vzdálení se od pracoviště na více, než určenou vzdálenost.) - Intel na takové technologii již pracuje.

Ve firemních budovách by také mohly vzniknout jakési bezpečné zóny, přechod do kterých zařízení pracovníku okamžitě poznají a dle toho se přizpůsobí (automatické režimy anonymity v internetovém prohlížeči, atd.)

Klikněte pro zvětšení
i Zdroj: PCTuning.cz
Klikněte pro zvětšení

Slova se následně ujmul Petr Ulvr, který se taktéž opřel o průzkum, provedený zhruba v 500 firmách v České republice, Maďarsku, Slovensku a Polsku. Nejhůře dopadly firmy na Slovensku, za ním následovala Česká republika, Maďarsko a Polsko. Provoz počítače běžného zaměstnance stojí společnost 12 korun denně, vzhledem k tomu, že v drtivé většině případů zaměstnanci počítače nevypínají (důvodem jsou často aktualizace, vzdálený přístup či zkrátka zapomětlivost.)

Průzkum byl proveden s ohledem na nové generace počítačů, situace těch starších je ještě horší. Nechyběla ani zmínka o tabletech, které si nezískaly postavení dobrých zařízení pro práci (to dokládá i jejich nejmenší podíl jak na trhu, tak i ve využití.), ty se spíše hodí pro spotřebitele.

Klikněte pro zvětšení
i Zdroj: PCTuning.cz
Klikněte pro zvětšení

Petr Ulvr by osobně uvítal, kdyby stouplo procentuální zastoupení ultrabooků, jakožto zařízení, používaných firmami. Mimo jiné také uvedl, že české firmy nejvíce využívají technologii Intel vPro.

Klikněte pro zvětšení
i Zdroj: PCTuning.cz
Klikněte pro zvětšení

Intel Pro WiDi

Prezentace nové podoby technologie Intel Pro WiDi se ujmul František Fait. Jedná se o jednoduché řešení pro firemní setkání, prezentace a konference. Z osobního rozhovoru s Františkem vím, že maximální počet zařízení, která by spolu pomocí Intel Pro WiDi mohla komunikovat, není znám (sám mi sdělil, že zatím v této konfiguraci spatřil šest zařízení najednou.) Nicméně na konfecenci byla tato technologie předvedena pomocí ultabooku Lenovo Yoga, konvertibilního tabletu Lenovo Helix a notebooku Dell Latitude.

Klikněte pro zvětšení
i Zdroj: PCTuning.cz
Klikněte pro zvětšení

"Řídící zařízení", které celou prezentaci kontroluje (v tomto případě Lenovo Helix), má možnost povolit či zamítnout připojení dalších zařízení a také vybírat, které z nich bude právě prezentovat. Ke konci prezentace navíc může všechna zařízení odpojit naráz.

Prozatím se jedná o technologii funkční pouze na jednom monitoru (za pomoci Actiontec ScreenBeam Pro) a hlavní zařízení musí podporovat technologii Intel Pro WiDi (ostatním stačí pouze Intel WiDi.) Technologie Intel Pro WiDi (pouze pro Windows 7 a 8.1) nabídne funkčnost na vzdálenost deseti metrů (i přenos 4K videa) a odezvu 60 milisekund. Pro zařízení značky Apple prozatím není dostupná, k čemuž představenstvo Intelu dodalo tuto větu:

"Předvídání je obtížné, zvláště když se jedná o budoucnost."

Zdroj: Intel, vlastní

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama