Tiskové zprávy


Redakce nenese zodpovědnost za obsah tiskových zpráv.

21.1.2021

TOP 3: Herní klávesnice

Pohltilo vás hraní PC her? Pak je nejvyšší čas investovat do kvalitní herní klávesnice – právě ta vám umožní posunout vaše herní schopnosti na další úroveň. Co vše by ale měla umět a jak ji vybrat?

Pohltilo vás hraní PC her? Pak je nejvyšší čas investovat do kvalitní herní klávesnice – právě ta vám umožní posunout vaše herní schopnosti na další úroveň. Co vše by ale měla umět a jak ji vybrat? 

Proč investovat do herní klávesnice

Jakmile vyzkoušíte kvalitní mechanickou klávesnici, k té membránové se už nevrátíte – přesvědčí vás o tom rychlejší odezva, skvělý zvuk a bytelné provedení, které přežije až 80 milionů stisknutí. Herní klávesnice vám navíc nabízí řadu užitečných funkcí a vychytávek – anti-ghosting systém, n-key rollover, programovatelná a multimediální tlačítka nebo efektní podsvícení.

Mechanická vs. membránová klávesnice

Mezi hráči jsou tradičně nejoblíbenější mechanické klávesnice, které mají rychlou odezvu a jsou bytelnější. Oproti klasické membránové klávesnici si navíc mnohem lépe poradí s takzvaným ghostingem neboli stisknutím několika kláves naráz, a to díky anti-ghosting systému, který doplňuje funkce n-key rollover umožňující snímat každou klávesu individuálně.

Klávesy

Herní klávesnice se vyznačují přídavnými klávesami, kterým lze přiřadit nejrůznější funkce, a multimediálními klávesami, které vám zjednoduší nejen hraní her, ale například i běžnou kancelářskou práci.

Herní podsvícení

Třešničkou na dortu je u herních klávesnic efektní podsvícení. Hráči si pochvalují lepší orientaci na klávesnici, a to především za šera nebo v noci. Zároveň oceňují, pokud mají možnost barvu podsvícení měnit, nastavit jeho intenzitu nebo ho zcela vypnout.

A jak vypadá žebříček nejlépe hodnocených herních klávesnic dle recenzentů?

Yenkee Katana YKB 3500

Herní mechanická klávesnice Yenkee vyniká ultralehkou konstrukcí díky povrchu z broušeného hliníku. Na první pohled zaujme duhovým podsvícením se 14 nastavitelnými efekty, které vám zpříjemní noční herní maraton. Nechybí multimediální klávesy, možnost uzamčení klávesy Windows, díky čemuž se nestane, že byste hru omylem ukončili, a funkce n-key rollover.

Hodnocení na Heurece: 91 %

Niceboy ORYX K300X

Kompaktní klávesnice Niceboy vám na stole nezabere příliš místa, jelikož jí chybí numerická část, kterou při hraní her beztak nevyužijete. Tu pravou herní klávesnici z ní dělají kvalitní mechanické spínače, anti-ghosting pro 26 nejpoužívanějších kláves a multimediální klávesy. Za zmínku stojí také povedené RGB podsvícení s možností výběru ze 7 dynamických efektů.

Hodnocení na Heurece: 92 %

Niceboy ORYX K600

Na samý vrchol našeho žebříčku to dotáhla herní klávesnice Niceboy vybavená mechanickými spínači a anti-ghosting systémem pro všechny klávesy. Kromě toho vám nabízí možnost naprogramovat si jednotlivé klávesy přes počítačový software ORYX K600 a uzamknout tlačítko Windows pro zabránění nechtěnému otevření nabídky Start. Samozřejmostí je RGB podsvícení – můžete si vybrat z několika přednastavených herních režimů nebo si zvolit vlastní styl.

Hodnocení na Heurece: 94 %

Pokud máte doma herní notebook, výběr herní klávesnice řešit zřejmě nemusíte. Pro ostatní, kteří však výběr herní klávesnice řeší, bude tento žebříček určitě užitečný. Další recenze na klávesnice případně najdete na webu Heureka.cz.

16.11.2020

Vánoční tipy na dárky pro celou rodinu

Ne vždy je jednoduché vybrat vhodné vánoční dárky. Nemusíte ale věšet hlavu, protože my vám s výběrem pomůžeme. Nabídneme vám technologické vychytávky, kterými zajisté uděláte každému z rodiny upřímnou radost.

Na výšku i na šířku. Přizpůsobí se

Máte obsah na výšku, který byste chtěli sdílet na televizor, ale vadí vám široké postranní pruhy a malý obraz? Unikátní QLED televizor The Sero od Samsungu vám pomůže tento problém vyřešit. Jedná se o televizor s obrazovkou, která se umí otočit o 90° a vy tak můžete sledovat vertikální video, skrolovat na sociálních sítích nebo si jen prohlížet fotografie vyfocené na výšku bez jakéhokoliv omezení. Váš mobilní telefon s televizorem spárujete jednoduše pouhým poklepnutím na rám TV. Televizor je vybaven vestavěným stojánkem a můžete jej umístit kamkoliv do prostoru. Kromě vizuálního zážitku vám zajistí i prvotřídní zvukový zážitek. Díky svým 60W 4.1ch reproduktorům se budete cítit jako byste byli uprostřed dění.

Doporučená cena: 39 990 Kč

 

Moderní chytré hodinky na vaše zápěstí

Hodinky klasického vzhledu, které jsou navíc chytré. Co víc si přát? Samsung Galaxy Watch3 jsou nyní tenčí a lehčí. Dokáží měřit kvalitu spánku, tepovou frekvenci či odhadnout hladinu Sp02. Na vašem zápěstí tak budete mít veškeré informace o vašem těle. Kromě toho z nich můžete mimo jiné volat, číst i odepisovat na zprávy či si prohlédnout vaší denní agendu v kalendáři.

Doporučená cena: 12 490 Kč

 

Jedinečnost se snoubí s flexibilitou

Telefon Samsung Galaxy Z Fold2 5G je naprosto unikátní zařízení. Je vybaven nejmodernějšími technologiemi, aby poskytl nejlepší uživatelský zážitek. Když je složený, tak se jedná o telefon s úhlopříčkou 6,2“. Když ale potřebujete větší displej na práci, sledování filmů nebo hraní moderních her, tak stačí telefon rozložit a rázem máte tablet s displejem o velikosti 7,6“. Funkce App Contunuity zajistí, že se po rozložení všechny aplikace, které jste používali na vnějším displeji, okamžitě otevřou na tom vnitřním. Díky režimu Flex můžete mít telefon rozložený v různých úhlech a vy tak při sledování mediálního obsahu nebo videohovorech můžete mít zcela volné ruce. Galaxy Z Fold2 5G je vybaven špičkovým procesorem, který podporuje i připojení na 5G sítě.

Doporučená cena: 54 990 Kč

Čerstvá zelenina kdykoliv se vám zamane

Moderní chladnička série RB7300T od Samsungu udrží suroviny déle čerstvé, chutné a na skus stejné jako když jste je koupili. Navíc díky True No Frost se navždy zbavíte námraz. Chladnička dokáže každou přihrádku chladit rovnoměrně a pomocí funkce Humidity Fresh nastavíte v zásuvce požadovanou vlhkost.

Doporučená cena: 17 990 Kč

Více informací o konkrétním zboží lze nalézt na www.samsung.cz.

12.8.2020

Konec spekulacím: zařízení od Samsungu odebírají všechny sběrné dvory v Česku a nikdy tomu nemělo být jinak

Vysloužilé televizory a monitory značky Samsung můžete nadále vozit tam, kam jste byli zvyklí. Jejich ekologickou likvidaci zajistí společnost REMA Systém.

Po dvoutýdenní nejistotě, kdy některé sběrné dvory na základě nepřesných informací ze strany společnosti ASEKOL přestaly dočasně přijímat stará elektrozařízení značky Samsung, se situace vrací do normálu a lidé mohou vysloužilé televizory a monitory od Samsungu nadále odevzdávat tam, kde byli dosud zvyklí. Vyplývá to z dohody, kterou spolu prostřednictvím ministerstva životního prostředí uzavřely kolektivní systémy zpětného odběru elektrozařízení. Společnost ASEKOL oznámila ukončení svozů zařízení Samsung ze sběrných dvorů od začátku srpna letošního roku. A to i přes to, že až do konce roku 2019, kdy byla smluvním partnerem Samsungu, za každý prodaný výrobek dovezeným Samsungem do ČR obdržela od Samsungu, resp. spotřebitelů, zaplaceno. Společnost REMA Systém, s níž Samsung uzavřel smlouvu o ekologické likvidaci starých elektrozařízení s platností od začátku letošního roku, se zavázala ze všech míst, kde společnost ASEKOL odmítne svoz Samsung produktů, tento svoz zabezpečit, a to dokonce i bez podepsané smlouvy o sběrném místě. 

ASEKOL odebíral staré televizory a monitory značky Samsung ze sběrných dvorů až do konce letošního července. Poté oznámil, že od 1. srpna s touto praxí skončí. Někteří provozovatelé sběrných dvorů si tuto informaci vysvětlili tak, že zařízení od Samsungu nesmí od občanů přijímat a zakázali je na sběrné dvory dovážet. Skutečnost ale byla taková, že sběrné dvory mají vybírat od občanů veškerý elektroodpad. Spotřebitelé si za ekologicky šetrnou likvidaci televizoru nebo monitor platí již při jeho koupi – součástí ceny zařízení je totiž tzv. recyklační poplatek, který putuje ke konkrétnímu kolektivnímu systému zpětného odběru elektrozařízení a ten je odpovědný za odběr zařízení a jejich ekologicky šetrnou likvidaci. Samsung zdůraznil, že se o danou oblast aktivně zajímá, jeho zástupce se zúčastnil jednání na Ministerstvu životního prostředí a vždy si své zákonné povinnosti prostřednictvím kolektivního systému plnil, plní a bude plnit a všechny recyklační poplatky řádně hradí (do konce roku 2019 společnosti ASEKOL, od ledna 2020 společnosti REMA Systém).

Žádný sběrný dvůr by neměl odmítat spotřebiče značky Samsung

Aktuální dohoda posvěcená ministerstvem životního prostředí umožňuje těmto sběrným dvorům využívat služeb společnosti REMA Systém i přes to, že s ní dosud nemají uzavřenou smlouvu. Stačí, když si dopředu domluví svoz těchto zařízení na bezplatné informační lince Chytré recyklace 800 976 679.

Pro koncové uživatele se tedy nic nemění, nadále mohou odvážet vysloužilá elektrozařízení značky Samsung tam, kam byli dosud zvyklí: odebírat by je měly všechny sběrné dvory v České republice. Jejich následný odvoz k dalšímu zpracování je vyloženě věcí dohody provozovatele sběrného dvoru a smluvního partnera Samsungu, společnosti REMA Systém. V případě nejasností nebo pro bližší informace jakým způsobem a kde odevzdat k recyklaci dosloužilý spotřebič značky Samsung se spotřebitelé mohou obrátit rovněž na infolinku Chytré recyklace 800 976 679. Kromě odevzdání do sběrného dvora totiž existuje mnoho dalších možností jak ekologicky zlikvidovat elektroodpad.

Prohlášení Ministerstva životního prostředí k záležitosti zpětného odběru elektrozařízení značky Samsung naleznete zde: https://bit.ly/MZP-prohlaseni.

2.7.2020

Investiční společnost Carlyle Group kapitálově vstupuje do softwarové společnosti Memsource

Globální investiční společnost Carlyle Group oznámila, že od stávajících akcionářů odkoupila majoritní podíl ve společnosti Memsource, která vyvíjí cloudový překladatelský software.

Memsource bude díky investici schopen urychlit svůj růst na všech klíčových trzích

Londýn, Velká Británie a Praha, Česká republika: 2. července 2020 – Globální investiční společnost Carlyle Group (NASDAQ: CG) dnes oznámila, že od stávajících akcionářů odkoupila majoritní podíl ve společnosti Memsource, která vyvíjí cloudový překladatelský software. Management společnosti, včetně jejího zakladatele a CEO Davida Čaňka, bude nadále Memsource řídit a rovněž zůstává mezi akcionáři firmy. Finanční detaily transakce nebyly zveřejněny.

Společnost Memsource, založená v roce 2010 v Praze, je jedním z předních světových poskytovatelů cloudových překladatelských řešení, která pomáhá globálním společnostem automatizovat lokalizaci korporátního obsahu. Software od společnosti Memsource, který zahrnuje patentovanou technologii na bázi umělé inteligence, využívá rostoucí portfolio zákazníků z řad globálních společností, překladatelských agentur, jednotlivých překladatelů a předních univerzit po celém světě. Software poskytovaný společností Memsource využívají i největší hráči na trhu, jako například společnosti Uber, Zendesk, Supercell nebo Vistaprint.

Kapitál pro transakci poskytl investiční fond Carlyle Europe Technology Partners IV (CETP IV), jenž je zaměřený na růstové investice do telekomunikací, médií a technologií v Evropě a USA. Díky investici a partnerství se skupinou Carlyle Group bude Memsource moci zrychlit svůj růst na všech klíčových trzích, včetně Severní Ameriky a Asie.

David Čaněk, zakladatel a CEO společnosti Memsource, uvedl: „Možnost spolupracovat s týmem společnosti Carlyle je pro nás obrovským úspěchem. Cílem Memsource nadále zůstává optimalizace překladů a lokalizace firemního obsahu a díky partnerství s Carlyle budeme schopni výrazně urychlit tempo vývoje a monetizace našeho produktu. Naším cílem je stát v čele technologických inovací, které v současné době v překladatelském odvětví probíhají.“

Fernando Chueca, výkonný ředitel fondu Carlyle Europe Technology Partners, řekl: „Velmi se těšíme na spolupráci s Davidem Čaňkem a jeho týmem při dalším rozvoji společnosti Memsource. Ve své relativně krátké historii se Memsource etabloval jako jeden z předních poskytovatelů softwaru pro lokalizaci firemního obsahu, který jedinečným způsobem využívá potenciál strojového překladu a celkové automatizace, jež v tomto odvětví probíhá.“

 


O skupině Carlyle

Carlyle Group (NASDAQ: CG) je globální investiční společnost, která působí zejména ve čtyřech základních oblastech: soukromý kapitál společností, nemovitosti, globální tržní strategie a investiční řešení. Společnost Carlyle spravovala k 31. březnu 2020 aktiva v hodnotě 217 mld. USD. Její strategií je investovat a vytvářet hodnoty ve prospěch svých investorů, portfoliových společností a komunit, ve kterých operuje a do nichž investuje. Skupina Carlyle má více než 1775 zaměstnanců ve 32 městech na šesti kontinentech. Více na www.carlyle.com. Sledujte The Carlyle Group na Twitteru: @OneCarlyle.

O společnosti Memsource

Memsource pomáhá globálním společnostem automatizovat překlady firemního obsahu. V roce 2019 byl Memsource společností CSA Research Memsource oceněn jako nejefektivnější systém pro řízení lokalizace. V současné době lze v Memsource překládat do 500 jazyků, z více než 50 typů souborů a využívat integraci s více než 30 poskytovateli strojového překladu. Díky Memsource získávají zákazníci kvalitnější překlady a současně jim patentované technologie využívající umělou inteligenci umožňují snižovat náklady na překladatelské služby. Memsource má kanceláře v Evropě, USA a Japonsku a poskytuje své služby tisícům zákazníků z celého světa, včetně předních globálních značek jako Uber, Zendesk, Supercell nebo Vistaprint. Více na www.memsource.com. Sledujte Memsource na Twitteru: @Memsource.

4.5.2020

Project Athena: TOP notebooky!

Každý by chtěl tenký notebook, který vydrží dlouho na baterii, je tenký, má dotykový displej a podává stabilní výkon. Proto se společnost Intel rozhodla, že zavede nový standard zvaný Project Athena. Co to znamená a jak takový notebook poznáte?

Základní myšlenka certifikace Project Athena

Vybrat si kvalitní notebook na práci nebo zábavu je pro mnoho uživatelů zbytečně náročné. Hromadě hardwarových konfigurací často rozumí jen úzká skupina geeků a ne každý má takového přítele na telefonu k dispozici. Intel proto definoval tři základní oblasti, ve kterých musí moderní zařízení vynikat tak, aby to mělo pro každého uživatele viditelný přínos. Tady jsou:

  • Notebook musí být okamžitě po probuzení připravený k práci včetně bezpečného přihlášení k uživatelskému účtu.
  • Výkon na baterii bude za každých okolností identický jako při zapojení do sítě.
  • Uživatelsky přívětivý dotykový displej s Full HD rozlišením a úhlopříčkou 12 až 15,6”.

Výsledkem toho všeho je úplně nový stupeň certifikace pro notebooky zvaný Project Athena, symbolizovaný nálepkou, kterou se bude pyšnit každý výrobce. A samozřejmě se takové notebooky objeví i v nabídce na Alza.cz.

10. generace mobilních procesorů Intel pohání ty nejlepší notebooky

S novými mobilními procesory Intel® Ice Lake si zajistíte výrazný výkonnostní posun vpřed. Intel se totiž technologicky vůbec nezastavil, a naopak přidává do kroku. Například nižší spotřebou, delší výdrží baterie, silnějším grafickým čipem nebo podporou Thunderbolt™ 3 (USB-C), Intel® WiFi 6. Jsou to zkrátka procesory, které obslouží všechny typy uživatelů včetně nejnáročnějších profesionálů.

Využity jsou i zbrusu nové technologie strojového učení a AI jako Intel® Deep Learning Boost. Díky tomu výrazně klesá spotřeba, což ve výsledku znamená, že takový notebook zvládne klidně i 9 hodin reálného provozu, případně až 16 hodin při sledování lokálně uloženého videa.

Ostatně Project Athena je plánovaný jako přímá konkurence právě pro notebooky od společnosti Apple. A na to slyší i výrobci, kteří uvedli hned několik laptopů vyhovujících certifikaci Athena Project. Namátkou jmenujme Dell XPS 13. Acer Swift 5, HP Spectre x360 nebo Lenovo Yoga C940.

 

29.4.2020

Moderní notebooky pro moderní život

 Lehkost, výkon, dlouhá výdrž baterie, to je jen několik z mnoha benefitů moderních notebooků na současném trhu. Co všechno umí, a jak vám ušetří práci i námahu?

Dnes už to nejsou pouze notebooky. Jsou společníci. Vydrží s vámi klidně celý den, aby zvládly veškerou práci, kterou po nich požadujete. Tím se dostáváme k první výhodě moderního notebooku – dlouhá výdrž baterie. Ta je nesporně obrovskou výhodou, protože zařízení dnes dokáže pracovat na plný výkon i 12 nebo 15 hodin v kuse. Takovou výdrž využijete při celodenní práci, nemusíte hledat nabíječku, jenom se soustředíte na výkon, a váš notebook taktéž.

Potřebujete s notebookem cestovat, nosit ho s sebou k zákazníkům, pořád ho vyndávat a zandávat zpátky do tašky? Ulevíte si nejen tím, že můžete doma nechat nabíječku, ale samotné notebooky už dnes váží mnohem méně. Takzvané ultrabooky jsou navíc tenké s elegantním designem a jejich rozměry dovolují je uložit i do menšího batohu nebo do kabelky. Už žádné obrovské brašny, důležité je pohodlí. Navíc mají nové moderní notebooky ještě jeden velký benefit, jsou o dost výkonnější než jejich starší sourozenci. Zvládnou tak nejen kancelářskou práci, ale i třeba náročnou úpravu videí, a po práci i nějakou pořádnou hru.

Partner na každý den

Jedním takovým, který se vám stane skvělým partnerem na každý den je i Acer Swift 3. S ním zvládnete, co jen budete chtít. Má výdrž, je výkonný a skvěle se na něj dívá. Notebook disponuje až 12hodinnovou výdrží baterie na jedno nabití a je jedno, jestli na něm budete pracovat, nebo se dívat na filmy. Skvělý výkon k práci i zábavě mu dodává procesor Intel® Core™. Takže pokud chcete, pusťte se do hraní her, úpravy fotografií nebo videí a vychutnejte si vysoký výkon dedikované grafiky. Díky podpoře SSD úložiště s kapacitou 256 GB budete mít přístup k datům skutečně rychlý a efektivní.

Nádherný pohled

A displej? Stojí za to. Vychutnáte si ho naplno díky tenkému rámečku a obrazu s detailním rozlišením Full HD. Displej se také může pochlubit technologií IPS, která nabízí živé barvy při pozorovacích úhlech až 178°. Váš zážitek pak posune ještě o krok dál technologie Acer Color Intelligence™, zajišťující optimalizaci barev a jasu obrazovky bez jejich přesaturování. A skvělý je pohled nejen na displej ultrabooku Acer Swift 3, ale také na jeho elegantní, tenké, kovové tělo. Je příjemné na dotek a dodává tomuto notebooku na osobitosti. Swift 3 je k dispozici v široké škále barevných provedení, vyberte si takové, které vás osloví.

Stále ve spojení

Navíc s ultrabookem Acer Swift 3 zvládnete více úkolů při vynaložení menšího množství práce s funkcemi pro multitasking, které vám přinášejí vyšší efektivitu a pohodlí.

 

18.4.2020

Windows 10 Professional za $14 a další výhodné nabídky na Ucdkeys

 Microsoft již oficiálně nepodporuje operační systém Windows 7. Není proto vhodné přejít na nejnovější systém Windows 10? 

Bohužel pro většinu uživatelů jsou ceny Microsoftu moc vysoké. Web Ucdkeys nabízí o poznání výhodnější řešení. Možná už jste o Ucdkeys slyšeli, nabízí software i hry za přijatelné ceny. A pokud potřebujete pro svojí práci Office 2016, Windows 10 nebo Office 2019, nemohli jste si vybrat lepšíé načasování - určitě se vám bude hodit právě nabízený kupón na 20% slevovu.  Pokud chcete snížit provozní náklady, web Ucdkeys nabízí za výhodné ceny i další software, aktivační klíče a hry jak pro PC se systémem Windows (napříkald Steam), tak i konzole (Xbox, Playstation). Produkty Microsoftu získáte okažitě za výhodné ceny. Díky Ucdkeys můžete mít WIndows 10 Pro stejně jako aplikace Office za přijatelné ceny.ft products. In fact, Ucdkeys allows you to install operating systems such as Windows 10 Pro, as well as an office automation suite at an affordable price.

Tady jsou všechny slevy, které získáte po vložení exkluzivního klíče PC20

Windows 10 Pro OEM za 14 USD

Windows 10 Home OEM za13 USD

Office 2016 Professional Plus za 31 USD

Office 2019 Professional Plus za 54 USD

Windows 10 PRO OEM + Office2019 Professional Plus Pack za 63 USD

2.4.2020

Servis a výkup elektroniky v Praze

 Vítejte na místě, kde má technika, a elektro především, zelenou. Jedná se o místo, kde se najde elektronika, kterou už ostatní nepotřebují, ale vy byste třeba mohli ještě dokonale využít.

Vítejte na místě, kde má technika, a elektro především, zelenou. Jedná se o místo, kde se najde elektronika, kterou už ostatní nepotřebují, ale vy byste třeba mohli ještě dokonale využít. Jedná se o místo, kde to žije, o místo, kde se vše má dobře, a především o místo, kde seženete krásné bazarové produkty, a to především NTB, PC sestavy, LCD Monitory, ale třeba i právě Office a Windows - Windows 7, Windows 8, Windows 10 (Windows 10 Pro, Windows 10 Home). Pokud byste si nevěděli s elektronikou rady, tak i v tomto případě můžete oslovit dodavatele, který se představuje právě na internetovém portálu ruzovka.cz/cs, protože rady, tipy a triky jsou zde jako další náplň práce, tak směle do spolupráce a už více na nic nečekejte.

Elektronika z druhé ruky… a proč ne?

Pokud přemýšlíte i vy o tom, že si pořídíte elektroniku z druhé ruky a stále o tom nejste přesvědčení naplno, tak je jistě nejvyšší čas, abyste skutečně věděli, kde se po takovýchto kouscích podívat. Internetový portál ruzovka.cz/cs je určitě tím pravým místem, kde se určitě dozvíte, jaká elektronika je právě pro vás tou nejlepší a kde NTB, PC sestavy, LCD monitory 15 a další věci skutečně stojí za to. Pokud je i vy zde pořídíte, jistě toho nebudete litovat. Kvalitní spolupráce ohledně zboží z druhé ruky jistě nadchne i vás, tak směle do toho.

A co právě růžovka?

Internetový portál růžovka.cz/cs je plně připraven n a všechny požadavky svých klientů a jistě dokáže plně zajistit právě to, čemu se říká maximální spokojenost s elektronikou, a to i s tou, která je z druhé ruky. NTB, PC sestavy, LCD monitory, ale i takové věci, jako jsou informační služby a poradenství, ale samozřejmě i Office ((Microsoft Office 2007, Microsoft Office 2010, Microsoft Office 2011, Microsoft Office 2013, Microsoft Office 2016 i Office 365) a Adobe, to je jen malá ukázka toho, co jistě může udělat maximální radost i vám, tak směle do toho a na nic nečekejte. Uvidíte, že s touto spoluprací budete jistě maximálně spokojení.

 

23.3.2020

Windows 10 Pro za 12 € a Office 2016 za 28 € GVGMALL Jarní výprodej

Standardní licence k operačnímu systému Windows 10 Professional, či kancelářskému balíčku Microsoft Office 2016 a Office 2019 není zrovna dvakrát levná, nicméně  na webové stránce GVGMALL.com máte možnost zakoupit si OEM licenční klíče k těmto nástrojům za podstatně nižší ceny.

Standardní licence k operačnímu systému Windows 10 Professional, či kancelářskému balíčku Microsoft Office 2016 a Office 2019 není zrovna dvakrát levná, nicméně  na webové stránce GVGMALL.com máte možnost zakoupit si OEM licenční klíče k těmto nástrojům za podstatně nižší ceny.

Přinášíme vám přehled aktuálních slevových akcí, v rámci kterých můžete ušetřit. Stačí pouze do objednávky vložit slevový kód PC20:

Microsoft Windows10 Pro OEM CD Key za 12,03 euro(330 Kč po započtení 20% slevy)

Microsoft Windows10 Home OEM Key za 11,54 euro(310 Kč po započtení 20% slevy)

Office2016 Professional Plus CD Key za 28,79 euro (780 Kč po započtení 20% slevy)

Office2019 Professional Plus CD Key za 47,68 euro (1300 Kč po započtení 20% slevy)

Windows 10 Pro + Office 2016 Pro za 31,73 euro (865 Kč po započtení 20% slevy)

Windows10 Pro + Office 2019 Pro za 54,45 euro (1480 Kč po započtení 20% slevy) 

Nákup licence můžete využít v případě, že jste si pořídili počítač bez operačního systému, protože budete řešit otázku, jak Windows 10 získat. Kromě klasické licence se nabízí právě pořízení OEM licenčního klíče (digitální licence), který nyní navíc můžete získat se slevou. Stejná slevová akce aktuálně platí pro kancelářský balík Microsoft Office 2016 a Microsoft Office 2019.

Aby se vám sleva uplatnila, nezapomeňte použít výše uvedený slevový kód. Licenční klíče jsou plně funkční s CZ/SK verzí systému Windows 10 a kancelářského balíku Office.Další nabídky přímo na jarní akci: https://www.gvgmall.com/promote.

 

 

16.12.2019

Podpora pro Windows 7 končí

Máte starší počítač či notebook s operačním systémem Windows 7? Pak byste měli zpozornět, protože 14. ledna 2020 bude ukončena podpora tohoto systému. Přečtěte si, co to pro vás znamená.

Více bezpečí s novým notebookem

Technologie se posouvá neustále kupředu a váš starý notebook už vám může být víc na škodu než k užitku. Kromě uživatelského nepohodlí je i velkým bezpečnostním rizikem pro vaše data. Od ledna 2020 totiž notebooky s operačním systémem Windows 7 ztrácí podporu aktualizací zabezpečení a budou tak méně odolné vůči internetovým hrozbám. Pokud podnikáte a pracujete s osobními údaji svých zákazníků či zaměstnanců, vězte, že notebooky se zastaralým operačním systémem nesplňují zabezpečení potřebné pro GDPR. Nejen to jsou důvody, abyste přešli na moderní notebook s nejnovějším operačním systémem Windows 10 doplněný oblíbeným balíčkem MS Office 365.

Zkuste moderní vychytávky

Rychlé SSD disky zaručí svižný chod a bezproblémový multitasking při více zapnutých aplikacích. Jednou z nesporných výhod je váha a kompaktní rozměry, díky kterým si s sebou notebook vezmete kamkoli bez nutnosti neustálého nošení nabíječky. Některé modely disponují také hlasovým ovládáním, připraveny splnit každé vaše vyslovené přání, a běžné jsou také notebooky s dotykovým displejem a režimem tabletu, kdy si díky speciálnímu peru zapíšete poznámky nebo nakreslíte rychlý grafický návrh.

Office by neměl chybět

Balíčky MS Office 365 pro domácnosti a pro jednotlivce vám zajistí skvělou kompatibilitu s novým operačním systémem Windows 10. Získáte nástroje, které zjednoduší vás rozjetý digitální život. Udrží důkladný přehled o vašem kalendáři, e-mailech, seznamech úkolů i souborech. Na prvním místě je ovšem zabezpečení, o které se MS Office 365 postará prostřednictvím lehkého zálohování a dvoufaktorového ověřování.

Alza Neo pro milovníky novinek

Že je koupě nového notebooku velkou investicí? Zkuste službu Alza Neo a můžete mít vždy nejnovější model za zlomek původní ceny. Platíte jen pravidelný měsíční poplatek za pronájem. Vždy tak máte jistotu, že pracujete na tom nejnovějším notebooku, který daná značka nabízí. V programu Alza Neo získáte navíc pojištění proti rozbití a krádeži, a to včetně prodloužené záruky. A to nejlepší na konec? V rámci služby Alza Neo nyní dostanete notebooky společně s programy MS Office, takže nemusíte nic řešit. Navíc je možné využít i měsíční předplatné a MS Office si „pronajímat“ samostatně pro váš vlastní notebook. Ověřte si na webových stránkách Alza.cz, zda je možné využít program Alza Neo na vámi vyhlédnutý model.

15.12.2019

Doosan Infracore představuje bezobslužná a automatizovaná řešení pro stavební průmysl: od průzkumu pomocí dronů po autonomní provoz strojů

Společnost Doosan představila projekt Concept-X, komplexní kontrolní řešení pro stavební průmysl ve zkušebním areálu Boryeong v Koreji. Concept-X, jehož cílem je zvýšit průmyslovou produktivitu a bezpečnost, bude komerčně uveden do roku 2025.

Koncem listopadu společnost Doosan Infracore představila „Concept-X“ ve svém zkušebním areálu ve městě Boryeong v Koreji, a to za účasti více než 200 osob, včetně národního shromáždění, starosty města Boryeong, obchodního vedení společností Bosch, ASI, LG U+ a PoteNit, které se účastnily vývoje řešení Concept-X, zástupců vládních agentur a vědců z různých akademických institucí.

Concept-X je komplexní kontrolní řešení, které lze použít pro průzkum topografie pracoviště pomocí 3D skenování prostřednictvím dronů, pro stanovení operačních plánů na základě topografických údajů a provozování stavebních strojů, jako jsou rypadla a kolové nakladače, bez lidského zásahu. Stručně řečeno, Concept-X znamená realizaci staveniště budoucnosti tím, že umožňuje provádět všechny nebezpečné stavební práce výhradně pomocí strojů. Lidský personál se tak může soustředit na sofistikovanější analytické úkoly a řízení. 

Ačkoli již byly v oblasti stavebních strojů představeny určité samostatné bezobslužné technologie, uvedení bezobslužných automatizačních technologií od společnosti Doosan Infracore v celém procesu provozu na staveništi – od průzkumu po ovládání stavebních strojů – je první svého druhu na světě.

Concept-X zahrnuje širokou škálu špičkových technologií čtvrté průmyslové revoluce, jako jsou rozpoznávání obrazu, kognitivní/řídicí technologie, technologie autonomního řízení, dálkové ovládání pomocí 5G, 3D průzkumy pomocí dronů, přesné odhady a přiřazení pracovní zátěže či technologie predikce poruch.

Doosan prezentoval technologii navrženou k vytvoření trojrozměrných map pracoviště s údaji získanými z průzkumu pomocí dronů a technologii umožňující stavebním strojům provádět optimalizované bezobslužné operace podle situace na místě. V neposlední řadě byla ukázána technologie, která umožňuje sledování postupu prací v reálném čase prostřednictvím komplexního kontrolního řešení X-Center.

Toto řešení výrazně zvýší produktivitu a ekonomickou návratnost omezením času a nákladů potřebných pro provoz stavebních zařízení. Zároveň bude znamenat revoluční zlepšení v otázce bezpečnosti na staveništi. Společnost Doosan Infracore plánuje Concept-X komercializovat do roku 2025.

Až do jejich komerčního uvedení bude Doosan Infracore každou z výše uvedených technologií – včetně průzkumu pomocí dronů, špičkové analýzy údajů a bezobslužného provozu a ovládání stavebních zařízení – jednotlivě představovat hned, jakmile budou zcela prověřeny.

„Concept-X není jen bezobslužná technologie: spíše integruje více nejmodernějších technologií, které dokážou okamžitě reagovat na jakékoli změny, které mohou na staveništích současně nastat,“ prohlásil prezident a generální ředitel společnosti Doosan Infracore Dongyoun Sohn. „Stane se technologií zaměřenou na člověka, která nejenže přináší pozoruhodná zlepšení v oblasti ekonomiky a bezpečnosti, ale také vytváří více pracovních míst v high-tech odvětvích.“

Společnost Doosan Infracore se kromě vlastního nezávislého technologického vývoje zabývá i různými formami otevřených inovací, včetně spolupráce s jinými společnostmi a školami, jakož i investic do start-upů. Společnost se zapojila do průmyslově-akademické spolupráce s univerzitami Seoul National University, Yonsei University a Hanyang University s cílem vyvinout nové technologie související s provozem stavebních zařízení na bázi umělé inteligence, 3D průzkumem pomocí dronů a analýzou provozních údajů. V roce 2018 společnost Doosan Infracore ve spolupráci se společností LG U+ poprvé na světě představila technologii dálkového ovládání na bázi 5G.

25.9.2019

CIO Agenda 2019: Co musí udělat šéfové IT, aby jejich hra neskončila

(Praha, 24. 9. 2019) Jak zvládnout nástrahy digitalizace? Tomu se bude 30. 10. 2019 věnovat konference CIO Agenda. Pravidelné výroční setkání manažerů zodpovědných za rozvoj a bezkolizní provoz informačních systémů firem a institucí se koná v pražském KC City. Pořadatelé z Blue Events právě zveřejnili detailní program plný vystoupení klíčových osobností české IT scény.

Program konference CIO Agenda 2019 je logicky členěn do tří částí, představujících různé aspekty úspěšného přežití. Úvodní část je věnována tomu, jak digitalizace ovlivní byznys i vlastní roli IT ve firmách. Prostřední část programu se soustředí na návody, jak aktivně využívat nejmodernější nástroje a postupy k udržení kontinuity byznysu. Závěrečný programový blok se zaměří na to, co by měl šéf IT dělat, aby si svoji roli v budoucnu nejen udržel, ale i posílil.

Velký zájem je například o vystoupení Davida Pavlíka z Kiwi.cz. Na základě svých bohatých zkušeností, mimo jiné ze špičkových firem v USA, ukáže přístupy různých společností ke stanovení přijatelné úrovně risku. Rozvine diskusi o situacích, kdy je rozumné spoléhat se na bezpečnostní standardy a kdy je třeba přijít s vlastním rizikovým modelem.

Proč je digitalizace horké téma? O tom bude hovořit Vladimír Dzurilla, vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci. Jiří Švejcar z Boston Consulting Group se bude věnovat zásadní otázce, co musí CIO udělat, aby firma i on sám přežili rok 2030. Jan Hruška z O2 se na stejné téma podívá z pohledu technického ředitele v prezentaci s názvem Be DIGITAL or be DEAD!

Programový blok uzavře již ryze praktické vystoupení, ve kterém Pavel Srnka (ANECT) a Martin De Martini (Y Soft Corporation) představí, jak zabezpečit, aby přes veškeré nástrahy digitalizace byly služby IT dostupnější, bezpečnější a rychlejší. Zásadní podle nich je, aby zadání, design i provoz datového centra byly definovány přes byznysové parametry, ne přes technologie.

Připravte se na kritickou situaci!

Jak navzdory průběžně narůstajícím rizikům aktivně využívat nejmodernější nástroje a postupy k udržení kontinuity byznysu? S prezentacemi na toto zásadní téma vystoupí jak poskytovatelé příslušných řešení, tak IT ředitelé z firem, které je úspěšné implementují. Jakub Tikovský (HPE Aruba Systems) ukáže, jak umělá inteligence a strojové učení mohou pomoci nejen v ochraně před ztrátou citlivých dat, ale i před mnoha dalšími bezpečnostními hrozbami. Igor Pištěk (Moravia Cans) a Václav Zubr (ESET) společně přiblíží, jak se osvobodit od běžné denní rutiny IT správce v boji proti externím útokům. Jak na to, aby se kritickou situací nestaly i příchody a odchody lidí ve firmách, to je téma přednášky Tomáše Kutěje (Manica). Milan Marťák (CEOS Data) prozradí, jak být skutečnými pány IT.

Budoucí role CIO

Konference vyvrcholí programovým blokem na téma, které jistě zaujme všechny zúčastněné. Zaměří se totiž na to, co by měl CIO dělat, aby si svoji roli v budoucnu nejen udržel, ale i posílil. Jednotliví řečníci se na toto žhavé téma podívají z různých pohledů daných svou „vizitkou“. Vyslechne tak názory CEO, CTO, CFO a samozřejmě i CIO.

Lukáš Klášterský (Erste Group) se zaměří na roli CIO/CTO ve velkých rozvojových projektech. Michal Hanáček (Pilulka.cz) představí návod na přežití IT manažera při přechodu firmy z „punkového období“ na robustní IT systém. Jan Bolek a Martin Keltner (DEK) si pak veřejně řeknou to, co by se určitě mělo vydiskutovat interně i ve všech firmách - co od sebe navzájem očekávají CFO a CIO. Program uzavře vystoupení Sebastiana Mánka (Raiffeisenbank), který zdůrazní často opomíjenou roli CIO jako klíčového inovátora.

Registrace na konferenci je již otevřena a do 11. října je k dispozici zvýhodněná cena pro včas registrované.

Kdy: 30. 10. 2019

Kde: Konferenční Centrum City, Na Strži 65, Praha 4 – Pankrác

Podrobnější informace: Michaela Dvořáková

michaela.dvorakova@blueevents.eu

Kontakt pro média: Jan Patera

jan.patera@blueevents.eu 

 

Zájemci o partnerství: Jiří Beneš

jiri.benes@blueevents.eu

  


Nejlepší ultrabooky na cesty

 Hledáte pracovní notebook, který si můžete vzít třeba do vlaku? Na to jsou ideální lehké, ale výkonné notebooky – ultrabooky.

Čím se ultrabook vyznačuje?

Nejspíš vás napadlo, čím se takový ultrabook vyznačuje. Jde hlavně o následující parametry:

  • jednoduché přenášení – maximálně 14” Full HD displej, úsporné rozměry a co nejnižší hmotnost;
  • vysoký pracovní výkon – v ultraboocích často najdete výkonné procesory, většinou značky Intel, z řad Core i5 a i7;
  • dlouhá výdrž baterie – mnohdy více než 8 hodin;
  • solidní konstrukce – odolné, celokovové tělo bývá samozřejmostí.

 

Ultrabooky by vám měly vystačit na veškerou každodenní činnost a práci, pokud nepoužíváte grafické softwary. Tam by mohl výkon kvůli integrované grafické kartě pokulhávat.

Dell XPS 13, nejlepší ultrabook?

Dell XPS 13 je všeobecně považován za současnou špičku ultrabooků a model 9360 je pak jedním z nejprodávanějších. Vděčí za to dobrému poměru cena/výkon. V malém balení najdete 13,3” displej a procesor Intel Core i5-8250U, tedy čtyřjádro o základní frekvenci 1,6 GHz. Ten pak doplňuje 8 GB RAM paměti a 256 GB SSD úložiště, což by mělo bohatě vystačit na vaše dokumenty.

Tablet, nebo notebook? Lenovo Yoga C930

Konvertibilní ultrabook Lenovo Yoga asi spousta z vás zaregistrovala už dříve. Dotykový displej a možnost nastavit jej v podstatě jak chcete, otevírá spoustu způsobů využití. Komponenty jsou pro model 13IKB stejné jako u Dell XPS 13, přidanou hodnotu tvoří dotyková a otočná obrazovka, která je také o něco větší. Má totiž 13,9”.

MacBook Air 13” Retina 2019 jako zástupce Apple

Pokud holdujete jablečným zařízením, potažmo operačnímu systému iOS, nejspíš vás bude zajímat MacBook Air 13” ve své nejnovější verzi. Jeho 13,3” displej má o něco větší rozlišení, 2 560 × 1 600 px, což se hodí třeba na filmy. Procesor Intel Core i5 8210Y se pak v kombinaci s 8 GB RAM, 128 GB SSD a operačním systémem iOS postará o to, aby vaše práce správně odsýpala.

HP Spectre x360 13 zvládne i výlety

Pokud sháníte poněkud odolnější ultrabook, HP Spectre x360 13 by mohl být pro vás. Displej je chráněn sklem Gorilla Corning Glass, stejně jako další dotyková zařízení. Přidanou hodnotou je ale silné podsvícení, díky němuž můžete ultrabook bez problémů používat za tmy nebo právě venku. Z hlediska výbavy nabízí model 13-ap0000nc procesor Intel Core i5 8265U, 8 GB paměti RAM a 256GB SSD disk.

Nechcete příliš investovat? Žádný problém!

Spousta ze zmíněných ultrabooků svojí cenovkou značně převyšuje i částku 30 000 Kč, což určitě není málo. Řešením mohou být repasované notebooky, tedy bazar. Mnohdy najdete i pouze rozbalené, nepoužité zboží s několika procenty dolů.

 


Jak na čištění notebooku?

Je váš notebook hlučný a zpomaluje se? Pak je pravděpodobné, že má zanesené ventilátory, které je třeba vyčistit. Jak na to?

Proč je potřeba notebook čistit?

Aby notebook pracoval na maximální výkon, je nutné mu věnovat odpovídající péči. V opačném případě se budete potýkat s úbytkem výkonu, vyšší hlučností a navíc rizikem poškození komponent.

Chlazení notebooku pracuje na principu tepelné trubice, která přesouvá teplo vyprodukované procesorem a grafickou kartou do radiátorového výměníku s žebrováním. Ten je zpravidla vybaven ventilátorem, který saje vzduch a následně jej tlačí přes výměník, čímž ho ochlazuje.

Každodenním používáním notebooku v různých prostředích postupně dochází k nasávání dalšího a dalšího prachu, který jednoho krásného dne přivede notebook do stavu, kdy se například sám od sebe vypíná.

Příprava na vyčištění notebooku

Ačkoliv se v laptopu nenachází napětí, které by vám mohlo ublížit, jde o sofistikované elektrotechnické zařízení. Jinak řečeno, na čištění notebooku není potřeba být vystudovaným inženýrem, je zde ale řada věcí, které lze při troše nešikovnosti poškodit. Proto pokud se necítíte pevní v kramflecích, nezdráhejte se svůj notebook svěřit odborníkovi.

Možná však již bude pozdě, a tak bude nutné poohlédnout se po jiném řešení. Pokud nechcete sáhnout příliš hluboko do kapsy, skvělou volbou jsou například levné repasované notebooky.

Postup vyčištění notebooku

Nachystejte si veškeré potřebné nářadí a dostatečně velký pracovní prostor. Také se vám bude hodit několik krabiček, do kterých postupně umístíte jednotlivé typy šroubků.

Před procesem čištění je nutné notebook vypnout, odpojit napájecí kabel a vyjmout baterii. U zařízení s vestavěnou baterií proveďte její odpojení ihned po odstranění krytu. Pod krytem se nachází celá elektronika, proto v tento moment postupujte s maximální ostražitostí. Doporučujeme udělat si i několik detailních snímků, které se budou hodit, když zapomenete, co kam patří.

V ideálním případě štětcem nebo stlačeným vzduchem opatrně vyčistěte ventilátory i výměník tepla. Dále je vhodné odstranit starou teplovodivou pastu z procesoru a případně grafického čipu. K tomu použijte například trsátko. Čipy následně otřete papírovým ubrouskem navlhčeným v isopropylu.

Pokud máte vše vyčištěno a připraveno, aplikujte na procesor a grafický čip novou teplovodivou pastu. Množství závisí na velikosti čipu, ale v 99 % případů postačí dávka o velikosti kuličky pepře. Tu rozetřete například použitím staré kreditní karty. Poté opatrně vraťte ventilátory na své místo a po smontování by měl notebook pracovat v ideálních provozních podmínkách.

 


Přehled video konektorů

Stejně jako celý obor informačních technologií, i video konektory se neustále vyvíjejí. Vyznáte se v těch dnešních?

VGA: závan historie

Začneme hned od nejstaršího. Ačkoliv je VGA analogový konektor, těší se stále značné

oblibě. Bazarové repasované notebooky nejsou ale jediné, u kterých se s ním dnes setkáte,

k nalezení je také u nových, levnějších kancelářských modelů. Hlavní výhodou VGA je

samozřejmě skutečnost, že ho najdete na téměř každém projektoru, televizi i počítači, včetně

těch z doby kamenné.

A zuby nehty se VGA drží i přesto, že kvalita přenosu, kterou nabízí, je mezi dnešními

konektory bezkonkurenčně nejhorší. Jakkoliv dobře maximální rozlišení 2 048 × 1 536 px při

frekvenci 85 Hz vypadá, úsměv zkazí fakt, že analogový signál je náchylný k rušení a s

nabývající délkou kabelu rychle degraduje. Pokud to jen jde, v roce 2019 je lepší sáhnout po

některém ze standardů digitálního přenosu.

 

DVI: analog i digitál

Zcela opačně než VGA je na tom modernější DVI. To známe v několika variantách – DVI-A,

DVI-D a DVI-I. Zatímco první zkratka označuje DVI uzpůsobené pro přenos analogu a druhá

zkratka DVI přenášející digitál, třetí DVI-I zvládne přenášet obojí. 

Tři velmi podobné varianty jsou více, než je běžný uživatel PC schopen rozlišit, a možná i

proto se DVI nikdy nerozšířilo tak jako VGA. Je větší, stejně málo praktické při zapojování, a

navíc ještě musí být člověk na pozoru, aby omylem nekoupil špatný kabel.

 

Přesto ale DVI nějakou dobu představovalo nejlepší kombinaci dostupnosti a kvality přenosu.

Ostatně je dost dobře použitelné dodnes. Sice není tak elegantní jako HDMI nebo DVI,

limitováno je ale až rozlišením 2 560 × 1 600 px při 60 Hz, což bohatě stačí na Full HD i

QHD.

 

 

HDMI je všude

HDMI je takové VGA pro dnešní dny. Sice s ním nemá co do technického provedení moc

společného, najdeme ho ale téměř všude, stejně jako dříve VGA. Pravděpodobně i díky jisté

vizuální podobnosti s USB a z toho plynoucí uživatelské přívětivosti.

V současné době je za běžné považováno HDMI 2.0, které zvládá přenos až 4K rozlišení při

60 Hz. Vzhledem k nástupu 8K televizí a monitorů však lze očekávat větší rozšíření

modernější verze HDMI 2.1, která by měla zvládat 8K / 60 Hz nebo 4K / 120 Hz, a to díky

více než zdvojnásobené propustnosti činící 48 Gb/s.

 

DisplayPort: hlavně PC

Nakonec si jen stručně připomeneme velmi aktuální typ konektoru – DisplayPort.

Dlouhodobě nejrychlejší standard jen krátce překonaný „papírovým“ HDMI 2.1, které ale

konsorcium VESA opět rychle dohnalo představením DisplayPortu 2.0. Jeho propustnost by

měla činit 80 Gb/s, což je dost i na tři 10K monitory při frekvenci 60 Hz.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.