Tiskové zprávy


Redakce nenese zodpovědnost za obsah tiskových zpráv.

4.5.2021

Realme 8 Pro umí miniatury jako od profesionála

Miniatury byly donedávna doménou klasických malířů, nebo profesionálních fotografů s několika objektivy a drahou výbavou. Nyní si je díky chytrému telefonu Realme 8 Pro může pořídit každý. Nejnovější model mladé značky nabízí speciální režim Tilt-shift, který dokáže svět před objektivem zachytit tak, že vypadá jako miniatura. Realme 8 Pro tak přináší fotografickou revoluci, protože žádný jiný smartphone funkci Tilf-shift ve formě časosběrného videa – nikdy neuměl.

 

 

Realme 8 Pro je prádní fotomobil

„Jelikož běžné objektivy u fotoaparátů fungují jinak, tak efektu rozostření a snímků jako v režimu Tilt-shift u Eealme 8 Pro lze docílit až v post procesu. Například v Adobe Photoshop. Takže v tomto ohledu je tento režim u Eealme 8 Pro rozhodně napřed před běžnými fotoaparáty a nabízí tak něco nového,“ popisuje svou zkušenost s telefonem ostravský fotograf Jan Žáček.

 

Vypadá to jako miniatura

Snímku, kde je zaostřená jen část a ostatní rozostřené, takže vzniká dojem modelu nebo miniatury, docílíte pomocí speciálního integrovaného algoritmu.

Focení v režimu Tilt-shift je s Realme 8 Pro přitom jednodušší, než se zdá. Stačí si na stažené lištičce zvolit „zapnout“ mód náklon-posun. Poté jen stačí nastavit, jaké části fotky mají být rozmazané a použít na ně efekt bokeh.

Úroveň rozmazání jde snadno nastavit posuvníkem. Ideální je režim využívat při focení z vyšší perspektivy. Mně osobně se nejvíce osvědčilo nastavení rozmazání na šířku a bokeh okolo 50-60 %,“ říká fotograf Jan Žáček.

Jak vypadá jako miniatura Staré Město nebo Hradčany, uvidíte ve videu Jana Žáčka, který fotografování na telefon Realme 8 vyzkoušel.

Základem fotografických ambicí tohoto smartphonu je nejnovější generace snímačů 108Mpx. Kromě časosběrných videí s režimem Tilt-shift se pyšní i časosběrem hvězdné oblohy nebo portrétní fotografií. O tom, jak si s časosběrem Realme 8 snadno poradí, se dočtete více v minulém článku tady.

Díky Realme 8 Pr omůže kvalitní fotografie bez drahé profesionální výbavy fotit opravdu každý.

29.4.2021

Blíží se Den matek. Vyberte pro svou maminku inovativní dárek se špičkovou technologií

Den matek je časem na oslavu žen, které nás přivedly na svět a vychovaly. Je to příležitost ukázat naši vděčnost například i prostřednictvím srdečného daru. Většina z nás vede rušný život, vyvažujeme kariéru a rodinu a naše maminky to mají mnohdy ještě komplikovanější. Proto je možná více než kdy předtím důležité najít si čas na péči o své zdraví, duševní pohodu a životní balanc. Takže se místo vyhazování peněz za obvyklé „klišé dárky“ podívejme po něčem, co nejen potěší, ale bude pro naše mámy užitečné ve všech aspektech života.

Ekosystém produktů „1+8+N“ společnosti Huawei je navržen tak, aby pomáhal uživatelům v jejich profesionálním i osobním životě. Maximalizuje jejich produktivitu a umožňuje dosahování cílů prostřednictvím špičkových technologických inovací. Základem je mobilní telefon. Ten označuje právě číslovka 1. Číslo osm pak ale zahrnuje další produkty, které do propojeného ekosystému patří: chytré hodinky, počítače, tablety, sluchátka atd. Pod písmenem N se pak skrývají způsoby využití zmíněných výrobků: mobilní kancelář, chytrá domácnost, sport, zdravý životní styl, chytré vybavení na cesty atd. Jak by právě toto mohlo fungovat pro vaši mámu? Stačí se podívat na její běžný den a je to zřejmé.

Pomozte dosáhnout lepší kondice s hodinkami Huawei

Nejprve uvažujme o zdraví a kondici. Lidé po celém světě nyní myslí na zdraví své a svých blízkých více než kdykoli předtím. Stále větší počet lidí se také obrací k inteligentním elektronickým zařízením, aby jim pomohla lépe zvládat cvičení. Pokud tedy vaše maminka ráda začíná den procházkou po parku, jejím dokonalým společníkem by mohly být cenově dostupné a funkcemi nabité inteligentní hodinky HUAWEI WATCH FIT. Hodinky přicházejí s vestavěnou podporou pro neuvěřitelných 96 různých režimů cvičení. S vysokou přesností také dokážou v reálném čase změřit údaje o cvičení v celkem 11 profesionálních sportovních režimech, včetně běhu, plavání a jízdy na kole.

Než vaše maminka vyrazí, může pomocí aplikace HUAWEI Health v kombinaci s hodinkami zkontrolovat své zdravotní údaje. WATCH FIT monitorují kvalitu spánku, míru stresu, sledují menstruační cyklus a kontinuálně měří hodnotu okysličení krve SpO2. HUAWEI WATCH FIT jsou nyní k dispozici i v nové elegantní edici s leštěným rámečkem z nerezové oceli v klasickém černém a bílém provedení s označením WATCH FIT Elegant.

Huawei nabízí širokou škálu nositelných zařízení od sluchátek po chytré hodinky a náramky tak, aby vyhověl všem zákazníkům, a tedy samozřejmě i různě zaměstnaným matkám s různými zájmy. Proč tedy nespárovat chytré hodinky s některými oceněnými sluchátky Huawei?

Sluchátka HUAWEI FreeLace Pro se mohou pochlubit nejen vynikající kvalitou zvuku a špičkovou technologií ANC pro potlačení hluku okolí, ale jsou také speciálně navržena tak, aby doprovázela uživatele při ranním tréninku. Díky ergonomickému pásku na krk, který drží sluchátka bezpečně na místě, a režimu Awareness, který naopak zvuky a zejména hlasy z okolí aktivně propouští do ucha uživatele, si můžete být jisti, že vaše maminka zůstane v bezpečí i při poslechu hudby a bude si každý trénink užívat naplno.

Na produktivitu s ekosystémem Huawei

Nyní, když stále více z nás pracuje z domova, vypadá náš „nový běžný den“ zcela jinak než v minulosti. Je tedy čas investovat do technologie, kterou vaše matka potřebuje, aby ji podporovala, ať už její kancelář v tuto chvíli vypadá jakkoli.

Strategie „1+8+N“ se týká systému chytrých zařízení, od smartphonů v centru systému, přes PC, nositelná zařízení, audio a tablety, až po neomezený počet dalších inteligentních zařízení IoT. Například tablet HUAWEI MatePad přichází s vestavěnou funkcí Huawei Share. Jediným klepnutím tak může vaše maminka z telefonu Huawei přenést fotografie na větší obrazovku tabletu. Stejně tak lze přenášet a upravovat i další soubory a data. Představte si to, vaše máma má jedno okno na tabletu otevřené pro konferenční hovory, další pro poznámky a referenční materiály a třetí pro diskusi s kolegy. A to je jen jedna z možností, jak ekosystém Huawei využít a usnadnit si multitasking.

Nejdůležitější je relax

Ekosystém Huawei však není jen o produktivitě. Pokud měla vaše matka v práci rušný den a udržovala se v kondici, potřebuje samozřejmě i čas na odpočinek. Koneckonců, kdo nechce trochu volna stráveného sám se sebou nebo se svou rodinou? Inteligentní zařízení Huawei rozhodně mají v tomto ohledu co nabídnout.

Dokonalým příkladem je HUAWEI MatePad s velkým 10,4palcovým 2K FullView displejem, v tenkém, lehce přenosném a stylovém provedení. Detailní a vysoce kvalitní displej je ideální pro společné sledování filmů a televizních pořadů, ať jste kdekoli. Tablet je samozřejmě vybaven stereofonním systémem Histen 6.1 3D a výkonným čtyřkanálovým zvukovým systémem poskytujícím pohlcující kvalitu zvuku.

Pokud vaše maminka upřednostňuje sledování sama, nebo, stejně jako mnozí z nás, má odlišný vkus v oblasti zábavy, darujte jí sluchátka HUAWEI FreeBuds Studio, aby mohla nerušeně sledovat svůj vlastní výběr filmů a seriálů. Nová sluchátka společnosti Huawei jsou pohodlná a výkonná a mají tři různé vestavěné režimy ANC, které přizpůsobují úroveň potlačení hluku v okolí.

Všechny zmíněné výrobky si budete moci pořídit v rámci Huawei Live Streamu ke Dni matek ve středu 5. 5. 2021 od 18:00 na Facebooku Huawei. Buďte si jisti, že zboží, které za výhodné ceny při sledování show objednáte, vám společnost doručí ještě před samotným svátkem tak, abyste ho mohli mamince v klidu předat.


Realme 8 Pro umožňuje zachycení pohybu hvězd na noční obloze

Čerstvá novinka Realme 8 Pro je prvním smartphonem, který umí zachytit časosběrná videa hvězdné oblohy. Starry mode, který nabízí, je oproti již existujícím podobným režimům skokem kupředu. Běžné snímky hvězdné oblohy totiž dokáže rozpohybovat, a to v kvalitě, kterou si pochvalují i profesionální fotografové.

„Režim snímání hvězdné oblohy v Realme 8 Pro odvádí velmi dobrou práci, výsledná fotka je bez jakéhokoliv šumu a vypadá opravdu pěkně,“ uvedl talentovaný ostravský fotograf Jan Žáček, který měl možnost novinku od Realme vyzkoušet.

Podobná videa bývají i pro zkušené fotografy výzvou, se smartphonem Realme 8 Pro to zvládne bez potíží téměř každý.

Základem je upevnit mobil dobře na stativ. Potom si stačí vybrat v sekci „Další“ režim „Hvězdy“. V režimu Hvězdy lze fotit buď jednotlivé snímky, nebo si přepnout fotografie na takzvaný časosběr.

„Výsledek mě opravdu mile překvapil. Hlavně kvalitou a možností nastavení až čtyř časů. Navíc i v teplotách kolem nuly měl telefon skvělou výdrž baterie, a tak nebyl problém pořizovat i delší časosběrná videa,“ doplnil Žáček.

Základem úspěchu je speciální algoritmus. Ten zaznamená 30 fotografií hvězdné oblohy během 480 vteřin a poté vygeneruje video o délce zhruba jedné sekundy. To znamená, že časosběrný režim umí ukázat neustále se měnící vesmírnou oblohu 480× rychleji.

Fotoaparát v Realme 8 Pro se kromě hvězdného režimu chlubí i časosběrem Tilt-shift, který je rovněž v mobilních telefonech úplnou novinkou. Díky němu dokážete zachytit město či krajinu tak, že vypadají jako modely či miniatury. Fotoaparát s rozlišením 108 megapixelů nabízí uživatelům i nové portrétní filtry.

„S telefonem se pracuje velmi příjemně, a ještě lépe se s ním fotí. Vše je přehledné a intuitivní a mezi režimy a filtry si každý najde ten svůj,“ uzavřel Jan Žáček. 

zdroj

26.4.2021

Doba bezdrátová a moduly pro GSM, GPS, Wifi, nebo 5G připojení

 Zatímco v historii lidstva je nám známa doba ledová či kamenná, obdobně bychom ve světě informačních technologií mohli historické epochy rozdělit na dobu "drátovou" a "bezdrátovou". V druhé zmíněné se v současnosti nacházíme.

 

Vývoj bezdrátové komunikace neúprosně postupuje. Je proto vhodné se na chvíli zastavit a představit si jednotlivá bezdrátová připojení, která používáme často tak automaticky, že nám uniká jejich podstata a účel.

Od SMS-kování k „četování“

Možná jsme dosud jednotlivé technologie, které denně používáme pro přenos dat či komunikaci, nijak zvlášť nestudovali.

Jako první můžeme zmínit technologii, která se objevila na začátku posledního desetiletí před miléniem a nahradila analogové mobilní sítě 1G. Je to síť GSM aneb síť druhé generace, proto se nazývá 2G. Je určena zejména k volání, podporuje také posílání SMS zpráv.

Zdánlivě překonané GSM moduly se však díky možnostem dlouhého dosahu používají stále v průmyslu. GSM modul lze použít například ke sledování vozidel, řízení světelných semaforů.

Pomocí této technologie se také dají sledovat zvířata nebo dálkově ovládat vstupní brány.

Bezdrátové technologie v běžném životě

Další bezdrátová technologie, se kterou brázdíme dálnice, překonáváme horské štíty či běžecké limity, je technologie GPS. Globální lokalizační systém je nejpoužívanějším satelitním navigačním systémem na světě. Poloha jednotlivých objektů se určuje na základě konkrétní pozice vůči satelitům, které se nacházejí na oběžné dráze. Abychom však mohli získávat potřebná data z mobilních telefonů či automobilů, je k tomu zapotřebí GPS modul.

Podobně znějící, ale ve funkcích rozdílná, je bezdrátová technologie GPRS. Podle odborníků představuje krok mezi GSM a mobilními telefony třetí generace, tedy 3G. Laicky řečeno GPS využívá ke své funkci satelitní systémy a GPRS stožáry. To však pro vysvětlení GPRS modulů určitě nestačí. Jejich funkcionalita spočívá zejména v tom, že zabezpečují rychlejší přenosy dat, jak tomu bylo u GSM sítí, které se využívaly zejména pro telefonní hovory.

Videokonference přes telefon

Sledování videí, posílání rychlých zpráv, tedy "četování", či posílání emailů na mobilním telefonu. To vše přinesla technologie třetí generace a s tím spojené 3G moduly, která spatřily světlo světa v roce 2001 a na Slovensko se dostaly o čtyři roky později.

Netrvalo dlouho a na trh přišla technologie 4G, jejíž výhody využíváme dodnes. To, co se dnes zdá samozřejmostí, například videokonference prostřednictvím mobilního telefonu, je jednou z vymožeností právě sítě 4G, která je se 4G moduly nápomocná při potřebě vyšších přenosových rychlostí.

Sítí budoucnosti je technologie 5G, která komerčním uživatelům slibuje ještě rychlejší stahování hudby či kvalitnější videa. Již dnes jsou k dispozici 5G moduly, využitelné v průmyslových noteboocích, podnikových směrovačích či domovních branách.

Doba bezdrátová by svůj primát neměla, nebýt WiFi sítě. Tuto bezdrátovou komunikaci s nízkou spotřebou lze dnes nalézt téměř v každé domácnosti a informaci o jejím zpomalení získáme často od těch nejmenších členů domácnosti, připojených na internet. Za samotným připojením a získáním potřebného signálu stojí WiFi moduly, které jsou umístěny v mobilních telefonech, v počítačích či v autě.

A co takhle spárování zařízení prostřednictvím technologie Bluetooth? Tato bezdrátová komunikace prostřednictvím Bluetooth modulu byla navržena za účelem náhrady kabelového propojení mezi mobilními telefony, počítači a komunikačními zařízeními, jejichž maximální vzdálenost je deset metrů. Své pojmenování nese po dánském králi, který pomocí diplomacie zažehnal nejeden vojenský spor.

Více informací najdete na soselectronic.cz.

21.4.2021

Hledají se zelení hackeři. Dostanou 36 hodin na záchranu planety

Startuje GreenHack, evropský inovační maraton, jehož cílem je posílit udržitelnost chování spotřebitelů stejně jako aktivit globálních firem. Do 10. června se do projektu můžou na stránkách www.greenhack.eu hlásit čeští i zahraniční inovátoři. Jejich úkolem bude najít během 36 hodin řešení výzev, které se týkají změny klimatu, nadměrné spotřeby, nezodpovědné výroby či neefektivního nakládání se zdroji. Vlastní akce se uskuteční ve dnech 11. a 12. června v Praze a online. Vítězné týmy získají 4 000 euro a řadu partnerských cen.

„Greenhack je největší inovační akcí ve střední Evropě na téma udržitelnosti, která se koná pod záštitou Evropské komise v rámci evropského zeleného týdne s mottem nulového znečištění – EU Green Week 2021. Cílem hackathonu je najít řešení nejpalčivějších výzev, kterým v současnosti vedle pandemie svět čelí. Elon Musk nevypsal tučnou odměnu na řešení problému uhlíkové stopy bezdůvodně. My přinášíme další výzvy související s přežitím lidstva na planetě Zemi. Věříme, že studenti a hackeři si s nimi dokážou poradit novým způsobem s využitím rodících se technologií, jako je umělá inteligence, internet všeho nebo blockchain,“ představuje akci Tomáš Studeník ze společnosti Insane Business Ideas, která mezinárodní hackathony dlouhodobě organizuje.

Organizátoři vypsali společně s partnery deset aktuálních výzev, jejichž řešení budou mít účastníci za úkol. Témata jsou zaměřená na úspory energie v budovách, prodloužení životnosti výrobků či recyklaci obalů a odpadů. Do soutěže se můžou do 10. června hlásit studenti, vývojáři, ekologové, inženýři či vizionáři. Přihlásit se můžou čeští i zahraniční inovátoři, a to buď v týmech, nebo jako jednotlivci. Organizátoři očekávají na dvě stovky účastníků z Česka a okolních zemí, kteří se budou moci do akce zapojit virtuálně. Záštitu nad akcí převzalo Ministerstvo životního prostředí České republiky a Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky. Organizátorem GreenHack je společnost Insane Business Ideas, která uspořádala přes dvacet hackathonů v odvětvích jako jsou zdravotnictví, mobilita, energie nebo průmyslová výroba. Hlavními partnery GreenHack jsou společnosti Plzeňský Prazdroj, Skanska, IKEA, ČSOB, Operátor ICT, BASF, Institut Cirkulární Ekonomiky nebo Soulmates Ventures.

Další informace, rozepsané výzvy a harmonogram akce najdete na stránkách Greenhack.eu.

 

Co je hackathon?

Hackathon je jednodenní nebo dvoudenní akce, na které skupina programátorů, designerů nebo jiných expertů staví prototyp řešení konkrétního problému. Jedná se o bílé, etické hackery, kteří využívají svých schopností pro dobro ostatních. Tématem hackathonů bývají výzvy moderní doby jako zdraví, doprava, energetika nebo život ve městech. Při práci účastníkům pomáhají odborní mentoři, data z veřejné a soukromé sféry, pizza, energetické nápoje a rychlý internet.


Huawei představuje chytrý náramek Band 6 a další novinky. Využijte velkých slev a výhodných nabídek

Společnost Huawei uvádí na trh celou řadu novinek. Elegantní dámské hodinky HUAWEI WATCH FIT Elegant, chytrý náramek Band 6 nejen pro sportovce, chytrá váha HUAWEI Scale 3 a první počítačový monitor HUAWEI Displej 23.8“. právě doplnily širokou nabídku e-shopu HUAWEI STORE (huawei.cz). První zájemci mohou navíc získat zdarma i chytrou váhu Smart Scale nebo sluchátka. S novými produkty pak přichází i výrazné slevy až 55 % a řada dalších speciálních nabídek.

Společnost Huawei připravila na stránkách HUAWEI STORE (huawei.cz) speciální akci pro všechny zájemce, kteří si ve dnech 23 až 25.4. pořídí některý z nových produktů značky. Nejrychlejší kupující získají za svou recenzi chytrou váhu nebo sluchátka zdarma. Pro všechny jsou pak připraveny slevy 5 až 55 % na celou řadu vybraných produktů. Jako obvykle platí, že před nákupem v e-shopu je k získání všech výhod potřeba se zaregistrovat.

Novinkou v řadě populárních chytrých sportovních náramků je Band 6. V lehounkém těle o hmotnosti pouhých 18 gramů se skrývá univerzální společník na sport i relaxaci s výdrží až 14 dní. Band 6 dokáže celý den automaticky a kontinuálně monitorovat srdeční tep, okysličení krve (SpO2) i hladinu stresu. V noci ohlídá kvalitu spánku a pro sport má předpřipraveno celých 96 režimů pro správné zaznamenání aktivity. HUAWEI Band 6 je nyní v prodeji za 1 499 Kč. Prvních 30 kupujících, kteří si jej pořídí v uvedeném časovém rozpětí a zanechají na e-shopu na produkt recenzi, získají sluchátka HUAWEI AM116 zdarma.

Zejména zákaznice ocení druhou novinku HUAWEI WATCH FIT Elegant. Chytré hodinky v elegantním kovovém pouzdře o hmotnosti pouhých 27 gramů se hodí nejen na sport, ale díky luxusnímu dílenskému provedení i na celodenní nošení k jakémukoliv outfitu. Ve výbavě nechybí GPS, automatické celodenní měření srdeční činnosti a okysličení krve (SpO2), menstruační kalendář a monitor spánku a stresu. Grafický ciferník si lze zdarma uzpůsobit dle příležitosti nebo požadované funkčnosti. HUAWEI WATCH FIT Elegant se prodávají za 2 999 Kč. Prvních 50 kupujících, kteří po obdržení zboží zanechají na e-shopu HUAWEI STORE (huawei.cz) i recenzi produktu, získají zdarma chytrou váhu HUAWEI Smart Scale.

Novinkou v e-shopu je také chytrá váha HUAWEI Scale 3. Její senzory dokážou ohlídat nejen měnící se hmotnost uživatele, ale dopočítat i procento tělesného tuku, svalovou hmotu, BMI, obsah minerálů v kostech a další důležité parametry ukazující na stav zdraví jedince. Všechny údaje lze přehledně zobrazit v rámci mobilní aplikace Huawei Health, kterou najdete na všech mobilních platformách. HUAWEI Scale 3 nyní koupíte se slevou 20 % za 799 Kč. Běžná cena je 999 Kč.

Sluchátka FreeBuds 4i se hned po začátku prodeje zařadila mezi nejoblíbenější na trhu. Nyní si je můžete koupit se slevou 10 % za 1 799 Kč. Běžná cena je 1 999 Kč. Navíc každý, kdo po jejich zakoupení zanechá na e-shopu jejich recenzi, získá slevu 200 Kč na příští nákup.

Úplnou novinkou v nabídce je 24palcový matný Full HD počítačový monitor HUAWEI Displej 23.8“. V rámci speciální nabídky jej můžete koupit se slevou 11 % za 3 199 Kč. Běžná cena je 3 599 Kč. Navíc každý, kdo po obdržení zakoupeného produktu zanechá na e-shopu na monitor recenzi, získá slevu 200 Kč na příští nákup.

Mezi velmi výhodné nabídky patří i o 55 % zlevněné chytré hodinky WATCH GT. V akci je koupíte za 1 799 Kč. Běžná cena je 3 999 Kč.

Víkendové představení novinek na e-shopu HUAWEI STORE (huawei.cz) však přináší i celou řadu dalších slev a výhodných nabídek. Přesvědčte se sami zde.

14.4.2021

Aplikace vstoupí do AppGallery rychleji. Vděčí za to novému open-source řešení

Přední světová technologická společnost Huawei s potěšením oznamuje, že její vývojový partner bluesource, přední evropský poskytovatel řešení podnikových aplikací, vytvořil metodu open-source pro přizpůsobení aplikací GMS pro AppGallery. Tím se odstraňuje potřeba znovu vyvíjet služby speciálně pro obchod s aplikacemi Huawei.

Řešení s názvem Choice SDK usnadňuje vývojářům aplikací transformovat své stávající služby založené na rámcích GMS a Firebase na aplikace použitelné v HMS. To vývojářům významně ušetří náklady a čas při vývoji aplikací, zároveň se fungování na zařízeních Huawei obejde s výrazně nižším vývojovým úsilím.

AppGallery se rychle rozrostla a stala se třetím největším světovým trhem s aplikacemi. I díky 530 milionům aktivních uživatelů měsíčně (MAU), jejichž počet jen v Evropě meziročně vzrostl o 61,5 % na více než 42 milionů uživatelů. Platforma zároveň zvýšila počet registrovaných vývojářů na 2,3 milionu, což je o 77 % více než v loňském roce, z čehož 300 000 vývojářů se nachází mimo Čínu. V současné době je s HMS Core integrováno 120 000 aplikací, což je nárůst o 118 % oproti loňskému roku.

bluesource původně vyvinul Choice SDK jakožto přepínací řešení pro rakouskou Raiffeisen Bank v rámci pomoci bance ve zpřístupnění aplikace uživatelům Huawei. Řešení, které je založeno na zkušenostech společnosti bluesource s přizpůsobováním aplikací pro řadu podniků, bylo zpřístupněno jako software s otevřeným zdrojovým kódem. Takže ostatní značky a vývojáři mohou své aplikace přizpůsobovat rychleji, bezpečněji a pohodlněji.

Zjednodušený a urychlený proces

Dietmar Pucher, generální ředitel Raiffeisen Digital GmbH, uvádí: „Z pohledu bankovnictví je bezpečnost vždy jednou z nejdůležitějších otázek, které při vývoji softwaru bereme v potaz. Proto je pro nás nesmírně důležité, aby naši zákazníci používali na svých smartphonech pouze zabezpečené a testované aplikace a software, čímž zajistíme, aby při transakcích nevznikly žádné problémy.“

„Podniky z celé Evropy se chtějí připojit k AppGallery, ale často si myslí, že to bude vyžadovat spoustu zdrojů,“ říká Martin Sprengseis-Kogler, Managing Partner ve společnosti bluesource. „V sadě Choice SDK jsme vytvořili jednoduchý samostatný přepínač, který odstraňuje složitost procesu vývoje a umožňuje značkám rychle a efektivně přizpůsobovat a přenášet své aplikace. Jsme potěšeni, že jsme pomohli předním mezinárodním podnikům s jejich implementacemi aplikací pro ekosystém HMS společnosti Huawei, zejména ve finančním a bankovním sektoru. Doufáme, že budeme i nadále podporovat více evropských podniků tím, že jim usnadníme vydávání jejich aplikací.“

13.4.2021

Huawei hodlá optimalizovat portfolio a více investovat do softwaru

Společnost Huawei uspořádala v pondělí v Šen-čenu 18. Global Analyst Summit. Akce se na místě zúčastnilo více než 400 hostů, včetně průmyslových a finančních analytiků, klíčových veřejných osobností a zástupců médií, společně s analytiky a novináři z celého světa, kteří se zúčastnili online.

Eric Xu, rotující ředitel Huawei, sdílel obchodní výsledky společnosti za rok 2020 i pět strategických iniciativ pro budoucí směřování. Podle nich hodlá Huawei:

● Optimalizovat své portfolio, aby se zvýšila odolnost společnosti. V rámci tohoto úsilí Huawei posílí své investice do softwaru a zároveň investuje více prostředků do podniků, které jsou méně závislé na pokročilých procesních technikách, a také do komponent pro chytrá vozidla.

● Maximalizovat hodnotu 5G a definovat 5,5G s průmyslovými partnery pro podporu vývoje mobilní komunikace.

● Poskytovat bezproblémové, uživatelsky zaměřené a chytré prostředí pro všechny uživatelské scénáře.

● Inovovat s cílem snížení spotřeby energie ve světě s nízkými emisemi uhlíku.

● Řešit problémy s kontinuitou dodávek.

„Obnovení důvěry a spolupráce napříč globálním dodavatelským řetězcem polovodičů je zásadní pro návrat odvětví na správnou cestu,“ zdůraznil Eric Xu.

„V budoucnu se budeme i nadále nacházet ve složitém a nestabilním globálním prostředí. Přetrvávající pandemické a geopolitické nejistoty budou představovat dlouhodobé výzvy pro každou organizaci, firmu i zemi. Hluboce věříme v digitální technologii a její sílu poskytovat nová řešení problémů, se kterými se všichni potýkáme. Budeme tedy s našimi zákazníky a partnery neustále inovovat a usilovat o digitální transformaci, abychom přinesli řešení pro každého člověka, domácnost a organizaci pro plně propojený a chytrý svět.“

První globální summit analytiků společnosti Huawei se konal v roce 2004 a od té doby se koná každoročně. Letošní summit na téma „Budování plně propojeného chytrého světa“ probíhá od 12. do 14. dubna s řadou průlomových setkání, kde mohou odborníci z celého světa sdílet své postřehy a diskutovat o budoucích trendech.

12.4.2021

Spárujte chytré hodinky s mobilním telefonem bez problémů. HONOR radí, jak na to

Máte potíže s párováním HONOR chytrých hodinek se svým telefonem? HONOR přichází s podbrobným návodem na řešení nejčastějších chyb. Díky těmto typům můžete ušetřit spoustu času a lámání si hlavy nad tím, co děláte špatně

Jak postupovat při úplně prvním spárování?

1. Zapněte HONOR chytré hodinky a vyberte vámi zvolený jazyk. Zapamatujte si přesný název hodinek, které se objeví na displeji.

2. Nainstalujte aplikaci Zdraví z GooglePlay nebo AppGallery. Pokud máte tuto aplikaci už staženou, ujistěte se, že jste ji aktualizovali na její poslední dostupnou verzi.

3. Zapněte funkci Bluetooth na vašem chytrém telefonu.

4. Otevřete aplikaci Zdraví. Postupujte podle jejich pokynů a povolte oprávnění k propojení s vaším telefonem.

5. Následně přejděte do nabídky Zařízení a zvolte možnost Přidat.

6. Aplikace automaticky vyhledá dostupná Bluetooth zařízení ve vašem okolí. V zobrazené nabídce vyhledejte vaše chytré hodinky a klepnutím na jejich název se spustí spárování.

7. Na obrazovce chytrý hodinek už jen potvrďte spárování stejně jako na vašem telefonu.

Co dalšího je dobré vědět?

• Hodinky zobrazí na obrazovce ikonu, která Vás informuje, zda bylo spárování úspěšné. Následně zahájí synchronizaci informací z telefonu (například data a času).

• Hodinky mohou být v danou chvíli připojeny pouze k jednomu telefonem a naopak. Pokud chcete hodinky spárovat s jiným telefonem, odpojte je pomocí aplikace Zdraví od aktuálního telefonu a poté opět spárujte hodinky s jiným telefonem pomocí aplikace

Zdraví.

• Pokud spárování selže, zobrazí hodinky ikonu, která vás o neúspěchu informuje a poté se vrátí zpět na úvodní obrazovku.

Co dělat, když postup nefunguje?

1. Ujistěte se, že je funkce Bluetooth zapnutá

Můžete tuto funkci i vypnout a zase zaponout za krátkou chvíli. Vaše hodinky i telefon by také měli mít dostatečně nabitou baterii. Navíc vzdálenost mezi těmito dvěma zařízeními musí být v mezích účinného dosahu, tj. 10 metrů.

2. Zkontrolujte, že bylo zrušeno předchozí spárování

Ujistěte se, spárování chytrých hodinek nebo náramku s jinými telefony bylo zrušeno, a že tedy váš telefon bude schopný chytré hodinky vyhledat. Hodinky odpárujete násludujícím postupem:

V systému Android:

Otevřete aplikaci Zdraví a přejděte do nabídky Zařízení. Zobrazí se vám všechny chytré hodinky, které jste doposud se svým mobilním telefonem sprárovali. Z nabídky vyberete ty hodinky, které jsou aktuálně se smarphonem propojeny. V pravém horním rohu kliknete na čtverec, který vám nabídne možnost Zrušit spárování zařízení. Znovu vyhledejte nebo vyberte již zobrazené hodinky a spárujte s nimi telefon.

Uživatelé systému iOS:

V pravém dolním rohu v úvodním menu aplikace Zdraví klepněte na Zařízení a potáhnutím ikony spárovaných hodinek doleva se zobrazí ikona Odstranit. Klepněte na ikonu vykřičníku za názvem zařízení a pro odstranění záznamu o párování klepni na možnost Zapomenout toto zařízení. Poté znovu připojte hodinky k telefon.

3. Zresetujte hodinky do totovárního nastavení

Metoda 1: Na domovské obrazovce hodinek přejděte do Nastavení > Systém > Resetovat

Metoda 2: Otevřete aplikaci Zdraví a přejděte do sekce Zařízení. Vyberte spárováné hodinky. Poté srolujete informace o zařízení níže, kde najdete možnost „Obnovit do továrního nastavení“ a potvrdíte zvolením možnosti „Obnovení.“

Pozor! Resetování zařízení znamená, že všechna vaše zaznamená data budou z chytrých hodinek smazána. V aplikaci Zdráví ve vašem účtu budou stále zachována.

Jakmile hodinky resetujete, znovu je připojte k aplikaci Zdraví. Po dokončení připojení zkontrolujte aktualizace softwaru.

4. Pokud ani resetování hodinek problémy nevyřeší, je nutná servisní služba.

9.4.2021

HarmonyOS: Připojení k jednoduššímu životu

Dr. Wang Chenglu, prezident divize softwarového inženýrství Huawei Consumer BG a ředitel obchodní jednotky AI a All-scenario Intelligence, pronesl na akci TEDxHouHai Driven by Pressure projev na téma Připojení se k jednoduššímu životu (Connecting to a Simpler Life). Během tohoto projevu poukázal na to, že odvětví mobilního internetu, které je zaměřené na chytré telefony, vstoupilo do přechodného období.

Zmínil také, že rychlý rozvoj IoT představuje historickou příležitost pro transformaci odvětví. Kromě toho dr. Wang vyzval ke spolupráci technologické hráče všech úrovní s cílem vybudovat nový prosperující ekosystém a společně posunout éru mobilního internetu.

Měnit životy a plnit sny

„Technologie mění svět. Mým dětským snem bylo, abych mohl sledovat filmy doma, což je nyní možné všude. Rychlý rozvoj mobilního internetu vedl k bezhotovostním platbám, online nakupování nebo například bleskovým taxi službám. To vše zásadně změnilo náš život,“ řekl dr. Wang.

„Je však nasnadě, že odvětví mobilního internetu, zaměřené na chytré telefony, je pod tlakem,“ pokračoval Wang. „Celosvětové dodávky chytrých telefonů začaly klesat v roce 2018 a v roce 2020 zaznamenaly meziroční pokles přibližně o 6 %. Kromě toho průměrná doba, kterou uživatelé každý den tráví na mobilních telefonech, zůstala od roku 2018 mezi čtyřmi a pěti hodinami, což naznačuje, že průmysl dosáhl kritického bodu a musí být transformován.“

„Jaké jsou možnosti budoucího rozvoje? Naše snaha o technologické inovace nikdy neskončí. Protože uživatelé mají stále víc a víc chytrých zařízení, chceme přes ně umožnit efektivnější propojení. Cílem je, aby se všudypřítomná konektivita stala realitou a přeměnila více chytrých zařízení na jednoho všestranného asistenta.“

„Když například chytré hodinky poznají, že uživatel usnul, světla v místnosti se automaticky vypnou a klimatizace upraví teplotu tak, aby vzniklo příjemnější prostředí pro spánek. Jako byste měli doma specializovaného pomocníka. Cvičební náčiní připojené k nositelnému zařízení může sloužit jako váš osobní trenér a poskytovat tipy na cvičení a komplexní analýzy dat v reálném čase.“

„Jelikož však zařízení fungují na různých operačních systémech, je obtížné je propojit, natož dosáhnout „chytrých“ výsledků. K tomu je potřeba komunikovat v jednom společném jazyce.“

HarmonyOS umožňuje jednotnou komunikaci

Jakožto operační systém nové generace umožňuje HarmonyOS připojení a spolupráci různých chytrých zařízení v jednom jazyce. Ta budou díky tomu kooperovat efektivněji než kdykoli předtím, a zajistí bezproblémové a uživatelsky přívětivé prostředí napříč všemi zařízeními.

Dr. Wang uvedl, že Huawei chce letos provozovat HarmonyOS na 300 milionech zařízení a těší se na spolupráci s průmyslovými partnery při vytváření komplexního ekosystému postaveného na HarmonyOS. To pomůže více lidem realizovat své sny pomocí technologií a přinese jim zároveň jednodušší a lepší život.

8.4.2021

Fotomobil realme 8 Pro dorazil do Česka. Má 108 megapixelů a revoluční časosběrné režimy

Fotoaparát s rozlišením 108 megapixelů zažívá premiéru ve střední třídě. A to díky realme, nejrychleji rostoucí značce mobilních telefonů na světě. Model realme 8 Pro, který je ode dneška k dostání v České republice, nabízí kromě špičkového fotoaparátu i dosud nevídanou možnost natáčet časosběrná videa noční oblohy a miniatur s režimem Tilt-shift, super rychlé nabíjení nebo výkonný herní procesor. V předprodeji je k mání za 7499 Kč.

Značka realme cílí hlavně na mladé uživatele, kteří si bez výkonného a trendy mobilního zařízení nedovedou svůj život představit. Aktuálně přichází se dvěma novými telefony z řady 8 (realme 8 a realme 8 Pro), chytrými hodinkami realme Watch S Pro a sluchátky Buds Air 2. Největším tahákem je smartphone realme 8 Pro, který má ambici oslovit hlavně hráče a zapálené fotografy.

Využívá nejnovější generaci 108Mpx snímače HM2 od Samsungu s rozlišením 12000 x 9000 pixelů a s velikostí 1/1.52 palce. Větší velikost jednoho pixelu zajištuje lepší kvalitu obrazu. Snímač HM2 také podporuje slučování 9 pixelů do jednoho, ISOCELL Plus a Smart-ISO, díky čemuž s realme 8 Pro pořídíte vynikající snímky s vyváženou expozicí s živými barvami a ostrými detaily i při zhoršených světelných podmínkách.

Pokročilý snímač umožňuje i další inovativní fotografické funkce:

In-sensor Zoom = vyšší čistota

Vyšší čistoty zoomu dosáhnou uživatelé díky nové technologii In-sensor Zoom. Senzor použije namapovaných 12 Mpx s přiblíženou částí a vygeneruje obraz. Díky menší velikosti 12Mpx fotografie je zobrazovací proces rychlejší a telefon pořídí hned osm takových snímků za sebou. Speciální algoritmus je pak spojí a dá vzniknout obrazu s vyšší výslednou čistotou. Fotografie získané pomocí In-sensor Zoomu si z hlediska ostrosti nezadají s některými optickými teleobjektivy.

Revoluční časosběrné režimy

Opravdovou novinkou, a to nejen ve střední třídě, ale mezi smartphony vůbec, jsou časosběrné režimy noční oblohy a Tilt-shift. Časosběr nočního nebe dosud zvládaly profesionální fotoaparáty, jejichž klipy se spojovaly v postprodukci. Takový postup byl velkou výzvou hlavně kvůli výkonu potřebnému ke skládání záběrů. Exkluzivní algoritmus v telefonu realme 8 Pro však vše zvládne rychle a bez větší námahy. Zaznamená 30 fotografií během 480 sekund a vygeneruje časosběrné video o délce jedné sekundy. Tento režim tak ukáže měnící se vesmírnou oblohu 480x rychleji a unikátní video je na světě.

„Režim snímání hvězdné oblohy v realme 8 Pro odvádí velmi dobrou práci, výsledná fotka je bez jakéhokoliv šumu a vypadá opravdu pěkně,“ říká ostravský fotograf Jan Žáček, jenž měl možnost novinku od realme vyzkoušet.

Světovou premiéru v chytrých telefonech zažívá i časosběrné video v režimu Tilt-shift. I tohoto efektu, při němž zůstává zaostřená pouze část fotografie (např. města) a vzniká dojem modelu či miniatury, dosahovali dosud pouze profi fotografové pomocí drahých fotoaparátů a sklopných čoček. Snímků miniaturního světa a také 10x rychlejších Tilt-shift časosběrných vidí dosáhnete ale nyní i díky speciálnímu algoritmu fungujícímu uvnitř novinky realme 8 Pro.

Fotografické funkce tohoto smartphonu se ale takovým výčtem nevyčerpávají. Pro milovníky sociálních sítí jsou k dispozici třeba i nové portrétní filtry: neonový portrét, dynamický bokeh portrét a AI barevný portrét. „S telefonem se pracuje velmi příjemně, a ještě lépe se s ním fotí. Vše je přehledné a intuitivní a mezi režimy a filtry si každý najde ten svůj,“ dodává fotograf Jan Žáček.

Super rychlé nabíjení

Velkou devizou realme 8 Pro je 50W SuperDart Charge, které dokáže baterii o kapacitě 4500 mAh nabít z nuly na sto procent za pouhých 47 minut. Díky využití technologie vysokonapěťového nabíjení telefon dosahuje 97% účinnosti při pětistupňové ochraně. Se zapnutým režimem Super Power Saving Mode dokážete s pěti procenty baterie fungovat celých 32 hodin v pohotovostním režimu nebo zvládnete 98minutový telefonát!

realme UI 2.0

Příjemné uživatelské rozhraní realme UI 2.0 podporuje přizpůsobení barvy motivu na oznamovací liště nebo tmavý režim se třemi volbami a mladou generaci se zálibou v mobilních hrách potěší i možnost uzamknout jas obrazovky a nastavit duální síť, aby byla zajištěna stabilita. Rozhraní může také blokovat budíky, oznámení a příchozí hovory pro ničím nerušené hraní.

O lepší ochranu soukromí se postará funkce Private Space, která umožňuje skrýt soukromé aplikace a soubory pomocí hesla a poskytuje též ochranu při bezkontaktních NFC platbách telefonem včetně systému monitorování povolených aplikací. realme UI 2.0 také zlepšilo využití systémových prostředků až o 45 %. Podle testů, které probíhaly v laboratořích realme, se doba spouštění aplikací zkrátila téměř o 24 %.

Výkon i styl

Nejnovější smartphone realme 8 Pro má 6,4palcový Full HD Super AMOLED displej s dotykovou frekvencí až 180 Hz pro lepší odezvu při hraní her. Je vybaven výkonným 8jádrovým 8nm procesorem Qualcomm Snapdragon 720G s nízkou spotřebou a má certifikaci Hi-Res Audio pro vysoce kvalitní zvuk. Přístroj je vybaven funkcí Dual SIM Dual Standby a rozšiřitelným úložištěm až na 256 GB.

K tomu připočtěme trendy design: na zadní straně je vidět textura přírodního minerálního krystalu s matnou povrchovou úpravou. Smartphone se dodává v barvách Infinite Blue a Infinite Black, váží velmi příjemných 176 gramů a díky tloušťce 8,1 mm se pohodlně drží v ruce.

Novinka realme 8 Pro má zkrátka všechny předpoklady oslovit mladé uživatele se zálibou ve fotografování a konzumaci audiovizuálního obsahu, kteří si zároveň potrpí na prvotřídní design a nechtějí kvůli nejnovějším technologiím sahat příliš hluboko do kapsy. Telefon je na českém trhu k dostání za 7999 Kč, během akce trvající od dnešní premiéry do 20. dubna jej ale mohou zákazníci mít o pětistovku levněji.

Herní parametry prověří 8. dubna od 20 hodin youtubeři MenT a Porty, kteří se na telefonu realme 8 Pro střetnou v oblíbené hře Minecraft. Součástí večera bude i soutěž pro diváky živého streamu.

Sluchátka, hodinky a realme 8

Značka dnes představila také sluchátka Buds Air 2, chytré hodinky realme Watch S Pro a telefon realme 8, který se chlubí 5000mAh baterií s 30W nabíjením. Díky němu doplníte 50 % baterie již za 26 minut. Fotoaparát má rozlišení 64 megapixelů a zvládá fotografie noční oblohy, režim Tilt-shift i kreativní portrétní filtry. V základní variantě (4+64 GB) stojí 5499 korun a ve variantě 6+128 GB vyjde na 5999 korun. I na realme 8 ale platí až do 20. dubna slevová akce.

5.4.2021

Huawei slaví úspěchy v počítačovém odvětví: díky portfoliu MateBook Series dodávky meziročně vzrostly o 716 %

Minulý rok se ukázal jako milník pro PC sektor, který je opět na vzestupu. Dokonalým odrazem tohoto trendu je společnost Huawei, která dosáhla meziročního růstu objemu dodávek PC o 715,69 %. Pozoruhodný nárůst společnosti je výsledkem pěti let vývoje v oblasti PC, který umožnil Huawei vytvořit průkopnickou řadu MateBook. Zájmu spotřebitelů také odpovídá uznání globálních médií a osm ocenění získaných v loňském roce. Dosavadní úspěchy dokazují, že investice společnosti Huawei do kategorie počítačů je již úspěšná, což je příslib budoucnosti.

S pandemií v zádech a zažitém home-office se dostaly tradiční počítače opět do hledáčku zákazníků. Podle průzkumu společnosti Canalys poroste globální trh s PC v roce 2021 o 8 %, přičemž klíčovou hnací silou tohoto růstu zůstanou notebooky.

Důkazem tohoto trendu je také vývoj Huawei a jeho řady MateBook. Společnost v současné době slaví páté výročí na globálním trhu s PC a díky integraci mobilních technologií přináší bezproblémový zážitek napříč zařízeními.

Průkopník technologií v PC průmyslu

Posledních pět let bylo pro společnost Huawei výjimečně úspěšných, co se týče vývoje špičkové řady MateBook Series. Během této doby společnost hnala odvětví vpřed za pomoci klíčových inovací, které stanovily nové průmyslové standardy. Mezi tato průkopnická řešení patří první lehký notebook Huawei, FullView Display, OneHop a Multi-Screen Collaboration. Všechny byly vyvinuty v reakci na reálné potřeby uživatelů, kteří stále více používají svá zařízení pro práci a učení z domova.

„Posledních pět let bylo naplněno velkými i malými úspěchy a četnými výzvami, které nás vedly k hledání ještě lepších řešení pro všechny scénáře,“ říká Vojtěch Doležal, produktový manažer Huawei v oblasti PC, MBB a Audio pro Českou republiku. „Rovněž se nám povedlo mazat hranice mezi smartphony a počítači, protože poskytujeme řešení, která jsou dokonale přizpůsobena potřebám uživatelů a často i překračují jejich očekávání. Páté výročí obchodní přítomnosti společnosti Huawei v PC průmyslu je pro nás výjimečným okamžikem. Na jedné straně jsme hrdí na pozoruhodné zvýšení podílu na trhu. Na straně druhé se díváme optimisticky do budoucnosti a s řadou MateBook máme další velké plány.“

V České republice se společnosti Huawei od momentu uvedení na trh do konce kalendářního roku 2020 podařilo prodat přes 3 000 notebooků, a to v různých cenových segmentech od cca 15 000,- Kč až do 50 000,- Kč (DMOC včetně DPH). Trend prodejů na přelomu třetího a čtvrtého čtvrtletí naznačoval, že společnost dosahovala až na 3 % tržního podílu v celkovém retail/etail kanálu, pro některé konkrétní modely to v jejich dílčích segmentech byly ale i dvouciferné hodnoty podílu na trhu (zejména MateBook D 14). Ambice Huawei jsou tedy do budoucna ještě vyšší.

Zážitky na dosah ruky

Pokud vezmeme v úvahu propojenost zařízení Huawei, hranice mezi smartphony, počítači a tablety takřka zmizela. Společnost se snaží rozšiřovat funkce pro řešení různých uživatelských scénářů a nadále se zaměřuje na výkon a inovace displeje. Z hlediska ekosystému si Huawei klade za cíl zlepšit zážitek uživatelů na PC a současně nabízet rozmanitý ekosystém integrující operační systém Windows s mobilním prostředím.

31.3.2021

Dýchejte lépe! Tipy na správné dýchání i při spánku se smartwatch od Huawei

Profesionální sport je „bojištěm“, kde každý hledá nové metody ke zvýšení výkonu, například přes zlepšení dýchacích vzorců. Věděli jste ale, že vědomé dýchání může mít mnoho výhod i v každodenním životě? Pomáhá třeba zvyšovat energii, snižovat hladinu stresu, optimalizovat kvalitu spánku, zlepšovat soustředění, urychlovat zotavování nebo navyšovat fyzický výkon.

Existuje spousta různých technik a cvičení, ale nejdůležitější je pochopit základní principy. S profesionálními tipy Martina Petruse, proslulého trenéra dechových cvičení a meditace, a dosáhněte svých cílů i s podporou Huawei Watch Family.

Kyslík

Kyslík je jednou z nejdůležitějších složek celé výměny plynu. Vzduch, který dýcháte, se skládá ze 78,09 % z dusíku, z 20,95 % z kyslíku, z 0,93 % z argonu, z 0,04 % z oxidu uhličitého a malého množství dalších plynů.

„Naše tělo potřebuje kyslík, aby mohlo vykonávat všechny nezbytné funkce. Množství kyslíku v krvi lze snadno měřit pulzním oxymetrem nebo nositelným zařízením. Normální hodnota u zdravého člověka měřená ve výšce 0 m. n. m. bude mezi 95 a 100 %,“ vysvětluje Martin Petrus, známý kouč dýchání a meditace.

K určení celkové úrovně kondice používají sportovci hodnotu VO2Max. Ta ukazuje množství celkového kyslíku absorbovaného během jedné minuty při maximální námaze. Vyšší skóre nejen dává představu o úrovni vytrvalosti, ale může také predikovat dlouhověkosti. Sportovci obvykle používají ke zvýšení VO2Max aerobní trénink, ale lze ho dosáhnout také pomocí některých technik zadržování dechu.

Je možné si testovat VO2Max doma? Chytré hodinky ze série Huawei Watch Series změří váš VO2Max a po spárování s telefonem zobrazí detaily v přehledném grafu. VO2max je obecně považován za nejlepší indikátor kardiorespirační zdatnosti. Čím vyšší je vaše VO2max, tím více kyslíku může vaše tělo využít – a tím lepší bude vaše aerobní kondice.

Oxid uhličitý

I když je oxid uhličitý mnohdy považovaný za dýchací „odpad“, není to tak úplně pravda. CO2 totiž reguluje naši rychlost dýchání. Za rychlejší dýchání nemůže nedostatek kyslíku, nýbrž právě hromadění oxidu uhličitého.

„Aby se kyslík oddělil od krve a přesunul se do buněk, potřebujeme určité množství CO2. Proto je dosažení určitých úrovní oxidu uhličitého důležité pro fungování našeho těla. A nejen to – pokud dokážeme zvýšit toleranci vůči CO2, můžeme také zlepšit náš fyzický výkon,“ přibližuje Martin Petrus.

Jak si vybudovat toleranci vůči CO2? Například jednoduchým cvičením:

Krok 1: Nejprve změřte čas, po který jste schopni zadržet dech, a ten vydělte dvěmi. Takže pokud zadržíte dech po 2 minuty, váš tréninkový údaj bude 1 minuta.

Krok 2: Následně pro zotavení dýchejte normálně 1 minutu a 10 sekund. Druhé kolo vydržte nedýchat 1 minutu a a pak 1 minutu znovu normálně dýchejte.

Krok 3: S každým dalším kolem zkracujte dobu zotavení o 10 sekund. Po 7 kolech se tak dostanete na desetisekundový čas na zotavení.

Takové cvičení může skutečně zlepšit vaši toleranci vůči CO2. Jakmile se změní vaše maximální doba zadržení dechu, budete podle toho muset přizpůsobit i čas tréninku.

Zlepšete si nosnou kapacitu kyslíku

Tělo má přirozenou schopnost přizpůsobit se vnějším podmínkám. Existuje spousta mechanismů chránících mozek a srdce před selháním. Když vědomě zadržujeme dech, tělo se to pokusí kompenzovat zvýšením počtu červených krvinek a zvýšením schopnosti přenášet kyslík.

„Trénování zadržování dechu může být skvělou alternativou k tradičním výškovým táborům, protože je mnohem levnější a časově nenáročné. Opakovaným snižováním hladiny SpO2 (okysličenosti krve) pomocí zadržování dechu nutíme naše tělo k žádoucí adaptaci. Během několika týdnů tréninku můžeme dosáhnout velmi dobrých výsledků, někdy dokonce srovnatelných s běžným výškovým tréninkem,“ potvrzuje Petrus.

Přidání hypoxických cvičení do vašeho tréninku zvýší jeho celkovou intenzitu, takže možná budete muset upravit další aktivity. Techniku „zadržení výdechu“ lze provést mnoha cviky s tělesnou hmotností, jako jsou dřepy, výpady, vysoká kolena, sklapovačky nebo kliky. Kdykoli děláte opakovaný pohyb, můžete přidat zadržování dechu a tím zvýšit intenzitu. Jedním z nejjednodušších řešení je učinit tak při chůzi nebo běhání.

A když už mluvíme o účinných měřeních, hodinky Huawei Watch Series jsou pro takové případy tím nejlepším pomocníkem. S podporou aplikace Huawei Health vám poskytnou detailní hodnoty včetně VO2Max, stejně jako tepové frekvence nebo SpO2. A pokud si chcete odpočinout a zlepšit náladu v práci nebo doma, vyzkoušejte dostupná dechová cvičení:

Na domovské obrazovce stiskněte tlačítko Nahoru, táhněte prstem, dokud nenajdete Dechová cvičení, a ta zvolte.

Nastavte dobu tréninku a rytmus dýchání.

Noste hodinky a paži držte v klidu. Klepněte na ikonu Start na obrazovce a podle pokynů na obrazovce se nadechujte a vydechujte.

Po dokončení cvičení si můžete na obrazovce hodinek prohlédnout výsledky tréninku a změnu srdeční frekvence.

Zotavení

Trénink je důležitý, ale stejně tak nesmíme zapomenout ani na správnou regeneraci, protože právě v této fázi dochází k opravdovému růstu. Čas na odpočinek je také nezbytný k tomu, abychom předešli úrazům. Po dokončení našeho tréninku proto můžeme zahájit jednoduché cvičení, které nám pomůže při downregulaci.

„Najděte si klidné místo, kde si můžete pohodlně lehnout na záda. Zdvižení nohou opřením o zeď bude mít další výhodu v přesunu více krve do životně důležitých orgánů. Zavřete oči, dýchejte nosem a zaměřte se na oblast břicha; sledujte, jak se hýbe s nádechem a uvolňuje s výdechem. Začněte dýchat v ustáleném rytmu: vdechujte po dobu 4 sekund a vydechujte po dobu 4 sekund. Jakmile si na tento rytmus zvyknete, můžete dech zpomalit na 6 sekund, 8 sekund nebo i déle,“ doporučuje odborník Martin Petrus.

Trénink dechu může být také velmi důležitý během úrazu. Pokud nejsme schopni se hýbat, můžeme stále používat dechová cvičení, která dodávají tělu určitý stimul. Takže když se vrátíme k plnému tréninku, nepotřebujeme tolik času na dohánění formy.

Dobře se vyspat

Spánek je jednou z nejdůležitějších fází regenerace. Špičkoví sportovci a týmy investují spoustu peněz do vytvoření dokonalého prostředí pro odpočinek. Trik spočívá ve zlepšení kvality spánku, nikoliv nutně v délce času stráveného v posteli. Náš spánek nám také může hodně napovědět o tom, jak jsme odpočatí. Nízké skóre spánku je jasnou známkou toho, že bychom měli při tréninku ubrat nebo si dát odpočinkový den.

„Jakmile už jste v posteli, můžete zavřít oči a dýchat nosem. Zaměřte se na rytmické, brániční dýchání se stejnou kadencí. Začněte nádechem po dobu 4 sekund a stejně dlouhým výdechem. Jakmile si na tempo zvyknete a nebude pro vás namáhavým, můžete přidat zadržení dechu: 4 s nádech, 4 s zadržení, 4 s výdech a 4 s zadržení. Vydržte to několik minut, nebo tak dlouho, než budete usínat,“ radí Petrus.

Jak se dobře vyspat? Například s podporou HUAWEI TruSeen™ 4.0, vysoce kvalitního monitoringu spánku, který je vybaven užitečnými nástroji pro systematické zlepšování kvality spánku. S aktivovaným HUAWEI TruSeen™ 4.0 dokážou vaše inteligentní hodinky sladit údaje o vaší srdeční frekvenci a dýchání s vaším spánkem a rozpoznat fáze spánku (včetně probuzení, REM, lehkého spánku a hlubokého spánku) s vysokou přesností.

Spolehlivost nasbíraných dat zajišťuje, že spánek je přesně analyzovaný, navíc s individuálními návrhy na zlepšení kvality spánku, které vycházejí z vědeckých poznatků. Všechny tyto informace se synchronizují s aplikací Huawei Health (Huawei Zdraví) a zpracovávají se pro budoucí využití.

Aplikace Huawei Health i měření SpO2 jsou k dispozici na všech hodinkách Huawei Watch, které lze rychle a snadno spárovat s jakýmkoli chytrým telefonem se systémem iOS nebo Android. Výhod hodinek Huawei si můžete pohodlně užívat bez ohledu na to, jakou značku smartphonu používáte.

19.3.2021

Památné příběhy v interaktivním digitálním magazínu. První číslo I AM Automobilist vypráví o legendě Elišce Junkové

Český projekt Automobilist prorazil se svými uměleckými plakáty a unikátními obrazy již do 80 zemí a stal se oficiálním partnerem mnoha významných značek ve světě motorsportu. Kreativní tým kolem manažera Pavla Turka si však dal za cíl vyprávět příběhy provoněné benzinem ještě širšímu publiku, a přichází proto s digitálním magazínem I AM Automobilist. Tématem prvního čísla je mimo jiné vzpomínka na českou závodnickou legendu Elišku Junkovou.

I AM Automobilist má formu mobilní aplikace a je dostupný pro uživatele iOS i Androidu. Představuje novou platformu pro vyprávění fascinujících příběhů, které Automobilist již několik let zachycuje na svých uměleckých dílech.

Digitální magazín stejně jako limitované umělecké plakáty a obrazy, tzv. fine art prints, díky špičkové technologii zpřítomňuje historické okamžiky ze světa motorsportu, navíc ale přidává i poutavý interaktivní a video materiál. „Jedná se o obrazově pestrý magazín zbavený pout vytištěného papíru. Je to magazín, který jsme vybavili turbem,” říká kreativní ředitel Automobilist Jan Rambousek, jenž měl vývoj aplikace na starosti.

„V Automobilist vyprávíme příběhy provoněné benzínem za pomoci špičkové počítačové technologie, 3D modelování a náročných kompozic. Naše díla znají nejen fanoušci po celém světě, ale i piloti těch největších závodních stájích. Digitální magazín, který by naši schopnost oživovat klíčové okamžiky historie motorsportu nakombinoval s nejmodernějšími komunikačními nástroji, byl proto přirozeným krokem,” dodává Pavel Turek, CEO Automobilist. I AM Automobilist, jak již název napovídá, bude vycházet v anglickém jazyce.

Číslo věnované Elišce Junkové

Společnost naplánovala úvodní vydání magazínu I AM Automobilist na první polovinu března a reaguje i na nedávný Mezinárodní den žen. Číslo je věnované jedné z nejvýznamnějších světových automobilových závodnic Elišce Junkové. Vytrvalostní závod Targa Florio v roce 1928, kde slavná Češka skončila v silné mužské konkurenci pátá a vstoupila mezi legendy, zachycuje také jeden z dnes již klasických fine art printů Automobilist.

Českou stopu nese i další téma prvního vydání digitálního magazínu I AM Automobilist. Vypráví legendu o tom, jak se ze závodní stáje Mercedes staly proslulé „Silver Arrows“, na čemž má zásadní podíl rodák z Nového Jičína a bývalý manažer Mercedesu Alfred Neubauer. Čtenáři se rovněž mohou těšit na postřehy trojnásobného mistra světa Sira Jackie Stewarta, jenž je jedním z ambasadorů Automobilist.

Aplikaci I AM Automobilist pro mobilní telefony i tablety lze zdarma stáhnout zde:

18.3.2021

AppGallery se rozšiřuje o populární hru, Asistent HUAWEI nově nabízí aplikaci eSports

Trh s aplikacemi Huawei AppGallery pokračuje v rozšiřování své nabídky o další oblíbené služby. Uživatele zde nyní najdou známou hru Homescapes z dílny vývojářů Playrix, fanoušci eSports zase ocení aplikaci SofaScore, která nabízí výsledky z čím dál populárnějšího odvětví přes funkci Asistent HUAWEI.

Hra Homescapes, ve které je úkolem přestavět rodinný dům řešením zajímavých hádanek, navíc nabízí exkluzivní dárky na oslavu svého uvedení do AppGallery. Noví hráči mohou využít exkluzivní dárkové balíčky v hodnotě 5,49 EUR, za které získají ve hře spoustu výhod. Podobně mohou stávající hráči Huawei očekávat také řadu akcí s kupóny a dárky v hodnotě až 10 EUR.

Kromě uživatelů AppGallery budou mít hráči Homescapes, včetně těch bez zařízení Huawei, šanci získat od 10. do 18. března extra 35% slevu na startovní a výukové balíčky.

„Jsme rádi, že můžeme prostřednictvím našeho partnerství s AppGallery nabídnout oblíbenou hru Homescapes více hráčům po celém světě. Po našem úspěšném spuštění Gardenscapes jsme nadšeni, že získáme odezvu od hráčů Huawei. Těšíme se na zpětnou vazbu a jejich postřehy,“ říká Maxim Kirilenko, hlavní ředitel pro rozvoj podnikání ve společnosti Playrix.

Nedávno spuštěná hra Gardenscapes byla první ze série Playrix Scapes, která debutovala na AppGallery loni v prosinci, a po celém světě si ji stáhlo více než 3 miliony uživatelů, kteří si interaktivní logickou hru oblíbili. S její popularitou a pozitivní zpětnou vazbou se očekává, že Homescapes podpoří tento trend.

Výsledky eSports nově přes Asistenta HUAWEI

Počet nadšenců do eSports v Evropě se do roku 2023 odhaduje o 8,2 % na 113 milionů uživatelů. I proto společnost Huawei exkluzivně spolupracuje s vývojářem výsledkových aplikací SofaScore, aby integrovala svou novou disciplínu eSports do funkce Asistent HUAWEI. Trh eSports v Evropě rychle roste a odhaduje se, že celosvětové tržby v příštích třech letech dosáhnou 1,1 miliardy dolarů, přičemž celosvětové publikum vzroste na 495 milionů diváků.

SofaScore, který je také součástí AppGallery, se specializuje na detailní sportovní data a analýzy poskytované v reálném čase ze sportovních událostí z celého světa. Je k dispozici ve více než 30 jazycích včetně češtiny a pokrývá více než 20 kategorií, které sleduje celkem 20 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Nová funkce eSports poskytne uživatelům smartphonů Huawei všechny informace, které potřebují, aby drželi krok s nejnovějšími informacemi ze tří hlavních soutěží:

  •  CS: GO (Counter-Strike: Global Offensive)
  •  Dota 2 (Defense of the Ancients 2)
  •  LoL (League of Legends)

Díky integraci s nástrojem Huawei Assistant mohou uživatelé přejet prstem doleva, aby získali přístup k záložce SofaScore Esports, společně s mnoha dalšími chytrými kartami, které nabízí upozornění na základě individuálních potřeb uživatelů – od zpráv a počasí až po informace z akciového trhu. Uživatelé mohou vybrat konkrétní eSports zápasy, týmy nebo ligy, která je zajímají, a funkce AI Tips v Asistentu HUAWEI zajistí, že výsledky a upozornění dostane uživatel v reálném čase.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.