Novinky

21.6.2018

Myš Natec Jaguar obstojí na každém povrchu

Nová bezdrátová myš Natec Jaguar přináší optický snímač Blue Sense pro jakýkoli povrch a automatické přizpůsobení rozlišení podle rychlosti pohybu myši, ale také přepínání rychlosti rolovacího kolečka a další funkce.

Srdcem myši je optický snímač s automatickým přizpůsobením rozlišení od 800 do 2 400 DPI, které se nastavuje automaticky v závislosti na rychlosti pohybu zařízení. Snímač podporuje technologii Blue Track, která umožnuje provoz prakticky na každém povrchu, včetně skla, což se v prostředí mnoha konferenčních sálů nebo kanceláří může stát potřebnou vlastností.

Další výhodou, kterou uživatelé ocení, je scrollovací kolečko, které umožnuje rychlé přesouvání dokumentů. Díky speciálnímu tlačítku v horní části myši pak lze režim rolovacího kolečka jednoduše změnit z rychlého na standardní.

Myš Natec Jaguar je vybavena nano-přijímačem USB 2.0 s 2,4GHz RF technologií, což zaručuje dosah až 10 metrů. Nechybí ani systém úspory energie, který v případě delší nečinnosti přepne myš do režimu hibernace. Obnovení provozu lze provést stisknutím libovolného tlačítka.

Dostupnost a cena

Bezdrátová myš Natec Jaguar je dostupná za doporučenou cenu 652 Kč včetně DPH.

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 0

Na konzole dorazí onlinovka World of Warships: Legends

Herní studio Wargaming s potěšením oznamilo, že jeden z jejich největších titulů se chystá zahájit svou první cestu také na konzolích PlayStation 4 a Xbox One. World of Warships: Legends rozčeří vody na těchto platformách zábavnými námořními bitvami, jaké se na konzolích dosud neobjevily.

Za vznikem konzolové verze stojí tým vojářů s Petrohradu, který vytvořil zcela novou hru přenášející ty nejúžasnějí námořní ze světových oceánů na moderní konzole. MMO hra bude obsahovat celou řadu novinek, které budou určeny exkluzivně konzolovým uživatelům.

Přestože je novinka ještě ve vývoji, již nyní se všichni mohou těšit na první veřejný alfa test, který se uskuteční již v červenci.

Samotné vydání World of Warhships: Legends je naplánovano na rok 2019. Detaily budou odhaleny na letošním Gamescomu.

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 1

AMD spolupracuje se značkou Cooler Master na vývoji chladiče pro Threadripper 2

Společnost AMD navázala spolupráci se značkou Cooler Master za účelem vývoje speciálně navrženého chladiče pro procesory Threadripper 2. generace a patici TR4.

Plodem této spolupráce je chladič nazvaný Wraith Ripper - robustní chladič, který by si měl hravě poradit s navrženým tepelným výkonem 250 wattů. Ten totiž nejspíše budou produkovat vlajkové modely nové generace multičipového řešení. Chladič s robustním pasivem má na svém krytu pruh s adresovatelnými LED, které lze ovládat pomocí aplikace.

Cooler Master prohlašuje, že je také navržen tak, aby nabídl maximální kompatibilitu pro operační paměti. Neměl by tedy nijak zasahovat do jejich prostoru a omezovat jejich výběr z hlediska využitého chladiče. Proto má také vysoký prostor mezi základnou a pasivem. O odvod tepla od procesoru se stará osm párů teplovodivých trubic. 

Více informací ale zatím Cooler Master o Wraith Ripper neposkytl. K vidění ale byl již na nedávno probíhajícím veletrhu Computex. 

Zdroj: techPowerUp

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 1

V prodeji je outdoorový Access point TP-Link s MU-MIMO

Dodavatel síťových produktů TP-Link představuje nový gigabitový venkovní bezdrátový přístupový bod EAP225-Outdoor s technologií 11AC Wave 2, díky které poskytuje větší pokrytí WiFi signálem. Je určen pro firmy, hotelové resorty, veřejná sportoviště, logistická centra, výrobní haly, sklady, veletrhy a výstavy či venkovní prodejní plochy.

Access point EAP225-Outdoor podporuje souběžnou rychlost přenosu v obou pásmech až 1 200 Mb/s. A protože je vybaven technologií 802.11ac Wave 2 MU-MIMO, dokáže komunikovat s více klienty současně.

EAP225-Outdoor má dvě všesměrové odnímatelné dualbandové antény, což znamená, že pokud byste pro dané použití měli specifické požadavky, je možné připojit jiný typ antén. Jeho design umožňuje použití ve vnitřních prostorech, svými rozměry bez antén připomíná mobilní telefon, jeho proporce jsou 215 × 46 × 27 mm. Pokrytí bezdrátovým signálem ve venkovních podmínkách má činit přes 200 metrů v pásmu 2,4 GHz a více než 300 metrů v pásmu 5,0 GHz.

Access point podporuje jak standard 802.3af PoE, tak pasivní PoE napájení, takže může být napájen z PoE switche nebo pomocí přiloženého napájecího adaptéru PoE. Při testování výrobce navíc splnil třídu ochranného krytí IP65 – je tak odolný vůči vodě, proti průniku prachu a nabízí ochranu proti zasažení bleskem do 4 kV a proti elektrostatickému výboji (ESD) do 15 kV.

TP-Link EAP225-Outdoor se v ČR prodává již od necelých 2 000 Kč.

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

Transcend JetFlash Vault 100 je odolný flash disk s šifrovací funkcí

Firma Transcend představuje nový flash-disk s funkcí šifrování – JetFlash Vault 100, který splňuje požadavek snadné a účinné ochrany dat proti neoprávněnému přístupu.

Transcend JetFlash Vault 100 zaručuje kryptografickou ochranu souborů podle standardu FIPS 197, tj. prostřednictvím 256bitového AES šifrování v režimu XTS. Zařízení je vybaveno rozhraním USB 3.1 Gen 1, jež se vyznačuje rychlostí čtení až 160 MB/s a zápisu až 40 MB/s. Nosič využívá technologii MLC NAND Flash, která umožňuje získat lepší výkonnost a delší životnost paměti ve srovnání s TLC pamětmi.

Při prvním připojení JetFlash Vault 100 k počítači speciální aplikace žádá uživatele o vytvoření hesla. Používaný software zahrnuje funkci blokující přístup k uloženým souborům po 10 neúspěšných pokusech o zadání hesla. V tomto případě je jediným řešením formátování nosiče.

Nejnovější produkt od společnosti Transcend je vodotěsný a plastová konstrukce a silikonový rámeček mu zajišťuje slušnou odolnost proti vibracím a mechanickému poškození. Na nosič se vztahuje pětiletá záruka a je dostupný ve třech kapacitních provedeních – 8 GB, 16 GB a 32 GB.

Doporučené ceny jednotlivých kapacitních provedení Transcend JetFlash Vault 100 činí: 8 GB (1 327 Kč), 16 GB (1 868 Kč) a 32 GB (2 410 Kč).

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 1

Mechanická klávesnice CK550 z dílny Cooler Master už brzy

Společnost Cooler Master uvádí na trh mechanickou klávesnici CK550 zaměřující se na základní specifikace a celkem líbivým designem.

Hliníková základna klávesnice s přímými hranatými liniemi a broušenou úpravou povrchu je designově odlehčena na první pohled plovoucími tlačítky. Ty jsou uloženy do mechanických spínačů ve verzích blue, brown a red s životností více než 50 milionu kliknutí. CK550 disponuje RGB podsvícením každé klávesy a umožňuje nastavení několika efektů a režimů podsvícení.

Integrovaný systém on-the-fly nabízí snadné uživatelské nastavení přímo na klávesnici prostřednictvím jednoduchých klávesových zkratek včetně rychlého vypnutí funkčnosti Windows tlačítka. Pro komplexnější zásah do nastavení je dostupný nový software, skrze který lze detailněji ovlivnit podsvícení nebo naprogramovat složitější makra. Hybridní systém kontroly kláves automaticky přepíná mezi 6-Key rollover a N-Key rollover, aby zajistil kompatibilitu se staršími zařízeními a zároveň byl bezpečně registrován každý stisk.

Mechanická klávesnice Cooler Master CK550 bude v prodeji na přelomu června a července za doporučenou cenu 2 490 Kč s DPH.

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0
20.6.2018

Acer odhalil herní 4K HDR monitory pro hráče s úhlopříčkami 49" a 55"

Na svých japonských stránkách odhalila značka Acer dva nové netradiční monitory, které nabídnout nejen velkou úhlopříčku, ale také podporu HDR obsahu a rozlišení 4K.

Konkrétně se jedná o 49" model s krkolomným označením EB490QKbmiiipfx a 55" monitor s neméně obšírným pojmenováním EB550Kbmiiipx. Společným jmenovatelem obou modelů je 4K UHD rozlišení a také využití panelu typu IPS. Oba monitory mají certifikaci HDR 10 a jejich jas dosahuje v maximu na 300 cd/m2. Doba odezvy displejů dosahuje na 4 ms a kontrastní poměr na 1200:1. 

Nechybí technologie redukce modré složky světla a redukce blikání podsvícení a dvojice integrovaných reproduktorů o výkonu 5 wattů. Mezi vstupy se mají objevit porty HDMI 2.0 (kompatibilní s HDCP 2.2), dvojice HDMI 1.4 a jeden DisplayPort 1.2. 

Oba modely mají cílit zejména na hráče a to nejspíše hlavně na ty konzolové. Mohou tedy sloužit jako náhrada televizoru. Monitory by se nejprve měly objevit na asijském trhu za cenu 70 000 jenů (cca 14 200 Kč) u menšího a 100 000 jenů (20 300 Kč) u většího. Do prodeje se mají dostat už zítra. Evropská dostupnost ale ještě není potvrzená.

Zdroj: 1, 2

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 0

Do prodeje zamířila skříň Evolveo Functio X

Podle výrobce nová skříň klade důraz na maximální omezení hluku počítače, který je generován ventilátory chlazení. Functio X má oproti běžným skříním navíc tlumicí boční panel vyplněný akustickým izolačním materiálem. Pro zvýšení tlumicího efektu je izolačním materiálem vybavena také bočnice a čelní panel, který je odklápěcí. Skříň podporuje základní desky Intel i AMD a je kompatibilní i s formátem micro ATX.

Design skříně se vyznačuje strohými liniemi a zatmaveným čelním panelem. Levá, průhledná strana skříně nabízí podhled na použitý hardware. Functio X je dostatečně vybavena i prachovými filtry. Spodní prachový filtr je výsuvný, druhý prachový filtr na čelní straně skříně je odnímatelný. Odnímatelný je i kryt nad zdrojem a je vyroben z kouřového plexiskla.

Skříň je určena pro grafické karty s maximální délkou 423 mm a pro CPU s maximální výškou 163 mm. Nechybí prostor pro dvě externí mechaniky 5,25" má čtyři pozice pro interní disky 3,5", případně pro SSD. Hardwarové vybavení lze dále rozšířit pomocí osmi slotů PCIe. Přední panel obsahuje přepínač I/O, dva porty USB 2.0 a jeden port USB 3.0. Na předním panelu je mimo jiné vstup a výstup pro sluchátka a mikrofon, dále i ovládání otáček ventilátorů.

Uživatelé mohou využít i sedm pozic pro ventilátory. U předních (tři ventilátory) a horních (tři ventilátory) pozic je možné volit mezi větráčky s průměrem 120 nebo 130 mm. Jedna pozice pro 120mm ventilátor je na zadní straně skříně. Do těchto pozic je možné umístit i vodní chlazení s výškou 72 mm, respektive 60 mm. Skříň se dodává bez ventilátorů.

 

Dostupnost a cena

Full ATX tower Evolveo Functio X se prodává za doporučenou koncovou cenu 1 399 Kč včetně DPH.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0

Huawei P20 Pro získal ocenění European Hardware Award

Huawei P20 Pro získal ocenění European Hardware Award 2018. O jeho prvenství v kategorii věnované chytrým telefonům rozhodla více než stovka technologických novinářů. Vlajková loď čínské společnosti tak už poněkolikáté potvrdila svou pozici nejlepšího fotomobilu současnosti.

Ceny se letos vyhlašovaly ve 42 kategoriích, mezi nimiž nechyběla sekce věnovaná chytrým telefonům, nositelné elektronice nebo třeba počítačovým komponentům. Vítěze jednotlivých kategorií vybírali zkušení odborní novináři z celého světa, v roce 2018 se jich do hlasování o nejlepší produkty zapojilo více než 100.

Huawei P20 Pro je jako první smartphone na světě vybaven trojitým fotoaparátem Leica a procesorem Kirin 970 s umělou inteligencí. Díky této kombinaci telefon vytváří velmi kvalitní fotky, které při hodnocení snesou i ta nejpřísnější měřítka. Díky nočnímu režimu navíc smartphone pořizuje výborné noční fotky bez nutnosti použití stativu a disponuje také trojnásobným optickým a pětinásobným hybridním zoomem.

Model Huawei P20 Pro už několik týdnů se 109 body dominuje prestižnímu hodnocení DxOMark, zabodoval také v žebříčku VCX (Values Camera eXperience) a získal také uznávané fotografické ocenění TIPA Award.

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0
19.6.2018

Seagate představil nové 2TB externí SSD pro konzole Xbox

Milovníci herních konzolí Xbox, kterým chybí dostatek paměťového prostoru, nyní mohou využít novou řadu externích SSD od značky Seagate zahrnující dokonce 2TB model. 

Nová řada SSD označená jednoduše jako Game Drive a využívá pro připojení rozhraní USB 3.0, které se stará i o napájení disku. Kombinace SSD a tohoto rozhraní by měla umožnit načítání herních titulů stejně rychlé jako z interního úložiště. Co do kapacity se dočkáme 500GB, 1TB a 2TB prostoru. 

Game Drive SSD pro Xbox mají na trh dorazit letos v létě. Za 2TB variantu přitom máme zaplatit zhruba 600 dolarů (13 400 Kč bez DPH), za 1TB 300 dolarů (6700 Kč bez DPH) a za 500GB cca 150 dolarů (3 350 Kč bez DPH).  

Zdroj: techPowerUp

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7 komentářů: 0

Asus CG32: 31,5" monitor se 4K rozlišením a Adaptive Sync pro herní konzole

Společnost Asus odhalila podobu a specifikace svého připravovaného monitoru zaměřeného na herní konzole, který se může pyšnit 31,5" panelem se 4K rozlišením a splněním specifikace DisplayHDR 600.

Kromě vysokého rozlišení 3840 × 2160 obrazových bodů se může displej monitoru pochlubit také 10bitovými barvami, 95% pokrytím barevného prostoru DCI-P3 a jasem, který může dosahovat až na 600 cd/m2. Vzhledem k tomu, že monitor splňuje požadavky specifikace DisplayHDR 600, musí mít také hodnoty černé pod 0,10 cd/m2 a vysoký kontrastní poměr. 

Další zajímavostí je nasvícení zadní strany displeje, které dokresluje dojem ze zobrazovaného obsahu a tomuto obsahu se přizpůsobuje, podobně jako tomu je u technologie Philips Ambilight. Celkem má monitor 38 adresovatelných RGB LED. I přes nižší obnovovací frekvenci se monitor může pyšnit podporou technologie Adaptive Sync. Adaptivní synchronizace s grafickou kartou se může pohybovat v rozsahu frekvencí mezi 40 a 60 Hz. 

Adaptive Sync je využitelné přes jedno rozhraní DisplayPort 1.2, nebo další tři HDMI 2.0 vstupy. Kromě těchto konektorů najdeme na zadní straně také čtyři porty USB 3.0, z nichž dva podporují nabíjení. Další zajímavostí je také stojan, který obsahuje odkládací plochu pro herní ovladače konzolí. Podporováno je ale samozřejmě i uchycení na zeď pomocí systému VESA. Asus prozatím neodhalil ani cenu monitoru, ani konkrétní datum vydání. 

Zdroj: 1, 2

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3 komentářů: 0

ALC-T11 je IP kamera skrytá ve funkčních hodinách

Miniaturizace přináší bezpočet možností, jak skrytě a utajeně monitorovat vybrané prostory. Objektiv o průměru dva milimetry je možné instalovat do běžných zařízení a pomocí WiFi přenosu a IP protokolu internetového připojení streamovat obraz na kterékoli místo na světě. Jedním ze zařízení s těmito vlastnostmi je i skrytá kamera ve funkčních hodinách ALC-T11.

Základem celého zařízení je objektiv s průměrem dva milimetry a širokým úhlem záběru (až 78°) s rozlišením HD. Zařízení je schopno pořídit i záznam obrazu při nedostatečném osvětlení díky vestavěnému IR přisvícením, které je pro člověka neviditelné. Výsledkem je pak v tomto případě monochromatický obraz.

IP kameru ALC-T11 je možné ovládat manuálně nebo pomocí aplikace pro mobilní telefony Android nebo iOS. Obrazový záznam v HD kvalitě se ukládá na microSD kartu, která je umístěna přímo v zařízení. Díky IP protokolu a WiFi připojení kamera umožňuje přenášet živý náhled na vzdálené zařízení.

Skrytá kamera je napájena vyměnitelným lithium-iontovým akumulátorem s kapacitou 2 200 mAh, který má zajistit nepřerušované nahrávání videa po dobu 5 hodin. Kamera však v provozu dokáže fungovat mnohem déle. Je totiž vybavena detektorem pohybu a funkcí automatického spouštění záznamu. Nahrávání probíhá tedy jen v případě, že se v dosahu čidla kamery „něco děje“.

IP kamera skrytá v hodinách ALC-T11 je dodávaná na český trh za cenu 2 574 Kč včetně DPH.

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.7 komentářů: 4

Majitelé Nokie 2 se mohou pustit do testování Androidu 8.1 Oreo

Společnost HMD Global informovala o tom, že chytrý telefon Nokia 2 zařadila do programu Nokia phones beta labs. Jeho prostřednictvím bude registrovaným uživatelům na tomto zařízení umožněn předběžný přístup k operačnímu systému Android 8.1 Oreo.

Program dává možnost vyzkoušet si nejnovější verzi operačního systému s předstihem, poskytnout vývojářům zpětnou vazbu a aktivně se díky tomu podílet na jeho finální podobě. Během uplynulého roku se do programu zapojilo více než 50 000 fanoušků, kteří přispěli k pravidelným a rychlým aktualizacím napříč modelovým portfoliem telefonů HMD Global.

Majitelé modelu Nokia 2 se nyní mohou do Nokia phones labs zaregistrovat zde: nokia.com/phones/betalabs

Kompletní seznam telefonů, které jsou součásti Nokia phones labs, pak naleznete níže:

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

Wargaming spojuje síly s Bruce Dickinsonem z Iron Maiden

Tvůrci World of Warplanes oznámili, že frontman skupiny Iron Maiden, Bruce Dickinson, začal spolupracovat na propagaci této populární hry a rozhodl se natočit 10 výukových deníků nazvaných jednoduše Warplanes Diaries. První video slavný zpěvák zvěřejnil již včera.

Videozáznamy budou zveřejňovány týdně na oficiálním portálu World of Warplanes a YouTube kanálu, a to od června až do srpna. Současně s prvním deníkem byl uveden i World of Warplanes videoklip ke skladbě Aces High od Iron Maiden.

Jako zanícený nadšenec vojenského letectví, pilot a zástance světové angažovanosti na historickou přesnost, Bruce natočil „The Bruce Dickinson Warplanes Diaries“ o klasických WW2 stíhačkách a bombardovacích letadlech jako jsou Spitfire, Hawker Hurricane a Messerschmitt Bf 109.

Jako extra pohoštění pro fanoušky Maiden a Warplanes tvůrci pak WoWP vytvořili s použitím herní grafiky a několika klasickými archivními záběry videoklip ke slavné skladbě Aces High.

„Jsme všichni potěšeni, že Bruce přinesl své nadšení a odborné znalosti do hry World of Warplanes se svými deníky, které dodal ve svém vlastním nenapodobitelném stylu,“ řekl Al King, ředitel globálního marketingu společnosti Wargaming. „Stejně jako deníky a Aces High videoklip, představujeme také rekonstruovaný hangár jemně označený ikonickými prvky Iron Maiden. Je to něco, co žádná hra před tím nezískala a my doufáme, že fanoušci Maiden se budou bavit, když si všimnou různých Easter eggs! “

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7 komentářů: 2

Honor 7S vstupuje na náš trh, výrobce spouští předprodej

Honor 7S je v současnosti nejmenším chytrým telefonem čínského výrobce. Snaží se zaujmout hlavně poměrem ceny a výkon. Láká na protáhlý displej a Android Oreo.

Telefon zaujme 5,45palcovým displejem s poměrem stran 18:9 a rozlišením 1 440 × 720 px, výsledná jemnost je 295 pixelů na palec. O výkon se stará čtyřjádrový procesor MediaTek MTK6739 a 2 GB operační paměti, vnitřní úložiště je 16GB a dále jde rozšířit o paměťové karty. Výdrž smartphonu zaručí baterie s kapacitou 3 020 mAh. Podporována je funkce dualSIM, tedy nechybí dva šuplíčky pro SIM.

Honor 7S má hlavní 13Mpx fotoaparát a 5Mpx čelní kamerku. Při focení lze využít různých fotografických režimů, jakými jsou panorama, HDR nebo Beauty mode. Telefon má také funkci rozpoznávání obličeje. Přední snímač navíc využívá pevný objektiv zaostření pro ještě lepší selfie. Zajímavostí je přítomnost funkce odemykání telefonu pomocí rozpoznávání obličeje. Samozřejmostí pak je Android 8.1 Oreo s nadstavbou EMUI.

Prodej Honoru 7S začne v České republice začátkem července, ale už od dnešního dne jej bude možné předobjednat, a to s cenovkou 2 799 Kč. Telefon bude k sehnání u prodejců CZC.cz, Smarty, Alza.cz, Mall.cz, T.S. Bohemia, Mobil pohotovost, Datart, Euronics, Okay, Space, Alfa.cz, kasa.cz, Electroworld, BPS Mobil, Hurá mobil, Planeo a také u operátora O2.

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 0
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.