Novinky

23.4.2019

Avast našel agresivní adware v android aplikacích pro hudbu, úpravy fotografií a fitness

Avast objevil s pomocí své platformy pro analýzu mobilních hrozeb apklab.io v obchodě Google Play 50 aplikací s prvky adwaru. Počet instalací těchto aplikací, které Avast nazývá TsSdk, se pohybuje v rozmezí od 5 tisíc do 5 milionů. Adware setrvale zobrazuje reklamy přes celý displej a v některých případech se snaží přesvědčit uživatele, aby instaloval další aplikace.

Aplikace s adwarem jsou propojeny použitím knihoven pro Android třetích stran, které obcházejí omezení služeb na pozadí obsažených v novějších verzích Androidu. I když toto obcházení jako takové obchod Play výslovně nezakazuje, Avast jej detekuje jako Android:Agent-SEB [PUP], i proto, že aplikace využívající tyto knihovny plýtvají baterií a zařízení zpomalují. V rozporu s pravidly obchodu Play aplikace využívají tyto knihovny k neustálému zobrazování stále většího počtu reklam.

Avast kontaktoval společnost Google s žádostí, aby tyto aplikace odstranila a pojmenoval tento adware TsSdk podle výrazu, který byl nalezen v první verzi adwaru.

Původní verze

Prostřednictvím apklab.io našel Avast v obchodě Play dvě verze TsSdk propojené stejným kódem. Starší z těchto dvou verzí byly instalovány více než 3600000krát a byly obsaženy v jednoduchých hrách i v aplikacích pro fitness a úpravy fotografií; nejčastěji byly instalovány v Indii, Indonésii, na Filipínách, v Pákistánu, Bangladéši a v Nepálu.

Po instalaci se zdá, že většina aplikací se starší verzi, funguje tak, jak je popsáno na jejich stránkách na Google Play. Navíc se však na domovské obrazovce objevují zástupci a při probuzení zařízení se zobrazují reklamy přes celou obrazovku. V některých případech se reklamy zobrazují pravidelně, když uživatel zařízení používá. V jiných případech aplikace obsahují kód, který je schopen stahovat další aplikace a žádat uživatele, aby je nainstalovali. Většina starších vzorků navíc přidávala na domovskou obrazovku infikovaného zařízení zástupce „Game Center“, který otevírá stránku propagující různé hry: http://h5games.top/.

Název „H5GameCenter“ byl také součástí předinstalovaného škodlivého softwaru Cosiloon, o němž Avast informoval v loňském roce. Výzkumníci Avastu ještě sledují, zda jsou tyto dvě věci vzájemně propojeny.

Aktualizace kódu adwaru

Novější verze byla instalována 28000000krát a byla umístěna do aplikací pro hudbu a fitness. K zemím, kde byly aplikace instalovány nejvíce, patří Filipíny, Indie, Indonésie, Malajsie, Brazílie a Velká Británie. Kód nové verze je lépe chráněn; je zašifrován pomocí packeru Tencent, který je analytiky obtížně rozbalitelný, ale byl snadno zachycen dynamickou analýzou v apklab.io.

Tato verze provádí několik kontrol před nasazením celoobrazovkových reklam. V první řadě je adware spuštěn pouze v případě, že uživatel aplikaci nainstaluje kliknutím na reklamu na Facebooku. Aplikace to může poznat pomocí funkce Facebook SDK, které se říká „deferred deep linking“.

Adware zobrazuje reklamy pouze během prvních čtyř hodin od instalace aplikace a pak v mnohem menší míře. Z kódu víme, že během prvních čtyř hodin se reklamy přes celou obrazovku zobrazují náhodně, když je telefon odemčený, nebo každých 15 minut nebo vždy po uplynutí 15, 30 a 60 minut.

Nezdá se, že by novější verze adwaru fungovala na verzi Android 8.0 a vyšší, a to z důvodu změn ve správě služeb na pozadí v novějších verzích systému Android. Vzhledem k množství vzorků Avast vybral pouze nejnovější APK z každé aplikace a sepsal je do této tabulky.

Screenshoty z obchodu Google Play a stránek na Facebooku jsou k dispozici zde. Mnoho starších verzí adwaru bylo dříve v obchodě Play a Google je následně odstranil, včetně aplikace jménem Pro Piczoo, která byla nainstalována více než milionkrát.

Zdroj: Avast TZ

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.9 komentářů: 4

Nordic Telecom a Nokia spouštějí v Česku první LTE síť na světě pro kritickou komunikaci

Společnosti Nordic Telecom a Nokia spouštějí v Česku vůbec první LTE síť na světě v pásmu 410 až 430 MHz. Tu bude možné využít pro mobilní komunikaci složek integrovaného záchranného systému nebo pro komunikaci v kritických průmyslových odvětvích.

Přenos videa v reálném čase a datových služeb je již dnes pro práci záchranných a bezpečnostních složek, municipalit, oddílů městské policie, vybrané složky armády, ale i energetické firmy nebo dopravní podniky ve světě nezbytností. Tuto potřebu právě dokáže zajistit kritická komunikace založená na LTE technologii v pásmech s nízkou frekvencí.

Vyznačuje se totiž vysokým stupněm zabezpečení, vysokou rychlostí přenosu dat, nízkou latencí a také schopností pokrýt signálem velké oblasti území. Nové frekvenční pásmo 410-430 MHz je založeno na globálně standardizované technologii LTE, které je vhodné pro účely kritické komunikace nebo využívání mobilních širokopásmových aplikací.

„Dostatečná kapacita a propustnost LTE sítí umožní záchranářům, policistům nebo pracovníkům obsluhujícím kritickou infrastrukturu ve firmách posílat si videa nebo fotografie, aby měli lepší přehled o situaci a mohli při operacích efektivněji zasahovat. Pokročilé mechanismy prioritizace komunikace zajišťují dostupnost a bezpečnost služeb na požadované úrovni,“ uvedl Aleš Voženílek, ředitel společnosti Nokia pro Českou republiku.

Nokia dodala pro budovanou síť Nordic Telecom řešení rádiové LTE sítě, technologii IP sítí a technologii DWDM (Dense Wavelength Division Multiplex). Bylo implementováno také řešení pro kritické Push to Talk (MCPPT), tedy pro účely řízené skupinové komunikace.

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3 komentářů: 0

Sluchátka SteelSeries Arctis 9X pro Xbox One míří na trh

Výrobce herních periferií SteelSeries uvádí na trh Arctis 9X, sluchátka určená pro konzoli Xbox One, která nabízí připojení přes bezdrátovou síť Xbox Wireless a rozhraní Bluetooth.

Nová sluchátka SteelSeries se připojují přímo ke konzoli, podobně jako bezdrátový ovladač. Umožňují nastavení poměru hlasitosti zvuku ze hry a z aplikace pro komunikaci díky ChatMix slideru. Zároveň lze na hlavní stránce Xboxu One vidět úroveň nabití baterie sluchátek.

„Pracovali jsme se společností Microsoft od základu na vytvoření zcela nového řešení přenosu Xbox Wireless,“ říká Brian Fallon, senior manažer SteelSeries pro oblast audio zařízení, a dodává: „Výsledkem je nejkvalitnější implementace připojení Xbox Wireless jakou headset určený pro Xbox kdy měl.“

Konektivitu dále umocňuje duální bezdrátová technologie poskytující hráčům prostor pro připojení dalšího Bluetooth zařízení zatímco hrají. Bluetooth lze využít i pro telefonické hovory, poslech hudby nebo jinou hlasovou komunikaci přes internet a zároveň vyvážit poměr hlasitosti se zvukem z konzole Xbox.

SteelSeries Arctis 9X disponují zatažitelným ClearCast mikrofonem a pracují s oceňovaným zvukovým systémem Arctis Signature Sound. Výrobce zmiňuje také kompatibilitu s Windows Sonic Spatial Audio a slušnou výdrž až 20 hodin na jedno nabití baterie.

Headset SteelSeries Arctis 9X je dostupný za koncovou cenu 199,99 eur prostřednictvím webu www.steelseries.com.

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7 komentářů: 0

Na web unikly podrobnosti o chystaném OnePlus 7 Pro

Již 14. května odhalí nejnovější top model s pořadovou číslicí sedm výrobce OnePlus. Podnik tradičně odhaluje jeden model, který vždy s půlročním odstupem vylepší ještě o vybavenější verzi s přívlastkem „T“. Tentokrát vše bude jinak.

OnePlus 7 má totiž přijít ve hned dvou verzích. Vedle standardního modelu by se měla objevit ještě verze Pro. Výbava telefonu potvrzena zatím stoprocentně nebyla. Očekává se ale nejmodernější hardware a obrazovka bez výřezu s vysouvacím předním fotoaparátem.

Displej (pravděpodobně po bocích zahnutý) by měl mít úhlopříčku 6,64 palce s vysokým rozlišením. Obnovovací frekvence použitého panelu má být netradičních 90 Hz, zatímco většina dnešních smartphonů dostala displej s běžnou frekvencí 60 Hz. Výjimku tvoří pouze několik herních modelů, namátkou třeba Razer Phone 2 se 120Hz panelem.

Dalším klíčovým prvkem výbavy OnePlus 7 Pro bude procesor Snapdragon 855, kterému společnost udělají s 8 GB operační paměti a 128GB úložiště. Zadní strana smartphonu má ukrývat trojitý fotoaparát. Nasazen má být hlavní snímač s rozlišením 48 Mpx, ultra široký 16Mpx snímač s úhlem záběru 117 stupňů a 8Mpx teleobjektiv. Selfie kamerka bude zabudována ve vysouvacím modulu.

Očekávat můžeme také pořádnou baterii s kapacitou 4 000 mAh a podporou rychlého dobíjení či operační systém Android Pie s nadstavbou OxygenOS.

Zdroj

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

Samsung odkládá vydání skládacího Galaxy Fold. Na vině jsou problémy s displejem

Jihokorejský gigant měl tento týden začít prodávat svůj první skládací telefon Galaxy Fold. Od tohoto záměru ale technologický gigant nakonec ustoupil a uvedení přelomového produktu na trh odložil na neurčito. Důvodem jsou problémy s displejem, na které upozornila vybraná americká média a někteří populární youtubeři.

Přístroj Galaxy Fold se měl v amerických obchodech objevit 26. dubna (v Evropě o týden později). Ještě před oficiálním uvedením na trh však vzorky telefonu obdrželi vybraní novináři. Někteří z nich nicméně již po pouhých dvou dnech používání hlásili, že přístroj vykazuje nestandardní chování. Obrazovka jejich smartphonu Galaxy Fold zničehonic začala blikat, zčernala nebo se úplně vypnula.

Několik recenzentů se přiznalo, že odstranili vrchní vrstvu displeje, která vypadá jako obyčejná fólie, což způsobilo poškození obrazovky. Problémy s displejem ale bohužel vykazovaly i kusy, u kterých k odstranění speciální vrstvy nedošlo. „Přijmeme opatření ke zvýšení ochrany displeje. Zlepšíme také návody na péči a používání displeje včetně ochranné vrstvy tak, aby naši zákaznici ze svého Galaxy Fold dostali maximum,“ stojí v prohlášení na stránkách Samsungu.

Společnost zároveň uvedla, že nové datum vydání Galaxy Foldu plánuje oznámit v následujících týdnech. Z toho lze usuzovat, že problémy s displejem jsou výraznějšího rázu a vývojové centrum jihokorejského gigantu tak zřejmě nyní čeká hodně práce.

Galaxy Fold je zástupcem zcela nové kategorie mobilních zařízení. Smartphone má dva displeje – na vnější a vnitřní straně. Ten vnitřní není jenom ohebný, lze jej úplně přehnout. V plně rozevřeném stavu se Fold přemění na tablet s úhlopříčkou 7,3 palce, zatímco při zavření má uživatel k dispozici běžný telefon s displejem o velikosti 4,58 palce.

Závěrem dojdeme, že cena Galaxy Fold pro evropský trh byla stanovena na 2 tisíce eur. To by v České republice znamenalo cenu přibližně 51 tisíc korun.

 

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5 komentářů: 8

Internetová televize Kuki vydává novou verzi pro mobily

Online televize, zpětné přehrávání až 168 hodin nebo vyhledávání podle žánrů, herců, hodnocení a roku vydání. Funkce, které nabízí vylepšená verze chytré internetové televize Kuki, jsou od dubna dostupné i v mobilních telefonech a na tabletech díky novým podporovaným aplikacím.

V březnu se televize Kuki představila ve zcela nové verzi, která se maximálně přizpůsobuje preferencím každého uživatele, a s novým designem, jenž zjednodušuje vyhledávání. „Všechny funkce nové Kuki jsme nyní přenesli také do mobilů a tabletů. Nové aplikace Kuki podporují všechna mobilní zařízení s operačním systémem Android ve verzi 5.1 a novější. Stejně tak mohou novou aplikaci využít uživatelé Apple s operačním systémem iOS ve verzi 11 a novější,“ popisuje vedoucí prodeje Kuki Vladimír Tovarňák.

Aplikaci pro Android je možné jednoduše stáhnout v aplikaci Google Play. Po spuštění se stávající uživatelé Kuki přihlásí ke svému účtu přes jméno a heslo, ostatní mají možnost vybrat si požadovaný tarif a využít nabídky Kuki na 14 dní zdarma. Stejný postup platí i pro uživatele iOS přes App Store.

„S mobilními aplikacemi už nejsou uživatelé závislí na televizních zařízeních a svůj oblíbený pořad mohou sledovat přímo či zpětně na svém telefonu, a to kdekoli po České republice nebo celé Evropské unii. Jak přes mobilní data, tak díky wifi,“ doplňuje Tovarňák. Diváci mají k dispozici více než 33 000 pořadů o celkové délce zhruba 25 000 hodin.

Zdroj: Kuki

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0
22.4.2019

Do prodeje vstoupil Huawei P30 lite. Výrobce k němu rozdává bluetooth reproduktor zdarma

Nabídka Huawei ve střední třídě smartphonů je opravdu velmi pestrá. Nejnověji do této kategorie vstoupil model P30 lite, který boduje sestavou fotoaparátů, líbivým moderním designem s gradientní zadní stranou i sympaticky postavenou cenou.

Displej novinky má při úhlopříčce 6,15 palce rozlišení 2 312 × 1080 obrazových bodů. To znamená jemnost 415 ppi a poměr stran je 19,5:9.. Panel je typu IPS s plochým displejem bez zahnutých boků. Selfie kamerka je uschována v kapkovitém výřezu nahoře ve středu obrazovky.

Výkon smartphonu dodává procesor Kirin 710 společně s grafickou jednotkou Mali-G51 MP4. Android 9.0 Pie má k dispozici 4 GB operační paměti a využívat lze 128GB úložiště. Nechybí možnost rozšíření paměťovou kartou. Velikým lákadlem Huaweie P30 Lite je nepochybně hlavní trojitý fotoaparát s umělou inteligencí. Zadní sestava se skládá z 24Mpx hlavního senzoru, 8Mpx širokoúhlého (záběr 120 stupňů) fotoaparátu a trojici uzavírá snímač určený ke sběru informací o hloubce ostrosti se 2Mpx rozlišením. Čelní kamerka pro selfies a videohovory například přes Skype pak dostala rozlišení 32 Mpx a světelnost f/2.0.

Baterie o kapacitě 3 340 mAh předznamenává dobrou výdrž, kterou jsou huaweie spadající do střední třídy proslulé. Samozřejmostí je rychlé nabíjení pomocí dodávané nabíječky.

Huawei P30 lite je k dispozici ve třech barevných provedeních: Midnight Black, Pearl White a Peacock Blue. Doporučená cena je stanovena na 8 999 korun. Pokud si telefon zájemci pořídí v období od 15. dubna do 12. května, získají k němu jako dárek bluetooth reproduktor Huawei CM51.

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.9 komentářů: 0

V Česku nejvíce mobilů prodávají firmy Samsung a Huawei

Prodej mobilních telefonů v Česku v loňském roce vzrostl o jedno procento na 4,53 milionu kusů. V nejsilnějším posledním čtvrtletí se loni prodalo 1,24 milionu telefonů, což je meziroční sedmiprocentní růst. Uvedla to analytická firma Gartner.

Z pohledu jednotlivých výrobců se v regionu východní Evropy včetně Česka nejlépe dařilo Samsungu, který i přes pokles prodejů ve čtvrtém čtvrtletí o 0,6 procenta udržel první místo s podílem 31 procent. Druhá značka Huawei meziročně posílila o 56 procent a zvýšila svůj tržní podíl z 15 na 23 procent. Podíl firmy Apple na třetím místě se pohyboval kolem šesti procent. Její prodej se ale propadl o 13 procent.

Téměř všechny prodané mobily na českém trhu jsou „chytré“, tedy s operačním systémem. Jejich podíl v sítích operátorů dosahuje 70 procent. Nejprodávanější modely mají dva a více zadních fotoaparátů. Populární mezi zákazníky jsou i zařízení s podporou dvou SIM karet. Více než polovina všech prodaných telefonů podporovala technologii LTE.

Zdroj: Gartner

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2 komentářů: 0
20.4.2019

Ubisoft rozdává hru Assassin‘s Creed Unity zdarma!

Ubisoftu není osud vyhořelé katedrály Notre-Dame lhostejný. V uplynulých dnech firma přispěla půl milionem eur na její obnovu a navíc vyzvala i všechny své příznivce, aby se také ke sbírce připojili. Kromě toho však společnost učinila i další sympatické gesto, když začala zdarma rozdávat PC verzi hry Assassin‘s Creed Unity, ve které právě historická budova Notre-Dame hraje důležitou roli.

Postup pro získání hry nezabere víc než několik minut. Stačí jen, abyste se zaregistrovali na stránkách Ubisoftu a hru si zdarma přidali do knihovny. Poté už navždy zůstane vaše. Assassin's Creed Unity bude zdarma do 25. dubna, tedy do příštího čtvrtka. Nutno také zmínit, že přestože se hra na pulty obchodů dostala už v roce 2014, stále se prodává za zhruba 30 eur (770 Kč). Od Ubisoftu se tedy jedná o sympatické gesto, díky kterému si katedrálu Notre-Dame můžeme virtuálně prohlídnout ve stavu, jak jsme ji ještě donedávna znali.

Zdroj

26 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 11.4 komentářů: 8

Vodafone vylepšil studentský tarif #jetovtobě

Tarif pro studenty s názvem #jetovtobě nabízí za 499 korun měsíčně bez závazku neomezené volání i SMS a k tomu celkem 12 GB dat v Česku i Evropské unii. Od dubna je navíc součástí tarifu zdarma balíček Social Pass, který běžně stojí 99 korun měsíčně a který nabízí třeba celodenní chatování, aniž by se zákazníkům čerpala data z tarifu. Díky novince mohou zákazníci s tarifem #jetovtobě zdarma používat bez čerpání dat aplikace Facebook, Instagram, Pinterest, Snapchat i Twitter.

„Chceme mladým lidem nabídnout na internetu více svobody a neomezených zážitků. Víme, že zhruba polovina spotřebovaných dat připadá u studentů na sociální sítě, a proto jsme se rozhodli zahrnout do tarifu #jetovtobě i Social Pass,“ vysvětluje David Novák, marketingový ředitel Vodafonu.

Ovšem #jetovtobě není jen název tarifu, jde o dlouhodobý projekt Vodafonu, který pomáhá mladým lidem rozvíjet jejich potenciál a zaměřuje se i na povolání budoucnosti. Mladí dostali možnost vyzkoušet si čtyři potenciální „future jobs“. Díky první příležitosti se mohli naučit pilotovat monitorovací záchranářský dron. Další výzva se týkala módy a že hraní počítačových her je novodobým sportem s pečlivou přípravou, včetně té fyzické, dokazují mladým lidem profesionální hráči týmu eSUBA. Ti společně s Vodafonem vytvořili akademii pro budoucí pro-gamery, tedy elitní hráče. Další nadšenci dostali šanci vyzkoušet si přípravu na kolonizaci vzdálených planet. V roli marsonautů se pod vedením vědce Jana Lukačeviče pokoušejí v simulovaném prostředí Marsu pěstovat zeleninu.

Na cestě k vysněné práci může mladým pomoci i mezinárodní projekt a webová aplikace Future Jobs Finder. Pomocí řady otázek, které se komplexně zaměřují na osobnost, aplikace vyhodnotí, jaké profesní zaměření je pro respondenta nejvhodnější a nakolik v danou chvíli splňuje standardní požadavky pro určitou profesi. Další informace najdete na www.vodafone.cz/jetovtobe.

Zdroj:Vodafone

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3 komentářů: 0

Íránská skupina MuddyWater útočila na běloruské, turecké a ukrajinské organizace

Íránská útočná kyberskupina MuddyWater je aktivní od roku 2017. Jak upozornil výzkumný tým Check Point Research, nedávno se objevila nová kampaň zaměřená na Bělorusko, Turecko a Ukrajinu. Útočníci přitom používají jednoduchý, ale účinný vektor infekce: Spearphishing.

„Útoky obvykle začínají cíleným e-mailem odeslaným organizaci. Dalším krokem je ukradení legitimních dokumentů z infikovaných systémů organizace a poté jejich zneužití a distribuce dalším nic netušícím obětem,“ říká Petr Kadrmas, Security Engineer Eastern Europe ve společnosti Check Point.

Soubory často obsahují loga skutečných společností nebo vládních subjektů, aby vše působilo důvěryhodněji, a připojena je zpráva, která uživatele vyzývá k povolení obsahu. Dobře zpracované škodlivé dokumenty využívají i sociální inženýrství a jsou první fází dlouhého infekčního řetězce, který končí infikováním powershellovým backdoorem POWERSTATS, který je právě spojovaný s touto útočnou skupinou. Tento výkonný backdoor může přijímat příkazy od útočníků, což umožňuje krást soubory z infikovaného systému, spouštět další skripty nebo třeba mazat soubory.

Tyto metody zůstávají od počátku stejné, ale některé mezifáze se mění, aby MuddyWater nebyl odhalen, když bezpečnostní společnosti zjistí předchozí taktiku, techniky a postupy. V tomto posledním útoku poprvé vidíme ve druhé fázi spustitelný soubor, který není napsán v PowerShellu.

Ačkoli se MuddyWater většinou zaměřuje na oblast Blízkého východu, politická příslušnost, motivy a cíle nejsou zatím příliš zřejmé. V minulosti patřily mezi hlavní cíle země jako Saúdská Arábie, SAE a Turecko, ale kampaně se postupně rozšířily i na další země jako Bělorusko a Ukrajina. Více informací najdete v analýze výzkumného týmu Check Point Research.

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3 komentářů: 0

TP-Link Archer A9: Nový gigabitový MU-MIMO router s podporou Amazon Alexa a WPA3

Společnost TP-Link představuje nový bezdrátový gigabitový router MU-MIMO TP-Link Archer A9 s podporou hlasového ovládání Amazon Alexa. Je určen pro moderní domácnosti i malé firmy, kterým nabídne jak rychlé bezdrátové připojení kompatibilní s posledními standardy, tak i rychlé připojení bez kompromisů přes gigabitový ethernet.

Archer A9 nabízí standard WiFi 802.11ac Wave2, který poskytuje rychlost Wi-Fi až do 1 300 Mb/s v pásmu 5,0 GHz a 600 Mb/s v pásmu 2,4 GHz. Pro jednoduché úkoly, jako je odesílání e-mailů nebo procházení webu, lze používat připojení v pásmu 2,4 GHz a aplikace náročné na šířku pásma, jako jsou online hry nebo streamování ve formátu HD, využít komunikaci v pásmu 5,0 GHz. Výhodou je, že obě pásma lze využívat zároveň.

Tři externí antény a jedna interní anténa vysílají signál Wi-Fi do všech koutů domova či velkého bytu. Technologie Beamforming detekuje zařízení, i když jsou vzdálená nebo mají nízký výkon, a směřuje na ně sílu bezdrátového signálu. Tím se zvýší síla dostupného signálu na zařízení a zároveň i možná vzdálenost od routeru.

Archer A9 také pomáhá zařízením dosáhnout optimálního výkonu díky efektivnější komunikaci s technologií MU-MIMO. Tři simultánní datové toky dle výrobce umožňují všem připojeným zařízením dosáhnout až 3× vyšší rychlosti, než se standardními AC routery protože ty komunikují vždy jen s jedním zařízením. Optimalizaci rychlosti podporuje i funkce Smart Connect, která pomáhá routeru automaticky přepínat připojení každého zařízení k nejlepšímu dostupnému pásmu Wi-Fi, zatímco funkce Airtime Fairness zabraňuje zpomalení starších zařízení v síti. Výsledkem všeho je pak hladká bezdrátová komunikace bez zpoždění.

Archer A9 nabízí sdamozřejmě i rodičovskou kontrolu, řízení přístupu, VPN server a podobně. Kromě toho lze po aktualizaci firmwaru využívat nejnovější vylepšené zabezpečení WPA3. A co víc, síť lze snadno ovládat pomocí jednoduchých hlasových příkazů zadaných přes Amazon Alexa a díky IFTTT je zkombinovat s dalšími kroky.

TP-Link Archer A9 lze v České republice zakoupit za zhruba 2 400 Kč s DPH.

Zdroj: TP-Link

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0
18.4.2019

ADATA uvádí rychlý paměťový modul XPG Spectrix D60G

Společnost ADATA představila paměťový modul Spectrix D60G. Mezi jeho hlavní lákadla patří dva unikátní prvky rozptylující RGB podsvícení, takže podsvícená část je větší než na kterémkoliv jiném paměťovém modulu. Kromě toho podporuje široké možnosti přetaktování v rozsahu 3 200 až 4 133 MHz a profily Intel XMP 2.0.

Podle výrobce D60G nabízí více RGB podsvícení na mimiletr čtvereční než kterýkoliv jiný paměťový modul na trhu, konkrétně prý více než 60 procent povrchu modulu. Světelné difuzéry jsou dostatečně široké a ničím nezakryté, takže dávají vyniknout mnohobarevnému flow efektu. Zraky uživatelů upoutá také unikátní avantgardní design, který – podobně jako jiné produkty XPG – zahrnuje světelné X s členitým povrchem, který si vzal inspiraci z broušených diamantů.

Uživatelé mohou vylepšit své herní zážitky pomocí programovatelných světelných efektů. Vybírat lze mezi několika rytmy blikání, nastavit rychlost pulsování, intenzitu podsvícení a další parametry. Nastavení je jednoduché díky aplikaci XPG RGB Sync. Paměťový čip také spolupracuje s RGB aplikacemi nejvýznamnějších výrobců základních desek.

D60G je sestaven z kvalitních integrovaných obvodů a kovového chladiče, takže by měl nabízet vysokou spolehlivost, stabilitu, výkonnost a životnost. Díky podpoře Intel Extreme Memory Profiles (XMP) 2.0 je přetaktování otázkou okamžiku. Namísto složitého nastavování nejrůznějších parametrů v BIOSu počítače mohou uživatelé nastavovat přetaktování pohodlně přímo v operačním systému Windows.

Doporučená koncová cena pamětí Spectrix D60G bude začínat od 3 299 Kč za provedení (2 × 8 GB / 3 000 MHz).

 

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

Pagan Online vychází v Early Access přístupu

Wargaming a srbské studio Mad Had Games vydávají v early access přístupu akční hack-and-slash RPG Pagan Online. Hra je nyní k dispozici za 26,99 eur, v přepočtu zhruba 690 korun.

Pagan Online následuje klasické RPG hry odehrávající se v dungeonech a sledující děj izometrickou kamerou. RPG žánr je zde zastoupen PVE akcí a postavami podobných žánru MOBA.

Dle tvůrců hra nabízí intenzivní PVE hratelnost založenou na procházení různorodých a interaktivních prostředí a generovaných setkáních s nepřáteli, osm odemykatelných postav s jedinečným herním stylem, náročný boj pomocí WASD ovládání, které vyžaduje přesnou taktiku a dovednost či originální fantasy prostředí fantazie inspirované předkřesťanskou dobou.

Dále vývojáři vyzdvihují kampaň obsahující 5 aktů pro jednoho hráče se třemi úrovněmi obtížnosti, různé herní režimy včetně denních a týdenních událostí, lovů monster, atentátů a nekonečné sbírání kořisti, kraftování a tak dále.

V Early Access je Pagan Online zážitkem pro jednoho hráče. Rozšíření obsahu bude přidáno do hry v následujících měsících, včetně nových zón, nových nepřátel a nových příběhů.

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0 komentářů: 0

PanzerGlass má nyní ochranná skla i pouzdro ClearCase pro Huawei P30 lite, P30 a P30 Pro

Výrobce prémiových tvrzených skel a krytů pro chytrá zařízení, dánská společnost PanzerGlass, má nyní v nabídce kompletní spektrum ochrany pro nové modely Huawei řady P30. Naleznete tak zde CaseFriendly ochranná skla pro modely P30, P30 Pro i P30 lite. Stejně tak pro tyto telefony PanzerGlass nabízí pouzdro ClearCase, které poskytuje nekompromisní ochranu s minimálním zásahem do původního designu zařízení. Zejména výrazné barevné kombinace nových smartphonů tak vyniknou bez toho, aby se uživatel musel obávat o jejich poškození.

Skla jsou již nyní v prodeji u všech předních partnerů PanzerGlass, mezi které patří Alza, Coradia, CZC, Mobil Pohotovost, Smarty, Sunnysoft, TSBohemia a také operátor T-Mobile. Doporučená maloobchodní cena pro pouzdra ClearCase je jednotných 899 Kč, u ochranných skel je to pak 899 Kč u modelu P30 a P30 Lite a 1 199 Kč u modelu P30 Pro.

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.2 komentářů: 0
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.