Novinky

26.2.2021

Německé e-shopy už nabízejí nový Intel Core i7-11700K

Nové procesory Rocket Lake-S mají být vpuštěny na trh až v polovině března, což ale neznamená, že už nyní neputují do skladů, odkud se dále distribuují do jednotlivých obchodů a prodejen.

Potvrzuje to známý německý obchod Mindfactory.de, který už zalistoval Core i7-11700K. Pohled na webovou stránku prozrazuje, že e-shop ve skladu eviduje více než pět kusů nového procesoru. Cena je stanovena na 469 eur, v přepočtu 12 300 korun.

Oproti Core i7-10700K je cenový rozdíl propastný, tento starší procesor v témže e-shopu přijde na 317,5 eur (cca 8 300 korun). Stěží se tak dá hovořit o nějaké skvělé nabídce.

Intel by měl spustit předprodej nových Rocket Lake-S oficiálně v úterý 16. března, aby je začal prodávat od 30. března.

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 0

Hackeři zkomplikovali práce na patchi pro Cyberpunk 20777

Nedávný hack serverů studia CD Projekt RED zkomplikoval práce na dalších updatech pro současnou jedničku v nabídce polských tvůrců, sci-fi CyberPunk 2077. Vývojáři nyní uvedli, že patch1.2 nepřijde v únoru, jak bylo dříve slíbeno, ale až později v březnu.

Připomeňme, že studio CD Projekt RED se 9. února stalo terčem závažného kybernetického útoku. Hackeři z jeho serverů stáhli zdrojové kódy Cyberpunku 2077, Zaklínače 3, Gwentu a dosud nevydané vylepšené verze Zaklínače 3 pro PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Protože vývojáři nepřistoupili na požadavky kyberzločinců a odmítli zaplatit výkupné, útočníci veškerý odcizený materiál vydražili v aukci na dark webu. Dosud se stále neví, za kolik (cena ale bude určitě v milionech dolarů) a kdo citlivý materiál koupil.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 3
25.2.2021

Novým majitelem HyperX se stává firma HP

Kingston prodává svoji divizi HyperX, která produkuje různé myši, klávesnice, náhlavní soupravy, mikrofony, ale také operační paměti a speciální microSD karty. Novým majitelem se stala společnost HP.

O transakci nebyly zpočátku zveřejněny žádné informace, o pár hodin později už se ale objevila zpráva, že HP za HyperX zaplatí 425 milionů dolarů. K finalizaci obchodu by mělo dojít ještě během druhého kvartálu 2021.

HP by nákupem HyperX mělo výrazně posílit v herním segmentu, na který se v posledních několika letech hodně soustředí.

Určitě jste zaznamenali, že firma má v nabídce čím dál více herně orientovaných desktopových (řada OMEN) i přenosných počítačů (Pavilion Gaming) a prodává také herně laděné příslušenství.

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

Zdarma na Epic Games Store: nervy drásající Sunless Sea

Přesně v 17 hodin se na platformě Epic Games Store obměnila nabídka a místo Rage 2 a Absolute Drift můžete zdarma stahovat Sunless Sea.

Na využití nabídky máte přesně týden.Stahovat můžete tedy do 4. března do 16:59, posléze hru nahradí real-time strategie Wargame Red Dragon.

V Sunless Sea se stanete kapitánem malé bárky a společně se svou posádkou budete pravidelně vyrážet na průzkum nebezpečného moře. Hra má ponurou atmosféru a budete v ní čelit lidským protivníkům i nepředstavitelným (pod)vodním tvorům. Připravte se na setkání s gigantickým krabem či hejnem netopýrů, což  způsobí šílenství některých členů vaší posádky a často kupodivu dojde i na kanibalismus.

Sunless Sea stahujte z tohoto odkazu.

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3 komentářů: 0

AOC U32P2, Q32P2 a U28P2A: tři nové a dobře vybavené monitory

Společnost AOC rozšířuje své bohaté portfolio monitorů o tři nové modely – U32P2 s 4K rozlišením, Q32P2 s QHD jemností a U28P2A s rozlišením 4K.

31,5palcový U32P2 je vybaven VA panelem s nativním rozlišením 3 840 × 2160 px, který nabízí široké pozorovací úhly (178°) a kontrast 3000:1. Širokoúhlý panel podporuje 119% pokrytí sRGB a 88% pokrytí AdobeRGB. Monitor má nízkou dobu odezvy 4 ms (GtG) a je vybaven technologií Adaptive-Sync, která eliminuje jakékoli trhání obrazu.

U32P2 podporuje také držák AOC VESA-P2, který umožňuje uživatelům snadno připojit mini-PC, jako je Intel NUC, přímo ke stojanu monitoru, což v podstatě vytváří samostatný systém vše v jednom. U32P2 je dodáván se dvěma 3W reproduktory a možností připojení pomocí VESA 100. Pro připojení slouží dva porty HDMI 2.0 a jeden DisplayPort 1.2.

AOC Q32P2 je dostupný s rozlišením QHD, přičemž použitý panel slňuje 102% pokrytí sRGB a 75% pokrytí AdobeRGB. Vzhledem k použití IPS panelu nepřekvapí široké pozorovací úhly (178°). Nativní rozlišení panelu je 2 560 × 1 440 ppx, běží při obnovovací frekvenci 75 Hz a s dobou odezvy 4 ms (GtG). Q32P2 má ve výbavě také dva 3W reproduktory, podporuje VESA 100 a je také kompatibilní s držákem AOC VESA-P2. Monitor má dva vstupy HDMI 1.4 a vstup DisplayPort 1.2.

No a nakonec tu máme poslední novinku U28P2A s menším 28palcovým 4K displejem. Jedná se znovu o IPS panel s přesnými barvami (120% sRGB, 89% AdobeRGB) a stejně jako jeho větší sourozenci má i tento monitor ergonomický stojan, kompatibilitu s AOC VESA-P2, podporu Adaptive-Sync a je vybaven dvěma 3W reproduktory. Součástí jeho výbavy je i plně nastavitelný stojan (výška 150 mm, otočení o -180°/+180°, velkorysý rozsah naklonění a režim pivot) a 4portový rozbočovač USB 3.2.

Monitory AOC Q32P2 a U32P2 jsou dostupné od února za doporučenou koncovou cenu 7 979 Kč a 11 339 Kč. AOC U28P2A bude k dispozici od dubna za koncovou cenu 9 789 Kč.

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 0

Netgear WAX204 je nový přístupový bod s podporou Wi-Fi

Společnost Netgear oznámila, že uvádí na český a slovenský trh nový bezdrátový dvoupásmový přístupový bod a router v jednom WAX204. Novinka by měla nabízet rychlé a bezpečné připojení .

Nový bezdrátový přístupový bod WAX204 najde uplatnění zejména v malých firmách a domácích kancelářích. Zařízení je vybaveno standardem Wi-Fi 6 s maximální kombinovanou rychlostí přenosu dat 1,8 Gb/s (600 Mb/s + 1 200 Mb/s) a až čtyřikrát větší síťovou kapacitou. Široké pokrytí bezdrátovým signálem zajišťuje trojice externích 3dBi antén.

Součástí výbavy je také čtveřice gigabitových ethernetových portů LAN umožňující kabelové připojení tiskáren, herních konzolí, televize a dalších zařízení. Přístupový bod lze spravovat skrze webové rozhraní, které uživatele provede procesem instalace krok za krokem. Zabezpečení zařízení zajišťuje řada bezpečnostních funkcí v podobě tří SSID sítí s odděleným přístupem, WPA/WPA2/WPA3 a filtrace MAC adres.

Netgear WAX204 je v prodeji za 3 500 korun. Na zařízení se vztahuje prodloužená tříletá záruka.

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 1
24.2.2021

Jak Češi staví PC sestavy: Infografika z CZC.cz

Internetové obchody se u nás údaji svými prodeji chlubí spíše výjimečně. Řadu zajímavých informací o skládaných sestavách teď zveřejnil v infografice internetový obchod CZC.cz.

Infografiku připravil u příležitosti ročního výročí vzniku služby PC Konfigurátor, k níž se z titulní stránky CZC.cz proklepete třeba přes menu Počítače, notebooky > CZC.Sestavy > Sestavy na míru. V současnosti už sestavy poskládané přes zmíněný konfigurátor tvořilo 45 % ze všech skládaných sestav objednaných na CZC.cz.

V loňském roce CZC.cz prodalo svůj stotisící skládaný počítač, aktuálně jich zákazníci přes konfigurátor skládají téměř šest set měsíčně.

Nejčastější konfigurací byl loni počítač s procesorem AMD Ryzen 5 3600, 16 GB RAM a grafickou kartou AMD Radeon RX 580 nebo Nvidia GeForce RTX 2070 v ceně kolem 28 tisíc korun, nejdražší prodaná sestava stála bezmála čtyři sta tisíc.

Většině zákazníků pak takový stroj slouží déle než pět let...

A čtyři z pěti na něm hrají i hry.

Nejstarší dohledaná sestava z CZC stála před sedmnácti lety přes 23 tisíc korun, za které jste mohli mít počítač s Athlonem XP 2500+, 512 MB RAM, 80GB diskem a Radeonem 9600XT s 256 MB paměti.

 

28 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 13.2 komentářů: 23

Ambasadorem World of Tanks Blitz je raper Marpo + bonusové kódy!

Aktualizace 7.7 dnes zasáhla World of Tanks Blitz a headlinery je 5 zbrusu nových československých vozidel, které se stanou součástí Evropského technologického stromu. S uvedením nové národní řady vozidel Wargaming také oznamuje svého českého velvyslance tanků: rappera Marpa.

„Je to skvělý pocit, když do hry přivedeme nová vozidla, která si naši hráči mohou užít, a naše evropská komunita tato ocelová zvířata netrpělivě očekávala,“ uvedl Andrey Ryabovol, produktový ředitel World of Tanks Blitz.

Pětice nových tanků:

 • Škoda T 25 (Tier VI)
 • Konštrukta T-34/100 (Tier VII)
 • TVP VTU Koncept (Tier VIII)
 • Škoda T 50 (Tier IX)
 • TVP 50/51 (Tier X)

Škoda T 25 je odrazovým můstkem k nové řadě, protože poskytne tankistům pocit, který lze zažít spíše na vyšších úrovních. Stejně jako švédské a italské větve budou i československé tanky zkoumatelné od úrovně V. Str. M / 42. Na VII. A VII. Tieru mají klasická děla, která se mohou pochlubit vynikající průbojností a vysokým poškozením jedním výstřelem, zatímco ostatní tři mají samonabíjecí děla. Na vrcholu stromu je palebná síla Tier X TVP T 50/51.

S uvedením nové národní řady vozidel tvůrci World of Tanks Blitz také představují svého českého velvyslance tanků: rappera Marpa. Při příležitosti této zvláštní příležitosti bude Marpo 26. února od 21:00 našeho středoevropského času živě streamovat svůj postup prostřednictvím nových československých tanků na svém Instagramu.

Pro všechny tankisty bude navíc ve hře úžasná výzva: Hunt for Marpo. V online misi budou mít tankisté za úkol setkat se s rapperem v bitvě, a pokud se jim to podaří, vydělají 1 500 zlatých. Ve hře dejte pozor na mc_marpo.

Pokud teprve začínáte hrát nebo chcete World of Tanks Blitz vyzkoušet, nezapomeňte při registraci použít kód pro nové hráče BLITZHUNT4MARPO. Díky němu dostanete do začátku 

 • 15x certificate_victory_x3
 • 250.000 kreditů
 • 3 dny prémiového účtu

Pokud teprve začínáte hrát nebo chcete World of Tanks Blitz vyzkoušet, nezapomeňte při registraci použít kód pro nové hráče BLITZHUNT4MARPO. Díky němu dostanete do začátku 

 • 15x certificate_victory_x3
 • 250.000 kreditů
 • 3 dny prémiového účtu

Ambasadorem World of Tanks Blitz je raper Marpo

 

Pro stávající hráče World of Tanks Blitz tady máme 10x kód s následující odměnou:

 • 50x certificate_victory_x3
 • 1.000.000 kreditů
 • 7 dní prémiového účtu
 • 1x rareResearchCoupon8

Kdo dřív prijde, ten dřív bere!

W3A8UUM9-WWG4FMRV3C

W3A8UUMS-BGWXV-CPP44

W3A8UUMK-CTAPE-9KMH6

W3A8UUM7-MRBK8-SYU2R

W3A8UUMX-52SA9-XNRHP

W3A8UUMK-ND4DU-CDVW4

W3A8UUMA-5EF7E-RSGHD

W3A8UUMH-7U8XR-AHW7G

W3A8UUMF-MT868-98FYH

W3A8UUMV-Y29WN-E8DSP

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.4 komentářů: 0

Huawei zítra zlevní notebook MateBook X Pro o 21 tisíc korun

Společnost Huawei od zítřejších 8 hodin spustí novou slevovou akci Crazy Night. V rámci tété specialitky nabídne levněji počtače, tablety, chytré hodinky nebo telefony. Zlatým hřebem akce bude sleva na notebook Matebook X Pro s 3K displejem, který na pouhé dvě hodiny zlevní o krásných 21 tisíc korun.

Zatímco většina produktů bude ve slevě už od ranních 8 hodin, to nejzajímavější přijde na řadu odpoledne a večer. Od 22:00 bude ve slevě nejlepší notebook Huawei s označením MateBook X Pro. Ve výbavě má jemný 3K displej s procesorem Intel Core-i5 desáté generace, 16 GB operační paměti, SSD kapacity 512 GB nebo operační systém Windows 10 Pro. Zakoupit ho bude možné za 26 999 korun – běžná cena je přitom 47 999 Kč. Ušetřit tedy můžete 21 000 korun.

Protože se jedná zcela mimořádnou nabídku, tak bude omezena počtem kusů. Kdo tedy objedná pozdě, bude mít smůlu. Abyste mohli v Crazy Night nakupovat, musíte si na e-shopu vytvořit účet a zaregistrovat se. Kompletní nabídku Crazy Night a Flash Sales najdete tady.

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2 komentářů: 3

Nová Geforce RTX 3060 podává nečekaně slabší výsledky v testu 3DMark

Mnozí očekávají příchod RTX 3060, která by měla být od zítřka v obchodech a tak jim jistě s předstihem přijdou vhod výsledky této grafiky v populárním 3DMarku. A ty jsou rozpačité.

GeForce RTX 3060 měla být jakousi záchrannou hráčů v současné situaci, které panuje v segmentu počítačového hardwaru několik posledních měsíců, kdy dodávky nových produktů jsou mírně řečeno v nedohlednu. Cena nové GeForce byla stanovena na pěkných 329 dolarů, což ale zanedlouho vzalo za své. Nvidia neuhlídala obchody a někteří prodejci toho s předstihem řádně využili. Grafika už se také stihla prodávat v hlavním běloruském bazaru.

Pár hodin před oficiální premiérou respektovaný web Videocardz publikoval výsledky RTX 3060 v 3DMarku. Vyplývá z nich, že karta je mnohem pomalejší než například Radeon RX 5700 XT či GeForce RTX 2070 Super. Její výkon je zhruba na úrovni RTX 2060 Super, což mnozí jistě nečekali. Vzhledem k tomu, že se výsledky objevily až dnes, tak se dá přepokládat, že jde o skóre finální verze grafiky s nejnovějšími ovladači.

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.9 komentářů: 6

Dynabook rozšiřuje nabídku notebooků o model Satellite Pro C50-G

Společnost Dynabook představuje patnáctipalcový Satellite Pro C50-G, u kterého uvádí, že kombinuje slušný výkon a moderní design.

Satellite Pro C50-G je notebook navržený pro zaměstnance a studenty s omezeným rozpočtem. Po otevření víka se před nimi ukáže 15,6palcový antireflexní HD nebo Full HD displej a klávesnice se samostatným numerickým blokem a ClickPadem.

Potřebný výkon tu zajišťují procesory Intel Core desáté generace spolu s operační pamětí DDR4 o kapacitě až 16 GB a potěščí i možnost osazení počítače rychlým SSD kapacity 512 GB. Díky tloušťce pouhých 19,7 mm a hmotnosti jen 1,8 kilogramu je notebook vhodný na každodenní přenášení a výdrž baterie až 13,5 hodiny mu poskytuje dostatek energie na celý pracovní den.

O bezdrátové připojení se stará modul Wi-Fi 802.11 ac s rozhraním Bluetooth a navzdory tenkému profilu je notebook osazen množstvím portů – multifunkčním rozhraním USB type C zajišťujícím nabíjení, přenos dat i obrazu, a také dvěma dalšími porty USB 3.1 type A, HDMI konektorem v plné velikosti a zdířkou pro kabelové připojení Gigabit-LAN. Možnosti datového úložiště a přenosu dat rozšiřuje dále slot pro kartu microSD.

Notebook je také vybaven HD webkamerou, stereofonními reproduktory a vestavěným mikrofonem s podporou Cortany. Slot pro mikrofon/sluchátka a rozhraní Bluetooth pak usnadňuje připojení sluchátek či náhlavní soupravy při poslechu hudby i videohovorech.Fyzickému odcizení notebooku při práci na cestách pomáhá předcházet volitelný slot pro zámek Kensington.

Satellite Pro C50-G bude na evropském trhu dostupný během března. Doporučenou cenu bohužel zatím neznáme.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0
23.2.2021

HyperX uvádí bezdrátový headset Cloud Stinger Core Wireless

Herní divize společnosti Kingston oznámila uvedení herního headsetu HyperX Cloud Stinger Core wireless na český trh. Sluchátka pracují na frekvenci 2,4 GHz a jsou vyrobena ve stylové bílé barvě.

Herní headset Cloud Stinger Core wireless využívá odlehčeného designu a dosahuje tak hmotnosti pouhých 275 gramů. Náušníky jsou navíc měkké a sluchátka tak nebudou vadit zřejmě ani během dlouhé herní seance.

Jsou kompatibilní s PS4, PS5 a počítači a svým majitelům nabídnou pohodlné ovládání hlasitosti přímo na náušníku spolu s mikrofonem potlačujícím okolní hluk, který se automaticky zatlumí při zaklopení. Optimální velikost si pak hráči nastaví díky ocelovému posuvníku, který zároveň posiluje celkovou pevnost.

Co se nabití týče, tak baterie HyperX Cloud Stinger Core wireless mají výdržet až 17 hodin a bezdrátový přenos dosáhne až do vzdálenosti 12 metrů. O reprodukci zvuku se postarají 40mm měníče.

Dostupnost

Herní headset HyperX Cloud Core wireless je nyní dostupný za cenu 2690 Kč.

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

Do Arma 3 přibylo nové DLC Art of War. Výtěžek z prodeje pomůže obětem ozbrojených konfliktů

Vývojáři ze studia Bohemia Interactive oznamují vydání nového rozšíření pro jejich vojenskou simulaci Arma 3. Sto procent výnosů z prodeje nového DLC s názvem Art of War poputuje na charitativní účely, konkrétně na konto Mezinárodního výboru Červeného kříže (ICRC), který pomáhá obětem ozbrojených konfliktů po celém světě.

Mezi hlavní novinky DLC Art of War patří virtuální umělecká výstava (Showcase Art of War). Její návštěvníci si mohou prohlédnout nejzajímavější díla, která vzešla z nedávné komunitní soutěže. Ve virtuální galerii nechybí ani výběr těch nejpovedenějších screenshotů od talentovaných herních fotografů.

Nové rozšíření do hry přidává také singleplayerovou misi (Showcase Cultural Property), ve které mají hráči za úkol zachránit cenné umělecké artefakty, ukradené během zuřícího válečného konfliktu. DLC do základní hry přidává i nové kusy oblečení, výbavy a objekty inspirované světem umění, stejně jako sérii unikátních Steam achievementů.

Cena a dostupnost

Rozšíření Arma 3 Art of War Charity Pack je nyní dostupné na platformě Steam za základní cenu 1,99 eur. Hráči, kteří chtějí na dobrou věc přispět ještě významněji, mohou DLC zakoupit za volitelnou cenu 4,99 respektive 9,99 eur (všechny 3 verze nabízí stejný obsah).

Po ukončení sbírky (později v roce 2021) bude rozšíření Art of War k dispozici všem vlastníkům základní hry Arma 3 zdarma. V rámci podpory nového DLC běží na Steamu také slevová akce na základní hru a všechna DLC. Slevy se pohybují od 50 do 75 % a platí až do 1. března.

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

TP-Link Archer AX90 nabízí tři pásma v rychlém provedení

Společnost TP-Link představuje na trhu novinku v podobě AX6600 bezdrátového routeru Archer AX90 s podporou nejnovějšího standardu Wi-Fi 6 (802.11ax), díky kterému dosahuje maximální přenosové rychlosti až 6 579 Mb/s.

Rychlost připojení se neustále zvyšuje kvůli neustále se zvyšujícím nárokům na přenosy dat. Díky routeru Archer AX90 budete moci naplno využít svoje nejnovější smartphony, notebooky a další koncová zařízení, která vaše dosavadní síťové vybavení brzdilo.

Vyšší rychlost je možná i díky podpoře tří frekvenčních pásem, dvou na úrovni 5 GHz a jednoho 2,4GHz. Rychlejší 5GHz pásmo podporuje rychlost do 4,8 Gb/s, pomalejší 1,2 Gb/s a 2,4GHz pásmo pak poskytuje rychlost 574 Mb/s. A pokud byste chtěli své domácí úložiště NAS připojit co nejvyšší rychlostí, máte díky 2.5Gbps WAN/LAN portu možnost.

Bezpečnost domácí sítě je prioritou, proto TP-Link nedávno představil úplně nové řešení s názvem HomeShield, podporované právě i tímto routerem. K integrovaným funkcím tohoto řešení patří kontrola případných mezer v síti v reálném čase, šifrování WPA3, robustní rodičovská kontrola, nastavování priorit pro koncová zařízení (QoS) a komplexní týdenní a měsíční zprávy o stavu vaší sítě.

TP-Link Archer AX90 podporuje technologii TP-Link OneMesh. Vyšší rychlost pak zajišťují podporované technologie jako MU-MIMO a OFDMA, díky kterým je čtyřnásobně navýšena průměrná propustnost. Za zmínku stojí také o 25 procent efektivnější modulace 1024-QAM nebo souběžný přenos v osmi datových tocích.

O maximální pokrytí se stará osm externích antén s podporou technologie modelování paprsku Beamforming. A výkon pak má na starosti integrovaný čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,5 GHz.

Doporučená koncová cena TP-Link Archer AX90 je 6 999 korun včetně DPH.

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5 komentářů: 0
22.2.2021

GeForce RTX 3060 už se prodávala v běloruském bazaru

Nová grafická karta GeForce RTX 3060 se oficiálně začne prodávat od tohoto čtvrtka, čili od 25. února, a jak psal před několika dny kolega Adam, Nvidia u své nové grafiky omezí hash rate u Etherea na polovinu.

Možná i to je důvodem, proč se RTX 3060 v množství tří kusů objevila s předstihem v běloruském bazaru Onliner, kde si prodejce každé cenil v přepočtu na 23 tisíc korun. Připomeňme, že doporučená koncová cena Nvidií je 329 dolarů, v přepočtu 7 300 korun.

Můžeme se jen domnívat, proč jedna z nabízených karet byla rozbalená. Je možné, že si prodejce chtěl ověřit, jaký je reálný výkon RTX 3060 v miningu Erherea. A poté, co zjistil, že Nvidia nežertovala, se jich rozhodl zbavit.

Je důležité zmínit, že omezení Nvidie se týká pouze Etherea, dalších kryptoměn už nikoli. Těžaři tak budou moci novou grafiku využívat k miningu Octopus, Cortex a dalších. Z toho plyne, že o novou RTX těžaři zájem hned tak neztratí.

zdroj

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7 komentářů: 4
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.