Novinky

25.3.2019

Smartphony Nokia posílaly nešifrovaná data do Číny

Společnost HMD Global potvrdila, že některé její smartphony Nokia 7 Plus, které se prodávaly v Norsku, odesílaly citlivá data na servery v Číně. Mezi údaji bylo například telefonní číslo, sériové číslo zařízení nebo GPS souřadnice uživatele telefonu, což umožňovalo jeho sledování takřka v reálném čase.

Ještě více zarážející je, že informace v nezašifrované podobě mířily na servery, které využívají doménu vnet.cn. Ta patří organizaci China Internet Network Information Center, kterou vlastní státní operátor China Telecom.

Výrobce tvrdí, že problém samovolným odesíláním dat se týkal pouze jedné šarže jednoho konkrétního modelu telefonu. Firma navíc zdůraznila, že už koncem února vydala softwarovou aktualizaci, která měla problém vyřešit. Je nabíledni, že řešení sběru dat o uživatelích, které je standardně určeno pro smartphony Nokia prodávané v Číně, se nějakým nedopatřením dostalo i na várku zařízení v Norsku.

Poté, co incident vyšel najevo, bylo v Norsku se společností HMD Global zahájeno vyšetřování, neboť firma mohla porušit nařízení GDPR. V případě, že producent mobilů Nokia bude shledán vinným, může se těšit na tučnou pokutu.

Zdroj

14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7 komentářů: 4

Plzeňský Prazdroj spustil mobilní aplikaci s navigací do hospod

Aplikace je dostupná zdarma pro telefony s operačním systémem Android i pro iPhony. Uživatelům nabízí nejen vyhledávání hospod, ale také možnost rezervovat si stůl nebo podrobné filtrování podle pivních značek, nabízených služeb či hodnocení zákazníků.

Jdeš na pivo aktuálně sdružuje zhruba deset tisíc restaurací a hospod v celé České republice, které nabízejí některé z piv a nápojů Plzeňského Prazdroje, a vyniká tím, jak detailní informace o jednotlivých provozovnách milovníkům piv i dalším zákazníkům poskytuje. Hospody lze vyhledávat nejen podle jména, lokality a značky prodávaného piva, ale i dalších kritérií. „Pro lidi je dnes důležitý celkový zážitek z návštěvy restaurace. My jim novou aplikací chceme ulehčit hledání a pomoci jim najít tu, která splní jejich očekávání.

Pro někoho je kromě piva na čepu zásadní zahrádka, pro jiného sportovní přenosy nebo připojení k wi-fi, teplá kuchyně, akceptace stravenek či platebních karet. To vše aplikace Jdeš na pivo obsahuje. A samozřejmě v ní lze vyfiltrovat i ty hospody, které získaly nové ocenění Hvězda sládků za perfektní péči o pivo a správné čepování, které jsme letos začali udílet,“ řekl obchodní ředitel Plzeňského Prazdroje Tomáš Mráz.

Mapová část aplikace rozlišuje mezi jednotlivými typy provozoven – speciálními ikonkami jsou vyznačené tankovny nebo konceptové hospody jako Radegastovny, Kozlovny, Srdcovky, Plzeňky a další. U každé hospody jsou detailní informace o nabízených službách, kontaktní telefon nebo proklik na její webové stránky. V sekci novinky pak uživatelé najdou informace o aktuálním pivu nabízeném v programu Volba sládků nebo aktuality z Prazdroje.

Aplikace funguje nejen na chytrých mobilech, ale i na webové stránce www.jdesnapivo.cz. Plzeňský Prazdroj počítá s tím, že do ní bude zařazovat další hospody v Česku. „Prozatím v ní chybí sezónní provozovny, do budoucna bychom ale i lyžařům, cyklistům či vodákům chtěli nabídnout přehled hospůdek, které bývají otevřené jen na část roku,“ dodává Tomáš Mráz. Kromě toho uživatelé v aplikaci již brzy najdou soutěže a další vychytávky.

Zdroj: Prazdroj

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0

Epic Games Store už má 85 milionů uživatelů

Nedávná konference GDC 2019 přinesla i jednu zajímavou informaci, která se týkala distribuční platformy Epic Games Store. Jak upozornil server PC Gamer, tento obchod za pouhé čtyři měsíce používá už více než 85 milionů lidí z celého světa a tak si jeho majitelé nechali vypracovat podrobný průzkum.

Podle publikované zprávy rovných 40 procent uživatelů Epic Games Store Steam nevlastní a 68 procent ho nepoužívá pravidelně a zaregistrováno bylo již také 55 tisíc vývojářů. Jinak řečeno, většinu uživatelů platforma Epicu nabrala výhradně díky distribuci battle royale hitu Fortnite. Přesto tato čísla znamenají slušný potenciál do budoucna a dá se na nich stavět.

Šéf Epic Games Store Steve Allison na GDC zmínil, že kupování exkluzivních her byl pouze počáteční krok a nebude trvat donekonečna. A pro nezávislé vývojáře, kteří buď pracují anebo spolupracují s novým Unreal Engine 4, chystá firma projekt Epic MegaGrants. Na něj Epic vyhradí dohromady 100 milionů dolarů a samotné granty se mají pohybovat od 5 do 500 tisíc dolarů.

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.1 komentářů: 15
24.3.2019

Sony Xperia 1 bude obsah zobrazovat ve 4K

Sony patří již několik let ke značkám, kterým to zrovna ve smartphonech moc nejde. Změnit by to mohla chystaná Xperia 1, což nebude telefon jako každý jiný. Už samotný displej s poměrem stran 21:9 má nezvyklý a chlubí se mimo jiné i tím, že nabídne vysoké 4K rozlišení.

4K displej měl sice už starší model XZ5 Premium, maximálního rozlišení svého panelu však tento telefon využíval jen v některých aplikacích – a to třeba ve videopřehrávači nebo fotogalerii. V případě nové Xperie 1 už má být vše jinak, jak prozradila softwarová podpora výrobce. Většinu obsahu si majitelé nové Xperie tedy vychutnají v rozlišení 4K. Výjimku budou tvořit aplikace třetích stran, které zatím nejsou/zpočátku nebudou aktualizovány a samozřejmě hry.

Mít displej s vysokým rozlišením je dnes pro špičkové smartphony v podstatě otázkou prestiže. QHD, tedy minimálně 2 560 x 1 440 pixelů, je u top modelů již roky standardem. Přesto však výrobci v systému běžně nastavují nižší rozlišení. Odpověď proč tomu tak je, se sama nabízí: vysoké rozlišení při běžném používání není potřeba a jen negativně ovlivňuje výdrž baterie.

Zdroj

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2 komentářů: 0

Pro OnePlus OnePlus 3 a 3T se testuje Android Pie

Je známo, že majitelé chytrých telefonů OnePlus se mohou těšit z příkladné softwarové podpory. Platí to i v případě starších modelů OnePlus 3 a 3T, z nichž první se začal prodávat před třemi lety a druhý do obchodů dorazil o půl roku později.

Pro oba tyto smartphony je totiž ve vývoji nejnovější devítkový Android, jak upozornil na to server GSM Arena. Podle dostupných informací výrobce právě zahájil registrace do uzavřeného interního testování nové verze systému Oxygen OS, který je založen na Pie.

Později by měla následovat beta (otevřená) a pokud testování půjde dobře, dočkají se devítkového Androidu časem všichni majitelé OnePlus 3 a 3T. Je ovšem otázkou, kdy k tomu dojde. Dříve než za měsíc dva to ale pravděpodobně nebude.

Zdroj

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

Microsoft uvede konzoli Xbox One S bez mechaniky

Společnost Microsoft se připravuje na uvedení nové verze konzole Xbox One S, která nebude mít mechaniku pro přehrávání fyzických kopií her. Nový model, určený výhradně pro digitálně distribuované tituly, ponese jméno Xbox One S All-Digital Edition a na všech trzích se začne prodávat 7. května.

Předobjednávky nového Xboxu One S mají být zahájeny v polovině dubna, aby se o několik týdnů později konzole dostala do obchodů. Novinka má zákazníkům nabídnout 1TB pevný disk, na kterém budou předinstalované hry Sea of Thieves, Minecraft a Forza Horizon 3.

Je nicméně zřejmé, že americká společnost novým xboxem bude cílit hlavně na předplatné půjčovny Xbox Game Pass, kterou v poslední době silně tlačí vpřed. V knihovně této služby je již nyní více než 100 her a nový model, pokud se bude dobře prodávat, by mohl představovat slušný a hlavně stálý zdroj peněz. 

Závěrem dodejme, že se spekuluje i o tom, že Microsoft v červnu na konferenci E3 v Los Angeles odhalí novou generaci Xboxu. Mělo by se jednat konkrétně o dva modely, z nichž jeden bude výkonný po vzoru Xboxu One X a druhý spíše cenově dostupnější.

Zdroj

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

Honor 8X získává aktualizaci na Android 9 Pie

Společnost Honor oznámila update operačního systému pro svůj chytrý telefon 8X. Majitelé tohoto modelu získávají nejnovější Android 9.0 Pie se spoustou užitečných novinek a vylepšení. Distribuce nového firmwaru má probíhat postupně, a to až do 11. dubna.

Android 9.0 uživatelům zajistí příjemnější používání telefonu. Vylepšení se dostalo navigační liště, systém podporuje gesta a zároveň i šetří baterii. Jednodušší používání zajišťuje i rychlá podpora akcí, protože smartphone predikuje další krok uživatele. Díky podpoře umělé inteligence navíc také snadno spustí hudbu, zavolá konkrétnímu kontaktu, objedná Uber nebo vyhledá obchod v okolí.

Honor 8X je určen především pro ty, kteří touží po velkém displeji. Úhlopříčka má 6,5 palce a rozlišení je 2 340 × 1 080 pixelů. Displej s tenkými rámečky zabírá plných 91 % čelní strany, a tak telefon v ruce nepůsobí monstrózním dojmem.

Výkonem patří honor jasně do střední třídy. Pohání ho procesor Kirin 710, kterému společnost dělají 4 GB operační paměti. Baterie nabízí velmi slušnou kapacitu 3 750 mAh a při sledování videí vydrží telefon fungovat více než 15 hodin. Trochu však zamrzí, že nabíjení akumulátoru probíhá skrze starší microUSB konektor. Nechybí naopak slot pro paměťové karty, který případně může posloužit i pro vložení druhé SIM.

Hlavní fotoaparát je duální s rozlišením 20 a 2 Mpx. Přítomny jsou všemožné AI funkce, zaujme třeba chytré noční focení nebo režim super-zpomaleného videa. Také přední 16Mpx selfie kamerka využívá umělou inteligenci, a to především k detekci pohybu a inteligentnímu rozpoznávání snímků.

Interní paměť telefonu se nabízí ve dvou variantách, a to 64 GB a 128 GB. Úložiště lze rozšířit o 256 GB kartou typu microSD. Samozřejmostí je plná konektivita včetně technologie NFC a podpory LTE ve všech tuzemských pásmech.

Na začátku března dostal Honor 8X nové ceny, a to pro obě varianty: 4 + 64 GB (6 790 Kč) i 4 + 128 GB (7490 Kč) i všechna barevná provedení (Black, Blue, Red).

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0
22.3.2019

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 bude podporovat ray tracing

Kultovní klasika z roku 2004 Vampire: The Masquerade Bloodlines se konečně dočká nástupce. Pokračování nepřinese pouze napínavý příběh plný zvratů, ale i podporu ray tracingu v reálném čase a také technologie DLSS, která využívá síly strojového učení a umělé inteligence platformy RTX.

Společnost Paradox Interactive dnes na Game Developers Conference v San Franciscu odhalila hru Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Příběh RPG je zasazen do Seattlu, ten je tu však ztvárněn jako Svět temnoty. Na hře se aktuálně stále pracuje a vydána by měla být v roce 2020.

Bloodlines 2, která navazuje na ikonické RPG Vampire: The Masquerade - Bloodlines, vyvíjí společnost Hardsuit Labs. Můžete se těšit na příběh, který se odvíjí na základě vašich činů, rychlé souboje na blízko a propracované postavy s vlastními skrytými motivy. Z hráčů se stanou vampýři, kteří v ulicích sledují svou kořist, proplétají se komplexními politickými vztahy a snaží se vyvážit touhu po krvi s tím posledním kouskem lidskosti, co v nich zbyla.

Nvidia je oficiálním partnerem hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 v oblasti grafiky. „Jsme nadšení, že se společnostmi Paradox a Hardsuit Labs můžeme spolupracovat na implementaci technologií ray tracing v reálném čase a DLSS do hry,“ uvedl známý výrobce grafických karet.

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.9 komentářů: 1

Samsung Galaxy A6+ dostává Android 9.0 Pie

Na nový Android Pie přestupuje další chytrý telefon značky Samsung. Tentokrát se jedná o model ze střední třídy – Galaxy A6+. Nový firmware je dostupný prozatím pouze v Polsku, brzy se však jistě rozšíří i do dalších zemí včetně České republiky a Slovenska.

Samotná velikost updatu je 1,2 gigabajtu a jak se předpokládalo, software nepřináší jen samotný devítkový Android, ale také přepracovanou nadstavbu OneUI s dalšími novinkami a nejnovější balík bezpečnostních záplat společnosti Google platný k prvnímu březnu.

Závěrem dodejme, že Samsung Galaxy A6+ je smartphone s kovovým tělem a cenovkou kolem šesti tisíc korun. Svým majitelům nabízí tento přístroj šestipalcový AMOLED displej, procesor Snapdragon 450, 3 GB RAM nebo 32GB interní úložiště. V rámečku nad displejem najdeme 24Mpx selfie kamerku, zadní strana patří duálnímu fotoaparátu: hlavní snímač má rozlišení 16 Mpx (světelnost f/1.7) a doplňuje jej sekundární 5Mpx (f/1.9) snímač sloužící k rozmazání pozadí snímaného objektu.

O přísun energie se stará 3500mAh baterie, kterou dobijete z nuly na sto procent za zhruba dvě a půl hodiny. To znamená, že zde chybí podpora pro rychlé nabíjení přes kabel.

Zdroj

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

UE4 nabídne ray tracing 26. března. Epic, Microsoft a Nvidia pořádají soutěž pro vývojáře

V rámci dnešní tiskové konference na veletrhu GDC herní studio Epic oznámilo, že Unreal Engine 4.22 nabídne plnou podporu pro ray tracing v reálném čase už 26. března. Dosud technologii nabízelo pouze ve formě preview.

Unreal Engine využívá na šest milionů vývojářů po celém světě, jde o tvůrce originálních nezávislých her i vývojáře největších herních sérií. Nyní budou moci ray tracing implementovat do svých titulů.

Začátkem tohoto týdne bylo navíc oznámeno, že i Unity zahrne podporu ray tracingu do renderovací cesty (high definition rendering pipeline – HDRP). Vývojáři ji budou moci využívat zkraje dubna díky experimentálnímu buildu a poté bude následovat preview s verzí Unity 2019.03.

Kromě toho Epic na tiskovce odhalil také nové působivé demo. Ukázku s názvem „Troll“ vytvořilo pro Epic studio Goodbye Kansas, které se zaměřuje na speciální efekty. Demo vskutku filmových kvalit hráčům ukazuje, co všechno se dá s ray tracingem vytvořit.

Aby společnosti Epic, Microsoft a Nvidia oslavily integraci ray tracingu do Unreal Enginu 4.22, uspořádaly soutěž pro herní vývojáře. Dostala název DXR Spotlight a mohou se jí zúčastnit herní vývojáři a tvůrci, kteří za pomoci Unreal Enginu 4.22 s DirectX 12 a DXR vytvoří technologické demo, v němž se vyskytují odrazy, stíny, nebo globálního osvětlení v reálném čase na bázi ray tracingu. Vítězové obdrží grafické karty RTX Titan. Více informací o soutěži najdete zde.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2 komentářů: 2

Microsoft obohacuje Xbox Game Pass o dalších šest her

Společnost Microsoft nadále rozšiřuje nabídku katalogu služby Xbox Game Pass. Tentokrát se hráči dočkají hned šestice titulů, které je pořádně zabaví. Upozornil na to web Windows Central.

Prvním přírůstkem do Xbox Game Pass je sci-fi Deus Ex: Mankind Divided od vydavatelství Square Enix. V této hře zavítáte do Prahy, kde jsou policejní násilí, segregace i strach z terorismu na denním pořádku. Hráč se opět vžívá role augmentovaného agenta Adama Jensena, který je členem speciální jednotky Interpolu, určené pro globální boj s terorismem. Hlavní hrdina však tuší, že s týmem manipuluje frakce po světovládě dychtících Iluminátů…

Dalším příchozím titulem je adventura What Remains of Edith. Děj hry se odehrává v opuštěném domě, kde jste strávili prvních 11 let svého života.  Za úkol budete mít zjistit historii své rodiny, která byla prokletá, a každý její člen zemřel tragickou smrtí. Čeká na vás prozkoumávání pokojů, čtení deníčků a mnoho dalšího v hutné atmosféře.

Na konci měsíce se, konkrétně 28. března, se dočkáme hororovky The Walking Dead: Michonne a úspěšného akčního RPG Vampyr. O den později Microsoft hráčům naservíruje také mytologické RPG Operencia: The Stolen Sun a 1. dubna se majitelé konzolí Xbox One dočkají Marvel vs. Capcom Infinite.

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

Podívejte se na trailer z posledního dílu závěrečné série The Walking Dead

Do finále pomalu nemíří jen devátá seriálová řada, ale také sága herních Walking Dead. Poslední díl z finálové sezony vychází v úterý 26. března a to na PC (přes Epic Store), PlayStation 4, Xbox One a Switch. Aby vývojáři fanoušky nalákali, vydali zároveň pěkný trailer. 

Závěrečnou čtvrtou epizodou s názvem Take Us Back studio Skybound Games definitivně zakončí příběh malé Clementine, který rozjelo v loňském roce zkrachovalé studio Telltale Games.

Čekání do úterý si může zkrátit povedeným videem, které ukazuje, co vás v závěru herních Walking Dead může anebo nemusí potkat.

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 0
21.3.2019

Huawei otevře v Praze první Huawei Experience Store

Slavnostní otevření zbrusu nové vlajkové prodejny společnosti Huawei se uskuteční v OC Centrum Chodov v Praze v sobotu 30. března od jedenácti hodin dopoledne. Netradiční koncept prodejny by měl nabídnout návštěvníkům dosud nepoznané možnosti zkušeností a zážitků na jednom místě.

Na více než 200 metrech čtverečních bude pro příchozí připraven unikátní prostor zajímavý svým designem i pojetím. Ústředním bodem přímo v centru místa bude relax zóna s rozsáhlou stěnou s LED obrazovkami a dobíjecími stanicemi. Na tomto místě se také budou konat různé užitečné workshopy pro zákazníky.

„Plánujeme pořádat úvodní školení, jak používat chytrý telefon, což často ocení především senioři, ale tato zaškolení bývají zajímavé i pro širokou veřejnost. Pro nadšence do fotografie chystáme kurzy focení smartphonem nebo inspirativní setkání s profesionálními fotografy,“ říká PR manažerka Huawei Gabriela Löbel.

V prodejně bude k dostání kompletní sortiment produktů Huawei určených pro Českou republiku. K zakoupení bude vše od smartphonů, přes nejnovější notebooky až po doplňkové komponenty, jako například sluchátka a pododbně Většina produktů bude vystavena, aby si návštěvníci veškeré přístroje mohli sami otestovat.

Součástí prodejny bude i servis, včetně vlastního zázemí. Některé opravy tak budou zajištěné dokonce do jedné hodiny od přinesení přístroje. Servis poskytne záruční i pozáruční opravy, technické poradenství a konzultace.

Pomyslnou třešinkou na dortu bude vlastní foto studio, ve kterém si návštěvníci vytvoří svou portrétní fotografii a následně si ji vytisknou přímo v prodejně.

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3 komentářů: 0

Nvidia vydává první Creator Ready Drivers

Společnost Nvidia představuje nové Creator Ready ovladače, které by umělcům, tvůrcům a herním vývojářům měly zajistit co největší výkon a spolehlivost při práci v kreativních aplikacích.

Nvidia uvádí, že Creator Ready ovladače budou vycházet společně s aktualizacemi klíčových kreativních aplikací, aby byla zajištěna kompatibilita a výkon pro všechny, kdo ke své tvůrčí práci potřebují počítač.

Nadále budou samozřejmě vycházet i Game Ready ovladače, navázané na vydání herních novinek, případně DLC - na tom se nic nemění. Jak Game Ready, tak Creator Ready ovladače nabídnou Nvidia funkce v jejich úplnosti a potřebnou podporu pro hry i kreativní aplikace. Ale navíc mají nyní tvůrci možnost získat ovladače, které byly vytvořeny a otestovány na míru nejpřísnějším požadavkům jejich práce.

První Creator Ready ovladače (verze 419.67) jsou ode dneška k dispozici ke stažení a optimalizovány pro nejnovější verze aplikací s podporou akcelerace na grafických kartách řady RTX, včetně:

Autodesk Arnold 5.3

Veřejnou betu Arnolda mohou tvůrci hledat na www.arnoldrenderer.com.

Unreal Engine 4.22

Unreal Engine 4.22 s podporou ray-tracingu se zatím nachází v předběžné fázi a finální verze se objeví v následujících týdnech.

REDCINE-X PRO 51

V nejnovější veřejné betě REDCINE-X PRO střihači videa najdou dekódování i debayer filtry pro 8K 24 FPS 1

Adobe Photoshop Lightroom CC

Adobe nedávno doplnil Lightroom CC o funkci Enhance Details, která používá strojové učení a umělou inteligenci — natrénované konvoluční neuronové sítě — aby fotografům umožnila bezkonkurenční možnosti obrazové úpravy. S kartami RTX pak tuto úpravu zvládnout až 4x rychleji než s integrovanou grafikou.

Substance Designer od Adobe

Substance Designer nedávno přidal podporu DirectX Ray Tracingu pro tzv. zapečení informací o světle, takže výtvarníci zvládnou renderovat materiál, u kterého to dříve trvalo 14 minut, za pouhých 16 sekund.  

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3 komentářů: 3

Cooler Master představuje počítačové skříně s označením NR

Společnost Cooler Master, dobře známá i českým a slovenským zákazníkům, uvádí řadu počítačových skříní NR včetně prvních dvou modelů MasterBox NR400 a MasterBox NR600.

Nová série nabízí minimalistický design jednoduchého kvádrovitého tvaru s přímými liniemi a podle výrobce klade důraz především na praktičnost a chlazení. Jednou z hlavních předností má být dobře vyřešené proudění vzduchu přes perforovaný přední panel, který je narušen pouze ikonickým svislým pruhem z původní řady N.

Dva oznámené modely podporují rozdílné formáty základních desek. Zatímco menší MasterBox NR400 je určena pro mATX, větší MasterBox NR600 disponuje dostatkem prostoru pro standardní ATX.

Vlastnosti NR řady:

  • Minimalistický design a optimální chlazení
  • Boční panel z tvrzeného skla
  • Jack konektor pro sluchátka
  • Podpora grafických karet – NR400 podporuje až 345mm a NR600 až 410mm grafické karty
  • Dobrý cable management

Počítačové skříně Cooler Master řady NR budou dostupné na konci dubna za doporučené koncové ceny 59,99 eur v případě modelu MasterBox NR400, respektive 69,99 eur za MasterBox NR600. Ceny pro český trh zatím stanoveny nebyly.

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5 komentářů: 0
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.