Novinky

20.10.2018

Trailer vysvětluje, co čekat od bláznivého XCOMu Mutant Year Zero: Road to Eden

Mutant Year Zero: Road to Eden je nadcházející tahová strategie, která se často ukazuje v takovém světle, že člověk ani neví, co od ní čekat. Proto tvůrci vydali vysvětlení v podobě traileru.

Středobodem této hry je tahový herní systém podobný XCOMu. Mnohem zajímavější jsou ovšem samotní bojovníci, jimiž budeme tahat po mapě. 

Tvůrci už na výstavě Gamescom vysvětlili, že bojovníky si budeme vytvářet sami za pomoci různých mutací. A tak vznikne třeba voják-kachna, nebo voják-prase, nebo ještě děsivější kombinace. Tyto kombinace by se přitom neměly podepisovat pouze na grafice, ale také na hratelnosti. Zkrátka a dobře, prase je použitelné v jiných případech, než třeba kačer. Nakonec to tedy vypadá, že kromě ujetého vzhledu se dočkáme hodně zajímavé hratelnosti, a že XCOM dostane pořádnou konkurenci.

Video, které obsahuje i některé poznámky vývojářů, najdete níže:

Zdroj: PC Gamer

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: -0.3 komentářů: 0

Nové zařízení od Applu bude oznámeno na konci měsíce

Apple rozeslal tajemnou pozvánku, která upozorňuje na uvedení zcela nového zařízení. Stane se tak 30. října v New Yorku na Brooklyn Academy of Music. Pozvánku si můžete prohlédnout níže:

Jednoduchými výpočty můžeme dojít k tomu, jaké zařízení by to mělo být. Do dnešního dne jsme se dočkali nových iPhonů a hodinek Apple Watch, zcela logicky tedy musíme být připraveni na nové iPady, konkrétně na dvojici iPadů Pro.

Některé informace o těchto tabletech prosákly na veřejnost už dříve – tablety by měly mít malé rámečky, zaoblené rohy displeje a Face ID. Na druhou stranu by měly být prosté tlačítka Home.

Vedle toho je velmi pravděpodobné, že Apple oznámí také duchovního nástupce MacBook Air, který je již neskutečně starý. O tomto zařízení však žádné další informace nemáme, takže bychom zde mohli jenom spekulovat. 

Pokud se na nové iPady a případně i Macy těšíte, na podrobnější informace si musíte počkat do konce měsíce.

Zdroj: GSM Arena

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: -0.1 komentářů: 0
19.10.2018

O2 spoustilo předobjednávky nového iPhonu XR

Operátor dnes zahájil předobjednávky nového modelu značky Apple. iPhone XR operátor nabídne v různých paměťových a barevných variantách. O2 zároveň nově zařadilo do nabídky starších telefonů této značky i iPhone 6S a 6S Plus s pamětí 32 GB za zvýhodněné ceny. Model 6S vyjde u O2 na 10 495 korun, 6S Plus pak na 13 495 korun.

Zájemci si mohou nejnovější model značky Apple objednat na webu www.o2.cz/chci-novy-iphone. Objednané mobily budou zájemcům k dispozici od pátku 26. října na jedenácti vybraných prodejnách napříč republikou – v Brně, Českých Budějovicích, Liberci, Ostravě a na šesti prodejnách v Praze.

Zařízení mohou zájemci navíc pořídit na splátky bez navýšení ceny. S nastavením služeb zákazníkům pomohou v rámci O2 Péče konzultanti na všech prodejnách i poradci O2 Guru, a to nově pouze za jednu korunu. Zákazníci si zároveň mohou telefon pojistit, a to jak proti mechanickému poškození, tak i proti krádeži. Cenu pojistného se pak platí jednoduše s pravidelným měsíčním vyúčtováním.

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.2 komentářů: 0

EIZO uvádí na trh 31,5“ monitor se 4K rozlišením, tenkým rámečkem a rozhraním USB-C

Společnost EIZO přichází do prodeje se zajímavou novinkou. Jedná se o monitor FlexScan EV3285 nabízející 4K rozlišení 31,5“ úhlopříčky displeje, který cílí hlavně na profesionály.

 Vyjma rozlišení 3840 × 2160 pixelů a úhlopříčky 31,5 palce nabízí monitor jas dosahující na 350 cd/m2 a kontrastní poměr 1300:1. Pozorovací úhly jsou 178 stupňů v obou směrech díky panelu typu IPS. Displej je obehnaný tenkým rámečkem s tloušťkou pouhý 1 mm.

 

Mezi další technologie displeje patří třeba také redukce blikání ve všech úrovních jasu. Monitor umožňuje také výškové nastavení (téměř 14 cm) a otáčení až o 344 stupňů. Jednou z hlavních zajímavostí monitoru je možnost využití rozhraní USB typu C. Toto rozhraní může fungovat jako vstup, ale také pro nabíjení dalších zařízení s příkonem až 60 watttů.

Kromě portu USB typu C nalezneme na zadní straně monitoru také DisplayPort a dva porty HDMI. Nechybí také ani funkce, jako obraz v obraze, nebo rozdělit displej na čtyři stejné části. FlexScan EV3285 by měl být k dispozici v černé a bílé za doporučenou cenu 1 547 euro, tedy téměř 40 000 Kč. 

Zdroj: 1, 2

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.5 komentářů: 4

Nákupem Galaxy Note9 získáte 512GB microSD kartu zdarma!

Od dnešního dne až do konce listopadu (nebo do vyprodání zásob) zákazníci, kteří si u vybraných prodejců koupí špičkový chytrý telefon Samsung Galaxy Note9 s 512GB pamětí, získají zdarma microSD kartu velikosti 512 GB.

Zapojení prodejci do akce: značkové prodejny Samsungu, internetové stránky výrobce (www.samsung.cz) a prodejci Alza.cz, TS Bohemia, CZC, Datart, Electroworld, Mobil Pohotovost, Space a Mall.cz.

Samsung Galaxy Note9 patří k tomu nejlepšímu, co lze zakoupit. Má špičkový zaoblený displej typu Super AMOLED, supervýkonný procesor Exynos 9810, 6 GB RAM či velké uživatelské úložiště s podporou microSD karet až do kapacity 1 TB. Velkým tahákem přístroje je i dotykové pero S-Pen, které se k Note9 připojuje prostřednictvím bezdrátového standardu Bluetooth. Díky to mu může fungovat stylus také jako dálkový ovladač.

Na zadní straně má Note9 duální optiku, která je složena ze dvou snímačů s rozlišením 12 Mpx. Díky tomu zvládá dvojnásobný bezztrátový zoom, což Samsung využil již dříve u modelu Galaxy S9+. Ve výbavě telefonu nechybí ani kompletní konektivita včetně českého LTE či masivní 4000mAh baterie, díky které přístroj nemusíte každý den dobíjet.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0

TP-Link Deco M9 Plus je třípásmový meshový Wi-Fi systém pro chytré domácnosti

Společnost TP-Link představila nový meshový systém Deco M9 Plus, který pracuje ve třech pásmech a dosahuje rychlosti až 2134 Mbit/s. Novinka skládající se ze dvou jednotek je určena k pokrytí bezdrátovým Wi-Fi signálem jakékoliv domácnosti, od velikosti bytu přes bungalovy až po patrové moderní inteligentní domy.

Tři oddělená Wi-Fi pásma by měla poskytnout stabilní připojení všem zařízením v jakékoli místnosti domu a bytu. Šířku pásem navíc nemají ubírat bezdrátová spojení mezi jednotlivými jednotkami Deco, protože jsou zajištěna jiným způsobem. M9 Plus používá pro bezdrátový provoz hned dvě pásma 5,0 GHz (867 Mbit/s + 867 Mbit/s), a k tomu ještě pásmo 2,4 GHz (400 Mbit/s), aby ve chvíli, kdy je v síti silný provoz, bylo možné stále poskytovat rychlost více než 1000 Mbit/s pro gigabitová zařízení připojovaná kabelem.

Ohromnou výhodou v domácím prostředí je funkce Wi-Fi roaming, která umožňuje hladký přechod mezi jednotlivými zónami pokrytí. Princip je obdobný jako u mobilních telefonů, kdy jedete autem a telefonujete. Telefon se postupně připojuje z jedné buňky na další bez jakéhokoliv zásahu uživatele. Wi-Fi roaming je podobný, jen se jedná o datové připojení. S mobilním zařízením tak lze pochodovat ze sklepa do obýváku, a pak nahoru do ložnice a není třeba starat se o to, ke kterému přístupovému bodu je zařízení připojeno. Videohovor, YouTube nebo Lifestream pojede bez přerušení.

Deco M9 Plus se chová jako inteligentní propojovací uzel (hub) celého domu a dokáže všechna zařízení zobrazit v jedné snadno ovladatelné aplikaci. Také lze nastavit interakce mezi zařízeními s rozhraním ZigBee, Bluetooth a Wi-Fi díky propojení s IFTTT. Jsou podporována chytrá zařízení TP-Link, GE, Kwikset a dalších předních značek. Uživatelé tak mohou využít velký rozsah interakcí mezi různými chytrými žárovkami, zámky, kamerami a dalšími zařízeními. Deco je také kompatibilní s hlasovým ovládáním Amazon Alexa.

Snadná instalace

Po vybalení jednotky M9 Plus si uživatel nainstaluje zdarma aplikaci do mobilu, a pak jednoduše postupuje podle pokynů na displeji. Deco se o vše ostatní postará a Wi-Fi síť je nastavená a funkční během chvilky. Samozřejmostí u zařízení tohoto typu pak jsou funkce jako rodičovská kontrola, která dokáže omezit čas trávený online a blokovat nevhodný obsah díky specifickým profilům nebo integrovaný antivirus.

TP-Link Deco M9 Plus lze zakoupit za zhruba 9 tisíc korun s DPH.

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 0

Add-ony v Gmailu jako je Dropbox nyní budou jednoduše přístupné při psaní mailů

Společnost Google nyní umožňuje, aby vývojáři vytvořili ikonku pro rychlý přístup k jejich službě, která bude umístěná přímo do okna pro psaní mailu v Gmailu.

Možnost integrace tzv. add-onů Google oznámil už v červenci na Google Next. Tato možnost je k dispozici počínaje dneškem. Pro běžného uživatele Gmailu to znamená, že aplikace jako je Dropbox nyní může přidat tlačítko do okna pro tvorbu mailů, jehož prostřednictvím budeme moci do mailu přidat například nějaký soubor.

Právě Dropbox byl jednou z prvních aplikací, které přidání ikonky pro rychlý přístup do mailu oznámily. Mezi další aplikace patří Box, Atlassian a Engnyte.

Zdroj: The Verge

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0 komentářů: 0

Bloatware Windows 10 půjde smazat mnohem jednodušším způsobem než doposud

Společnost Microsoft se i nadále snaží vyřešit všechny chyby říjnové aktualizace Windows 10, která několika uživatelům dokonce smazala soubory a na pár dní musela být stažená. Souběžně s tím však kouká také do budoucnosti a pracuje na některých nadcházejících novinkách. Jedna z nich by nám měla usnadnit mazání bloatwaru přicházejícího s Windows 10.

Na tuto novinku upozornili členové programu Windows Insiders, kteří Microsoftu pomáhají s testováním. K těmto uživatelům se nyní dostal Preview Build 18262 (19H1). A jednou z jeho nově představených funkcí je možnost odinstalovat některé předinstalvoané aplikace z nabídky Start za pomoci kontextového menu vyvolaného pravým tlačítkem myši. 

Doposud jsme tímto způsobem mohli mazat pouze některé vybrané aplikace jako Microsoft Solitair Collection, My Office, OneNote, Print 3D, Skype, Tips a Weather. Nová aktualizace by nám však měla umožnit smazat i další aplikace, jmenovitě:

  • 3D Viewer (dříve nazývaný Mixed Reality Viewer)
  • Calculator
  • Calendar
  • Groove Music
  • Mail
  • Movies & TV
  • Paint 3D
  • Snip & Sketch
  • Sticky Notes
  • Voice Recorder

Pokud vám tyto aplikace vadí, můžete si je smazat už nyní, ovšem pouze starým způsobem. To znamená navštívit „Apps and Features“ v Nastavení vašeho počítače. Je to pracnější, ale funguje to také.

Zdroj: PC Gamer

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2 komentářů: 5

Divoký západ je za rohem! Mrkněte na se na trailer akční hry Red Dead Redemption

Nejočekávanější hra roku vyjde za pár dní, a i přestože se opět nechystá na počítače (to už skutečně hraničí s trollingem), jistě je i na PC Tuningu na místě podělit se s vámi o nejnovější trailer. 

Tzv. „launch trailer“, tedy trailer vydaný při příležitosti vydání hry, nám ukáže některé záběry z loupežného přepadení vlaku stejně jako pohled na běžný život pistolníků. Zajímavé je, že snímkem nás provádí hlas, který nadaboval Johna Marstona z prvního dílu. A další zajímavostí je, že první díl se v Red Dead Redemption 2 zrcadlí i jiným způsobem.

Read Dead Redemption 2 je zasazený do roku 1899, zatímco první díl se odehrával v roce 1911. Jedná se přitom o příběhový prequel, v němž narazíme na hromadu odkazů na předešlý díl včetně jeho mapy. Ta by ovšem měla tvořit pouze část současného útočiště, což znamená, že Red Dead Redemption 2 bude skutečně obrovská.

Read Dead Redemption 2 vychází 26. října pro konzole Xbox One a PlayStation 4. Osobně pořád čekám, že přijde nějaké fantastické překvapení a Rockstar v den vydání třeba oznámí počítačovou verzi, ale zároveň se tak nějak připravuji, že si na těch pár dní PlayStation pořídím. Tuhle hru si i přes svou jasně vymezenou počítačovou příslušnost prostě nemohu nechat ujít.

Zdroj: 1, 2

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.9 komentářů: 0

10 nejvýkonnějších smartphonů podle AnTuTu za měsíc září

AnTuTu uveřejnila žebříček 10 nejvýkonnějších smartphonů, které se dostaly do jejího benchmarkového testu v průběhu září. V porovnání s předchozím měsícem v něm narazíme na několik zajímavých novinek.

Předně, na prvním místě žebříčku se nachází herní smartphone Asus ROG Phone s přetaktovaným procesorem Snapdragonu 845. Jeho čtyři velká jádra běží na 2,96 GHz namísto původních 2,8 GHz.

Druhé místo je vyhrazeno dalšímu hernímu smartphonu Xiaomi Black Shark. Tento smartphone byl v minulém měsíci na prvním místě. Třetí místo si pak uzmul OnePlus 6.

Pořadí na všech deseti místech můžete shlédnout v žebříčku níže:

Do žebříčku AnTuTu se mohou dostat pouze smartphony s alespoň 1000 otestovanými jednotkami a to na nejnovější verzi benchmarku (V7). Dosažené skóre je průměrem všech testovaných jednotek.

Zdroj: 1, 2

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.6 komentářů: 1
18.10.2018

Halloween zasáhne World of Tanks: Blitz dalšími novými tanky

Každoroční nášup halloweenských herních updatů bude mít ve World of Tanks: Blitz trochu lepší grády. Tvůrci populární mobilní hry totiž spolupracovali s designérem a výtvarníkem Peterem Poundem, který navrhoval vozidla pro film Mad Max: Fury Road.

Pound pro Blitz vytvořil dva zbrusu nové tanky, které budou k dispozici pouze v průběhu halloweenského eventu: Tier V Scavenger a Tier VII Gravedigger. Získat Scavengera nebude nijak složité, hráč musí vyhrát padesátkrát v bitvě, zatímco ke Gravediggerovi povede cesta skrze dokončení řady bojových misí. Tyto dva nové přírůstky se připojují k řadě tanků podepsaných umělci, což je série, kterou započal Gundam designer Kunio Okawara s tankem O-47.

„Spolupracovat společně s týmem World of Tanks Blitz mi umožnilo svobodně navrhnout a vytvořit unikátní design,” vysvětluje Peter Pound a dodává: “V případě filmu Mad Max. Fury Road jsem se jednoduše soustředil na design vozidel. Tanky byly velkou výzvou, protože jsem je chtěl udělat ještě vic heavymetalové. Teď už jen doufám, že si každý hráč tyhle kovové bestie oblíbí.“

Halloweenský mód nepřijde jen s dvěma madmaxovskými tanky, ale nabídne i jakýsi postapokalyptický mód, kde svět Blitz je poničen velkou písečnou bouří. A v tomto vskutku temném světě si tankisté budou moci vyzkoušet všelijaké novinky, jako jsou neviditelnost, obnovení brnění a další. Šílená hra, nebo chcete-li The Mad Games mód začíná dnes a skončí až 12. listopadu.

Do nálady v Blitzu se dostanete okamžitě, Garáž je totiž vybarvena do post-apo stylu a navíc se na krátko vrací i oblíbené tanky s předchozích Haloweenů a to Tankstein a Drákula s Helsingem.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2 komentářů: 0

Zábavná česká mobilní hra Smashing Four dobývá americký trh

České vývojářské studio Geewa slaví úspěchy s novou mobilní hrou Smashing Four a to především na americkém trhu. Celosvětově tento titul hraje více než dvě stě tisíc hráčů denně a Smashing Four dál roste. Měsíční tržby se pohybují kolem milionu dolarů, což ze Smashing Four dělá nejvýdělečnější hru pro smartphony vytvořenou letos v ČR.

Pokud jde o pořadí nejvýdělečnějších mobilních her ve virtuálních obchodech ať už Apple či Google, dostala se nová hra z dílny společnosti Geewa celosvětově na zhruba dvousté místo. „To nás nesmírně těší, vždyť před čtvrt rokem jsme se radovali z toho, že jsme na čtyřstém místě. Růst tržeb za tři měsíce je skutečně raketový. Z čeho máme obzvlášť radost, je to, že se nám daří oslovovat hráče na americkém kontinentě, především v USA. To je opět významný kvalitativní posun od minula, kdy jsme se s předchozí hrou prosadili spíš v Asii,“ říká zakladatel Geewy Miloš Endrle.

Trh s bezplatnými hrami pro mobilní telefony se od her pro PC a herní konzole výrazně liší. Mobilní trh je založený na permanentní marketingové kampani a využívání analytických dat o chování hráčů. „V současnosti investujeme do marketingu de facto vše, co vyděláme, tedy skoro milion dolarů měsíčně,“ dodal Endrle. Podle něj je reálné dostat se mezi padesátku nejlepších her. Geewa se soustředí na Smashing Four, hru, ve které hráči ovládají hrdiny bojující mezi sebou na bázi kulečníkové fyziky. Ovšem zároveň připravuje další titul, který by její nabídku na trhu mobilních her rozšířil. „Nejlepší hry vydělávají až jeden milion dolarů denně a na vrcholu se udrží tři až pět let. My u Smashing Four očekáváme minimálně stejnou životnost. Hru stále rozvíjíme a posilujeme pozici lídra v oblasti her hráče proti hráči založených na reálné fyzice a jasných pravidlech,“ doplnil.

Podle Miloše Endrleho patří Česko mezi vývojářské špičky. „Máme talentované lidi, vzdělané nejen v technologiích, ale i v dalších důležitých oborech jako je hudba, výtvarné umění, či psychologie,“ říká Geewa. Zároveň ale dodává, že je škoda, že v Čechách se nepodařilo navázat na dílo Karla Zemana nebo Jiřího Trnky. Hry dávají kreativním lidem možnost na tuto tradici navázat a situace se podle něj stále zlepšuje. Stále aktivnější totiž začínají být vývojáři sami. Letos na jaře založili Asociaci českých herních vývojářů s cílem chránit a prosazovat zájmy místních tvůrců, spolupracovat s institucemi státní správy a podporovat rozvoj herního průmyslu v Česku. Podle Endrleho je dobře, že se o hry začíná zajímat stát. Především proto, že herní průmysl je oborem budoucnosti, přináší nejen peníze, ale hlavně inovace a atraktivní pracovní příležitosti skutečně globálního rozměru.

Českým vývojářům her se celosvětově daří. Úspěšná byla například série Mafia nebo nejnověji titul Kingdom Come. Český herní trh generuje ročně tržby mezi dvěma a třemi miliardami korun.

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.7 komentářů: 0

Monitor Philips 276E8VJSB dorazí příští měsíc

Společnost MMD představuje monitor Philips 276E8VJSB. Ten se vyznačuje nejen displejem s vysokým rozlišením a elegantním designem, ale také velmi slušnou výbavou, díky které je vhodný jak pro profesionály, tak i pro domácí uživatele.

Nový 276E8VJSB dostal do vínku IPS displej s jemností 3 840 × 2 160 bodů (4K) a širokými pozorovacími úhly 178°/178°. Použitý 10bitový panel by měl nabízet velkou hloubku pro 1,074 mld. barev a navíc díky 12bitovému vnitřnímu zpracování těchto barev i jemné přechody a ostré detaily.

„Díky tenkému rámečku je 276E8VJSB ideální pro více monitorové sestavy. A díky svému modernímu designu bude skvělým doplňkem každého interiérum“ uvádí Philips.

Monitor je samozřejmě vybaven i množstvím funkcí a možností, které mají uživatelům zpříjemnit jeho používání. Patří k nim například MultiView pro snadnou práci s více zdroji signálu na jedné obrazovce, Flicker-Free technologie pro regulaci jasu a snížení únavy očí, LowBlue Mode pro snížení vyzařovaní modrého světla, ale třeba i docela nízká spotřeba energie a recyklované materiály, ze kterých je vyroben.

Philips 276E8VJSB bude na trhu od poloviny listopadu za doporučenou koncovou cenu 7 589 Kč (299 eur).

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.7 komentářů: 1

PocketBook představil svůj nový špičkový model čtečky e-knih Touch HD 3

Tato nová čtečka elektronických knih nabídne nejnovější technologie pro zlepšení zážitku ze čtení společně s ochranou HZO Protection. 

Hlavní inovací a bonusem zejména pro aktivní čtenáře, kteří si čtečku elektronických knih vozí s sebou také na cesty a čtou třeba i ve vaně, je ochrana HZO Protection, díky níž je čtečka chráněna proti vodě. Splňuje totiž stupeň krytí IPX7 a měla by vydržet až 30 minut ponořená do hloubky 1 metru. Displej čtečky je dotykový, multisenzorový s rozlišením 1448 × 1072 pixelů, tedy s hustotou pixelů 300 DPI a dokáže zobrazit 16 stupňů šedé. Kromě toho lze čtečku ovládat i fyzickými tlačítky pod displejem. 

Displej nabízí také funkci nasvícení SMARTlight, která plynule vyvažuje světla, aby se dalo pohodlně číst ve dne i v noci. Upravit lze nejen jas, ale také teplotu barvy nasvícení, díky čemuž není čtení v noci takový nápor na oči. Technologie SMARTlight nabídne také automatický režim nastavující nasvícení v závislosti na denní době a lidských biorytmech. 

Pro přehrávání audio knih do sluchátek nabídne čtečka audio adaptér do micro USB, nebo bezdrátové připojení Bluetooth. Podporovanými formáty jsou mp3 i m4b. Dále čtečka podporuje 17 běžných knižních formátů (PDF, PDF(DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM) a 4 grafické (JPEG, BMP, PNG a TIFF). V útrobách čtečky se ukrývá dvoujádrový procesor s jádry na taktu 1 GHz společně s 512 MB RAM, 16GB úložištěm a 1500mAh baterií.

Rozměry čtečky jsou 161,3 × 108 × 8 mm při hmotnosti 155 gramů. V nabídce bude šedá a měděná varianta. Cena na našem trhu by se měla pohybovat okolo 4 000 Kč. 

Zdroj: PocketBook

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.5 komentářů: 0

Xiaomi oficiální potvrdila: Mi Mix 3 bude podporovat 5G sítě a nabídne 10 GB RAM

Nebude trvat dlouho a na trh se dostane nový smartphone od společnosti Xiaomi. O Mi Mix 3 se tedy už dlouho hovoří, nyní ale přišlo ma oficiální zprávy přímo od výrobce. Ten potvrdil, že toto zařízení skutečně nabídne 10 GB RAM a zároveň podporu 5G sítí.

Zatímco 10 GB RAM asi jen málokdo skutečně potřebuje, podpora 5G sítí by mohla být pořádným tahákem. Ve většině zemí se 5G internet nedostane ke slovu dříve jak v roce 2019, ale i tak bychom na to měli být připraveni.

Jak uvádí GSM Arena, na trhu ještě nejsou žádné čipsety, které by 5G podporovaly, takže je dost pravděpodobné, že Mi Mix 3 bude obsahovat externí modem. Přitom by se pravděpodobně mělo jednat o jeden z produktů společnosti Qualcomm – X24 nebo X50, které pracují bok po boku se Snapdragonem 845, což negativně ovlivňuje výdrž baterie. Další možností je, že Xiaomi bude čekat, až se do výroby dostane Snapdragon 8150. To by ale znamenalo, že telefon se na trh nedostane dříve jak v roce 2019.

Pokud se na další zajímavé zařízení od čínské společnosti Xiaomi těšíte, můžete shlédnout nejnovější teaser:

Zdroj: 1, 2

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 0
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.