Novinky

11.12.2018

Huawei nova 4 dostane velký displej s dírou pro selfie fotoaparát

Týden před oficiální premiérou už víme o chystaném smartphonu Huawei nova 4 téměř úplně vše. Dobrou zprávou je, že půjde o dobře vybavený model s velkým displejem, trojitým fotoaparátem a také dírou v displeji, kde bude umístěna selfie kamerka.

Čelná stranu nového Huaweie zabere rozměrný 6,4palcový displej, který budou obklopovat minimální rámečky. Pod kapotou bychom měli najít Kirin 710, některá média uvádějí nicméně přítomnost výkonnějšího čipu Kirin 980, který najdeme např. v top modelu Mate 20 Pro. Bezproblémový multitasking zajistí porce 6 GB operační paměti.

Zadní strana bude patřit trojitému fotoaparátu v konfiguraci 16 + 24 + 16 Mpx, tolik potřebné přisvětlovací diodě a také čtečce otisků prstů. Tu využijete pro bleskové odemknutí telefonu a autentifikaci např. u bezkontaktních plateb. Energii bude Huawei nova 4 dodávat akumulátor s kapacitou 3 900 mAh a výrobce snad nezapomene ani na podporou rychlého dobíjení.

Huawei Nova 4 bude mít premiéru v pondělí 17. prosince na domovském trhu v Číně, kde se nedlouho poté začne i prodávat. Zda se telefon dostane i do Evropy, jisté zatím není.

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 0

Třicetidenní garance vrácení peněz a nové zvuky pro Bose Sleepbuds

Bose vychází v České republice vstříc všem, koho z nejrůznějších důvodů trápí problémy s usínáním a klidným spánkem a chtěli by vyzkoušet aktivní špunty do uší SleepBuds. Při jejich zakoupení do konce ledna příštího roku v ČR u autorizovaných prodejců k nim zákazníci získají třicetidenní garanci vrácení peněz.

Bose Sleepbuds nejsou sluchátka určená pro poslech hudby, ani je takto nelze využít. Jedná se o miniaturní aktivní špunty do uší. Speciální silikonové špunty mechanicky tlumí okolní ruchy a miniaturní elektronika přehrává zvuky, které pomáhají utlumit mozkovou aktivitu a maskovat rušivé prvky, jako například chrápaní partnera.

Sluchátka by přitom neměla překážet ani v noci při spánku na boku. Miniaturní elektroniku lze vyjmout ze silikonových špuntů a obě části samostatně čistit. Součástí balení jsou 3 velikosti špuntů a také ochranné pouzdro s vestavěnou baterií pro dobití mimo dosah elektrické energie, přičemž párování s telefonem pomocí Bluetooth probíhá automaticky po vyjmutí z pouzdra. Praktickou funkci doplňuje také budík, který probudí pouze osobu, která má vstávat a neruší okolí.


V aplikaci Bose Sleep určené výhradně pro Sleepbuds si mohou uživatelé otestovat a zvolit jeden ze speciálně navržených maskovacích zvuků, mezi nimiž lze najít například jemné šustění listí, praskání táborového ohně, večerní serenádu cvrčků nebo vlnění moře a další. Původních deset zvuků bylo nyní nově doplněno další desítkou, kterou si mohou i stávající uživatelé stáhnout přímo do sluchátek prostřednictvím aplikace. Ta umožňuje také nastavit dobu, po které bude zvolená zvuková kulisa vypnuta. Celonočnímu použití jde vstříc šestnáctihodinová výdrž na baterie. Díky tomu, že zvuk i další nastavení je uloženo přímo v miniaturní elektronice, je možné funkci noise-masking z aplikace spustit a poté vypnout telefon.

Třicetidenní záruku vrácení peněz je možné uplatnit při zakoupení Bose SleepBuds u autorizovaných prodejců distributora, společnosti BaSys CS. Bose Sleepbuds jsou na našem trhu k dostání za koncovou doporučenou cenu 6 990 Kč.

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

Českem se šíří vir napadající internetové bankovnictví

Bezpečnostní společnost ESET detekuje novou vlnu kampaně, cílenou na české uživatele, která zneužívá škodlivé přílohy e-mailů. S jejich pomocí dokáží útočníci změnit údaje platebního příkazu a zcizit peněžní částky až do výše 200 000 korun.

„Pomocí škodlivého kódu, který ESET detekuje jako BackSwap, mění útočníci platební příkazy internetového bankovnictví napadených uživatelů a obchází tak dvoufaktorovou autentizaci. Na účet tzv. bílého koně posílají částky v rozmezí 60 000 až 200 000 korun. Ty pak zpravidla vybírají z bankomatů komplicové útočníků,“ vysvětluje Robert Šuman, vedoucí pražského detekčního a analytického týmu společnosti ESET.

Kampaň, které je nyní cílena na české uživatele, je opakovaně a dlouhodobě aktivní v Polsku a Španělsku. Útočníci tedy nyní aplikovali ověřený způsob na nový trh. Hrozba se šíří prostřednictvím přílohy elektronické pošty. Aktuální název je VydanaFaktura.zip a obsahuje soubor VydanaFaktura2010091pdf.jse. Identifikace se ale může v průběhu času měnit.

Analytici na základě zkoumání škodlivého kódu již identifikovali bankovní domy, na jejichž uživatele je kampaň cílena, a průběžně informují jejich zástupce. ESET v tuto chvíli nemá potvrzené finanční škody, nicméně v zemích, kde útočníci v minulosti působili, došlo ke značným finančním ztrátám.

ESET uživatelům doporučuje, aby věnovali zvýšenou pozornost e-mailovým přílohám, kontrolovali detaily platby v potvrzovací SMS před potvrzením platby a používali pravidelně aktualizovaný bezpečnostní software.

Zdroj: ESET

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 0

Finále desátého jubilejního ročníku Robosoutěže se blíží

Desátý ročník Robosoutěže, která se pravidelně pořádá na půdě FEL ČVUT, vyvrcholí v pátek 14. prosince finálovým soubojem robotických vozítek sestavených středoškolskými a univerzitními týmy. Oproti jarní části pro základní školy se nyní návštěvníci mohou těšit na přehlídku ještě sofistikovanějších designů. Finále s úlohou Pac-Man se zúčastní 39 nejlepších robotů.

Robosoutěž, kterou pořádá tým katedry řídicí techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT letos již desátý rok, má trvale rostoucí účast. Pořadatelé soutěž rozdělili na jarní část pro 2. stupeň základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií, a podzimní část, v níž se utkávají roboti ze středních škol, gymnázií a středních odborných učilišť. Do této právě vrcholící podzimní soutěže se letos přihlásil rekordní počet 156 týmů ze 75 různých škol. Čtyř předkol se nakonec účastnilo 139 týmů a 27 se kvalifikovalo do finále. Tam se utkají se silnými protivníky – 12 robotů totiž do soutěže postaví univerzitní studenti programu Kybernetika a robotika na FEL ČVUT.

Studenti museli pro účast v Robosoutěži sami zkonstruovat a naprogramovat robota ze stavebnice tak, aby dokázal za 90 vteřin bez jakéhokoli dálkového ovládání projet co největší část bludiště, jehož plán se náhodně mění. Ve scénáři, který připomíná populární hru Pac-Man, se studentská vozítka potkají i s „duchy“, pohybujícími se roboty, které připravil tým organizátorů. Ve vyřazovacím boji se vždy utkávají dva roboti na dvou hřištích vedle sebe, za mohutného povzbuzování publika. Vítězem se stane ten robot, který dojede nejdál a nasbírá tak největší počet bodů.

Finále Robosoutěže je veřejné a uskuteční se v pátek 14. prosince od 12 hodin v Zengerově posluchárně Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze na Karlově náměstí (Karlovo náměstí 13, Praha 2). Přesný harmonogram akce najdete na webových stránkách www.robosoutez.cz

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 0

Energy Sistem začíná prodávat nový bezdrátový reprobox Energy Tower 7

Energy Sistem uvádí na český trh dřevěný Hi-Fi reprobox Energy Tower 7. Novinka nabízí slušný zvuk, LED podsvícení i možnost spárovat dvě zařízení do výkonné audio soustavy.

Šíření zvuku v případě Energy Tower 7 zajišťuje kombinace dvou 4" širokopásmových reproduktorů s celkovým výkonem 40 W doplněných o 10W 1,5" kopulový výškový reproduktor a 50W 5" subwoofer. Maximální 100W výkon zařízení lze prostřednictvím technologie True Wireless Stereo zdvojnásobit, a to spárováním dvou reproboxů do jednoho bezdrátového audio systému. Uživatel si přitom může určit, zda bude soustava obou reproboxů hrát v režimu stereo či jeden z reproboxů pravý a druhý levý kanál. Hudební atmosféru navíc doplňuje LED podsvícení na spodní hraně zařízení.

Ovládání reprosoustavy Energy Tower 7 umožňuje panel umístěný na jeho vrchní straně. Jeho součástí jsou tlačítka pro ovládání hlasitosti, výběr skladeb a režimu přehrávání či zapínání a vypínání podsvícení reproboxu. K ovládání přístroje lze využívat také dálkový ovladač, který je součástí balení.

Vysokou variabilitu připojení ke zdroji hudby zajišťuje bezdrátová technologie Bluetooth 5 s dosahem až 40 metrů, doplněná o audio vstup, RCA vstup/výstup, USB slot a slot pro paměťovou microSD kartu s pamětí až 128 GB. Součástí výbavy zařízení je také FM rádio.

Reprobox Energy Tower 7 pokrývá nadstandardní tříletá záruka. Doporučená koncová cena činí 3 990 Kč s DPH.

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 0

Nvidia Shield TV opět výrazně zlevňuje

Společnost Nvidia po úspěšné Black Friday slevové akci týkající se Shield TV opět zlevňuje svoje multimediální centrum.

Zařízení Shield TV umožňuje přehrávat obsah ve 4K rozlišení s technologií HDR, ale slouží také jako konzole pro cloudové hraní se službou GeForce NOW. Příjemným benefitem jsou pravidelné aktualizace integrovaného systému Android a celková technická podpora ze strany výrobce.

Produkt je dostupný za akční cenu od 10. do 25. prosince, respektive do vyprodání zásob, ve dvou variantách na Alza.cz/Alza.sk. V obou případech zákazník ušetří až 1 200 Kč / 44 euro.

Nvidia Shield TV s dálkovým ovládáním a gamepadem je ve speciální nabídce za 4 999 Kč s DPH. Shield TV s dálkovým ovládáním koupíte za 3 999 Kč s DPH.

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7 komentářů: 0

CS:GO si po přechodu na free-to-play vysloužilo 14 tisíc negativních hodnocení

Hráči jsou naštvaní, že zaplatili peníze za hru, která je nyní zdarma pro každého. A tak to na Steamu dali na vědomí tisícovkami negativních hodnocení.

CS:GO před pár dny (7.prosince) z ničeho nic přešlo na free to play platební model a přidalo battle royale mod s názvem Danger Zone. Reakce hráčů byla zdrcující. Hra si během pár hodin vysloužila více jak 14 tisíc negativních hodnocení. Další tisíce negativních recenzí přibylo v následujících dnech.

Většina negativních recenzí se týká free to play platebního modelu, nikoliv nového herního režimu. Spousta hráčů přitom hořekuje nad tím, že hra, za kterou utratili svoje peníze, je nyní k dispozici zcela zdarma. Další si stěžují na to, že odměna za nákup hry v podobě odznaku není dostatečná, a že by si zasloužili alespoň nějaký slušivý skin nebo zbraň. Spousta lidí je také přesvědčena, že free to play obchodní model bude mít za následek příliv podvodníků a hackerů. V hojném počtu se ukazují také žádosti o vrácení peněz.

Všechny reakce však nejsou negativní. V ten samý den si CS:GO vysloužilo také přibližně 7000 pozitivních recenzí, které velebí především nový herní režim stejně jako právě free to play prodejní model. Tak si vyberte.

Zdroj: 1, 2

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.4 komentářů: 13

Facebook už není nejlepším zaměstnavatelem na světě

Facebook se v roce 2019 v žebříčku nejlepších zaměstnavatelů podle amerického serveru na hledání práce Glassdoor propadl až na 7. místo. 

V minulém roce se přitom Facebook v tomto žebříčku, který je tvořen zpětnou vazbou od samotných zaměstnanců, umístil jako první. Za výrazným propadem podle všeho stojí hromada skandálů, s nimiž se Facebook tento rok potýká.

Mezi 10 nejlepšími zaměstnavateli (v USA) se umístily i další známé společnosti včetně LinkedIn a Googlu. Přesné pořadí najdete níže:

  1. Bain & Company
  2. Zoom Video Communications
  3. In-N-Out Burger 
  4. Procore Technologies
  5. Boston Consulting Group
  6. LinkedIn
  7. Facebook
  8. Google
  9. Lululemon
  10. Southwest Airlines

Server Glassdoor funguje od roku 2008. Od té doby se vypracoval v jeden z nejnavštěvovanějších serverů specializovaných na hledání práce na světě.

Zdroj: 1, 2

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.2 komentářů: 0
10.12.2018

Akční hra Anthem v novém traileru ukázala něco ze svého příběhu

Kolem akčního RPG Anthem se v poslední době vyrojila spousta otázek. Lidé si stěžovali hlavně na nečitelný příběh, který je u každého RPG a především potom u RPG od Bioware prostě základ. A tak se vývojáři rozhodli odhalit něco navíc.

Více informací ohledně příběhu Anthem uveřejnilo vývojářské studio Bioware při příležitosti udílení videoherních cen The Game Awards a to prostřednictvím traileru.

Na příběh zaměřený trailer toho o příběhu paradoxně moc nevypovídá, nicméně má potenciál rozdmýchat v hráčích ještě větší zvědavost. Svět v tomto traileru je totiž velice pestrý a souboje obrovských robotů dokážou v člověku vyplavit adrenalin.

Pokud se vám Anthem líbí, tak si v kalendáři zaškrtněte datum 22. února. Na tento den je naplánováno vydání hry.

Zdroj: 1, 2

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2 komentářů: 0

Pohroma pro Valve pokračuje: Epic Store ze Steamu přetáhl první hry

Epic Games se do svého nového podnikání s prodejem digitálních her pustili s plnou vervou. Na svou stranu přetáhli první vývojáře.

Vývojáři potvrdili, že na Steamu již dále nebude dostupná jejich budovatelská hra Satisfactory, která se s konečnou platností stěhuje do Epic Storu. Stránka na Steamu již kompletně zmizela, přičemž se na internetu objevilo video, v němž vývojář Jace Varley informuje, že „Epic Store je jediným místem, kde Satisfactory budete moci koupit“.

Další dvě připravované hry – Rebel Galaxy Outlaw a Genesis Alpha One – pak budou pro Epic Store časově exkluzivní, to znamená, že nejprve vyjdou v Epic Storu a až po nějaké době se dostanou na další prodejní kanály.

Genesis Alpha One od Team 17 na Epic Storu vyjde v lednu, přičemž vývojáři v diskuzi na Steamu uvedli: „Můžeme potvrdit, že Genesis Alpha One na Steamu nejvyde 29. ledna 2019“, což zní, jako by se tato hra na Steam dostala někdy v pozdější době.

Oznámení vývojářů Double Damage, bylo nejsdílnější. Jejich titul bude vydán výhradně v obchodě Epic Store s tím, že jinde se neobjeví po dlouhých 12 měsíců. Double Damage dále uvedli, že doufají, že rozdělení tržeb v poměru 88/12 bude „novým standardem“. Osobně tomu věřím, protože Epic Games mají potenciál udělat Steamu pořádný průvan v peněžence. Zvlášť s tímto aktivním přístupem.

Zdroj: 1, 2

17 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.1 komentářů: 20

IP kameru Evolveo Securix můžete ovládat chytrým telefonem

Zabezpečovací systém Evolveo Securix přináší HD kvalitu obrazu, PIR snímač pohybu i detektor otevření dveří či oken. Mikrofon s reproduktorem umožňují oboustrannou komunikaci. Systém se ovládá snadno chytrým telefonem.

Centrem Evolveo Securix je IP kamera s rozlišením HD s možností pořizovat a přenášet nejen obrazový, ale i zvukový záznam, další součástí systému je bezdrátový PIR snímač pohybu a bezdrátové čidlo otevření (například dveří nebo okna). Předností novinky je i rychlá a především jednoduchá instalace bez nutnosti objednávat specializovanou firmu. Kamera i celý systém se snadno ovládají a konfigurují pomocí aplikace pro chytré telefony se systémem Android, která je zdarma ke stažení.

V centru bezpečnostního systému je IP kamera s HD rozlišením, kterou je možno používat jako běžnou IP kameru s Wi-Fi přenosem nebo přenosem záznamu přes LTE/3G připojení. Doplněním kamery o externí bezdrátové čidlo pohybu a čidlo otevření dveří nebo okna (jsou součástí dodávky) vznikne ucelený zabezpečovací systém ovládaný pomocí chytrého telefonu. Záznam obrazu i zvuku je ukládán na microSD kartu. Slot pro microSD kartu je přímo na kameře.

Obraz a zvuk lze samozřejmě přenášet i na vzdálená zařízení (chytrý telefon). Kamera má režim denního i nočního vidění, lze ji vzdáleně natáčet horizontálně i vertikálně pomocí chytrého telefonu a naprogramovat až pět poloh. Vybavena je nejen mikrofonem pro záznam zvuku, ale i reproduktorem pro oboustrannou komunikaci. Lze ji tedy využít například jako dětskou chůvičku, nebo oslovit osobu, která se pohybuje v monitorovaném prostoru.

Systém Securix je určen do interiérů a bez problémů zvládne zabezpečit byt, rodinný dům, kancelář, obchod, dílnu nebo chatu či chalupu. V případě narušení monitorovaného objektu je tato událost signalizována sirénou integrovanou v kameře a odesláním e-mailu. Obsluha alarmu je snadná, stačí jej aktivovat/deaktivovat dálkovým ovladačem (klíčenkou, podobně jako u centrálního zamykání automobilu) nebo chytrým telefonem. Klíčenka přináší i další bezpečnostní prvek, je vybavena SOS tlačítkem.

Dostupnost a cena

Zabezpečovací systém s IP kamerou Evolveo Securix je k dostání za 3 490 Kč včetně DPH.

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7 komentářů: 0

Hororová střílečky Blood z roku 1997 se vrací

Hororová střílečka Blood vypráví příběh o nemrtvém pistolníkovi Calebovi, který touží po pomstě božského záporáka jménem Tchernobog. Z této zápletky vzešla kombinace konvenčních i nadpřirozených zbraní a nepřátel a multiplayerových módů. 

Blood byla původně vydaná v roce 1997 a stálo za ní vývojářské studio Monolith. Tento skvost, u něhož spousta hráčů nechala desítky hodin svého volného času, se nyní vrací pod dohledem Nightdive Studios, vývojářů, kteří mají na svědomí remasterované verze Turok 2: Seed of Evil, System Shock a Forsaken.

„Blood se postupem času stala velmi dobrou hrou a my si dáváme pozor na to, abychom zachovali všechny její kvality. Ve skutečnosti jsou vyžadovány pouze drobné aktualizace, díky nimž současným hráčům poskytneme větší uživatelský komfort. Použití Nightdive KEX enginu zajistí kompatibilitu se současnými video standardy včetně podpory DirectX a Vulkan.“

Remasterovaná verze Blood bude obsahovat také vylepšené zvuky a podporu současných sítí Steamworks a GOG Galaxy. Žádné další informace v současné chvíli nejsou známy, ale Nightdive slíbili, že o další věci se s námi podělí už brzy. 

Zdroj: 1, 2

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.7 komentářů: 1

Více než polovina světa je nyní online

Více než polovina světové populace je podle revidovaných odhadů agentury Spojených národů nyní online.

Pokrytí internetem by na konci tohoto roku mělo dosáhnout 51,2 procent populace, respektive 3,9 miliardy lidí. V pátek to uvedla Mezinárodní telekomunikační unie.

Mezinárodní telekomunikační unie původně předpověděla, že pokrytí poloviny populace planety Země dosáhneme až na konci roku 2019. Nové údaje založené na měřeních po celém světě však ukazují, že se pokrytí internetem šíří mnohem rychleji, než bylo předpovězeno.

Před deseti lety měla k internetu přístup méně než jedna čtvrtina obyvatelstva. K obrovskému nárůstu došlo především díky pokrytí mobilním internetem.

Zdroj: 1, 2

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0
9.12.2018

Counter-Strike: Global Offensive je nyní free to play

Střílečka Counter-Strike: Global Offensive je definitivně free to play. Stačí si ji stáhnout ze Steamu, kde je dostupná pro Windows, Linux i macOS a má i počeštěné uživatelské rozhraní. Novinkou je také Danger Zone, která přináší režim Battle Royale.

V Danger Zone budete bojovat jako jednotlivci nebo v malých týmech o dvou nebo třech hráčích. Zápasů se může účastnit 16 nebo 18 hráčů, kteří mohou využívat všechny zbraně a výbavu z původní hry. Zbraně a výbavu vám během akce doručují drony.

Counter-Strike: Global Offensive můžete stahovat odsud. Pokud jste hru měli již koupenou, dostanete „Prime Status“ a ve hře potkáte jen ostatní „Prime“ hráče. „Prime“ si můžete zasloužit přímo ve hře, pokud dosáhnete ranku 21, případně je ke koupi za 13,25 eur, tedy zhruba 340 Kč.

Zdroj

15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.1 komentářů: 1

Zařízení s Androidem Ice Cream Sandwich přijdou o podporu Play Store

Společnost Google oznámila, že chytré telefony a tablety s nainstalovaným operačním systémem Android Ice Cream Sandwich přijdou o přístup do obchodu Play. Konkrétně budou postiženi přístroje s verzemi 4.0 až 4.0.4. Informace se objevila na oficiálním webu amerického giganta.

Operační systém Android Ice Cream Sandwich byl vydán v roce 2011 a prvním telefonem, který jej dostal, byl Galaxy Nexus. Zastoupení ICS mezi ostatními verzemi je však dnes už pouze minimální.

Ostatně to je také hlavní důvod, proč mu Google přístup do Play Store již neumožní. Pro majitelé starších smartphonů a tabletů tento krok znamená, že už nebudou moci stahovat nové aplikace ani aktualizovat ty stávající.

Zdroj

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3 komentářů: 0
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.