Novinky

1.12.2020

Nvidia začne zítra prodávat GeForce RTX 3060 Ti. Známe českou cenu

Už zítra se začnou prodávat grafické karty GeForce RTX 3060 Ti postavené na architektuře Ampere. Jaká je doporučená cena?

GeForce RTX 3060 Ti je postavená na čipu GA104 s plochou 393 mm², který má 17,4 miliardy procesorů a je vyráběný 8nm výrobním procesem. Protože má novinka pouze 256bitovou sběrnici, dostala jen 8 GB paměti GDDR6 na 14 Gb/s. 

V jádru najdeme aktivních 5 888 stream procesorů, 96 rasterizačních a 184 texturovacích jednotek, takt jádra s boost je 1 725 MHz a TDP je 220 W. Ceny GeForce RTX 3060 Ti v Česku začínají na 11 499 Kč. Výkon novinky je dimenzován pro hraní v rozlišeních 1080p a 1440p. Zajímavá vás GeForce RTX 3060 Ti její výkon? Přečtěte si naši recenzi tady.

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.4 komentářů: 2

Malware se nevyhýbá ani počítačům s macOS, nejvíce je ohrožuje scareware

Zařízení poháněná operačním systémem macOS ohrožovaly potenciálně nechtěné aplikace. Nejčastější hrozbou byl scareware, který zmanipuluje uživatele pro nákup nepotřebné služby. Vyplývá to z globálních telemetrických dat společnosti ESET za třetí čtvrtletí roku 2020.

„Jedná se o častý omyl. Protože operační systém macOS má jinou architekturu. Každá aplikace v něm funguje v odděleném sandboxu. Útočníci se díky tomu přes jeden program nedostanou k tolika údajům tak snadno jako v případě operačního systému Windows. Jinak funguje také monetizace kybernetických útoků. V případě zařízení s macOS probíhá prostřednictvím adware a dalších potenciálně nechtěných aplikací,“ vysvětluje Martin Jirkal, vedoucí analytického oddělení z české pobočky firmy ESET.

Nejčastěji se uživatelé zařízení s macOS v minulém čtvrtletí potýkali s adwarem (33 %), potenciálně nechtěnými aplikacemi (28 %) a s trojskými koňmi (28 %). Nejčastěji detekovanou hrozbou byl v minulém čtvrtletí scareware Mackeeper. Scareware je typický tím, že uživateli ukáže fiktivní varování a nabídne řešení v podobě placené služby. Pokud si uživatel zakoupí aplikaci, kterou mu malware doporučí, platí přímo útočníkům.

Druhou nejčastější hrozbou je Keygen, což je jednotné označení pro skupinu potenciálně nechtěných aplikací. V praxi jde o různé generátory klíčů pro nelegální kopie softwaru, které v sobě mohou mít přibalený malware. Za necelou desetinou detekovaných incidentů pak stála potenciálně nechtěná aplikace GT32SupportGeeks.

Jak chránit zařízení s macOS?

Podle expertů lze očekávat nárůst sofistikovaných typů reklamního malware, které budou obsahovat anti-detekční funkce. Malware se nejčastěji šíří aplikacemi z neoficiálních zdrojů.

„Proto doporučujeme využívat výhradně oficiální AppStore. Naopak bych varoval před používáním pirátského software z torrentů nebo různých fór. Určitě není nutné instalovat Flash Player, naopak bývá často převlečený za adware. Obezřetnost je také namístě při stahování bezplatných programů. Může se jednat o vábničku, která obsahuje nějaké potenciálně rizikové funkce,“ radí Jirkal.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0
30.11.2020

DOOM Eternal pro Nintendo Switch zná datum vydání

DOOM Eternal byl letos jednou z nejočekávanějších her. A ačkoliv některé ambice nebyly naplněny, pořád se jedná o příjemnou zábavu. Nejprve hra vyšla pro PC, aby se později dostala na PlayStation 4 a Xbox One, ovšem taktéž tvůrci slibovali verzi pro Nintendo Switch.

Po měsících čekání dnes už konečně známe datum vydání této střílečky pro konzoli Nintendo. Den D byl stanoven na 8. prosince, což oznámila nová ukázka i doprovodný tweet.

Hra bude podporovat míření pomocí gyroskopu a případným zájemcům ji studio naservíruje pouze digitálně. Kdo si démonickou střílečku pořídí mezi 8. a 22. prosincem, získá speciální bonus v podobě Rip & Tear balíčku a nádavkem k tomu i digitální verzi DOOMu 6.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 3

Nežádoucí Huawei. Britská vláda nepustí Huawei k budování sítě 5G

Britské telekomunikační firmy nesmějí od září příštího roku instalovat do sítí páté generace (5G) v Británii žádná nová zařízení od čínské společnosti Huawei. Země se firmu snaží ze zapojení do 5G infrastruktury už déle než rok vyloučit. Britští zákonodárci ji považují za bezpečnostní riziko.

Oliver Dowden, ministr pro média, kulturu a sport, oznámil: „Podnikáme odvážné kroky k zavedení jednoho z nejtvrdších telekomunikačních bezpečnostních režimů na světě. Jeho centrální částí je právě boj proti vysoce rizikovým firmám a já jsem stanovil jednoznačný harmonogram úplného odstranění zařízení Huawei z našich sítí nejpozději do roku 2027, a to včetně existující 4G (LTE) infrastruktury.“

Britská vláda už v červenci uvedla, že vyloučí čínský technologický gigant z jejích 5G infrastruktury a odůvodnila to obavami o bezpečnost. Vedení Huaweie je podezíráno z toho, že má těsné kontakty s vládou v Pekingu, což vyvolává obavy ze špionáže. Huawei veškerá obvinění od začátku odmítá.

Česko zatím oficiální postoj ke společnosti Huawei nezaujalo. Kvůli sítím 5G byl v srpnu v Česku americký ministr zahraničí Mike Pompeo, který se snažil přesvědčit vládu o nebezpečnosti Huawei pro Čechy. Se svým požadavkem možná uspěl. Provozovatel telekomunikačních sítí CETIN, jehož stoprocentním vlastníkem je skupina PPF, nedávno totiž oznámil, že bude stavět svou síť pro mobilní sítě páté generace výhradně na technologiích Ericssonu.

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5 komentářů: 0

T-Mobile kvůli pandemii koronaviru prodlužuje neomezená data pro studenty

Pandemická situace se pomalu zlepšuje, ale T-Mobile prodlužuje vybrané speciální nabídky. Uživatelé tarifů pro mladé Student, současné i starší generace (Můj Student, Student, Student DATA a S námi pro mladé), si až do 22. prosince nebudou muset dělat starosti se svou datovou spotřebou. Ne všichni žáci a studenti se zatím mohou vrátit do škol, a proto jim ani v prosinci nebude T-Mobile počítat data v jejich tarifu.

Stejně tak mohou zákazníci i nadále využívat službu Sponzor. Ta umožňuje volání z předplacené karty Twist na účet volaného zákazníka. Například senioři tak již nemusí řešit výši kreditu a mohou být se svými nejbližšími kdykoliv ve spojení. Aktivaci Sponzora musí provést „sponzor“ sám, tedy zákazník s tarifem, a to v internetové samoobsluze nebo v aplikaci Můj T-Mobile.

Zároveň jsou k dispozici poslední SIM karty s mobilním internetem na tři měsíce zdarma, které T-Mobile nabídl pro distanční výuku žáků, kteří se nemohou účastnit online výuky a jejich rodiny jsou v tíživé finanční situaci. Zástupci základních škol mohou společnost T-Mobile kontaktovat na e-mailové adrese skoly@t-mobile.cz, která byla zřízena speciálně pro tuto příležitost.

Operátor každé škole, která o pomoc požádá, přidělí maximálně 20 SIM karet spolu s přístupem na speciální microsite a unikátním kódem. Rodiče dětí, kteří od své školy unikátní kód a nárok na neomezená data obdrží, na tomto místě najdou všechny potřebné informace a uskuteční jak objednávku, tak samotnou aktivaci SIM karty. O rozdělení neomezených dat mezi žáky rozhodnou ředitelé škol.

Operátor bude také dál poskytovat neomezená mobilní data pro všechny zaměstnance nemocničních zařízení a hygienických stanic, které jsou zákazníky T-Mobile, a to až do 22. prosince 2020.

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

Známe výkon mobilního procesoru Snapdragon 875

Už příští rok budou uvedeny smartphony, ve kterých si odbude premiéru zbrusu nová a velmi výkonná čipová sada Snapdragon 875. Podle dosavadních informací by čip mohl výkonem zastínit dosud nejrychlejší mobilní procesory.

Čínský tipér s přezdívkou Digital Chat Station působící na sociální síti Weibo poodhalil v uplynulých hodinách výkon Snapdragonu 775G i vlajkového čipsetu Snapdragon 875.

Nástupce Snapdragonu 765G s označením Snapdragon 775G dle jeho zdrojů v populárním benchmarku dosahuje skóre kolem 530 tisíc bodů, což je oproti předchůdci výsledek lepší o přibližně 65 procent.

Vlajkový Snapdragon 875 v AnTuTu dosahuje údajně 740 tisíc bodů, což je zhruba 25% nárůst výkonu oproti Snadragonu 865+. Pro srovnání: Kirin 9000 od Huawei si sáhne zhruba na 720 tisíc bodů.

K oficiální premiéře nových čipových sad od Qualcommu dojde už 1. prosince prostřednictvím virtuální události Tech Summit Digital 2020.

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3 komentářů: 1

Displeje nových iPhonů 12 se neuveřitelně snadno poškrábou

Značnou část nedávné keynote nových iPhonů 12 věnoval Apple novince ve formě Ceramic Shield, která by měla výrazně zvýšit odolnost přední strany telefonů. Kromě líbivých o čtyřikrát větší odolnosti proti prasknutí/pádu ve srovnání se staršími iPhony 11 jsme se o novince jako takové v podstatě už nic dalšího nedozvěděli.

Že vrstva Ceramic Shield, která se vyrábí obohacením skla o nanokeramické krystaly, jak tvrdí Apple, ale není samospásná, dokládají fotografie majitelů dvanáctek na sociálních sítích, kde se to hemží snímky poškrábaných displejů.

Poškození majitelé nových iPhonů 12 přitom shodně tvrdí, že poškození displeje vzniklo pouze tím, že nosili telefon v kapse od kalhot a nedělali s ním žádné psí kusy.

Apple se zatím k problémům oficiálně nevyjádřil. Pokud o některém z nových iPhonů 12 uvažujete, raději si dokupte ochranou fólii či odolné sklo. Předejdete tím problémům.

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2 komentářů: 2

Honor odstartoval velké předvánoční slevy

Značka Honor právě odstartovala předvánoční slevy! Ušetřit můžete až několik tisíc korun. Ve slevě najdete outdoorové hodinky Watch GS Pro, fitness hodinky Watch ES, ale i smartphone 10X Lite, ke kterému přidá výrobce bezdrátová sluchátka Choice TWS Earbuds jako dárek.

Outdoorovými hodinkami s až 25denní výdrží baterie na jedno nabití Watch GS Pro potěšíte všechny dobrodruhy. Právě jsou k dostání jen za 4 999 Kč namísto původních 6 499 Kč. Za příjemnou cenu 1 999 Kč pak pořídíte i fitness hodinky s virtuální trenérem a animací jednotlivých cviků Watch ES.

Nový smartphone Honoru nemá vůbec špatnou výbavu. Nabízí kvalitní displej, slušný zadní fotoaparát nebo velkokapacitní 5 000mAh baterií s rychlým nabíjením 22,5 W. I proto zamrzí, že v oblasti softwaru nenabízí Google aplikace, ale vsází na vlastní platformu AppGallery s omezenější nabídkou. Výrobce k telefonu zdarma přidá sluchátka Choice TWS Earbuds. Cena Honoru 10X je 5 490 Kč.

Honor 9X Pro s 48Mpx fotoaparátem koupíte za 5 990 Kč místo původních 6 990 Kč. Model 9X seženete za 4 990 Kč oproti dřívějším 5 990 Kč, Honor 9X Lite snižuje cenu na příjemných 4 490 Kč oproti původním 5 190 Kč a levnější je i Honor 8A s pamětí 64 GB. Cena tohoto základního telefonu v akci je 2 999 Kč (původně 3 699 Kč).

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0
29.11.2020

Povedená nabídka: Realme 7 5G je do zítra jen za 6 499 Kč

V Česku se tento týden začalo prodávat povedené Realme 7 5G, od nějž lze čekat například parádní 120Hz displej, procesor Dimensity 800U s podporou internetu 5G, velmi rychlé nabíjení 5 000mAh baterie nebo čtyři fotoaparáty na zadní straně.

Doporučená cena telefonu je 7 490 Kč. Upřímně, je to hodně dobrá cenovka. V rámci právě probíhající akce Black Friday však lze Realme 7 5G koupit ale ještě o tisíc korun levněji, tedy za pouhých 6 499 Kč.

Nabídka v internetovém obchodě Alza.cz končí už zítra (30.11), tak si pospěšte.

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -1.2 komentářů: 4

Hackeři maskují své podvody za slevové akce a snaží se zneužít Black Friday a Cyber Monday

Check Point varuje před phishingovými podvody, které zneužívají nákupní slevy a akce kolem Black Friday a Cyber Monday. Firma upozorňuje na 80% nárůst phishingových kampaní se speciálními nabídkami a slevovými akcemi. Za posledních 6 týdnů vzrostl počet phishingových e-mailů více než 13x.

Společnost Check Point upozorňuje, že kyberzločinci se snaží při phishingových podvodech využívat oblibu známých značek. Aktuálně se hackeři snaží parazitovat například na populární klenotnické značce Pandora. Phishingové e-maily mají předmět ve stylu „Cyber Monday | Zbývá pouze 24 hodin!“ a odesílatelem je Pandora Jewellery (no-reply\@amazon\.com).

V adrese odesílatele je sice uveden Amazon, ale ve zprávě ani odkazech není o Amazonu ani zmínka. Další analýza ukázala, že e-mailová adresa je falešná a Amazon jen napodobuje. Dva odkazy v e-mailu vedou na podvodný web, který imituje Pandoru. Nejprve se jednalo o webové stránky www[.]wellpand[.]com. Po několika dnech odkazy směřovaly uživatele na podobný web www[.]wpdsale[.]com. Tyto stránky byly zaregistrovány koncem října a začátkem listopadu, tedy těsně před rozesláním phishingových e-mailů.

„Koronavirová opatření přináší nárůst online tržeb. Blíží se nákupní sezóna, takže můžeme očekávat i rekordní aktivitu kyberzločinců. Buďte proto opatrní a pečlivě zvažte a prověřte všechny speciální slevy kolem Black Friday a Cyber Monday. Phishingové kampaně jsou stále sofistikovanější,“ dodává Pavel Krejčí, Security Engineer v kyberbezpečnostní společnosti Check Point.

Tipy pro bezpečné online nakupování:

  • Pozor na příliš výhodné nabídky
  • Nikdy nesdílejte přihlašovací údaje a nepoužívejte stejná hesla
  • Opatrně s e-maily obsahujícími žádost o resetování hesla
  • Nenechte se zmanipulovat tónem e-mailu
  • Hledejte ikonku zámku. Nikdy neplaťte online na webech, které nemají nainstalované SSL šifrování. Vždy ověřte, že odkaz začíná HTTPS a nikoli jen HTTP. Poznáte to podle ikonky zámku, který je obvykle nalevo od URL adresy v adresním řádku nebo dole na stránce ve stavovém řádku. Pokud zámeček nenajdete, pak byste měli zpozornět
  • Podívejte se, zda e-mail neobsahuje překlepy a gramatické chyby

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7 komentářů: 0

Unikla cena GeForce RTX 3060 Ti. Na kolik přijde?

Do prodeje se chystá vstoupit grafická karta Nvidia GeForce RTX 3060 Ti, takže příliš nepřekvapí, že se začala v posledních dnech objevovat v nabídce čím dál více e-shopů.

Například litevský obchod Skytech GeForce RTX 3060 Ti v posledním týdnu zlevnil o 200 eur. Za 660 eur nabízel provedení Gigabyte RTX 3060 Ti Eagle, aby nejspíše zjistil, že to s cenou hodně přestřelil.

Novou GeForce tak výrazně zlevnil a nyní má v nabídce za 466 eur zalistován model INNO3D GeForce RTX 3060 Ti TwinX OC s navýšenými frekvencemi.

Za 466 eur (12 200 Kč) lze RTX 3060 Ti považovat za celkem dobrou volbu, pokud ovšem do všeho nehodí vidle omezená dostupnost této novinky. Připomeňme, že dle dřívější zprávy serveru The VideoCardz má karta v americkém e-shopu Nvidia stát 399 dolarů. Do prodeje nová GeForce vstoupí oficiálně 2. prosince, tedy už ve středu.

16 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.6 komentářů: 3
28.11.2020

Samsung začne rozesílat One UI 3.0. Víme, na jaké telefony

Uvedení finální verze operačního systému Android 11 s uživatelským prostředím One UI 3.0 pro vybrané smartphony Samsungu je na spadnutí. Naznačuje to hned několik indícií.

Blížící se příchod Androidu 11 pro letošní vlajkové modely Samsung prozrazuje například šestá veřejná beta pro Galaxy S20 Ultra. Ve výpisu změn (changelogu) je výslovně uvedeno, že kdo si firmware na zařízení nainstaluje, už nebude moci downgradovat zpět na Android 10 a One UI 2.5.

To neznamená nic jiného, než že testovací program bude šestou betou ukončen a vše zdárně směřuje k vydání verze pro veřejnost. Připomeňme, že beta testování pro sérii Galaxy Note 20 skončilo minulý týden.

Věc se má tak, že redaktoři zahraničních serverů očekávají, že na vybrané modely série Galaxy Note 20 a Galaxy S20 nový Android dorazí už příští měsíc, byť spočátku asi jen v domovské zemi výrobce, tedy Jižní Koreji. Majitelé těchto telefonů v dalších koutech světa si bohužel budou muset o něco déle počkat.

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

Navzdory krizi Xiaomi dobývá svět. Už je třetím největším prodejcem

Většina výrobců chytrých telefonů nemá žádný důvod k oslavám, pandemie koronaviru totiž citelně srazila prodeje jejich přístrojů. Xiaomi se však daří. Firma nyní oznámila, že poptávka po jejích přístrojích vzrostla o rekordních 45 procent, a to nejen v domovské Číně, jak by se čakalo, ale také v Evropě.

Čistý zisk Xiaomi vzrostl během třetího čtvrtletí meziročně o 19,1 procenta na 4,1 miliardy jüanů (14 miliard Kč). Překonal tak očekávání analytiků, kteří ho odhadovali jen na 3,3 miliardy jüanů.

Podle společnosti Canalys Xiaomi patří s 47 miliony prodaných telefonů na třetí příčku nejpopulárnějších výrobců smartphonů. Na vedoucí Samsung a Huawei to stále nestačí, přeskočilo však konkurenční Apple. Nebývalý zájem o mobily od Xiaomi je patrný i v České republice. Ke značce přecházejí ve velkém hlavně bývalí majitelé přístrojů od Honoru a Huawei.

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7 komentářů: 0

Samsung spustil výhodný Black Friday

Samsung spouští akci Black Friday, v jejímž rámci nabízí na svém e-shopu samsung.cz výhodné balíčky mobilního telefonu s tabletem nebo hodinkami s 50% slevou nebo přibalí k chytrým hodinkám navíc sluchátka.

Od 27. do 30. listopadu si zákazníci můžou přes web samsung.cz pořídit mobilní telefon Samsung Galaxy A42 5G v šedé, růžové nebo bílé barvě (běžná cena 9 490 Kč) spolu s hodinkami Samsung Watch Active (běžná cena 3 490 Kč), celkem však zaplatí jen 6 495 Kč. Ušetří tak 50 % z původní ceny.

Druhý zvýhodněný balíček je sestaven z telefonu Samsung Galaxy A51 v modré, růžové nebo černé barvě (běžná cena 6 499 Kč) a tabletu Samsung Galaxy Tab S5e Wi-Fi v černé nebo zlaté barvě (běžná cena 10 999 Kč). Za balíček zákazníci zaplatí 8 749 Kč místo 17 498 Kč, tzn. polovinu původní ceny. Počet balíčků je limitován.

Pokud si během akce zákazník koupí na samsung.cz chytré hodinky Samsung Galaxy Watch3, získá k nim v rámci ceny bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds+ v hodnotě 4 690 Kč v jakékoliv v barvě. U vybraných prodejců elektroniky jsou pak k mání hodinky Galaxy Watch3 se slevou 2 500 Kč, ale bez sluchátek v ceně.

Kromě výhodných balíčků Samsung nabízí i samostatné mobilní telefony za extrémně zvýhodněné ceny. V tabulce níže je výběr akčních telefonů, které jsou k zakoupení na samsung.cz nebo u vybraných prodejců elektroniky. Pouze Samsung Galaxy S10+ je k dispozici jen na stránkách samsung.cz, a to v limitovaném počtu.

Kompletní nabídku Samsungu naleznete zde

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.1 komentářů: 0
27.11.2020

Sledujte české vysílání světového CS:GO turnaje

Světový Counter-Strike se slovenskou stopou Davidem "Frozen" Čerňanským vám společně s Fortunou přinášíme na twitch.tv/czctv. Poprvé živě a exkluzivně v českém jazyce odvysíláme hned tři turnaje ze série BLAST PREMIER. Prvním bude Fall Showdown, kde se světové týmy kromě finanční odměny ve výši $150,000 poperou také o poslední dvě místa na podzimním finále ligy Fall 2020: Finals. To se uskuteční od 8. do 13. prosince o prizepool $425,000. Následovat bude lednové velkolepé finále BLAST PREMIER Global Finals 2020 o neskutečný $1,000,000.

První kolo rozjetého Fall Showdown odhalilo osm postupujících týmů, kteří si zahrají ve čtvrtfinále. Celý průběh Fall Showdown je unikátní tím, že se nedozvíme vítěze turnaje, ale dva postupující týmy, které si zahrají podzimní finále BLAST PREMIER. V boji o tento cenný postup je také slovenský talent David "Frozen" Čerňanský, který se svým týmem mousesports postoupil přes tým svého krajana Styka. Nečeká ho ale lehká zkouška, ve čtvrtfinále se bude muset postavit proti Heroic, současně druhému nejlepšímu týmu HLTV žebříčku.  

Už ve Fall Showdown se představí hvězdy z týmů jako jsou Ninjas in Pyjamas, Team Liquid, FaZe Clan, Cloud9 nebo mousesports.

24.11. Den 1

13:30 Complexity vs. Sprout 2:0

16:30 Team Spirit vs. Virtus.pro 1:2

19:30 FURIA Esports vs. Isurus 2:1

25.11. Den 2

13:30 mousesports vs. GODSENT 2:0

16:30 Ninjas in Pyjamas vs. Cloud9 0:2

19:30 FaZe vs. MIBR 0:2

26.11. Den 3

16:30 Team Liquid vs. MAD Lions 2:1

19:30 Heroic vs. Endpoint 2:1

27.11. Den 4 - TOP 8

16:30 FURIA vs. Virtus.pro

19:30 Heroic vs. mousesports

28.11. Den 5 - TOP 8

16:30 MIBR vs. Team Liquid

19:30 Complexity vs. Cloud9

29.11. Den 6 - TOP 4 (zápasy o postup do Fall 2020: Finals)

Díky oficiálnímu partnerství s touto prestižní ligou světového formátu se můžete těšit na český komentář všech zápasů. Českým vysíláním vás provedou ostřílení domácí komentátoři  David "Kaparzo" Lacina a Marek "shadye" Hovanec. Během streamu navíc můžete vždy mezi mapami vyhrát poukaz na sázení na Fortuně až do částky 300 Kč!

Hlavním partnerem vysílání je Fortuna. Partnerem vysílání je online obchod s elektronikou CZC.cz, herní monitory LG UltraGear, herní počítače LYNX a energetický nápoj Big Shock!

Díky CZC.cz si také můžete během průběhu BLAST PREMIER až do 28. února nakoupit se slevou 100 Kč při nákupu nad 1 000 Kč s promo kódem GRUNEXBLAST100.

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2 komentářů: 0
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.