Novinky

20.11.2017

Robot Atlas už umí skákat i dělat salta

Doby, kdy humanoidní robot Atlas chodil po lese, sotva se držel na nohou a vypadal jako opilý, jsou nenávratně pryč. Firma Boston Dynamics ve své aktuální prezentaci ukazuje, že Atlas nově umí nejen skákat přes a po překážkách, ale zvládá dokonce i salto vzad!

Atlas je humanoidní robot, který má dvě nohy a dvě ruce s možnostmi pohybu, jako má člověk. Stroj debutoval na videu v roce 2015, kdy se procházel po zasněženém lese, avšak tenkrát byl ještě připojený k externímu zdroji energie. Poslední verze Atlasu (včetně té nejnovější) se už obejdou bez kabelů.

Americká společnost Boston Dynamics se vývojem robotů zabývá už čtvrt století a patří v tomto odvětví ke světové špičce. Nedávno ji od Googlu koupila japonská firma SoftBank. Součástí překvapivé transakce byl tehdy i robotický podnik Schaft, který stejně jako SoftBank sídlí v Japonsku.

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5 komentářů: 0
19.11.2017

Samsung Galaxy J5 Prime (2017) o sobě dává vědět

Databáze syntetického testu GFXBench se postarala o další únik informací, a to tentokrát o chystaném nástupci smartphonu Samsung Galaxy J5 Prime (2016), který je známý také pod označením SM-G570.

Podle uniklého výpisu budoucí Galaxy J5 Prime (SM-G571) pravděpodobně nabídne 4,8palcový displej s HD rozlišením 1 280 × 720 pixelů, vpředu pak bude umístěna osmimegapixelová kamerka.

V útrobách telefonu máme najít čtyřjádrový čipset Exynos 7570 s taktem 1,4 GHz, který bude párovaný s 3 GB operační paměti. Ze zbývající výbavy stojí za zmínku 32GB interní úložiště, Android 7.1.1 Nougat, 13Mpx fotoaparát na zadní straně či NFC technologie, Bluetooth, GPS a WiFi modul.

Další informace o novém Samsungu nejsou prozatím známy.

Zdroj

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

HTC nachystalo na Black Friday slevy

Pro letošní Black Friday společnost HTC připravila zaujímavé slevy. Ty se týkají vybraných smartphonů a nabízí ještě výhodnější nákup, než standardní 10% sleva pro členy programu HTC Club, se kterou například za špičkové HTC U11+ zaplatí pouze 19 341 Kč, za HTC U11 life se 4 GB RAM a 64 GB interní paměti jen 9 090 Kč.

Slevy až 20 % budou dostupné na http://www.htc.com od 20.11. 10:00 do pondělí 27.11. 23:59 Akce se týká následujících telefonů:

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0

Jak dopadlo letošní mistrovství České republiky v počítačových a mobilních hrách?

Další ročník MČR se jako součást festivalu Life! již potřetí v řadě uskutečnil v Brně, kde navázal na svoji dlouholetou historii. Zatímco počítačové mistrovství poznalo sedmé šampiony ve hrách Counter-Strike: Global Offensive a League of Legends, to mobilní bylo po loňské premiéře pozvednuto na novou úroveň, a to i díky přesunu Hearthstone, kde byla společně s hitem letošní sezóny Clash Royale představena tematicky naladěná stage.

Obě mistrovství přilákala 10. až 12. listopadu na výstaviště BVV více než 48 000 tisíc fanoušků, další desetitisíce sledovaly klání na internetu skrze platformu Twitch, kde při finálovém programu vznikl i český rekord 10 630 diváků v jeden moment. Největší atmosféru si však užili návštěvníci přímo na místě. Historie se psala nejen v samotných turnajích, do nVidia Síně slávy česko-slovenského esportu byl jako druhý v pořadí jmenován legendární závodník a mistr světa z roku 2011, Erik „hakkiJunior“ Leštach.

Karetní hra Hearthstone zažila po přesunu z počítačové části svou mobilní premiéru a nové možnosti si nejen účastníci turnaje pochvalovali. Z široké domácí špičky se do Brna sjela šestnáctka nejlepších, která si to v pátek a sobotu rozdala v napínavém klání. Ze zisku českého titulu se po tom slovenském mohl radovat Pavel „Scruffy“ Janík z týmu eSuba.SAMSUNG, na nějž ve finále nestačil černý kůň David „Gumicuk“ Borunský ze stáje eEriness E-BLUE poměrem 1:3. Scruffy se spolu se zlatou medailí může radovat ze zisku 25 000 Kč, mobilního telefonu Vodafone V8 a tarifu #jetovtobě na rok zdarma.

Druhou součástí mobilního mistrovství byl stále populárnější herní titul Clash Royale. Loňský ročník by se dal označit jako nultý, letos už se jelo v plné ráži od začátku herní sezóny. I díky tomu se do Brna dostali ti opravdu nejlepší a hned dvanáct ze šestnácti účastníků MČR finále bylo z týmu Zetko eSports, největšího aspiranta na titul. Dominanci tohoto celku podtrhuje nadvláda stupně vítězů, tím nejšťastnějším se po těsném finále mohl stát pouze jeden, Thai Dang „bRoCk“ Xuan. Ten si domů kromě mistrovského titulu odnáší 15 000 Kč, mobilní telefon Vodafone V8 a tarif #jetovtobě na rok zdarma

Tím se tedy dostáváme k počítačovému klání. Jako první se podíváme na League of Legends turnaj, který sliboval velkou bitvu. Tým obhájců titulu se totiž rozložil na dvě poloviny a nikdo nedal nikomu nic zadarmo. Do souboje mezi eSubou a Inside Games Tribunal ale vstoupil celek Alza.eXtatus, který v semifinále ve třech hrách zdolal IGT v čele s hvězdným Freezem a nedělní finále mělo složení právě eSuby a eXtatus. Hry to byly krásné, diváci se bavili, ale kvalitnějším individuálním i týmovým výkonem si zlaté medaile na krku a finanční odměnu 60 000 Kč zajistili po tříleté pauze hráči týmu eSuba.

Třešničkou na dortu celého mistrovství byl stejně jako každý rok finálový duel v nejpopulárnějším FPS titulu současnosti, Counter-Strike: Global Offensive. Do Brna se sjela opravdová elita, která byla připravena ze sebe vyždímat maximum. Outsideři sice vytahovali drápky, ale pouze s lehkými šrámy se do finále probojovaly celky Alza.eXtatus a eSuba, dva největší favorité. Finálový zápas nabídnul naprosto vše, co si fanoušek může přát, což dokazovala bouřlivá atmosféra na místě i v online přenosu na Twitchi. Týmy se přetahovaly o každé kolo, ale z titulu a 60 000 Kč do kapsy se po těsné výhře 2:1 nad eSubou radovali zástupci Alza.eXtatus, z jejichž se řad jsme poznali trio trojnásobných mistrů ČR.

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7 komentářů: 0

SpellForce 3 představuje lidskou rasu

Studio Nordic Games, které stojí za připravovaným titulem SpellForce 3, nám novým trailerem představuje lidskou rasu, přesněji válkou zocelené obyvatele Nortanderu, kteří v minulosti mnoho vytrpěli. Krom toho ve videu uvidíte město Greykeep, planinu Liannon a přístavy Everlight.

Plná verze SpellForce 3 je doslova za rohem, vychází 7. prosince na PC a slibuje kampaň zhruba na třicet hodin a multiplayer (s kooperativními a kompetitivními režimy) až pro šest lidí. Níže se podívejte na trailer:

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2 komentářů: 0

HakkiJunior druhým členem Nvidia Síně slávy česko-slovenského esportu

MČR v počítačových a mobilních hrách je sice za námi, dozvuky k nám ale i nadále doléhají. V rámci sobotního odpoledne byl za podpory společnosti Nvidia uveden do Síně slávy česko-slovenského esportu druhý hráč – Erik „hakkiJr“ Leštach.

Celému vyhlášení opět předcházely dlouhé přípravy a to, že se hráč stane novou svítící hvězdou na česko-slovenském esport nebi, věděla opět jen úzká skupina organizátorů. Erikovu uvedení předcházelo i video z dílny organizace eSuba, která se se svou dlouholetou tváří rozloučila v půlce letošního roku. V něm bylo možné vidět všechny jeho největší úspěchy, kterými se vryl do paměti tuzemské komunity. Vítězství na ESWC, dva mistrovské tituly z MČR nebo profesionální smlouva od společnosti Red Bull jako vůbec prvnímu hráči v Evropě a spoustu dalších úspěchů předurčila jeho jmenování.

Jeden z nejlepších slovenských e-sportovců neskrýval na místě radost a v rozhovoru přiznal, že nemá slov a je to pro něj velká pocta. Nejvíc si ale váží toho, že vlastně tu hru nainstaloval, protože bez ní by se nedostal tam, kde je. „Byla to neuvěřitelná cesta a nikdy jsem nečekal, že bych někdy takové ocenění dostal,“ přiznal Erik a dodal, „já vám chci poděkovat, protože já vlastně dělal jen to, co mě baví.“

Celý ceremoniál, který proběhl před semifinálovým utkáním v CS:GO si můžete pustit ve videu níže:

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

Grammarly: zlepšete si efektivně psanou angličtinu

Chcete se zlepšovat v anglickém jazyce, ale času je málo? Pak by mohlo být ideálním řešením učit se i v práci a to přímo z chyb, které sami nejčastěji děláte při psaní e-mailů či jiných textů. To přesně nabízí aplikace Grammarly. Kromě opravy textu vytvoří i detailní analýzu a statistiky vašich chyb v průběhu času. Aplikace sbírá data z programů Microsoft Office, prohlížeče a dalších – tedy téměř všude tam, kde na počítači píšete.

Studenti většinou nemají chuť nebo čas dělat úkoly a dvojnásob to platí o studentech – zaměstnancích. Ti nemají kapacitu na učení se obecně, a to ani v případě, že se vzdělávají v kurzech jazykových škol. Například poskytovatel jazykových služeb, společnost James Cook Languages, která se specializuje na firemní výuku, se potýká s nedostatkem času svých studentů denně. Tento problém jim pomáhají řešit mimo jiné i moderní technologie.

Doporučují studentům, kteří v anglickém jazyce i pracují, neplacenou aplikaci Grammarly, kterou si nainstalují do svého počítače. Aplikace totiž kontroluje, co zrovna píšete v angličtině, nabízí opravu, plní funkci slovníku a můžete si založit i vlastní slovník. Lektoři z James Cook Languages ale vidí hlavní přínos v detailní analýze a statistikách vlastního textu. Tato aplikace po nainstalování totiž sbírá data z Microsoft Office, prohlížeče apod. a vyhodnocuje chyby.

„Zásadní je, že Grammarly dává zpětnou vazbu: například vám vysvětlí, proč je daný jev špatně a jednou týdně pošle detailní analýzu těch nejčastějších chyb, které uživatel dělá, a navíc poskytne odkaz na stránky, kde si o jevu (např. o členech) můžete přečíst více,“ říká Jakub Hankiewicz, metodik jazykové školy James Cook Languages.

Pravidelné (většinou týdenní) statistiky uživateli ukážou, kolik chyb dělá, zda se zlepšil a jaké chyby stále opakuje. Aplikace tedy neslouží pouze k opravě textu, ale je učební pomůckou, která nestojí žádné peníze, téměř žádný čas, a přitom dává zpětnou vazbu. Dalším velkým plusem je rychlá instalace a snadné založení profilu, které zabere jen několik vteřin. V aplikaci si můžete vést osobní slovník nebo najít, jaký je rozdíl mezi britskou a americkou angličtinou.

Grammarly funguje v internetovém prohlížeči, spolupracuje s programy Microsoft Office i v Microsoft Office 365, jako jsou Word nebo Powerpoint. Aplikace využívá cloudové úložiště a své opravené texty tak máte po ruce, i když jste zapomněli svůj počítač.

Základní verze aplikace je zdarma, placená verze premium začíná na 11,66 dolarech za měsíc. Vyzkoušet si ji můžete na www.grammarly.com.

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 1
18.11.2017

Fujifilm nabídne dvojitý cashback na fotoaparáty řady X a objektivy řady XF

Od 24. do 27. listopadu poběží v rámci české pobočky společnosti Fujifilm akce Black Friday. Po čtyři dny tak zákaznáci získají zpětnou slevu až 11 200 Kč na fotoaparáty řady X nebo 8 400 Kč na objektivy řady XF.

Dvojitý cashback mohou zákazníci získat na všechny barevné varianty těl a kitů fotoaparátů X-Pro2, X-T2 a X-T20 a 15 objektivů řady XF. Nárok na vyplacení peněz získá každý zákazník, který zakoupí jeden (nebo více) z níže zmíněných produktů u jednoho z partnerů společnosti Fujifilm.

Model

 • X-Pro2 (tělo) - 11 200 Kč
 • X-Pro2 + XF23mm F2 Graphite Edition - 11 200 Kč
 • X-Pro2 + XF23mm F2 KIT- 11 200 Kč
 • X-Pro2 + XF35mm F2 KIT - 11 200 Kč
 • X-T2 (tělo) - 5 600 Kč
 • X-T2 + XF18-55mm KIT - 5 600 Kč
 • X-T2 Graphite Silver - 5 600 Kč
 • X-T20 (tělo) - 2 800 Kč
 • X-T20 + XF18-55mm KIT - 2 800 Kč
 • X-T20 + XC16-50mm II KIT - 2 800 Kč
 • X-T20 + XC16-50mm II + XC50-230mm II KIT - 2 800 Kč
 • XF18mm - 2 800 Kč
 • XF27mm - 2 800 Kč
 • XF35mm F1,4 - 2 800 Kč
 • XF60mm - 2 800 Kč
 • XF14mm - 5 600 Kč
 • XF16mm - 5 600 Kč
 • XF23mm F1,4 - 5 600 Kč
 • XF56mm - 5 600 Kč
 • XF10-24mm - 5 600 Kč
 • XF18-55mm - 5 600 Kč
 • XF18-135mm - 5 600 Kč
 • XF55-200mm - 5 600 Kč
 • XF16-55mm - 8 400 Kč
 • XF50-140mm - 8 400 Kč
 • XF100-400mm - 8 400 Kč

Zpětnou slevu je možné získat po online registraci a zažádání nároku na akci na webu https://fuji-promotions.com/. O cashback je třeba zažádat minimálně 30 a maximálně 60 dní od data nákupu a je možné ho získat na jeden kus od každé položky, na kterou se cashback vztahuje. Zpětná sleva bude vyplacena převodem na účet do 14 dnů od úspěšného ověření nároku.

Akce je platná následujících u partnerů společnosti Fujifilm:

 • Centrum FotoŠkoda
 • Fujifoto
 • Megapixel
 • Fotolab
 • Alza
 • Mall

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5 komentářů: 0

Sociální sítě a video budou o Vánocích u Vodafonu zcela zdarma

Vodafone letos na Vánoce připravil pro zákazníky datový provoz na sociálních sítích a v aplikacích na sledování videí v plné kvalitě zcela zdarma. Video Pass a Social Pass mohou zákazníci využívat zdarma ode dneška až do 31. ledna 2018, ke stažení jsou například v aplikaci Můj Vodafone. Díky této novince mohou využívat aplikace jako Facebook, Instagram, YouTube, Netflix nebo HBO GO a další, aniž by se čerpala data z jejich tarifu. Vodafone také uvádí do prodeje Music Pass za 99 Kč.

„Přicházíme na trh se slíbenými Vodafone Video a Music Passy. Music Pass uvádíme do prodeje za 99 Kč měsíčně, Video Pass pak ve speciální promo akci nabídneme až do konce ledna 2018 zákazníkům zcela zdarma. Spolu se Social Passem zdarma jsme tak vytvořili ideální vánoční dárek pro všechny, kteří chtějí být v kontaktu se svými blízkými nebo se podívat na oblíbené pořady,“ říká Petr Dvořák, viceprezident pro nefiremní zákazníky, a dodává: „ Od února bude Video Pass za 199 Kč měsíčně a nabídneme také kombinaci Video + Music + Social Pass dohromady jen za 299 Kč. Našim zákazníkům se tak otevírají dveře do světa plného dat bez počítání.“

Zákazníci budou mít díky Vodafone Social Passu možnost si prohlížet obrázky, fotky, videa i texty a využívat třeba oblíbené živé vysílání. Dárek je určený jak pro zákazníky s tarifem, tak s předplacenou kartou. Aktivují si jej jednoduše sami, ať přímo v aplikaci Můj Vodafone kliknutím na vánoční banner, na webu vodafone.cz/vanoce, v prodejnách nebo na zákaznické lince.

Velkou výhodu přináší Vodafone PASS zákazníkům, kteří využívají sdílený tarif Red +, ti totiž mohou za jednu cenu využívat balíček všichni čtyři.

O Vánocích nepřijdou zkrátka ani zákazníci, kteří nevyužívají tarif, který je potřeba k aktivaci Vodafone Social Passu. Získají navíc ke svému běžnému tarifu ještě 2 GB dat na měsíc zdarma, anebo balíček Komplet v síti fix s 50% slevou na 6 měsíců (124,50 Kč za měsíc po slevě).

Vodafone Video Pass zahrnuje tyto aplikace:

YouTube – Android, iOS

Netflix – Android, iOS, Windows Mobile

Amazon Prime Video – Android, iOS

HBO GO – Android, iOS

Stream.cz – Android, iOS, Windows Mobile

Seznam Zprávy – Android, iOS

Pohádky – Android, iOS, Windows Mobile

SledováníTV – Android, iOS, Windows Mobile

Během prosince přibudou další aplikace, konkrétně: DIGI2GO, Lepší.TV, Horizon Go a Kuki TV.

Music Pass obsahuje následující aplikace:

Apple Music

Deezer – Android, iOS, Windows Mobile

Tidal – Android, iOS

MusicJet – Android, iOS, Windows Mobile

Evropa 2 – Android, iOS, Windows Mobile

Frekvence 1 – Android, iOS, Windows Mobile

Rádio Bonton – Android, iOS

Dance Radio – Android, iOS

Youradio – Android, iOS

Pigy.cz – Android, iOS

Radio Zet – iOS

Během prosince přidá Vodafone také hlavní jednu z hlavních aplikací pro poslech hudby – Spotify.

Další informace

Velkou výhodu přináší Vodafone PASS zákazníkům, kteří využívají sdílený tarif Red+, ti totiž mohou za jednu cenu využívat balíček všichni čtyři. O Vánocích nepřijdou zkrátka ani zákazníci, kteří nevyužívají tarif, který je potřeba k aktivaci Vodafone Social Passu. Získají navíc ke svému běžnému tarifu ještě 2 GB dat na měsíc zdarma, anebo balíček Komplet v síti fix s 50% slevou na 6 měsíců (124,50 Kč za měsíc po slevě).

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.1 komentářů: 5

BenQ W1700: 4K UHD HDR projektor pro domácí kino

BenQ W1700 využívá DLP technologii s jedním 0,47" čipem DMD, která umožňuje dosáhnout kompaktního designu projektoru s minimálními rozměry vhodnými do každé domácnosti. Navíc je projektor vybaven optickým systémem optimalizovaným pro rozlišení 4K.

Vynikající obraz W1700 má být dále umocněn podporou funkce HDR (High Dynamic Range), která přináší široký rozsah jasu a kontrastu zásluhou automatické optimalizace obrazu. Technologie BenQ CinematicColor a barevné kolečko RGBRGB mají zase zajistit splnění nejvyšších standardů pro přesnost barev ve filmovém průmyslu. Zásluhou více než 96% pokrytí barevného gamutu Rec. 709 s přesným výkonem Delta E < 3 má projektor zaručit věrnou reprodukci obsahu.

Audiovizuální výkon W1700 je dále vylepšen technologiemi CinemaMaster Video+ a CinemaMaster Audio+. Nechybí ani funkce ochrany proti kopírování HDCP 2.2.

Novinku lze připojením HDMI adaptéru, jako je například BenQ QCast / QCast Mirror, Google Chromecast nebo Amazon Fire TV Stick, tak snadno proměnit v chytré zařízení a okamžitě začít streamovat TV pořady, filmy, sportovní přenosy a dokonce i videohry na velkou projekční plochu.

Projektor BenQ W1700 bude k dostání na začátku ledna 2018 za předpokládanou cenu 39 990 Kč s DPH v České republice.

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0
16.11.2017

Stahujte Game Ready ovladače pro Star Wars: Battlefront II

Po nedávném uvedení limitované edice grafických karet inspirovaných tématikou Hvězdných válek přichází Nvidia s Game Ready ovladači pro titul Star Wars Battlefront II. Očekávaná hra bude celosvětově vydána již zítra, ale majitelé grafických karet GeForce mohou být plně připraveni už nyní, pokud si nejnovější software nainstalují.

Jako bonus nové drivery přinášejí také výrazné zvýšení výkonu v nedávno uvedeném multiplayerovém titulu Destiny 2. Aktuální verze ovladačů také zlepší grafický výkon také ve hře Injustice 2. Podrobný přehled naleznete v tabulce.

Game Ready 388.31 WHQL ovladače stahujte odsud.

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.2 komentářů: 1

Gigabyte vydává grafiku GTX 1070 Ti v provedení WindForce 2X

Gigabyte nově nabídne grafickou kartu GeForce GTX 1070 Ti ve vlastním nereferenčním návrhu osazenou chladičem WindForce 2X.

Tento model by se měl začít prodávat pod modelovým označením GV-N107TWF2-8GD a měl by nabídnout mimo jiné i tovární přetaktování. Konkrétně se dočkáme možnosti aktivace režimu OC, který kartě poskytne takt 1632 MHz v základu a 1721 MHz s boost. Herní režim pak nabídne takty o něco nižší a to 1607 MHz v základu a 1683 MHz s boost, což odpovídá referenčním frekvencím. 

Chlazení karty zajišťují dva ventilátory o průměru 90 mm, které jsou v provozu pouze při vyšší zátěži. Pod krytem chladiče najdeme dva hliníkové pasivy. O napájení se stará jak slot PCIe, tak jeden 8pinový přídavný konektor. Paměti běží na referenčním taktu 8 GHz, využívají 256bitovou sběrnici a mají kapacitu 8 GB.

Mezi výstupy najdeme po jednom portu DL-DVI-D a HDMI společně s trojicí DisplayPort. Cenu novinky bohužel zatím neznáme. Bude ale jistě o něco nižší než u modelu s chladičem WindForce 3X, který se u nás prodává s cenovkou okolo 13 000 Kč.

Zdroj: Guru3D

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 5

Nový profi notebook P52s od Lenovo nabídne grafiku Nvidia Quadro P500

 Společnost Lenovo odhalila připravovanou novinku do portfolia mobilních pracovních stanic - nástupce populárního modelu ThinkPad P51s.

Nový model nesoucí označení ThinkPad P52s přijde s novými procesory. Na výběr budeme mít konkrétně Core i5-8250U, nebo Core i7-8550U z rodiny Coffee Lake. Zajímavější komponentou ale bude grafická karta. Lenovo totiž do své novinky zvolilo grafiku Quadro P500 vycházející z architektury Pascal. Přes tyto parametry se nebude jednat o nijak robustní zařízení. 

I další výbava notebooku má být špičková. Konkrétně se máme dočkat až 1TB NVMe SSD, nebo třeba displej s rozlišením až 3840 × 2160 typu IPS. A kdy můžeme novinku, která potěší třeba profesionální grafiky a konstruktéry, očekávat na trhu? Vydání je naplánováno na leden příštího roku a první odhalení tedy nejspíš Lenovo uskuteční v rámci CES 2018.

Zdroj: NextPowerUp

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5 komentářů: 0

Nvidia vydala grafické čipy GeForce MX130 a MX110 pro levnější notebooky

Nvidia poměrně v tichosti uvedla na trh své nové grafické čipy pro notebooky nižší třídy označené jako MX130 a MX110.

Oba dva vychází z mikroarchitektury Maxwell a jsou založeny na čipu GM108. Nvidia bohužel zatím neodhalila konkrétní specifikace čipu ani takty jednotlivých modelů. Zmiňuje se ale o tom, že MX130 má být zhruba 2,5× výkonnější než integrovaná Intel UHD 620, zatímco MX110 dosáhne na 1,5násobek výkonu UHD 620.

Obě novinky od Nvidia potěší podporou technologie Optimus a sadou technologií architektury Maxwell. Novinky doplní ve stávající nabídce Nvidia portfolio grafik pro levnější notebooky, kde byl v současnosti nabízen pouze model MX150 vycházející ze stejného čipu, ale se 4× vyšším výkonem než Intel UHD Graphics 620. 

Zdroj: techPowerUp

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2 komentářů: 0
15.11.2017

Sony připravuje telefon Avenger, prozradil benchmark

Syntetický test GFXBench již nesčetněkrát odhalil klíčové parametry očekávaných smartphonů. Jeden z posledních úniků poukazuje na chystaný model společnosti Sony. Konkrétně prozradil informace o telefonu H3213 s kódovým označením Avenger.

Displej nového Sony, které by mělo používat systém Android 8.0 Oreo, bude mít úhlopříčku 6 palců a jeho rozlišení bude Full HD 1 920 × 1 080 obrazových bodů. Fotoaparát dostane 23megapixelové rozlišení. Přední kamerka má být šestnáctimegapixelová.

Dále Avenger zaujme osmijádrovým procesorem od Qualcommu (zřejmě Snapdragonem 630 nebo Snapdragonem 660) s taktem 2,2 GHz. Grafický čip bude Adreno 508. Operační paměť nabídne kapacitu 4 GB, uživatelské úložiště pak pojme 32 GB dat. Chybět zřejmě také nebude slot pro paměťové karty.

Ve výbavě budou všechny běžné funkce, dočkáme se tedy například i podpory technologie NFC. Podle benchmarku GFXBench bude mít Avenger i krokoměr. Více toho o chystaném smartphonu prozatím známo není.

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1 komentářů: 0
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.