Chladiče procesoru 3x jinak
autor: Tomáš Juřin , publikováno 11.7.2007
Chladiče procesoru 3x jinak

Zvlášť v horké letní dny si nejeden uživatel často uvědomí, že chladič, který chladí jeho procesor není zrovna výkonovým šampiónem. Se vzrůstajícími vedry totiž stoupá teplota procesoru a potažmo celého systému nad kritickou mez a s tím bere za své i stabilita systému. My se dnes zaměříme na poněkud netypickou trojici chladičů firem Nexus, Cooler Master a Scythe.


Máte taky pocit že i přesto, že se procesory stále zrychlují a s tím ruku v ruce stoupá jejich tepelné vyzařování, na poli jejich chlazení se nic nového neděje? Já ten pocit rozhodně mám, kromě toho, že se v tomto odvětví bezpečně usadily před nedávnou dobou trubičky heat-pipe, na nějaké zásadnější změny či na skutečně levný, výkonný, tichý a revoluční chladič člověk hned tak nenarazí.

Přesto se ale objevují zajímavé produkty, které na první pohled vypadají více jako hrátky designéra než funkční výrobek. My se právě dnes podíváme v testech na trojici chladičů od průkopníků v oblasti chlazení osobních počítačů.

Konkrétně si vezmeme na paškál poslední model chladiče firmy Scythe Kama Cross, jenž byl uveden před nedávnou dobou.

Chladiče procesoru 3x jinak

Druhým je také poměrně novinka společnosti Nexus, model PHT-7750, který je zajímavý tím, že se až moc podobá konstrukčně běžným boxovaným chladičům firmy Intel.

Chladiče procesoru 3x jinak

Trojici uzavírá chladič Cooler Master Eclipse, který je na první pohled výtvorem velmi kreativního člověka.

Chladiče procesoru 3x jinak

Přemýšlíte, proč jsme si vybrali zrovna tuto trojici? Chladič scythe je novinkou, stejně jako nexus takže je to asi jasné. Cooler Master Eclipse jsem však přidal do testu už jen z toho důvodu, že vypadá fantasticky a mne skutečně zajímalo, jak si povede v porovnání s novinkami. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
248 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 115.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.