Podvodný Netflix na Google Play šířil malware
autor: Mirek Kočí , publikováno 11.4.2021

Streamovací služba Netlfix je mezi lidmi velmi populární a tak se její úspěch snaží ke svému obohacení často zneužít různí kyberzločinci. Na jeden takový případ z poslední doby upozornila společnost Check Point, která v Google Play odhalila nebezpečený malware, který lákal na slevy na Netflixu.

Malware se v tomto konkrétním případě ukrýval v aplikaci FlixOnline, která napodobovala Netflix a slibovala Netflix Premium zdarma na 2 měsíce.

Prostřednictvím viru mohli útočníci např. šířit podvodné nebo škodlivé zprávy prostřednictvím služby WhatsApp a vydírat uživatele a hrozit zveřejněním citlivých dat a konverzací. Než byla aplikace z obchodu odstraněna, zaznamenala více než půl milionu stažení.

Podvržená aplikace dokonce využívala loga populární streamovací služby, aby své oběti obelstila. Odborníci se domnívají, že takto rafinovaný malware se znovu vrátí a hackeři ho podstrčí do jiné mobilní aplikace.

Uživatelé by proto neměli spoléhat jen na ochranu obchodu Google Play, ale před stažením aplikace, u které nemají jistotu, být také přinejmenším obezřetní.

Podvodný Netflix na Google Play šířil malwareTagy: Check Point  Google Play  malware  Netflix  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.