Dell uplynulý rok prodal přes 50 milionů počítačů
autor: Mirek Kočí , publikováno 28.2.2021

Firma Dell dosáhla ve čtvrtém čtvrtletí nárůstu tržeb i zisku a překonala tak odhady analytiků. K dobrému výsledku přispěla především pokračující poptávka po počítačích během pandemie nemoci Covid-19, která nutí lidi pracovat z domova.

Zisk společnosti za tři měsíce do konce ledna stoupl na 1,34 miliardy dolarů, což představuje 1,57 dolaru na akcii, ze 416 milionů dolarů/54 centů na akcii ve stejném období předchozího roku. Upravený zisk bez jednorázových položek dosáhl 2,70 dolaru na akcii, zatímco analytici očekávali zisk pouze 2,14 dolaru.

Tržby se ve sledovaném období zvýšily o devět procent na 26,11 miliardy dolarů z 24,02 miliardy dolarů před rokem. Za celý uplynulý finanční rok společnost Dell vykázala zisk 3,5 miliardy dolarů a tržby 94,22 miliardy dolarů.

Největším tahounem Dellu v posledním kvartálu byla divize počítačů, která vygenerovala tržby 13,8 miliardy dolarů. Za celý předchozí rok firma prodala 50,3 milionu počítačů a tržby PC divize dosáhly pěkných 48,4 miliardy dolarů.

Dell uplynulý rok prodal přes 50 milionů počítačůTagy: Dell  PC  koronavirus  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.