Nvidia koupí za 40 miliard dolarů vývojáře čipů ARM, společně vybudují superpočítač
autor: Mirek Kočí , publikováno 14.9.2020

Nvidia potvrdila uzavření dohody se stávajícím majitelem společnosti ARM Holdings, japonským operátorem SoftBank, o odkoupení této divize. Transakce má celkovou hodnotu 40 miliard dolarů, tedy v přepočtu 897 miliard korun. Část Nvidia zaplatí v hotovosti, část ve vlastních akciích.

Nvidia za britskou společnost zaplatí 12 miliard v hotovosti. Dalších 21,5 miliardy dolarů převede na SoftBank ve formě svých akcií, 1,5 miliardy dostanou zaměstnanci ARMu v akciích Nvidie a až 5 miliard připadne Softbank v případě, že ARM dosáhne domluvených hospodářských výsledků. Připomeňme, že sama Softbank za ARM před čtyřmi lety zaplatila 32 miliard.

ARMu zůstane název a firma bude nadále sídlit v britské Cambridgi, kde Nvidia slíbila vybudovat superpočítač a také inkubátor pro startupy z oblasti vývoje umělé inteligence (AI). Akvizici už schválilo vedení ARMu a Nvidie. Významnou dohodu v technologickém světě ale budou muset ještě posvětit antimonopolní úřady.

Připomeňme, že Nvidia je v současnosti největším výrobcem grafických karet na světě, zatímco technologie ARMu využívají při návrhu mobilního hardwaru například společnosti Apple, Samsung nebo Huawei.

Nvidia koupí za 40 miliard dolarů vývojáře čipů ARM, společně vybudují superpočítačTagy: Nvidia  ARM  CPU  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
14.9.2020 22:09:55   89.102.128.xxx 54
vypadá to že se NV nakonec může stát plnohodnotnou konkurencí zavedeného dua Intel-AMD, tedy jestli se zmůžou i čínani tak konečně bude nějaká konkurence a ne duopol dvou firem které k sobě i přes určitou řevnivost mají dost blízko .

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.