Apple chce navýšit výrobu iPhonů. Plány může ohrozit smrtící koronavirus
autor: Mirek Kočí , publikováno 28.1.2020

Společnost Apple se rozhodla navýšit produkci svých telefonů iPhone v prvním pololetí letošního roku zhruba o desetinu. Plány amerického podniku však může zhatit nový koronavirus, který se šíří v Číně a má na svědomí již několik desítek životů. Uvedl to web Asian Nikkei.

Zahraniční list, který se odvolává na zdroje obeznámené s plány společnosti, tvrdí, že Apple plánuje vyrobit během prvních šesti měsíců letošního roku přibližně 80 milionů iPhonů. To je přibližně o deset procent víc, než jaké byly jeho původní plány. Výrobní centra jsou však převážně umístěna v Číně, která zápasí s rychlým šířením nového koronaviru, což zasahuje pochopitelně i do produkce elektrotechniky.

Peking chce šíření nemoci dostat co nejrychleji pod kontrolu a tak prodloužil oslavy lunárního nového roku o tři dny do 2. února a s tím i odstávku výroby v mnoha závodech. Například město Šanghaj nařídilo odstávku ve firmách, až na veřejně důležité podniky, do 9. února.

Na nový koronavir už v Číně zemřelo 106 lidí, přes 4 500 je nakažených. Mimo Čínu je potvrzeno přes 60 případů. Nejblíže Česku se nemoc objevila v sousedním Německu. Případ byl nahlášen v okrese Starnberg u Mnichova.

Apple chce navýšit výrobu iPhonů. Plány může ohrozit smrtící koronavirus

Zdroj

 Tagy: Apple  koronavir  iPhone  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.