Zakladatelé Googlu odchází z vedení Alphabetu
autor: Mirek Kočí , publikováno 5.12.2019

Zakladatelé Googlu Larry Page a Sergey Brin oznámili, že odstupují z vedení mateřské společnosti Alphabet. Na jejich místo v čele konglomerátu nastoupí generální ředitel Googlu Sundar Pichai. Page a Brin se však na činnosti Alphabetu budou nadále podílet i nadále, a to jako členové představenstva a akcionáři.

„Dnes, v roce 2019, by společnost, pokud by byla člověkem, byla s 21 roky čerstvě dospělá a byl by čas opustit hnízdo,“ uvedli Page s Brinem v prohlášení adresovaném managementu. Oba společnost Google založili v září roku 1998. Později, v roce 2015, pak Google dokončil svoji reorganizaci do nové holdingové firmy Alphabet. Do čela nového subjektu nastoupil Page, Brin zastával post prezidenta.

Cílem reorganizace bylo poskytnout větší nezávislost některým divizím. Například Nestu, která vyrábí domácí spotřebiče s připojením na internet, či Calico, zaměřené na zdravotní aktivity. Šéfem Googlu se stal Sundar Pichai, který bude nově působit i jako generální ředitel firmy Alphabet.

Zakladatelé Googlu odchází z vedení Alphabetu

Zdroj

 Tagy: Google  Alphabet  Brin  Page  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
6.12.2019 10:16:11   195.39.55.xxx 40
Já se jim ani nedivím. Gugl smrdí od hlavy už delší čas a když hlava uteče (třeba na nějaký vlastní ostrov) tak můžou na všechny kauzy a podrazy, které udělali (vydělává se pouze takhle, z kvalitní práce za adekvátní peníze nikdo takhle nezbohatl) můžou zapomenout.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.